Haven ;id totfevishal rs ka Vangstbeperkingen van kracht voor Nederlandse vissers Afscheid in Moerbergschool van mevrouw Van de Pluijm Weekprogram paviljoen Fancy fair voor Huisvrouwen naar Den Haag Gebakken vis voor de insluiper Win een abonnee voor IJmuider Courant of Bevenvijkse Courant EEN GEMAKKELIJKE OPGAVE Bon SIMM i „Waterprojekt „Westerhout” Kuadi” Milieudefensie overweegt alsnog gesprek met Hoogovens I Mi 5 KINDEREN BODEN MOOIE CADEAU’S AAN CDA-beraad over milieu en statuten Kerngroep IJmond niet Meeste regelingen al vanaf 1 maart van kracht BRIDGECLUB SANS ATOUT Kort IJmondnieuws ideo tegen alle groei werkgelegenheid in de IJmond Kill ai ii ii 19&5 hetJaar van hartje Jiaadeni is veer JQU WOENSDAG 5 MAART 1975 PLAATSELIJK NIEUWS /I II gems i 1 J Ji. it hartje haariem 1 1 er van IJmuiden; (Van een medewerker) aange- PRIJZEN IN GULDENS. in Ne- (Van een onzer verslaggevers) n (Van een onzer verslaggevers) in (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) Beverwijkse Courant. op IJmuider Courant Krijgt Uw buurman IJmuider Courant/Beverwijkse Courant nog niet in de bus? Vertel hem dan dat elk van deze kranten beter is dan een verre vriend! Kennen Uw kennissen de grootste nieuwsbrengers van de Regio nog niet? Doe daar dan iets aan! Is Uw zoon pas getrouwd en dus het huis uit? Zorg dan dat hij IJmuider Courant/Beverwijkse Courant in huis krijgt! Kortom: Geef ’t niet op voordat U een nieuwe abonnee heeft opgegeven! Wij van onze kant zijn niet kinderachtig: U ontvangt maar liefst twee geschenken; een kaartspel gp eyi asbak! ■aagt nelden IJmuide vakbek elner v nrestam oeckanii selaan 02507-241 DE BESOMMINGEN WAREN: VL 73 ƒ47.500, VL 110 21.300, IJM 9 46.200, KW 135 39.200, KW 221 6.760, KW 167 11.400, KW 25 19.900, SCH 117 11.700, WR 32 13.200, WR 57 19.200, VD 46 1.140, L 742 4.040,. BEVERWIJK. —Het vaste weekpro- gramma voor de maart-activiteiten van de Stichting Recreatie Bejaarden in pa viljoen Westerhout is als volgt samen gesteld: treffende de directe beperkingen van de visvangsten (quotering). Wethouder M. Roessingh schudt de ver Gottschal de hand, onder dankzegging onderwijs. Twintig percent bijvangst is toegestaan bij visserij op andere vissoorten, niet bestemd voor menselijke consumptie. Alle genoemde quota zullen worden verrhinderd met de vangsten uit de eer ste twee maanden van dit jaar. Dit geldt niet voor de haring uit de Keltische Zee. VELSEN-NOORD. Een woning aan de Meerweidenlaan in Velsen-Noord is in de nacht van maandag op dinsdag door een insluiper bezocht. Zijn eerste gang was naar de koelkast in de keuken, waaruit hij gebakken vis weg nam. Verder werden laden en kas ten in de woonkamer onderzocht en uit een handtas en een jas aan de kapstok werd respectievelijk 25 en 150 gulden weggenomen. er op iveste- vorden verte- lidafri- ar) zat menig- atst en j naar waar- I leidt. daad- Neder- ise ar- wordt n stu- kamers s kantot s.k. Hyi Tel. !e juist vinden elegen- igeert” „Is dat meest net zo als van ingssa- en, dat :er bij gezegd e ant- ■tavond Tweede Tweede PvdA) >n mo- rnomen inves- ens) en Vonde- tet ori- ikenin- andigd le raad Dinsdagmorgen gymnastiek onder lei ding van mevrouw Flieringa in het ate lier, dames van 10-11, heren van 11-12 uur; Dinsdagmiddag handenarbeid onder leiding van mevrouw Smit, aanvang 13.30 uur; Woensdagmorgen schilder- en tekenles onder leiding van de heer De Ridder, aanvang 10 uur; Woensdagmid dag handwerken, naai- en kniples onder leiding van zuster Conseptia en de da mes