WCT komt terug Hockeyplan viel in het water Sheila Young verscherpte sprinttotaal Nerveuze Okker gaf partij na incident uit handen ASHE WAS NIET UIT HET VELD TE SLAAN Merckx regelde de wedstrijd weer SPDRTWHH J. Wagenaar Scheckter won klom naar GP Z.-Afrika Records indoor atletiek SPORTIEF vierde plaats Bruyère winnaar van „Omloop" mi» iLMim I piibbi®1bib r. 3 MAANDAG MAART 1975 SPORT 15 14 W.K. geopend -41 L 4 Verkouden Beslissing Fenomenale opslag - IB' - .-s»' (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Sheila Young: wereldrecord PIETER MUL (Van onze sportredactie) waren PETER HEERKENS 34 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 22 20 19 19 18 17 16 13 11 11 11 10 De stand na negen koersen is: 1. Horst Bademer (Wd) 82 punten, 2. Renzo Leoni (Ita) 80 pnt., 3. Aarne Nyman (Fin) 76 pnt., 4. Jan Wagenaar (Ned) 75 pnt., 5. Ulf Thoresen (Noo) 74 pnt., 6. Henri Cogne (Fra) 73 pnt. In de eerste set tegen Okker maakte de Nederlander keihard gebruik van As- he’s handicap. Zoveel mogelijk spreidde Okker het spel. Korte crossballen op de backhand volgden elkaar in hoog tempo op, want Ashe kon met het linkerbeen nauwelijks af zetten. Al in de tweede game brak Okker door de service, en de overwinning in die set was probleem loos. Joseph Bruyère zegevierend over de eindstreep in Gent een Roy LONG BEACH (SID en ANP). De Amerikaanse indoor atletiekkampioen- schappen leverden twee officieuze wereld records op. Het roept herinneringen op aan 1968. Dertig partijen achter elkaar besliste de Amerikaan toen in zijn voordeel, daarbij inbegrepen de finale van het toernooi om de gecombineerde open en amateur- 0—0. toe naar ved- isen, snde mm den- acht be nam rde- >mer rust dam ers- ren- rt— uur, »n nin- Met ’e in 2—0 76 ech- Vo- tisch naar nder kon oeri- uit- 0). etel- lUW- zich tuna s in ont- ■tdu- hou- ioor. mer. dan i de ont- Van van ’ruit irger dek- aids- toe- ►ver- ster- 15 :hter Een allen een- igen. :ners takt, nent veen 0). 8 0, 33 4—0, Cor- en- WV ider- dho- iedi- lisa- >eek, Bee- in man 0). Van >ver- mi- llend ngen eest. de dat wee- noe- inten der toe- nog laats i ge- op- deze ene- i het i lat Van RECKLINGHAUSEN (ANP). Na de derde serie koersen om het Europees kampioen voor pikeurs in Recklinghau sen heeft de Westduitser Horst Bande- mer de leiding in het algemeen klasse ment. De Nederlander Jan Wagenaar maakte iets van zijn achterstand goed door twee achtereenvolgende koersen te winnen. Nadat hij in de derde koers vierde was geworden, mocht hij zich zelfs even leider noemen. In de laatste wedstrijd verloor het paard dat hij had geloot in de eerste bocht e chter een hoefijzer waardoor het in galop raakte en werd uitgeschakeld. Wagenaar kreeg daardoor slechts één punt en kwam met 75 punten op de vierde plaats. De Noor Ulf Thoresen had zaterdag in Wenen twee wedstrijden gewonnen. Het dagklassement in Wenen ging naar de Fin Nyman met 43 punten. Jan Wage naar werd in Wenen twee maal derde en een keer vierde en klom daar in de algemene rangschikking al naar de zesde plaats met een totaal van 33 punten. Wagenaar verspeelde in Wenen enkele kostbare punten doordat hij in de tweede draverij zijn paard inhield omdat hij dacht dat hij uitgeschakeld was. Het geringe verschil is kenmerkend voor de hoofdrolspelers. Beiden zijn 31 jaar, spelen al vier jaar voor WCT en boekten uit de partijen voor die organi satie