Rijden onder invloed nog niet minder Seinhuis bij Hoogovens DREUN TEGEN POLITIEMAN KOSTTE HONDERD GULDEN het beste toupet ter wereld 2 weken op proef HAARCENTRUM SIKKENK subtiele details. Katoen. Gekniptvoor j I VELSEN-IJMUIDEN BEVERWIJK Diploinazwemmen Sportfondsenbad Kort IJmondnieuws V Y I 7 DONDERDAG 6 MAART NIEUWS 1975 PLAATSELIJK Stomdronken 1 Kennèmer theater fff Illlll Stadsschouwburg Doorgereden 1 City DE STROOM van Chinese knok- films blijkt nog altijd niet te zijn ingedamd en zo lang er door een groot deel van het publiek voor dit genre nog een duidelijke voorkeur aan de dag wordt gelegd, zullen de producers wel voor een geregelde aanvoer zorg willen dragen. Als gevolg hiervan kan nu van heden tot en met dinsdagavond in City „The Chinese boxer” worden ver toond, waarvan de behandeling gro te overeenkomst vertoond met de intrige van soortgelijke films. Maar voor de liefhebbers van een stevige knokpartij op het witte doek is dit ongetwijfeld slechts bijzaak. Be- langrijker voor hen is de opnieuw aanschouwelijk gemaakte strijd op leven en dood tussen twee in karate getrainde bendes, waarvan sommige leden er niet voor terugdeinzen een bloedige vechtpartij met een genie pige dolksteek in de rug in hun voordeel te laten eindigen. Aangeschoten Als één stof zich leent voor subtiele details, ■'rtwAX dan is 't wel katoen. Een voorbeeld s onze kollektie: ^sportieve tunieken gerende rok met steekzakken. Let speciaal op de schouder- belijning, de plooien, ^de ceintuurlusjes en de lipjes waarmee u de opgerolde mouwen vastzet. De tuniek is ook los rkrijgbaar. Wij raden u aan er een tantasie-coltrui of T-shirt Vonder te dragen, óók - Dochter Luxor If (ADVERTENTIE) WAGENWEG 84 - HAARLEM - TEL. 023 - 32 58 83 „Ik ben stomdronken, schrijf me maar (Van een onzer verslaggevers) Even dramatisch was het verhaal van Films b (ADVERTENTIE) J MEDE DAARDOOR trok dit romanti- EEN EN ANDER is tevens bestemd voor de tweede matinee van zondag, in de eerste voorafgegaan door de klucht „De dansmeesters”. De hele dolle boel wordt hierin weer eens op gang gehou den door de mallen fratsen van het nog altijd beroemde duo Oliver Hardy en Stan Laurel. Amsterdam (óók bij Peter Jongmans), Rotterdam, Haarlem, Utrecht. VERVOLGENS DRAAIT van zondag- tot en met woensdagavond „Het vijfde offensief”, een herinnering aan de wan hopige pogingen van de overmachtige WERELDGEBEDSDAG. Van de zijde van de organiserende commissie werd ons verzocht er nog even de aandacht op te vestigen dat de vrijdagavond in het kader van de Wereldgebedsdag in het Dienstencentrum in Zeewijk te houden dienst niet alleen voor de bejaarden is bestemd, maar ook voor alle inwoners van dit deel van de gemeente. Voorts is er nog een dienst in de Pniëlkapel in Santpoort. GROET PER KAART. Sophie en Annemarie Verlaan uit IJmuiden op het ogenblik in de Verenigde Staten voor de wereldkampioenschappen kunstrijden op de schaats laten de bevolking van Vel- sen groeten. Omdat zijn vriendinnetje geen rijbe wijs had, was een twintigjarige schilder uit Beverwijk maar achter het stuur gaan zitten en na een ongeval doorgere den. Het meisje was in Velsen de macht over haar auto kwijt geraakt en met de wagen door een tuin geploegd. Tegen een huis kwam de auto tot stilstand. De officier vond de houding van de jongen toch niet zó sportief omdat hij de bewo ners met de schade liet zitten. Hij eiste honderd vijf tig gulden en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van het rij bewijs met een proeftijd van twee jaar. De rechter was het met deze eis eens en veroordeelde conform. