Viering Wereldgebedsdag Instituut voor psychotherapie opgericht r to(ofevishal Wethouder Ockeloen de vrouw is grote onzin 76 STORMVOGELS H.R.C NOG 22 SPORTVELDEN NODIG Ome Piet mag blijven te „Jaar van stand Afscheid PWN-voorlichter iet Wassery DUYN F JUBILEUMFEEST VROUWENBOND-NVV Geslaagde EHBO-ers HAVENBERICHTEN Beverwijk moet eerst bestaande achterstand inlopen Nieuwe plaats voor koffieteut toegezegd ZATERDAG 8 MAART 19 7 5 4 5 PLAATSELIJK NIEUWS l (Van een medewerker) °P 99 (Van een onzer verslaggevers) DIETVORST ROYAL VELSEN DIETVORST STORVOGELS ROYAL (Van een onzer verslaggevers) dan ook van veel groter belang dat de vrouw zich als gelijkwaardig aan de man beschouwt, dan dat zij steeds zijn gelijke wil zijn. De mo tieven hiervoor kan zij alleen al ontlenen aan het feit dat zij toch vrouw is. IJMUIDEN Wethouder C. Oc keloen is ongetwijfeld een moedig man, door in een gezelschap van on geveer honderd dames te durven verklaren dat hij het jaar van de vrouw maar grote onzin vindt. Vol gens hem worden deze manifestaties immers veel te kunstmatig opgezet, terwijl het juist aan het langdurig ploeteren van organisaties als de Vrouwenbond-NVV is te danken dat de vrouw zich meer van haar maatschappelijke positie bewust is geworden. De wethouder achtte het IJMUIDEN. De afgelopen week is nogal moeilijk begonnen, omdat maandag door het lossen van de reeds vrijdagmorgen gearriveer de IJM 36 „Egmond” de pas werd afgesneden voor alle daarna bin nengelopen noordboten. Daardoor werden zij gedwongen tot dinsdag of woensdag te blijven overliggen. Gelukkig was dit geen reden voor paniek, zodat slechts een schip niet voor de woensdagmarkt aan de beurt is geweest. Ook voor donder dag had zich alleen de SCH 171 „Cornells Vrolijk” maar gemeld, terwijl men vrijdag van de aanvoer van rondvis verstoken moest blij ven. De voornaamste oorzaak hier van is het teruglopen van de vang sten geweest en het uitwijken naar de Duitse havenplaatsen. BEVERWIJK De sportvelden- nood in Beverwijk is thans bijzon der groot, maar zal over acht jaar, in 1983, de verenigingen nog dieper in de ellende storten. In een rapport over de veldensituatie komt de Sociografische Dienst Beverwijk/ Heemskerk tot de conclusie, dat in 1983 minimaal 56 wedstrijdvelden voor buitensporten noodzakelijk zijn. Op 1 januari 1974 waren er in Beverwijk 34 wedstrijdvelden. fenH (fe losplank (Van één onzer verslaggevers) e) bejaarden en andere (ADVERTENTIE) A.S. ZONDAG - AANVANG 14.30 UUR ZEEWIJK ZEEWIJK strijd een kleine demonstratie geven van hun, reeds nu, grote kunnen. Op zijn beurt was ook het bestuur rvwvvvW (Van een onzer verslaggevers) Uit de tabellen blijkt, dat ook hockey, zelf de verga- sbeurde zeggen leuren", liet ge- kkeling Ook de ns Den ,Dat is officier et moet de pre- d) il in dt uwelij- :en tijd maakte (bijna gijze- lis van ijn in- ien als eculatie termijn gunste van Costa Veel zal echter afhangen van de steun, die ons elftal óók van u ver wacht! En daarom beste mensen, volgt hei voorbeeld van onze Storm - vogelsjeugd en komt in groten getale onze ploeg aanmoedigen. Ter omlijsting zullen twee Stormvogels pupillenelftailen in een voorwed- VD VD VD GO UK l heeft en van ide