ttmafevishal Gouden I.D.-insigne voor Geen clubhuis voor drie „gouden” ideeën dressuurvereniging Ingebroken in kantine SVIJ Haven Agenda Man bekneld Oog doorboord bij reparaties walserij Blinden slaagden r voor medaltest „ER IS GEEN MIDDEL OM GOED TE TOETSEN” |g ril 03 1 9 M 5 Heemskerker kreeg elf mille van Hoogovens Voorlichter PWN neemt afscheid „DE HONDEN MOETEN GEWOON OP DE GROND LIGGEN” zS»** MAANDAG 3 MAART 1975 NIEUWS PLAATSELIJK Gevaarlijk Wijk aan Zee 1 ■5 Castricum Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden In en om Haarlem (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) trum. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze stadsredactie) de Maandag (Van een medewerker) ;ters) 20 u. Ge- i Voor hen wordt de zaak dan beslist door de uit raadsleden bestaande commissie van beroep. Cultureel geopend 19 en 21.15 u.: „Huil 18 j. Woensdag 14.15 IJMUIDEN. Wanneer je als perso neelslid van Hoogovens een voorstel tot verbetering in de ideeënbus hebt gedaan en je plotseling door een medewerker van het ideeënbureau wordt benaderd om langs te komen bij een lid van de directie IJmuiden, dan kan je gevoeglijk aannemen dat het met de beloning van dat idee wel goed zit. Zo ook voelde de heer N. Tamis uit Heemskerk het aan, toen hem werd gevraagd om te komen naar de kamer van jhr. ir. B. de Jonge, directeur produktie. De heer Tamis, opzichter in de blok vormengieterij, had onlangs voorgesteld om de massieve stopstangen die nodig zijn om het gietgat van een gietpan af te dichten, te vervangen door holle stan- IJMUIDEN. Tijdens bedrijfswerk- zaamheden is vrijdag op de Trawlerkade een man bekneld geraakt tussen een lift en een vorkheftruck. Zondag vertrokken: Tor Anglia, Im- mingham; Ludolf Oldendorff, New Orle ans; Maerks Fighter, Coht.Plat, IJmui den; Gooiland, Bremen; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Johann Schulte, Narvik, IJ muiden; Sloman Barcelona, Hamburg, IJmuiden; Pallas, R’dam, IJmuiden; Vla dimir, Tuapse; Eyvind Siff, Tripoli, IJ muiden; Atlas Scan, Genua, IJmuiden; Memel, Dagenham; Burgundia, Whitby IJmuiden; Arona, Helsinki; Brinda, IJ muiden, Poole; Dian, Great Yarmouth. Maandag gearriveerd: Papa Maurice, Tampa; Cantal, Le Havre. Maandag vertrokken: Appe, Klaipeda; Heinrich Hauschildt, IJmuiden, Mariën- stad. huisli i, en me laar ma m vanu schrijve: dat z zal zij: it hebbe ge glim •jasje ge >ven he ile mate n hande BEVERWIJK. Zaterdagavond werd in dansschool Dick Heemskerk aan de Zeestraat een medaldansiest voor de bij na 300 cursisten gehouden. Onder de geslaagden waren ook tien blinden af komstig uit geheel Noord-Holland. Drie van hen slaagden voor brons en zeven voor zilver. Voor het brons slaagden Guda Vet, Nelleke Louwe en de heer Brand. Voor het zilver slaagden de heer en mevrouw Reinders, de heer en me vrouw De Bruin, Frans Roos, mevrouw Brand en Helmut Reinders. Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. Gratis belastingadvles na telefonische afspraak via nr. 20944, geopend van 20 tot 22 uur. Grenspost, Soerstraat. Vanaf 19 uur schaak club „Weenink”. