ZORGEN VOOR COERVER HOCKEYPLOEG STERKER DOOR VERANDERDE OPSTELLING E.K. Indoor-atletiek mist top-niveau Doel van Paulen nog met bereikt sporwhe Parijs-Nice met boeiende Mexico weigert Z.-Afrika visa aspecten Jan Mulder: „Het bedrijfje Ajax heeft een succes nodig” Unieke inspraak bij Schalke ’04 99 Supporters-enquête ZATERDAG 8 MAART 19 7 5 15 1 SPORT tf door Pieter Mul Veelbelovend Hard nodig Meer spanning Geen geld Gehalveerd Favorieten r Die spanning is wel leuk maar wij zitten er mee (Van onze sportredactie) (Van onze speciale verslaggever) -Nieuw 4 PETER HEERKENS lem op oor in nog ing) Co rik- rijd ster 'as- 1. 2. 3. 4. 5. 6. De stand: Groep A: Spanje Maleisië Pakistan Nieuw-Zeeland Nederland Polen Groep B West-Duisland Australië India Engeland Argentinië Ghana 1 3 2 2 2 3 3 3 3 4 2 3 2 1 1 1 1 0 2 1 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 1 2 2 1 1 1 0 1 0 1 1 3 0 0 0 2 1 2 5 4 4 3 1 1 Jan Mulder: „Ik denk dat het een leuke wedstrijd zal worden”. Waar de internationale wielerwereld voorts op wacht, is de ontwikkeling van de zo stormachtig begonnen Roy Schui ten die een goede Ronde van Andalusië reed, net zoals trouwens zijn ploegmaat Dietrich Thureau met welk tweetal Peter Post veelbelovende neofieten bezit. Uit ervaring wijs geworden, weet Peter Post echter: „Wat zij tot op heden presteer den, zegt me nog niet zo erg veel over wat er in Parijs-Nice van te verwachten is. Er rijden daar veel betere coureurs dan in Andalusië en bovendien zijn de weersomstandigheden zo totaal anders”. ies- De ter. pas ner zeel op- jer; tee; ;rg; ;hes lin zen den en ik ink op ed- ror- rie, udt Tja, seft lijn aar Pot 3p- ;am hes ang nen staf tijd ?iet ik ang lar- die en- 3— 2 4— 3 4—5 3—14 3—1 7—5 2—4 9—1 (Van onze sportredactie) em: ed- zal sen; >sz- met dag ;en: iay, hof, rk- 1. 2. 3. 4. 5. 6. de 800 meter-loopster Elsbieta Kato- lik. Ook horden-specialiste Rabsztin is gegadigde voor een medaille, maar op dit onderdeel is de concurrentie erg groot. Annelie Ehrhardt, Annero- se Fiedler en Meta Antenen (vorig jaar kampioene verspringen) leveren een hordenloop van klasse af. De Polen hebben andere favorieten in de hinkstapspringer Joachimovski, de 1500 meter-loper Szordykovski en Het bestuur van de FC Amsterdam gaat zich intern zwaar beraden op het gebeurde bij de cup-wedstrijd tegen Köln. Voorzitter Stoop heeft laten weten maatregelen tegeno ver Amsterdam-spelers niet te schuwen. 0 De tuchtcommissie van de KNVB heeft Hans van Huissteden van Fortuna SC voor vijf wedstrijden geschorst. Van Huissteden, beging tijdens de competitiewedstrijd tegen Willem II een zware overtreding tegen Van der Berg, met als gevolg lichamelijk letsel. Sergei Volkov heeft bij het w.k. kunstrij- den zijn eerste plaats niet uit handen gege ven. Hij werd de eerste Rus die op dit onderdeel een wereldtitel behaalde. Bij de dames leidt Dianne de Leeuw nog steeds stevig. De zusjes Verlaan behielden de 26e en 27e plaats. In het Europees biljartkampioenschap 71-2 begon Jean Bessems uiterst slecht. Hij leed 2 nederlagen. Eerst werd hij geklopt door Mul ler (163 tegen 300 in 5 beurten), daarna door Ceulemans (66-300 in 8 beurten) die eerder afrekende met Velthuis (57-300 in 7 beurten). Rob Dijkstra, meervoudig Nederlands toerwagen-kampioen groep 2, krijgt de be schikking over een Renault 5 LS. Miguel Lasa won de ronde van Corsica waarin Joop Zoetemelk op de laatste dag nog een opvallende rol speelde. Hij won met 1 minuut voorsprong een halve etappe. sasaaf Ramljak: nog niet geheel fit en der halve het grote vraagteken in de op stelling van Feyenoord voor de be langrijke wedstrijd tegen Ajax. Ondanks het feit, dat Mulder door de indrukwekkende reeks tegenslagen die hij heeft moeten incasseren niet of nau welijks meer uit zijn evenwicht is te brengen door nieuwe