een score van 75 procent. In Rot terdam besloten de sterkste zenuwen en de beste service. Ashe bleef ondanks zijn blessure het meest geconcentreerd. JOHANNESBURG (AP). De Zuid- afrikaan Jody Scheckter heeft met een Tyrell-Ford op het circuit Kyalami de Grote Prijs van Zuid-Afrika gewonnen. De Argentijn Reutemann eindigde op ruim veertien seconden in een Brabham op de tweede plaats, vóór de Fransman Depailler (Tyrell). Ashe, ook winnaar in Barcelona, had zich opnieuw de man met de meeste beheersing getoond en daarmee een vol leerd prof. Zijn inkomen hangt af van het tennis, en Ashe handelt ernaar. Hij heeft al een jaren slepende blessure aan de linkerhiel, maar een operatie durft de Amerikaan niet aan. Hoewel hij niet zeurt over die rem op zijn spel, hinder ondervindt hij zichbaar. Tegen Hewitt vrijdagavond liep hij door de linkerknie knikkend over de baan. ter Post slecht”. INZELL (ANP en SID). De Ameri kaanse Sheila Young heeft als een van de weinigen een wereldrecord verbeterd. Tijdens de wedstrijden in Inzell (om „de gouden schaats”). Wel sneuvelden meer dere persoonlijke records. in de reeks van drie die Ahoy tot nu toe organiseerde. De uitschakeling van Borg komt de Zweedse kranten Expressen en Af tonbladet slecht uit. Beide zijn avondbladen en worden in de losse verkoop van de hand gedaan. Ulf Nilson en Per-Anders Johanson volg den het toernooi in Barcelona en in Rotterdam. „Bij een groot succes van Borg stijgen de oplagen met ongeveer een kwart”, beweerden beiden. Ex pressen heeft een oplage van 620.000 en Aftonbladet van 510.000 exempla ren. De ochtendkrant Svenska Dag bladet belde Borg na iedere gespeelde partij op voor commentaar. De wereldkampioenen dubbelspel Hewitt en McMillan hadden in de finale een uiterst simpele taak. Het duo Higueras-Taroczy werd met twee keer 6-2 terzijde geschoven. Na het toernooi in Rotterdam gaat Arthur Ashe in de groene groep aan de leiding met 450 punten. Borg heeft er 400, Okker 270 en Hewitt 205. De 25-jarige Scheckter, die tijdens de training zijn beste auto bij een snelheid van 220 kilometer in elkaar ramde, leid de vanaf de derde ronde. De grote vedetten (Fittipaldi, Ickx) vielen uit in de spanningsloze race. minguez klopte, deed ditmaal Okkers voorsprong teniet en serveerde zich naar 1-0. Tevoren was al bekend, dat het drai- nagesysteem van het stadion geen won der van techniek was. De organisatoren stuurden nog wat mannetjes de grasmat op om met vocht absorberende matten de schade te beperken, maar het baatte niet- Ten slotte viel de beslissing dat het duel tot volgende week maandag wordt uitgesteld. Dat betekent derhalve, dat Nederland eerst zal uitkomen tegen Nieuw-Zeeland (dinsdag), Pakistan, Ma leisië en Polen. De wedstrijd tegen de sterke Spanjaarden zou daarom wel eens de beslissing kurmen brengen over de kwalificatie voor de halve finale. t—0). 73 lans, wed- lam- [era- wer- door weg De partij kende een duidelijk keer punt. Na een soepele setzege (6-3) dacht Okker in het begin van de volgende set gelijk de service van de Amerikaan te hebben doorbroken. De hoofdscheids rechter had dat zelfs al afgeroepen, maar moest op zijn schreden terugkeren. Ook in november 1972 dolf Okker het onderspit tegen Ashe, in het eerste ten nistoernooi in het Ahoy-sportpaleis. Maar na zijn voortreffelijke spel tegen Borg was het optreden van Okker in deze finale uiteindelijk een