PROF. PATIJN: HULP AAN SURINAME HOOGSTENS TWEE MILJARD Motie verworpen Cuba blijft op lijst concentratielanden Abortuswetten snel in Kamer Felle aanval op beleid Volkshuisvesting een miljoen gulden aan prijzen INVOERING VAN DEEL III HALF APRIL .Into dit o®® Motie tegen atoomstraaljager verworpen Jrolll lir aan oostlijn nog SABENA „Strijd tegen niet verloren" Man was 25 maai klinisch dood he 2 BINNEN- EN BUITENLAND 19 7 5 MAART WOENSDAG 5 Zwart bloemzaad (V) 01 Go Belgian. Go Sabena. Een van de fijne prijzen die u kunt winnen in de puzzelaktie van het KWF. Onderga de magische verrukkingen van een reis naar dit land met zoveel herinneringen. U kunt weg wanneer u wilt. De Sabena vertrekt twee maal per week naar Djakarta. Bewaking Visum Bijlmerprotest .5 0.5 E" «ra Afwijkingen Werktijdverkorting Dode vrouw gevonden Koopavond „Beslag” wordt doorgezet es =e 0» •-! g <U Eigen huis in brand Pilotencongres CRM-begroting Brand in Willemstad Verkeerd geland (Van onze Haagse redactie) (Van een onzer verslaggevers) een 1 om even- o. (ADVERTENTIE) personen Belgian world airlines ry in te sin nai De dot sta Ca Kort daarop stond zijn hart stil, dat men echter door massage en elektrische schokken weer op gang kon brengen. Dit geschiedde tot 25 maal toe. De man is later genezen uit het ziekenhuis ontsla gen. 17 16 9 8 o 2 Nederland wordt kwijtgescholden en de hulp tot 150 miljoen wordt verhoogd, kom je aan ten hoogste anderhalf tot twee miljard gulden, aldus prof. Patijn. H.AIFA. (DPA) In een ziekenhuis in Haifa is onlangs een 50-jarige man 25 maal klinisch dood geweest waarna hij uiteindelijk is genezen. Naar een woord voerder van de intensieve verzorgingsaf- deling meedeelde was de patiënt na een hartaanval in het ziekenhuis gebracht. Bij de residentie van de Indonesische ambassadeur in Wassenaar is gisternacht met pantserwagens en politiemannen uit Wassenaar een zware bewaking inge steld. De maatregelen houden volgens de Wassenaarse politie verband met de be dreiging die van Zuidmolukse zijde zou zijn geuit jegens de Indonesische verte genwoordiging in ons land. aandrang van de grote vakbond CGT hadden direct korte stakingsacties plaats. De bond is boos omdat de mededeling niet volgens de regels was gedaan. Er deel spre gron verv wap G1 on tv tere: brei teve jaar Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich 10 10 11 12 11 10 11 12 10 11 13 16 17 15 V Dep zijn ges] Ver pos ond E van Zui» zoel de lanc vra; aan gen gesl bev lige de kun Z. Con den het tor dier Am< Het tege Fort sing gai te. ii 13 9 2 14 8 13 5 13 9 9 14 18 14 14 2 13 14 14 7 17 12 19 21 U3 •Ss C 1 0.1 0.5 0.6 0.1 9 0.5 2 0 0 0.1 0 0 0 2 2 0 0.1 0 0 0 17 26 4 3 1 27 0 0 9 5 5 66 0 0 0 0 7 0 Prof. Patijn en andere NAR-leden die aan de opstelling van het advies hebben meegewerkt, gaven toe dat het niet of nauwelijks nieuwe aanbevelingen bevat. Wel wordt voorkeur uitgesproken voor hulpverlening in de vorm van program- mahulp, opdat dit speelruimte voor het donorland overlaat om een eigen beleid Het Bewonerscomité Huurverlaging in de Bijlmermeer heeft een handtekenin genactie op touw gezet voor het stellen van twee eisen aan de Kamer: de rege ring moet de stookkosten voor haar reke ning nemen, en er moet een huurverla ging worden doorgevoerd in plaats van de aangekondigde huurverhoging met 8 percent. De vertraging wijt hij aan drie oorza ken: door de verlate wijziging van de Wegenverkeerswet kon het versturen van de acceptgirokaarten pas in oktober beginnen. Ten tweede bleek de computer in Veendam niet in staat om alle gege vens te verwerken. Dit kwam door tech nische storingen en door het onverwacht grote aantal „bijzondere gevallen”. Een derde oorzaak ziet de bewindsman in de trage reactie van automobilisten. Volgens hem kwam de stroom acceptgi- ro-correcties en de stroom witte kaarten pas in januari op gang. DEN HAAG. Ondanks de steun van de regeringspartijen PvdA, PPR en twee leden van D’66 heeft een motie van de CPN tegen een toekomstige atoomstraal- jager gisteren tijdens het debat over de defensiebegroting geen Kamermeerder heid gehaald. De communist Wolff had voorgesteld nu r eeds te besluiten als opvolger van de Starfighter geen vlieg tuig aan te schaffen dat, duidelijk op de verrichting van zulke atoomtaken is in gesteld. