Illusies Agenda REM OP BOUW VAN BEJAARDENHUIZEN VOORDEEL SHOPPING ANWB komt auto’s keuren in Velsen 2 Ir 10 ir. if Stoutenbeeh Auto gekanteld 0 Jeans Housa „Dit geeft voedsel aan negatief beeld van politiek” 1 stoffenafdeling LION D’OR mTss LeVïs je aangehad 2dagen! 7 met nico scheepmaker .62, EXAMENS DINSDAG 1 8 MAART 1975 PLAATSELIJK NIEUWS 6 vmmmmrmwfmmmmmfH/i Promotie UNI TERLENKA tuis. POL. KATOEN JERSEY HOTEL RESTAURANT DEZE WEEK dagen nodig ■i per meter Nog Jtrecht. bijzondere aanbieding (023) Castricum Beverwijk Heemskerk Noord-Holland al boven norm Wijk aan Zee Opgewonden In en om Haarlem V eisen-IJmuiden K’J «te? aan (Vervolg van pagina 1) (ADVERTENTIE) Burgemeester drs. R. de Wit van en ui (ADVERTENTIE) u.: Const. Deze week een zeer i al ns heeft nog zo lang de voorraad strekt u.: en u.: Kruisweg 34 Haarlem Telefoon 023—32 17 50 BREESTRAAT - BEVERWIJK :n een en zijn sander rustig 1 of u jrdam, De jongen is met een hersenschudding en een gebroken pink in het ziekenhuis opgenomen. De auto werd geheel ver nield. Heerhugowaard ook niet relevant, vindt het PEN, omdat beide plaatsen in da regio Alkmaar liggen. Lange Nieuwstraat 185 Noord Arcade - tel. 13899. 160 cm breed in 15 kleuren en dessins Normaal 19,95 140 cm breed in 10 modekleuren Normaal 19,95 en De cijfers spraken in feite een nog duidelijker taal ten aanzien van de poli tieke partijen. Vergeleken met 1968 steeg de PvdA van 11 procent naar 18 pro cent, de PPR van één procent naar 14 procent en de WD van zes procent naar 14,5 procent, terwijl de KVP van tien procent naar drie procent zakte, en de AR van zes procent naar twee procent. AR-kamerlid Schakel, wiens kinderen ook verdeeld op de AR en de PPR bleken te hebben gestemd, zag twee oorzaken voor deze „stemming” onder de jongeren. In de eerste plaats zijn zij geneigd tot radicalisme: het moet óf „ja, zuster” óf „nee, zuster”, zo zei hij. Een tussenweg („graag, zuster?”) is er niet; het is Den Uyl of Wiegel. I en 'oord ssies iste- n in chap tem- aagd d te ij gen i een wam. nste- rder- n de in onze het eest, be- aou- dat i rm dat be- wil >ver In de s ge- wor- be- voor il ze- osten mge- uter- ütge- d en 1 Ge- na- u.: o.l.v. aanzienlijk modieuzer SANTPOORT, Bij de Van Dalen - laan in Santpoort is vannacht een perso- nenenauto, bestuurd door een 22-jarige jongeman, door het gladde wegdek ge slipt en gekanteld. voor ;ani- ;soe- n in rten ders i. Dan is de verbouwing gereed en kunnen wij u in het vernieuwde café en restaurant verwelkomen. directeur ir. F. van Eyndhoven weten waarom personeel en directie liever niet naar de Wognumsebuurt gaan. Daar Is geen uitbreidingsmogelijkheid op lange termijn. Het verkeer van en naar het kantoor moet door de stadskern. Het werkmilieu, in een oude buurt, vlak bij een spoorwegemplacement, wordt niet gunstig geacht. De Alkmaarse plek kost de provincie bovendien 6,5 miljoen meer, en gevoegd bij de kosten van een par keergarage betekent dat jaarlijks acht ton meer kosten dan in Heerhugowaard. Wat onenbaar vervoer betreft liggen Alkmaar en Heerhugowaard gelijk: bei de terreinen liggen vlak bij een spoor station. HAARLEM. Het is de tweede maal dat het PEN de eigen wensen niet geho noreerd ziet. Vorig jaar was op basis van enquêtes gebleken dat de meerder heid van het personeel in Zuid-Kenne- merland wenste te blijven. Toch kozen provinciale staten voor vestiging in Groot Alkmaar. Daar heeft het bedrijf zich toen bij neergelegd. Nu wordt het resultaat van een jaar onderzoek terzij de gelegd, omdat dat niet zou passen in het provinciaal beleid. Gelukkig was dominee Hof in zijn dagsluiting wat origineler. We hadden net een tweevoudige moordenaar gezien, die ook de echtgenoot van zijn zusje had vermoord omdat deze hem anders zou verraden, en uit de terugblik van de dominee begreep ik dat wij allemaal weleens zoiets willen doen, maar er de moed niet voor hebben. „Speak for yourself”, zeggen ze dan in Engeland. Laten we het er maar op houden dat ik hem nu maar erg summier en vereen voudigd weergeef, dan kan iedereen rus tig slapen. Opgang, Florastraat. 