Castricummer Toekomst „Turnlust” ziet GLANSRIJK CONCERT VAN kreeg schrik er weer helder uit JUBILERENDE DRUMBAND van zijn leven Bromfietser brak polsen Reeks inbraken in weekeinde met duizenden guldens aan buit 0 wisselde van troephuis VOMAR opent 11 maart een Lentefeest bejaarden M’hlala Panzi stand Aardig uit de voeten met /Onderdanige' mode Open brief tegen ontslag van mevrouw Teensma VEILINGEN Grote belangstelling voor vergadering Concurrentie voor bloementeelt uit Huisvrouwen naar de Harz Bromfietsster brak been Voetbalongevallen op ODIN-terrein DE IJMOND VISSERS Buurthuiswerkers protesteren krachtig andere landen Schietvereniging „De Vrijheid” «»^«WBEVERWIJK „St. Caecilia” heeft talent voor klankrijke toekomst Reünie Weenink 7 10 MAART 1975 MAANDAG PLAATSELIJK NIEUWS i i leer- 1 In Beverwijk Groenten BEVERWIJK uitge- en 19 ivorm, ird. ge, geel ise en 37-43 yester/ toen. NAAR HET ZICH laat aanzien zullen in het komende seizoen de meesten van ons wel op goede voet komen te staan met de nieuwe schoenmode. De leest is nu weer slanker geworden en zo ook de hak. Degenen die nog steeds een zwak hebben voor plateauzolen, worden evenmin teleurgesteld. Ze zijn er nog tot enorme hoogten, maar gelukkig zijn het wel de laatste stuiptrek kingen van deze strompelmode. h’ ■70-71. van (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) 1! (Van onze medewerker) (Van een medewerker) 4. (Van een onzer verslaggevers) irt (Van een onzer verslaggeefsters) van sel Met touw beklede sleehakmodellen. (Van een onzer verslaggeefsters) W. onder redactie van Bé ter Maat BEVERWIJK. Vooral in het begin van de week lagen de bloemenprijzen bedui dend hoger dan de afgelopen dagen het geval was. Men zou bijna geneigd zijn te zeggen: het kan ook niet anders, als men de schier eindeloze stroom van bolbloe- men voor de veilingklokken ziet komen, waarbij de buiten narcissen een steeds grotere rol gaan spelen. een 25-jarige BEVERWIJK. Een 16-jarige inwo ner van Beverwijk botste zaterdagmor gen op het kruispunt Baanstraat/Kloos- terstraat/Kees Delfsweg met zijn brom fiets tegen een personenauto. Leren T-band pumps met een slanke leest. BEVERWIJK Het inbrekersgilde is dit weekeinde in Beverwijk weer uiterst actief geweest. In totaal werd voor ette lijke duizenden guldens aan kleding en sieraden buit gemaakt. De grootste slag sloeg het dievenpak bij de kledingzaak van Groot aan de Alkmaarseweg. Hier verdwenen ruim vijftig leien jassen en vesten, een zestigtal spijkerbroeken en enkele kostuums. Naar schatting de eigenaar van de winkel is met vakantie vertegenwoordigt het gestolene een waarde van tegen de 15.000. kleurige suède, ribzijde en satijn met een met touw beklede hak. BEVERWIJK. De ledenvergadering van de Beverwijkse Gymnastiekvereni ging „Turnlust” trok de belangstelling van maar liefst 108 stemgerechtigde le den. jarige inwoner van Heemskerk betrapt bij het plegen van een winkeldiefstal De man wilde er met voor in totaal 23 aan goederen vandoor gaan. Enkele we ken eerder dacht de Heemskerker in dezelfde supermarkt ook al zijn slag te kunnen slaan. Ook toen had men hem tijdig in de gaten. Ook de sportieve schoen is slank van lijn. BEVERWIJK Ter afsluiting van het hengelsportseizoen *74-’75 visten de IJmondvissers gisteren hun jaarlijkse onderlinge wedstrijd in de ringvaart van de Haarlemmermeerpolder nabij Hille- gom. 8: Duin” te Beverwijk, C. Berghuis, vrije tijdscentrum „De Slof” te Beverwijk, stafleden van het Jongerencentrum „La byrinth” te Beverwijk en A. Bosua van buurthuis „De Brulboei” te IJmuiden. Zij eindigen hun brief met de hoop uit te spreken dat het bestuur van de Stich ting Dienstverlening aan Bejaarden de mogelijkheid onderzoekt om terug te komen op het besluit. Het Velsense Col lege van B. en W. kreeg ook een af schrift. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter, de heer W. J. Schipper, dat de vereniging, naast de plezierige en goed verlopen aktiviteiten het laatste half jaar een bijzonder nare periode heeft doorgemaakt. Door een aantal leden en ouders van leden zijn harde acties je gens het bestuur gevoerd inzake een door haar op staande voet ontslagen leider. De belangstelling van deze vergade ring was dan ook niet zo zeer gericht op de gewone huishoudelijke zaken als no tulen en verslagen, maar vooral op het agendapunt: bespreking beleid bestuur. Voorzitter Schipper zette de motieven, die het bestuur leidde tot dit ontslag uitvoerig uiteen en betrok daarbij de in november van vorig jaar aan de leden verstrekte vertrouwelijke informatieno ta. De uiteenzetting en de beantwoording van een aantal vragen bleek zo verhel- IJMOND Stafleden van verscheide ne buurthuizen uit Beverwijk en IJ muiden hebben in een open brief protest aangetekend tegen het ontslag dat mevrouw A. M. Teensma-Van 1 Wout, wijkpostleidster van het Diensten centrum voor Bejaarden te Velsen, heeft gekregen. Mevrouw Teensma werd door de Stichting Dienstverlening aan Bejaar den per 1 mei 1975 ontslagen. Tot negen uur krijgt men van direc teur Zwanenburg de gelegenheid de nieuwe vestiging te bezichtigen. Zwanenburg heeft het plan fruitman den, die relaties als geschenk aanbieden, aan de Beverwijkse zieken cadeau te doen. BEVFRWT.TK. Voor de leden en aanvoerders van de afdeling bloemen van de veiling „Beverwijk” heeft de rijkstuinbouw-consulent voor de bloe menteelt, ir. J. van Doesburg, een cause rie gehouden over de bloementeelt bui ten de EEG landen. van Noort en C. Snijders; Duiker en L. Heemskerk. Ofschoon er getracht zal worden alle bekend zijnde oud-leden aan te schrij ven zullen er ongetwijfeld enkelen wor den vergeten. Dit hoeft geen bezwaar te zijn om toch de reünie-avond te bezoe ken, zo schrijft het Weenink-bestuur. De schaakclub nodigt tevens alle leden en donateurs voor deze bijeenkomst in het buurtcentrum uit. Dank zij de ontwikkeling van slag techniek op trommels en ventieluitbrei- ding van trompetten en bazuinen is het nu ook in staat om zelfstandig te musi ceren. Dit zelfstandig musiceren kreeg Anemonen kwamen bij een iets rui mere aanvoer tot 125 cent per bosje. De kleine blauwe druifjes brachten het tot 90 cent per bosje. De rozen handhaafden zich en kwamen tot 95 cent per stuk. Er was de afgelopen week een ruim en gevarieerd aanbod aan potplanten, die vlot werden verhandeld. De eerste doos jes violen brachten het tot zes gulden. vens voor u in cyclaam, bleu, groen en zwart. HEEMSKERK. In het kader van het vijfkamptoernooi kreeg de schietver eniging „De Vrijheid” de zustervereni ging uit Bergen op bezoek. De Berger schutters behaalden na een sportieve wedstrijd 955 punten. Heemskerk won met 19 punten meer (A-klasse). H. To mas was topman van de week met 100 punten. In de A-klasse verwierf A. W. Schoehuis 99 punten en H. Nolten en H. J. Koper elk 98. In de B-klasse waren de resultaten A. J- Robben en C. J. Goulooze 99; F. A. Kok 98. C-klasse: J. M. V.d. Akker 95, Q. M. Ryke en F. Th. Zwart 94. De recente prijzendaling wil overigens helemaal niet zeggen, dat de bloemen goedkoop zijn. De goede tulpensoorten lagen toch altijd nog rond de 150 cent per bos met uitschieters tot drie gulden per bos. Kasnarcissen zijn nog altijd in trek. De cariton varieerde van 100-120 cent per bos, terwijl de van buiten geplukte narcissen tussen de 25-48 cent per bos schommelden. Irissen brachten tot 240 per bos op. Dubbele fresia ging, bij een ruime aan voer, tot 400 cent per bosje, terwijl de enkele fresia varieerde van 85-320 cent per bos. Anjers komen eveneens in grote hoeveelheden aan de markt met prijzen van 20-44 cent per stuk De trosanjers brachten van 150-240 cent per bos op. Ondertrouwd: R. Bontan en M. Möger; L. Mook