LOM-school krijgt geen kleuterafdeling CDA-motie naar IJmondgemeenten Jeugddienst in Middelaarkerk Hebt u ooit zo’n lichte regenjas gevoeld? miva interieur II i Ir. G. A. Schoonkind bepleit „training in bovengemeentelijk denken” claudia strater I i Li «1 7 VVD BESCHIKT IN VELSEN OVER TEVREDEN ACHTERBAN IN HEEMSKERK UNANIEM AANGENOMEN Kort IJmondnieuws OPPLAKKEN” „NIET TE VROEG HET ETIKET „ONAANGEPAST” V R IJ D A G 2 8 FEBRUARI 19 7 5 NIEUWS PLAATSELIJK 6 i (Van een onzer verslaggevers) Voorhaven tr. Woningbouw GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN? VAN RIXEL zo'n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden )EN Het regenhoedje is ook van Claudia Strater. 't Kost 27,50. VELSEN De Velsense VVD-fractie in de gemeenteraad geniet bij de leden van deze partij blijkbaar zoveel vertrouwen dat men zich niet ge regeld tegenover een bepaalde achterban behoeft te verantwoorden. Ook is er van deze zijde nauwelijks sprake van actiegroepen. Dit werd donder dagavond met kennelijk genoegen geconstateerd door ir. G. A. Schoonkind, die als fractievoorzitter van de VVD tijdens een in „Spaarnberg” in Sant poort gehouden ledenvergadering de huidige Velsense gemeentepolitiek aan een nadere beschouwing heeft onderworpen. Gewestvorming rondom in prachtleer, de nieuwste twee-driezitter in rijk rundleer voor... n (ADVERTENTIE) ;n >wijk g m. »»x .iers- (Van een onzer verslaggeefsters) ateur 29 6 (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) Medische verzorging (ADVERTENTIE) VELSEN IJMUIDEN bejaardenhulp. :laan euk.,' rage. nen- met ogh- ners. iwo- laan, apk., Tijdens de aan dit betoog vooraf gega- ne vergadering werd geruime tijd be steed aan de behandeling van de be- SANTPOORT Arts H. Strik, Hoofdstraat 165, tele foon 378310. Apotheek, Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, telefoon 378284. In de Heemskerkse raad was men het unaniem eens met de inhoud van de motie, die zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Op verzoek van de luin- tuin. suw- luin- raat. i-rde- Ider. ;weg, at of ^wa rt. ■laan e. !S len. Royale twee-driezitskombinatie in het beste rundleer uit één stuk, dus zonder knopen! Losse kussens, brede leren arm- leggers en een donszachte vul ling voor eindeloos zitgenoegen. dennenlaan 53-zwanenburg - telefoon 02907-4590/5909 Vrijdagavond geopend van 7.00-9.00 uur. <ers- •r, 4 levr. iden. J In het vervolg van zijn betoog schonk ir. Schoonkind ook de nodige aandacht aan het in Velsen teruglopend aantal inwoners. Dit kan ongetwijfeld alleen door woningbouw worden opgevangen, in welk verband dikwijls wordt gedacht aan de Velserbroekpolder, waar theore tisch nog nieuwe huizen mogelijk zijn. En hoewel het denkbeeld van enige duizenden woningen bijzonder aantrek kelijk is, zijn er volgens ir. Schoonkind ook veel bezwaren aan deze plannen verbonden. Deze polder is immers gelegen tussen de drukke Rijksweg 9 en Rijksweg 6, BEVERWIJK. Onder auspiciën van de jeugddienst-werkgroepen van de Her vormde en Gereformeerde Kerken in Beverwijk wordt zondag 2 maart in de Middelaarkerk aan het Moensplein weer een jeuddienst gehouden. In de dienst, die om 9.30 uur aanvangt, zal ds. J. Ewoldt, schoolpastor van de Chr. Scho lengemeenschap in Alkmaar, voorgaan. Gesproken wordt over het onderwerp „Ik geloof, geloof ik”. PvdA-fraktie werd ook de indexering van die huurgrens in het verzoek aan de minister opgenomen. „Anders zitten we over twee jaren weer met hetzelfde probleem”. Een dergelijke gang van zaken was overigens al eerder in deze vergadering ter sprake gebracht, toen een der aan wezigen informeerde naar de belangstel ling voor de openbare commissieverga deringen bij de burgerij. Afdelingsvoor zitter J. J. A. Stillebroer noemde deze in antwoord hierop uiterst gering. ..Alleen ziet men hier dikwijls enige leden van de PvdA-fractie. die