DEIJKERS: „WE REDDEN HET WEL Lissabon PSV vertrouwt in volledig op snelle counters EK IN NEDERLAND Wereldrecord VERRASSINGEN OP WK IJSHOCKEY van Moeratov SPORTÜf® Renner overleden Als ik zondag mijn slag sla inde Nationale Lotto ga ik .werken in de vakantie en neem ik verder vrijaf. js,y r AMSTERDAM MET VAN DE MERKT TEGEN FC KÖLN E 99 s eau Die droom kan werkelijkheid worden. Even een paar simpele kruisjes zetten. door Theo Klein •RS 1 RS Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. r en zilt. is er erden er te i van IRS ERS )S- AMSTERDAM In totaal heeft Klaas Karte op de Nederlandse en Duitse televisienetten zeven keer kunnen zien hoe hij twee weken ge leden in de UEFA-cupwedstrijd tegen FC Köln binnen vijf minuten een gele kaart verdiende. Met hem zijn inmiddels alle in voetbal ge ïnteresseerde Nederlanders (en Duitsers) meer dan voldoende inge licht over de schoffelpraktijken van de „Lieverdjes” in het algemeen en Klaas Karte in het bijzonder. De 28- jarige voetballer uit Uithoorn is er inmiddels van overtuigd geraakt dat hij door die overvloedige publi citeit zijn bijnaam Klaas Karate, op gelopen in een wedstrijd tegen AZ, toen hij er ook al hard tegenaan ging, wel nooit meer kwijt zal raken. Dat gaat zo. 1Haal een Lotto-formulier bij uw club of winkelier. 2. Kruis 6 getallen aan per kolom (met een minimum - van 2 kolommen). 3. Vul het formulier verder duidelijk en correct in. 4. Lever het formulier in en betaal uw inleg (voor f 1,75 hebt u al twéé, kansen). 5. Zondag weet u of u - bijvoorbeeld - een half miljoen gulden rijker bent. Zo gaat dat. In Studio Sport (zondagavond) worden de 6 winnende getallen getrokken.Plus een extra getal: het reservegetaL Er wordt dus altijd 1 getal meer getrokken dan u aan kruist per kolom. Dat reservegetal kan uw geluksgetal zijn als u niet alle 6 winnende getallen hebt aangekruist. Kijk maar. 6 goede voorspellingen per kolom (zonder reservegetal) 2e prijs: 5 goed reservegetal 3e prijs: 5 goed (zonder reservegetal) 4e prijs: 4 goed (zonder reservegetal) 5e prijs; 3 goed reservegetal Het reservegetal heeft dus alleen een functie bij de 2e en 5e prijs. Alléén als u 6 goede voorspellingen (zonder reservegetal) hebt gedaan, is het raadzaam dat even telefonisch door te geven. Het nummer vindt u op het formulier. In alle andere gevallen hoeft u niets te doen. Elke zondag uitslag. 19 - waarschijnlijk geen beroep E LWEG >oed de (ADVERTENTIE) Gerrie Deykers: „We kunnen Benfica wel hebben” Moeratov: erg snel Degradatie Oranje dreigt 0507 werk- i kie- voor ’.Hun Ikom. irken, malie, langs. ;atie t 94, 19 Ann-Sofie Jamström verbeterde haar eigen (zaterdag gevestigde record op de 500 meter van 42.98 seconden tot 42.83. Moeratov leverde zijn prestaties op de eerste dag van de landenwedstrijd tegen Zweden. De 28-jarige Rus heeft nu een uitstekende kans het wereldrecord pun tentotaal van Lasse Efskind (154.400) te verbeteren. Na de eerste dag is zijn totaal 76.440 punten. Cees Sint Nicolaas begon in 1967 met wielrennen. Sinds vijf jaar was hij ama teur. Twee andere leden van het gezin Sint Nicolaas zijn ook actief in de wie lersport: de zonen Gerrie, één jaar ouder dan Cees (amateur) en Krijn (nieuwe ling). Karte gaat er echter prat op dat hij zich nooit tot commentaar of vechtpar tijen heeft laten verleiden, hoewel de acties die tegen hem ondernomeh wer den vaak allesbehalve zachtzinnig wa ren. „Ik hou er niet van om daarover te zeuren. Ik zeg ook nooit wat tegen de scheidsrechter. Ik kan incasseren. Zolang er op de bal gespeeld wordt, vind ik dat ook helemaal niet erg. Niemand zal mij ervan kunnen beschuldigen dat ik niet sportief speel. Hard wel, maar niet ge meen. Ik speel onder alle omstandighe den de bal en niet de man. Zelfs toen Overath onderuit ging, probeerde ik dat- Een gele kaart voor die actie was dan ook een te zware straf”. „Achteraf moet ik wel zeggen dat ik door het hele gebeuren in Keulen een stuk wijzer geworden ben. Als ik eerder in de Nederlandse competitie mee had kunnen spelen, meer ervaring