en A. H. M. Schoof; A. H. M. Alders en I. Molenbroek; T. M. C. M. A. M. EEN AARDIGE TUSSENOPLOS SING is derhalve de vanouds bekende sleehak, die zich weer langzaam maar zeker naar voren weet te dringen. In de voorj aars- en zomercollecties zag ik hiervan leuke modellen in fraaie leersoorten, waarvan de hak met leer, dan wel met touw, kurk of hout was bekleed. Sportievere versies van deze sleehakmodellen zijn er evenzeer in Op het programma staan onder meer een optreden van het zangkoor uit Heemskerk onder leiding van de heer Van Zalingen, een kwis met als titel „De vier jaargetijden”, een muzikale kwis en een „toto”. Bovendien het spel „Een van de acht”. Er zijn vele prijzen te winnen. De werkgroep rekent op een volle zaal. Het feest begint om half acht. In de brief, die begint met een krach tig protest tegen het ontslag, stellen de ondertekenaars dat mevrouw Teensma zich altijd heeft doen kennen als een bijzonder consciëntieuze werkster met een eerlijke en trouwe benadering van haar taken, waarbij zij nimmer de doel stelling van de opdrachten uit het oog verloor. De eerder gepubliceerde argumenten voor het ontslag komen de onderteke naars onwaarschijnlijk en zelfs lasterlijk voor. Zij uiten in de brief hun twijfel over de deskundigheid van het bestuur van de Stichting Dienstverlening. De artikelen die over het ontslag van mevrouw Teensma in de pers versche nen, schetsen volgens de open brief „een werkstructuur die nog nooit ergens een succes is gebleken en een manimupulatie met het bejaarden werk die langzamer hand als onfris kan worden beschouwd". „Na de ervaringen”, zo gaat de brief verder, „van de eerdere moeilijkheden omtrent het bejaardenwerk in Velsen, ware het van een wijs bestuur te ver wachten geweest, dat hij bij het aan trekken van personeel zich bewust zou zijn van de verantwoordelijkheid voor dat personeel, tot uiting komende in bijvoorbeeld het scheppen van een goede werksfeer. Kennelijk heeft het bestuur van de Stichting Dienstverlening aan Bejaarden deze verantwoordelijkheid niet aangekund en voor zich de makke lijkst lijkende weg gekozen door me vrouw Teensma ontslag aan te zeggen. Ondergetekenden zien dit als een te laken besluit”. De ondertekenaars van de brief zijn: Stafleden van Buurthuis „Wijk aan VEEL BANDENWERK IN DE schoenmode van nu: bandjes om de enkel, bandjes over de wreef en de charmante T-band pumps. De spor tievere schoen doet ook gezellig mee aan de slanke lijn en heeft veelal een wat hogere hak meegekregen. Wat de kleuren betreft kunnen we ook uit de voeten. Naast het klassieke donkerblauw en h„t zomerse wit gaan we van beige en rozig beige naar roest en rood. Voorts is er groen in verschillende nuances en wat la vendelblauw. De eerder genoemde sportieve sleehakmodellen zag ik te- BEVERWIJK. In de zaal van „Lommerlust” wordt woensdag 12 maart een lentefeest gegeven voor de bejaar den van de parochie St. Agatha, van Rustoord en van Lommerlust. HEEMSKERK. Tijdens voetbalwed strijden op het ODIN-terrein brak een twaalfjarige jongen uit IJmuiden zater dagmiddag een been. Zondagavond kwam een 25-jarige voetballer uit Heemskerk in botsing met een tegen stander. Met waarschijnlijk een hersen schudding werd hij per ambulance naar huis vervoerd. vrijdagavond gestalte tijdens de uitvoe ring van een groot aantal concertwer- ken. Met een show getiteld „Verleden, heden en toekomst” schetste men een overzicht van wat men in 20 jaar had bereikt. Zes tamboers, die destijds na een jaar studie in de laagste afdeling een eerste prijs wisten te bemachtigen, lieten horen hoe er voorheen, met gerin ge middelen, werd gemusiceerd. Spoedig werd het korps uitgebreid met 3 ouder wetse bes-trompetten. Zij werden voor deze gelegenheid nog eens uit de antieke doos gehaald. Met de komst, in 1960, van instrukteur en tambourmaitre P. J. G. Niesten, gingen