Motie tegen WD-bestuur opvolger verworpen over Regeringssteun voor DAF-onderzoek AR J OS-vice-voorzitter „Moeilijke periode op dit komst voor kabinet” Kotter onder ogen van schipper gekaapt HIL VERSUM IV GAA T BIJNA ACHT MILJOEN PER JAAR KOSTEN V oooEnta Ontvoering in Rome van juwelier Onderhandelingen Philips Columbia worden hervat IWVMM BINNEN- EN BUITENLAND 2 MAART 1975 ZATERDAG 1 5 Waarneming ■■■I Antiekbeurs TRESLONG anssnHsiRSRMaa Met de buit weg BREDA (ANP) Tijdens het jaarcongres van de VVD in Breda is gisteravond zeer scherpe kritiek ge- uit op het kabinet-Den Uyl. De fractievoorzitter in de Tweede Ka mer, Wiegel, sprak van „horende doof en ziende blind. Het kabinet vertikt het om te doen wat de Ka mer wil”. De aftredende voorzitter van de partij, mevr. Van Someren- Downer, zei dat „we leven onder de druk van het grote gelijk der zich progressief noemenden”. Jeu de boules •as ts C a Bodemkunde Wijktaxi Almere Rammelvrij Vluchtelingen 200.000 Protesten (Van onze correspondent) LEMMER „Dit is een geweldig staaltje van zeeroverij. Menselijk gezien dan. Hoe het juridisch in el kaar zit dat weet ik niet. Dat moet de verzekering maar uitzoeken. Daar heb ik geen verstand van”. Zo luidt een eerste reactie van de 45- jarige schipper-eigenaar Jan Visser uit Lemmer die donderdagmorgen in de vroege ochtend op de Noord zee een mijl of veertig ten noorden van Schiermonnikoog zijn deels uit gebrande kotter voor zijn neus „ge kaapt” zag worden door een zeesle per van een Zweeds-Duitse maat schappij die met zijn buit koers zette naar Bremerhaven. Verkrachting Weesp mag bouwen Sonestahotel Kraakbond Demonstratie Carillon Inspanningen Ophoging strand Bevrijdingsfront Afwachting kunnen worden (Van onze redacteur in Rome) hogere WEERRAPPORTEN Zaterdag IS van 14 tot 22 uur en zondag 16 maart van 11 tot 18 uur wordt voor de 11de maal in de TRESLONGHAL te Hillegom Neerlands grootste antiek beurs gehouden. Rotterdam Twente Vlissingen Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Hoog water Laag water nno hno noord no noord nno noord nnw zzo zo west nw nno ono west zzo zzo noord nno nnw 5 6 5 5 6 5 5 15 5 5 maar beter kan verdwijnen. „Geen onre- delijke oppositie”, zei Wiegel, wijzend op de eis van de PvdA dat de toenmalige minister van Volkshuisvesting Schut zou heengaan, „omdat hij een paar duizend huizen minder had gebouwd”. De Noordzeekotter LE-84 Reaklif was dinsdagmorgen bij het ochtendgloren vol op in bedrijf. De netten waren uitgezet en er werd een flinke haal gedaan, toen rond kwart over zeven brand uitbrak in de machinekamer. IJet uur greep snel om zich heen. Aan boord waren schipper eigenaar Jan Visser, Piet Slump (bei den uit Lemmer), Jan W. Visser uit De sleper zette voor de ogen van de stomverbaasde vissers een runner op de kotter, die een tros vastmaakte. Vervol gens kapte deze de netten en brandde de ankerketting door. Zonder dat de met Het Huijgenspark in Den Haag zal binnenkort worden gereconstrueerd. De speelgelegenheden worden uitgebreid en er zal een jeu de boulesbaan worden aangelegd. Er bleek een grote behoefte te bestaan aan een baan voor het Franse balspel. Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Zurich Casa Blanca Las Palmas Tel Aviv Tunis Innsbruck Wenen Istanboel 5 20 15 7 12 6 7 8 8 7 10 13 6 5 12 18 15 9 14 5 7 13 8 9 16 20 28 16 11 8 20 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 9 0,4 0 1 0 0 0 0 0 0 2 7 0 0 0 0 0 0,1 0 10 0 0 0,1 0 0 0 2 0,1 0,5 0 0 ws De bemanning verliet daarop de kotter met reddingsvlotten. De zee was tame lijk ruw. De radioboodschap de nood kreet in feite werd opgevangen door de Urker kotter UK-132 Corina, van schipper Teun Woord. Op vol vermogen zette het vissersschip koers naar de brandende Lemster kotter. De ruim 20 mijl werden in ongeveer twee uur af ge legd. Zonder dralen werden de vier Lemster schipbreukelingen van het lot gehesen en aan boord genomen. De brand aan boord van de Reaklif doofde na enkele uren vanzelf. Er is niet ge blust. De brandschade, weliswaar vrij omvangrijk, bleef voornamelijk beperkt tot het achterschip. volstaan met een personeelsuitbreiding van zeven man. De technische dienst van de NOS kan Hilversum IV verzor gen bij een uitbreiding met 31 perso neelsleden. Het technische areaal zal moeten worden uitgebreid met vijf regi stratiekamers met commentaarstudio’s en één reportagewagen. Dat betekent een investering van 2 miljoen gulden in 1975. De KRO, de TROS en de VPRO heb ben zo bleek uit een gisteren gehou den vergadering van het NOS-bestuur grote principiële bezwaren tegen het ,5£ Het ziet er naar uit dat, na tien jaar voorbereiden, in juni in - Wageningen kan worden begonnen met de bouw van een uniek cetrum voor bodemkunde. Het is de bedoeling dat in het centrum 3000 soorten gronden komen, waarmee dan de hele wereld is „gedekt”. De proef met de wijktaxi in het Amsterdamse Osdorp, die op 1 februari begon, is geslaagd. Het GVB heeft daar om ook besloten met deze dienstverle ning door te gaan en de route uit te breiden. Behalve dat men van en naar het eindpunt van tramlijn 1 kan worden gehaald en gebracht, dezelfde mogelijk heid is er nu ook met buslijn 23. In augustus wordt begonnen met de bouw van 500 huizen in Almere, de nieuwe stad in Zuidelijk Flevoland. Vol gend jaar zomer zullen de eerste bewo ners hun huizen kunnen betrekken. Al mere moet 125.000 a 250.000 inwoners krijgen. Momenteel staan er 8000 gega digden ingeschreven voor een huis in Almere-haven, de eerste kern van de plaats. De Koppeling, het blad van de spoor wegen, meldt dat de binnendeuren van de oudere modellen van stoptreinen rammelvrij worden gemaakt. De deuren worden voorzien van nylon glijblokjes, die een trilling-beperkende en remmen de werking hebben. Deze werkzaamhe den kosten de N.S. ongeveer 250.000 gulden. Wiegel had wel waardering voor het beleid dat de ministers Van der Stoel (Buitenlandse Zaken) en Vredeling (De fensie) voeren. „Van der Stoel heeft de moed, evenals Vredeling, zonodig tegen zijn ultra-linkse achterban in te gaan. Zij geven daarbij blijk van meer moed dan de minister-president”. „Links” heeft een aantal teleurstellin gen moeten ondergaan, zo meent Wiegel. „Programmapunten uit Keerpunt wer den niet uitgevoerd en de Tweede Ka mer draaide in korte tijd tweemaal het hoofdpunt van links (grondwetswijzigin gen om tot een ander kiesstelsel te komen) de nek om, waarschijnlijk defi nitief”. Wiegel voorziet de komende tijd grote politieke en maatschappelijke spannin gen. ook al „omdat de confessionele regeringspartijen dichter bij de VVD staan dan weleens wordt gedacht”. „De strijd om de kiezers zal in het midden worden uitgevochten, de PvdA verwijdert zich daarvan en de confessio nelen verspillen hun tijd met onderling gekrakeel over het CDA. De oppositie die de VVD voert zal ertoe leiden dat Minister Pronk (Ontwikkelingssamen werking) heeft een bedrag van één mil joen gulden beschikbaar gesteld voor de hulpverlening onder de vluchtelingen in Zuid-Vietnam, Het bedrag wordt aan het Internationale Comité van het Rode Kruis overgemaakt. nnw zo wzw oost wnw nnw wzw zw zzw