waarschijnlijk hun partijgenoten in de gaten komen hou den”, voegde hij hier nog aan toe. Ook de gewestvorming werd door ir. Schoonkind ter sprake gebracht, om door hem „een ping-pong spelletje tus sen Den Haag, gemeenten en provincie” te worden genoemd. En hoewel alles volgens hem nog „op een laag pitje” staat, kan een dergelijke samenwerking toch wel nuttig zijn ais „een training in bovengemeentelijk denken”. Ir. Schoonkind meende te weten dat men in Heemskerk hier niet afwijzend tegenover staat, terwijl Beverwijk nog altijd aarzelt. En in Velsen wil men wel, doch alleen met alle drie IJmondge meenten. Hiervan adviseert de VVD in ieder geval tot toetredin, al zou het alleen maar zijn om alle partners goed te leren kennen, zodat men nu reeds op de wachtende faka zal kunnen inspe len. Geen psreekuur. Wethouder H. J. M. Roozen van Heemskerk is dinsdag verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden. B Buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Beverwijkse Wilgenhoflaan organissert zondag 2 maart een kienmiddag voor het hele gezin. Ouders en kinderen zijn van af 14 uur in het buurthuis welkom. Beslist komen kijken, want dit voor die prijs is een ontdekking apart. 2695, sprake gebrachte kwestie was de voor haven, waar hij op nationaal niveau een positief advies over meende te kunnen verwachten. Nu is het een feit dat men hier geen enkel belang heeft bij een stervend Amsterdam, maar aan de ande re kant dient er ook voor te worden gewaakt dat het milieu in Velsen niet onleefbaar wordt. Vandaar dat uiterste voorzichtigheid geboden is en men in dit geval bijzonder attent zal moeten blij ven. Al is het laatste woord hier dan voorlopig ook nog niet over gesproken. Weekend- Laan van HEEMSKERK. De gemeentelijke verordening „Geldelijke steun bij wo ningverbetering, doorstroming en krotop- ruiming” is gebaseerd op een ministe riële beschikking. Voor de raadsvergadering van donder dagavond stond er een wijziging van die verordening op de agenda als gevolg van het feit, dat de minister het uitkerings bedrag min of meer trendmatig heeft verhoogd. De CDA-fraktie was het wel eens met die wijziging, maar diende een motie in om er bij de minister van volkshuisves ting en ruimelijke ordening op aan te dringen ook de in de beschikking ge noemde maximum huurgrens van 160 per maand op te trekken. In de praktijk blijkt namelijk dat vrijwel niemand meer van die regeling gebruik kan ma ken, omdat sinds 1 januari 1972, toen de beschikking van kracht werd, de huren zodanig zijn opgetrokken dat deze vrij wel allemaal boven de 160,- liggen. VELSEN. De openbare LOM-school (school voor kinderen met leer- en op voedingsmoeilijkheden) zal niet worden uitgebreid met een afdeling voor „zeer jeugdigen”: kinderen vanaf vier tot zes jaar. Geen officieel besluit, maar zo luidt de conclusie na een debat in de commissie bijstand voor onderwijszaken dat donderdagavond plaats vond. 2CH INKLUSIEF persoonlijk woonadvies, 100 pet. service en waar-voor-uw-geld garantie! schrijvingsbrief voor de algemene leden vergadering, welke vrijdag 14 en zater dag 15 maart in Breda zal worden gehouden. De Velsense afdeling zal hier door de heren H. C. Besanqon en A. Heilig worden vertegenwoordigd. Voorts werden de periodiek aftredende be stuursleden P. H. J. de Plot en H. C. Besanqon bij acclamatie in hun functie herkozen, terwijl de heer A. Heilig werd aangewezen voor het bestuur van de Statencentrale Haarlem-Velsen, in de plaats van de periodiek aftredende afde lingsvoorzitter J. J. A. Stillebroer. Bij de traditionele rondvraag gaven nog enkele leden van hun ontstemming blijk over de manier, waarop de heer J. Korthals Alten door het hoofdbestuur als opvolger van de aftredende mevrouw Haya van Someren was voorgedragen. Volgens hen was de partij op deze wijze overrompeld en als het ware voor