op had kunnen doen, dan was dit in Keulen waarschijnlijk niet gebeurd”. Karte: „Ik hou er rekening mee dat ik er dit keer weer naast zal staan. Ten- Omdat Zwitserland gisteravond tegen Japan (2-3) niet tot dezelfde krachtsin spanning in staat bleek als tegen de (Van onze sportredactie) LISSABON. PSV dat vandaag in Lissabon arriveerde, vertrouwt in de re turn tegen Benfica volledig op de coun ter. Een belangrijke pion in die strijd wijze is Gerrie Deijkers, de oud-Baro- nie-speler, die zich in een opmerkelijk korte tijd verzekerd heeft van een vaste plaats in het PSV elftal en in feite de enige speler is die tot nu toe bij de Eindhovenaren deze competitie nog niet te kampen heeft gehad met vormverlies. DDR, zijn er nu vier koplopers met vier punten. De stand: DDR 3 4 18-11, West-Duits- land 3 4 15-11, Japan 3 4 13-9, Italië 3 4 8-9, Joegoslavië 3 3 11-8, Roemenië 3 3 13-12, Zwitserland 3 2 10-13, Nederland 3-0 3-18. \LEN o van npcr. er. t ’t EG steeds opnieuw te moeten komen. Dat heeft dan tot gevolg dat de achterste lijn van de Portugezen wat meer offen sieve neigingen zal moeten vertonen. En dat is dan meteen in ons voordeel, omdat we in de counter levensgevaarlijk kunnen zijn”. Hoewel sportief Nederland na de wed strijd tegen de Keulse ploeg anders zal vermoeden, ziet de straflijst van diezelf de Karte er nog bijna maagdelijk uit. Slechts éénmaal in de acht jaar dat hij de amateurvereniging Uithoorn diende, liep het stevige Lieverdje een voorwaar delijke straf op. terwijl hij in zijn eerste seizoen bij de FC Amsterdam in de nationale competitie eenmaal geel incas seerde. Karte: „Maar daar til ik niet zo zwaar aan, al was ik natuurlijk liever in de publiciteit gekomen omdat ik veel doel punten maakte. Die naam Klaas Karate is in eerste instantie als een grap gelan ceerd. Het was nu eenmaal gemakkelijk van mijn achternaam af te leiden”. de counter krijgen we in Lissabon be slist. In Eindhoven was dat niet moge lijk omdat Benfica toen bijzonder sterk op de mandekking speelde En hebben we het geluk snel op een voorsprong te komen, dan geloof ik dat we het kunnen redden. Het zal dan wel bijzonder zwaar worden om overeind te blijven, maar wanneer PSV bereid is tweemaal drie kwartier met dezelfde inzet te spelen als tegen Wageningen, heus, dan komen we in de halve finale”. LEIDEN (ANP). De amateurwiel- renner Cees Sint Nicolaas uit ’s-Gra- vendeel is gistermorgen in het Elisabeth- ziekenhuis te Leiden overleden. Sint Nicolaas (23) kwam zaterdag tijdens de Ronde van Zuid-Holland ernstig ten val en werd met een schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis vervoerd. één wed strijd bestrafte, zal Pim van de Meent op klaas Karte doen. De opengevallen plaatsen op HARD, MAAR SPORTIEF” „We hebben de kansen nog steeds in eigen hand. Als het een beetje loopt en we eindelijk eens het eerste doelpunt erin tikken moeten we van Zwitserland (morgen) en Joegoslavië (donderdag) kunnen winnen. Maar het wordt wel steeds moeilijker”. Tegen Roemenië had Jastremski in overleg met de spelers de aanvalslijnen drastich omgegooid. Henri Hunting kwam wat beter tot zijn recht tussen Dick Decloe en Dick Jellema en de ver beneden zijn normale vorm spelende Limburgse Tsjech Jiri Antof draaide wat beter nu zijn clubgenoot Mirek Vosatko bij dit wereldkampioenschap zijn debuut maakte. Tegen de Italianen speelde het oran jeteam steeds minder naarmate doelpun ten uitbleven. De opdracht tegen Roe menië was daarom heel simpel: zo snel mogelijk een treffer forceren. Het pakte wederom radikaal verkeerd uit. Twee maal ging aanvoerder Hans Christiaans in de eerste periode ver mee in de Hoewel Van de Ban en Visser morgen bij FC Amsterdam—FC Köln niet van de partij zullen zijn, omdat de UEFA hun rode, respectievelijk twee gele kaar ten met een schorsing voor De nuchtere Karte, aanvankelijk aan getrokken als mogelijke vervanger van Frits Flinkevleugel beschouwt de zaak nu als afgesloten. Hij wil er, net als trainer Pim van de Meent en de andere Lieverdjes, liever niet meer over