tegenspoed, zal hij een absentie in de krachtmeting met de Rotterdamse rivalen slechts met zeer veel moeite kunnen wegslikken. En dat dan om meer dan één reden. De Polen kunnen straks ongetwijfeld innig tevreden terugkijken op de resul- tatenlijst van het E.K. indoor. Het grote aantal nationale favorieten zal niet al te veel tegenstand ondervinden. Een van de zekere medaille-winnaars is Irena Szevinska (op deze archieffoto winnares van de 200 meter tijdens de interland tegen West-Duitsland, vorig jaar), die overigens in een sterker veld op papier ook beslist goed was geweest voor goud op de 60 meter PARIJS. Sinds Raymond Poulidor en Joop Zoetemelk erin slaagden om Eddy Merckx van zijn voetstuk te stoten in de achtdaagse etappewedstrijd Parijs- Nice, heeft deze eerste werkelijke meer daagse van elk nieuw seizoen er een hoop aan charme bij gewonnen. Tot dan werd Parijs-Nice beheerst door de klasse van de Belgische prijsrijder eh het altijd barre weer dat van het ingeburgerde begrip „koers naar de zon” een wrang lachertje maakte. Topatlete Irena Szevinska bijvoor beeld lijkt het goud op de 60 meter niet meer te kunnen ontgaan. En dat niet alleen omdat zij de absolute ve dette in 1974 was, maar ook vanwege het ontbreken van de concurrentie. Een toestand die illustratief is voor de meeste nummers bij indoor-atle tiek. De Poolse heeft het rijk bijna alleen. Bijna, want de nummer twee van Gothenburg ’74, Andrea Lynch, is er wel. Geduchte tegenstandsters als Renate Stecher, Sylvie Telliez, Pursi- ainen en Annegret Richter mijden Katowice echter. terdam twee jaar geleden een fiks verlies en weinig sportieve hoogte punten op). In Gothenburg kregen de Polen, die het jaar daarop aan de beurt zouden komen, de koorts al te pakken. Immers, met vijf gouden, een zilveren en twee bronzen medailles deed het een lucratieve greep in de prijzenkast. Nu, voor het thuisfront, willen de Polen er wat van maken. En de omstandigheden lijken ideaal. 7—4 3 11—4 3 2 2 0 enorme, belang dat er voor club én spelers op het spel staat. „Toegegeven, als Ajax kampioen wordt, is het geen demonstratie van klasse en kracht, maar dat hoeft het toch ook niet altijd te zijn. En we hebben het kampioenschap ge woon hard nodig. Het zal de animo voor het volgende seizoen aanzienlijk vergro ten.” „En het bedrijfje Ajax zit zo langza merhand echt wel op een succes te wachten. Dat beseffen de spelers erg goed. We zouden daarmee over het dode punt heenkomen. Mislukt het, dan wordt het nog erg moeilijk om voor het volgen de seizoen internationaal contact via het UEFA-cuptoernooi te bereiken. Dan zou den we tweede moeten worden of de nacompetitie moeten winnen, waarvoor we dan nog eerst een periodetitel zouden moeten halen. En als je van Heracles hebt verloren, ben je nergens zeker meer van. Dat mag dan allemaal leuk zijn voor de spanning in de competitie, maar wij zitten er toch maar mee”, aldus Mulder. De Ajacied schat de kansen fifty-fifty, waarbij hij het voordeel van het thuis- spelen nagenoeg wenst te verwaarlozen. Dat de spanning er nog steeds is; dat Ajax nog altijd meedraait in de titelrace, verbaast Mulder wel. „Er zijn vele factoren aan te wijzen, waardoor wij nog steeds niet zo best draaien. Neem de blessures. Krol is er al 11 weken niet bij geweest. Dat is nogal niet wat. En dan heb je ook nog de blessures van Notten en Gerrie Mühren. En vergeet Brokamp niet. Over Hulshoff kun je beter maar zwijgen. Ik dacht dat ik wel alles had gehad wat mogelijk was, maar hij breekt werkelijk alle records.” De tweede reden waarom de Bussu- mer erop gebrand is zondag in het Olympisch Station aan te treden, is het MEXICO STAD (UPI). Mexico heeft geweigerd visa te verstrekken aan de spelers van het Zuidafrikaanse Davis- beker team dat volgende maand in en tegen Mexico zou moeten aantreden. In