Herbert Scheele: „Wel een beetje trots op mijn bijnaam MISTER BADMINTON KAN NIET MEER ZONDER ALL ENGLAND PERSPECTIEF VOOR VAN Titelgevecht BEUSEKOM De Jong-Van der Vossen Carrousel verloor een punt Wedloop Heemstede en Het Oosten 2 Geflatteerde zege die Raeckse op Schalkwijk Dameselftal tegen Leiden Feteris gaat naar België JEUGDTITEL DE VRIES LEM Fverrukkelijk nieuws! DKOSTE kersenbonbons^ E EERSTE KLASSE NHSB-COMPETITIE: HERENTEAM VAN NISPEN KAMPIOEN Bouwens Autoverhuur 21 WOENSDAG 1 9 MAART 1975 SPORT tb door Pieter Mul Drukker Alleen Engelsen 9-PERS00NS BUS HUREN? RESTAURANT Hi-Fi ERXEI N TV troni- iSSi te di.|Wo.|do.|Vr.|Za.|Zo. xl 19 l2oi 21122123 Volrode kersen, gedrenkt in de fijnste likeur, gevat in echte chocolade van Droste kwaliteit smakelijk gepresenteerd in doorkijkdoos f (ADVERTENTIE) Joke van Beusekom: redelijk geloot. (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) nu (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) afd A: (Van onze sportredactie) (Van onze biljartmedewerker) (ADVERTENTIE) f 40,— per dag incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine troni- en en 6 schuif-1 leur, ver mat In de Vespohal te Nieuw Vennep wer den drie wedstrijden gespeeld voor de tweede ronde om de zaalvoetbalbeker en daarbij werd eersteklasser Figee gewipt door het een klas lager spelende Rinko. In de tweede klasse heren kwan giste ren wel de ontknoping. De herenploeg van Van Nispen behaalde door een 3-0 overwinning op Die Raeckse 2 het kam pioenschap en gaat weer terug naar de eerste klasse, waaruit zij vorig jaar de gradeerde. Grote Houtstraat 21 druk- mtueel aars n/110< ist in ïiing or oor in- irijs ir een, angst Bij zijn pensionering, vijf jaar terug nam Scheele afscheid van de Engelse bond maar All England verlaten was er niet bij „Badminton heeft in het leven van mijn vrouw Betty en mij een ont zettend belangrijke rol gespeeld, als ik nu van het werk voor de IBF en All England afstand moest doen, zou mijn hart breken. Ik zou niet weten wat ik dan moest beginnen”. Aan de bonden geven we het bedrag voor elke ingeschrevene maar spelers, scheidsrechters noch andere officials krijgen een cent. Ik weet dat in Neder land de arbiters een fikse vergoeding eisen, maar hier gebeurt dat niet. Ook dat is bij ons een traditie, liefdewerk voor de sport. Als je de officials geld aanbood, zouden ze het vermoedelijk weigeren. Voor mij persoonlijk is het vele werk altijd aardig gecompenseerd door de rei zen die wij voor badminton maken. En dan bedoel ik niet het zitten in een vliegtuig, maar het praten met mensen uit andere werelddelen in hun, eigen omgeving. Mijn vrouw gaat zoveel mo gelijk mee en wat ons betreft blijf ik nog wel even secretaris van de IBF en een van de organisatoren van All Eng land. Ik zit er nu al zolang in dat ik niet meer kan stoppen”. HAARLEM. W. de Vries (B.V. Bre- derode) heeft de eerste Haarlemse dis- trictstitel biljarten voor de jeugd op zijn naam gebracht. Tot en met de zesde ronde bleef De Vries ongeslagen, zodat hij in de finale moest aantreden tegen P. Nicolaas die slechts eenmaal het hoofd had moeten buigen voor Dweel- aard. Deze finale was meer dan sensati oneel. Nicolaas zag kans De Vries zijn enige nederlaag toe te brengen, zodat hij in punten gelijk kwam. Het verschil was zo miniem dat de rekenmachine uit komst moest brengen en hieruit bleek dat De Vries zich met één carambole voorsprong de eerste jeugdkampioen mocht noemen. Eindstand (punten, moy enne, serie): W. de Vries 12, 1.0'7, io. P. Nicolaas 12, 0.87, 5. W. Schaaf 9, 1.31, 10. J. Dweelaard 7, 1.22, 8. A. Nicolaas 6, 1.43, 8. H. Kluyt 6, 0.86, 5. J. Koelemey Bovendien moet je in de gaten houden dat alle landen graag spelers naar onze internationale titelstrijd en wat is AH England anders sturen. Doen ze dat namelijk niet, dan komen er ook geen Engelsen