Groot en Kuilman, aanvang 14 uur; Donderdagmorgen bridgeles onder lei ding van de heer J. Blom, aanvang 10 uur; Vrijdagmorgen bridgeles voor ge vorderden eveneens onder leiding van de heer Blom, aanvang 10 uur. gt fabrii len) tui oegendii ’dienst, voorzien Wem lsen-No tussen (Tel. :ers. voor de oed bet I in mod in H 1 omg. 95. H 26106! Bij voldoende belangstelling zal het afdelingsbestuur hier een speciale bus voor laten rijden, zodat de deelneemsters zich voor zaterdag 15 maart dienen op te geven. Voorts kan men zich ook aanmel den op de discussiemiddag van donder dag 6 maart. Het programma hiervoor bestaat uit een optreden in de ochtenduren van de cabaretgroep van Natascha Emanuels met „En de vrouw: die kiest een heer”, een kritische en speelse benadering van het Jaar van de Vrouw, ’s Middags volgt dan een optreden van de internationale folkloristische dansgroep „Baluta”, met dansen en muziek uit Roemenië, Joego slavië. Israel, Rusland en Amerika. Dit alles in authentieke klederdrachten. Hoe de gemeente er over dacht, werd onder woorden gebracht door wethouder M. Roessingh, die de volkomen aparte sfeer van deze school in Oud-IJmuiden aanhaalde en daarbij uiteraard niet kon voorbijgaan aan de centrale figuur deze avond: mevrouw Van de Pluijm, die met Jnnrf an ’viol rln TV/T»-»7-»v»'K 4— X— daan en slechts node afscheid kan men. De wethouder roemde met haar contacten met de kinderen. trekkende mevrouw C. E. van de Pluijm- voor de vele bewezen diensten aan het Per 1 kg.: grote tong 7,28-6,74; groot- middel tong 9,44-9,22; klein middel tong 9,86-9,63; tong één 9,03,-8,71; tong twee 8,21-7,44; tarbot 9,38-8,92. hart en ziel de Moerbergschool is toege- a ne- name ABC 1 de ind :d bet) i de ke efabriei Inl. Haarl f 261040. angebod irdij Ha 1-16262 I Daarnaast kunnen de bejaarden dage lijks (behalve zaterdag en zondag) van 10 tot 16 uur in de werkplaats van het paviljoen naar hartelust knutselen, eventueel bijgestaan door werkplaatslei der Van Santen.. Biljarten is mogelijk op maandag, donderdag en vrijdag en ook op dinsdag en woensdag, echter na 13 u. aankom aagd. 1 kaniersn 187 Za -2401. Disco-avond. De V.C.J.C.-IJmuiden heeft vrijdag 7 maart weer een „V.I.P. disco-avond” georganiseerd, te houden in de voormalige pastorie aan de Driehui- zerkerkweg in Driehuis. Deze avond is bestemd voor de leeftijden van veertien tot en met zestien jaar en het festijn zal om 20 uur eeh aanvang nemen. Eventue le inlichtingen bij Dick Spoor, Velser- duinweg 326, IJmuiden, telefoon 13421. :er guns zwemb) r, keul! Vr. p lingbure HEEMSKERK. De Kerngroep IJ mond van de Vereniging Milieudefensie verweert zich in een persbericht tegen acties in de IJmond om de Kerngroep in een kwaad daglicht te stellen. De Kerngroep stelt, dat velen hierbij met nadruk het argument van de werk gelegenheid hanteren. De groep ver klaart niet tegen alle groei van de werkgelegenheid te zijn. „Juist door mi lieuvriendelijke arbeid wordt meer werkgelegenheid geschapen”. De Kern groep verzet zich alleen tegen die groei en uitbreidingen, die het milieu in de IJmond zullen doen verslecteren. Vol gens de Kerngroep weet men zich daar bij gesteund door heit leeuwendeel van de politieke partijen in de IJmond. Op 5 april wordt in Amsterdam een studie dag gehouden, waarop het thema „Mi lieu en werkgelenenheid” centraal staat. Woensdag vertrokken: Wolfgang Russ, Hamburg, Innvaer, IJmuiden, Goole; Jemrix, IJmuiden, Whitby. VELSEN. De leden van de afdeling Velsen-IJmuiden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen worden vrijdag 18 april in de gelegenheid ge steld gezamenlijk een bezoek te brengen aan de „Gewestelijke Dag 1975”, te hou den in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag. Naam nieuwe abonnee Adres Woonplaats Na de proefperiode (14 dagen) wil hij/zij een maandabonnement kwartaalabonnement De geschenken gelieve u te zenden aan: Naam Adres Woonplaats (Deze bon invullen en in open envelop, zonder postzegel, zenden NJJmuider Courant/Beverwijkse Courant, Antwoordnummer 416, Haarlem.) lagt bi elektron en 45 swerkza sdienst iienst. voorzien Wem ilsen-No tussen (Tel. IJMUIDEN. Dinsdag gearriveerd Ulla Bech, Kotka, Velsen; Vechtstroom, Hull; Capcity, Hull; Barlinen, Rochester, IJmuiden; Innvaer, Sauda, 1 IJmuiden; Kossou, Vlissingen; Toge, R’dam; Hermia, Wilhelmshaven; John Blum, Imming- ham; Caribia, Nova Scotia, Beverwijk; Zuiderkerk, Hamburg; Jemrix, Whitby, Voorts spraken het waarnemend hoofd der school de heer C. Peet en de voor zitter van de oudercommissie de heer N. Bosma waarderende woorden aan het adres van de vertrekkende onderwijs kracht. zich niet extreem willen opstellen en niet persé links, maar op basis van het actieprogramma werd daar door ver schillende aanwezigen een vraagteken bij gezet. De Kerngroep-vertegenwoordiger De Groot gaf toe, dat destijds het besluit om de uitnodiging van Hoogovens om te komen praten te negeren eigenlijk ten onrechte is genomen. Men overweegt thans die uitnodiging alsnog te aanvaar den. Na de pauze bogen de CDA-ers zich over de concept-statuten voor de nog jonge afdeling Heemskerk. Per 40 kg.: tongschar 106-91; schar 80- 22; haring én 26; wijting twee 37-30; wijting drie 50-27,20; wijting vier 22,80; schelvis én 86-46; schelvis twee 93-40; schelvis drie 37-28,20; schelvis vier 86- 22; schol één 41-39,20; schol twee 47-42; schol drie 64-51; schol vier 81-56; tarbot 280-174; griet 197-126; kabeljauw één 67-42,40; kabeljauw twee 122-42,40; ka beljauw drie 100-42,40; kabeljauw vier 81-67; kabeljauw vijf 72-29; koolvis één 29-27,20; koolvis twee 32-27,20; koolvis drie 34-27,20; koolvis vier 26-17. Tenslotte wordt vrijdag 28 maart, aanvang 13 uur, weer een klaverj asdrive om de jaartitel in „Westerhout” gehou den. Deelnemers dienen zich uiterlijk een week te voren op te geven bij de organisatie. Zij kregen alle gelegenheid hun stand punten toe te lichten, maar tijdens de discussie bleek, dat deze niet altijd geba seerd bleken op een juiste kennis van zaken en achtergronden. Met onder meer wethouder H. J. M. Roozen en enkele CDA-raadsleden in de zaal kwam dat natuurlijk aan het licht. De Kerngroep-leden betoogden dat zij Voor de vissoorten kabeljauw, schelvis en wijting te vangen in de noordzee gelden respectievelijk de volgende quota: 26.000 ton en 14.000 ton. De beperkingen gelden van 1 maart tot en met 31 decem ber van dit jaar. Een afwijking van tien percent is toegestaan mits het totaal van deze drie vissooren de 54.000 ton niet overschrijdt. Voor haring uit de Keltische Zee geldt vanaf 1 april aanstaande tot 31 maart van het volgende jaar een quotum van 5.000 ton. DRIEHUIS. Op zaterdag aanstaan de organiseert het aktie komité „Water projekt Kuadi” een fancy-fair. Daarmee hoopt het komité zoveel geld bijeen te brengen dat het benodigde bedrag van dertigduizend gulden bij elkaar komt. Het geld zal gebruikt worden om het in het dorp Kuadi (Midden-Afrika) moge lijk te maken onbesmet water te ver strekken. Met medewerking van leerlingen, ou ders en leraren wordt hard gewerkt aan de voorbereiding van de fancy fair; worden spullen bijeen gebracht voor de rommelmarkt en de boekenmarkt; prij zen worden ingezameld voor de diverse stands. De fancy fair zal in de schoolgebou wen worden gehouden van ’s morgens half elf tot zes uur ’s middags. De jeugdgroep van de IJmuider Harmonie zal in die tijd een muzikale rondgang maken door Driehuis en omgeving, ’s Avonds zal de toneelvereniging „Het Voetlicht” de komedie „Maribel” opvoe ren. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag vertrokken: Kleine Weser, R.dam; Thurosund, Odense, IJmuiden; Skaufast, Monrovia, Embla, Antwerpen, Beverwijk; Silvia-6, Londen; Ulla Bech, Antwerpen, Velsen; Teutonia, Kopenha- Fr.) Ge» boerdi irekte en. Gr# 1. 880 I k.k. B >k Heet )0 u. 051 De Nederlandse vissers mogen in de Noordzee maar 9200 ton tong uit het water halen. De visserij op tong is verboden in de twaalf mijl-zone voor vissersvaartuigen met een tonnage groter dan 50 BRT en een vermogen groter dan 300 PK. In het Kanaal en het Kanaal van Bristol mogen de Hollanders hele maal niet op tong vissen en uit de Ierse Zee mag slechts 245 ton worden gehaald De vangstbeperkingen gelden van 1 maart tot 31 december 1975. Voor schol uit de Noordzee geldt een beperking van 47.000 ton. Ook hier geldt dat visserij op schol binnen de twaalf mijls-zone verboden is voor vissersvaar tuigen met een tonnage groter dan 50 BRT en een vermogen groter dan 300 PK. Evenals bij tong geldt dat de Hol landers in het Engels Kanaal en het Kanaal van Bristol. Het quotum voor de Ierse Zee is twintig ton. De vangstbeper kingen gelden van 1 maart tot 31 de cember van dit jaar. Voor makreel, gevangen in de Noord zee, het Slagerrak en het Kattegat geldt een quotum van 2.500 ton. De makreel mag dan niet bestemd zijn voor mense- 'ijke consumptie. De vangstbeperkingen gelden van 1 maart tot 30 juni 1975. BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge competitie van bridgeclub Sans Atout zijn: GROEP I. I. BeersPlezier 93. 2. BeersKool 81. 3. Grootden Heijer 78. 4. Beerdde Lugt 72. 5. Fam. Zwanenveld 69. 6. BeentjesHulcher 68. 7. Spruitv. Balen 67. 8 ZoontjesV. Groningen 66. 9. Sloofde Vries 54. GROEP 2. I. Mevr. Luijendijk—Tabak 100. 2. Fam. Sanders 96. 3. Smitde Wiet 90. 4. BeltermanPortegies 83. 5. KuilLuijendijk 81. 6. dms. Pirovano 81. 7. ReijnhartSchipper 76. 8. Ruitenberg Eijking 65. GROEP 3 N-Z. 1. Gebr. Bierman 202, HilbersKluft 183. 3. Fam. v. Roon 183. 4. TabakSchipper 165. 5. Gbr. Welagen 159. 6. Fam. Heinen 152. 7. Eijking Duin 132. werkers, ireau it const: in IJn gen I Haar» n 261060 IJMUIDEN. De minister voor Landbouw en Visserij heeft besloten per 1 maart van dit jaar uitvoering te geven aan verscheidene aanbevelingen van de Noordoost Atlantische Visserij Commis sie. Deze commissie heeft voor de aange sloten landen regelingen opgesteld be- V1 hartstikke gezellig! IJmuiden; Borzhomi, R.dam; Muecke," Hamburg, Beverwijk; Tor Anglia, Go tenborg; State Command, Cont.Plat; Ares, Rio Haina; Kaethe Marie, Ham burg; Willmary, Dordrecht, Astro, Mariner, Hamburg. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 4 maart in staat van faillisse ment verklaard: Sjoerd Engelbertus Visser, wonende in Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, Sparrenlaan la, rechter-commissaris: Mr. A. J. Ph. de Haseth Moller, curatri- ce: Mej. Mr. A. Sypkens, advocate en procureur in Haarlem, Baan 41. Adrianus Kok, wonende in Haarlem, Prins Bernhardlaan 382, rechter-com missaris: Mr. A. J. Ph. de Haseth Moller, curatrice: Mej. Mr. K. T. B. Salomons, advocate en procureur in Haarlem, Parklaan 5. Wegens gebrek aan baten zijn bij vonnis van de arrondissementsrechtbank te Haarlem van dinsdag 4 maart 1975 opgeheven de faillissementen van: Wiepke Huijboom, h.o. „Hugrex”, wo nende in Haarlem, Kijkduinstraat 40, uitgesproken 26 maart, curator Mr. J. P. Jager in Haarlem. Nicolaas Timmer, wonende in Heems kerk, Handelstraat 51, uitgesproken 31 december 1974, curator mr. P. Heidinga in Haarlem. Leendert vanEgdoih. wonende Wormer, Watermuntstraat 67, uitgespro ken 14 januari 1975, curatrice mej. mr. A. M. C Groen in Zaandam. Gerard Emile F. B. Brosens, wonende in Haarlem, voorheen Jac. Perklaan 54, thans Rijksstraatweg 539 I, uitgesproken 28 januari, curator mr. P. Kalbfleisch Jr„ in Haarlem. Bij vonnis van de rechtbank van dins dag 4 maart, is, Na Gedaan Verzet, vernietigd de faillietverklaring van: Job van Veen, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, Vierkante Bos 25; uit gesproken 11 februari 1975, curator mr. J. Tanger in IJmuiden. Walter Knoeff, wonende in Zaandam, gemeente Zaanstad, Noordwachter 5, thans wonende in Amsterdam, School straat 16 3h„ uitgesproken 11 februari, curatrice mej. mr. A. M. C. Groen in Zaandam. ruimte n Haarl n). Ru' de Woensdag gearriveerd: Rijnstroom, Harwich; Tinnes, IJmuiden, Mo I Rana; Otto Priess, Zeebruggen; Mobil Refiner, Raune; 'Selma, Antwerpen, Iraja, Karei, Little Hampton; Ciudad de Medellin, Antwerpen. GROEP 3 N-Z. I. Grbr. Bierman 202. 2. HilbersKluft 183. 3 Fam. v. Roon 183. 4. TabakSchipper 165. 5. Gbr. Welagen 159. 6. Fam. Heinen 152. 7. Eijking Duin 132. GROEP O-W. 1. Kleijn—Eijking 207. 2. v. BergenPoerstamper 199. 3. Fam. Tabak 188. 4. Fam. Mooi 175. 5. K. Jonge- janBeekHoven 153. 6. Fam. Hofstede 128. 7. Maalmanv. d. Wateren 126. IJMUIDEN. Nagenoeg de hele schoolfamilie van de Moerbergschool was dinsdagavond bijeen bij het afscheid van mevrouw C. E. van de Pluijm- Gottschal, die het onderwijs vaarwel gaat zeggen. „Het is Oud-IJmuiden op z’n best” hoorden wij een van de aanwezigen opmerken en zo was het ook. Het leek op het afscheid nemen van een familielid, dat gaat emigreren. Oudercommissie en ouders, leerlingen en oud-leerlingen, collega’s en oud-colle- ga’s iedereen was gekomen om mevrouw Van de Pluijm „uit te wuiven”. In de vooravond deden de kinderen dat, onder aanbieding van een barometer en een horloge, als zijnde het geschenk van de school. Aan de dinsdagmarkt werd voerd: 4015 kg. tong; 12 kisten tarbot en griet; 473 kisten kabeljauw; 3540 kisten koolvis; 343 kisten schelvis; 1157 kisten wijting; 512 kisten schol; 40 kisten schar; 11 kisten haring en 202 kisten diversen. HEEMSKERK. De twee belangrijk ste agendapunten voor de dinsdagavond in „De Vrijburcht” gehouden vergade ring van de plaatselijke CDA-afdeling waren het milieu in de IJmond en een bespreking van de statuten voor de Heemskerkse afdeling. Drie plaatselijke vertegenwoordigers van de Kerngroep IJmond van Milieude fensie waren uitgenodigd om hun visie te geven op de milieuproblematiek, waarna er een discussie zou kunnen plaatsvinden. LA I gen; Saint Mitre, Lorient; Saturnus, Se- tubal; Impala, Ipswich; Vechtstroom, Hull; Stirling Brigg, Cont.Plat; Sachen- stein, Christobal; Corchester, Imming- ham; Limara, Antwerpen; Sea Bird, Londen; Steinbukk, Bergen; Jupiter, Londen; Saint Michel, Duinkerken: Her mia, Hamburg. u aan

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5