oost no zzw noord wnw zzw nw wnw wnw zw onbewolkt windstil motregen regenbui onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. een groot deel van de traditionele ach terban van de PvdA ervan overtuigd raakt dat de PvdA niet de enige partij is, die zich opwerpt voor de zwakkere in de maatschappij”. pen, die te dicht in de nabijheid van de hulpeloze Reaklif kwamen, werden ge waarschuwd. Dat was vooral ’s nachts wel nodig, want de kotter was onver licht. Op de algemene ledenvergadering van de Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten, vandaag in Utrecht gehou den, is bekend gemaakt, dat de vereni ging het 200.000ste lid heeft ingeschre ven. stomheid geslagen Lemsters en Urkers er iets tegen konden doen, zette de sleepbootkapitein de telegraaf op volle kracht vooruit en vertrok met de buit. „We dachten eerst dat het een koop vaarder was”, zegt de heer Visser, „maar hij heeft er natuurlijk de hele nacht al gelegen.” (Van onze parlementsredactie) UTRECHT Het kabinet-Den Uyl gaat een uitzonderlijk moeilijke periode tege moet. Het streven binnen de PvdA om Nederland los te maken van de NAVO kan het kabinet wel degelijk aan het wankelen brengen. Ook de eisen van de PPR op sociaal-economisch gebied vormen, evenals de begroting voor 1976 en het abortus- vraagtsuk, grote hinderpalen voor Den Uyl. Dat zei de vice-voorzitter van de An- ti-Revolutionaire Jongeren Organisatie, Ad van der Waals, vandaag op de alge mene ledenvergadering van de Arjos in Utrecht. Hij verving voorzitter Fred Borgman die ziek is en las de rede voor die door de voorzitter was opgesteld. De Arjos-vice-voorzitter zei echter op recht te hopen dat het kabinet de eind streep zal halen. Maar zorgen zijn er genoeg, vooral omdat het kabinet er nog niet in is geslaagd een brugfunctie te vervullen tussen de socialisten en de christen-democraten, zo meende hij. De door Van der Louw geopperde suggestie om tot een gesprek te amen tussen PvdA en CPN heeft in du opzicht be paald geen gunstig effect gehad. Minister Van Kemenade (Onderwijs en Wetenschappen) heeft van mr. R. A. Levisson namens het Nederlands Israëli tisch Kerkgenootschap, het Portugees Is raëlitisch kerkgenootschap en het Ver bond van Liberaal-Religieuze Joden in Nederland 26 protesten ontvangen. Deze hebben betrekking op de resolutie van de algemene vergadering van de Unesco, waarin Israel uit wordt gesloten voor een deel van de werkzaamheden van deze instelling. Een aanval op zijn eigen fractievoor zitter, mr. Aantjes, deed de Arjos-vicé- voorzitter toen hij de indiening van hét initiatief-wetsontwerp tot verlaging van de vennootschapsbelasting fel bekriti seerde. „Dit is voor mij een onbegrijpe lijke manoeuvre, hoezeer de heer Aan tjes ook zijn best doet het uit te leggen”, aldus Van der Waals. Het kwalijke van Een zesjarig meisje is in net Bijlmer park in Amsterdam door een ongeveer twintigjarige jongen verkracht. De jon gen sleurde het meisje van haar fiets en vergreep zich aan haar in de bosjes. Het kind is in een ziekenhuis opgenomen. Minister Gruyters (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de ge meente Weesp toestemming gegeven tot de bouw van 1300 woningen in het bestemmingsplan Aetsveid-Noord. Hier mee is een einde gekomen aan de reeds enkele maanden bestaande onzekerheid binnen de gemeente over het al of niet doorgaan van het bestemmingsplan. Prins Claus zal op 4 april het nieuwe Sonestahotel in Amsterdam openen. Zo als bekend is de ronde lutherse kerk aan het Singel in Amsterdam door middel van een tunnel opgenomen in het