Automobilist Agenda reed door na ongeval Bewoners van Velseroord vergaderen Koffietent kan behouden worden voor Santpoort-Zuid Studenten van Da Costa voeren actie Weekend een nieuw,gezellig weekblad Ome Piet moet blijven” 99 99 te 1 8 IR. A. WAASDORP BIJ SLAAN EERSTE PA AL LABORATORIUM metnico scheepmaker Kennemer Zwemclub houdt algemene ledenvergadering „IJMOND”: OME ri et I I I WOENSDAG 5 MAART 197 5 PLAATSELIJK 9 NIEUWS Velsen-IJmuiden In buurthuis De Spil Heemskerk Castricum In en om Haarlem HJ iedereweekurthet leven gegrepen, ov xol te koop voor één gulden Beverwijk Wijk aan Zee sg OS ■yi (ADVERTENTIE) ®en (Van een onzer verslaggeefsters) om (Van een onzer verslaggevers) Kerkstraat vol- 44: 15.30 en 19.30 en 21.30 u.: 21.15 en trekt. 8 De Zwaanstraat voor volwassenen 4a: en Gadegeslagen door tientallen genodigden sloeg ir. A. Waasdorp dinsdagmorgen de eerste paal van de nieuwe laboratorium schaal „IJmond” in Beverwijk. dat hij zo snel mogelijk moet verdwij nen. En de vorige eigenaresse heeft hem een kort geding aangezegd als hij niet uiterlijk 11 maart aanstaande verdwenen Ondanks gedane toezeggingen blijft de bewonerscommissie bij de vijf punten die zij op een verlanglijst aan B. en W. heeft ingediend. Over dit alles zal komende vrijdaga vond gesproken worden. De vergadering begint om 20.00 uur. 19 en 21.15 u. 1 19 en 21.15 I I ge- Brandweer V u. en het college. Inmiddels zit ome Piet goed in de zenuwen want van de grote aanne mer Scholz heeft hij via een advokaten- kantoor een aangetekend schrijven gehad BEVERWIJK. „Dé duidelijkheid in het hoger beroepsonderwijs is niet erg groot. De nieuwe structuur van dit on derwijs is nog volledig in discussie. Maar Iaat men een ding niet vergeten: het onderwijs heeft zekerheid nodig. Er is moed voor nodig om accenten te leggen; accenten die rust of vernieuwing beteke nen. Echter, vernieuwing zonder rust tast goed onderwijs aan”. Toen de politie bij de woning van de constructeur arriveerde, bleek de man zijn auto inmiddels al in de garage te hebben geparkeerd. Bij de blaaspijpj es test bleek de man, aldus de politie, onder invloed van alcohol te verkeren. Hij werd voor een bloedproef meegeno men naar het bureau. Zijn rijbewijs is ingenomen. Beide auto’s werden bij de botsing vrij zwaar beschadigd. Dat gold ook voor „Simon de Pilaar heilige”, hoewel.Luis Bunuel is, te recht natuurlijk, zelf inmiddels uitge groeid tot een soort onaantastbare pi- pilaarheilige, maar ik waag het er toch maar op te zeggen dat deze film (net als de Orson Welles-pendant, die we vorige maand te zien kregen) hier en daar connecties aangeknoopt bleek te hebben met kitsch met een grote K in plaats van met kunst met een grote K. Het was in ieder geval geen „buitensporige film”, zoals ook gezegd werd; integen deel, Bunuel had het erg rustig en eenvoudig gehouden, waardoor het in feite een lichtelijk saaie film bleek, die uitmondde in bijzonder goedkope oplos singen. SANTPOORT-ZUID. „Ome Piet moet blijven”. Zo heet de actie in Sant poort-Zuid om het koffietentje van Piet Numan recht tegenover het station te behouden. Het kleine keetje, waar je nog een goede kop koffie kan krijgen voor zestig cent staat op het grondgebied van het inmiddels afgebroken huis Long Wood. Dat pand en de omliggende grond is gekocht door de bouwonderneming Scholz B.V. die er 28 luxe flats gaat neerzetten. Piet Numan moet met zijn koffietentje verdwijnen omdat hij aan de vorige eigenaresse beloofd had weg te zullen gaan als de grond werd verkocht. Veel liever was me „Het Drielanden punt”, een film van een half uur waarin Frans Bromet ons voorstelde aan zijn ouders en aan zijn oom en tante. Het viertal begaf zich naar het Drielanden punt, overschreed de grens met Duits land (vader Bromet was sinds 1931 niet meer in Duitsland geweest, uit onwil), constateerde dat in Vaals bij de Duitse grens de twee minuten stilte op 4 mei voor de gevallenen een onbekend folklo ristisch gebruik is geworden, en tante verorberde in Duitsland