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. r gevoo olitie d' vol me koffer i woude. djk dot geïnfo: ;n zelfd Geen test meer voor toelating voortgezet onderwijs DIVERSEN Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: maandag geopend voor volwassenen en jeugd van 19-21 uur, dinsdag voor volwassenen en jeugd van 14.30-17.30 uur. dit jaar zal in Velsen deze Cito-toets niet als zodanig worden gebruikt. In navolging van een landelijke tendens heeft ook de gemeente Velsen ingezien dat de resultaten van een eenmalige test, een momentopname als het ware, niet „objectief” kan weergeven, wat de intel lectuele capaciteiten van een kind zijn, noch redelijk kan voorspellen hoe de prestaties van dit kind op de nieuwe school zullen zijn. De heer Groen: „Twee jaar geleden hebben we een bouwvergunning aange vraagd en die is, ook na diverse contac ten met de gemeente, geweigerd. Alleen weten we niet, waarom en we willen nu wel eens weten waar we aan toe zijn”. Wethouder C. Ockeloen verklaart de weigering van de bouwvergunning: „Het grondgebied waar deze vereniging op traint, valt onder een bestemmingsplan dat het behoud van natuurgebied regelt. We moeten ontzettend oppassen dat we niet op allerlei natuurgebieden clubhui zen krijgen. Bovendien is dat bouwver- bod ook op grond van de tweede Nota Ruimtelijke Ordening die door het rijk f Beroepen. De Gereformeerde meente in Haarlem heeft beroepen ds. R. Boogaard uit Leiden. onder de loep wordt genomen. En als er meer overeenstemming in de program ma’s van het basis- en het voortgezet onderwijs is, zal het ook gemakkelijker en meer verantwoord te bekijken of te toetsen zijn welke vervolgopleiding het meest geschikt is.”. VELSEN. „Nu vrijdag is de alge mene ledenvergadering Noord-Holland van alle hondendressuurverenigingen en dan moeten we weer, voor het derde achtereenvolgende jaar, zeggen dat wij ook dit jaar ons terrein niet open kun nen stellen voor wedstrijden omdat wij geen accommodatie hebben. Dat is vooral vervelend omdat wij, als andere vereni gingen hier niet kunnen komen, daar ook niet meer aan hoeven te kloppen”. Bij de schoolkeuze en de toelating op deze school zal vanaf dit jaar in eerste instantie het advies van het schoolhoofd gelden, op de tweede plaats de keus van de ouders en geheel los hiervan, maar wel van belang voor de toelatingscom missie, is het advies van het Bureau Stichting Geestelijke Volksgezondheid. Dit advies wordt gebaseerd op de onder zoeksresultaten van een test in de vijfde klas en op aanvullende gegevens die tijdens het zesde leerjaar door het hoofd van de school, na bijvoorbeeld bijlessen, aan deze stichting worden verstrekt. Sinds 1969 werd de Cito-toets lande lijk gebruikt en de resultaten werden op grond van vastgestelde normen beoor deeld. De heer P. Wielaard, insnecteur van het onderwijs in de gemeente Vel sen: „Eén toets is niet objectief. Door allerlei oorzaken kan zo’n toets slecht worden gemaakt, terwijl de resultaten van die toets toch doorslaggevend kon den zijn voor de keuze van school en alles wat daar uit volgt. Een toets heeft, als middel om de capaciteiten van een kind vast te leggen, weinig betekenis. Er is geen middel om goed te toetsen en daarom is de situatie van nu, waarin de schoolkeuze wordt benaald on grond van het oordeel van het hoofd, van het Bureau Stichting Geestelijke Volksge zondheid en duidelijk ook de wens van de ouders, op dit moment het beste.” Toch is de Cito-toets op zo’n negentig percent van Velsende lagere scholen gehouden. Maar de resultaten worden gebruikt voor scholen zelf om te kijken, in vergelijking met de resultaten op andere scholen, hoe hun onderwijs dat jaar is geweest. Ter evaluatie dus, zonder dat de resultaten voor de leerlin gen van enige invloed zijn bij