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen, maar hij zei dat er bij de man geen opzet was om te gaan drinken. Hij eiste twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, een geld boete van vijfhonderd gulden en een voorwaardelijke ontzegging van het rij bewijs gedurende 6 maanden met een proeftijd van twee jaar. De rechter ver oordeelde conform maar verminderde de boete met tweehonderd gulden. HAARLEM. „Daar heb je ook wat”, moet een 32-jarige Heemskerker tegen een Beverwjjkse politieman gezegd hebben toen hij de functionaris een dreun in het gezicht gaf. Het gebeurde eind oktober bij een café waar buiten massaal gevochten werd. Verschillende mannen knokten met ontbloot bovenlijf, vrouwen stonden hysterisch te gillen. De politie kwam er aan te pas en kon zonder geweld, maar met veel praten de vechtenden scheiden. Verdachte was ook wat opgewonden omdat hij net zijn vrouw uit het café had gehaald. Zjjn echtgenote werd buiten hysterisch en toen heeft de Heemskerker de politieman ge slagen. op", had een 32-jarige schilder tegen de politie gezegd toen hij gesnapt werd in Velsen. De man had die dag volgens zijn zeggen een „meier” aan drank opge maakt. Toen hem was uitgelegd dat een „meier” honderd gulden was en hij ook nog hoorde dat de man werkeloos was en nauwelijks van de w.w. kon rondko men, had rechter Vink weinig waarde ring voor de houding van de man. „Dit is geld wegsmijten als je het zo hard nodig hebt”, zei hij. De officier vond het met „open ogen gaan drinken”. De man kreeg twee weken voorwaardelijk. Zijn rijbewijs werd 6 maanden voorwaarde lijk ontzegd met een proeftijd van 3 jaar. streerde, zich nog ingehouden had. De officier achtte het slachtoffer ook niet helemaal vrij en vroeg honderdvljftig gulden boete. De rechter veroordeelde tot honderd gulden. Ondanks dat hij zijn rijbewijs Uit wraak omdat hij te slecht werd betaald voor zijn avondwerk stal een negentienjarige scholier uit Beverwijk lepels, messen en vorken weg uit het restaurant „Hoge Duin” in Wijk aan Zee. Hij had al eens voor de kinderrechter gestaan. De officiehr vroeg tweehonderd- vjjftig gulden, waarvan honderdvljftig gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De verdachte vond het een „best bedrag”. De rechter veroor deelde conform. Rechter Vink hoorde, wikte, handelde en wist te bewerkstelligen dat de sloper duizend gulden zal terugbetalen. De zaak werd nog ingewikkelder toen ook nog andere clausules moesten worden opge nomen. De officier ging er mee akkoord dat de zaak drie maanden werd uitge steld. Komen de mannen dan tot een definitief vergelijk dan zal waarschijn lijk de strafvervolging worden ingetrok ken. ZO LANG DE bewegende beelden nu reeds bestaan kon bij vrijwel iedere generatie een verfilming worden gesig naleerd van de vroeger veelgelezen ro man „De Klokkenluider van de Notre Dame”. Daarvan is vooral die uit om streeks 1930 bekend gebleven, dankzij de vertolking welke Lon Chanev toen aan de mismaakte Quasimodo wist te geven. Als u niet meer in haarstukken of haarinstituten gelooft, kunnen wij dat best begrijpen. Toch bestaat er een ideale oplossing voor uw kop zorgen Een toupet op huidbasis. U kunt zich daar zelf van overtuigen door 2 weken lang zo’n toupet te dragen. Wanneer u dan beslist om de toupet te kopen, kóst u dat slechts 495 gulden. Maar er zijn er ook al voor 295 gld. Ook ruime sortering damespruiken. In ieder geval kon hij zich voor de politierechter van het gebeurde niets meer herinneren. Hij zei normaal geen cafébezoeker te zijn, toen geen drank op te hebben en voor hem was er geen LATER VOELDE ook de beroemde Engelse kraktersneler Charles Laughton zich tot deze rol bijzonder aangetrokkén en regisseur William Dieterle stelde hem hiervoor gaarne in de gelegenheid. Zijn tegenspeelster werd de charmante Mau reen O’Hara als het zigeunermeisje Es meralda, terwijl hier voor de rol van graaf Jehan Frollo sir Cedric Hardwicke nog aan werd toegevoegd. Een voortref felijke bezetting dus. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM „Na 1 november dacht ik wel van al die zaken af te zijn. Er is genoeg voorlichting gegeven over de nieuwe alcoholregelingen; je zou toch zeggen: nu waagt niemand het meer. Maar de mensen gaan toch onverdroten door met het rijden onder invloed.” verzuchtte woensdagmorgen de Haar lemse politierechter mr. J. D. Vink. Die morgen kreeg hij maar liefst zeven ver dachten op het strafbankje die allemaal te diep in het glaasje hadden gekeken en daarna achter het stuur waren gekropen. Bij verstek werd een 21-jarige Bever- wijker veroordeeld die onder invloed op de Beverwijkse Parallelweg twee ver- keerszuilen omver had gereden. Zijn wagen was een paar keer gekanteld en door hem met behulp van twee inzitten den weer overeind gezet. Daarna was hij doorgereden. De Beverwijker was al verschillende keren eerder voor de rech ter gekomen. De rechter veroordeelde hem conform de eis: vier weken onvoor waardelijke straf, een geldboete van honderdvljftig gulden en zes maanden ontzegging van het rijbewijs. IN DE MATINEE van zondag zal „Ontsnapping van de Apenplaneet” gaan draaien, een originele en knap gecon strueerde science fiction-film over de reeds beroemd geworden ontwikkelde apen, die hun boeiende avonturen thans op aarde komen beleven. Daarbij heeft de directie van City voor de voetballief hebbers nog een verrassing in petto, bestaande uit de woensdagavond te ver tonen reportage „Oranje’s jacht op we reldkoud”. Op deze film komen wij bin nenkort nog uitvoeriger terug. Oververmoeid reed een drieëndertigja rige boekhouder uit Beverwijk vorig jaar herfst naar huis. Hij had een glas bier op en twee borrels. Op de Bever wijkse parallelweg werd hij opgemerkt door een politieauto. De man had de hele rijbaan nodig van links naar rechts. Een politieman getuigde dat de man niet dronken was, maar aangeschoten. Rech ter Vink vroeg de man waarom hij niet thuis een borrel was gaan drinken. In zijn oordeel zei hij dat het niet zo’n ernstig geval was en legde een geldboete op van 250,-. Verder kreeg de man twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het rijbewijs werd hem zes maanden voorwaardelijk ontzegd, met ook een proeftijd van 3 jaar. Een diende reden de eis, maar verlaagde de boete tot driehonderd gulden. een 48-jarige Haarlemmer die ’s avonds met de auto op zoek ging naar zijn dochter. Het kind was nog niet thuisge komen. Hij volgde haar vriendinnetje naar een bar in Velsen en ging daar ook binnen. Zijn dochter was daar niet en zenuwachtig als de man was, dronk hij een slok. Volgens zijn eigen verklaring een glas bier en twee jenevertjes. Mr. Vink citeerde het rapport waar in gesproken werd van tien borrels. Toen de man anderhalf uur later nog steeds zonder dochter wegging reed hij op de Van den Vondellaan tegen een boom. Een bloedproef wees uit dat bij een promillage had van 2.2. BEVERWIJK Voor het zwemdiplo ma A zijn in het Sportfondsenbad ge slaagd Angelique Bart, Annette Beentje:' Willem Frederik Beerman, Bjorn van Bergen, Anja Bloemendaal, Elisabe’ Botman, Hans de Bruijne, Ilse van Bug- num, Petronella Dames, Gerard D‘e' man, Ingrid Drogtrop, Cees Duivenvoo - de, Rens Fatels. Marcel van Gelde^e- Irene Graafsma, Carolina v.d. Gulik, Pe tra Hagedoorn. Robert Hemstra. Mon que Hienkens, Johannes Jansen, Marloes Jonkers, Stefanus Joost. Petra Kater. Emilia Kloostra, Marcel Kluft, André de Koning, Richard Kuijpers, Johan Nij- man, Michiel Pelser, Marco Pol, Liesbeth Post, Annelie Schaap, Wilmar Schmit. Janina Stel, Carla Stikvoort, Eveline Tesselaar., Fabian Ton, Cornelia Vink. was kwijtgeraakt door een eerdere veroorde ling kroop een 23-jarige Italiaanse kok uit Wijk aan Zee weer achter het stuur. De politie greep hem en vond bovendien dat zijn wagen technisch niet in orde was. De officier eiste twee weken on voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van honderd gulden. De auto zou verbeurd verklaard moeten worden. De