hotel complex. Medewerkers van de onlangs opge richte Kraakbond hebben gisteren de hele dag gepost bij de ingang van het bureau van de Rijksuniversiteit in Utrecht. Zij eisten dat het universiteits bestuur een groot pand afstaat, zodat het voor bewoning geschikt kan worden gemaakt. „Wij kraken echter niet alleen alles af wat het kabinet doet. Wij leggen elke keer weer alternatieven op tafel, ook al weten we dat onze waarschuwingen in de wind worden geslagen”. Aldus Wiegel over het optreden van de WD-fracties in het parlement. „Wij komen steeds na Prinsjesdag met een alternatieve begro ting. Wij maakten een noodplan voor de bouw, wij legden tijdens onze interpella tie over de werkloosheid zo’n twintig gedachten voor. Je kunt van de WD goed of kwaad spreken, maar je weet altijd waar je met ons aan toe bent”. Wiegel kraakte het bouwbeleid van de regering en de politiek van lastenver zwaring voor het bedrijfsleven, waar door de werkgelegenheid in gevaar wordt gebracht. De WD-leider vindt dat minister Gruijters (Volkshuisvesting) opnieuw invoeren van een afwijkend uurbedrag, omdat dit volgens deze om roepen aan de overheid de mogelijkheid verschaft om direct invloed op de pro gramma’s uit te oefenen. De KRO en de TROS hebben niet tegen de nu aangebo den begroting willen stemmen om niet opnieuw een vertraging te creëren in het uitwerken der plannen voor Hilversum IV. De KRO, de TROS en de VPRO maken het voorbehoud dat bij de begro ting voor 1976 een nieuw algemeen uur bedrag wordt vastgesteld dat voor alle vier de zenders zal gelden. M C c •0= <U o S S Het bestuur heeft voorgesteld mevr. Haya van Someren-Downer, de huidige voorzitter, die enige tijd gele den de wens te kennen gaf af te treden, te laten opvolgen door mr. F. Korthals Aites, die nu nog algemeen secretaris van de VVD is. De afdelin gen Haarlem, Zeist en Leusden dien den gistermiddag een motie in, waar in werd gezegd, dat het hoofdbestuur een onjuiste procedure heeft gevolgd bij de kandidaatsopstelling van mr. HILVERSUM. (ANP)— De jaarlijkse kosten van Hilversum IV zullen, bere kend op jaarbasis 1974, 7.800.000 gulden gaan bedragen. Dit nadat in technische outillage een investering van twee mil joen gulden is gedaan. Dit blijkt uit een begroting voor Hilversum IV, waar de NOS en alle omroeporganisaties, met uitzondering van de VARA, overeen stemming over hebben bereikt. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. Den Helder lichte regen geh. bew. motregen verand. vussiiigen geh. bew. Zd.-Limburg geh. bew geh. bew. onbewolkt licht bew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. regenbui onbewolkt zw. bew. geh. bew. licht bew. geh. bew. regen zw. be,w. geh. bew. licht bew. geh. bew. licht bew. ROME. In het hartje van Rome is donderdagavond tijdens het spitsuur een van de rijkste juweliers ter wereld, Gianni Bulgari, ontvoerd. Enkele tientallen leerlingen van een Haagse school gerekend was op 300 jongelui hebben vrijdagmiddag een korte demonstratie gehouden voor de Noorse ambassade in Den Haag. Zij kwamen protesteren tegen het doden van zeehonden door bont jagers. Rotterdam heeft gisterochtend zijn be lofte ingelost om Singapore een blijvend gedenkteken aan te bieden. Drs. F- A. Scheurleer, directeur van het Rotter damse havenbedrijf, overhandigde in symbolische vorm (een brief van burge meester Van der Louw) een carillon aan de minister van Wetenschappen en Technologie van Singapore. De gedachte om Singapore een geschenk te geven is afkomstig van oud-burgemeester Tho massen, die verscheidene keren in