AGENDA Mistero Buffo terug Rijk gevarieerd muziekweekend L I I i De ja-zegger” van Brecht 11 I F Ic I 99 TIPS Romantische luistermuziek Haarlemse studenten brengen: 1 I I I I I DONDERDAG 6 MAART 19 7 5 11 f Bioscopen pACTte kWijzei Exposities Tentoonstellingen Amateurs Vasary terug in Concertgebouw Syntagma Géza Anda Musicum Orgelconcert Tete Montoliu in de Jazzcorner Stanesby*trio T oneelsehuur Clavecimbel*duc Muziek en toneel WH||B Scène uit „De Ja-zegger” om Kees Otten temidden van zijn uitgebreide instrumentarium Theo Olof Tamas Vasary Het is een hartstochtelijk soort volkstoneel met veel gezang en aantal korte leerstukken voor jonge mensen met de bedoeling over de probleemstelling te dis cussiëren. Op de Rijkspedagogi- Stanley, Pachelbel, Bach Albert de Klerk, Strategier en Swee- linck. Weill en Brecht begeleidt, zal vooraf een concert brengen van net werk van Vivaldi, McKay, Donato, en Dale Miller en een werk voor zes slagwerkers van Koos Terpstra. Een sopraan be geleid door gitaar, zingt Engelse volksliederen De dirigent van de avond is Daan Admiraal. worden eeuwse Boyce toeg. 18.15, A-**** Josée Ruiter in toeg. 18 j. Dag.14.30, 16, 19.30 en 22 uur. 1: „Opstand der toeg. 18 j. Dag. - - -- en nog regelmatig placht te wo nen. In zijn tienertijd, toen hij in de Catalaanse hoofdstad het conservatorium afliep, speelde hij al samen met Don Byas die zijn grote inspirator zou wor den. Afgestudeerd aan de mu ziekschool begon hij aan een lange reeks van tournees, onder meer met Lionel Hampton, Benny Bailey en Shahib Shi- hab, met welke twee laatste hij verschillende groepen vormde. In 1967 streek hij voor enke le maanden neer in New York met als resultaat een grammo foonplaat met Richard Davies en El vin Jones. Tegenwoordig is Tete vaste gast in een club in München, waar hij optreedt met musici als Slide Hampton, Dusko Goykovich. Bobby Jones. Leo Wright Mat Matthews en Carmell Jones. De TROS heeft onlangs haar programma Ses- jun aan de Spanjaard gewijd. STUDENTEN van de vakop- I opleiding van de Haarlemse Mu ziekschool en van de Rijkspe- dagogische Akademie geven op 11 maart in de Haarlemse stadsschouwburg samen uitvoe ring van „De Ja-zegger” van Bertolt Brecht met muziek van Kurt Weill. Het is een drie kwartier durend stuk, geïnspi reerd op een Japans No-spel. Daarin staat centraal de vraag of het individu opgeofferd moet worden voor het groepsbelang of dat de groep zich, moet laten ringeloren door het individu. Brecht schreef rond 1930 een 13 Cen- Carré (Amstel): T.e.m. 6 april, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: André van Duin en Frans van Dusschoten’s nieuwe revue „An dré van Duin’s Pretmachine”. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 20 april Navajokleden; Wim de Haan-assem- blages; Jaap Wagemaker, werk uit de eigen collectie Ria van Eijk en Geerhard Kuipers, grafische werken. T.e.m. 23 april Ned. Kring van Beeldhouwers- t.e.m. 6 april J. Baldessari, recent werk, t.e.m. 12 maart, Henk Tas en Hans van Dijk*—zeefdrukken: t.e.m. 23 maart. W. Schuhmacher, schilderij en en tekeningen; t.e.m. 6 april Herman de Vries, tekeningen en collages; Geopend da gelijks 9.30-17 uur, zon. en feestdagen 13-17 uur. Wagenaar en de Vierde Symfo nie van Mendelssohn, ook wel genoemd de „Italiaanse”. Vasa ry was nog niet lang geleden in Haarlem. In november vorig jaar vertolkte hij op sublieme wijze een aantal werken van Chopin. Jaap Stork schreef toen in onze krant: „Wat mij in zijn spel trof was de onverbid delijke uitbanning van elke pi anistische