tegenvaller. Zo overtuigend als hij in de openingsset van Ashe’s zwakheden gebruik maakte, zo ontmoedigd stond hij in de beslissen de fase op de baan. De overwinning liet Merckx precies zoals vorig jaar in deze wedstrijd aan zijn meesterknecht Joseph Bruyère (26 jaar), waarmee de algemene macht van de Molteni-ploeg weer eens duidelijk getekend was. Sinds zijn vroegere leerling (nu kop man in de ploeg van Rik van Looy) Roger Swerts zich ontwikkelde tot een sterke finisher, schakelt Merckx in zijn tactisch concept nogal eens over naar een kansenspel op een van zijn vazallen, om daarmee al te treiterende concurren ten verrassend af te straffen. In Joseph Bruyère heeft hij een knecht die dat kan. Toen vorige week, in de Ronde van de Middellandse Zee, ploegleider Lomme Driessens zijn pupil Luc Leman in de publiciteit manoeuvreerde ten koste van wat kribbige opmerkingen aan Merckx’ adres, nam de grote meester vernieti gend wraak door zijn eigen kansen op te offeren aan Joseph Bruyère, die hij onverwacht lanceerde. Luc Leman werd op meer dan 10 minuten gereden, Bruyère won de ronde. Zó doet Merckx dat. In de Omloop van Het Volk, zaterdag, schoof hij zijn superknecht andermaal naar voren, toen een kopgroep van elf (waarin de Nederlanders met Jan Raas, Gerard Vianen en Gerrie Kneteman goed vertegenwoordigd waren) die zich op 40 km van finish gevormd had in de beklimming van de Varentberg, op Gent af ging. Zelf kon hij niet meer, Eddy Merckx: „Ik had last van verstopte luchtwegen. Een kou die ik opliep na de Ronde van Sardinië”. Zijn ploegleider Robert Lelanque: „Vijftien kilometer voor het einde ben ik naar Merckx moest de 10.000 dollar prijzengeld aan zijn tegenstander laten, omdat hij nog amateur was. Toenmalige medefinalist was Tom Okker. In een aantal omlijstende koersen won Jan Wagenaar de eerste met St. Lucy en werd tweede in de daaropvolgende met Henri Buitenzorg achter Harry Pools met Allegro. De Nederlandse toppikeurs maakten een kilometertijd van 1.19,2 en 1.19,9. De uitslag: 1 Bruyère (Bel) 198 km in 4 uur en 34 minuten, 2 Sercu (Bel) op 37 sec, 3 De Cauwer (Bel) z.t., 4 R. de Vlaeminck (Bel) op 55 sec, 5 Verbeeck (Bel) op 1.02, 6 Merckx (Bel), 7 Dierlckx (Bel), 8 Raas (Ned), 9 Demeyer (Bel), 10 Vianen (Ned), 11 Knete- mann (Ned) allen op 1.02, 12 Schuiten (Ned) op 1.42, 13 Planckaert (Bel), 14 Maertens (Bel), 15 Van de Wiele (Bel) allen op 1.42 26 Van Katwijk (Ned) op 1.48, 34 Ceulen (Ned) op 2.20, 38 Karstens (Ned), 47 Tabak (Ned) allen op 2.20. KOEALA LOEMPOER Een dag lang heeft het Nederlands hockey-elftal zich tevergeefs geconcentreerd op het duel tegen Spanje, de belangrijke eerste wedstrijd in de strijd om de wereldtitel. Toen de spelers omstreeks kwart voor vijf plaatselijke tijd de grasmat betra den voor de warming-up, barstte een tropische regenbui los, die drie kwartier zou duren. Het veld van het Merdeka- stadion, waarin 15,000 toeschouwers had den plaatsgenomen, werd herschapen in een ondergelopen weiland, waarop een normale partij hockey volstrekt onmo gelijk was. Overigens kon er wel elders in Malei sië gespeeld worden. Pakistan en Polen ontmoetten elkaar op het eiland Penang en zorgden meteen voor de grootste sensatie van het afgelopen weekeinde. De Pakistani, licht favoriet voor de we reldtitel, werden door Polen met 22 bedwongen. Polen nam na vier minuten de leiding via zijn ausputzer