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De datum van invoe ring van deel III van het kentekenbe wijs is door minister Westerterp (Ver keer en Waterstaat) bepaald op 14 april van dit jaar Aanvankelijk wilde hij dat alle auto’s reeds vanaf 1 februari het deel III zichtbaar achter de voorruit zouden voeren, maar deze datum bleek niet haalbaar De bewindsman heeft dit gisteravond in de Tweede Kamer be kendgemaakt tijdens het debat over zijn begroting. De geldinzamelactie van de Stichting „Steunfonds Practisch Humanisme” van het Humanistisch Verbond zegt het dit jaar m et bloemzaadè De opwekking, die duizenden Nederlanders dit jaar ont vangen om een bijdrage te leveren ter ondersteuning van het vrijwilligerswerk in zieken en bejaardenhuizen en an dere instellingen gaat dit jaar vergezeld van een zakje goudsbloemzaad, om de mogelijke gevers erop te attenderen dat het steunfonds op zwart zaad zit. Van de 962 onderzochte leerlingen van het kleuter-, basis-, mavo en lhno-on- derwijs in de Limburgse gemeente Stein vertoonden 835 kinderen gezondheidsaf- wijkingen. Onvoldoende gehoorscherpte werd geconstateerd bij 436 kinderen, terwijl er 146 met niet-besmettelijke huidaandoeningen werden geteld. Vier leerlingen waren kleurenblind en 189 hadden een verminderde gezichtsscherp- te. De mededeling van de directie van de Renaultfabrieken in het Franse Sandou- ville dat al het personeel dat aan de lopende band werkt werktijdverkorting kreeg heeft meteen tot acties geleid. Op Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd. Limburg zw. bew. Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbrück Uit het afwateringskanaal tussen Den Bosch en Drongelen heeft de politie het stoffelijk overschot gehaald van een 61- jarige vrouw die sinds tweede kerstdag werd vermist. DEN HAAG. Cuba bljjft een concentratieland van Nederlandse ontwikkelings hulp. De Tweede Kamer verwierp gistermiddag twee moties waarin minister Pronk (Ontwikkelingssamenwerking) werd gevraagd Cuba af te voeren van de Ijjst van ontwikkelingslanden, waarop de Nederlandse ontwikkelingshulp speciaal wordt ge richt. Minister Pronk die zich fel tegen aanneming van de moties had verzet kreeg behalve van de linkse fracties ook steun van de KVP. Weer In binnen- en buitenland over mis-management van de eerst ver antwoordelijke bewindsman te spreken dan over het tekortschieten van lokale overheden en opdrachtgevers voor wat hun aanpak betreft. Het ontbreken van voldoende bouwrijpe grond heeft ook met management te maken”. Er is stellig moed voor nodig, schrijft drs. Kempen, om allerlei plannen aan te pakken als je van te voren weet dat die op extra onbegrip en weerstand zullen stuiten. Gemakkelijker is het ongetwij feld om de zaak maar even te laten Het GDA in Amsterdam roept in een verklaring alle fractie in de gemeente raad op om „in overeenstemming met de wil van de meerderheid der Amsterdam mers te stemmen voor herinvoering van de koopavond”. Deze aangelegenheid wordt vanavond in de raad behandeld. Gedeputeerde Staten van Utrecht gaan door met het beslag laten leggen op bank- en girorekeningen van mensen, die de milieubelasting nog moeten beta len. Nog deze maand zal men wederom op rekeningen van ongeveer honderd girorekeninghouders beslag laten leggen, aldus een woordvoerder van de Provin