brille, die het door gaans zo introspectieve karak ter der composities geweld aan zou kunnen doen. Nimmer, zelfs niet in de meest dramati sche passages, gaf Vasary de virtuositeit „carte blanche”; zij bleef slechts dienstbaar aan de overdracht der muzikale essen tie.” Zeer vrolijke muziek van een gezelschap dat in Noordhol- lands Noorderkwartier elke keer met open armen wordt ontvangen. Zo kreeg de groep vorig jaar in een sociëteit in Alkmaar veel succes. „Lazy Mama” in dit orkest is niemand minder dan zangeres Marianne Nauta, bekend door haar regel matige bijdragen aan de Roa ring Seven. Ze is getrouwd met Cees Dollé, die behalve lid van bovengenoemd huis-orkest van de HJC ook een fiks partijtje op kornet en klarinet bij de Papa’s meespeelt Werken gespeeld van componisten John Stanley en Thomas Avne en verder van Philip Loots en Hendrik Andriessen. Theo Olof is te beluisteren in delen uit de Derde Sonate van Joh, Seb. Bach, de Sonate in E. met or- gelpositief van Handel en het Hymne voor viool en orgel van Alphons Diepenbrock. De Winterserie, een reeks ge meentelijke orgelbespelingen in het Concertgebouw in de perio de van november tot april wordt volgende week donder dag besloten met een concert door stadsorganist Albert de Klerk. Solistische medewerking verleent de violist Theo Olof. Zowel het beroemde Cavaillé- Coll orgel als het Flentrop- positief worden deze avond ten gehore gebracht. TOT EN MET zaterdagavond is in de Haarlemse schouwburg nog te zien „Wat een gekke man,.- en z’n vrouw dan?” van Alan Ayckbourn door to neelgroep Theater. Men ziet drie vrouwen uit de betere standen in hun respectievelijke keukens ten onder gaan aan het slechte huwelijksleven. On der andere spelen mee Henry Orri, Sjoukje Hooymaayer, Eric van der Donk en Bernard Droog. Het kluchtige blijspel is geregisseerd door de Brit Eric Thompson. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): t.e.m. 30 maart, iedere vrijdag, zaterdag en zondag 20.15 uur: Wim Kan alléén” met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. T.e.m. 13 maart, iedere dinsdag, woensdag en donderdag 20.15 uur: Willy Walden en Piet Muyselaar met ,,Waar blijft de tijd” met Aase Rasmussen, Mieke Bos e.a. ZOALS ELDERS OP deze pagina vermeld speelt op 6 en 7 maart Genesius in de Toneel schuur „Als een kat op een heet zinken dak” van Tennessee Williams. DE TONEELvereniging Von del speelt op 11 maart in De Linge aan de Lingestraat de bekende thriller „Bonaventura”. en Kya Hengstmangers, vormen zaterdagavond een duo dat te beluisteren is in zaal Kadens, Smedestraat in Haarlem. Aan vang 20.15 uur. Ze brengen een programma dat ook al door de bezetting van dit duo uniek mag worden geheten. Er wor den werken gespeeld van Handel, Farnaby, Tomkins, Joh. Seb. Bach, Pasquini, Le Roux en Krebs. Afwisselend spelen Jacques Schols en Rob Langereis op bas en Peter Ypma en Eric Ineke slagwerk. De muziekbijdrage wordt gesteld op 5. Tete Montoliu werd ih 1933 in Barcelona geboren, waar hij treedt dan op de swingende formatie Lazy Mama and her crazy Papa’s. DE BEROEMDE Hongaarse pianist Tomas Vasary is vrijdag avond de solist op een concert dat het Noordhollands Philhar- monisch Orkest onder leiding van André Vandemoot in het Haarlemse Concertgebouw geeft. WOENSDAGAVOND 12 maart is de Nieuwe Scene uit Antwerpen weer in Haarlem met Mistero Buffo. Aan de hand van het leven van Jezus wordt een beeld gegeven van onrecht en verdrukking van de arbeidende klasse. Satirische pijlen worden afgeschoten op pastoors, patroons en een paus, die Jezus te vies vind om aan te pakken. Het stuk van de Italiaan Dario Fo heeft een heel Vlaams karakter gekregen. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. za terdag 15 maart, dagelijks (beh. zondags) 20.30 uur Theaterprojekt van Anne Marie Prins: „Fama Combinatoria’’ van John Wellman. (Ceintuurbaan, 723620): Andy War- Frankenstein”, toeg. 18 j. Dag. 19.15 I ling in de schouwburg volgt discussie. Het idee om „De jazegger” op te voeren is van Ton Klos muziekleraar aan de akademie. Hij vertaalde ook het stuk in het Nederlands, speelt zelf de hoofdrol en zorgde voor het contact met de vakopleiding van de Muziekschool. Het en semble, dat de „opera” van EEN GROEPSEXPOSITIE van zeven kunstenaars wordt van S maart tot en met 29 maart gehouden in de tentoon stellingszaal van het gemeente huis van Bloemendaal aan de Bloemendaalseweg in Overveen. ROMANTISCHE luistermu- ziek klinkt zondagavond (21.15 uur) in folkcafé De Teerling, Kleine Houtstraat 58 in Haar lem, tijdens het optreden van het duo Piers Hayman en Johnny Kuiper. Piers Hayman begon zijn loopbaan als solo artiest in 1962, Johnny Kuiper in 1965. Als duo bestaan ze nu precies een jaar. Hayman schrijft de teksten. Kuiper te kent voor de muziek. Toegangs prijs 3,50. Vasary speelt het overbeken de en zeer mooie Tweede Pia no-concert van Rachmaninov, dat, ondanks het feit dat deze compositie vaak wordt ge speeld, toch zeer grote eisen aan de vertolker stelt. Rijksmuseum (Stadhouderskade)Geopend da gelijks 10 tot 17 uur, zondag 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstr.): Tot 17 maart, lito’s tekeningen en illustraties van A. Paul Weber. Geopend dagelijks 10 tot 17 uur, zondags 13 tot 17 uur. HET ZESDE en laatste con cert in de serie orgelconcerten in de St. Bavo aan de Heren weg in Heemstede wordt zater dag (20.15 uur) verzorgd door Nico Waasdorp, vaste organist van de RK kerk van Onze Lieve Vrouw in Overveen. Hij speelt werken van Couperin, d’Anglebert, Bassani, Zipoli, verrassende toneelbeelden. Eni ge spelers geven virtuoze ac- teersolo’s weg. Zo speelt Char les Cornette in zijn eentje een tiental toeschouwers bij de op wekking van Lazarus. HERFSTTIJ der middeleeu wen heet het laatste concert in de Franse serie, dinsdag 11 maart in het Haarlemse Con certgebouw. Zoals bekend is Syntagma Musicum specialist in de middeleuwse muziek en het Concertgebouw heeft dan ook een goede keus gedaan dit populaire gezelschap onder lei ding van Kees Otten weer naar Haarlem te halen. VOORAFGAAND aan het laatste concert in de B-serie dat het Noordhollands Philhar- monisch Orkest vrijdag 14 maart in Haarlem geeft, kun nen bezoekers van de Vrede- vorstkerk in Beverwijk hetzelf de programma woensdag 12 maart beluisteren. Dirigent en solist op dit concert in de zoge noemde populaire landenserie is de pianist Géza Anda. Er zijn twee composities, begonnen wordt met het Derde pianocon cert van Beethoven, vervolgens de Eerste symfonie van Brahms. DE HAARLEMSE toneelclub Genesius speelt vanavond en vrijdag in de Toneelschuur, Smedestraat 23, „Als een kat op een heet zinken dak” een psy chologisch familiedrama van Tennessee Williams. Dit spel over besmuikte sexuele frustra ties van een jong echtpaar, zoon en schoondochter van een dominerende grootgrondbezitter in het zuiden van de Verenigde Staten, is geregisseerd door Ge- leyn Molier. sche akademie aan de Leidse- vaart wordt elk schooljaar een deel van het cultuur-maat- schappijleerpakket gewijd aan Brecht. Wim Buwalda, leraar Neder- DE MAANDELIJKSE Lite