Judostrijd in Oud-ministers Diepenhorst en De Jong Santpoort over evangelie en politiek Verdachte ontkent Jeugdige verdachte pleegde inbraak in Velsen noem de naam grote reeks diefstallen Wie nu vooreen proefrit instapt bij Alfa Romeo,wondt een ervaring rijker. Én misschien een jaargratis benzine en een all-risk erzekering ffll ft van wenneker ra ’I ■i TWEE C.D.A.-KOPSTUKKEN IN VELSEN met invaller Kort IJmondnieuws door de war de ruijter I Inbrekers gooiden schooladministratie w MAART V R IJ D A G 1 4 1975 PLAATSELIJK NIEUWS (Van een onzer verslaggevers) Fabel f- Glazen VAN DONGEN Automobielbedrijf IJMUIDEN B.V. KROMHOUTSTRAAT 62 - IJMUIDEN - TELEFOON 02550 1 68 01 ft OBE VAN DER KLEI il de heer P J. S. de Jong en de oud- minister van Onderwijs, prof. dr. I. A. Diepenhorst. ’t is de moeite waard bij VELSEN Hoewel het als al gemeen bekend mag worden ver ondersteld dat er in Nederland vrij wel uitsluitend in de weken voor de verkiezingen enige interesse voor politieke vergaderingen kan wor den waargenomen en dan dik wijls nog in uiterst geringe mate is het Christen Democratisch Ap- pel-Velsen er in ieder geval in ge slaagd donderdagavond voor een overvolle Petrazaal aan de Spaarne- straat te zorgen. De belangstelling voor deze openbare vergadering is zelfs zo groot geweest dat aan het begin van de avond telkens stoelen moesten worden aangesleept. Nu dient hierbij te worden aangetekend dat de organisatoren erin waren ge slaagd uit deze gelederen twee poli tieke kopstukken voor een spreek beurt in IJmuiden warm te maken en wel de oud-minister-president, - EIKEN KIJKEN en prijzen vergelijken Tino waar je goed mee zit. I Ga maar passen bij: b1 Lange Nieuwsuaat Noord Arcade - tel 13899. klassiek W '.«y Kennemerlaan 38 o (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) (Door Bert van der Veer) (Van onze rechtbankverslaggeefster) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) VELSEN-IJMUIDEN (ADVERTENTIE) Alfasud vanaf 10.990,-. ook Q) pagnon, die had dat niet, maar „kon er wel aan komen”. Met een inbraak inder daad. Verdachte was tengerder gebouwd en mocht dus via het dak naar binnen. Hij werd aangehouden, de ander was spoorloos op dat moment. Tandarts, zaterdag en zondag alleen voor spoedeisende gevallen van 17 tot 18.30 uur. C. Ph. Hamann, Vondellaan 27, Beverwijk, telefoon 02510-23017. Wijkverpleegsters Groene Kruis zuster C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tele foon 16195 en zuster E. Meijer, ’t Kaetie 12, Velsen-Zuid, telefoon 15005. Dierenarts C. Verhagen, Delftlaan 263, Haarlem, telefoon 023-263070. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis”, in- Beide toespraken werden door de vele aanwezigen met de grootste aandacht beluisterd, om tevens aanleiding te zijn voor een geanimeerde gedachtenwisse ling na de pauze. Stap bjj voorbeeld ;eens i in de Alfasud. Een échte auto voor het DUJARDIN VIEUX HAARLEM. Eerst ontkennen, dan bekennen, dan weer ontkennen. Het was voor de Haarlemse justitie gisteren in de rechtszaal wat moeilijk na te gaan wat een 39-jarige man uit Diemen nou ei genlijk precies wei en niet uitgespookt had op strafrechtelijk gebied. Eén ding stond vast: hij had op 7 januari gepro beerd in te breken in Barneveld. Dat viel moeilijk te ontkennen want toen werd hij betrapt en aangehouden. Hij stond echter ook terecht voor een dief stal van flessen drank tussen 27 en 30 december ’74 in Velsen en voor auto diefstal in Diemen, cq. heling. Dat eerste ontkende hij volledig, het laatste kwam neer op heling. VERLOVINGSRINGEN BEVERWIJK ENKHUIZEN BREESTRAAT 2 WESTERSTRAAT 41 In zijn requisitoir merkte de offirier van justitie, mr. Bijl de Vroe op dat het hier ging om een jongeman die nog weinig met de rechter van doen had gehad, jong is, en vrij ruiterlijk bekend heeft. Hij eiste zes maanden waarvan twee voorwaardelijk. Gert en Hermien bleken op alle be vragen wel een antwoord te De vele ziektes van Hermien, de agressie en de vermeende zakelijkheid van Gert kwamen —PATROONSFEEST. In de Sint Jo- sephkerk in Velsen-Noord zal zaterdag 15 en zondag 16 maart een patroonsfeest van de parochie worden gevierd. Oud- pastoor B. J. van der Spek, thans zie- ken-pastoor in het Amsterdamse O. L. Vrouwe Gasthuis zal hiervoor in alle diensten de predikatie verzorgen. Deze worden gehouden zaterdag om 19 en zon dag om 9. 