Wethouder Janssen van Beverwijk stuurt aan op beraad: Agenda Politie op tournee erichten Platenconcert in dorpskerk Zwcn^’^loma’s SPIJKER Suède BUURTHUIS I hllLUk Bejaardenkoor „Humanitas” floreert Nappa kleding VEL LENTEFEEST IN „LOMMERLUST" ■■I I EEN KAAL RAAM IS EEN KOUD DING Wasserij DUYN INSLUIPER OP Kort IJmondnieuws HETERDAAD BETRAPT UW DONDERDAG 7 1 3 MAART 1975 NIEUWS PLAATSELIJK 6 door Jan Piet Stokman 1 f BloemendaalTel. B - Wijk aan Zee ■iiS - Bever I Tel. 25629. IJMOND In de IJmond is thans een stortplaats, waar de zo genoemde control-tippingmethode wordt toegepast: een laag, gestort vuil wordt direct met aarde afge dekt. Op die aarde komt weer vuil, dan weer aarde en dat gaat zo door tot het hoogste punt van de stort plaats is bereikt. Na een extra dikke eindlaag van aarde wordt met be- bossing van het volgestorte deel van de stortplaats begonnen. Deze me thode van vuilstorten wordt in veel gemeenten toegepast en is veruit de goedkoopste. Heemskerk In en om Haarlem Beverwijk Toestemming Velsen-IJniuiden 1 wr; I s 3 uur: (ADVERTENTIE) u.: 21.30 en u SPECIALISTEN IN Bart DEKORATIESTOFFEN Snelliusstr. 23-27 IJmuiden Telefoon 1 56 53 •n (Van een onzer ican las- mo- ;erd. n in Die ibli- •den adse por- aan erre lak- een WETHOUDER ING. H. JANSEN JR beraad Inhrekersmaat gepakt. Met de aan houding van een 19-jarige man uit Me- demblik heeft de Heemskerkse politie nu allebei de daders van de inbraak in za delmakerij Stubenitsky opgespoord. Vo rige week werd al een 18-jarige Heems kerker opgepakt, die evenals de inwoner van Medemblik zijn aandeel in de in braak heeft bekend. geven, het huisvuil uit de IJmond naar Spaarnwoude af te voeren. IE VERWIJK. Overleden: Derk Jan tony Reimes, Wilgenhoflaan 65, oud jaar. Condoleren vrijdagavond van 19 19.30 uur in het uitvaartcentrum aan Vel .erweg, begrafenis zaterdag 11 uur Duinrust. In buurthuis De Lichtboei start bin- ikort een ritmiekgroep voor dames, der leiding van mevrouw Tiny de ck kunnen maximaal vijftien deel- ;msters iedere dinsdag van 14.30-15.30 in het centrum aan de Heemskerkse lasstraat 5 terecht. Voor kinderoppas i tijdens de cursusuren worden ge- •gd. Voor opgave en inlichtingen wen- men zich tot de buurthuisleiding, tel. ver- <1 in >rbü iken ge- ge- e en nu over 14 een rika igen een uit- ieze 'oon Om ge- tiien leur DIVERSEN Openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a: vol wassenen en jeugd 19-21 u. zon- i in ;mde tisch ver- mo- is er voor eho- kend ;ani- i om Ne- eek- intal loto- Op deze plaats zou de IJmond-verbran- dingsoven moeten komen. Op de hoek van de Lijndenweg-Cruquiusweg op het industrieterrein is reeds een lap grond voor de oven gereserveerd. HEEMSKERK. Vrijdagavond maart wordt van acht uur af weer platen- en band-concert gegeven in de Ned. Hervormde kerk aan het Burge meester Nielenplein. ■s Velsen heeft de pren beuren: 18 maart, op naast het VVV-gebouw staat de bus op het Burgemeester Nie lenplein in Heemskerk. Op dinsdag 25 maart bezoekt de bus winkelcentrum Schalkwijk, parkeerplaats Floridaplein. De bezichtingstijden zijn van ’smorgens half elf tot ’s avonds acht uur. Driehonderd bejaarden van de St. Aga- tha-parochie, huize Lommerlust en de St. Jozef stichting, hebben woensdag avond in de grote zaal van „Lommer lust’’ volop genoten van de feestavond die de werkgroep Sint Agatha met veel inspanning heeft georganiseerd. Het is een mïxure geworden van zang, spel en muziek, dat onder het motto „lentefeest” werd gepresenteerd. n de hoog imo- voor leer- vrij jders asten het en rheid atste 1931 ac- was is de l dit t op per i als doel Leeds ilijke ffing op- ffin- vóór cen- •goed Vx-'W-xs BEVERWIJK. Een 44-jarige inwo ner van een flat aan de Bergerslaan trof gistermiddag bij zijn thuiskomst een hem volstrekt onbekend manspersoon aan in de woonkamer. Via de slaapka mer vluchtte de man het balkon op en sprong van de eerste verdieping naar beneden. Vervolgens koos hij het haze- pad. De inbreker, die toen hij werd betrapt net bezig was de inhoud van een geld kistje te onderzoeken, bleek