20 u. algemene leden vergadering van Kennemer Zwemclub. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. AMSTERDAM. Gemeentelijke Uni- versiteit. Geslaagd voor het kandidaats examen economie: H. J. Snabilie. Sant poort. Voor het kandidaatsexamen socia le geografie: D. Hoekstra, Haarlem. Voor het doctoraal examen sociologie: R. G. Rettig, IJmuiden. Voor het kandidaats examen farmacie: mevrouw J. J. M. Langendijk, Beverwijk. Voor het docto raal examen farmacie: J. C. Klinkert, Zandvoort. Voor het kandidaatsexamen natuurkunde: F. J. Peetoom, Hoofddorp. Voor MO A-wiskunde: A. A. C. Muns, Zandvoort. Voor het doctoraal examen wiskunde: R G. M. Angermann, IJmui den. In vergelijking met een eerdere enquê te in 1968 bleek de jeugd in korte tijd behoorlijk gedeconfessionaliseerd te zijn; zich van kerk en geloof te hebben afgewend. Zo bleek dat 51 procent van de jongens en 32 procent van de meisjes onverschillig staat tegenover het geloof, en dat 34 procent van de jongeren die lid zijn van een kerkgenootschap vrijwel nooit in de kerk komt. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Dinsdag 20 u.: „Wie was Drabble?": woensdag 14 u.: Jerry als circusclown". DINSDAG 18 MAART Werf, Jan Llgthartstraat. 20 u. klaverjassen. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. jaarvergade ring Nyv. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. Gedeputeerde ir. J. IJff vond dat de inspraak wel zin kan hebben, maar de beslissers zullen overtuigd moeten raken van de argumenten die worden aange voerd. Hij wees erop dat er nog een gesprek plaats zal hebben met de mede zeggenschapscommissies van het PEN. Daarna zullen GS een nader uitgewerkt en geargumenteerd voorstel voorleggen aan de voltallige provinciale staten. In „Alles of Niets” won de heer Mas tenbroek met mythologie voor de tweede keer 10.000 gulden, en in Aktua-TV noemde het hoofd van de narcoticabri gade van Interpol in Parijs, de Engels man Ray Kendall, Amsterdam het voor naamste drugscentrum in West-Europa. Als de wil er werkelijk is om er iets aan te doen, zoals in Frankrijk, waar toen de „French Connection” werd opge rold, kan ook de „Dutch Connection” tot staan worden gebracht, zei Kendall. We zagen ook nog Theo Koomen bij Rinus Michels zitten. Die zei dat het wat zijn toekomst betreft kon vriezen of dooien, of regenen, of sneeuwen, of hagelen, of ijzelen, dus voor Koomen was het, zoals te verwachten viel, een vergeefse tocht. Daar komt dan nog bij, zei hij, de neiging om voor iets nieuws te kiezen. Vroeger was dat D’66 (hij kon de cijfers noemen), op het ogenblik is dat de PPR. Hij had overigens goede hoop dat de Antirevolutionaire Partij zou blijven voortbestaan, met als voornaamste argu ment dat die partij al 100 jaar bestaat. Althans bijna. Nog vier jaartjes slapen, dan is het pas zover. Ik zal voor mr. Schakel zo niet bidden, dan toch duimen dat hij en zijn partij het halen... Van de jongeren kwam dit keer niet veel weerwerk, vermoedelijk omdat het onderwerp te abstract is, althans in hun ogen. Taalkundig het boeiendst vond ik de jongen die zei een voorkeur te heb ben voor de „PvdA c.q. PPR”. u.