een gerecht dat zij voor typisch Duits versleet: een- Strammer Max! Kortom: het portret van vier dagjes mensen. gefilmd met het welwillende oog van de ouder geworden zoon en neef, die wat beter was gaan begrijpen wat hij zoal aan zijn ouders te danken had. Dat klinkt een beetje plechtig, maar het resultaat werd toch geen lief desverklaring via de camera zoals Josef von Sternberg indertijd zijn geadoreerde Marlène Dietrich verfilmde, maar meer het gadeslaan van vier mensen in wie geen cent kwaad steekt, door een came ra die ze accepteerde zoals ze zijn. BEVERWIJK. Een 49-jarige con structeur uit Heemskerk botste gistera vond, toen hij op de verkeerde rijbaan van de Spoorsingel reed, met zijn auto frontaal tegen een door een Beverwijkse automobilist bestuurde personenwagen. De man reed na het ongeval door, maar kon door de politie aan de hand van het kenteken worden opgespoord. Volgens een perscommuniqué van de bewonerscommissie Velseroord hebben de contacten met de gemeente in die zin reeds vrucht afgeworpen, dat er door wethouder C. Ockeloen een aantal toe zeggingen zijn gedaan met betrekking tot gebreken aan de gerenoveerde wo ningen. De wethouder zou hebben toege geven dat er een groot aantal fouten zijn geconstateerd na de eerste opleve ring en dat het herstellen van de fouten te langzaam gaat. Er werd tevens toe zegging gedaan dat de fouten binnen zeer korte tijd zullen worden nagezien. Deze toezegging had de wethouder ove rigens ook al in de raadsvergadering van 9 januari gedaan. is. Ome Piet is daar wat zenuwachtig door. Hij hoopt dat de gemeente nu maar snel met een voor hem gunstige beslissing komt. IJMUIDEN. De bewonerscommissie Velseroord nodigt de huurders in deze renovatiewijk uit om op vrijdag 7 maart naar buurthuis De Spil te komen. Tij dens de openbare vergadering die daar dan zal worden gehouden, zal de com missie verslag uitbrengen van hetgeen er besproken is op de openbare vergadering van de commissie Volkshuisvesting, die op 26 februari j.l. in het stadhuis gehou den is. Wil dat zeggen dat de TROS en de VPRO naar elkaar toe groeien, zo niet in tal dan toch in last? Het zal voorlopig wel meevallen. De twee „prachtvolle films” van gisteren, waarover de om- roepster meldde dat zij „de kenners zouden behagen zonder de eerlijke kij kers af te schrikken”, zullen in hun genre voorlopig wel kenmerkender blij ven voor de VPRO dan voor de TROS. De Laboratoriumschool IJmond is de eerste school van dit type, dat een eigen gebouw neerzet. Ir. Waasdorp was met deze landelijke primeur bijzonder blij. „In een tijdsbestek van drie maanden hebben de bouwer, Nelisse, gemeente werken Velsen en het tekenbureau van laboratorium Hoogovens in eendrachtige samenwerking het schoolplan ontworpen en in december vorig jaar kwam het herziene plan van de tekentafel. We kunnen de eerste paal van dit bouw technisch nogal ingewikkeld geconstru eerde gebouw gerust als een mijlpaal in de nog jonge geschiedenis van onze school zien”. De school krijgt een praktikumvleugel met 12 lokalen, acht theorielokalen, ad ministratieve ruimten en sportaccommo daties. U moet er eens op letten: aan het eind van TROS-Aktua pakt die juf frouw altijd meteen de telefoon om zich op te geven als lid van de VPRO. Dat is een waarneming die niet van mij af komstig is, maar van de wervende tekstsschrijvers van de VPRO, die daar mee blijk geven ervan uit te gaan dat mensen die naar de VPRO kijken ook naar de TROS kijken, en omgekeerd. Een boude veronderstelling, vrees ik, hoe wel je het maar nooit weet. Vanavond beconcurreert de TROS het PSV-voetbal met een Amerikaanse, gespeelde docu mentaire, die blijkbaar alleszins de moeite waard is en in ieder geval een welkome afwisseling vormt op het ge bruikelijke raapsteeltjesmenu. En bij voorbeeld de Roald Dahl-verhalen in tv- bewerking van de TROS doen bepaald niet onder voor de Herodotus-bewer- kingen van de VPRO. Dat geldt dan met name voor Bunuels korte film „Simon de Pilaarheilige”. Zulke korte