Otulakows- ki en wist die voorsprong tot aan de rust te handhaven. Twaalf minuten na de hervatting leek Pakistan toch weer op rozen te zitten dank zij treffers van Manzoorulhassan en Samiullah. Een kwartier voor het einde kreeg Polen echter een strafbal toegewezen, welke opnieuw door Otulakowski werd benut. Rosalyn Bryant liep de 220 yards da mes in 23,6 seconden (oude record 24,1 van Edith McGuire). Susan Brodock won de mijl snelwandelen in 7 minuten en 22,5 seconden. Zij verbeterde hiermee haar eigen record met 3,1 seconden. Tijdens deze wedstrijden sprong Dwight Stones 2,21 meter hoog. In Groningen verbeterde Ineke Hus- saarts (AV Rotterdam bij de Nederland se indoorjeugdkampioenschappen het ne- derlands record 500 meter meisjes tot 1 minuut en 17,3 seconden. De stand na drie Grand Prix: 1. Fitti paldi (Brazilië) 15 punten; 2. Pace (Bra zilië) 12 punten; 3. Reutemann (Argenti nië) met 10 punten. Op het game-point voor Okker riep de lijnrechter af, dat de service van Ashe uitging. Hij slikte dat halverwege in, omdat de bal in was. De rally werd echter in Okkers voordeel beslist, maar Ashe liep richting lijnrechter en ging in discussie. Wedstrijdleider Savalle gaf uiteindelijk de scheidsrechter opdracht een „let” te geven, waarna Ashe op nieuw mocht opslaap. De 31-jarige Ame rikaan, die in de halve eindstrijd Do- Nog een punt was aanvankelijk in het vooi-deel van Nederlands beste tennisser: de opslag. Ashe had wel de kracht, maar niet de zuiverheid om zijn huidige dub- belspelpartner terug te dringen. In de eerste set fabriceerde Ashe voorzitter van de bond van beroepsspelers maar vier aces. In de beide volgende speldelen sloeg hij er totaal 15. „Vrij veel, maar dat kon natuurlijk in een driesetter”, reageerde hij laconiek. Ook Okker, die de komende drie we ken tennisclinics geeft op Sint Maarten, wees op de fenomenale opslag van zijn tegenstander, en terecht. Maar feit was ook, dat de Nederlander na het dramati sche begin van de middelste set uit zijn doen was geraakt. Bij veel services van Ashe stond hij vastgenageld zonder zelfs een vin te verroeren. Ashe toonde ka rakter, verbeet de pijn en deed wat Okker naliet. Dat was pressie uitoefenen door naur het net te komen als dat verantwoord was. Sloeg de man uit Florida in de ope ningsset de ongelooflijkste missers, Ok ker ging er in het slot helemaal onder door. Hij wist bijzonder goed dat de mogelijkheid om Ashe te verslaan volop aanwezig was. maar na het incident wist hij zich geen raad meer. Vaak aarzelde hij zo-duidelijk, dat Ashe zich uitgebreid op de return kon voorbereiden. De laatste set bleef Ashe, met de opslag begonnen, door zijn service in de strijd. Acht aces knalden er van zijn racket, maar Okker bleef bij. Op 5-4 voor Ashe, die in Richmond en Bologna tegen Borg de finale verloor, was het met de Nederlander gedaan. Twee keer belandden zijn slagen dik naast de baan, en dat bracht Ashe de 6-4 overwinning. In het Nederlandse kamp werd de onvermijdelijke beslissing met grote te leurstelling ontvangen. Er was namelijk een aspect dat de hoop op een overwin ning had vergroot: de onzekerheid rond Spanje’s beste speler, Juan Amat. Deze ausputzer en strafcornerspecialist arri veerde pas zaterdag in Koeala Loem- poer, omd t hij niet eerder vrijaf had gekregen van zijn werkgever. Aangezien Amat niet voldoende kon zijn geaccli matiseerd, wilde Nederland hem