raire Instuif wordt volgende week woensdag voor de tweede keer gehouden in literair café Het Melkwoud, Zijlstraat 63 in Haarlem. Elisabeth Bedijs en Aafje Klaver vertellen over hun eigen werk en lezen daar ook uit voor. Elisabeth Bedijs publiceerde gedichten en proza in Hollands Maandblad; Aafje Klaver debuteert in het maart nummer van „Zo maar wat gedichten en vertellingen van iedereen voor iedereen”, dat tij dens deze avond wordt uitge bracht. IN HAARLOHEIM. zaterdag (20.30 uur) de tweede voorstel ling van een serie van drie van het programma Dank u wel, gepresenteerd door Cabaret zonder filter, een gezelschap uit Tilburg dat dit seizoen vijf jaar bestaat. Zonder filter is een amateurgroep die een sympa thieke indruk maakt en graag degelijk cabaret brengt zonder al te veel geëngageerde preten ties. Afgelopen zaterdag was de eerste voorstelling al snel uit verkocht. ZATERDAGAVOND speelt het Engelse lunchtime-theatre Syntagma Musicum bestaat uit vijf musici die elk op hun gebied zeer gespecialiseerd zijn in de muzikale techniek en uit voering van zeer vroege klas sieke muziek. Zo bespeelt Mari us van Altena tenor en krom hoorn en is Anneke Pols te beluisteren op vedel, gamba, blokfluit en kromhoorn. Leo Meilink speelt blokfluit, krom hoorn en trombone en Kees Otten zelf is uiterst bedreven op blokfluit, gemshoorn, racket en kromhoorn. Een vocale bij drage wordt geleverd door de alt Carolyn Watkinson. Het zijn Ed Dekker, Irene Grijzenhout, Madeleine Leddy Anneke van der Mandele, Mart Min, Tiest Simons en Eric van der Wal die onder meer schil derijen. grafiek, gouaches, teke ningen, keramiek en aquarellen laten zien. De opening heeft zaterdag middag om 14.30 uur in het gemeentehuis plaats. Pianospel van Tiest Simons zal de vernis sage opluisteren. WERKEN VAN Ruud Corne- lisse zijn van 7 maart tot 4 april te zien in galerie ’t Hart aan de Wilhelminakade in IJ- muiden. De expositie gaat vrij dag om 20 uur open. VRIJDAGAVOND gaat 20 uur een tentoonstelling open in de Vishal op de Grote Markt in Haarlem. Er wordt werk ge toond van vijf bevriende kun stenaars: Bernard Besson, Jan de Bruin, Sjoerd Buisman. Krijn Giezen en Wim Gijzen. Het is een expositie die bestaat uit foto-series, diaprojectie, te keningen en schetsen. Iedere kunstenaar heeft zich bezig gehouden met een deel Kleine Bellevue (Leidsekade)Zaterdag, vrij dag 7 en zaterdag 8 maart, 20.30 uur: „Tête a Ted 3”, kabaretprogramma met Ted de Braak en Sylvia Alberts. Theater Tingel Tangel (N.Z, Voorburgwal) Tot zaterdag 15 maart, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Frits Lambrecht met „Van embryo tot politicus.” Mickery (Rozengracht): Tot zondag 23 maart dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Theater Boston: „Fairground”. Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. zater dag 6 april, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, konsertzaal. Toneel groep Baal: „De Dame met de Camelia's” van Alexandre Dumas, T.e.m. zondag 8 maart, dagelijks, beh. zondag en maandag 20.30 uur: Shaffyzaal: The First Church of the Fahntom Captain. „Secretians of the secret Service”. Vrijdag 7 en zaterdag 8 maart, Shaffyzaal, 24 uur: Riet Henius. Fly- a-way, zuilenzaal 24 uur: Amsterdamse Mi- mellga: „6x1 6”, en „Vliegende steeg”. voor orgel de 18e William ZONDAGAVOND BRENGT Henk Elsink weer zijn one- manshow in de schouwburg. Voor de pauze oude nummers, daarna nieuw werk van deze Amsterdamse kleinkunstenaar. ZONDAGMORGEN om 11 uur begint in het restaurant Groenendaal op het gelijknami