NIEUWE PARTIJ NEEMT MOGELIJK AAN REGERING DEEL Turk zou door Utrechtse Onenigheid tussen Portugese politici Raadsman Amsterdam: ,Bouw Bijlmer Bajes sneeuw Hasjhandelaar aangehouden VEILIGHEIDSGORDELS REDDEN 360 NEDERLANDERS HET LEVEN Helft bevolking gebruikt medicijnen I ■nnH' politie mishandeld zijn gaat toch wel door’ □□□Elite dit Onderzoek: „Pijnstillers zijn absolute toppers” I met moeder in de Jonge leeuwtjes Luchtramp Argentinië 1 I „Geen speciaal regime kansspelbelasting bij casinospelen” OW1B 2 BINNEN- EN BUITENLAND 1975 MAART 1 8 DINSDAG v N Staking artsen Euthanasie i Guerrillastrijd Olie Actieweek Kerksleutels 1 5 Ceausescu Kunst in hotel Baarmoederhalskanker Starfighter Verkiezingen I Jongetje onder tractor 8a Spelende kinderen I Hongerstaking S di u eu ss sa f 7* f f (Van onze correspondent) ben. WEERRAPPORTEN gü 0.1 6 0 (Van onze redactie economie) 2 16 (Van onze redacteur in Lissabon, J. Oostergetel) Hoog water Laag water zw. bew. onbew. onweer onbew. onbew. onbew. 1. bew. onbew. onbew. 1. bew. 4 3 20 —2 0 —3 2 8 8 12 7 8 0 Bijna 10 percent van de geneesmidde len schreven de dokters voor aan een andere patiënt dan de eigenlijke gebrui ker. Van de overgebleven geneesmidde len wordt in een later stadium 14 per cent opnieuw gebruikt zonder raadple ging van de dokter. In de helft van de Ir. Asmussen waarschuwde verder met klem tegen de verleiding de nadruk te leggen op negatieve aspecten van de UTRECHT De Turk Sadi Zehir die illegaal in Nederland verblijft wil een aanklacht indienen tegen de Utrecht se politie. Hij zegt donderdagavond j.l. te zijn mishandeld in een cel op het hoofd bureau. In een ziekenhuis werd hij vrij dag na zijn vrijlating behandeld voor verwondingen aan armen en benen, een hoofdwond en twee blauwe ogen. hun moeder de koude omgeving ver kennen. BUENOS AIRES (AP). Van officië le zijde is hier gistermiddag meegedeeld dat er bij het verongelukken van een vliegtuig van de Argentijnse luchtmacht afgelopen weekeinde 55 mensen om het leven zijn gekomen. De Argentijnse politie heeft gisteren bij een huiszoeking naar linkse guerril lastrijders in een vuurgevecht drie ver dachten doodgeschoten. Eén politieman werd gewond. Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren de algemene verkiezingen uitge steld die volgens de grondwet uiterlijk 23 maart moesten worden gehouden. Voor het uitstel werd geen reden gegeven. o 1 4 —7 1 10 6 7 10 7 w ti k< H g< B ei cl zi L e: ge ei v h v h v V l I J c l c u —2 —2 0 1 8 0 0 g r< ti d zi g o e< in D ei ri h( cc L< at V a< m cit st tu gc w ni in jo w w L P< v« V] b< ir P ir si n 3 o.i i 0.5 0.4 2 1 7 0.3 0 0.3 0 0 4 1 0.1 0.1 7 0 8 14 0.2 2 1 2 0 3 0 0 0.1 3 19 0 5 3 1 Het regionaal ziekenfonds lie»t dat on derzoek in 1970 verrichten. Als gevolg mede van ziekte en overlijden van dr. J. L. Jessen die leiding had van het team onderzoekers van het sociologisch insti tuut uit Groningen, zijn de resultaten nu pas bekend Niettemin vond Unie, het blad van de Nederlandse Unie van Zie kenfondsen, dat er nog voldoende interes sante gegevens in stonden voor publika- tie. Schrikbarend vinden ziekenfondsdes- De Turk heeft een Utrechtse advocaat ingeschakeld, Deze heeft verklaard geen aanklacht te zullen indienen, omdat hij ervan overtuigd is dat zijn cliënt door de rechter in het ongelijk wordt gesteld. De jurist twijfelt er echter niet aan dat Zehir op het politiebureau is mishan deld. Donderdagavond heeft de Turk nog bezoek gehad van een tolk, die heeft gezien dat hij gewond was. Zehir zegt te zijn mishandeld door twee agenten in burger. Volgens hem is hij donderdag opgesloten, toen hij zich op verzoek van de politie kwam melden. Zehir zou zijn beklag hebben gedaan over de cel, die hij vies vond. Hij zei