toelatings procedure voor het voortgezet onderwijs. De toelatingscommissie wordt gevormd door afgevaardigden uit het voortgezet onderwijs (lager beroepsonderwijs, ma vo en middelbaar onderwijs), basisscho len en de heer Wielaard, als inspecteur, die voorzitter is. Met alle adviezen en wensen in de hand beoordeelt deze com missie over al of niet toelating op de aangevraagde school. Als deze wensen en adviezen van de ouders, school en de stichting overeenstemmen, wordt de leerling zonder meer toegelaten. Pas als de hoofdonderwijzer een leerling ge schikt acht voor de ene opleiding en de ouders wensen anders, dan wordt er uitgebreid over gesproken en onderzocht wat het beste is. Zondag gearriveerd: Eyind Sif, Kotka, IJmuiden; Corchester, Poole; Appe, Klaipeda; Parkesgate, Rochester, IJmui den; Ivy, Baton Rouge; Fridel, Roches ter, IJmuiden; Aquacharm, Paradip, IJ muiden; Waneta, Haslanuf; Limara, Bre men; Titan Service, Cont.Plat, IJmuiden; Robert Alario, Noordzee; Marccni, Kingslynn, IJmuiden; Muhlentor, Cont. Plat, IJmuiden; Rosita Maria, Seaham; Herman Helene, Stavanger, IJmuiden; Wadowice, Gdansk; Free Enterprise-3, Dover; Seabird, Gunness; Sommen, Kris- tinaham, Zaandam; Kleine Weser, Bris tol Channel. Voorzitter Giurgus en secretaris C. Groen van de hondendressuurvereni- ging „Het Schaapenduin" voor hun „clubhuis’’- een oude bouwkeet, tussen het schroot naast de boerderij van Webbe aan de Heerenduinweg. ast dooi den aai verbam bedrij is voor ;en ovei i, maai an erbij 1 of he igroepen van vee len vol n allea ta’s, zijl iken be volledii icontrole Wilier Idtennis >y-hallei idig bui >ral wa reft, nu van he ond laa de grote ngen be bij he verkelij in koeie voor d an tege ze men htige at Holland beeld t s in he i Mn* 1 Jk:' X Zaterdag vertrokken: Marjan, Temeu- zen; Christa Köncke, Londen, Zaandam; Suerte, Antwerpen; Inge Clausen, Fre- derikshaven; Jean-E, Londen; Pistis, Thames; Ittersum, Sheernes; Falcon, Quebec; Tor Hollandia, Gotenborg; Tan- ca, Hamburg; Impala, Ipswich; Titan Service, Cont.Plat, IJmuiden; Vecht stroom, Hull; Diogenes, Antwerpen; Pro- vincia, G: Yarmouth; Ardatov, Vent spils; Stirling Eagle, Cont.Plat; Munte, IJmuiden, Pasajes; Kraiger-B, Argenti nië; IJmuiden. d I net ha nier du ige spor VELSEN. Honderden zesdeklassers hebben vorige week op school gebogen gezeten over de Cito-toets. Afgelopen jaren zijn de resultaten van deze toets normaliter gebruikt als basis voor de keuze welke richting en vorm van het voortgezet onderwijs de lagereschool- leerling zal gaan volgen. Voor het eerst Zo spreekt secretaris G. Groen van de hondendressuurvereniging „Het Schaapenduin” over de moeilijkheid waar deze vereniging mee kampt: op hun terrein aan de Heerenduinweg, dat zij hebben gepacht van Baron van Tuyl van Serooskerken, mag niet gebouwd worden. Maar de vereniging heeft een clubruimte nodig. Nu bestaat hun „club huis” uit een oude bouwkeet die staat naast de boerderij van Webbe, tussen het schroot en de rotzooi. „Een oude keet”, zo vertelt mevrouw Groen, die lek is en tocht en die boven dien veel te klein is. Wij hebben acht tien leden. Dat betekent om de beurt koffie drinken, geen mogelijkheden om te vergaderen of na de training door te spreken wat er is gebeurd”. Voor de clubleden is dat nog aan vaardbaar, maar de keet is absoluut ontoereikend als er op het terrein wed strijden moeten worden gehouden, als de keurmeesters en het publiek ontvangen moeten