cie. geh. bew. geh. bew. zw. bew. mist h. bew. mist regen zw. bew. zw. bew. Van de reeks van moties waarmee de Kamer enig onbehagen tegenover minis ter Pronk tot uiting bracht, haalde al leen die van de PvdA’er Van der Hek een meerderheid. In deze motie, die door alle regeringspartijen werd gesteund, wordt aangedrongen op een andere wijze van financiering van het leningenpro gramma van de Nederlandse Investe ringsbank voor Ontwikkelingslanden. even te wachten met het uitvoeren van bepaalde plannen in afwachting van een (nog) betere regeling. Zou men nu echt niet weten waar de schoen wringt? vraagt drs. Kempen zich af, schrijvend over het instellen van een centrale meldpost voor klachten over vertraging die door overheidsschuld ont staat bij de uitvoering van (grotere) bouwprojecten. „Goed management ver eist het onmiddellijk rechtstreeks aan pakken van de knelpunten in de organi satie. Het is uiteraard gemakkelijker ■C~ zo zo zo z zzo zo z Z zo z windst. n n wzw wzw z windst. windst. z verand. nno w windst. n z windst. wnw windst. zzw nnw z zw zzo ozo zzo wzw o w n wnw ozo zzw VOORUITZICHTEN VOOR VRIJDAG: Hier en daar een bui, ook opklaringen en weinig verandering in temperatuur. Aantal uren zon: 1 tot 7. Min. temperatuur: omstreeks 4 graden. Max. temperatuur: om streeks 10 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 percent. WEERRAPPORTEN De motie van de VVD’er De Koster waarin werd gezegd dat Cuba niet vol doet aan de drie criteria die Pronk han teert bij de keuze van concentratielan den, kreeg alleen steun van de CHU en de kleine confessionele partijen, alsmede DS’70. Dezelfde partijen en de Antirevo lutionaire fractie spraken zich uit voor een motie van de ARP’er Van Dam waarin werd gezegd dat Cuba en Jamai ca niet als concentratielanden in aan merking komen omdat beide landen een betrekkelijk hoog inkomen per hoofd van dé bevolking hebben AMSTERDAM. „Iedereen die hier zijn ledikant neerzet wordt meteen als Amsterdammer geaccepteerd. Zo is het altijd geweest en zo moet het blijven”, zegt Nieuwmarkt-activiste Tine Hofman terwijl ze verrukt wijst naar twee came- ralieden die helemaal van de Schotse Hooglanden zijn gekomen om de Am sterdamse opstand te filmen. In het metro-café, „Het hoekje om”, krijgen ze gratis een glas bier in de handen ge drukt. Deze warme begroeting voor nieuwkomers is kenmerkend voor het groeiend besef in de buurt dat de strijd tegen de aanleg van de oostlijn nog lang niet is verloren. In het met spotprenten, pamfletten en foto’s van de strijd behangen café worden de solidariteitsver klaringen, die nog steeds binnenstromen, met gejuich ontvangen. Het is barstens vol. Je zou kunnen zeggen dat „Het hoekje om” deze week de meeste getapte kroeg van de hoofdstad is geworden. Het publiek komt overal vandaan. Uit Nijmegen, Groningen, Eindhoven, en ga zo maar door. Een boer uit de Purmer, die de zorg voor zijn veestapel tijdelijk aan zijn vrouw heeft overgedragen, meent: „Eerst was ik helemaal vóór de metro, maar na alles wat ik er van begrepen heb mag hij van mij definitief begraven worden”. De komst van een groep kunstenaars heeft indruk gemaakt. Weliswaar kreeg Willy Alberti kort daar- rusten in de hoop dat het getij zal keren. Ik krijg de indruk dat dit faseren van plannen toch vaker gebeurt dan wenselijk zou zijn. Volgens drs. Kempen speelt ook de onzekerheid over het spreidingsbeleid een rol van betekenis. Doorzetten van dit beleid om niet alleen ruimte, maar ook bouwcapaciteit in het noorden te benutten en uiteraard ook andere werk gelegenheid te scheppen vergt offers. Het vragen van die offers vergt politieke moed. ten college. „Een overwinning”, ver klaart hij, „wordt voorafgegaan door een reeks nederlagen”. In de Nieuwmarkt- buurt, waar men zich nog steeds achter gebarricadeerde gevels verschanst en waar