ge landgoed in Heemstede een koffie-concert, dat wordt gege ven door het Stanesby-trio. Lid van dit trio zijn Jan van den Berg, fluit; Wouter van Willi genburg, cello en Marion van Harreveld, clavecimbel. Walt Disney’s Dag. 9.30, 11.30, uur enz. Elke uur „Slipje uit van de natuurlijke of stedelijke omgeving. Besson. De Bruin en Buisman onderzoeken de na tuur op velerwijze, Giezen maakte tentachtige constructies die hij door middel van foto’s toont en Gijzen geeft fotografi sche documentaties van stads beelden. CRUCIFIXION, lijdensver haal dat gecomponeerd werd door John Stainer, wordt ook dit jaar weer uitgevoerd in het Concertgebouw te Haarlem. Maar liefst 400 medewerkenden van zeven koren en een dub- belkwartet geven zaterdag avond (20.15 uur) acte de pre sence. Solistische medewerking wordt verleend door de tenor Piet de Reuver, de bas C. C. A. Bol en de organist Pieter de Jong. Het geheel staat onder leiding van Rudolf Grasman. Vooraf gaat een uitvoering van een passie-cantate van I. Bur nell, For us men. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: Jack Nicholson in „Chinatown”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13.15, ,Les Volions du bal”, toeg. 14 j. Dag. 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45, DONDERDAGAVOND maart begint toneelgroep trum weer aan een serie van drie voorstellingen van „Over stekend wild”, waarin Franz X. Krötz de maatschappelijke dwangpositie tekent van een 14-jarig meisje en haar ouders, waarvan dte man een vrachtwa genchauffeur is. Ans Beentjes, Ben Hulsman, Ingeborg Elze vier en. Theo de Groot spelen de belangrijkste rollen. VOOR DE LIEFHEBBERS van oude stijl jazz wordt het vrijdagavond (22 uur) weer dringen geblazen. In Haarlemse Jazz Club Zanderzaal, Groot Heiligland 47 in Haarlem, HET BEKENDE blijspel „Toontje heeft een paard gete kend” wordt op maandag 10 maart gespeeld in de Haarlemse stadsschouwburg door De Plan- keniers, de uitstekende amateur club uit Naarden. Het stuk van Lesley Storm stamt uit 1925 en wordt in een decor en de kos tuums uit die tijd gespeeld. De opbrengst is ten bate van het Maatschappelijk Advies en In lichtingen Bureau (MAI-bu- reau). Aan het Stationsplein 2 kan men kaarten kopen, even als aan de schouwburg. Naast een groot aantal wer ken van kleine meesters wor den acht werken uitgevoerd door Guillaume Dufay, enkele van Josquin Desprez en voorts ZONDAGMIDDAG: „Kinde ren bestaan niet”, een met groot enthousiasme gespeeld en gezongen musical van Rup van Woerkom en Bert Bouquet en leerlingen van de IVO-school Bloemendaal. Voor kinderen tusssen 8 en 14 jaar. Zondaga vond speelt het groepje Kaba- dramex, leerlingen van de ma- vo-afdeling van de IVO school Bloemendaal, het stuk „De ont heemden”. werken van Ghiselin en Obrecht. Na afloop wordt een glaasje wijn en een hapje kaas geserveerd. ONDER AUSPICIËN van de Lions-club Heemstede-Benne- broek wordt dinsdag (20.15 uur) een barokconcert gegeven in het raadhuis van Heemstede. Werken van Carl Philippe Emanuel Bach, Le Clair l’ainé, Jacques Martin Hotteterre en de Fesch. Uitvoerenden zijn Jan van de Berg en Renée Hes- merg, beiden dwarsfluit, Mari on Harreveld, clavecimbel en Ingrid Snitker, cello. TWEE CLAVECINISTES, te weten Marion van Harreveld HANS KEUNE, eigenaar van Haarlems enige „full-time”- jazzcafé At the Jazzcorner. Spaarne 104, is er in geslaagd om de beroemde Spaanse pianist Tete Montoliu voor maar liefst vijf optredens naar zijn zaak te krijgen. Tete speelt vanaf ko mende zondag tot en met don derdag 13 maart