„Easy Hood”, Zaaide Henk Mochel (NCRV) bij de vorige malen met „De jeugd van tegen woordig” al paniek en ontsteltenis onder de christelijke ouders door via een enquête en uitspraken van jongeren (om maar niet te spreken van de deskundi gen) te laten zien hoe er door de jeugd van tegenwoordig over seks en alcohol wordt gedacht, gisteren deelde hij in de derde en laatste uitzending over geloof en politiek de genadeklap uit. een het beleid en met Den Haag Ds. Hof, die zijn alomtegenwoordig heid bewees door ook na Kojak nog een keer op het scherm te verschijnen, le verde een keuzepakket aan clichés af, die mijn bewondering voor hem (want hoe handhaaf je je op die manier als studentenpredikant onder hedendaagse studenten?) alleen maar deed stijgen. Een jongen meende dat je het leven ook zonder geloof wel afkon, maar ds. Hof noemde het geloof iets dat je leven zin geeft: waar haal je anders het lef vandaan om te leven? „Ik vind het leuk om te leven”, antwoordde de jongen, maar toen had hij het ook weer gedaan, want dat betekende dat hij alleen maar voor zichzelf leefde. Wie zijn auto in Velsen wil laten keuren kan daarvoor terecht in de gara ge van de gemeentelijke reinigingsdienst aan de Amsterdamseweg. Er dient voor af een afspraak te worden gemaakt via het hoofdkantoor van de ANWB in Den Haag, tel. 070- 264426, toestel 2238. Uit de discussie die zich naar aanlei ding hiervan ontspon bleek dat bejaar denflats met daaraan gekoppeld een dienstencentrum niet getroffen worden door de „bouwstop” omdat die niet on der de 7 percent gerekend worden. Ook is het mogelijk in de behoefte te voor zien door de bouw van bejaarden wonin gen waarin zelfstandig wordt gewoond. Ter sprake kwam de ontoereikende situatie op het gebied van bejaarden huisvesting in Amsterdam. Mevrouw HarmsMatser (PSP) meende dat men in de hoofdstad wel genoeg grond voor industrie vrijmaakt, maar niet over grond blijkt te beschikken voor bejaar dentehuizen. Ze informeerde ook of iets te doen valt aan gebrek aan geschoold personeel, waarvan gewag werd gemaakt in het provinciale verslag over de bejaarden oorden over 1973. Ze kreeg te horen dat de inspectie dat alleen achteraf kan constateren en rapporteren, maar men heeft niet de bevoegdheid invloed op benoemingen uit te oefenen. Bij de bespreking van een rapport over de houding die de provincie dient aan te nemen ten opzichte van de huis vesting van buitenlandse werknemers De raad van toezicht kreeg van gede puteerde staten ter toelichting op de afwijkende keus onder meer het volgen de voorgelegd: „Gedeputeerde Staten hebben grote waardering voor de gewe tensvolle afweging van de belangen die tot de keuze van de zijde van het bedrijf heeft geleid. Wel tekenen zij daarbij aan dat elk systeem van waar dering min of meer arbitrair is. Met alle begrip voor de naar voren gebrachte motieven, die zijn ontleend aan de be drijfsbelangen, behoort het tot de ver antwoordelijkheid van het college van gedeputeerde staten de keuze van de vestigingsplaats mede te toetsen aan de algemene uitgangspunten van het pro vinciaal beleid”. Met betrekking tot het huidige provin ciale planologische beleid is de ontwik keling gericht op Purmerend, Alkmaar en Hoorn als primaire groeikernen. Toetsing aan dit uitgangspunt pleit voor vestigen van het bedrijfskantoor in Alk maar. De impulsen die van een dergelij ke vestiging uitgaan zijn voor de ont wikkeling van die gemeente zeer belang rijk. De openbare vervoersmogelijkheden naar en van Alkmaar ten opzichte van andere plaatsen in de regio zijn duide lijk gunstiger dan die ten opzichte van andere vestigingsplaatsen. Na afweging van alle belangen voelt het college het meest voor het terrein aan de Wognum sebuurt in Alkmaar”. Namens de inspraak-groep liet PEN- (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De ANWB komt van maandag 24 tot e n met donderdag 27 maart naar Velsen om daar volgens een speciaal systeem auto’s te komen keuren. De keuringen omvatten 160 controlepun ten. Het keuringsrapport dat men na afloop ontvangt is tevens