Commissaris Kranenburg na werkbezoek aan Beverwijk, Heemskerk en Velsen m Trainers- ENGELS BLIJSPEL IN VELSEN Haven Duo dte vishal Zege Scheringa Derde van Nederland stand REGELS VOOR HUURDERS LET OP ONZE anno SHOW wisseling bij „K.LC. 2 „DE BEVER” AL VOOR 50 PROCENT BEZET Beekman »v Morgen leest U er meer over BRIDGECLUB SANS ATOUT Controle op stopverboden Albregt komt niet naar Beverwijk Kort IJmondnieuws (Van een onzer verslaggevers) /eist Hoogovens Afval 95 ri 3? VELSEN *1 M 1 IJMOND „De weers omstandigheden tijdens ons be zoek waren aanzienlijk slechter dan de leef- en werkomstandig heden die we hier in de IJmond hebben aangetroffen”. Dat zei commissaris van de koningin Kranenburg gistermiddag na af loop van het oriëntatiebezoek van Gedeputeerde Staten aan de IJmond. Hij maakte duidelijk dat naar zijn inzicht Beverwijk, Heemskerk en Velsen op het gebied van werkgelegenheid, milieu-hygiëne, woonomstandig heden, de bouw van huizen, onderwijs en andere voorzie ningen niet te klagen hebben. „Er zijn in Nederland gebieden die het veel slechter hebben dan deze streek”, sprak hij. DE SPECULATIEVE prak tijken rond de verkoop van hui zen in Haarlem-Noord, Zand- voort, IJmuiden, Santpoort en Bergen waarover wij onlangs hebben bericht, zijn voor de Stichting Dienstencentra Haar lem aanleiding geweest eens op een rijtje te zetten wat de met verkoop van zijn huis bedreigde huurder moet doen als hij slachtoffer van de speculant dreigt te worden of is geworden. Aan deze informatie bestaat zeker behoefte, gehoord de reac ties van angstige huurders die bij de dienstencentra, de Haarlemse Vereniging van Huurders en Wo ningzoekenden (HVHW) en onze krant binnenkwamen. Juk PLAATSELIJK NIEUWS Het college van Gedeputeerde Staten en de drie IJmondgemeenten gaven gisteren (Van een medewerker) Prijzen in guldens. 1 Tabak-Schipper (Van onze atletiekmedewerker) I (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM BLOEMENDAAL IJMUIDEN (Van een onzer verslaggevers) 40 42 144 211 nde I mijn tside, lege- circa aan naam rkla- rceel, in de her in de aatse dslag vater deze dgeo- :huilt iboli- ilijke jelas- et St. het st de opzij m en KW KW IJM Wat de verwerking van het afval betreft stelt de provincie die op dit i 10.30 leden f 0,50. rbon- >t be- itie te is be- NZH- dêHng skerk oeurs, wórdt i „De s niet s Jo se weg deren aan- i Ro- t om egina ;ie te een lederwarenwinkel twee schoenza- ken, een speelgoedzaak, een tabak- en krantenkiosk, een dames- heren- en kindermodezaak, een optiek, een vrije tijdskledingzaak, een juwelier, en een stomerij. Onder de zaken, die in prin cipe met Pakhoed rond zijn, behoren ook Beverwijkse winkeliers. Het ge rucht als zou de Duitse supermarkt- gigant Albregt de supermarkt in het complex gaan huren wijst de heer De Kousemaker van de hand. „We zijn nog met de vier grote Nederlandse supermarkts in onderhandeling”. verschillende ministeries zijn verte genwoordigd een onderzoek in. Deze werkgroep zal binnen enkele maan den een rapport op tafel brengen, waarin alle facetten van eventuele uitbreidingen worden doorgelicht. Dat laatste vindt de provincie het verplaatsen van de problematiek om dat andere delen van ons land en met name Drente dan met het vuil worden opgescheept. Het provinciaal bestuur heeft kennis genomen van het feit dat binnen de IJmond aan andere oplossingen wordt gedacht voor het CAIJ nu de prijs per ton ver brand vuil aanzienlijk dreigt op te lopen. G.S. geloven dat verbranding IJMOND. Met ruime voorsprong heeft DEM-atlete Plonie Scheringa de ronde van Betondorp in Amsterdam- Oost op haar naam geschreven. Direct na de start van de loop over vijftien kilometer nam Plonie Scheringa de kop, gevolgd door Rini Kossen en Ria