ook vannacht nog door bewoners werd gepatrouilleerd, begint men daarin te geloven. Maar het wantrouwen zit diep. Vooral jegens het stadsbestuur dat naar de mening van de actiegroepen de metro- kwestie nog verder heeft vertroebeld door te verklaren dat er met vertegenwoordi gers uit de buurt overleg was gepleegd, terwijl het alleen een communistisch co mité betrof, dat pro metro is. Men is wel bereid met de gemeente te praten maar wil geen stap meer terugzetten. Dat maakt het vinden van een oplossing moeilijk, zoniet onmogelijk. Die indruk wordt min of meer bevestigd door de ijzige stilte op het stadhuis waar het college van B. en W. tot middernacht heeft vergaderd. Foto: een cameraman, met een bootje in de Rechtboomsloot, registreert een studentendemonstratie tegen de sloop voor de metro. Er zijn twee zaken, schrijft drs. Kem pen. die de hoogste prioriteit verdienen: er moet een wet op de stadsvernieuwing komen die een einde maakt aan de onzekerheid bij de lokale overheden en bij bewoners en eigenaars van panden in standsvernieuwingsgebieden. En er moet naar de mening van drs. Kempen een versnelde invoering komen van de alge mene regeling voor individuele subsidië ring. Het meest verrassend was de steun van de PvdA aan deze motie. Woord voerder Dankerf gaf toe dat zijn fractie pas na veel moeite had besloten voor de motie-Wolff te zullen stemmen. De PvdA, die over ruim een maand het veelbesproken veiligheidscongres houdt, wdl duidelijk laten uitkomen dat men op ethische of op politieke gronden tegen de atoomtaak van het toekomstige gevechtsvliegtuig is. PvdA- woord voerder Dankert zei na drukkelijk dat de socialisten hoopten dat minister te voeren. Thans wordt veel projecthulp gegeven. In het advies wordt gesuggereerd een internationaal consortium van hulpver leners aan Suriname (naast Nederland bijvoorbeeld de Verenigde Staten en Venezuela) te stichten. De Surinaamse regering kan dan niet meer de schuld voor mislukkingen op Nederland af- schuiven, aldus dr. J. F. de Jongh, en het wordt makkelijker objectieve druk op Suriname te gaan uitoefenen. De Wageningse hoogleraar prof. dr. R. yredeling (ook ,PvdA) niet in moeilijk- hederi' 2&ü 'komëh als de ‘motie zóu wor den aangenomen. Deze vre^s.bleek ech ter .overbodig, aangezien even later de motie werd afgewezen. De enige motie die tijdens het defen- siedebat werd aangenomen., was die van de VVD’er ploeg, waarin de regering wordt gevraagd de oorlogsvoorraden munitie weer op peil te brengen. Vóór stemden WD, KVP, ARP, CHU, BP RKPN, SGP, GPV en DS’70. Het amen dement van Waltmans waarin hij voor stelde om in de begroting geen bedragen op te nemen waarmee de vervanging van de Starfighter kan worden betaald met als achtergrond de gedachte dat de PPR vindt dat de Starfighter in het geheel niet vervangen moet worden kreeg slechts de steun van PPR, PSP, CPN en de D’66er Imkamp. De poging van Waltmans om, eens via amendering van het wetsont werp, 47,5 miljoen gulden van de begro ting af te voeren, mislukte. Uiteindelijk Reizigers uit Nederland. België en Luxemburg moeten na 1 april een visum hebben om Pakistan binnen te kunnen komen. Ook houders van een Pakistaans paspoort moeten met ingang van die datum beschikken over een geldig visum om de Benelux binnen te komen. Q. O) 5 4 5 5 6 3 6 5 6 6 1 9 5 3 5 7 2 0 1 0 3 7 4 7 3 4 10 3 1 7 1 8 9 11 2 1 1 12 16 (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De voorstanders van een snelle regeling van de abortuswetge ving hebben gisteren in de speciale Ka mercommissie hun zin gekregen De pro gressieve partijen verijdelden, samen met VVD, DS’70 en de ARP het plan van KVP, CH en de kleinere rechtse partijen om de voorgestelde abortusont- werpen in een traag tempo te behande len. Het is nu de bedoeling dat de Tweede Kamer zich nog vóór de zomer