elke avond vanaf ongeveer 22 uur, steeds met een wisselende ritme-be- zetting. Soho Poly in de Toneelschuur een satirische eenakter „Stan dards”, gevolgd door satirische poëzievoordracht „Stiff upper lip”- In „Standards” zien we hoe een berooid paar van voor malige welstand zich bloot geeft tegenover vroegere vrien den. Het stuk speelt in een toekomstige crisistijd, waarin Engeland tot een politiestaat is vervallen. De zeer Britse con versatie geeft de waarden, waarin de personages nog im mer geloven, een dubbelzinnige inhoud. De groep speelt in de realistische trant, die Haarlem mers van Centrum gewend zijn. Een snoepje voor liefheb bers van Engelse taal en to- neelvakmanschap. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 6 maart. 20.15 uur: Nat. Ballet. Concerto Ba- rocco Agon Le Sacre du Printemps. Vrijdag 7 maart, 20.15 uur: Ned. Operastich ting: ..Rodelinda’’ opera van Handel, m.m.v. Nederlands Kamer Orkest. Zondag 9 maart, 13.30 uur: Nat. Ballet. T,a Bayadère, Adagio. Hammerklavier Graduation Ball. 20.15 uur: Marijke en Sieto Hoving. Maandag 10 maart, 20.15 uur: Toneelgroep Theater: „Wat een gekke man en z’n vrouw dan?’’ Dinsdag 11 maart, 20.15 uur Haagse Comedie: ..Boven water onder water”. Woensdag, 12 maart, 20,15 uur: Ned. Opera stichting: „Rodelinda”. 16, 18.45 en 21.20 uur. City 3: „L„ 14, 18.45 en 21.15 uur, vr. zo. 00.15 uur. City 4: Mel Ferrer in „De antichrist”, toeg. 18 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr., 234561): Burt Reynolds in „De Knokmachine’’, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Romeo en Julia”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr.. 230469): „Gejodel onder Ti- roler rokjes”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.5 uur. Kriterion (Roetersstr., 231708): Josée Ruiter in „Kind van de zon”, toeg. 18 j. Dag. 15, 1.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur, vr. za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater 235909): „Kind van de zon”, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 1 Luxor (Nieuwendijk. 245549): Chinese zwaardvechters”, tvicö. AO j. 13.30 (beh. zo. en wo. midd.) 15.30, 19.15 21.30 uur. Nöggerath (Reg.Breestr., 230655): Paul New man in „The Sting”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk, 248933): „De sex-kli- niek”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (223532-223541): „De terugkeer van de sterkste mannen ter we reld”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan, 723488): Charles Bronson in „Once upon a time in the west”, tooeg. 14 jDag. 20 uur. za. wo. midd. 14, zo. midd. 13 en 15.15 uur Laurel en Hardy in „De zigeunerprinses”. toeg. a.l. Rivoli (Boven Rialto): Roman Polanski’s ..Macbeth”, toeg. 18j. Dag. 20.45 uur, za. zo. wo. 13.30, en 20.45 uur. Roxy (Kalverstr. 232809 Roger Moore in ..The man with the golden gun”, toeg. 14j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk, 244144): Ray Milland in „Verschrikkingen in het wassenbeeldenmu seum”, toeg. 18j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.39 uur. Studio K (Boven Kriterion. 231708): „Le fanto me de la liberte”, toeg. 14j. Dag. 20 en 22.15 uur, zo. 15, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790); Dag. 19.45 en 22 uur „LTnvitation”, toeg. 18j. zo. 13.30 uur „De Roverssymphonie”, toeg. a.l. dag. 120.45 en 22 uur, zo 13.30 uur „The Moon over the alley”, toeg. 18j. Tuschinski I (Reg. Breestr. 