een verklaring deelde de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken mee dat Mexico, dat geen diplomatieke be trekkingen heeft met Zuid-Afrika, de Verenigde Naties wil steunen in zijn pogingen de apartheid te bestrijden- Wat dit voorseizoen in Schuiten vooral opviel, was zijn nederlaag in de tijdrit van de Ronde van Andalusië. Post: „Ten eerste had hij nog last van een val op de vorige dag, ten tweede reed hij vol gens mij een te groot verzet, en ten derde waren de verkeersomstandigheden abominabel. De auto’s mochten gewoon over het parcours rijden”. Zo verrassend als de nederlaag van Schuiten was, zo opvallend fietste zijn teamgenoot Thu- rau die op zeven seconden als tweede achter Ocana in de tijdrit eindigde. Een tevreden Peter Post, die de Duit ser vorig jaar bij het wereldkampioen schap in Montreal ontdekte: „Dat kan een hele grote worden. Hij is een goede tijdrijder en in de bergen gaat hij met de eersten omhoog. Ik verwacht veel van hem”. In de sprints van Parijs-Nice kan Post dan voorts nog rekenen op Jan Raas, drie maal tweede in Andalusië. Behalve Zoetemelk, Schuiten en Raas vertrekken er nog negen Nederlan ders in Parijs-Nice: Gerben Karstens (ploeg Gitane), Kees Bal, Gerrie Knete- man (beiden ploeg GAN), Jan Krekels, Ben Kooken, Jan Aling (in de ploeg Alsaver), Tino Tabak, Theo van der Leeuw en Bert Pronk (in Posts Raleigh- ploeg). Aan de andere kant sluit Mulder niet zijn ogen voor de voor Ajax fortuinlijke gang van zaken in de competitie. „Nee, we hebben dit jaar zeker niet over geluk te klagen, maar daar moet ik dan wel direct bij zeggen, dat PSV en Feyenoord echt niet veel beter voetballen. Daar gaat het toch ook met horten en stoten. En die hebben toch ook problemen. Zo was bij ons de moeilijke verstandhou ding tussen Kraay en een aantal spelers in het begin ook niet bevorderlijk voor het goed draaien van het elftal. Het is echt even vervelend geweest, maar het schijnt nu gelukkig redelijk goed te gaan.” Parijs-Nice ging er qua spanning op vooruit met de nederlagen die Merckx twee jaar op rij moest lijden en bij dat gegeven komen dit keer bovendien enke le interessante aspecten rond wat tegen standers die de 25e Parijs-Nice, waar voor zondag in Fontenay het startschot valt, extra boeiend kunnen maken. Om te beginnen is daar de jonge Italiaan Guiseppe Baronchelli (ploeg maat van de bekende Franco Bitossi) die twee jaar geleden de Kleine Tour won en in 1974 op slechts een handjëvol seconden als tweede achter Merckx ein digde in de Ronde van Italië. Baronchel li deed het daarna ietwat kalmer, om dit seizoen voluit te kunnen gaan gloriëren wat hij al deed middels wat kleine overwinningen in zijn geboorteland. Derhalve belooft het duel Merckx-Ba- ronchelli in Parijs-Nice met name tij dens de bergetappes er een van span nend niveau te worden. Verder staat de geïnteresseerden een heroptreden te wachten van Luis Ocana die in 1974 op de achtergrond bleef door privé-besog- nes die uiteindelijk leidden tot zijn ont slag bij BIC dat zijn weigering om de Tour te rijden niet accepteerde. Naar het schijnt heeft Ocana zichzelf weer helemaal gevonden in zijn nieuwe (Spaanse) ploeg. Belangrijk element in deze Parijs-Nice is voorts het heroptre den van de Poolse nationale amateur- ploeg die vorig jaar bij wijze van op zienbarend experiment mocht starten, daarmee het systeem van de „open koer sen” opengooiend. Dat debuut werd er een van wisselend succes want na een overdonderende start zakten de Polen langzaam terug tot een overigens verdienstelijke bijrol. Ze komen op nieuw, met hun wereldkampioen Janusz Kowalski en met de nummer twee van Montreal, Szurkovski, die vorig jaar in Parijs-Nice aanvankelijk Merckx zo uit stekend bijbeende. En dan is er natuurlijk Joop Zoete melk, wiens afgelopen wielerjaar er een van weinig