vakantie over deze problematiek uit spreekt Bij de Kamer liggen initiatief-ontwer- pen van wet van de socialistische ka merleden Lamberts-Roethof, van het confessionele duo Van Schaik (KVP)- mevrouw Van Leeuwen (ARP) en van de liberalen Geurtsen en Veder-Smit. De KVP stond erop dat de behandeling van deze dpie ontwerpen van wet zou wor den voorafgegaan door een hoorzitting inzake hulpverlening aan minder-ont- wikkelde landen (NAR) gisteren op een persconferentie over het Suriname-ad- vies dat de raad aan minister Pronk (Ontwikkelingssamenwerking) heeft aan geboden. Prof. Patijn herinnerde er aan dat Nederland thans in het kader van het Surinaamse vijfjarenplan ongeveer hon derd miljoen gulden per jaar aan ont wikkelingshulp geeft. Driehonderd mil joen is al toegezegd maar nog niet besteed. Als de Surinaamse schuld aan De brand die ednd vorige maand in Arnhem een heel bovenhuis verwoestte, blijkt te zijn aangestoken door de bewo ner. De man stuurde vrouw en kinderen naar zijn moeder en stichtte vervolgens brand in de klerenkast. Hij kwam tot zijn daad uit wanhoop ooit nog goede huisvesting te krijgen voor zijn gezin met drie kleine kinderen. Het gezin heeft inmiddels een ander en groter huis toegewezen gekregen. Er kleeft nog een bezwaar aan ad hoc-maatregelen: de neiging nog maar A. L- van Lier gaf toe dat er geen garanties bestaan dat in het onafhanke lijke Suriname niet dezelfde fouten van de afgelopen twintig jaar zullen worden gemaakt. Alle structurele factoren die de ontwikkeling bemoeilijken, zoals de zwakke staat, de vlucht van de bevol king en de kleine schaal blijven immers bestaan, aldus prof. Van Lier, die er overigens op wees dat in Suriname op sommige gebieden (gezondheidszorg en onderwijs) niettemin „ongelooflijke vooruitgang” is gemaakt. De 250 piloten uit 65 landen, die vandaag voor hun dertigste congres bij een zijn gekomen, kunnen tevreden zijn: in de luchtpiraterij zit tegenwoordig de klad. Volgens de statistieken zijn in 1974 nog „slechts” 18 vliegtuigen gekaapt, waarvan 7 met succes. Buiten luchtpira terij staan ook de veiligheid op luchtha vens en het voorkomen van ongelukken op de agenda. DEN HAAG (ANP) Minister Gruijters heeft te lang gewacht met het nemen van ingrijpende maat regelen om nieuwbouw en ver nieuwbouw volgens plan te laten verlopen. Dat schrijft drs. B. Kem pen, directeur van de Nationale Woningraad in het tijdschrift „Wo ningraad”. Win n retour naar Indonesië voor twee zw. bew. onbew. 1. bew. zw. bew. mist zw. bew. zw. bew. zw. bew. mist zw. bew. Kopenhagen zw. bew. - zw. bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. 1. bew. zw. bew. mist zw. bew. onweer geh. bew. zw. bew. h. bew. mist Casa Blanca regenbui Las Palmas New York Tel-Aviv Tunis stemden de GPN en PSP tegen de be groting. De PPR stemde tegen de begro- ting?(ijtikc,lpn .waarin wordt, voorzien in de opvolging van de Starfighter. De federatie van kunstenaarsvereni gingen protesteert in een open brief aan de voorzitter en leden van de Tweede- Kamer over „de ook dit jaar weer meermalen uitgestelde behandeling van de CRM-begroting”. Volgens de federatie is het de laatste jaren een slechte ge woonte geworden dat de CRM-begro- tingsbehandeling steeds verschoven wordt en daardoor niet op tijd is afge handeld. na een anoniem telefoontje, waarin werd gedreigd dat zijn huis in brand zou wor den gestoken, maar niettemin blijft ook hij solidair met de bewoners. Een militair bevestigt dat zijn leger- onderdeel bij rellen in Amsterdam zou worden ingezet, maar niemand gelooft hem. Om moeilijkheden te voorkomen wordt hij de zaak uitgewerkt. Men pro beert de stroom van agitatie en geruch ten in te dammen, maar het lukt lang niet altijd. Tine Hofman: Ze zeggen dat ik een huis in Landsmeer heb gekocht en een tientje voor elke kraker