praten. „Ik zal er alleen nog wat van merken wanneer ik aan het eind van de maand 1000 gulden minder op mijn salaris strookje krijg”, aldus Karte, die daarmee doelt op de betaling van de 1000 gulden boete waarmee het bestuur van de FC hem en Jan Jongbloed vorige week be strafte. Het is overigens zeer onwaar schijnlijk dat Karte morgen voor de tweede krachtmeting tegen de Keulse profs in het veld zal komen. „En”, gelooft Gerrie Deijkers, die overigens last heeft van een lichte kuit- blessure, maar woensdagavond ongetwij feld toch zal kunnen spelen, „de kans op SAPPORO (ANP). De prolongatie van het verblijf in de b-poule wordt voor het Nederlandse ijshockeyteam na de 6-1 nederlaag tegen Roemenië twijfel achtig. Het team van bondscoach Bob Jastremski speelt steeds beter, ook min der hard, maar had tegen de geljjkwaar- dige Roemenen zo mogelijk nog meer pech in de afwerking van de aanvallen dan tegen de Italianen. Karte laat echter tegelijkertijd dóór schemeren dat hij de beschuldiging, als zou hij er te hard tegenaan gegaan zijn, wel kan begrijpen. „Ik was misschien te gespannen. Misschien wilde ik me te snel waarmaken”, aldus de Uithoomse speler, die voor dé geschorste Nico Jan sen op moet draven. 6 kruisjes per kolom. Let op het reservegetaL Veel kansen op veel prijzen. Ie prijs: Alléén melden bij alles goed. Gerrie Deijkers: „Kennelijk sta ik iets anders tegenover de voetbalsport dan de overige PSV’ers. Voetbal is voor mij wel een „must”, omdat ik met die centen mijn studie moet betalen, maar ik geloof dat ik er beter afstand van kan nemen dan de meesten bij, ons. Natuurlijk ben ik vaak met een wedstrijd bezig, zeker wanneer er tegen Benfica gespeeld moet worden per slot van rekening loop ik nu ook weer niet zolang mee in de top maar ik kan het even gemakkelijk weer van me af zetten en mijn gedachten op iets anders concentreren. Mogelijk is dat de oorzaak dat ik dit seizoen inder daad altijd vrij constant heb gespeeld”. Met Kees Rijvers ziet Gerrie Deijkers de mogelijkheid beslist aanwezig dat PSV via een onverwacht positieve score in Lissabon doordringt tot de halve fina les. Het is weliswaar voor de PSV’ers geen bittere noodzaak om deze ronde tegen het Portugese Benfica te over leven de competitie blijft het allerbe langrijkste), maar veeleer uit prestige overwegingen wil men zich niet bij voor baat kansloos achten tegen de Portugese bekerkampioen. aanval, even zoveel keer was de traag wordende veteraan Henk Brand in zijn eentje niet opgewassen tegende flitsende uitvallen van de Roemenen (2-0). Terwijl Dick Decloe en ook Jack de Heer, de twee goaltjes-dieven bij uitstek, alleen voor een erg fortuinlijke doelman Valerian Netedu faalden, herhaalde zich dat drama in de tweede periode nog drie keer (5-0). Decloe redde in het laatste bedrijf op een „assist” van Jellema de eer en de Nederlanders gingen daarna steeds beter spelen. Zonder een greintje geluk echter. Uitblinker Tureanu maakte de Roe meense winst in de laatste minuut nog gefJatteerder: 6-1. De verrassingen in dit toernooi volgen elkaar in hoog tempo op. Alleen Neder land doet daarin niet mee, al is falen op zich van de oranjeformatie ook voor de insiders hier in Sapporo een even onbe grijpelijke als sensationele zaak. West- Duitsland was plotseling de grote favo riet na het falen van de Oostduitsers tegen Zwitserland. In de rechtstreekse confrontatie tussen de beide Duitse grootheden werd dat misverstand door de oostelijken met niet minder dan 6-0 vlot recht gezet. De Italianen putten zoveel moed uit de winst op Nederland, dat zij met hun oude ploeg ook Joego slavië verrasten. Deijkers: „Benfica moet in Lissabon aanvallen. Als wij het in de eerste helft achter dicht kunnen houden, ben ik benieuwd naar de reactie van Benfica. Ik geloof namelijk niet dat de voorhoede van de Portugese bekerkampioen de fy sieke kracht heeft om 90 minuten lang ALMA ATA (AFP, Tass). De Rus sische schaatsenrijder Valeri Moeratov heeft maandag op de Medeo-baan te Alma Ata een nieuw wereldrecord op de 1000 