rijden was door een in de Midi Libre opgelopen blessure. Dezer dagen liet Zoetemelk weer van zich horen door met ruim verschil een berg etappe in de Ronde van Corsica te win nen, welke prestatie overigens geen dui delijke indicatie kan zijn voor zijn kan sen in Parijs-Nice omdat het deelne mersveld daar zoveel sterker is. Twee jaar terug in Rotterdam be droeg het aantal deelnemers maar liefst 450, een cijfer dat nu is terug gevallen tot 297. Het evenement is op dat punt teruggekeerd naar 1970, toen in Wenen hetzelfde aantal deelnemers geboekt werd bij de eerste officiële titelstrijd (daarvoor was er enkele jaren sprake van Europese indoor spelen). De liefhebberij is zeker bij de atletieknaties niet groot. Zij missen nu eenmaal de financiën om een groot aantal toppers af te leveren en dus ook om een flink stel kandidaten uit te zenden. Nogal wat bonden hebben daarom volstaan met een even grote afvaardiging als het aantal vrijkaarten bedraagt. Van indoor-we reldkampioenschappen, zoals ir. Pau len verleden jaar in Gothenburg voorstelde, zal daarom voorlopig niets komen. Professor Georg Wieczisk, een der vice-voorzitters van de Europese At letiek Associatie: „Er zijn geen offi ciële activiteiten om zo’n titelstrijd te organiseren. Wel is er een commissie van de Internationale Atletiek Unie bezig met een onderzoek naar moge lijkheden wereldkampioenschappen in de openlucht op te zetten. De EAA is van mening dat de Europese indoor- titelstrijd een vaste plaats op de ka lender heeft veroverd. Ook in de toekomst zal het gebeuren jaarlijks plaatsvinden.” Het enthousiasme van Wieczisk wordt naast een beperkte groep atleten vooral gedeeld door het organiserende land (al leverde Rot- BUSSUM. Ajax’ interim-aanvoer- der Jan Mulder leeft weer eens in onzekerheid. De 29-jarige Bussumer, die seizoenen lang heeft getobd met een onwillige knie en als gevolg van die ernstige blessure dnverzekerd moet voet ballen, is een van de vele „twijfelgeval len” die Ajax aan de vooravond van het toptreffen met Feyenoord kent. Hij wordt geplaagd door een vervelende blessure aan zijn rechtervoet „een ordinaire verstuiking” en kon pas donderdag de training heel voorzichtig hervatten. „Ik zal zondag wel kunnen spelen, maar het is aan de trainer wan neer ik word ingezet. Tenslotte heb ik de hele week niet volledig meegedraaid”. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM-ROTTERDAM. Voor het duel met Feyenoord kan Ajax’ technisch-directeur Hans Kraay, voor het eerst sinds lange tijd, over al zijn selectiespelers beschik ken. Zijn tegenspeler Wiel Coerver kampt echter wel met problemen. Niet alleen kan hij nog altijd niet verdediger Vos en middenvelder Steen Olsen inzetten, maar hij zal het zondag zo goed als zeker ook zonder de Joegoslaaf Ramljak moeten stel len. Feyenoord’s stugge voorstopper heeft nog altijd last van de liesbles sure die hij in de uitwedstrijd tegen AZ ’67 opliep. Nadat hij enkele dagen alleen aan looptraining had gedaan, werd vrijdag tijdens een lichte bal- training bekeken of hij voldoende fit was voor het treffen met Ajax. „Na een paar sprints was het alweer mis met hem”, vertelde trainer Coerver. „Het ziet er somber uit. Als Ramljak inderdaad niet kan spelen, zal Van Daele als ausputzer optreden”. De opstelling van Feyenoord is dus met enig voorbehoud als volgt: Trey- tel; Schneider, Van Daele, Rijsbergen en Everse; Jansen, De Jong en Van Hanegem; Ressel, Kreuz en Kristen sen. GELSCHENKIRCHEN (AFP). De bundesligaclub Schalke ’04 heeft zijn supporters een ongebruikelijke mogelijk heid tot inspraak bij de mogelijke aan koop van een speler geboden. Op 70.000 enquêteformulieren wordt de toeschou wers gevraagd wat zij vinden van de door het bestuur gewenste aankoop van de 23-jarige Braziliaanse international Francisco Marinho. De formulieren, die vandaag bij de competitiewedstrijd Schalke ’04—Bayern München zullen worden uitgedeeld bevatten twee vra gen: 1. Bent u voor het aantrekken van Francisco Marinho? 