be- iel aan een vi- rangen, heeft' weteii van de: Nedér- ■esideni i repu- streeft atie tot in 1976. club met nrelateis •.3-327694. Zat. ille soor- nol sier- irslaande 1534. f 20.800 9.480 3.590 19.600 9.300 8.680 8.760 rzitster Smith, d: „De moei- schou- rs mis- heerst en. De ■erslin- rzitster or Bob statis- Ameri- repu- t. dsdag volgde de dienst, waarbij de litur gie geleid werd door mevrouw Bel van de gereformeerde kerken en mevrouw Hagedoorn van het Leger des Heils. J. J. Huizinga zorgde ioor de orgelbegeleiding bij de samenzang, terwijl het jongeren koor van de Oudkatholieke kerk onder leiding van P. Schol voor een extra opluistering van de dienst zorgde. Voor en Uyl •en nog vooral maken ït stuur t naar dat mi- s over- bij de stateer- traat 11' of gei de prijs- zen. Ook UK 142 UK 128 UK 7 UK 159 UK 78 UK 107 UK 135 UK 145 UK 200 UK 234 UK 48 UK 218 lezingen over en excursies naar het waterleidingbedrijf en hij stelde lesma teriaal samen voor lagere scholen. Hij werkte mee aan de totstandkoming van het consumentenvoorlichtingsblad „Com fort in huis”. De heer De Vries wordt bij het PWN opgevolgd door de heer C. G. M. van Deursen. 4.920 400 3.930 26 12.900 23 5.700 Na het knappe en hoopvolle resultaat van afgelopen zondag tegen Z.V.V., treden onze jongens ditmaal aan tegen onze Nieuwcdiepse vrienden. En vooral gezien het feit, dat de punten voor H.R.C. niet al te zwaar meer wegen, dacht ik te mogen stellen, dat er een gerede kans aanwezig was om onze positie te verbeteren. datiebehoeften van de diverse sportver enigingen zeker gevolgen kan hebben. In de sector voetbal is de dienst van één wedstrijdveld per zes teams uitge gaan en één oefenveld per vier wed- strijdvelden. Na een groei tot 1978 en een stabilisatie daarna komt de Dienst voor 177 teams tot minimaal 25 wed- strijdvelden. Bij de hockeysport is per 5 teams 1 wedstrijdveld nodig. Voor handbal ver wacht de Dienst 10 teams in 1983 en een minimum behoefte van 0,9 veld. Zeven korfbalteams kunnen in 1983 één veld gebruiken. Of voor deze tak van sport nog een apart oefenveld noodzakelijk is, is aan twijfel onderhevig. Landelijk gaat men uit van één oefenveld per 4 wed- strijdvelden. De Dienst berekende, dat er in 1983 972 tennissers in Beverwijk zijn. Uit gaande van 50 tennissers per baan kan de minimale behoefte in deze tak van sport op 19 a 20 banen gesteld worden. PWN-voorlichter J. G. de Vries nam gisteren afscheid van het waterleiding bedrijf, waar hij ruim 49 jaar werkte. Op de afscheidsbijeenkomst werd hij onder meer toegesproken door directeur C. Spreij die hem namens de directie een projectiescherm overhandigde (zie foto). De heer De Vries verzorgde vooral In de burgerzaal van het Velsense stad huis is vrijdagavond met een interkerke lijke dienst de Wereldgebedsdag gevierd. Het is een sfeervolle bijeenkomst gewor den, waarbij de zaal van het stadhuis goed gevuld was. Na een kort inleidend woord van mevrouw C. M. J. Huizinga- Tesselaar van het comité Wereldgebe- erin geslaagd de leden een verrassing te bereiden, in de vorm van het optreden van de voordrachtskunstenares Nel Kars. Zij had haar programma van solo- toneel toepasselijk „Vrouwen in het spel” genoemd, hetgeen