met temporijk spel zo snel mogelijk volledig uitputten. Dat tactische grapje zal vol gende week maandag in ieder geval niet meer toegepast kunnen worden. Na een indrukwekkende opening vond zaterdag in Koeala Loempoer het eerste duel in groep-A plaats tussen Nieuw- Zeeland en Maleisië. Het werd een zeer povere wedstrijd tussen twee ploegen die niet tot scoren konden komen. Vooral van de Nieuwzeelandse aanval ging geen enkele kracht uit. Maleisië, aangemoe- digd door liefst 35.000 toeschouwers, was gevaarlijker, maar kon zijn gebrekkige ploegverband met volledig compenseren met een overmaat aan enthousiasme. Ramakrishnan miste de beste kans van de wedstrijd door een strafbal onbenut te laten. Okker was geheel van slag en verloor prompt zijn eigen service. De Neder landse prof praatte de woede van zich af en wierp na weer een verloren game (waarin twee aces van Ashe) zijn racket kwaad op de bank. „The leeman” be- hield zijn kalmte en rook een unieke kans. Zijn service kwam terug 'en vrij gemakkelijk drukte hij door naar 5-2. In de slotgame was Okker (die zesduizend dollar kreeg) op eigen service typerend op dreef. Eerst verkeek hij zich volledig op een lob, daarna liet hij een bal die in was, voo- „uit” lopen, om tenslotte zelf dik uit te slaan. In groep-B zegevierde Australië met liefst 90 over Ghana- India had hier heel wat meer moeite met Engeland. De Indiërs speelden bij vlagen briljant hoc key, maar misten een afmaker: elf strafcomers bleven onbenut. Toen de Engelsen een 10 achterstand wegwerk ten, begon het er zelfs dreigend uit te zien voor India. Een strafbal hielp India echter tien minuten voor het einde uit de moeilijkheden. Evenals voor de rust bleek de strafpush van Philips zuiver genoeg om de. voortreffelijke Engelse doelman Mills te kloppen. begonnen debutant in de ploeg van Pe- „Onderling marcheerde het Met een puntentotaal van 172.540 ver beterde Young haar eigen „top” van 173.450. Zij won tweemaal de 500 en 1000 meter. Op de 500 meter zette zij een tijd van 41.96. De sprintwedstrijden bij de heren werden gewonnen door de Zweed Johan Granath. Bij de allrounders was de Nederlander Klaas Vriend eerste, voor Piet Kleine en Harm Kuipers. Vriend en Derksen pak ten op de tien kilometer flink uiLBeide rijders zetten een tijd van 15.10.56 neer. Een verbetering van hun persoonlijke records. Haitske Pijlman verbeterde het Nederlands record 500 meter in 43.44 (oude record op naam van Atje Keulen- Deelstra met 43.78). Jan Bazen reed in zijn laatste seizoen nog een keer voluit: 39.64 en 39.6 op dë 500 meter. De Japanner Suzuki, die viel tijdens zijn eerste 500 meter rit, was met 38.78 in zijn tweede poging succesvoller. Van de favoriete Nederlanders was Hennie Kuiper qp dat moment al uitge teld, na een zware val die hem gapende hoofdwond bezorgde; Schuiten verspeelde zijn kansen door een ongelukkige reactie van de lek- rijdende Freddy Maertens, en Gerben Karstens raakte ook al door tegenslag wat achterop. Cees Priem, die aanvanke lijk in de voorste gelederen zat. ging door twee valpartijen naar de achter hoede. Achteraf keek Roy Schuiten, wiens eerste optreden in een klassieker grote aandacht van collega’s en volgers ge noot, toch tevreden terug. Na een kilo meterslange individuele achtervolging op de kopgroep was hij gefinished als sorintwinnaar van een groepje met Freddy Maertens, wat een twaalfde plaats