naar hun open kampioenschap pen. En dat is voor het aanzien van zo’n evenement natuurlijk niet best”. Dat aanzien waar Scheele over spreekt is de nationale prestige. Ik wil niet zeggen dat de politiek er geheel en al de baas is maar ook met badminton maakt Londen reclame”. In groep A van de hoofdklasse stelde Huib van der Vossen zijn eerste plaats veilig door van Nico Blom te winnen. Met behulp van een halve hekstelling kon Van der Vossen schijfwinst afdwin gen. Piet Hollenberg reikte met slechts Zowel Heemstede als Het Oosten heeft nu twee verliespunten waarbij Het Oos ten nog de wedstrijd tegen SVS bij de stand 3-3 moet voortzetten. Dan volgt op 11 april tot slot van deze competitie in Haarlem de wedstrijd van de waarheid tussen beide rivalen. Onderaan staat het lot van VHS 4 vast. Tegen plaatsgenoot HWP bleef de score bij 3-3 steken, maar men heeft geen enkele hoop meer alsnog deze wedstrijd te kunnen winnen. De grote verrassing in de tweede klasse was het op handen zijnde verlies van Rol land in groep C. Op bezoek bij Weenink 2 had het kampioenschap een feit kun nen zijn als de punten meegenomen waren naar de Spaarnestad. De score is op 31/2-21/® voor Weenink blijven steken. Een Beverwijkse zege ligt in de lijn der verwachtingen. Als Rolland de laatste wedstrijd van ZSC-Saende weet te win nen is de ploeg alsnog kampioen. Ge beurt dit niet dan hebben Excelsior en de reserves van Weenink en Santpoort nog een kans. Al deze ploegen volgen de leider op slechts één punt. Bloemendaal 2 EN Castricum 4 gaan in hun onderling treffen uitmaken wie in deze afdeling met de zwarte Piet blijft zitten. Het is best mogelijk dat het tot een beslissingsduel komt tussen deze twee ploegen. Voor eigen publiek in de Tres- longsporthal zette Hillegom zijn opmars naar het kampioenschap voort met een 2-0 overwinning op Hubra. In drie wed strijden moet Hillegom nog een punt pakken om de titel te kunnen veroveren. Het karakter van All England mag dan gewijzigd zijn, op organisatorisch gebied is er nauwelijks iets veranderd. Scheele: „Mijn vrouw en ik hebben het drukker gekregen, dat is waar. Wij zijn de enigen die van de Engelse bond een vergoeding krijgen voor ons werk, maar in de kern blijven het amateurs. All England heeft zichzelf altijd kunnen be druipen omdat de organisatorische kos ten verhoudingsgewijs gering zijn. geopend van10-17 en 19-22 uur; za en zo.10-17 uur.toegangfö,- kinderen tot 14 jaar f2,50 Amsterdam rai Trein-Toegang-biljetten bij NS-statiorjg*- langere huurtijd op aanvrage. Kampervest 23 - Haarlem Tel. 312638 HAARLEM In de eerste klasse he ren speelde maandagavond in de Kenne- mer sporthal Die Raeckse tegen het in de laatste tien wedstrijden ongeslagen gebleven Schalkwijk. Het duel was bij zonder belangrijk voor de bezetting van de tweede plaats in de eerste klasse, die waarschijnlijk recht gaat geven op pro motie naar de districtsklasse. Het duel had een bijzonder spannend verloop Schalkwijk wist met snelle aanvallen en een goede inzet Die Raeckse te dwingen tot het uiterste te gaan. Die Raeckse daarentegen wist steeds uit een bijna geslagen oositie sterk terug te komen en zelfs uiteindelijk een wat geflatteerde 3- 1 overwinning te behalen. De opstelling van het Haarlems dames elftal luidt: W. Bloem en L. Tielenburg (Haarlem Girls), M. Nijkamp-Koning (Zandvoort-meeuwen), Joke en Gonnie Tjoelker (RCH), E. Schoon en A. Norg (DCO), A. Molenaar (Zandvoortmeeu- wen), N. Kleiman (DCO), L. Brandjes (Beverwijk) en A. Lieverse (RCH). Als wisselspeelsters fungeren Jansen (THB), B. T. Boogaart (DCO), K. Luikel (Haarlem Girls), T. Pieterman-Gouda (VSV) en F. Zwaan (RCH). De strijd tussen de dameselftallen van Leiden en Haarlem begint ’s avonds om acht uur en geldt voor de Haarlemse dames als voorbereiding op het districts- kampioenschap West 1. HAARLEM Een Haarlems