de Aziatische havenstad is geweest. Over de keuze van het geschenk is overleg ge pleegd met de Nederlander prof. ir. S. van Embden, die als master-planner- adviser werkzaam is in Singapore. Het carillon zal worden geplaatst bij de klokketoren van de nieuwe universiteit, die wordt gebouwd onder architectuur van prof. Van Embden. Wiegel wees hierbij op de inspannin gen van de WD om voor boeren en kleine zelfstandigen betere inkomens uit het vuur te slepen, terwijl de Pv'dA het zelfstandig ondernemerschap aan banden legt. Mevr. Van Someren-Downer consta teerde dat „de wereld schudt op zijn grondvesten, maar dat Den Uyl en de zijnen nog steeds voortgalopperen op hun stokpaarden”. Het starre gelijkheb- ben van de socialisten is ergerlijk. Bij de bestrijding van de werkloosheid of liever gezegd het niet wezenlijk bestrij den is het zelfs tragisch. Volgens mevr. Van Someren koerst minister Van Doorn (CRM) naar een omturning van alle burgers met. alle middelen. Zij vroeg zich af of het toevallig is dat tot nu toe alleen linkse bladen hebben ge profiteerd van de zorg om een veelzijdi ge meningsuiting. Mevr. Van Someren vertrouwt de overheid niet meer waar het gaat om de eigen vrije keus uit informatie. De innerlijke privé-sfeer van ieder mens moet onaangetast blijven, zeker door de overheid, zo meende zij. Ook mevr. Van Someren vond dat de plaats van de WD in het midden ligt. „Daar is onze plaats omdat wij extreme ideeën afwijzen”. DEN HAAG. (ANP>— De regering heeft gisteren besloten deel te nemen in een onderzoekproject naar een dieselmo tor die minder milieuvervuilend zal zijn. Bij het ontwikkelingsproject, dat in drie jaar tijd uitgevoerd zal worden door Van Doorne’s Automobielfabrieken, wordt gebruik gemaakt van DAF-moto- ren. De resultaten van het ontwikke lingswerk zullen toepasbaar moeten zijn op autobussen en op vrachtwagens. De kosten van het totale onderzoek project bedragen, blijkens een medede ling van het ministerie van Volksge zondheid en Milieu-hygiëne, ruim vijf miljoen gulden, waarvan de overheid en DAF ieder de helft voor hun rekening zullen nemen. Dit onderzoek behoort tot een drietal door de regering te subsidië ren projecten, die een schonere techno logie ten doel hebben en waarmee bin nenkort op initiatief van minister Vor- rink een begin zal worden gemaakt. Deze begroting is opgesteld, zo staat in de toelichting, voor een Hilversum IV, waar produkties van eenvoudige aard, Het betreft in de eerste plaats een project voor een tweetrapsverbranding, dat mogelijkheid moet geven een verde re verlaging van de norm aan het zwa- velgehalte van brandstoffen te kunnen stellen. De sleepboot droeg verder nog het opschrift EsteU. vermoedelijk de firma naam van een Zweeds-Duitse maat schappij. De Urker kotter, met aan boord de schipbreukelingen, liep donder dagmiddag in Harlingen binnen. Het Scheveningse strand zal voorlopig worden opgehoogd met 500.000 kubieke meter zand. Het werk wordt uitgevoerd door een bedrijf uit Rijswijk, die daar 3.885.000 gulden voor moet hebben. Het Surinaamse bevrijdingsfront Sube- fro heeft besloten zich met onmiddellij ke ingang op te heffen. Aanvankelijk was het de bedoeling het front na de onafhankelijkheid van Suriname op te heffen. Een reden voor het besluit is niet gegeven. zon op 06.51 uur maan op 08.12 uur MAANDAG 17 MAART IJMUIDEN 6.09 uur 1.55 uur Vervolgens het Stirlingmotorproject, dat moet worden uitgevoerd om op lan gere termijn een wezenlijk schonere tractiemotor te krijgen en tenslotte het genoemde dieselmotorproject. De keuze om juist