dat door het luikje in de celdeur tegen een agent. Toen de agent het luik wilde sluiten, belette de Turk dat door zijn hand er tussen te steken. Een andere agent zou toen zijn hand hebben vast gepakt, terwijl de eerste er een bran- c .S5 AMSTERDAM (ANP) Als het Ge rechtshof al zou besluiten, dat B. en W. van Amsterdam hun medewerking aan de bouw van een nieuw, groot gevan geniscomplex vlak buiten de stadsbe bouwing moeten staken, dan nog zou daarmee de bouw niet onmogelijk zijn, aldus heeft mr. J. Werner als raadsman van de gemeente gisteren voor het Ge rechtshof aangevoerd. Het is immers de Rijksgebouwendienst die dit huis van bewaring optrekt en die kan dat huis wel zonder toezicht en goedkeuring van de gemeentelijke instanties bouwen. De bouw zou dus alsof er niets gebeurd is worden voortgezet. In het nieuwe Sonestahotel, dat op 4 april wordt geopend in Amsterdam, zal voor ruim een kwart miljoen aan kunst werken worden geïnstalleerd. De kunst werken zijn ondermeer afkomstig van Karei Appel, Lucebert en Jan Cremer. Op 1 april start in Ede een onderzoek naar baarmoederhalskanker onder de vrouwen van 35 tot 54 jaar. Het onder zoek strekt zich uit over de periode van 1975 tot en met 1977. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. Rtad. onbew. Twente zw. bew. Vlissingen sneeuwbui Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbrück Weer In binnen- en buitenland LISSABON Tussen de leiders van de communistische en socialis tische partijen in Portugal bestaat onenigheid over de vraag met welke partijen de nieuw te vormen.coa litieregering moet worden uitge breid. De Portugese premier Gon calves heeft meegedeeld dat hij de Democratische Beweging (MDP- CDE), een niet-communistische linkse partij, in de regering zal op- nemén. Socialistenleider Mario Soa res zei echter tijdens een vergade- no no nno no no ono no no no no n n no no no ono nno windst. nnw ono no n zo nno no zzw windst. windst. ono nnw o nno z ono windst. nnw nno zw n no w zzw Drieduizend ziekenhuisartsen in New York hebben gisteren voor onbepaalde tijd het werk neergelegd. Door deze staking zijn 23 ziekenhuizen met in to taal 10.000 bedden getroffen. Vaak wer ken de artsen 110 uur per week, zij willen dit nu terugbrengen tot 80 uur per week. Een vierjarig jongetje uit het Gelderse Maurik is gistermiddag om het leven gekomen toen hij van een pony viel en onder een passerende tractor met aanhanger terecht kwam. De pony schrok van de naderende tractor. Het jongetje was op slag dood. d C C (Van onze correspondent) Dit heeft ir. E. Asmussen, directeur van de stichting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid (SWOV) vanoch tend in Amsterdam gezegd op een pers conferentie van Veilig Verkeer Neder land. Hij zei ook dat heupgordels niet inferieur zijn aan driepuntgordels. Ir. Asmussen neeft ingehaakt op on derzoekingen van de SWOV in opdracht van de ministeries van Volksgezondheid en van Verkeer en Waterstaat. De indruk dat de heupgordel inferieur zou zijn aan de driepuntsgordel is z.i. te wijten aan uitspraken in het buitenland dende aansteker onder hield. Toen de Turk zijn hand niet terugtrok, kwamen de agenten de cel binnen en sloegen en trapten hem. De politie ontkent dit. Wel heeft zij bevestigd dat de Turk werd opgesloten, in verband met het onderzoek naar een steekpartij waarbij hij vorig jaar werd gewond. Nog maar enkele weken oud, pas uit het leeuwenhuis het Safaripark in en djy» al DEN HAAG Een grote meer derheid van de Nederlanders voelt zich gezond (80 percent). Maar toch gebruikt de helft naar verhou ding veel vrouwen medicijnen. Pijnstillers als aspirine en derge lijke zijn daarbij de absolute top pers: die gebruiken 20 percent, tegen 10 percent voor „anti-zenuw- middelen” en