10.30 en 12 uur. Wijsmuller. In tegenstelling tot wat wij gisteren meldden heeft de KNSM door de verwerving van een 60 percents- belang in Ambel geen belang gekregen in Wijsmuller. Wel zitten Wijsmuller en KNSM nu samen voor ieder 50 percent in Rederij Goedkoop. Door dit alles bleef prof. Diepenhorst de voorkeur geven aan het evangelie als leidraad bij het politiek denken, zelfs al is niemand in staat tegenover een buitenlander de „politieke hristenver- deeldheid” in Nederland te verklaren. Daarom is volgens de heer Diepenhorst het C.D.A. de aangewezen formatie bij het streven naar een christelijke staat kunde. Artsen, van zaterdag 10 tot zondag 24 uur, kan men via dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende huis arts men zich dient te wenden. Voor 10 uur raadplege men nog zijn eigen huis- sarts. Apotheek van vrijdag 17.30 uur af. Apotheek Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403, telefoon 14204. De raadsvrouwe mr. Schoorel-Eggink vond dit eigenlijk nog een geval voor de kinderrechter: haar cliënt was dat stadi um nog alleen maar qua leeftijd ont groeid, en dan nog maar net. Hij is, zo zei ze, te jong voor het Huis van Bewa ring. Buiten liggen veel meer mogelijk heden: werk waarschijnlijk, opvang thuis. Alleen dan kan hij zich uit zijn wat geïsoleerde positie werken. Ze be pleitte een heel korte onvoorwaardelijke straf, ook al zouden de feiten zwaarder rechtvaardigen. Korter dan de eis, al was die, dat gaf ze toe, al tamelijk kort. Uitspraak 27 maart. totaal op zo ongeveer twintig brachten, inclusief de pogingen, alle voornamelijk in de IJmond. De rechercheur noemde dergelijke toe zeggingen „een grote fabel”. „We hadden een goed gesprek, waarin we elkaar goed begrepen”, zei hij. Toezeggingen had hij überhaupt niet kunnen doen op het terrein van de politie van Barneveld. De raadsman mr. Nijhof informeerde nog of de politieman niet uitgaande van zijn theorie aan het vragen was geslagen en zo zijn cliënt min of meer dingen had gesuggereerd, wat de politieman van de hand wees. Mr. Bijl de Vroe merkte op dat de handel samen met de compagnon voor verdachte funest was geweest. De kwestie Barneveld, de heling van de auto en de diefstal in Velsen achtte hij bewezen. Het verhaal over de belofte van vrijla ting bij een bekentenis in een volwassen diefstal vond hij uiterst ongeloofwaar dig. Hij eiste tien maanden. Mr. Nijhof mèende dat er niet voldoende bewijs was voor de diefstal in Velsen. Uit spraak 27 maart. een brommer begui poging tot diefstal be dat laatste werd hij gepakt. In dossier lagen nog wat zaken die het SANTPOORT Arts, J. C. van der Sar, Hoofdstraat 135, telefoon 378570. Apotheek, Apotheek De Wilde, Broek- bergenla n 42, telefoon 378284. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Per- not, Plantinga. Redingius, Rolink, Takken, Verséwel de Wit Hamer. Visser en Vree- Ung wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. D. Redingius, Prinsesselaan 5, B’wijk, tel. 25551. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen si uur tot zondagavond 24 uur door K. Visser, Zeestraat 96, tel. 23440. Voor spoedgevallen houden deze artsen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Gulde- mond-Swaab. Ten Harmsen. van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door M. ten Harmsen van de Beek, Leesestraat 1, Heemskerk, tel. 33365. Tot zaterdagmor- .'5’' staande hebben, evenals keiharde aan de orde en vanzelfsprekend ook het actuele discussiepunt: slaan Gert en Hermien een slaatje uit de Heer? Het wantrouwen van Henk van der Meyden bleek gering. Hij vioeg althans niet naar naam, adres en telefoonpummer van de Duitse platenmaatschappij die Gert nog onlangs een contract voor één miljoen had aangeboden. Die argwaan zou onge past zijn geweest, want de grootste ver dienste van dit televisievraaggesprek