een voldongen feit geplaatst. Te weinig in spraak dus. Toen zij echter vernamen dat deze kandidatuur zowel door de centrale als door de kamerfractie volle dig werd ondersteund, legden ook zij zich bij deze voordracht neer. De CDA-woardvoerder Boeree stelde voor deze motie ook ter kennis van de andere IJmondgemeenten te brengen, omdat men in net gehele gebied met hetzelfde euvel kampt. Tenslotte achtte ir. Schoonkind het gewenst er even op te wijzen dat de kwestie over de afbraak van „Long Wood” in de pers niet goed is overgeko men. Er was namelijk verzuimd te ver melden dat tijdens de laatst gehouden raadsvergadering de vertegenwoordiger van de VVD niet het standpunt van de fractie had weergegeven, doch uitslui tend zijn persoonlijke visie. dinsdagmiddag van 14 tot 17 uur in het gebouw „de Haven”, Schipbroekerweg 6, Santpoort-Noord. Voor IJmuiden-Oost elke dinsdagmiddag van 16-17 uur en het gebouw „De Abeel”, Abelenstraat 1. Ver der volgens afspraak met de sociale dienst. Telefoon 19124 toestel 46. Gezinsverzorging en bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters, maandag tot en met vrijdag 9- 10 uur wijkgebouw Andromedastraat 3, telefoon 02550-13936. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 9-11 uur. Tele foon 02550-18888. maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk,, tel. 23180 en 20545. Stichting voor Maatschappelijk Dienst verlening in Midden-Kennemerland. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177. Dinsdag van 14 tot 15 uur en vrijdag van 9 tot 12 uur: De Janshee- ren, Kerkweg 47, Heemskerk, tel. 35083. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. Bakker, Bach- straat 7, tel. 32484. Van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: F. Naber, J. van Kuikweg 78, tel. 32475. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek Zie Beverwijk. Dierenarts Zie IJmuiden. Tandarts Zie IJmuiden. Verloskundige Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster A. v.d. Ben, Moensstraat 26. B’wijk, tel. 25115. Gezinsverzorging en Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46. Heems kerk, tel. 32247 (zie ook onder Bever wijk). Interkerkelijke stichting voor Gezinsver zorging in de IJmond. Spreekuren ge zinsverzorging en bejaardenhulp: Jan van Bergenstraat 50C, Heemskerk, tel. 32340, van maandag tot en met vrij dag van 9 tot 10 uur. school is eigenlijk al uit nood geboren door structuurmoeilijkheden op de basis scholen. Ingesteld voor kinderen die in dat systeem niet mee konden komen, maar die zeer zeker niet debiel zijn. De LOM-scholen hebben in de tien jaar dat zij bestaan een enorme vlucht genomen. Het is de vraag of je nu al zo vroeg moet beginnen die kinderen het etiket „onaangepast” op te plakken, om ze al zo klein „weg te saneren” en te scheiden van de andere kinderen. Ze kunnen door toevalligheden herstellen en die kans ontneem je ze door ergens een groep onaangepaste kleuters te creëren”. Er zijn ook andere mogelijkheden om deze groep kleuters op te vangen. Buiten de groep van mevrouw de Leeuw, kun nen de kinderen ook op de kleuterscho len met aangepaste programma’s worden opgevangen. In feite zou ook op alle basisscholen de mogelijkheid moeten be staan om deze kinderen individueel te begeleiden, waardoor een LOM-school Wat deze actiegroepen betreft stelde ir. Schoonkind hierbij onder meer vast dat deze de laatste tijd als paddestoelen uit de grond verrijzen. Hij wilde het nut daarvan in geen geval bestrijden, omdat het wel eens noodzakelijk kan zijn de burgerij voor bepaalde problemen wak ker te schudden. Evenmin achtte ir. Schoonkind het onjuist dat deze groepen zich per definitie zeer eenzijdig wensen op te stellen. De keerzijde van dit alles is echter dat deze groepen niet altijd sportief genoeg zijn om te erkennen dat de besluiten, waar men tegen meent te moeten pro testeren, in