haar in de gele genheid stelde een aantal fragmenten voor te dragen uit het werk van de groten der wereldliteratuur, zoals Sha kespeare, Wilde, Ibsen, Molière en Wil liams. Haar optreden werd door de aanwezi gen met de grootste aandacht en geboeid beluisterd, zodat Nel Kars aan het slot een langdurig applaus in ontvangst heeft mogen nemen. Onderwijl was ook de gezellige sfeer niet vergeten, onder meer bevorderd door het aanbieden van „een glaasje en een hartig hapje”, waarna dit geslaagde jubileumfeest met het geza menlijk gezongen bondslied „Wij vrou wen” kon worden besloten. 1974 minder dan de helft van het beno digde aantal. Heeft Beverwijk de veld- sportacconimodatienood enigszins terug gedrongen, dan is het volgens de Socio grafische Dienst een bijhouden van de behoefte. In Beverwijk zijn thans 12 voetbalvel den, 6 velden voor hocky, 1 handbalveld, 1 korfbalveld en 14 tennisvelden. Op 1 januari 1974 zouden dat er moeten zijn: 25 voor voetbal, 8 voor hockey, 1 voor handbal, 1 voor korfbal en 19 voor tennis. De minimale behoeftepeiling voor 1983 komt er uit op: 25 voetbal-, 9 hockey-, 1 handbal-, 1 korfbal- en 20 tennisvelden. Er zouden dan tevens 6 a 7 oefenvelden in Beverwijk moeten zijn, waar de voet ballers kunnen trainen. Voor de hoc keysport zijn 2 a 3 oefenvelden nodig. Deze aantallen wijken nauw elijks af van wat er nu al aan oefenveldcn in Bever wijk liggen. HAARLEM. Eén deze dagen pas seert in Haarlem een acte de notaris tot oprichting van de stichting Instituut voor Multidisciplinaire Psychotherapie in Zuid-Kennemerland. Dit instituut zal een toevluchtshaven dienen te worden voor mensen die op medische gronden een gespreksbehandeling op deskundig niveau nodig hebben. Elders in den lande bestaan reeds jaren (zes) dergelijke instituten. In het najaar van 1970 werd een werkgroep gevormd, die tot doel had een zo con creet mogelijk plan voor de oprichting van een instituut voor psychotherapie in Kennemerland uit te werken. Al spoedig werd besloten om de plannen voorlopig te beperken tot de gemeenten van Zuid- Kennemerland. Op een verzoek aan deze gemeenten zegden Bennebroek, Bloemendaal, Haar lem, Haarlemmerliede, Heemstede, Vel- sen en Zandvoort hun medewerking toe. De opzet van een IMP in Zuid-Kenne merland zal dus die van een regionaal centrum zijn. Een verzoek aan de provincie Noord- Holland om subsidie of garantiebedrag werd afgewezen. BEVALLEN: A. M. M. Hageman-Lafeber, z., IJmui- den. ONDERTROUWD: S. Roselaar, IJmuiden en C. Konz, IJmuiden; C. A. van Dijk, Haarlem en C. Diepersloot, Santpoort; H. Dekker, IJmuiden en C. C. M. Rusman, Sant poort; B. Groen, IJmuiden en G. van den Oever, IJmuiden; R. Gortworst, Amsterdam en M. A. M. Stals, IJmui den; C. R. van Gelder, IJmuiden en A. E. Jonker, IJmuiden; F. R. Roselaar, Amsterdam en A. M. van Dam, Amster dam; M. T. L. Stegemeijer, Velserbroek- polder en A. Broekema, IJmuiden; J. Borst, IJmuiden en J. P. van Belzen, Velsen (Zuid). GEHUWD: M. C. W. den Bezemer-E. F. M. J. M. Prust, IJmuiden: H. J. B„ Alders-M. M. Oudendijk, Haarlem; J. A. J. L. Goes-S. S. Hazeveld, IJmuiden; J. Schoonder- beek-A. Horsman, Santpoort; A. M