dergelijke. Vrouwen gaan meer naar de dokter: vier maal per jaar; mannen ruim twee maal gemiddeld. Dit zijn conclusies uit een onderzoek bij ruim 1.600 mensen. ring van zijn partij in Porto, dat het niet noodzakelijk is tot een bredere samenstelling van de regering te komen. Het opperste gerechtshof in Washing ton heeft unaniem besloten dat de fe derale regering alle rechten kan doen gelden op de olie die zich mocht bevin den in de Atlantische Oceaanbodem, verder dan drie mijl uit de kust. De oosterse kuststaten hadden medegedeeld dat zij aanspraak maakten op de olie. De Belgische minister van Defensie Paul van den Boeynants is vandaag in Nederland om besprekingen te voeren met zijn ambtgenoot ir. H. Vredeling. Het gesprek zal gaan over de opvolging van de Starfighter. „Denk om de spelende kinderen 30 km per uur”, staat op het bord dat enkele Utrechtse kinderen hoog boven het wegdek hebben gehangen. Hiermee protesteren zij tegen het voortjakkeren de verkeer door hun straat. Een be woonster van de straat protesteert al eni ge maanden en wil ook een maximum snelheid in de straat. De politie staat wel positief tegenover de plannen, maar zegt weinig te kunnen doen. Nu hebben de kinderen zelf maar het heft in handen genomen. 3 5 5 5 6 —1 3 8 3 6 18 13 5 12 5 4 6 —2 4 4 15 13 3 14 14 16 2 13 3 7 15 13 0 —12 1 Het bestaande regime voor de kans spelbelasting houdt in dat een vrijstel ling zal gelden voor prijzen van 100 en minder. Belasting wordt ingehouden van de overige prijzen. Volgens de bewindsman zullen de aan de uitvoering van de belastingheffing verbonden problemen bescheiden zijn, aangezien een samenvoeging van prijzen bij roulette en dergelijke uitgesloten is. Voorts zullen de prijzen veelal de grens van 100 niet overschrijden. „Dit laat ste”, aldus de staatssecretaris, „recht vaardigt ook dat het tarief gehandhaafd blijft op 25 percent, in overeenstemming met hetgeen bij andere vormen van kansspelen geldt.” selen. Uitstel van doktersbezoek bete kende niet dat men probeert er zelf iets aan te doen. Degenen die het snelst naar de dokter gaan, zijn mensen met klach ten over infecties, vergiftingen, adem haling, verkoudheid, griep. Het voormalig bestuur van de St. Lambertuskerk in Eindhoven heeft ge weigerd de sleutels van de kerk en de bezittingen van de parochie over te dra gen aan de districtsparochie Ge.stelzuid. Volgens een besluit uit 1970 zou de St Lambertusparochie samen met twee an dere parochies in het district moeten opgaan. bood het rijk voor deze grond, die in totaal ongeveer 2,5 hectare meet, een stuk grond bij Diemen aan, groot ruim 7 hectaren. De transactie kwam bijna met gesloten beurs tot stand. autogordel. Het is weliswaar nog geen volmaakt beveiligingsmiddel, maar het SWOV-onderzoek laat onomstotelijk zien, dat de gordel een geweldige levens- redder is. De kaïns dat een voorin zittende van een personenauto overlijdt als gevolg van een ongeval vermindert met minstens 60 pet als hij de gordel gebruikt. AMSTERDAM (ANP) Sinds 1972 hebben ongeveer 360 Neder landers hun leven te danken aan het dragen van veiligheidsgordels in de auto. Als iedere voorin-zit- tende van een met gordels uitge ruste auto deze altijd zou dragen, dan zou dat een jaarlijkse winst zijn van ongeveer 420 levens buiten, en ongeveer 120 levens binnen de be bouwde kom. Sinds gistermorgen is in Enschede de heer J. Adolfs voor het raadhuis in hongerstaking gegaan. Hij protesteert hiermee tegen een naar zijn mening ondemocratische gang van zaken rond* een subsidie van 4 miljoen gulden van het ministerie van CRM ten behoeve van het experiment welzijnsbevordering. sneeuw: een merkwaardige gewaarwor- I ding voor deze leeuwtjes, die hier met Het Roemeense parlement heeft giste