deze projecten ten uitvoer te brengen is toe te schrijven aan het argument, dat de verhouding tussen de kosten en het te verwachten effect in milieu-hygiënisch opzicht gun stig ligt. Zo zullen de kosten van scho nere en stillere voertuigen veel lager zijn dan maatregelen aan woningen en wegen. Ten aanzien van de tweetrapsverbran ding wordt meegedeeld, dat het hier gaat om een methode, die rest-oliën op aanvaardbare wijze verbrandt en ge bruikt bij de opwekking van elektrici teit. De regering heeft voorts het voorne men na te gaan wat de mogelijkheden zijn van de toepassing van de Stirling motor in stadsbussen. De Stirlingmotor is op een aantal punten superieur ten opzichte van bestaande motoren. Deze superioriteit ligt met name op het ter rein van de luchtverontreiniging en de geluidshinder. Deze voordelen komen vooral tot ui ting in het stedelijk vervoer, waar de snelheid niet zo hoog is, dat het banden en windgeraas het geluid van de motor overtreft. Om deze reden heeft de rege ring besloten na te gaan of de stirling motor toepasbaar is voor stadsbussen. Aan de toepassing in personenauto’s wordt door Philips in samenwerking met Ford gewerkt. De studie zal worden uitgevoerd door Philips en DAF. EINDHOVEN. (ANP)De onderhan delingen tussen Philips Columbia en de vakbonden over een verhoging van de lonen van het Philips-personeel zullen in overleg met het ministerie van Arbeid van Columbia dinsdag worden hervat. Een woordvoerder van Philips in Eind hoven heeft dit gisteravond meegedeeld, nadat hierover bericht was ontvangen van de directie van Philips Columbia. De directie van Philips Columbia heeft voor wat de looneisen betreft, meegedeeld dat er in Columbia een ge leide loonpolitiek bestaat, die voor over heidspersoneel in 20 percent geresulteerd heeft. De eis van de vakbonden voor verhoging van 90 percent voor het Phi lips-personeel wordt niet in overeen stemming geacht met dit regeringsbe sluit. Vorig jaar zijn de lonen in de Philips- bedrijven in Columbia met 26 percent verhoogd. Dit jaar wordt 28 percent geboden. De totale inflatie over twee jaar (circa 50 pet) wordt daarmee ge dekt. Er is derhalve geen sprake van een achterstallige inflatiecorrectie, aldus de directie van Philips Columbia. „Het punt van de koppelbazen moet op een misverstand berusten, omdat het personeel in Philips-dienst niet door koppelbazen wordt geworven, aldus de mededelingen van de directie van Phi lips Columbia. Felle kritiek op regering tijdens jaarcongres VVD Donderdagmorgen rond half zeven doemde de sleepboot op. Het begon net een beetje licht te worden. Schipper Teun Woord hield zijn kotter gaande. De mannen van de Corina zagen dat de zeesleper op een koers lag die hem regelrecht naar de vleugellamme kotter zöu brengen en denkende dat de stuur man op de sleepboot de Reaklif nog niet had gezien, begon men met een zoeklicht te knipperen. De zeesleper veranderde vaart noch koers. Toen richtten de vis sers het zoeklicht op de kotter, die met de netten nog overboord in een flinke zeegang lag te rollen. Dat had ook geen resultaat, evenmin als het stoten op de scheepshoorn, waarna men vergeefs pro beerde het naderende onheil via de radio om te roepen. Korthals Altes als opvolger van de huidige voorzitter. In de motie werd gevraagd nu geen voorzitter te benoe men, maar tijdelijk met alleen vice- voorzitter Talma door te gaan. Na drie maanden zou dan een buitenge woon partijcongres moeten worden gehouden om de opvolging van mevr. Van Someren te regelen. Mevr. Van Someren verzette zich tegen de motie. Zij