2. Bent u bereid een verhoging van de toegangsbewijzen te steunen om de kosten van het transfer bedrag te dekken? Die transfersom wordt door Marinho’s vereniging Botafogo gehouden op ruim 1.700.000 gulden terwijl de Westduitsers niet verder willen gaan dan 1.100.000 gulden. Voor dit laatste bedrag vindt Schalke verhoogde toegangsprijzen noodzakelijk, ondanks dat de vereniging aan het eind van het vorige seizoen al hetzelfde deed om de transfer van de jonge Westduitser Hannes Bongartz die 800.000 gulden bedroeg, te dekken. „Het lijkt mij, dat het een hele leuke wedstrijd wordt. De situatie voor ons en ook voor Feyenoord is anders dan an ders. Er hangt bij ons op de training deze week een bijzondere sfeer. Ik weet ook niet waarom. Het is tenslotte niet de eerste keer dat we tegen ze spelen. Maar die sfeer is er gewoon.” Nieuw is natuurlijk ook, dat de ont moeting met de Feyenoorders pas deze week bij zowel het publiek als de Aja- cieden is gaan leven. Er is geen sprake geweest van de koorts, die in het verle den in de maand voorafgaande aan het topduel langzaam maar zeker naar een hoogtepunt werd gevoerd. „Eind vorige week waren er nog vele duizenden kaartjes te krijgen. En als we zondag van Roda JC hadden verloren, zou er ook maar een geringe belangstelling voor deze wedstrijd hebben bestaan. Nu liep het direct na afloop van de wed strijd in Limburg storm.” KOEALA LOEMPOER. Op de wedstrijden van het Nederlands hockey- elftal in Maleisië schijnt een vloek te rusten. Nadat het duel tegen Spanje deze week al tot twee keer toe moest worden afgelast wegens overvloedige re genval, voltrok het noodlot zich vrijdag in Ipoh op vrijwel identieke wijze. Juist toen Spanje en Nieuw-Zeeland hun wedstrijd hadden beëindigd, begon het zachtjes te regenen. Het hierop volgende duel Nederland-Maleisië was amper tien minuten oud, toen de regen evenals de voorgaande dagen omstreeks vijf uur met bakken uit de hemel viel. De grasmat kwam volledig onder water te staan, zodat verder spelen ónmogelijk was en de wedstrijd geheel moet worden overgespeeld. De afgelasting was in dubbel opzicht zeer betreurenswaardig. De wedstrijd in Ipoh beloofde in de eerste plaats een fascinerende hockey-happing te worden. De bewoners van deze stoffige stad, op 250 kilometer van Koeala Loempoer ge legen, hadden zich een jaar lang ver heugd op deze „topper”. Toen de ploegen zich presenteerden was het stadion schitterend te midden van beboste ber gen gelegen, volgestroomd met 25.000 dol-enthousiaste inlanders. Voor al die mensen moet de afgelasting èen van de grootste teleurstellingen van hun leven zijn geweest. Bovendien was het gebeuren ook voor het Nederlandse hockeyteam een jam merlijke zaak. In die eerste tien minuten demonstreerde Nederland namelijk zijn tot dusver sterkste spel. Het toch zo gevreesde Maleisië werd ogenblikkelijk op de eigen helft teruggedrongen. Vooral de Nederlandse middenvelders toonden veel initiatief. Coach Tania was genood zaakt veranderingen in de ploeg aan te brengen door het wegvallen van de ge blesseerde Wouter Leefers. Tania: „Op die manier doe je soms ontdekkingen waar je anders nooit opge komen was”. Die ontdekking was vooral Paul Lunter van Amsterdam als in valler tegen Pakistan die als centrale spits veel brutaler blijkt dan zijn voor gangers Hans Kruize en Leefers. Tania was daardoor in de gelegenheid om een clubmoot van het Haagse Klein Zwitser land op het middenveld te posteren: de gebroeders Kruize en Ron Steens. „Ik geloof dat we het daar voorlopig maar op moeten houden”, meende Hans Kruize later. Zijn broer Ties was nog opgetogener: „Het ging werkelijk fantas