feite op volkomen democra tische manier zijn genomen en dus ook dienen te worden uitgevoerd. Ir. Schoon kind gelooft nu eenmaal in een „repre sentatieve democratie”, waarvoor de ver tegenwoordigers eenmaal door de burge rij zelf werden gekozen. Daarom werd het door ir. Schoonkind betreurd dat bij enkele politieke partijen in Velsen de door hun raadsleden geno men beslissingen dikwijls in twijfel worden getrokken, waar zij zich dan later bij een achterban voor moeten verantwoorden. Hij vreesde dat hier op den duur een onwerkbare situatie door zal ontstaan, al verheugde het hem dan ook dat hier tot dusver bij de VVD nog geen sprake van is geweest. ■■i plein 10. Beverwijk. Groene Kruisverenigingen. dienst: Zuster C. Schout, Blois 74, Beverwijk, tel. 24569. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Bullerlaan 10, Be verwijk, tel. 35215. Wit Gele Kruis. Weekenddienst zuster M. Stein-Bakker, Luxemburglaan 153. Beverwijk, tel. 31475. Verloskundige. Afwezig mejuffrouw A. M. Bot, Ligusterhof 18, Beverwijk, tel. 24161: waarnemend: mevrouw J. M. H. Kruidenberg-van Saaze, Hannie Schaftstraat 5, Heemskerk. Tel. 32327, eigen praktijk: I. Skotarczak, Plantage 154. Beverwijk, tel. 23976. Interkerkelijke stichting voor Gezinsver zorging in de IJmond. Spreekuren ge zinsverzorging maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2. Beverwijk, tel. 20545. Spreekuren bejaardenhulp: overbodig zou worden. Maar de gemid delde grootte van de klassen maakt dat onmogelijk. Maakt het ook onmogelijk dat leerlingen van LOM-scholen na ver loop van tijd terug kunnen keren in het gewone basisonderwijs, omdat de leer krachten deze kinderen geen extra aan dacht kan geven. Wethouder Roessingh vermeldde dat het rijk mogelijkheden bood om voor de groep van mevrouw de Leeuw extra leidsters aan te trekken. Hij zei deze mogelijkheid te zullen onderzoeken en bovendien de dispensatie-regeling voor vervroegde toelating op de LOM-school te zullen bekijken. Tijdens de commissievergadering werd ook verslag gedaan van de stand van zaken op de afdeling voortgezet van deze school. Deze afdeling, die in augus tus vorig jaar van start ging, telt één groep van 13 leerlingen. Kinderen die of didactisch en pedagogisch nog niet toe zijn aan het volgen van het gebruikelij ke voortgezet onderwijs, kinderen voor wie geen geschikte vervolgopleiding is of leerlingen die wel een redelijke geeste lijke intelligentie hebben, maar geen practische intelligentie. In veel gevallen vormt een jaar v.b.o. op deze school een soort brugperiode - soms ook voor kin deren van gewone basisscholen - tot de kinderen wel klaar zijn om door te stromen. Maar sommige kinderen blij ven en krijgen op deze v.b.o.-afdeling en kunnen dan hun mavo-diploma halen. Waarschijnlijk krijgt de v.b.o.-afdeling er volgend jaar een groep bij. „De kin deren die wij van de basisscholen krij gen zijn typisch de kinderen waar het hoofd mee in z’n maag zit.” Naarmate het meer bekend wordt dat wij die kinderen toelaten, des te meer aanmel dingen we krijgen: voor ons geldt dat de groei afhankelijk is van de ruimte die we hebben”. De v.b.o.-afdeling kan in de toekomst onafhankelijk worden”. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door L. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 23364. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door J. Rolink, Duinvlietstraat 2, Velsen- noord, tel. 23745. Voor spoedgevallen houden deze artsen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab. Ten Harmsen van de Beek. Hommes, Kester, Vos en Zeijl- mans wordt waargenomen op zaterdag zodat de bewoners moeilijk voor een isolement kunnen worden behoed. En ook vreesde ir. Schoonkind voor het verrijzen van een tweede Zeewijk, wan neer deze terreinen planologisch eventu eel niet meer voor recreatie of een agrarische bestemming in aanmerking zullen komen. In ieder geval is het een bijzonder moeilijk probleem, waar men bij de WD-fractie nog geen oplossing voor heeft gevonden. De praktische reden voor de afwijzing van de vestiging van een kleuterafdeling is de accommodatie van de LOM-school die nu bestaat uit een kernafdeling aan de Heidestraat en een afdeling voor voortgezet onderwijs in Driehuis. De ac commodatie in de Heidestraat biedt geen ruimte voor een kleuterafdeling, die naar mening van het schoolhoofd D. Schermer zeer beslist met de kernafde ling (basisonderwijs) wel in één gebouw gevestigd zou moeten worden. Aan de vestiging van een kleuterafde ling bij deze school werd gedacht omdat het OBAT (Onderwijs Begeleidings- en Adviesteam) regelmatig van de kleuter scholen aanmeldingen krijgt van kleu ters die met aanpassingsmoeilijkheden kampen. Die kleuters worden nu één dag in de week door mevrouw G. de Leeuw van het OBAT in een groep samengebracht, waar zij individueel worden geholpen Soms kunnen deze kinderen gewoon - met goed verloop - op hun zesde jaar op een basischool. Vaak ook blijkt dat zij op die basis school - waar de meeste kinderen het toch eerst moeten proberen - ook moei lijkheden krijgen, waarna zij alsnog naar een LOM-school worden gestuurd. Over het algemeen zijn zij dan zeven jaar. Voor zes jarigen kan dispensatie worden aangevraagd. Andere bezwaren die de heer Scher mer tegen de uitbreiding van zijn school heeft, zijn zeer principieel: „De LOM- De regenjas hiernaast is van chintz. Een uitermate licht en comfortabel materiaal. Het aardige is bovendien dat \deze stof zich uitstekend leent w.a voor de lange, wijde, soepele belijning van dit voorjaar. WwN Dit model is speciaal gemaakt voor Claudia Strater en kost 189,-. Maar u hebt al een chintz regenjas voor 169,-, natuurlijk in de styling die u jÈL van ons verwacht. en zondag door J. Hommes, Wingerd 5, tel. 30047. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 21 februari 17.30 uur tot vrijdag 28 fe bruari 17.30 uur: Apotheek van der Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 23820. Dierenarts Zie IJmuiden. Tandarts Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur ie dere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur, in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moens- Amsterdam (óók bij Peter Jongmans), Rotterdam, Utrecht, Haarlem. Een ander door ir. Schoonkind ter Artsen, van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via doktertelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende huis arts men zich dient te wenden. Voor 10 uur raadplege men nog zijn eigen huis arts. Apotheek van vrijdag 17.30 uur af. Apotheek Pleyler, Planetenweg 52, tele foon 15348. Tandarts zaterdag en zondag alleen voor spoedeisende gevallen van 17 tot 18.30 uur: R. M. Lilien, Zeestraat 95, Beverwijk, telefoon 02510-26121. Wijkverpleegsters Groene Kruis zuster W. de Vries, Cederstraat 11, telefoon 20477 en zuster A. Groen, Kruisberglaan 151, telefoon 10896. Dierenarts Th. Winkel, Van Tuijllweg 17, telefoon 11235. Wijkverpleging „Wit-gele Kruis”, in lichtingen over weekenddiensten onder telefoonnummer 15645. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4 IJmuiden. Tel. 02550-10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en bejaardenhulp Velserduinweg 52, dagelijks van 9 tot 10 uur. Telefoon 02550-11830. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening aan bejaarden. Abelenstraat 1 IJmuiden. Elke dag spreekuur van 9 tot 10 uur. Telefoon 02550-12464. Spreekuren van het gemeentelijke sociaal adviesbu reau van IJmuiden. Elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum Moerbergplantsoen 22 voor Velsen Noord elke dinsdagmorgen van 11 tot 12 uur in het buurtcentrum „De Mei”, Geelvinckstraat 28 Santpoort elke

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7