reparatiead- vies. Daarin worden de noodzakelijke en in de nabije toekomst te verwachten reparaties opgesomd. kwam een misverstand aan het licht. Gedeputeerde Staten 'hadden zich kun nen verenigen met het standpunt dat een provinciale verordening en inspectie overbodig zouden zijn omdat de huisves ting een gemeentetaak zou zijn. Dat was een onjuiste interpretatie van het rap port; volgens directeur Frowein van het Opbouworgaan verdient een provinciale verordening nog wel degelijk aanbeve ling. In een volgende commissie zal het rapport opnieuw ter sprake worden ge bracht. UTRECHT. Rijksuniversiteit, slaagd voor het kandidaatsexamen tuurkunde: B. M. Visser, IJmuiden. Voor het kandidaatsexamen scheikunde: A. A. de Rotte, Heemstede. In de Mini-Voetbal-Show beleefden we na een doelpuntloos gelijkspel de sensatie van strafschoppen na afloop. Een nogal genante vertoning. Van de zestien stuks gingen er maar vijf in, vermoedelijk omdat de meeste spelers nog te lui waren om een aanloopje te nemen. WOENSDAG 19 MAART Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7-10, 12.30-I3.4S en 14.15-15.1S u. Hulpdienst Help een handje. Ma. tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wljkhoofden en medewerkers. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44; vol wasenen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44; volwassenen 14.30- 17.30 en 19-21 u.Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, mllieuklachten 96000. WOENSDAG 19 MAART Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Dagelijks geopend van 7-8, 12.15-13 en 20.30-21.30 u. Bowlingcentrum De Boerderij, Vrijburglaan. Dagelijks geopend van 12-01 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Dagelijks ge opend van 10-12 en 14-16 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14.30-17 uur. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Het gebouw in Groot-Alkmaar zal pas in 1980 klaar zijn. Tot de eeuwwisseling zal het nieuwe bedrijfskantoor tot dui zend man uitgroeien. Bij de keus voor Alkmaar (waar de Bergermeer eigenlijk al niet meer in het geding is door nadelige factoren) is uitbreiding in de Wognumsebuurt daarna niet mogelijk. De heer Eyndhoven vond dat op langere termijn toch op groei gerekend moet worden, zeker als er een fusie komt met het energiebedrijf van Amsterdam. Wat de huisvestingsmogelijkheden voor het personeel betreft gaat het PEN ervan uit dat die gelijk zijn voor de drie vesti gingsplaatsen, omdat men veronderstelt dat het personeel zich zowel in de uit breidingen van Alkmaar als in Heerhu gowaard zal vestigen, plaatsen die zeven kilometer van elkaar verwijderd zijn. Voor het stimuleren van de werkgele genheid is een keus tussen Alkmaar en Ga maar passen bij: BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „Slipje uit voor de badmeester”, 19.36 u.: ,,De vogels”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Luchthaven in alarm”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie grafieken van Jan Hofman; geopend tot en met 6 april van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Exposi tie foto’s van Erwin Verheljen; geopend tot 6 april tijdens openingsuren. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg 2. Geopend op woensdag van 14-17.30 u. en op donderdag van 19.30 tot 2130 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Luisterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Bouwplannen voor verzorgingstehuizen worden (behalve in Amsterdam) niet meer in behandeling genomen. Gedeputeerde Th. Laan zei de commissie voor maatschappelijk welzijn gisteren dat van rijkswege een norm wordt aangehouden dat slechts voor 7 percent van de bevolking verzorgingste huizen aanwezig mogen zijn en in Noord-Holland komt men boven die norm uit. Aleen