ren Nicolae Ceausescu herkozen als pre sident van Roemenië. Hij is sinds maart 1965 secretaris-generaal van de Roe meense communistische partij. was gisteren in Zweden aangekomen voor een bezoek van drie dagen. Ge vraagd welke partij dit was, antwoordde de minister: „De MDP”. DEN HAAG (ANP) Staatssecretaris Van Rooi jen van Financiën wil geen speciaal regime voor de heffing van kansspelbelasting bij casinospelen. Het bestaande regime zal bij deze spelen van toepassing zijn, zo blijkt uit het gisteren gegeven antwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede-Kamerlid Scholten (CHU). Het Landelijk Overleg houdt deze week in alle universiteits- en hoge- schoolsteden een actie met het motto „Intrekking van het wetsontwerp her structurering”. In alle plaatsen organise ren de studenten bijeenkomsten, forums en onderwijsdagen. De actieweek wordt besloten met een demonstratie op zater dagmiddag 22 maart in Utrecht. Het was een van de argumenten, die mr. Werner aanhaalde tijdens het hoger beroep, dat door de stichting „Laten we wel zijn” als appellante was ingesteld tegen een vonnis van 3 januari jl. waar bij president mr. J. Borgerhoff Mulder de eis afwees om het stadsbestuur te verbieden verdere medewerking aan de bouw te verlenen. Evenals in eerste aanleg tijdens het kort geding betoogde mr. T. Hoogeboom voor de stichting, dat B. en W. zich bij het verlenen van de bouwvergunning niet volgens alle regelen van correct bestuur hadden gehandeld. Pleiter be toogde voorts, dat de actiegroep „Stop huis van bewaring” die de stichting in het leven heeft geroepen omdat alleen zo’n stichting de rechtspersoonlijkheid bezit voor het aangaan van een kort ge ding, niet zozeer planologische bezwaren tegen het complex heeft, doch meer be zwaren tegen de wijze van penitentie. Het complex, dat al spoedig in de volks mond de bijnaam „Bijlmer Bajes” kreeg, ligt volgens de actiegroep te ver buiten de stad en is te groot. De actiegroep wil daarom met het rijk in discussie treden in de hoop, dat met een gebouw van meer bescheiden om vang kan worden volstaan. Nog liever heeft men, dat er helemaal geen Bijlmer Bajes komt en dat, de verouderde Hui zen van Bewaring 'in Amsterdam wor den gemoderniseerd. Maar zoals bekend heeft het stadsbe stuur in 1970 met het rijk een grond ruil aangegaan. Beide uit de vorige eeuw stammende Huizen van Bewaring aan het Kleine Gartmanplantsoen en aan de Amstelveenseweg waren eigendom van het rijk, evenals het naast het Huis van Bewaring gelegen kantongerecht aan het Kleine Gartmanplantsoen. De gemeente Langdurig uitstel komt voornamelijk voor bij de klachtengroepen gezwellen, allergieën, bloed, zenuwen, bloedsomloop rug, hoefdpijn, moeheid. Er bleek duide lijk verband tussen geslacht en uitstel len. Vrouwen blijken meer dan mannen geneigd te zijn langer te wachten met het raadplegen, en toch gaan zij meer naar de dokter. Ook werd een verband ontdekt tussen leeftijd en uitstellen: ouderen wachten langer. Wat uitstel betreft, valt op dat er geen duidelijk verschil bestaat tussen ziekenfonds- en particuliere patiënten. Wel is hel zo, dat zelfstandigen (vrijwil lig verzekerden) langer geneigd zijn te wachten dan mensen die in loondienst zijn. Schokkend vinden de deskundigen het feit dat 1 percent van de ondervraagden ten minste eenmaal per dag een pijnstil ler slikt. Het onderzoek bevestigt niet de veron derstelling dat ziekenfondspatiënten ver- kwistender zouden zij met medicijnen dan particulieren. Een werkgroep van de Anglikaanse kerk heeft zich gisteren in een rapport uitgesproken tegen het wettelijke toe staan van euthanasie voor ongeneeslijk zieken. De Anglikaanse deskundigen vre zen een ondermijning van de vertrou wensbasis tusen arts en patiënt in