was dat iedereen zich nu met eigen ogen en oren een oordeel heeft kunnen vormen over de oprechtheid van het bekeerde echtpaar. Als u net mij vraagt: het zit wel goed. BEVERWIJK. Bij een inbraak in de Sancta Mariaschool aan de Koning straat is gisteren 24 gestolen. De inbre kers. die door een ruitje in te slaan het schoolgebouw binnendrongen, veroor zaakten nogal wat rommel. Ondermeer werd de gehele leerlingenadministratie door de war gegooid. Van het terrein van Groothandel Ven verdwenen tweeëntwintig kratten pils en frisdrank. De kratten, die buiten ston den, vertegenwoordigen een waarde van 2400. 7%) De heer Diepenhorst wilde allerminst ontkennen dat ook het liberalisme zijn goede kanten heeft, ofschoon hier de laatste tijd toch een zekere kilheid bij valt waar te nemen. En ook de socialis ten hebben steeds gestreden voor gelijk heid en het tegen onrecht opgenomen. Mede daardoor is er sinds het begin van deze eeuw heel wat verbeterd, maar voegde spreker hieraan toe „Wie zal kunnen volhouden dat ook de christelij ke partijen hier in Nederland het hunne er niet toe hebben bijgedragen”. hebben. De rechercheur gebruikte zelfs het woord „spontaan” op de zitting voor deze bekentenis. Later werd deze bekentenis weer inge trokken. De officier van justitie, mr. Bijl de Vroe concludeerde hieruit dat ver dachte blijkbaar toen hij in de gaten had dat zijn compagnon nog niet vast zat, opeens perspectieven in ontkennen zag. Zlef merkte verdachte op dat hij bij die bekentenis niet helemaal „bij de tijd” was. Hij had getracht iemand an ders vrij te pleiten en volgens hem was hem een lopend vonnis in het vooruit zicht gesteld. Alle finesses over de dief stal kon hij zo haarscherp vertellen door informatie van de compagnon. De autodiefstal speelde eind november. De auto was afkomstig van een parkeer plaats achter zijn flat. Er werd tabak uit de wagen in verdachtes auto gevon den, en schoenen in het kantoortje van het autobedrijf je, wat wel sterke ver denking op hem vestigde. Hij vertelde dat zijn compagnon hier ook achter zat: die kocht een „kreukelauto” die toevallig van de zelfde kleur en merk was als de gestolen wagen. Dat wist hij niet, later merkte hij echter dat het chassisnum mer van de kreukelwagen op de andere wagen zat en kwam hij erachtermet hooglopende ruzie volgens hemdat de wagen gestolen was. Wat hem overigens niet verhinderde toen de wagen maar te verkopen, zodat hij in dat opzicht zijn heling toegaf. Na een geestige inleiding van voorzit ter E. Algra werd door hem eerst het woord verleend aan de voormalige leider van het kabinet De Jong, die de door hem gestelde vraag of de godsdienst grondslag voor een politieke partij kan zijn, zelf met een „hardgrondig ja” wen ste te beantwoorden. Want politiek is immers in feite het regelen van mense lijke verhoudingen en hierbij dient vol gens spreker stellig te worden uitgegaan van het geloof in Christus, zodat men zijn geboden kan eerbiedigen. Aldus is christelijk denken ook de grondslag voor de politiek van het C.D.A., zodat deze partijen steeds de zijde van de zwakkeren hebben gekozen. In dit verband werd er door de heer De Jong nog op gewezen dat het C.D.A. thans een antwoord dient te geven op de problemen en uitdagingen van deze tijd en het was hem daarom een genoegen te kunnen bekendmaken dat na hard wer ken en studeren binnenkort het C-D.A.- programma zal worden gepubliceerd. Met betrekking tot de huidige politie- Het grootste wonder dat door de TROS gisteravond belicht werd is na tuurlijk wel de bekering van het echt paar Gert en Hermien Timmerman. Henk van der Meyden, wiens erkenning als een volwaardig vakman ook niet gewoontjes valt te noemen, maakte ér een weliswaar niet onthullend, maar ze ker wel verhelderend verhaal van met zijn eigen dictatoriale gesprekstechniek. De kracht van TV Privé ligt toch hoofd- "zaRéïïJk ïnkëT ójSöSsen van de Raadsels die rond iedere beroemdheid in Neder land wel ontstaan zijn: de dronkenschap van Johnny Kraaykamp, de sex van Willeke van Ammelrooy, het huwelijk van Anton Heyboer, wellicht dat de