de prestaties van de drumband al snel omhoog. Op concour sen regende het eerste prijzen voor de band, en gezien de prestaties van gister avond ziet de toekomst er rooskleurig uit. Het korps kreeg twee nieuwe bon go’s cadeau die al direkt hun diensten konden bewijzen. derend te hebben gewerkt, dat de verga dering geen behoefte toonde voor het bestuursvoorstel op schriftelijke of mon delinge wijze over het beleid te stem men. Turnlust blijft van aktiviteiten brui sen, gezien de verscheidene aktiviteiten en evenementen, die voor de deur staan, als driekringendag, meerkamp, wandel- dag, volleybaltournooi, jeugdvaardig- heidsproeven en zomerkamp. Het financieel verslag 1974 van de penningmeester, de heer R. Docter, afge sloten op een bedrag van 120.171,71, en de begrotingen 1975 en 1976 werden goedgekeurd, inclusief een contributie- aanpassing per 1 januari a.s. De man, die zijn dreigementen met een zaklantaarn kracht bij had gezet, verdween toen hardhollend in de richting van het strand. HEEMSKER. Op het kruispunt Kerkweg-Van Coevenhovenstraat raak ten vrijdagavond een 17-jarige bromfiet ster en haar 16-jarige duopassagiere ge wond. Een 58-jarige automobilist uit As sendelft stond te wachten voor de voor- rangskruising, trok toen toch op, kenne lijk zonder de bromfiets te zien. De bestuurster brak een been. Haar duo passagiere ging voor onderzoek mee naar het ziekenhuis. Binnen de EEG-landen heeft de bloe menteelt zich de laatste jaren aanzien lijk uitgebreid, aldus ir. van Doesburg, maar Europa krijgt ook nog een grote aanvoer van bloemen aangeboden uit niet EEG-landen. Het zijn hoofdzakelijk landen als Spanje, Canarische eilanden, Oost-Euro- pa en Israël. Maar het zijn vooral de Zuidamerikaanse landen Colombia en in mindere mate Ecuador waar de bloementeelt zich heel snel en vaak nog goed uitbreidt. In Colombia zijn 50 bloemkwekerijen waarvan 30 grote bedrijven met elk vijf tot twintig ha aan bloementeelt. In de loop der jaren heeft dit land zich snel ontwikkeld. Men teelt hier een goed produkt waarbij anjers en chrysanten de hoofdrol spelen. Het is vooral de Ameri kaanse markt die hiervan wordt voor zien. Men heeft ook een markt weten op te bouwen in Engeland en West-Duits- land. De vrachtkosten vormen nu nog een struikelblok, want een anjer kost rond de tien cent per stuk aan vracht kosten. De produktiekosten zijn echter heel laag. Men werkt met mensen die vier vijf gulden per dag verdienen. BEVERWIJK. De nieuwe super markt van de Vomar in het voormalige pand van Berghaus aan de Schouwe- naarstraat wordt dinsdag 11 maart om half acht 's avonds geopend. BEVERWIJK. De jaarlijkse buiten landse reis van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, afdeling Bever wijk en omstreken, gaat dit jaar naar de Harz. De afdeling verblijft daar van 8 tot en met 12 september. Belangstellen den kunnen inlichtingen krijgen bij me vrouw Broertjes, Jean Monnetstraat 190 te Heemskerk. Tel. 34694. De eerste gele genheid om zich voor deze naj aarstrip op te geven is op 20 maart in Huize Scheybeeck, waar die middag een bij eenkomst van de afdeling wordt gehou den. nog onstabiel. Men heeft gelukkig nog de tijd om één en ander bij te schaven. Tijdens het spelen van een selectie uit „Oklahoma” van Rodgers en Kammer stein, in een bewerking van dirigent Jac Wildschut, kwam het orkest weer in balans. Cornetten en trompetten geven de totaalklank een heldere glans; bassen vormden een hecht fond en middengroe pen zorgden voor goed tegenwicht. „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst” is waarschijnlijk het devies van St. Caecilia want ongeveer 40 tieners staan klaar om de gelederen van het seniorenorkest te versterken. Zij traden nu op als B. orkest. Natuurlijk hoorden wij van hen nog wel eens een glisser, maar vooral bij de melodievoerende stemmen