het geval dat euthanasie gelegaliseerd wordt. onder 18.50 uur onder 01.09 uur WOENSDAG 19 MAART IJMUIDEN 7.22 uur en 2.59 uur en op gronu van onvolledige research. Hij merkte op, dat er thans in Europa een sterke tendens is om de voorin-zittenden van personenauto’s te verplichten tot het dragen van uitsluitend driepuntsgordels. Dit zou het (vrijwillig) dragen van gordels door kleine kinderen en kleine volwassenen bijna onmogelijk maken door de daaraan voor hen verbonden gevaren. Ook personen van meer dan gemiddelde grootte kunnen met deze gordels moeilijkheden krijgen, n.l. in sommige kleine vierdeursauto’s. In deze gevallen kan beter een heupgordel wor den gedragen. Uitsluiting van de heupgordel is vol gens ir. Asmussen dan ook onverant woord Ir Internationale organen verzet Nederland zich dan ook met hand en tand tegen een dergelijke maatregel me de op grond van een rapport van de SWOV, dat in deze internationale orga nen is verspreid en dat begin april zal worden gepubliceerd. onbew. hagelbuit onbew. regen zw. bew. onbew. geh. bew. onbew. 1. bew. sneeuw sneeuwbui Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich De communistische partijvoorzitter Cunhal sprak zich in een tot de laatste plaats bezet sportpaleis in Lissabon uit voor „het versterken van de regering met elementen die op 11 maart de dag van de mislukte putsch) hebben getoond mee te willen werken aan de Beweging der Strijdkrachten”. Cunhal doelde daarmee op de MDP, en deed tegelijker tijd een aanval op de centrumpartij PPD. „Deelname van de PPD in een toekomstige coalitieregering moet nader onder ogen worden gezien” aldus Cun hal, die ook nog opmerkte, „dat het volk gevallen blijft van de voorgeschreven geneesmiddelen iets achter in een medi cijnkastje. Van de antibiotica die opge maakt moeten worden, blijkt 9 percent over te blijven. De meeste ondervraagden zeiden over een goede of zeer goede gezondheid te beschikken. Maar dat betekende niet dat het met de gezondheid ook inderdaad in orde was Zo was er een zware suikerpa tiënt die de enquêteur opgewekt vertelde dat hij uitstekend gezond was. Feit was ook dat de helft van de mensen die zeiden zich gezond te voelen, in de maand voor het onderzoek een of meer geneesmiddelen hadden geslikt. Vrouwen en ouderen voelen zich in het algemeen niet zo lekker als mannen en jongeren. Geneesmiddelengebruik en raadpleging van een arts kwam uiter aard vaker voor bij mensen die zeiden niet zo’n goede gezondheid te hebben. De mensen met een „slechte gezondheid” bleken merkwaardig genoeg niet de groep die het snelst naar de dokter gaat. Integendeel, zij waren kennelijk huive rig de dokter „alweer” lastig te moeten vallen. Het onderzoek wees ook uit dat de meeste klachten na ongeveer een maand waren verdwenen. Uitzonderingen waren klachten op het gebied van zenuwen, vermoeidheid en andere vage verschijn- onbew. h. bew. sneeuw onbew. h. bew. geh. bew. h. bew. zw. bew. sneeuw onbew. onbew. sneeuw onweer regen onbew. geh. bew.. sneeuw Casa Blanca zw. bew. Las Palmas New York Tel-Aviv Tunis De perbureaus AFP en DPA mel den dat de zes leden vande ban kiersfamilie Espirito Santo, die na de mislukte coup van 11 maart waren gear resteerd, na verhoor op vrije voeten zijn gesteld. De inmiddels genationaliseerde bank „Espirito Santo” is een van de grootste van Portugal. Ook de grootin dustrieel Jorge de Melo, president-direc- teur van „CUF”, een van de grootste industriële concerns van Portugal, is vrijgelaten. Ook hij was aangehouden na de gebeurtenissen van 11 maart. Het Portugese dagblad ,A Capital’ schrijft dat de revolutionaire raad als volgende stap in de hervorming van de Portugese maatschappij de nationalisatie van de basis-industrie (staal, elektriciteit en olie) zal afkondigen. Ook zou de raad overwegen partijen te verbieden die zich in de marge van het huidige politieke patroon van Portugal bevinden. Daar voor zouden zowel de Maoïstische MRP als de centrumrechtse christen democratische PDC van Sanches Osorio in aanmerking komen. 