Groen, beiden van Trias uit Heiloo. zullen zorgen voor een avond onbezorgd toneelplezier. Bij het bureau van de kunstkring kunnen onder telefoonnum mer 02550-15743/15789 voor deze opvoe ring nog kaarten worden besteld. stroomd door aspirant-kopers. In ver band hiermee stelt de stichting over de bezichtiging van het huis: „huur der en verhuurder maken samen een afspraak over tijdstip en dag van bezichtiging: de huurder kan erop staan dat de verhuurder of make laar bij de bezichtiging aanwezig is; eenmaal per week gelegenheid tot bezichtiging geven is voldoende.” Tot slot zegt de stichting onder het motto „samen sterker”: „Ook komt het nog wel eens voor dat de bewo ners na een gerechtelijke afweging, als de eigenaar het huis dringend nodig heeft voor eigen gebruik, hun huis uit moeten, waarna de eigenaar in plaats van er zelf in te gaan wonen, het huis leeg te koop aan biedt. Komt u dergelijke onverteerba re situaties tegen, geeft het dan op bij de HVHW met vermelding van eigenaar en betreffende makelaar. Het dienstencentrum in uw omgeving en de HVHW zijn gaarne bereid u in deze situaties bij te staan of u te informeren. Tevens is er een folder over huurbescherming en een stencil over erfpacht te verkrijgen.” BEVERWIJK. Het winkelcom- plex De Bever is al voor 50 procent bezet. Talrijke middenstanders heb ben met Pakhoed een principe-over- eenkomst getekend inzake de vesti ging van een winkel. Volgens de heer De Kousemaker van Pakhoed, die het project mimenteel begeleidt, is het bedrijf met de volgende m'dden- standszaken rond: een kaas- en wijn handel. een notenwinkel, een s'agerij, „Het voetlicht”. Voor de goede orde moet hier nog even worden rechtgezet dat het niet de toneelvereniging Entre Nous” is geweest, welke met een opvoe ring van het blijspel „Maribel” heeft meegewerkt aan de fancy fair van het Ichthus-college in Driehuis, doch de to neelvereniging „Het Voetlicht”, eveneens uit Velsen. Vrijdag 4 april zal hiervan in de Velsense Stadsschouwburg aan op voering voor de eigen donateurs vmrden gegeven. Ook de eventuele uitbreidingen van Hoogovens zijn in de gesprekken met het provinciaal bestuur door de IJ- mondgemeenten aan de orde gesteld. Beverwijk, Heemskerk en Velsen be treuren het dat ze niet eerder dan dit jaar februari over de plannen van Hooovens konkreet zijn geïnfor meerd. Hoogovens had in het voor jaar van 1974 al bij Gedeputeerde Staten de mogelijkheden voor uit breidingen aangekaart en daarbij de vraag gesteld wat wel en wat niet mogelijk is. Volgens Gedeputeerde Staten het niet mogelijk de IJmond verder te informeren omdat Hoog ovens de provincie geheimhouding heeft opgelegd. Gedeputeerde Van der Knoop heeft in het gesprek het standpunt van de provincie nog eens toegelicht. „De ruimte in Noord-Holland is eindig, ook in de IJmond. Daarom heeft Noord-Holland een duidelijk over- loopbeleid gecreëerd, zei hij. Hij ver weet de IJmondgemeenten en met name Beverwijk en Heemskerk dat de bouw van woningen niet is afge stemd op de werkelijke behoefte die er is. De IJmondgemeenten zullen in een direkt overleg met de provincie over deze problematiek gaan doorpra ten. Omdat de problematiek van uit breidingen bij Hoogovens zeer inge wikkeld is, stelt een werkgroep waar in niet alleen de provincie, maar ook BEVALLEN: L. W. de KamWöhler, z., IJmuiden; C. E. CommandeurKees, z., Santpoort; M. J. SchramNieuwenhuizen, d., Be verwijk; M. J. A. SneekesVermaat, z., IJmuiden; M. E. Koolvan der Werf, z., Velsen-Noord; C. A. DoornbosDrenth, z., Santpoort; A. J. Ruursvan der Plas, z., IJmuiden; H. H. M. Visservan Kan, d., IJmuiden, G. Lans de Graaff, z., IJmuiden; A. StarinkKomduur, d., Haarlem; E. M. NieuwenhuizenPolhuis, d., Santpoort; H. J. Brouwervan