een zilveren kettinkje met zich mee te hebben geno men. De insluiper moet, volgens het signale ment van de flatbewoner, ongeveer 20 jaar oud zijn. Hij heeft een normaal postuur en draagt het donkere haar tot op de schouders. De man was gekleed in een groen legerjack, een blauwe spijker broek en droeg bruine schoenen. Handtekeningen. Niet twintig zoals gemeld maar bijna alle bewo ners van het IJmuidense bejaardentehuis „Breezicht” hebben hun handtekening gezet onder een brief aan de gemeente raad van Velsen. In deze brief wordt gevraagd zo spoedig mogelijk te begin nen met de bebouwingen van Sluiswijk. De bejaarden vinden Oud-IJmuiden maar een kale ongezellige boel en ze zitten daar nu al vier jaar tegen aan te kijken. en Zuid-Kennemerland te gaan doorpra ten”, zegt wethouder Janssen. Tijdens het bezoek van Gedeputeerde Staten aan de IJmond (dinsdag) opperde wethouder Janssen de suggestie, dat wanneer de stiching Spaarnwoude als nog besluit om huisvuil in de aan te leggen heuvels van het recreatiegebied te laten storten en de gemeente Velsen besluit een hinderwetvergunning af te Winkeldiefstal. Een 67-jarige in woonster van Velsen wilde gistermiddag in de Beverwijkse V D-vestiging met haar boodschappen zonder te betalen de deur uitwandelen. De vrouw werd bij tijds gesignaleerd en in de kraag gegre pen. VELSEN. Onder h vraag ’ns een agent” g tiebus over de gemeem nee door Noord-Hollam woensdg 19 maart bezi pectievelijk Velsen en I Het doel van dit to steuning van de diverse verwervingscampagnes Personeelsvoorziening het bevorderen van i tussen politiek en poli: teijk maken van de p voorlichting geven over lijkheden en de opleidi Daartoe is in de ir aantal zaken tentoonge geld, verboden vuur- ei bijvoorbeeld werktuige bruik bij onderzoek n; kan ook inlichtingen opleidingen, rangen er zijn mogelijkheden voo gesprek. Buiten de bus zal eei gen te bezichtigen zijn - lui hun bromfiets (gel op geluid laten testen. BEVERWIJK. Het bejaardenkoor „Humanitas” gewaagt in het jaarverslag van een prettige sfeer, een stimulerende leiding van de heer F. Kocx uit Bever wijk en een groeiend aantal leden. Men ziet de prestaties in het komende jaar met optimisme tegemoet. Tot half september werd gerepeteerd in de recreatiezaal van de Humanitas- flat. Die werd door het toenemend aan tal leden te klein. Sindsdien worden de repetities elke maandagmiddag van twee tot vier uur gehouden in het gebouw „De Hoop” aan de Populierenlaan. Nieu we leden zijn daar van harte welkom. In overleg met de dirigent is men na de viering van het tweede lustrum be gonnen met het instuderen van een ge heel nieuw repertoire. Als gevolg daar van bleef het optreden in het openbaar in het verslagjaar beperkt, maar met de deelneming aan het zangconcours „Herfstklanken” in Apeldoorn verwierf men toch een eerste prijs met lof van de jury. Het koor telt op het ogenblik 57 leden, van wie er 6 in Heemskerk wo nen en één in Velsen-Noord. Het bereidt zich voor op het concours dat op Hemelvaartsdag in Apeldoorn wordt gehouden, waar men reeds twee maal een eerste prijs verwierf. Gedraaid worden „De Hebriden” van Mendelssohn, het klarinetconcert KV 622 van Mozart (dolby-cassetteband) het fluitconcert van Quantz (bandopname van het op 2 maart in Heemskerk gege ven koffieconcert van het Haarlems Ba- rokorkest onder leiding van André Kaart met Edy Convent als soliste) en het Zwanenmeer van Tsjaikowsky (plaat). Dit concert wordt weer georganiseerd door de werkgroep muziek van de Ge meenschapsraad met medewerking van de firma Molenaar uit Beverwijk. Het is vrij toegankelijk. 19 en 21.15 u. front”, 18 j. Vrijdag Ï9”en 21.15 u.: „Coffy”, Luxor (Gr. Houtstr.). 14, 18.45 en 21.15 „Keetje Tippel'’, 18 j Rembrandt (Gr. Markt). 14, 19 en 21.3» u.: „Luchthaven in alarm”, 14 j. JKoxy (KI. Houtstr J. 14.30, 19 Woolf”, 18 j. Studio (Gr. Markt). 