rechter veroordeelde conform. Een vechtscène een ander tafereeltje zou nauwelijks mogelijk zijn uit de Chinese knokfilm „The Chinese boxer”, die van heden- tot en met dinsdagavond in City (Velsen) zal gaan draaien. Duitse legers, om tijdens de tweede we reldoorlog Tito en zijn in verhouding geringe aantal partisanen tot overgave te dwingen. Zoals men thans weet is dit de Duitsers nimmer gelukt en slaagde Tito er zelfs in het Joegoslavische volk naar een overwinning en een zekere onafhan kelijkheid te voeren. Deze historische terugblik resulteerde in een boeiende en spectaculaire oorlogsfilm, waarvoor Ri chard Burton de rol van Tito heeft vervuld. HET WEEKPROGRAMMA van dit theater is thans hoofdzakelijk samenge steld uit sex en sensatie. Het eerste begrip wordt in de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag vertegenwoor digd door de film „Massagesalon voor jonge meisjes” en vervolgens van zon dag- tot en met woensdagavond door „Wellustige verleidsters”. De sensatie wordt dan in het vooruitzicht gesteld door „De handlangers van de duivel”, welke film van donderdag- tot en met zaterdagavond zal worden vertoond, plus in de tweede matinee van zondag. Van geheel andere aard is „Pippi Langkous in Taka-Tukaland”, bestemd voor de eerste matinee. Voor het gemak van de te verwachten jeugdige bezoekers wordt in de gehele film Nederlands gesproken. En tenslotte kan voor de tweede zaal van dit theater de prolongatie worden aangekondigd van „Last Tango in Paris”, met Marlon Brando in de hoofdrol. achtentwintigajrige magazijnbe- had ook met drank op ge in Heemskerk. Zijn promilage was 1.29. Hij kreeg een geldboete van driehonderd gulden, twee weken voor waardelijke vrijheidsstraf met een proeftijd van drie jaar. Zijn rijbewijs wordt vier maanden ingetrokken. R R h 3 enkele reden om de agent te slana. De officier van justitie mr. Bijl de Vroe had wel begrip voor de omstandigheden. Daarom had hij in de ten lastelegging niet de clausule opgenomen „het slaan van een ambtenaar in functie”. Hij acht te mishandeling bewezen en eiste hon derd vijf en twintig gulden boete. Politie rechter mr. Vink deed er vijfentwintig gulden vanaf. Ook wegens een vechtpartij werd een 28-jarige aannemer stratenmaker ver oordeeld. In een café aan de Meerstraat in Wijk aan Zee had hij een bezoeker een tand uit de mond geslagen. Deze had daardoor niet alleen veel pijn opgelopen, maar ook een tandartsrekening van tweeduizend gulden. Uit het verhaal van de man werd niet helemaal duidelijk waarom en hoe precies geslagen werd. Wel zei de verdachte dat hij als sport man in de oosterse gevechtstechniek, hetgeen hij met een paar gebaren voor de bewonderende politierechter demon- Een achtentwintigjarige matroos had in het Zeeweg Ziekenhuis in IJmuiden driehonderd gulden gestolen. Bij verstek werd hij veroordeeld tot twee weken on voorwaardelijk. Hij was al eens eer der veroordeeld geweest. Omdat een negentienjarige cafetaria- bediende was doorgered’en nadat hij in Beverwijk twee verkeerszuilen op de Parallelweg omver had geploegd met zijn auto werd hij veroordeeld tot een geld boete van honderdvijfenzeventig gul den. Verder kreeg hij vier maanden voorwaardelijke ontzegging van het rij bewijs met een proeftijd van twee jaar. Als een volleerd handelsman beslecht te politierechter Vink het conflict tussen een Heemskerker en een inwoner van Akersloot. De eerste had aan de auto sloper uit Heemskerk zijn auto verkocht onder die voorwaarde dat de sloper de motor en andere onderdelen zou terug brengen. Dat had de sloper nooit gedaan, want hij had het oude véhikel onmid dellijk door verkocht. De man uit Akersloot had toen de sloper maar aan geklaagd voor diefstal. Dramatisch daarbij was het verhaal van een vieren veertigjarige hofmeester uit Beverwijk die volkomen van de kaart door de alcohol en een