meter gevestigd. Moeratov kwam tot een tijd van 1.16.92. Het oude record stond sinds 11 april 1974 met 1.17.23 op naam van zijn landgenoot Aleksander Safronov. Safronov reed toen ook in Alma Ata. slotte ben ik eigenlijk een wisselspeler. Daar had ik me al mee verzoend toen ik voor dit seizoen voor FC Amsterdam tekende”. Niettemin is de naam Karte inmiddels op de Nederlandse velden berucht. En niet alleen door de meldingen die uit het Keulse doorsijpelden. Karte gaat er bij zijn spel van uit dat geen enkele tegen stander hem met liefde tegemoet zal treden. Hij vertelt: „Er wordt ook tegen mij hard gespeeld. Toen ik in Keulen op de grond lag, werd ik ook in mijn zij geschopt, en bij elke aanval daar moest ik eerst de vuisten van mijn tegenstan der of zijn speeksel ontwijken. Bij Uit hoorn heb ik jarenlang in de spits gestaan. En ook daar werd ik door mijn tegenstanders nooit zachtzinnig aange pakt”. BARCELONA (ANP) Tjjdens een congres van de CEBA, dat in Barcelona is ge houden, heeft Nederland, dat vertegenwoordigd was door de voorzitter van de KNBSB G. van der Heijden en voorts de heren G. Voogd en J. de Pierre, de organisatie van Het Nederlandse badmintonteam heeft met 4-3 gewonnen van Schotland. De zeges in de enkelspelen kwamen van Rob Ridder en Joke van Beusekom. Interlance heeft zich middels een 3- 1 zege op Gaggenau geplaatst voor de halve finale van het nationale beker toernooi. De Amerikaanse basketballer Ed Searcy is wegens wangedrag door de Am sterdamse vereniging ASVU ontslagen. De Nederlandse tennissers Sanders, Heffels en Hordijk hebben de derde ronde bereikt van het toernooi in Nice. Betty Stöve bezet voor het seizoen ’75 van het Verginia Slimstoernooi mo menteel de zevende plaats met een ver dienste van 25.675 dollar. De Russische gewichtheffen (veder- gewicht) Nicolas Kolesnikov bracht het wereldrecord stoten op 160,5 kilo. Klaas Karte, in het dugelijks leven werkzaam als monteur in Amsterdam, maakt zich niet druk om zijn twijfelachtige voetbalreputatie. het Europees honkbalkampioenschap voor 1977 toegewezen gekregen. Het is de vierde keer dat Nederland dit toernooi zal organiseren. Twee keer werd het kampioenschap van Amsterdam afgewerkt (1958 en 1962) en een maal in Haarlem (1973). Van 4 tot en met 6 juli zal in Mannheim het eerste EK voor spelers van 13 tot 15 jaar ge houden worden. het middenveld worden waarschijnlijk opgevuld met Van de Merkt (zijn bot breuk in het gezicht is nog niet hele maal genezen, maar hij kreeg niettemin van clubarts Farber toestemming om weer te spelen) Cornwall of Ten Bosch. Pim van de Meent (,We hebben de hoop nog niet opgegeven”) vertrekt van daag met de volgende spelers naar het trainingkamp Mn Zeist: Jongbloed, Flin kevleugel, Huser, Koopman, Bianchi, Ot to, Van de Lem, Jansen, Meijer, Van der Linden, Cornwall Van de Merkt, Karte, Ten Bosch, Oik. De delegaties van de Nederlandse en de Italiaanse bond kwamen tijdens het con gres tot overeenstemming tot het spelen van een vijftal wedstrijden een zogenaam de „best of five” tussen de dames-softbalteams van beide landen. Nederland zal voor de eerste keer als gastland optreden. De data voor deze wedstrijdenreeks zullen in overleg worden vastgesteld. Tijdens het toernooi om het Europees honkbalkampioenschap, dat van 24 juli tot en met 3 augustus dit jaar in Barcelona zal worden gespeeld, zal de ploeg van Jong Oranje eveneens een „best of five” spelen in Italië tegen Jong Italië. De finale van de wedstrijden om de Europese beker voor clubs zal worden gespeeld op 20 en 21 september. De voorronden zullen van 13 tot en met 15 juni in twee poules worden gespeeld in Madrid en Rotterdam. In Madrid zullen de Spaanse kampioen Haarlem Nicols aantreden. In Rotterdam komen de Nederlandse kampioen Sparta, Condepols, de Italiaanse titelhouder Fortitudo Grappa Canonnier en bekerhouder’ Luchtbal uit België, Nice Universitaire uit Frankrijk en de Zweedse titelhouder Ba- garnossen tussen de honken. iSS T 4- rl'. o

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 19