14.15, 19 „Easy Rider”, 14 j. omm Nertsmantel. Uit modemagazijn Stoutenbeek aan de Beverwijkse Bree- straat is gisteren een nertsmantel ter waarde van 2250 ontvreemd. In de IJmond komt hret control-tipping systeem per ton verwerkt vuil op 17, Het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond rekent er op, dat de ver- brandingskosten per ton vuil op 55 a 60 komen te liggen. Voor de oven in Zaanstad zou dit bedrag aanmerkelijk hoger uitkomen. De verwerkingskosten per ton afval zijn dus schrikbarend hoog en zo langzamerhand beginnen de des kundigen zich af te vragen of de kosten nog wel door de burgers zijn op te brengen. Voor wethouder Janssen is op dit moment de kern van de vuilverbran- dingsproblematiek of het wel wenselijk en vooral economisch verantwoord is om een oven in de IJmond te stichten. Het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond hield op 20 februari j.l. een gesprek met de dagelijkse besturen van Beverwijk Velsen, Heemskerk, Castri- cum en Uitgeest, waarin talrijke onze kerheden over de toekomst van de IJ- mond-oven tot uitdrukking zijn geko men. Drie jaar geleden verwachtte de IJ mond met acht miljoen gulden een oven te kunnen bouwen. Een goed jaar later was dat bedrag reeds op vijftien miljoen gezet. Begin vorig jaar kwam het cen traal Afvalverwerkingsbedrijf met 25 miljoen gulden op de proppen, later werd dit 35 miljoen gulden en momen teel denkt de IJmond in de richting van vijftig miljoen gulden stichtingskosten Schrikbarend hoge cijfers en men vraagt zich dan ook af of de kosten binnen, voor de burger, aanvaardbare grenzen zijn te houden. Volgens wethouder Janssen zal in Noord-Holland een betere coördinatie moeten plaats vinden bij het stichten van verbrandingsovens dan tot nu toe het geval is geweest. „De kosten zijn door de gemeente niet meer op te brengen. We zullen ons moeten bezinnen of we op de goeie weg zijn. De ontwikkeling van technieken om grondstoffen te herwinnen uit huis vuil is de laatste jaren ontzettend snel gegaan, en deskundigen menen, dat op redelijke termijn de voorsortering en ge deeltelijke verwerking van nuttige be standdelen een beter weg is dan ver branding. Dat vind ik wel een aspect, voor mij althans, dat bijzonder zwaar weegt. Ik vraag mij af of van een IJmond-oven woord is. In Zaanstad er op, dat de oven voor onbenut zal blijven. De oven in Alkmaar heeft nu al ruimte over. En wat gebeurt er als Zuid-Kennemerland ook een oven gaat bouwen. De overcapaciteit is dan in geheel midden Noord-Holland troef. Lo gisch is misschien om of de oven in de IJmond of de geplande oven in Zuid- Kennemerland te schrappen. Het lijkt me zinvol dit alles met de partners Zaanstad TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte, Const. Huygens- straat. Expositie workshop groengebruik: geo pend tot en met 19 maart op woensdag, zaterdag en zondag van 14-17 u. DIVERSEN DONDERDAG 13 MAART Progress-soclëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. VRIJDAG 14 MAART Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. jubilarissena vond Industrie. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20.30 u. Spirit of St. Louis. Zandkraai, Handelstraat. 20 u. avond voor jongvolwassenen. Herv. Kerk, Kerkplein. 20 u. platenconcert. Progress-soclëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Zwembad Waterakkers. Kerkweg. Dagelijks geopend van 7-8, 12.15-13 en 20.30-21.30 u. Bowlingcentrum de Boerderij, Vrijburglaan Dagelijks geopend van 12-01 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Tot en met maart geopend dagelijks van 10-12 en 14-17 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie: 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. „IJmond-oven misschien niet nodig” SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein. Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Overstekend wild”. Toneelschuur (Smedestr. 23). 20.30 u.: To neelgroep Centrum met „Parende mussen”. Vrijdag 20.30 u_: Toneelgroep Centrum met „In verwachting”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.). 20.15 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk en Theo Olof, violl. Vrijdag 20.15 u.: Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Géza Anda. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.). 15.30 en 19.30 u „Gejaagd door de wind”, 14 j. Vrijdag 24 u.„Django de bastaard”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein). S)explosies aan het front» 23.30 u.: „Strawdogs”, 18 j. Lido (Houtplein). 14, 18 j. „Keetje Tippel”, 18 j. „Luchthaven ih alarm”, 14 j. Roxy (KI. Houtstr.). 14.30, 19 en 21.39 u.: „Chinatown”, 18 j. Vrijdag 24 u.: ..Virginia 1O 4 en 21.15 u_: AMSÏERDAMSEYAART 30 ^MAARiJM^TEL 432463 - BEVERWIJK. In het Beverwijkse Sportfondsenbad slaagden voor het kleu- terbrevet Marcel Adrichem, Birgitta Blomvliet, Corine Davids. Dennis Engelhart. Natas ja van Goethem, Ellen Herlaar, Steven de Klerk, Kirsten Kocx, Tim Kooijman, Rene Koster, Angela Meeuwsen, Frank van der Noll, Helen Nijman, Mario Rijnders, Erik Schieman, Cornelia Tuin Sven Eric van der Wiele. Het B-diploma werd behaald door: Katja Hartman, Quinera Hennen, Joroen Hilgers, Martin Hoogeveel, Ilse Kuijpers, Hülya Nu Temiz, Mare Verhoef, Thea Vermey, Jacobus Vessies, Karin Vos, Age Witteveen. Voor het C-diploma slaagden Evers en Mar ja Hamers. BIOSCOPEN Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Luchthaven in alarm.” TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie grafieken van Jan Hofman; geopend tot en met 6 april van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44. Exposi tie foto’s van Erwin Verheijen; geopend tot en met 5 april tijdens openingsuren. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg 2. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 25120. DIVERSEN Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 u. openbare raadsvergadering. Doopsgezinde kerk, Meerstraat. 20 u. filma vond Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaat- schappij. Labyrinth, Raamveld. 20 30 u. filmavond. Sociëteit Alpha, Moensstraat. Geopend vanaf 20 u. VRIJDAG 14 MAART Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.; Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. De Hoop, Populierenlaan 41. 20 u. open kla ver j asdrive voor in validen vereniging. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110A: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Alarmnummers: politie en brandweer: 25555, milieuklachten 96000. „Maar dan zullen Gedeputeerde Staten toestemming moeten verlenen, zij het tijdelijk, gecontroleerd storten óók na 1977 in Beverwijk toe te staan”, zo meent hij. Het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond wil als het even kan in 1977 vlammen in de verbrandingsoven zien. „Als het zover is zit de IJmond 25 jaar aan die oven vast. Met alle economische en milieutechnische consequenties van dien”, zegt wethouder Janssen. BIOSCOOP City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Lucht haven in alarm”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn Rijksweg Velsen-Zuid, stijlmakers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvrage onder telefoon 02510-94159 Pieter Vermeulen Museum. Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis van zondag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74. Expositie tekeningen etsen van Ruud Cor- nelisse, verder dagelijks geopend. DIVERSEN. Alarmnummers politie 19033 brandweer 16400, ongevallendienst 15400. Hoogovens 02510-96310. Pen- en jeugdcentrum Kanaalstraat vrijdag filmvoorstelling. Velserbad, Briniostraat, gemengd zwemmen donderdag van 16.30 tot 17.30 uur vrijdag van 6.30 tot 8, van 12.15 tot 13.15 van 16.45 tot 18 en van 19.30 tot 21 uur. Stadsschouwburg donderdag en vrijdag 19.30 uur: uitvoering christelijke gymnastiekvereni ging „IJmuiden”. Stadhuis, donderdag 19.30 uur: openbare vergadering gemeenteraad. Petrazaal, Spaarnestraat. 20 uur: openbare vergadering CDA. Sporthal „Zeewijk”, vrijdag 19.30-23 uur: volleybalcompeti tie U zult ervan opkijken (en u niet alléén) als er straks een van de vele dekoratiestoffen voor hangt waar wij zo trots op zijn. de stichting wel verant- rekent men een kwart - s en res- van hét Buro Gemeentepolitie,

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7