worden, als er koffie geschonken moet worden of men er wil eten tijdens deze wedstrijddagen. Daarmee zijn wed strijden voor deze vereniging niet moge lijk en daarmee zijn zij achtergesteld bij de andere verenigingen. Verenigingslid P. C. J. Visser: „Die wedstrijden is één ding, het is eigenlijk erger dat er geen wachthokken zijn voor de honden. Bij rust moeten de honden gewoon op de grond liggen. Bij goed weer is dat natuurlijk helemaal geen bezwaar, maar bij regen of sneeuw kan dat niet. Dan moet je er goed op letten dat ze niet te lang liggen, anders kunnen ze rheuma krijgen en kunnen ze niet meer „werken”. Vereniging „Het Schaapenduin” zit nu al twee jaar op dit terrein. In het bijna 25-jarig bestaan van de vereniging heeft men nooit vast de beschikking gehad over én een goed terrein én een goede accommodatie. Voordat hun zwervend be staan op het grondgebied van de baron eindigde, heeft de vereniging ook nog enige tijd een terrein en de accommodatie gedeeld met een andere hondendressuur vereniging, maar uiteindelijk liep die samenwerking niet goed af. De heer Visser: „Het is haast niet te doen om met verenigingen als deze een terrein te moeten delen. Dat loopt on herroepelijk op herrie uit. Je moet ge woon een eigen honk hebben”. Dat honk is er nu, sinds twee jaren, maar een goede accommodatie mag niet tot de mogelijkheden worden gerekend. r lie bloe n STEB bij ee strijd i ittrekke zou he ar Andr op zo’ hand ii bestaai M-functi Laat h jeroemd pij NB( gewees dat zij in slo1 an Vli( een lat de vraa 1 hebbe rokend ;rondmu „margi produkt ere kaï en inge m multi .over el ther. 01 sommi uzen, d Nou, d dan ge ik op d r aardi iet wee IJMUIDEN. Zaterdag gearriveerd: Roerdomp, Gr.Yarmouth, IJmuiden; Tor Hollandia, Immingham; Vechtstroom, Huil; Scheldeborg, Hamina, Beverwijk; Heinrich Hauschildt, Brake, IJmuiden; Sachsenstein, Antwerpen; Jemrix, Whit by, IJmuiden; Wolfgang Russ, Takoradi; Markborg, Klaipeda, Beverwijk; Eva Witte, R’dam; Burgundis, Goole, IJmui den; Viking, Boston; Gaasterland, Ham burg; Tor Anglia, Gotenborg; Doreen, B.Rye; Khasiella, Ardrosan; Steinbukk, Bergen; Bonny; Seaham, IJmuiden; Brinda, Poole, IJmuiden; Arona, Helsin ki; Yaola, Lagos. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Maandag en dinsdag 20 uur „James Bond 007, The Man with the Golden gun”. Aan de vrijdagmarkt werd aange voerd: 5.550 kg.tong; 95 kisten tarbot en griet; 997 kisten kabeljauw; 948 kisten koolvis; 252 kisten schelvis; 2701 kisten wijting; 1076 kisten schol; 102 kisten schar; 7 kisten haring; 184 kisten diver sen. gen. De massieve stangen hadden niet zelden de narigheid van doorsmelten. Door de holle stangen met lucht te koelen, kan dit probleem worden onder vangen en de produktie normaal door gang vinden- De heer De Jonge compli menteerde de inzender met het idee, dat „uit ellende geboren” voortaan een fikse besparing zal opleveren. Uit handen van de heer De Jonge ontving de heer Tamis maar liefst een bedrag van 11.000, „U bent daarmee de hoogst beloonde inzen der tot nu toe geworden”, aldus de heer De Jonge. Omdat de heer Tamis voor de derde maal een van zijn ideeën gehonoreerd zag met een bedrag van meer dan 750, speldde de heer De Jonge hem boven dien het gouden ID-insigne op. t tv-sp( lahl „0 veel g( jven zi iig, mai dat wsgieri( de n een he 5UW, comen „Er zit natuurlijk een zeker gevaar in nu de mening van het schoolhoofd zo zwaar weegt”, aldus de heer