der Schalk, z., IJmuiden; B. F. Veenstra Slotboom, z., IJmuiden; L. Vermaasen Stolk, z., Velsen-Zuid; H. H. Melis Karssen, z., IJmuiden; L. BardakStan- kovic, z., Santpoort. OVERLEDEN: A. van der Heide, 61 jr., weduwe van: W. van der Zee, IJmuiden. D. Schalk wijk, 77 jr., echtgenote van: W. Wo- nink, Santpoort; L. Dubbelaar, 51 jr., echtgenoot van: W. Blom, IJmuiden; J. de Vries, 53 jr., echtgenoot van: A. H. Peil, IJmuiden; P. Kuijn, 94 jr., weduw naar van: P. H. Buising, IJmuiden; S. Wessel, 69 jr., echtgenoot van: T. Haags- ma, Velsen-Zuid. economisch haalbaar is als er zo effectief mogelijk gewerkt wordt en de verbrandingsovens dag en nacht werken. Aan de dinsdagmarkt werd aange voerd: 1440 kg tong; 25 kisten tarbot en griet; 234 kisten kabeljauw; 2479 kisten koolvis; 144 kisten schelvis; 573 kisten wijting; 509 kisten schol; 20 kisten schar en 162 kisten. Over huuropzegglng zegt de stich ting: „Het komt voor dat dit ge in liet gevarieerde winterprogramma van de kunstkring „Voor Allen” is ook een opvoering opgenomen van het En gelse blijspel „Why not stay for break fast”, dat door Gregor Frenkel Frank voor Nederland als „Ik slaap wel op de bank" werd vertaald en bewerkt. Het zal maandag 17 maart in de Velsense Stads schouwburg als een vrije produktie wor den gespeeld, met in de hoofdrollen Luc Lutz en Doris van Cdneghem. De regie is van de Engelsman Alan Barlow. De komische situaties van dit blijspel zijn gebaseerd op het onverwachte bezoek dat door een aanstaand moedertje wordt gebracht aan de flat van een vrijgezel, waar zij prompt een gezonde baby het leven schenkt. De rol van dit meisje wordt gespeeld door de ’Belgische actrice Doris van Caneghem, die na de toneel school in Mechelen onder meer aan het „Nederlands Kamertoneel” in Antwerpen verbonden is geweest. De overige bezet ting bestaat uit Frits Hassoldt, Kathy Irwin en Hans Beijer, die gezamenlijk G.S. willen eerst het rapport Pos thumus afwachten dat zeer binnen kort uitkomt en de economische haalbaarheid van de voorhaven zal doorlichten. Daarna moet de eventue le aanleg nog planologisch bekeken worden, evenals milieuhygiënische zaken bij een beschouwing over de voorhaven een rol spelen. Over dit alles heen speelt een eventuele kern beslissing van de regering en mocht deze positief voor een aanleg uitval len dan zal een nog jarenlange proce dure op gang komen die een voorha ven bij IJmuiden mogelijk moet ma ken. De IJmond stelt zich nog steeds op het standpunt dat de voorhaven uit plaonogisch, economisch en milieuhy giënisch oogpunt niet haalbaar is. HEEMSKERK. Bij controle op de naleving van de stopverboden op de kruisingen Marguettelaan-Bachstraat en C. van Manderstraat-Ruysdaelstraat heeft de Heemskerkse politie gisteren twintig weggebruikers bekeurd. VELSEN-NOORD. Wegens het vertrek van de heer A. Asmussen als hoofdtrai ner bij de afdeling voetbal van de sport vereniging „K.I.C.” uit Velsen-Noord, heeft men hier voor het trainen en coachen van de selectie voor de zondag- senioren thans de heer A. Gerrits aange trokken. De spelers zullen binnenkort met hem kunnen kennismaken. bied tot 1980 zeker aan zo’n 8500 nieuwe woningen behoefte heeft. Vierduizend daarvan willen Bever wijk, Heemskerk en Velsen ten oos ten van rijksweg 9 bouwen. Voorts zal de heer N. Hazeveld zijn functie neerleggen als vervanger van trainer W. Huider, zodat laatstgenoemde nu wil trachten zelf de trainingen weer geheel te verzorgen. Alleen heeft de heer Huider het bestuur verzocht hem met ingang van het nieuwe seizoen van zijn contractuele verplichtingen te ont heffen, omdat hij wegens studie over te weinig tijd zal gaan beschikken. Op deze manier is de kans groot geworden dat men bij „K.I.C.” in het komende seizoen met drie nieuwe trainers zal moeten opereren, hetgeen mogelijk enige ver schuivingen in de trainingstijden ten ge volge krijgt. Overigens heeft het bestuur zich reeds voorgenomen aan het vertrek van de heer Asmussen als trainer enige aan dacht te schenken. Zowel de IJmond als de provincie zien geen duidelijke oplossing van alle problemen die er in dit gebied leven door het geven van bestuurlijke bevoegdheden aan een gewest. Wel kan volgens commissaris Kranenburg een groter streekplan nut hebben. Hij zie dat het huidige streekplan dat voorzag in één grote staalstad duide lijk niet verwezenlijkt is. Momenteel werkt de provincie hard a an het samensmelten van streekplannen voor het Noordzeekanaalgebied, Am sterdam-West, de Haarlemmermeer, de IJmond en het noordelijk gedeelte van Zuid-Kennemerland. IJMUIDEN. Dinsdag gearriveerd: Roro Anglia, Hull; Setiabudhi, Imming- ham; Tehonga, IJmuiden, Rotterdam; Regine, Antwerpen; Malacia, IJmuiden, Terneuzen; Main Ore, IJmuiden, Monro via; Tor Hollandia, Gothenburg; Farel, IJmuiden, Spijkenisse; Atlantic Wasa, IJmuiden, Duinkerken; Ibis, Cont Plat; Noorbeek, Rotterdam; Otoni, Hoek v. Holland; Collhusen, R.dam; Rijnstroom, Harwich. Dinsdag vertrokken: Provincia, IJmui den, Cork; Aurivaara, Emden; Secunda, Rotterdam; Maasborg, Beverwijk, Delf zijl; Stadt Gent, IJmuiden, Kings Lynn; Viscount, IJmuiden, Kings Lynn; Isla Puna, Antwerpen; Carola, Antwerpen; Teutonia, Kopenhagen; Fuhr, Rotter dam; Mandji, Hamburg; Wadowice, Stet tin; Empala, Ipswich; Titan Service, IJ muiden, Cont Plat; Roro Anglia, Hull; Fridel, IJmuiden; Poole; Subro Viking Colchester; Bresan, Wisbeck; Frines, El- ferrol; Calchas, Rotterdam; Nornews Leader, England, IJmuiden, Cont Plat; Arcadian Victery, Cont Plat; Prinsen beek, Esbjerg; Ebenhaezer, Cork, IJmui den. Woensdag gearriveerd: Overseas Tra veler, Antwerpen; Borussia, Bremerha ven; Mercur, R.dam; Breitenstein. Ant werpen; Kalobreg-Z, Stettin. Woensdag vertrokken: Carbay, R.dam, IJmuiden; Aristoteles, R.dam; Vita Nova, Rensburg; Regina, Santander. Het college van Gedeputeerde Staten en de drie IJmondgemeenten gaven gisteren na afloop van het oriëntatiebezoek een toelichting. Val.n.r. wethouder Roozen van Heemskerk, Gedeputeerde IJff, commissaris Kranenburg, burgemeester Reehorst van Velsen, Gedeputeerde Van der Knoop en wethouder Ockeloen van Velsen. punt slechts bemiddelt en coördineert zich op het standpunt dat de methode van verbranding de meest effectieve en economisch haalbaar is voor de IJmond. Het Centraal Afvalverwer kingsbedrijf IJmond (COIJ) zal bin nen zeer korte tijd een verbrandings oven neerzetten op de grens Velsen- Beverwijk. Het alternatief is het vuil van de IJmond af te voeren via de VAM. Tijdens het bezoek hebben de ge meentebesturen van Beverwijk, Heemskerk en Velsen het college van Gedeputeerde Staten uitgebreid geïn formeerd over de stand van zaken in de IJmond en de problemen die er leven. De sfeer was volgens burge meester Reehorst van Velsen vrien delijk, hoewel de bezwaren die de IJmond-gemeenten op sommige pun ten tegen het provinciaal beleid heb ben volgens hem bepaald niet onder stoelen of banken zijn gestoken. Uitgebreid is gesproken over de problemen van de woningbouw. De IJmond heeft uiteengezet dat het ge- De besommingen waren: ƒ77.300,- KW 141 ƒ61.800,- ƒ51.400,- KW 221 ƒ12.100,- 15.300,- VD 25 820,- VD 46 1.200,-. Per 1 kg.: tarbot 9,34-8,42; grote tong 6,40-6,28; grootmiddel tong 8,86-8,55; kleinmiddel tong 10,03-9,79 tong één 10,46-10,16; tong twee 10,01-9,96; heilbot 10,56-9,56. Per 40 kg: tarbot 280-177; griet 178-122; kabeljauw één 81-68; ka beljauw twee 94-70; kabeljauw drie 86- 78; kabeljauw vier 88 -72; kabeljauw