tisch. We walsten die kerels gewoon van het veld. Ik denk dat het wel 5-0 was geworden als we hadden kunnen door gaan”. Nederland zal de komende wedstrijden spelen met de wetenschap dat geen en kele misstap meer geoorloofd is. Spanje won namelijk in Ipoh met 1-0 van Nieuw-Zeeland en heeft daardoor vijf punten uit drie wedstrijden veroverd. Zolang Nederland niet meer dan één punt heeft, is er dan ook geen reden tot overdreven optimisme. Over de opstel ling hoeft Tania zich echter voor de eerstvolgende wedstrijd geen zorgen te maken: het wordt ongetwijfeld een elf tal met Doyer in het doel (Maarten Sikking heeft volgens Tania te veel last van de spanningen), Wouter Kan als rechtsback in plaats van de teruggeval len Ad Boelaars en verder de nieuwe bezetting van middenveld en voorhoede, waarin Lunter tussen Boerma en Mundt opereert. De uitslagen: Groep A Spanj Zeeland 1-0; Groep B: IndiaAustralië 1-1; ArgentiniëGhana 2-1. Bij Ajax zijn alleen Mulder en Mühren niet voor de volle 100 pro cent fit, maar zij kunnen wel spelen Kraay heeft echter geen enkel risico willen nemen en plaatste beide spe lers voorlopig naast Stuy, Van Dord en Van Santen op de reservebank. De opstelling van de Amsterdammers is (ook onder voorbehoud!): Schrijvers; Suurbier, Blankenburg, Dusbaba en Krol; Haan, Steffenhagen en Notten; Rep, Geels en Brokamp. De Nederlandse equipe, donderdag Schiphol vertrokken en om negen met twee uur vertraging van uur in Katowice aangekomen, is in vergelijking met Gothenburg gehal veerd. De warming-up op de tartan- baan van 160 meter leverde alleen bij Raymond Heerenveen lichte proble men op. „Ik ben wat bang. Soms heb ik last van steken in het linkerboven been en ik wil me niet forceren.” Echte starts liet de Zwollenaar daar om achterwege. Sam Mossels (even eens uitkomend op de 60 m), Mieke van Wissen (gekomen voor de horden, maar de sprint meepikkend) en hoog- springster Annemieke Bouma die zondag pas in actie komt zijn blessure-vrjj. Het thuispubliek (in de Rondo-hal gaan ruim 5000 toeschouwers) mist bij het polshoogspringen Slusarski, maar het trio Buciarski, Kosakivicz, Markovski (in januari nog in Arn hem) doet niet veel voor hun landge noot onder. De Rus Boiko verle den week in Amerika tot 5,43 m gekomen is echter de grootste kanshebber voor de eerste prijs. An dere bekende afwezigen zijn de Joe goslaaf Susanj, Fiasconaro, de Rus Shapka en natuurlijk Emile Putte- mans. Op het laatste ogenblik zegden Rita Kirst en de verspringer Podluzh- ny nog af. Bij de heren is uiteraard Borzov kanshebber nummer een. Grootste concurrenten zijn z’n landgenoten Askinin en Korneliuk. De Oostduitser Manfred Kokot, wel aangemeld, ont breekt op het appèl. Op de horden schitteren de wereldrecordhouders Drut en Nickel door afwezigheid. Dat geeft de Pool Miroslav Wodzynski een prima kans op de titel, zij het dat de Oostduitser Siebeck zich ge ducht zal weren. KATOWICE. Wegens ziekte moest ir. Ad Paulen, de nimmer ver sagende voorzitter van de Europese Atletiek Federatie, het vrijdag laten afweten op de persconferentie die aan het begin stond van de zesde Europese kampioenschappen voor in door-atletiek. Maar in het voorwoord van het programmaboekje maakt hij wel melding van de schaduw die nu al over het sportieve gebeuren in het Poolse Katowice valt. Die schaduw is afkomstig van de Olympische Spelen in Montreal, maar Paulen probeert met een fiks brandende kaars de Europese titelstrijd wat beter zicht baar te maken. De Nederlander heeft het over de „belangrijkste en meest complete indoorstrijd tot nu toe,” maar die opmerking mag gerust ge zien worden als een lieverkoekje voor de organisatoren. Paulens suggestie wordt namelijk noch door de kwali teit, noch door het aantal der deelne mers ondersteund.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15