Amsterdam mag nog bouwen. De heer Laan deelde mee dat GS in de maatregel van het rijk doorkruising zien van het beleid daarover ook contact hebben opgenomen. In hun argumentatie ter afwijzing van het PEN-voorstel om een deel van het Provinciale Electriciteitsbedrijf in Heer hugowaard te mogen vestigen in plaats van in Alkmaar zeggen gedeputeerde staten dat elk systeem van waardering in feite arbitrair is. Dat houdt in dat ook hun eisen keus, voor Alkmaar, arbi trair is, en dus ter discussie moet kun nen staan. Het bedrijf heeft zich vorig jaar sterk verzet tegen verplaatsing van een deel van het kantoor, omdat men liever in Zuid-Kennemerland bleef. Toen provin ciale staten beslisten dat er een depen dance in Groot-Alkmaar moest komen legden personeel en directie zich daarbij noodgedwongen neer, een democratisch besluit respecterend. Loyaal werkte men daarna mee aan de uitvoering van de beslissing: de keus van een nieuwe ves tigingsplaats. Bij de alternatieven was ook Heerhugowaard. Dat het provinciaal bestuur dit alternatief liet bestuderen heeft bij Tiet PEN de indruk gewekt dat hier serieus aan kon worden gedacht. Nu blijkt echter dat GS Heerhugowaard niet tot Groot-Alkmaar rekenen. Het is begrijpelijk dat het PEN daarover ver ontwaardigd is. Men heeft zich een jaar lang bezig gehouden met illusies. In feite komt het college van GS met twee argumenten voor vestiging in Alk maar: de bevordering van het overloop- beleid en de stimulering van het open baar vervoer. Wat het eerste betreft: de overloop heeft ten doel mensen en werkgelegenheid vanuit het volle zuiden van de provincie naar het nog betrekke lijk lege noorden over te brengen. In dat lege noorden bevindt zich ook Heerhu gowaard, dat zich in snel tempo tot een slaapstad heeft ontwikkeld doordat de groei van Alkmaar uitbleef. Heerhugo waard kan best wat werkgelegenheid ge bruiken om de grote pendel naar het zuiden te verminderen. Bovendien zullen veel PEN-medewerkers in Alkmaar gabn wonen, op zeven kilometer afstand, zodat Alkmaar er ook mee is gediend. Heerhugowaard dient slechts in de op tiek van Groot-Alkmaar te worden be trokken, en als onderdeel van deze groeikern te worden beschouwd. Wat het openbaar vervoer betreft: ook dat is onderzocht door de PEN-studie- groep en in de weging van factoren kreeg dit onderdeel zowel in Heerhu gowaard als in Alkmaar het predikaat „uitstekend”. De doelstelling van GS dat het openbaar vervoer bevordering ver dient kan dus ook in Heerhugowaard succes hebben. Het zou nuttig zijn als de provincie als grote werkgever zesduizend man verdienen hun brood in provinciale dienst niet zonder meer voorbij zou gaan aan het belang van personeel, dat zich wel naar het noorden wil laten duwen, maar zich niet met de haren naar Alkmaar wil laten slepen. Provinciale raad laakt het voorbijgaan inspraak van PEN-adviesgroep BIOSCOPEN Cinema Marquette, - BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 „Samen uit, samen thuis”. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte, Const. Huygens straat. Expositie workshop groengebruik; ge opend tot en met 19 maart op woensdag, zaterdag en zondag van 14-17 u. DIVERSEN DIVERSEN WOENSDAG 19 maart Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u. Ir. Evndhoven memoreerde dat de PEN-directie verleden jaar al teleurge steld was dat ondanks de voorkeur van het bedrijf voor Zuid-Kennemerland door provinciale staten was gekozen voor Groot Alkmaar. Het zou wel zeer teleurstellend zijn als de keus van het provinciaal bestuur opnieuw een andere wordt dan die van het bedrijf, aldus de directeur. Alkmaar, lid van de raad van toe zicht, hield nog een uitgebreid pro- motiebetoog voor vestiging in zijn stad. Alkmaar krijgt er nog net zoveel huizen bij als