vijf 90-53; koolvis één 44-39; koolvis twee 58-51; koolvis drie 62-57; koolvis vier 65-55; schelvis één 78-58; schelvis twee 76-50; schelvis drie 80-42; schelvis vier 80-56; schol één 55-38; schol twee 52-44; schol drie 70-47; schol vier 80-61; wijting twee 73-45; wijting drie 41-36; schar 92-30; tong-schar 134-120. BEVERWIJK. Ron Schoonman, leerling van de sportschool De Lange, is bij de Nederlandse kampioenschappen in Zeist, afdeling judo, derde bij de zwaar gewichten geworden. Hij zat in een pool van acht deelnemers, die alleen hun district vertegenwoordigden. Jaap Ory kwam ditmaal niet verder dan de vijfde plaats in het middengewicht. Hij moest het opnemen tegen dertien concurrenten. Beide deelnemers werden begeleid door hun trainer Jaap Philipoom. Naarmate de wedstrijd vorderde bouwde Plonie Scheringa een zeer roya le voorsprong op. Zij noteerde een win nende tijd van één uur drie minuten en twaalf seconden. Rini Kossen werd op bijna twee minuten tweede, Ria Groen legde beslag op de derde plaats. Bij de heren ging de overwinning naar Geert Jansen (AAC). Jan van Acker was met een zeventiende plaats de beste IJmond- atleet. Hij had voor de 25 km een tijd nodig van 1.31.,- Koos Kiers van DEM werd 24ste in de persoonlijke recordtijd van 1.32.50. Lange afstandloper Jan van Deudekom (Suomi) behaalde in Dor drecht in een door de AV Hercules georganiseerde halve marathon een vijf de plaats in een tijd van 1 uur en 16 minuten. Van Deudekom nam tevens deel aan een bosloop over acht kilome ter in Schoorl. Hoewel die afstand voor de IJmuidenaar eigenlijk iets te kort is, wist hij zich toch in de voorste gelede ren (achtste) te handhaven. Over huurverhoging: „Als u het gevoel heeft, dat de eigenaar de huur opdrijft of als u meent dat de ge vraagde huurverhoging niet juist is, dan kunt u zich in verbinding stellen met de huuradviescommissie, Wilhel- minastraat 48, telefoon 319053, die op werkdagen spreekuur houdt van 10 tot 11 uur. De huuradviescommissie onderzoekt of de gevraagde huur in overeenstemming is met het woonge not.” Huurders van een huis dat te koop wordt aangeboden worden vaak over beurt via een exploit door een deurwarder; van dit bericht be- hieft u niet te schrikken. U kunt namelijk tegen huuropzegging protes teren door een aangetekende brief te versturen aan de eigenaar van de woning met de mededeling dat u met de huuropzegging geen genoegen neemt en u beroept op huurbescher ming. Mocht u in dit stadium behoef te hebben aan meer informatie, dan kunt u contact opnemen met de HVHW, Gasthuisvest 47a, of met een van de dienstencentra”. „IJmond heeft niet te klagen” Over de aanleg van de voorhaven maakt het provinciaal bestuur zich duidelijk minder zorgen dan de IJ mondgemeenten. BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge competitie van bridgeclub Sans Atout zijn: GROEP I. 1. Plezier-Koster 94. 2. Beers-Kool 88. 3. Beentjes-Hulcher 83. 4. v. Groningen-Zoontjes 81. 5. Groot-den Heijer 74 6. Spruit-v. Balen 64. 7. Beer de Lugt 63. 8. Sloof-de Vries 58. 9. fam. Zwaneveld 43. GROEP 2. 1. Mevr. Luijendijk-Tabak 138. 2. Gbr. v.d. Vlugt 123. 3. Mvr, en D. Hoogeboom 119. 4. Belterman-Portegies 113 5. Kuil-Luijendijk 111. 6. Smit-de Wit 102. 7. Fam. Sanders 9S 8. Reijn- hart-Schipper 94. 9. Kleijn-Eijking 92. 10. Pirovano 89. GROEP N-Z. 1. Gbr. Bierman 219. 2. Hilbers-Kluft 187. 3. Fam. Heinen 175. 4. Fam. v Roon 164. 5. Tabak-Schipper 149. 6. Gbr. Welagen 148. 7. Eijking-Duin 134. GROEP O-W. 1. Eijking-v.d. Linde 220. 2. Gbr. v.d. Kolk 180. 3. Fam. Tabak 178. 4. v. Bergen-Poerstamper 166. 5. Jongejan-Beekhoven 155. 1 Fam. Hof stede 142 7. V.d. Wateren-Maalman 135. O

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5