Wielaard, „gevaar, als je met onervaren school hoofden te maken hebt. Maar daar houdt de toelatingscommissie uiteraard BLOEMENDAAL. Op vrijdag 7 maart neemt het Provinciaal Waterlei dingbedrijf van Noord-Holland (PWN) afscheid van zijn voorlichter, de heer J. G- de Vries, die met pensioen gaat. Op het hoofdkantoor van het PW’N is vanaf 15.45 uur een afscheidsbijeenkomst. De heer De Vries heeft ruim 49 jaar bij het PWN gewerkt. Hij was één van de eerste voorlichters in de Nederlandse waterleidingwereld. Per 40 kg: tarbot 314-170; griet 196- 138; kabeljauw één 64-44; kabeljauw twee 82-42,40; kabeljauw drie 80-70; ka beljauw vier 100-74; kabeljauw vijf 80- 52; koolvis één en twee 27,20; koolvis drie 30-27,20; koolvis vier 28-17; schel vis één 88-70; schelvis twee 88-60; schel vis drie 61-40; schelvis vier 56-40: schol één 45-37; schol twee 56-46; schol drie 90-56; schol vier 88-56; wijting drie 48- 27,20; wijting vier 28-23; haring drie 39- 34; tongschar 120-102; haai 66; schar-< tong 57-52; schar 70-37; steenbolk 27- 17. Met een beenbreuk is de man door de Ongevallendienst naar het Zeewegzie- kenhuis gebracht. Uiteraard is het in de praktijk heel goed mogelijk dat ouders het niet met het besluit van de toelatingscommissie eens zijn. In zo’n geval is het mogelijk in beroep te gaan bij het bestuur van de desbetreffende lagere school. Voor de openbare scholen is dat het gemeentebe stuur. Ouders van kinderen op openbare scholen kunnen dan schrijven aan 't col lege van burgemeester en wethouders. is uitgegeven. Er zijn hier in de gemeen te tientallen verenigingen met dezelfde wensen, maar als je daar aan toegeeft haal je je de woede van allerlei natuur beschermingsorganisaties op je nek. En alternatieven zijn er niet. Net als met de woningbouw is dat moeilijk in onze gemeente: we hebben gewoon geen grond”. Waterakkers”, Dagelijks geopend van 7-8, 12.15-13 en 21.30 uur. Bowlingcentrum „De Boerderij”, Vrljburg- laan. Dagelijks geopend van 12 tot 01.00 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Tot en met maart dagelijks geopend van 10-12 en van 14- 17 uur. De Vrijburcht, Vrijburglaan. Openbare le denvergadering CDA-Heemskerk, aanvang 20 uur. Alarmnummers: politie 399111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Het tweede slachtoffer was een 33- jarige lasser- bankwerker uit Velsen- Noord. Bij reconstructiewerkzaamheden werd de man door een losspringend onderdeel hard tegen de kaak geraakt. Daardoor verloor hij enkele tanden, liep een hersenschudding op en had een kneuswond aan zijn onderlip. Deze man is opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. De besommingen waren: VL 34 ƒ20.600,-, VL 90 ƒ27.100,-, VL 112 25.700,-, KW 185 13.000,-, KW 45 53.000,-, KW 152 14.5Q0,-, KW 217 14.000,-, KW 226 16.700,-, VD 234 25.500,-, BU 152 770,-; EB 28 3.000,-, GO 26 11.500,-, UK 18 4.300,-, UK 23 2.980,-, UK 48 1.300,-, VD 19 ƒ6.200,- VD 25 1.400-, VD 46 550,-, UK 141 en UK 271 ƒ10.600,-, UK 128 en UK 142 ƒ8.100,-, UK 6 en UK 106 4.400,-, UK 7 en UK 159 4.800,-, UK 17 en UK 56 5.400,-, UK 78 en UK 107 5.000,-, UK 135 en UK 145 3.300,-, UK 200 en UK 234 5.200,-. IJMUIDEN. De SVIJ-kantine bij de Eenhoornstraat is door inbrekers be zocht. De sigarettenautomaat werd ver nield en de inventaris werd met een brandslang espoten. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Aan het eind van vorige week vonden op het Hoogoven- terrein twee ongevallen plaats waarvan de slachtoffers in het ziekenhuis moes ten worden opgenomen. Een 30-jarige monteur uit Wijk aan Zee raakte zijn oog kwijt. De man voerde reparatiewerkzaamheden uit aan de kettingbaan in warmbandwalserij 1. Toen hij een borgring wilde monteren, sprong deze tegen zijn linkeroog, dat daardoor werd doorboord. De man is opgenomen in het St. Jozef Ziekenhuis in Heemskerk. 21. o BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Maandag en dinsdag 19 en 21.15 uur „Meisjes die geen kleintjes willen”; maandag en dinsdag 19.30 uur „Last Tango in Paris". Luxor Theater, Breestraat. Maandag en dinsdag 19 en 21.15 uur „James Bond 007, the Man with the Golden Gun”. DIVERSEN MAANDAG 3 MAART Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Ope ning informatiestand Algemeen Vrouwen Co mité voor het „Jaar van de Vrouw”, aanvang 19 uur. Harmoniegebouw. Groenelaan. Jaarvergade ring Beverwijkse Harmonie Kapel, aanvang 20 uur. DINSDAG 4 MAART Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617, of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: Vol wassenen 14-17.30 uur, jeugd 15-17.30 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en van 13.30-15.30 uur. Laurens Baeckweg, bouwterrein: 10 uur hei en eerste paal voor nieuwbouw Laboratorium- school IJmond. De Schouw, Bleijenhoevelaan, Velsen-Noord. Informatieavond Hoogovens/Zutd-Afrika, aan vang 20 uur. In zijn functie heeft hij honderden lezingen over en excursies naar het waterleidingbedrijf verzorgd. Ook ver vaardigde de heer De Vries lesmateriaal, dat vooral op lagere scholen wordt ge bruikt. Hij was vele jaren lid van de Commissie Voorlichting van de VEWIN (Vereniging van Exploitanten van Wa terleidingbedrijven in Nederland), waar uit het initiatief kwam tot het samen stellen van het consumentenvoorlich tingsblad „Comfort in Huis”. De heer De Vries wordt bij het PWN opgevolgd door de heer C. G. M. van Deursen. r op h< BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat, Maandag en dinsdag 19.30 uur „Ben Hur”. DIVERSEN MAANDAG 3 MAART Sociëteit Progress, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 4 MAART Sociëteit Progress, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: jeugd 15.30-17.30 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 uur. Zwembad „De Waterakkers”, Kerkweg, - - -- 20.30- van 14 tot 16.30 te'bezichtigen van 10 tot 12 uur: Burgerzaal, expositie beelden van Wim Bosman, dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur, ook maandag van 19.30 tot 21 uur. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74. expositie schilderijen en etsen van Maria Beerepoot, dagelijks geopend. DIVERSEN Alarmnummers: politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Gemeentelijk sociaal adviesbureau voor be jaarden, spreekuren maandag en woensdag van 11 tot 12 uur, Spaarnestraat 2, IJmuiden, telefoon 19124, toestel 46: dinsdag van 11 tot 12 uur buurthuis „De Nel”. Geelvinckstraat, Vel- sen-Noord; van 9 tot 10 uur, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, IJmuiden; van 14 tot 15 uur, gebouw „De Haven”, Schipbroe- kenweg, Santpoort; van 16 tot 17 uur „In den Abeel”, Abelenstraat, IJmuiden-Oost. Stichting „Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting”, Willebrordstraat 102. Spreekuur leidster, dinsdag van 9.30 tot 12 30 uur. Velserbad, Briniostraat, gemengd zwemmen, maandag van 16.40 tot 18 uur; dinsdag van 6.30 tot 8, van 12.15 tot 18 uur; dinsdag van 6.30 tot 8, van 12.15 tot 13.15, van 16.40 tot 18 en van 20 tot 21.30 uur. Stadsschouwburg, dinsdag 20.15 uur: „Jan Klaasz in 't Kattegat”. BIOSCOOP City, maandag en dinsdag 20 uur: „Pas opof we slaan d’r op!” TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeekestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord. dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvraag onder telefoon 02510-94159. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag rekening mee door bijvoorbeeld de rap porten van de afgelopen jaren aan te vragen. Voor een bepaalde groep is de keuze erg moeilijk te maken. Kijk, er is altijd een groep kinderen die het voort gezet onderwijs op hoog niveau aan kan en er is een duidelijke groep waarvan je kunt zeggen dat de intellectuele ontwik keling niet zo hoog is, die naar het beroepsonderwijs gaan. Maar de groep daar tussenin is het moeilijkst, de groep van misschien mavo, misschien havo. Maar gelukkig zijn door de brugklassen eventuele fouten te herstellen. Ook daarvoor is een commissie die dat in de gaten houdt. Al in de eerste helft van het nieuwe schooljaar kunnen de kinde ren zo nodig worden overgeplaatst”. Dat zal bij de overgang van mavo naar havo of atheneum geen ernstige problemen met zich mee brengen, omdat op deze scholen de programma's in de brugklassen niet veel verschillen. De moeilijkheid ligt bij de overgang van een brugklas van het lager beroeps on derwijs naar de brugklas van mavo of havo. Wettelijk is geregeld dat bijvoor beeld in de brugklas van het l.b.o. één vreemde taal wordt gedoceerd, terwijl in de andere burgklassen twee vreemde talen op het rooster staan. Deze ver schillen dienen mettertijd opgeheven te worden door de zogenoemde harmonisa tiewet, die in de onderwijscommissie van de Tweede Kamer ter sprake is. „Maar het hele knelpunt zit naar mijn idee in het gebek aan aansluiting tussen het lager en het voortgezet onderwijs. Als die programma’s beter op elkaar afgestemd zouden zijn, zou de overgang beter gaan, met alle goede gevolgen van dien. Het is belangrijk dat dat eens Aan de hand van een schetsje geeft de heer Tamis (rechts) uitleg over zijn idee aan de heer De Jonge. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg.: grote tong 8,27-6,66; groot- middel tong 11,18-10,43; kleinmiddel tong 11.00-10,29; tong één 9,98-9,35: tong twee 9,05-8,30; tarbot 10,44-9,35: zalm 13,55-11,41. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u: Toneelgroep Theater met „Wat een gekke man en zijn vrouw dan?” MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestr.) 20.15 u.: Open podium-avond. Dinsdag 20.15 u.: Noord- Hollands Philharmonisch Orkest o ,l.v. Heinz Wallberg. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 19.30 u.: „Gejaagd door de wind”, '14 j. Woensdag 13.30 u.„4 rakkers en een oude jeep”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Strafbataljon 999’’, 14 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „Spartacus”, 14 Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „De kanonnen van Navarone”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 „Karate expert”, 18 j Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en „Lacombe Lucien”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, niet met je mond vol,” j u.: „Robin Hood”, a.l. WÏÏ ri-ny' My Hm jnmf rO3-- O. til/'1 18“ 1 u

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5