zou krij gen. Bij mij zijn ook vijf ruiten ingegooid en ik krijg een hoop smerige brieven. Maar toch loop ik ’s avonds alleen over straat. Ze krijgen me hier niet weg. Mijn huis, waar ik 30 jaar heb gewoond, is me opgezegd en eigen lijk heb ik flus niets meer, maar dit gaat om de stad en de hele mentaliteit, die ik als een voorwaarde zie om nog beetje gelukkig te kunnen leven” Oud-Kabouter Hein Bijnen, die het nog steeds heeft voorzien op Roel van Duyn (die zat al in 1970 op een wethou- derszetel te azen”) geeft enkele studen- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. Miljardenbedragen aan Nederlandse ontwikkelingshulp aan Suriname (zoals onlangs van Surinaamse zijde genoemd) vallen volkomen buiten de horizon. Als Nederland gedurende de eerste jaren van Suriname’s onafhanke lijkheid 150 miljoen gulden per jaar zou geven, dan is dat al een heel groot bedrag. Dat zei prof, dr- C. L. Patijn, voorzit ter van de Nationale Raad van Advies en 23.10 uur en 18.16 uur Een felle uitslaande brand heeft giste ren in Willemstad op Curacao vier za kenpanden in as gelegd aan de De Ruyterkade, tegenover de drijvende markt van Venezolaanse scheepjes. De brandweer die was uitgerukt was na ongeveer drie uur het vuur meester. Gistermiddag is een Zweeds Piper- Aztec vliegtuig bij een landing op het vliegveld Eelde in plaats van op de landingsbaan ongeveer 500 meter daar voor in een weiland terecht gekomen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het vliegtuigje werd volledig ver nield. Wat minister Gruijters als manager valt aan te rekenen is, dat hij zijn ambtenaren dreigt dol te draaien door allerlei zaken rijp en groen door elkaar tegelijk aan te pakken. Drs. Kempen herinnert daarbij aan het werk dat is verricht rond de Nota Huur- en Subsidiebeleid en dat nog moet worden verricht, om allerlei te snel gepubliceer de en nog onvoldoende doordachte zaken uit te werken. De daarbij gehanteerde verschijinings- of ingangsdata zijn naar de mening van drs. Kempen meer par- tij-politiek dan zakelijk bepaald. Wat er nu van het departement afkomt zijn te veel ad-hoc-maatregelen. De ad-hoc- maatregelen vergroten volgens drs. Kempen niet zelden de verwarring die op het terrein van de volkshuisvesting al groot genoeg is. Staatssecretaris Van Dam heeft daarover onlangs zijn teleur stelling uitgesproken. „Als hij er zich maar van bewust is dat hij medeverant woordelijkheid draagt voor de situatie waarin velen door de bomen bet bos niet meer zien”. De kosten van de financiering die nu wordt toegepast, worden ondergebracht bij de post ontwikkelingshulp. Volgens Van der Hek kunnen deze kosten in de jaren zeventig oplopen tot honderd mil joen gulden Door deze begrotingstech niek wordt op oneigenliike wijze de optische doelstelling van 1,5 percent van het nationaal inkomen als ontwikke lingshulp in 1977 gehaald, aldus Van der Hek. Minister Pronk kantte zich ver geefs tegen de motie. Hij zei niet te willen terugkomen op de in het kabinet af gesproken vier j arendoelstellingen en de wijze van financiering Verworpen werden voorts een motie van de PSP om de ontwikkelingshulp aan Indonesië te beëindigen en een door de AR ingediende en door CHU en KVP gesteunde motie om de post van 35 miljoen gulden voor herstructurering van de Nederlandse economie op de begroting van ontwikkelingssamenwer- ling te schrappen. De ARP’er Van Dam, die de motie indiende, meende dat deze uitgave niet onder Pronks begroting thuishoort Minister Pronk stelde dat aanneming van de motie tot verlaging van het hulpplafond zou leiden. zw. bew. onbew. onbew. 1. bew. DONDERDAG 6 MAART zon op 07.17 uur maan op 03.47 uur onder 18.27 uur onder 12.05 uur DONDERDAG 6 MAART IJMUIDEN Hoog water 10.20 uur Laag water 5.29 uur ■tfjSSBg

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2