zat veel talent, dat een grote belofte voor de toekomst inhoudt. De afdeling fanfare had het concert geopend met de Berner Jubileum mars van S. Schori. Het spelen van een mars is tevens het visitekaartje van de vereni ging. Dikwijls wordt het spelen van zo’n „simpel marsje” wel eens onderschat. Dirigent Jac Wildschut had echter, tij dens de voorbereidingen, alle aandacht geschonken aan dit muzikale entree. De onderlinge partijen zaten goed in balans en de instrumenten bleken reeds op temperatuur want de stemming was perfect. Het vrije werk voor het a.s. concours „Rule Brittannia” zat minder goed in de voegen. Vooral de overgangen tussen het thematisch materiaal klonken De uitslag luidt als volgt: 1. P. Schoorl 2070 gram, 2. B. Kanis 1575, 3. T. Breedijk 1525, 4. T. Kanon 1520, 5. J. Waterlander 925, 6. P. Put 925, 7. R. Eykholt 925, 8. G. Aalbersberg 700, 9. mevrouw A. Hilliger 625, 10. J. Verpalen 620 gram. BEVERWIJK. Voor de zesde maal in haar dertigjarig bestaan heeft de Beverwijkse padvindersgroep „M’hlala Panzi” van troepnhuis moeten verande ren. Overleden: J. C. Böhm, 63 jaar; J. van der Meij, 83 jaar; F. Boogaard, 19 jaar; M. J van Es, 85 jaar, geh. gew. m. G. M. T. Bontekoe; M. C. Noten, 70 jaar, geh.gew. m. J. Nuijens; P. J. Willems, 69 jaar. en C. C. M. De aanvoer van glasspinazie is deze week ruimer geworden en beliep op één van de dagen 1500 kisten. Had de handel vorige week weinig belangstelling voor deze bladgroente, deze week liepen de prijzen belangrijk op tot 180 cent per kilo. Er komt ook een ruimer aanbod van radijs, waardoor nog steeds goede prij zen worden betaald: van 50 tot 73 cent. Sla lag bij een bescheiden aanbod op een zelfde prijsniveau als vorige week. Er werd tussen de 16 en 24 cent voor betaald. Witlof levert een flinke prijs op: tus sen de 125 en 180 cent per kiio. De restanten van de winterprodukten gaan betrekkelijk vlot van de hand, met uitzondering van de uien. Daarvan staan grote partijen aan de veiling die niet boven de 20 cent per kilo uit komen. Prei is elke marktdag ruim vertegen woordigd. De prijzen varieerden van 48 tot 85 cent per kilo. Boerenkool lag rond de 50 cent per kilo. De prijs van de rode en de groene kool bewoog zich tussen 20 en 30 cent per kilo. Spruiten varieerden van 80 tot 130 cent. Winterpeen gaat de hand voor 20 tot 60 cent per kilo. Geboren: Stephan J. R. z.v. R. J. M. Hofland en M. J. P. Jansen; Johannes L. z.v. J. L. M. van Schooten en J. C. Zonneveld; Engelina d.v. G. Grapendaal en A. M. Bosse; Mathieu z.v. W. Louw- man en R. H. Caster; Diana d.v. J. Goossen en B. Venema; Bas z.v. R. T. A. Regoor en J. D. Amse; Erik A. z.v. J. Peet en J. Jager; Robert C. G. z.v. C. G. M. Zonneveld en M. W. D. Beukman; Hendrik z.v. A. Six en W. Rothe. Sinds 1948 was het troephuis van de padvindersgroep gevestigd in het gebouw aan de Stumphiusstraat nabij de Zee- wijkschool. Dit gebouwtje heeft echter recentelijk moeten wijken voor een kleuterschool, zodat de padvinders tijde lijk hun troephuis aan de Heemskerkse Oudendijk hebben gevestigd. In het najaar hoqpt de padvindersgroep weer naar de Stumphiusstraat te kunnen terugkeren, maar dan naar het gebouw van de kleuterschool in het midden van de straat. De groep onderhoudt hechte contacten met een padvindersgroep uit Zuid-Lon- den. Volgend jaar komen de Engelsen veertien dagen naar Beverwijk, terwijl het jaar daarop de Beverwijkse padvin ders naar Londen hopen af te reizen. De M’hlala Panzi-groep kan nog enige welpen, leiders en leidsters in haar groep opnemen. Inlichtingen worden verstrekt door hopman A. Zwart Creutzberghlaan 49 B, Beverwijk. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een 26-jarige in woner van Castricum, die in de nacht van zaterdag op zondag met zijn meisje op het parkeerterrein van Het Hoge Duin van de zilte zeelucht zat te genieten, heeft de schr k van zijn leven gekregen. Gehuwd: M. J. van ’t Veer Grapendaal; A. Mosselveld en Schoo. De jongen werd met twee gebroken polsen in het Rode Kruisziekenhuis op genomen. Zij duo-passagiere, die over geparkeerde personenauto. De man, die naar onderzoek huiswaarts keren. Een 35-jarige administrateur uit Vel- sen-Noord botste zaterdagnacht met zijn auto tegen een langs de Laan van Blois geparkeerde personenauto. Deman, die na de aanrijding doorreed, kon aan de hand van het kenteken worden opge spoord. De proef met het blaaspijpje viel positief uit zodat zijn rijbewijs in beslag werd genomen. Een 28-jarige steigerbouwer uit Bever wijk gooide zondagnacht onder invloed van alcohol een ruit van „Zeevang” in. De man krijgt de rekening thuisge stuurd. Tenslotte had een 16-jarige Bever wijkse scholier de twijfelachtige eer, de eerste te zijn aan wie de politie een bekeuring wegens het rijden op een bromfiets zonder verplichte helm te dra gen moest uitreiken. HEEMSKERK Vrijdagavond 14 maart vindt er in de Lichtboei aan de Maasstraat een reünie plaats van oud- leden var. schaakvereniging Weenink. Bij een inbraak in de Sancta Maria kleuterschool werd uit een bureaulade in totaal 200 ontvreemd. Uit een wo ning aan de Dr. Schuijtstraat verdween een portefeuille met 600, twee spaar bankboekjes, drie gouden halskettingen een een zilveren tienguldenstuk. Zondagmorgen vroeg werd ingebroken bij Paanakker in de Begijnenstraat. Meegenomen werden herenpantalons, overhemden en kinderjacks. Omwonen den hebben een man met enkele kle dingstukken over zijn arm richting Marktplein zien lopen, maar toen de politie arriveerde was de man spoorloos. Door het openbreken van de achter deur verschaften inbrekers zich toegang tot een woning aan de Scheijbeecklaan. Hoewel de woning grondig werd door zocht, wordt er niets vermist. Ook gara ge Admiraal aan de Laan der Nederlan den kreeg ongewenst bezoek. Of de in brekers hier iets van hun gading konden vinden, is nog niet bekend. Tenslotte wist de politie bij de leeg staande boerderij van Van der Lem aan de Para’lelweg en in een Beverwijkse supermarkt twee dieven op heterdaad te betrappen. Een 17-jarige kok uit Assen delft haalde bij de boerderij een baal hooi weg, toen hij door de politie werd gesnapt. Het hooi was bestemd voor zijn konijnen. Na verhoor mocht de jongen naar huis. Zatermiddag werd een 31- HEEMSKERK Vrijdagavond her dacht drumband „St. Caecilia” in een feestelijk versierde Morgensterkerk. met een speciaal concert, haar 20-jarig be staan. Tot voor kort was elk tamboer en trompetterkorps een bindend onder deel van een harmonie- of fanfarekorps. Het verzorgde voornamelijk het show element bjj uitrukken en marcheren. ONZE KINDERSCHAAR GAAT straks geschoeid met veelal twee kleurige, gezellige modellen voorzien van contraststiksels. Mijnheer kan eveneens aan het tweekleurige feest meedoen en het voetenwerk wel of niet krampachtig verpakken in slank van leest zijnde modellen van leer of in een combinatie van linnen met leer. Halfhoge cowboylaarzen met zeer puntige neuzen doen het niet alleen in de uitgestrekte prairie goed, doch evenzeer voor evenveel geld in een stoffige stad. De zogenoemde klompen, die voor mijnheers modieu ze image niet meer zijn weg te den ken, kan hij nu ook met een kort hielstukje krijgen: voor- of nadeel, hij slipt er niet zo gauw uit. EEN GEZELLIGE, kleurige „onder danige” mode staat u te wachten, waarvan ik zo de idee heb, dat u er aardig mee uit de voeten zult komen. Terwijl het paartje in de auto wat aan het scharrelen was, verscheen plots een man voor het raampje, die het stel onder bedreiging van een vuurwapen sommeerde op te hoepe len. De Castricummer liet zien dat geen tweemaal zeggen en koos met zijn auto het hazenpad.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7