opleverde. Schuiten: „Misschien niet mijn sterkste uitslag, maar voor mezelf wel de best gereden wedstrijd”. In principe is ook volgend jaar de laatste week van februari in Ahoy gereserveerd voor het WCT-evene- ment. Ahoy-directeur Hofmeester: „Sponsor ABN had met ons een con tract voor ’74 en ’75, terwijl de bank voor ’76 een optie had genomen. Bin nenkort gaan we spreken over de voortzetting van de verbintenis. Ik heb verder de indruk dat de ABN vanuit haar standpunt over de afge lopen twee toernooien erg tevreden is”. De begroting van het WCT-ten- nistoernooi beloopt ongeveer vier ton. Ahoy wil er weinig over loslaten, omdat de sponsor haar bijdrage niet gepubliceerd wil zien. Perschef Harm Scheepsbouwer: „Verleden jaar had den we een verlies van 100.000 gul den”. Directeur Hofmeester: „Het was beduidend minder”. Overigens ziet het er naar uit dat Ahoy dit jaar niet op het toernooi hoeft toe te leggen. Er zijn naar schatting ongeveer 47.000 toeschou wers komen kijken, dat is een record ROTTERDAM. „Een ijskouwe” noemt het tennisgekke Amerika hem. „De Zweep” is een andere bijnaam voor Arthur Ashe. De combinatie van beide eigenschappen de één mentaal, de andere fysiek behoedde de kreupele Amerikaan voor een nederlaag tegen Tom Okker. Het nerveuze Hollandse raspaardje redde het in de finalepartij van het Rotterdamse WCT-toernooi (hoofdprijs 12.000 dollar) niet tegen het kille geweld, dat zich gaandeweg ont plooide. Samen met Gerrie Kneteman Raas en Vianen de enige Nederlanders geweest die de grote slag (na 160 km vlakke wedstrijd) konden volgen. Ze gingen op de Varentberg mee in het wiel van Merckx, Sercu, De Vlaeminck, Bruyère. Verbeeck, Dierlckx, De Cauwer en De Meyer, welke groep binnen een paar kilometer een beslissende afstand nam. GENT Het nieuwe wielerjaar is nog niet eens goed op gang of het schrikbeeld Merckx spookt alweer door het peloton. Er blijkt niets veranderd in de situatie van het prille voorseizoen, zodat het wachten is op de koersen die een confrontatie inhouden met de sterk ste Italianen, de meest gevreesde Span jaarden en de beste Fransen (hun gast arbeider Joop Zoetemelk voorop). Want die waren er dit weekeinde niet bij, toen Eddy Merckx met zijn knechten de openingsklassieker „Omloop van Het Volk” beheerste. gereden en die zei dat ik Bruyère op dracht moest geven te demarreren”. Toen dat gebeurde, tekende Merckx zijn heerschappij met een voor de tegen strevers vernietigende reactie. Hij keek, terwijl Bruyère de vrije ruimte infietste, met een uitdagende blik over de schou der naar de overigen in de kopgroep maar geen coureur die het lef had om deze „kom-maar-op”-uitdaging te aan vaarden. Later leidde dat beslissende moment tot verwijten over en weer tussen twee ploegmaten die tot de meest gevreesde van het groepje behoorden: rassprinter Patrick Sercu en tempobeul Roger de Vlaeminck. Sercu: „De Vlae minck liet mij het werk doen terwijl ik als sprinter zo’n grote kans had in een aankomst met z’n elven”. Repliek van De Vlaeminck: „Ik kon net zo goed winnen als hij. In deze situatie had ik met Sercu niets te maken”. Die verdeeldheid binnen de hoofd macht, een dikwijls gesignaleerd ver schijnsel wanneer Merckx in de buurt is, werkte de Molteni-triomf uiteraard flink in de hand. Gerard Vianen: „De samenwerking in de kopgroep was niet best”. En Jan Raas, de zo ontstuimig De Oostduitse Heike Lang