films van drie kwartier, die de bioscopen doorgaans de grootste moeilijkheden bezorgen, maar als leg- puzzelstukje precies passen in het 50- minuten-ritme van de televisie, zouden vaker op het scherm gebracht moeten worden. Er zijn er meer dan we ver moedelijk vermoeden, en juist films die niet onnodig uit hun krachten zijn ge groeid (menige film van vijf kwartier was oorspronkelijk bedoeld voor een half uur), zijn dikwijls het aanzien meer dan waard. Dit zei ir. A. Waasdorp, voorzitter van de Onderwijsstichting Groot-Kenne- merland, die de laboratoriumschool IJ mond in Haarlem beheert. Dinsdagmor gen werd aan de Laurens Backweg in Beverwijk door de heer Waasdorp de eerste paal geslagen van het nieuwe, 18.000 m3 grote schoolgebouw, dat eind oktober door de 300 leerlingen in ge bruik zal worden genomen. De laboratoriumschool is thans geves tigd in noodlokalen in de dichtbebouwde wijk ten noorden van het Haarlemse station In 1969 kreeg de school optie op een stuk grond in Beverwijk. Vier jaar later ontving het onderwijsbestuur van de Stichting de mededeling van de ge meente Beverwijk, dat het terrein aan de Vondellaan kon worden gekocht er een nieuwe school te bouwen DIVERSEN WOENSDAG 5 MAART Sociëteit Progress, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwasse nen 19-21 uur. De Zandkraai, Handelstraat. Klaverjasdrive aanvang 20 uur. Dat is allemaal geen punt voor Nu man. Beloofd is beloofd. Maar hij wil graag zijn koffietentje een paar meter verderop neerzetten om zijn boterham veilig te stellen. Hij is al jarenlang invalide en zijn enige inkomen krijgt hij uit de verkoop van zijn kopje koffie, zijn gevulde koeken, een flesje frisdrank of een pak sigaretten. Dat doet hij op die plaats al zesentwintig jaar en daar door is ome Piet, zoals hij door al zijn klanten wordt genoemd, een begrip ge worden in Santpoort-Zuid. Het tentje zit meestal tsjokvol mei studenten van de Pedagogische Acade mie Da Costa. Zij zijn nu met een handtekeningenactie begonnen. Maar er komen ook veel mensen uit het dorp een bakkie doen, veel personeel van het Provinciaal Ziekenhuis is er te vinden, er komen vrachtwagenchauffeurs en an dere passanten. De studenten van de academie vinden dat ome Piet moet blijven. Het is hun enige uitwijkhaven waar ze tussen de lessen door even kunnen pauzeren. Piet Numan heeft aan het college van burgemeester en wethouders al lange tijd geleden gevraagd of hij een stuk verderop zijn koffietent weer mag op bouwen, in een klein plantsoen. Maar daarover moet nog gepraat worden in BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woensdag 19 en 21.15 uur „Meisjes die geen kleintjes willen”, 19.30 uur „Last Tango in Paris”. Luxor Theater, Breestraat. Woensdag 19 en 21.15 uur „James Bond 007, the Man with the Golden Gun”. De school verzorgt opleidingen in het Middelbaar Beroepsonderwijs en het Ho ger Beroepsonderwijs voor functies in ziekenhuislaboratoria en analytisch che mische laboratoria. De HBO-B opleiding zal te zijner tijd worden omgezet van een tweejarige in een vierjarige dag opleiding. BEVERWIJK. In: „De Opgang” aan de Beverwijkse Florastraat houdt de Kennemer Zwemclub dinsdagavond 18 maart haar jaarlijkse algemene leden vergadering. Aan de orde komen onder meer de verkiezing van enkele bestuurs leden en de vaststelling van de contribu tie over 1975. De vergadering vangt om 20 uur aan. TENTOONSTELLING EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvrage onder telefoon 02510-94159. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Burgerzaal: expositie beelden van Wim Bosman, geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Ook donderdagavond van 19.30 tot 21 uur. Galerie ,,’t Hart”, Kongin Wilhelminakade 74, expositie schilderijen en etsen van Maria Beerepoot, dagelijks geopend. Oude Raadhuis alleen donderdag van 20 tot 22 uur tentoonstelling „Flevum en de Romei nen in Velsen”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, Huize Scheij- beeck, Velserweg 2. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 5 MAART Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen en jeugd 19-21 uur; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 uur. DONDERDAG 6 MAART Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en van 13.30-15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. Iedere eerste en derde donderdag van de maand architektenwinkel voor kosteloze hulp bij vraagstukken over bouwen en wonen, 19.30-21.30 uur en gratis „Doe-het-zelf-advies” van 19.30-20.30 uur. Openbare bibliotheek, wassenen 14-17.30 uur. Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. Bejaarden-uitgaansavond met opvoering blij spel „Oscar” door de toneelvereniging VZOD uit Haarlem. Aanvang 20 uur. Jongerencentrum „Labyrinth”, Raamveld. Vertoning film „Suspicion”, aanvang 20.30 uur. De Opgang, Florastraat. Clubavond Bever wijkse Amateur Fotografen Vereniging met lezing W. H. A. van der Laaken over kleuren fotografie, aanvang 20 uur. Alarmnummers: Politie en Brandweer 25555, milieuklachten 96000. DIVERSEN Alarmnummer: Politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96800. Velserbad: Briniostraat, gemengd zwemmen, woensdag van 21.30 tot 22.30 uur: donderdag van 6.30 tot 8, van 12.15 tot 13.15 en man 16.30 tot 17.30 uur. DIVERSEN Openbare bibliotheek, woensdagavond geopend Jeugd van 19-21 uur. De studenten van Da Costa willen met handtekeningenactie duidelijk maken dot ze ome Piet op handen dragen en hem niet willen missen. En hoe zijn ze dan? Precies eender als een miljoen andere ouders, in hun voor oordelen over andere landen en volken, in hun aftandse typisch Nederlandse grapjes, en in hun houding tegenover al het „andere” dat ze te zien kregen. Een haarscherp portret kortom van de ge middelde Nederlander, waar je best van wilt houden, maar niet de hele dag mee in één kamer zou willen zitten. Ik spreekt nu even voor mezelf natuurlijk. 14 en 20 u.„De .14 J. Donderdag 14, BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Woensdag 14 uur „Winnetou, het grote opperhoofd”, 20 uur „James Bond 007, the Man with the Golden Wereldgebedsdag. In Velsen-Noord heeft een daarvoor samengestelde com missie in het kader van de Wereldgebeds dag ook voor dit deel van de gemeente een dienst georganiseerd. Deze wordt gehouden in de hervormde Noorderkerk aan het Stratingplantsoen en begint vrij dag 7 maart om 20 uur. Tegenwoordig zijn niet alleen vrouwen, maar ook mannen hiervoor welkom. Zekerheid in onderwijs nodig (Van een onzer verslaggevers) BIOSCOOP City, Woensdag 20 uur: „Pas op .of ik sla d’r op”, donderdag 20 uur: „The Chinese boxer”. DONDERDAG 6 MAART Sociëteit Progress, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Zwembad „De Waterrakkers”, Kerkweg Geopend van 7-8 en 12.15-13 uur. Bowlingcentrum „De Boerderij”, Vrijburg- laan. Geopend van 12 tot 01.00 uur. Kinderboerderij, Vrljburglaan. Dagelijks opend van 10-12 en van 14-17 uur. Alarmnummers: Politie 39111 32121, Milieuklachten 96000. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Theater met „Wat een gekke man en zijn vrouw dan?” Toneelschuur (Smedestr. 23). Donderdag 20.30 u.: Toneelgroep Genesius met „Als een kat op een heet zinken dak”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) IC. u.: „Gejaagd door de wind”, 14 j Frans Hals (Frans Halsplein) 19 i „Strafbataljon III”, 14 j. Donderdag u: „De dodende vuist”, 18 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „Spartacus” 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „The Killer”, J. Luxor (Gr. Houtstr.) kanonnen van Navarone”, 1-8.45 en 21.15 u.: „Keetje Tipper Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 „Karate Expert”, 18 j. Dondcrd: 21.15 u. „Luchthaven alarm” 14 j? Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 „Lacombe Lucien”, 14 j. Studio (Gr. Markt) Ï4.15, 19 c „Huil niet met je mond vol”, 18 j. Houtstr.) u.: Keetje Tippel”, 18 j. en 21J5 18 j. Donderdag 14, 19 s -i

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9