echtscheiding van Willeke Alberti en het toupetje van de heer Drees jr. nog aan bod kunnen komen. Medische verzorging to VELSEN. Zaterdagavond strijden in de IJmond MTS aan de Roos en Beeklaan in Santpoort acht judoclubs om de „Uileboom-bokaal”, een trofee, welke drie jaar geleden is ingesteld door de heer J. Wester hoven. Aan de wed strijden die om acht uur beginnen ne men deel: Kenamja, en Pauel uit Haar lem; Dschen Dui uit Velsen; Sportschool Van der Berg, Amsterdam; Hajinne, Alkmaar; Hikari, Zandvoort; Shin Shin, Amsterdam en Sportschool Aarts uit Hillegom. De wedstrijden zijn voor pu bliek toegankelijk. ke situatie gaf de heer De Jong nog als zijn mening te kennen dat het bij de laatste formatie een grote fout is ge weest gescheiden op te trekken. Ook gaat het volgens hem bij de christelijke partijden allemaal iets te langzaam, zo dat het gevaar niet denkbeeldig lijkt dat de vaart minder zal worden. Hetgeen toch niet wegneemt dat de heer De Jong tenslotte naar zijn stellige overtuiging de definitieve komst van de federatie meende te kunnen aankondigen. Op zijn beurt werd door prof. Diepen horst vastgesteld dat de problemen moeilijker en ingewikkelder zijn gewor den, omdat men tegemoet moet komen aan vele uiteenlopende wensen. Zoals die van de grote, maar ook van de kleine spaarders, de huurders en ver huurders en het milieu en het bedrijfs leven. En hoe moet bijvoorbeeld worden voorkomen dat ouderen, die hun gehele leven zuinig zijn geweest en hebben gespaard, op hun latere leeftijd schade van een geldontwaarding ondervinden. c De wonderen zijn de wereld nog niet uit. De IJsselmeervogels bereikten de kwartfinale in de strijd om de KNVB- beker, maar deze voetbalclub uit Spa kenburg voetbalt niet op heilige dagen, dus ook niet op de toegewezen 12e maart, want dat bleek de Biddag voor het gewas te zijn. De wedstrijd tegen de profclub AZ’67 werd naar de donderdag verschoven en wie had er op de 13e maart zendtijd? De TROS, die de zege tocht var de IJsselmeervogels zodoende in de vooravond kon volgen. Het moet gezegd dat -verslaggevers Theo Koomen en Kees van Nieuwenhuizen en regisseur Steef Hoff er niet het volle pond uit wisten te halen. (Geen overwinnings roesbeelden, geen interviews achteraf, de samenvatting was zelfs te kort en cre- eerde een pauze van bijna 10 minuten). Met als excuus ongetwijfeld de korte montagetijd, want de wedstrijd was te gen zeven uur afgelopen en de samen vatting moest er om half acht uit. Een voetbalsprookje als dat met de IJssel meervogels, komt echter zelden voor en verdient betere geschiedschrijving. Wonderbaarlijk is ook de wereld der kunst. Daar vertoeven lieden met verha len, daar heeft de gewone man geen weet van. Althans dat is het beeld van het kunstprogramma Het Heilig Vuur. Ik geloof dat er ook wel zo’n programma in de arbeiders- of studentenwereld te maken valt. En dat is dan weer veel wonderbaarlijker. Een onvergetelijk hoogtepunt als het interview met de schilder Kees Verweij had de zesde afle vering niet. Voor wie dat uniek gebeu ren gemist heeft: het zal tegen de zomer voorkomen in een compilatie die eindre dacteur Hank Onrust van zeven Heilig Vuur-afleveringen hoopt te gaan ma ken. lichtingen over weekenddiensten onder telefoonnummer 15645- Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden. Tel. 02550-10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en bejaardenhulp, Velserduinweg 52, dagelijks van 9 tot 10 uur. Telefoon 02550-11830. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening aan bejaarden. Abelenstraat 1, IJmuiden. Elke dag spreekuur van 9 tot 10 uur. Telefoon 02550-12464. Spreekuren van het gemeentelijk sociaal adviesbu reau van IJmuiden. Elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum Moerbergplantsoen 22, voor Velsen-Noord elke dinsdagmorgen van 11 tot 12 uur in het buurtcentrum „De Mei”, Geelvinckstraat 28, Santpoort, elke dinsdagmiddag van 14 tot 17 uur in het gebouw „De Haven". Schipbroekerweg 6 ,Santpoort-Noord. Voor IJmuiden-Oost elke dinsdagmiddag van 16-17 uur en het gebouw „De Abeel”, Abelenstraat 1. Verder volgens afspraak met de sociale dienst. Telefoon 191124 toestel 46. Gezinsverzorging en bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leid sters, maandag tot en met vrijdag 9-10 uur wljkgebouw Andromedastraat 3, te lefoon 02550-13936. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 9-11 uur. Tele foon 02550-18888- Verdachte werkte samen in een auto bedrijf je met een vriend. Hij schoof nu een heleboel schuld voor het gebeurde in de schoenen van deze man, die overi gens nog zoek is. Om met Barneveld te beginnen: hij kreeg geld van zijn com- HEEMSKERK. Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. Kloek. Rendqrp- park 1, Heemskerk, tel. 34555; van zondag morgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: J. Hazenberg, Hannie Schaftstraat 3, Heems kerk, tel 32476. Tot zaterdagmorgen 10 u in spoedgevallen de eigen huisarts waar schuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Krui). Weokerë'i'ënst zuster G. Beers, Diepenbrockstraat 102 Heemskerk, tel. 32C44. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spree!- uren leidsters dmsdag var. 10 tot 'C 3C uur in het gebouw aan de Jan va.) S- straat 46. Heemskerk, tel. 32247 (zie onder Beverwijk) Interkerkelijke Stichting voor Gezinsverzor ging in de IJmond. Spreekuren gezinsve: zorging en bejaardenhulp: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur Jan van Bergenstraat 50c, Heemskerk, tel 32340. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning in Mldden-Kennemerland. Spreekuren dinsdag van 14 tot 15 uur e vrijdag van 9 tot 10 uur in De Jansheeren, Kerkweg 47, Heemskerk, tel. 35083. (Van onze rechtbankverslaggeefster) HAARLEM. „U had toch een aar dig spaarpotje, met 400 per maand die u opzij legde, had u vierduizend gulden. Waarom dan stelen?”- verbaasde de pre sident van de Haarlemse rechtbank mr. Cokart zich gisteren over een 18-jarige Beverwijkse inpakker. Ten laste gelegd waren een diefstal met braak in de zomer vorig jaar van 200, diefstal van 1 dat jaar en een legin januari ’75. Bij het f1; 11 ---IT---.HII HUM .11 IJmuiden gen 10 uur in spoedgevallen huisart waarschuwen. Apotheek. Voor de avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 14 maart 17.30 uur tot vrijdag 21 maart 17.30 uur: apotheek Kroonenberg, Wijkerbaan 13, Beverwijk 13, Beverwijk, tel. 30815. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksge zondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Groene Kruis, Weekenddienst, zuster P. J. Luiting, Vlaanderen straat 8, Beverwijk, tel. 34543. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreek uren leidsters maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster E. Nijsen, Europaplein 88, Heemskerk, tel. 35141. Verloskundige Waarnemend: mevrouw J. H. M. Kruidenberg-van Saaze, Hannie Schaft straat 5, Heemskerk, tel. 32327; eigen prak tijk: mejuffrouw A. M. Bot, Ligusterhof 18, Beverwijk, tel. 24161; vrij mevrouw I A. M. Skotarczak- van der Klaauw. Interkerkelijke Stichting voor Gezinsverzor ging in de IJmond Spreekuren gezinsver zorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545; spreekuren bejaar denhulp: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uui’ en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2. Beverwijk, tel. 23180 en 20545. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning voor Midden-Kennemerland. Spreeku ren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766; Zee straat 149, Beverwijk, tel. 26177. Aangezien de politie ook glazen in zijn garage had gevonden, afkomstig uit de Velsense winkel, had hij ook in dat opzicht veel verdenking op zich geladen. Hij ontkende echter al bij een routine- onderzoek van de Velsense politie er iets mee van doen te hebben gehad. In Barneveld kwam de politie hem weer opzoeken. Volgens de op de zitting aan wezige echercheur moet verdachte toen na een „lang en intensief gesprek” bekend hebben, met zoveel details, dat daaruit voor de politie toch wel duide lijk was dat hij het zelf gedaan moest de eigen Gebouwd door

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9