en de Ja panner Kawahara hebben in het Zweed se Strömsund de wereldtitel jeugd- schaatsen veroverd. De Nederlander Jan de Vries werd evenals vorig jaar tweede, voor de verrassende Jan Pasman. Bij de dames werd Pieti Postma derde, achter de Poolse Erwina Rys. In Oost-Berlijn won Atje Keulen- Deelstra het persoonlijk klassement in een driesteden wedstrijd (Leeuwarden, Oost-Berlijn, Karl-Marx Stadt). De -we reldkampioene dames Karin Kessow werd derde achter Inesz Bautzmann. Bij de heren werd Jan Heida derde. Mat- thijs Kuiper en Margriet Pomper zijn in Heerenveen de kampioenen op de korte baan geworden. Tom Okker verbaasd over het protest van Arthur Ashe naar aanleiding van een beslissing van een lijnrechter. Ashe kreeg kort hierna zijn zin van wedstrijdleider Savalle (op de rug gezien). Okker zag een voorsprong in een achterstand verkeren en was de rest van de partij zeer aangeslagen De Engelsman Joe Bugner heeft in Bolog na zijn Europese bokstitel in het zwaarge wicht met succes verdedigd tegen de Italiaan Dante Cane. Na afloop van de vierde ronde werd het gevecht op medisch advies gestaakt wegens een ernstige blessure aan de linker wenkbrauw van de Italiaanse uitdager. Op de laatste dag van de internationale zwemwedstrijden in Leningrad heeft de Rus Igor Evragov het record op de 800 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 8 mln. en 30.16 sec. Pro Patrla (Zoetermeer) prolongeerde in Amsterdam de nationale turntitel voor vereni gingen bij de dames. Klimop uit Heiloo werd tweede en De Halter (Alkmaar) zesde, José Damen heeft haar nationale titel geprolongeerd op de 800 meter vrije slag. In die opzet slaagde titelhouder van vorig Jaar bij de heren Ronald Woutering op de 1500 meter niet. Hij kwam niet verder dan de tweede plaats achter zijn concurrent Hans Elzerman. Tijdens de wedstrijden om het Nederlands kampioenschap in Nijmegen wer den geen records gebroken. Cees Priem is in Sint Truiden tweede geworden in de ronde van Limburg, een wegwedstrijd voor beroepsrenners over een afstand van 171 km. Theo Smit werd achtste. Het Australische tennisteam heeft in de finale van het toernooi om de Davis Cup (Aziatische zone) tegen Nieuw Zeeland een beslissende voorsprong van 3-0 genomen. Au stralië zal nu uitkomen tegen de winnaar van de Europese zone-B. Henk Botterhuis won de wegwedstrijd Luik-Nandrln voor amateurs. Joe Frazier, de oud-wereldkampioen bok sen in het zwaargewicht, versloeg In Melbour ne Jimmy Ellis in de negende ronde. Ellis verloor door opgave nadat zijn manager de handdoek in de ring had geworpen.Frazier heeft na deze winst zijn vooruitzichten op een titelgevecht met Ali aanzienlijk verbeterd. De omloop van de beide Vlaanderen werd gewonnen door de Belg Verhagen. Roy Schuiten finishte als negentiende. Gertie Wildeboer is in Beernem tweede geworden in een veldrit over 22,5 km. De zege ging naar Eric de Vlaeminck. Tijdens internationale prof-bokswedstrij- den In Keulen verloor Ronald Riedewald (Amsterdam) door knock-out in de eerste ronde van de Westduitser Zeiler. De stand na twee dagen in het wereld kampioenschap ijshockey groep-C: L Frankrijk 2-4, 2. Hongarije 1-2, 3. Bulgarije 1- 2, 4. Noorwegen, 5. Denemarken, 6. Oostenrijk 2-0, 7. België 2-0. In Etten Leur werd Ten Hoven biljart- kampioen in het libre klein derde klasse. 37* r- T

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15