vond dat de WD het zich niet kan permitteren drie maanden zonder voorzitter te werken. Zij achtte bovendien de gevolgde pro cedure niet onjuist. De motie werd uiteindelijk verworpen met 1053 stemmen tegen 214. Er waren 51 blanco stemmen. Op de foto de oude en de nieuwe voorzitter. de zaak is naar zijn mening, dat het eigenlijke doel, namelijk bestrijding van er nauwelijks mee WMT tn binnen- en buitenland MAANDAG 17 MAART onder 18.47 uur onder uur Peins en de 17-jarige kok en stuurmans leerling Jan Widpen uit Dronten. Bulgari was per auto op weg naar huis toen hij bij de Via Veneto werd klemgereden. Drie gemaskerde mannen sleurden Bulgari uit zijn auto en vuur den een waarschuwingsschot af toen hij zich wilde verzetten. Hoewel de politie de stad meteen na het gebeurde herme tisch afsloot, ontbrak gisteren nog ieder spoor van de ontvoerders. Zij hebben nog geen eisen bekendgemaakt BREDA. (ANP)Het partijcongres van de VVD, dat gistermiddag in Breda is begonnen, heeft de kritiek van enkele afdelingen op het beleid van het hoofdbestuur van de VVD, inzake de procedure rond de opvol ging van de voorzitter, afgewezen. en 18.25 uur en 14.17 uur „Uit gevoel van verantwoordelijkheid hebben wij de positie van de Reaklif doorgegeven aan Radio Scheveningen. Daar is die sleepboot natuurlijk op af ge komen. Die heeft er misbruik van ge maakt. We hebben hem op alle kanalen van de radio opgeroepen, maar hij gaf geen sjoege. Hij had de radio dichtgezet. Dat doen ze altijd. Ze geven niet eerder antwoord, dan nadat ze hebben vastgemaakt. Meteen toen de sleper vertrok, zijn wij geweldig aan het telefoneren gegaan. Met en via Radio Scheveningen. We hadden de naam van hef schip nog net kunnen lezen. Het was de SD Felice. Schipper Visser heeft die naam op een papiertje gekrabbeld.” Nadat de Lemster vissers door de goede zorgen van de Urker vissers Weer wat op verhaal waren gebracht, werd besloten de gehavende kotter op sleep touw te nemen. De zee zou dan eerst wel wat rustiger moeten worden. De Corina bleef in afwachting van kalmer weer de wacht houden. De kotters die in de omgeving visten, wisten van de brand en bleven uit de buurt. Onbekende sche- zoals kamermuziek, recitals, herhalingen van klassieke programma’s van Hilver sum I en Hilversum II, festivalprogram- ma’s en grammofoonplaten worden uitgezonden. Hilversum IV moet een klassieke muziekzender worden met 69 uren zendtijd per week op een ontkop peld FM-net. Voor de programmering wordt gedacht aan 70 a 80 percent klassieke muziek, de rest van de tijd zou opgevuld moeten worden met nieuws, actualiteiten en informatie. Voor nieuws wordt gedacht aan driemaal twee minu ten per dag. De VARA, die niet kan meegaan met de begrotingsvoorstellen zal een afzon derlijke begroting indienen, zo bleek tij dens een vergadering van het NOS- bestuur. Volgens de NOS-begroting zal Hilver sum IV straks met een lager uurbedrag moeten rondkomen dan Hilversum I en II, die per uur 1470 mogen besteden. De toekomstige klassieke-radiomuziek- zender krijgt een uurbedrag van 800. Dat is meer dan de 616 van Hilversum III. Per A-omroep zou VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG Droog weer met zonnige perioden. Koudere nachten, maar overdag temperaturen. Aantal uren zon 4 tot 11; Min. temp. omstreeks 1 graad; Max. temp.: omstreeks 9 graden; Kans op een droge periode van minstens 95 percent; Kans op een geheel droog etmaal: 80 percent de zaak is naar zijn mening, de werkloosheid, wordt gediend. 1 f 1 1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2