62633): Monique van de Ven in „Keetje Tippel”, toeg. 18j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 EN 21.30 uur. Tuschinski 2 Ronnie Montagne in „Mariken van Nieumeghen”, toeg. 18j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, za. en zo. 13.45, 16, 19.45 en 22 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, 237460): „Les noces rouges”, toeg. 18j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45. 19 en 21.30 uur. Concertgebouw (Van Baerlestr.) Donderdag 6 maart, gr. zaal 20.15 uur: Abonnementscon cert. Zaterdag 8 maart, gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Radio Filhar monisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Hans Vonk, m.m.v. Cornelia Angelescu Pop. sopraan, Elisabeth Cooymans, mezzo sopraan, Wouter Goedhart, tenor. Jakob Roden, tenor, Thomas Allen, bariton, Jac ques Bona, bariton, Willem Laakman, bari ton en Robert Holl, bas. Werken van Tsjaikowsky. gr. zaal 20.15 uur: Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. David Zinman, m.m.v. Edith Mathis, sopraan. Werken van Elgar e.z. kl. zaal 9-17 uur: Oskar Back- concours. Zondag 9 maart, gr. zaal 14.15 uur: Abonnementsconcert, gr. zaal 21 uur: Lou Reed. kl. zaal 11 uur: Koffieconcert. Aulos Amsterdam (blaaskwintet). Maandag 10 maart, kl. zaal 20.15 uur: besloten voor stelling; dinsdag 11 maart, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Rudolf Werthen, vi ool. Werken van Haydn e.a. kl. zaal 20.15 uur: Stephen Manes, piano. Werken van Schubert e.a. Woensdag 12 maart, 20.15 uur: abonnementsconcert. Voorts op deze avond een uitvoering van de ouverture Cyrano de Bergerac, een wat minder bekend werk van Johan lands aan de akademie, vindt dat er op scholen te weinig gedaan wordt aan Brecht „Hij was communist, hè. En daar hebben de mensen in het Wes ten altijd van die vooroordelen tegen”, zegt hij. Buwalda heeft ,De ja-zegger” geregisseerd. Brecht vereist een speciale speltechniek die in ons land niet erg bekend is. Daarom heeft Buwalda het toch gezocht in iets als symboliek, om de ^aak duidelijker te maken tegen over de spelers. „De ja-zegger” is op de aka demie al enkele keren gespeeld, telkens gevolgd door een dis cussie over de inhoud, zowel met andere PA.-studenten als met werkende jongeren uit Haarlem. Ook na de voorstel- Alhambra I (Weteringschans, 233192): George C. Scott in „The day of the dolphin”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra II: Sylvia Kristel in „Emmanuelle”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 234876)Agatha Christie „Moord in de oriënt express”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20.15 uur, za. zo. 14, 17 en 20.15 uur. Calypso (Marnixstr., 66227): Sean Connery in „Ransom”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, za. en zo. 13.45, 16, 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur hol’s „1 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk, 248933): Willeke van Ammelrooy in „Mijn nachten met Susan, Olga, Albert, Julie, Piet en Sandra”, 18 j. Doorl. voorst, dag. 13, 14.45, 16.30, 20 en 21.45 uur. Cineac (damrak, 245649): Chen Sing in „Dra gon Aquad”, toeg. 18 j. Dag. 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur enz. Cineac (damrak, 2): Jack Nicholson in „China town”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Cineac (Reg.Breestr., 243639): „Robin Hood”, toeg. a.l. 13.30, 15.30 uur, zon. 11.30 avond 17.30, 19.30 en 21.30 voor Alvin”, toeg. 18. j. in „Once upon a time in the west”, toeg. „Zachte bedden harde gevechten”, toeg. 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45,

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11