19.47 uur 15.24 uur ROTTERDAM. De grootscheepse inval die de Rotterdamse recherche vo rige maand heeft gedaan in een loods te Woerden, waar voor 2,2 miljoen gulden hasj werd gevonden, heeft gisteren een vervolg gekregen nadat de politie een inval deed op een terrein in de Maasstad waar een caravanhandei is gevestigd. Een 34-jarige handelaar uit Rotterdam en een 44-jarige man uit Portugal wer den gearresteerd op verdenking een aan deel in de hasj-smokkelaffaire te heb- kundigen het dat bijna een kwart van de medcijnen die uitsluitend op recept verkrijgbaar zijn, in tweede instantie wordt gebruik zonder dat er een arts aan te pas komt. Van de geneesmiddelenverbruikers was 80 percent voor een recept naar een dokter gestapt. De resterende 20 percent van de medicijnen komt van een drogist of was zonder recept in de apotheek gekocht. Bijna de helft van de patiënten die een arts consulteerde, had al een maand ergens last van voordat de dok ter werd geraadpleegd. Tien percent van de ondervraagden was ooit naar een magnetiseur, kruiden dokter of wat dies meer zij, geweest. Dat ziekenfondspatiënten sneller en va ker naar de dokter gaan „is een fabel tje” concluderen de onderzoekers. De helft van de Nederlanders weet niet welke medicijnen zij slikken De gemid delde Nederlander slikt 48 „antizenuw- middelen”, per jaar; vrouwen trouwens meer dan mannen. de richting van de PPD niet vertrouwt door zijn anti-communistische propagan da”. Mario Soares nam ten aanzien van de PPD een andere houding aan dan Cun hal. „De PPD” aldus Soares, „dreigt het slachtoffer te worden van aanvallen en insinuaties gericht op het elimineren van de partij. Dit bewijst geen dienst aan de meervoudige democratie de de socialisti sche partij in Portugal ingevoerd wil zien”. Soares besloot zijn betoog met de opmerking: „Wij leven hier niet in Tsje- choslowakije, dicht bij de Sovjet-Unie maar in het meest westelijke deel van Europa. Het is daarom niet aan te raden de leeuw (waarmee hij de Verenigde Staten bedoelde) te kietelen, anders kun nen we weleens helemaal opgevreten worden”. Het persbureau Associated Press meldt dat de Portugese minister van arbeid, minister van arbeid, José Inacio Da Costa Martins, in Stockholm gisteren bevestigd heeft dat er binnen een dag of wat veranderingen in het Portugese ka binet kunnen plaatsvinden. Het is moge lijk dat een nieuwe politieke partij aan de regering zal deelnemen”, zei hij op een persconferentie. Da Costa Martins De plaats van deze ergste luchtramp in de Argentijnse geschiedenis was een berg in de Andes bij het skigebied van Bariloche. De verongelukte machine was een Fokker F-27 met 50 passagiers en vijf bemanningsleden. VOORUITZICHTEN VOOR DONDERDAG: Plaatselijk sneeuw- of regenbuien, ook op klaringen. Aanhoudend vrij koud. Aantal uren zon: 1 tot 8. Min. temp.: om streeks —1 graad. Max. temp.: omstreeks 6 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 percent. 18 20 WOENSDAG 19 MAART zon op 06.47 uur maan op 09.31 uur Een zeer belangrijk aandeel mag men aannemen. Destijds werd al duidelijk dat de Rotterdamse narcoticabrigade een aantal stromannen te pakken had. De drie arrestaties in Woerden, waarbij twee Rotterdammers en de chauffeur werden ingerekend, vormden het begin. Nog steeds is de Maasstedelijke politie zeer zwijgzaam over de hele kwestie. Aangenomen wordt dat er nqg meer arrestaties in deze zaak zullen volgen. Ö‘F u.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2