Heerhugowaard in z’n totaliteit zal tellen, liet hij weten. Hij vond dat het personeel meer bij het gemeentebe stuur van Alkmaar had moeten infor meren naar de mogelijkheden. Ir. Eynd hoven van het PEN verklaarde dat de stuurgroep uitvoerig was ingelicht door Alkmaar. De heer De Kam (CDA) was niet gelukkig met het voorstel van GS en meende: „Resultaten van inspraak kun je niet zo maar naast je neerleggen”. In de discussie die volgde in de raad van toezicht bleek verreweg de meerder heid moeite te hebben met het voorbij gaan aan de inspraak vanuit het bedrijf. Ir. Makkreel (VVD) zei uitermate ver baasd en opgewonden te zijn over de brief van GS. „Bij weging van alle factoren is Heerhugowaard telkens in het voordeel, behalve bij het openbaar vervoer, daar liggen de voorwaarden ge lijk met Alkmaar. Hij had de indruk dat het standpunt van GS uitermate ge schikt is om voedsel te geven aan het negatieve beeld van de politiek ten op zichte van de inspraak. Mr. Rutgers (VVD) wees erop dat GS slechts met summiere opmerkingen waren gekomen tegenover de uitvoerige documentatie van het PEN. Ook de heer Maassen (PvdA) vond de argumenten van GS erg mager. Vakbondsvertegenwoordiger De Wijze wees erop dat de hogere kosten van de Alkmaarse keus op de gebruikers van het PEN verhaald gaan worden. Scher per was hij even later: „Laat de provin cie duidelijk zeggen of ze als werkgever inspraak wenst te geven of niet. Als ze dat niet wil of kan, moet ze ook geen illusies wekken.” Hij kon zich de ver ontwaardiging van het personeel leven dig voorstellen. De heer Korlaar (CPN) stelde zich ook achter het PEN op, evenals de heer Geerts van de PPR. Personeelsvertegen- woordiger Van Eerden vond dat „de geloofwaardigheid van de medezeggen schap op losse schroeven is komen te staan”, nu GS hebben gekozen voor „de minst aantrekkelijke plaats”. SCHOUWBURG STADSSCHOUWBURG (Wilsonsplein) Van daag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Cen trum met „De babyfoon”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begljnestr.) 20.15 Concert door Amsterdam Sinfonietta Willem Frederik in de Mozart-serie. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 19.30 u.„Gejaagd door de wind”, 14 j. Woensdag 13.30 u.: „De wilde zwanen”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: (S)explosies aan het front", 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. „Coffy”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 18.45 en 21.15 „Keetje Tippel’’, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14. 19 en 21.30 „Luchthaven in alarm”, 14 j. Roxy (Ki. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 „Chinatown”, 18 j. Studio (Gr. Markt 19 en 21.15 Rider’’, 14 j. Woensdag 4.15 u.: „Robin a.l. BIOSCOOP City, dinsdag 20 uur: „Luchthaven in alarm”; woensdag 20 uur: „Oranjé’s jacht op wereldgoud”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckesttfn, Rijksweg, Velsen-Zuid, Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvrage onder telefoon 02510-94159. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. „Huis Ter Hagen”, Lodewijk van Deyssel- laan. Driehuis, dagelijks van 10 tot 21 uur, expositie schilderijen Plet Bruins. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wllhelmlnakade 74, expositie schilderijen en tekeningen Ruud Cornelisse. Dagelijks geopend. DIVERSEN Alarmnummers, politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Velserbad, gemengd zwemmen, dinsdag van 16.40 tot 18 en van 20 tot 21.30 uur; woensdag van 6.30 tot 8, van 14 tot 15.15 en van 21.30 tot 22.30 uur. Speeltuin „In veilige haven”, Heerenduin- weg, woensdag geopend van 13.30 tot 17 uur. moet hebben, dan wil.je (als vrouw) geen ander meer.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7