kalmerend medicijn brokken maakte in Velsen- Noord. Met zijn personenauto ramde hij maar liefst acht wagens en schampte langs twee tuinmuren. De man moest door de politie ontzet worden nadat een woedende en schreeuwende menigte hem uit zijn auto had gehaald. De hofmeester die al eens eerder veroordeeld was voor het rijden onder invloed was pas drie dagen uit het ziekenhuis ontslagen na een behandeling voor maagklachten. Rechter Vink begreep niet waarom iemand na drie dagen naar het glas grijpt en dan ook nog gaat rijden. Ver dachte legde uit dat hij in het café verzeild was geraakt om een zenuwslo pend conflict met een vriend uit te praten. Ze waren samen weggegaan, maar toen de vriend later uitstapte, zag de hofmeester het niet meer zitten en was als een dolleman gaan rijden. Een ambtenaar van de reclassering zei dat de man erg tegen de rechtszitting had opgezien, nog steeds onder de zenuwstil- lende medicijnen zat en dat een vrij heidsstraf een averechtse uitwerking zou hebben. Ook de raadsman van verdachte bepleitte een voorwaardelijke straf. Hij zei dat zijn cliënt toch al gedupeerd was door een civiele schade van vijfduizend gulden. Officier van Justitie Mr. J. H. Bijl de Vroe had al gezegd dat een vrijheidsstraf misschien niet verstandig was, maar dat een herhaling toch voor komen moest worden. Hij eiste drie weken waarvan twee weken voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Het rijbewijs werd ontzegd voor de tijd van twee jaar. Rechter Vink zei dat hier sprake was van een bijzonder geval. Hij legde een vrijheidsstraf op van veertien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Verder kreeg de hofmeester een geldboete van tweehonderdvijftig gulden en werd zijn rijbewijs twee jaar ingevorderd. De officier beraadt zich of hij in hoger beroep zal gaan. sche verhaal uit het vijftiende eeuwse Parijs overal volle zalen, zodat het alles zins gerechtvaardigd lijkt deze film na al die tijd nog eens naar Velsen terug te brengen. Dit geschiedt dan zaterdag- en zondagavond in de Stadsschouwburg, met als intermezzo voor de matinee van zondag „De drie Stooges en Hercules”, een kluchtige persiflage op het klassieke spektakelstuk. OOK IN LUXOR van heden tot en met zaterdagavond een Chinese knok film en wel „In de klauwen van de draak”. Aldus opnieuw een sensationeel verhaal over meedogenloze handelaars in verdovende middelen en blanke sla vinnen, zodat er tijdens een serie bloedi ge karate-toernooi en voortdurend stevige meppen kunnen worden uitgedeeld. De grote attractie van deze film bestaat ongetwijfeld uit het optreden van de onlangs overleden meester-vechter Bru ce Lee, die men hierin op deze wijze nog eens in volle actie op zijn avontuurlijke weg zal kunnen volgen. 'i Een achttienjarige timmerman uit Be verwijk hoorde een boete van vierhon derd gulden tegen zich eisen en een voorwaardelijke ontzegging van twee jaar. De jongen had onder invloed gere den in Heemskerk. Zijn promillage was 1. De rechter veroordeelde hem conform „Seinhuis Noord-West” zo luidt de aanduiding van het gebouw dat op deze foto staat. Het neemt een zeer belangrij ke plaats in een vijftien miljoen gulden plan bij Hoogovens, dat betrekking heeft 'op spoorwegbeveiliging en verbetering voor een belangrijk deel van het Hoogo- venterrein. Het gaat hier om de route Hoogovens 6 en 7, Oxystaalfabriek II, Blokvormenmagazijn en Stroopbaan III, waar een modern eiectrisch beveiligings systeem wordt aangebracht voor een spoorwegnet, waarin zich 125 wissels bevinden. Alles wordt geconcentreerd in een modern seinhuis, dat in de toekomst door slechts één man bediend zal wor den. Door het nieuwe seinstelsel en het bedieningssysteem worden de transport- tijden aanzienlijk bekort en de vervoers capaciteit even aanzienlijk vergroot. -'Vz' B

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7