Her- mans-C. A. M. Holt, Driehuis; A. J. Ham-N. E. Blinkhof, IJmuiden; N. C. Hiemerda-J. Raspoort, Medemblik; A. H. van Koeveringe-A. E. Out, Heerhugo- waard; C. van den Berg-C. A. J. van Heek, Driehuis. OVERLEDEN: A. Vonk, 69 jr„ echtgenoot van: A. M.. Lohmeijer, Santpoort. S. Pirinu, 40 jr., echtgenoot van: L. Harms, Velsen- Noord. HET LOSSEN van de „Egmond” voor de maandagmarkt had ook nog tot ge volg dat de overige schepen met grote vertraging werden geholpen, omdat twee ploegen tot tien uur met de „Egmond” bezig Zijn geweest. Pas daarna konden zij voor de anderen worden ingezet, zodat de laatste verkoop niet eerder dan rond het middaguur heeft kunnen plaatsvinden. Overigens is deze toch wel meegevallen, want behalve een goede export naar Duitsland hebben ook de afnemers voor Frankrijk zich niet onbe tuigd gelaten. VOOR DE aanvoerders was dit in zoverre voordelig dat de eerste kwalitei ten vis voor zeven of acht gulden boven de minimumprijs konden worden ver kocht, hetgeen de besommingen onge twijfeld ten goede is gekomen. Aldus week een actie onder het motto „Ome Piet moet blijven”. Nu burgemeester en wethouders hebben toegezegd dat er in overleg een nieuwe standplaats zal worden aangewezen kunnen de studenten hun actie beëindigen. Piet Numan haalde gisteren opgelucht adem, de studenten togen aan het eind van de middag naar het stadhuis om hun erkentelijkheid tegenover het gemeentebestuur in de persoon van wethouder Carel Ockeloen te laten blijken. En daar was het gemeentebe stuur weer blij mee. resver- repu- •n ge- schommelden de opbrengsten van de noordboten tussen 21.000 en f 47.000, met als uitschieter de besomming van de Egmond, waarvan de drieduizend bak ken vis met 103.000 werden gehono reerd. Volgens tot dusver bekende gege vens werd deze besomming alleen over troffen door de KW 172 en de KW 171, die hun ladingen in Duitsland losten voor respectievelijk D.M. 106.000 en D.M. 108.000. De KW 41 kwam met zijn D.M. 96.000 eveneens een eind in de goede richting. tennis en korfbal in de accommodatie- problemen zitten. Alleen handbal is van beslommeringen op dit gebied gevrij waard. Alleen sportverenigingen pur sang ko men in het rapport van de Dienst aan de orde. In concreto betekent dit de verenigingen De Kennemers, DEM, Be verwijk, Wijk aan Zee en Jong Hercules (voetbal), Eechtrop en Scheybeeck (hoc key) Wijk aan Zee (handbal), Watervliet (korfbal), DEM en Westerhout (tennis). De Dienst is voor 1983 uitgegaan van 35.455 inwoners. Beverwijk bezit er thans ongeveer 39.000. Bij de georgani seerde veldsportbeoefening is niet zozeer de totale bevolking van oelang, alswel die van bepaalde leeftijdsgroepen. Het aandeel van de groep 8 tot 14 jarigen in de totale bevolking blijft volgens de Dienst tot 1978 stabiel. De groep 8 tot 39 jarigen vertoont eenzelfde beeld. Na 1978 wordt evenwel een lichte daling verwacht, hetgeen voor de accommo- Volgens de Sociografische Dienst is het accommodatieprobleem voornamelijk een probleem van het inlopen van een bestaande achterstand, want het aantal aanwezige wedstrijd- en oetenvelden in de voetbalsport bedroeg per 1 januari KOOLVIS DEZE SCHEPEN mochten alle c~ grote koolvisvangsten bogen en wel bij de Hebriden, welke contreien nog maar door weinig Nederlandse vissers zijn op gezocht. Deze koolvis was groter dan die, welke normaal in de noordelijke Noord zee wordt gevangen, ofschoon hier toch niet van onbevredigende resultaten spra ke is geweest. Temeer omdat daarbij ook gul, kabeljauw, wijting en schelvis werd aangetroffen, terwijl van de kust nog behoorlijke hoeveelheden wijting werden aangevoerd, waar gemiddeld f 30 per bak voor werd betaald. BIJ HET BEGIN van de verkoop leek het erop alsof de vraag naar kabeljauw iets groter was geworden, maar later liepen de prijzen toch weer terug. Mede door de schaarste bleven wel de grote en middelgrote gullen goed aan de prijs, in tegenstelling tot de kleinste soorten. Ook de schelvis bleef betrekkelijk goed koop, omdat de kwaliteit over het alge meen beter had gekund. Deze vis was namelijk reeds aan het begin van de reis gevangen. DE AANVOER van platvis viel be paald niet mee, doordat vooral de grote re eenheden deze visserij hebben losge laten. Zij beproeven thans hun geluk met de schelvis, zodat hier wel het een en ander van mag worden verwacht. Voorts warén er nog berichten over kleine haring- en makreelvangsten in de omgeving van Ierland. Met als gevolg dat enkele hektrawlers zich onmiddellijk naar deze wateren hebben begeven, ook al omdat er in de Noordzee nauwelijks van dergelijke vangsten sprake is ge weest. merika t moei- >elating ie Ara- ikaanse meestal Arabi- t tegen ng be et hun abieren de bejaarden en andere inwoners van Zeewijk was er gelijktijdig in het Dien stencentrum een gebedsbijeenkomst, ter wijl ook in De Duinpan te Santpoort- Zuid en in de bejaardencentra Huis ter Hage, Breezicht en De Moerberg bijeen komsten in het kader van de wereldge bedsdag gehouden zijn. iden me vas tafel’ rlantlaan t bereik- Vervolgens werden de dames Van Laar en Stenneken met een bloemstukje gehuldigd, omdat zij tot de oprichtsters van de afdeling hebben behoord, waarna zich een vertegenwoordiger van het N.V.V. als spreker kwam melden, ge volgd door vertegenwoordigsters van de „S.A.M.V.R.O.”, het centraal bestuur, het vrouwencontact in de P.v.d.A. en het districtsbestuur. Zij allen brachten het bestuur hun hartelijke gelukwensen over, in de meeste gevallen vergezeld van een bloemstukje of een geschenk. Tenslotte was het mevrouw Fopma voorbehouden de afdeling het geschenk van de leden aan te bieden, bestaande uit een stencilmachine. Een jubileumca deau dat door de voorzitster uiteraard verheugd en met grote erkentelijkheid werd geaccepteerd. AMSTERDAMSKVAART 20 SANTPOORT. „Ome Piet” Nu man van het koffietentje tegenover het NS station Santpoort-Zuid heeft van het Velsense gemeentebestuur de mondelinge toezegging gehad dat hij een nieuwe standplaats zal krijgen. Van zijn huidige plaatsje moet hij verdwijnen omdat de grond verkocht is voor de bouw van luxe flats. Studenten van de pedagogische academie Da Costa startten deze Dit was de kern van de toespraak, welke wethouder Ockeloen vrijdagavond als vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur van Velsen heeft igehouden op de feestelijke bijeenkomst, welke door de afdeling IJmuiden van de Vrouwen bond N.V.V. ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig bestaan in de Petrazaal aan de Spaarnestraat was georganiseerd. De heer Ockeloen vond het plezierig de hartelijke gelukwensen van het gemeen tebestuur met dit jubileum te mogen overbrengen, vooral omdat verenigingen als deze mogen worden beschouwd als „het zout in de pap van de samenle ving”. De wethouder besloot zijn toe spraak met het overhandigen van een enveloppe met inhoud in plaats van het traditionele bloemstuk, omdat hij wist dat „vakbondsvrouwen nu eenmaal praktische vrouwen zijn”. Deze feestelijke bijeenkomst was daarvoor reeds ingeleid door de voorzit ster van de afdeling, mevrouw A. de Groote-Reuver, die eraan herinnerde dat de bond zijn ontstaan heeft te danken aan het feit dat de vrouwen ook vijfen twintig jaar geleden al beseften dat het noodzakelijk was met haar echtgenoten zoveel mogelijk tot de bloei van het N.V.V. bij te dragen. Wellicht in zekere zin opgezet als een gezelligheidsclub je, is de afdeling uitgegroeid tot een strijdbare organisatie, waar men veel tot de ont wikkeling van de vrouw heeft kunnen bijdragen. (Van een medewerker) IJMUIDEN Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 7.420 kg tong; 78 kisten tarbot; 1409 kisten kabeljauw; 11 kisten schelvis; 1027 kisten wijting; 552 kisten schol; 103 kisten schar; 4 kisten haring en 92 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS, Per 1 kg: grote tong 7,03-6,90; groot- middel tong 9,95-9,51; kleinmiddel tong 10.12- 9,81; tong één 10,11-9,69; tong twee 9.12- 8,78; tarbot 10,33-9,83; zalm 12,09. Per 40 kg: tarbot 329-192; griet 225- 163; kabeljauw één 69-42,40; kabeljauw twee 96-34; kabeljauw drie 87-42; kabel jauw vier 92-55 kabeljauw vijf 65-42; schelvis één 90-72; schelvis twee 92-72; schelvis drie 94-49; schelvis vier 86-49; schol één 48-41; schol twee 61-54; schol drie 68-63; schol vier 80-55; wijting drie 43-27,20 wijting vier 41-40; haring twee 49; haring drie 28; schar 55-40. DE BESOMMINGEN WAREN: 4.050 1.250 4.970 4.000 Vrijdag gearriveerd: Susanne Flint, Antwerpen; Favoriet, Gent; Hega Smits, R’dam, IJmuiden; Bonny Karin, Gunness, IJmuiden; Auri- vaara, Newport News; Santa Barbara, Goole; Sormovskyi, Gdansk; Prinses Margriet, Leith; Sonja Egholm, Noord zee, IJmuiden; Parkesgate, Rochester, IJmuiden. Vrijdag vertrokken: Ares, R’dam; Brilliant, R’dam; Rio Jean Mcmurti, Immingham; Liesbeth, Goole; Embla, Stokholm; Astro Mariner, Belfast; Ziemia Lubelska, Almeria, IJ muiden; Tor Nerlandia, Gotborg. KW185 KW 152 BU 152 KB 28 VD 243 14.700 19 25 89 HEEMSKERK. Bij de EHBO-vere- niging P.I.M. zijn woensdagavond de examens afgelegd voor het Eenheidsdi- ploma. Examinator was de heer J. A. Picard, bedrijfsarts van het PEN in Noord-Holland. Van de negentien kandi daten slaagden er achttien. Dat waren de dames: J. v„n Dijk, T. Kerkhoven, M. Kleinschiphorst, G. Hendriks, J. Harings- ma, R. ten Hoeve, T. v. Kruijsen, A. Lock, T. van Loon, P. v. Luijns, M. Schaafstra, W. de Wit en I. de Wit, alsmede de heren A. Ammeraal, R. Fol- kerts, J. Ros. P. Verbree en L. ten Wolde. De cursus stond onder leiding van dr. F. B. Naber uit Heemskerk met de heer Wijdoogen als kaderinstructeur. I «T -

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5