dames- voetbalelftal, dat na het spelen van twee selectiewedstrijden is geformeerd uit speelsters van verschillende clubs, speelt maandagavond 24 maart op het veld van LFC aan de Boshuizerkade in Leiden een wedstrijd tegen het Leidse dameself tal. Het echtpaar Scheele, altijd kinderloos gebleven, heeft tegen een beperkte ver goeding enorm veel werk verzet voor het badminton in Engeland en daarmee voor het op poten zetten van de interna tionale kampioenschappen die na de oor log tot officieus wereldkampioenschap uitgroeide. Uitgerekend de 30ste keer dat Herbert Scheele (Volgende week 70 jaar) als centrale figuur optreedt gaat de IBF vergaderen over het eerste offi ciële wereldkampioenschap dat over twee jaar gehouden zou moeten worden. De uit Kent afkomstige Scheele is er niet van onder de indruk. Heren: Allides 15-Schalkwijk 8 2-2, S.B.IJ 3- Ovra 8 1-3, Ovra 7-S.B.IJ. 2 2-2, Ovra 13-V.C.IJ 11 0-3, V.C IJ 7-Heemstede 2 0-3, H.B.C. 2- H.S.V.C. 7 3-0, Hageveld 4-Ovra 12 0-3, Cazuz- Sporting-OSS 3-1, Schalkwijk 3-Triumph 2 3-1, Ovra 11-Hageveld 1 0-3, Die Raeckse-Schalk- wijk 3-1, Kennemerland-Glos 2 0-3, P.W.N. 2- Allides 12 0-3. Dames: Allides 10-Gios 3 3-0, H.V.S. 1-Triumph 3-0, Die Raeckse 2-v. Nispen 0-3. Ovra 12-S.B.IJ 5 2-2, Allides 2-Serve 2-2, Allides 4-H.V.S 3 0-3, S.B.IJ 6-Allides 14 0-3, P.W.N -v. Nispen 3 2-2, P.W.N. 2-Kennemer- land Ó-3, S.B.IJ. 2-FES 3 2-2, FES 2-H.V.S. 4 3-0. laatste twintig jaar ook bij All England zwaarder gaan wegen. Scheele vertelt met smaak over de tijd van vóór de tweede wereldoorlog toen All England nog bijna uitsluitend een aangelegenheid was voor Engelsen. Ie klasse afd A: KTVAartswoud 31/2-4‘/2 afd. B: Aalsmeer—SVS 1-3 VL, VHS IV—HWP 3-3, vl., Kijk Uit III— Het Oosten II 2-6, HeemstedeWeenink (Santen—Kok 1-0, Bruggeman Nuyen rem.. VoldersPoncin rem., Van KeulenKoopman rem., Van der Vel denGrapendaal 1-0, LingbeekSinnige 1-0, Van den BosSlings 1-0, Baar jr. Delchöt 1-0). ES LONDEN „Mister Badminton” is geen overdreven eretitel voor Her bert Scheele. Vijfentwintig jaar lang was hij secretaris van de Engelse badmintonbond en al sinds 1938 is hij in dezelfde functie betrokken bij de IBF (Internationale Badminton Federatie). Voor de wereld buiten Engeland is hij echter vooral de man achter All England, de officieuze wereldkampioenschappen waarbij Scheele al 29 jaar als wedstrijdleider meeloopt. „Ik zal mezelf echt niet als mister badminton voorstellen”, grin nikt hij, „maar een beetje trots ben ik wel op die benaming”. „Ik geloof niet dat je die titelstrijd moet zien als een aanslag op All Eng land. Het is beslist geen waardevermin dering van ons evenement. Ten eerste wordt dit wereldkampioenschap maar ééns in de drie jaar georganiseerd. Maar daarnaast heeft AIl-England (voor het eerst in 1900 gehouden) zo’n naam opge bouwd dat niemand er omheen kan. Als u wilt mag u een vergelijking maken met de Olympische Spelen. Die zijn toch niet minder waardevol omdat de meeste sporten ook een wereldkampioenschap kennen? LONDEN. De Nederlandse deelna me aan de 65ste editie van de All England badmintonkampioenschappen beperkt zich in het enkelspel tot drie inschrijvingen. Van dat trio gooit natio naal kampioene Joke van Beusekom de hoogste ogen. De in Denemarken wonen de titelboudster is met drie Indonesische speelsters geplaatst op de posities 5 t.m. 8. De kans dat Joke van Beusekom zover komt is volop aanwezig. Heemskerk: eerste klas B: De Zon Fransen/Schoot 8-1; tweede klas B: Black BirdsHeemskerk 1-5; derde klas A: Van VuurenPCH 3-6; res. derde klas C: Carrousel 3De Biggen 2 2-3 (De Biggen 2 prom.); res. derde klas D: Joky DGS 3—De Klok 2 0-3. Wijk aan Zee: eerste klas B: Klein Zwitserland—Joky DGS 1-2; derde klas A: De BiggenMikro Techniek 5-0 (De Biggen prom.); res. derde klas D: De Biggen 3—Les Routes Boys 3 5-0. Haarlem: hoofdklas: Kennemerland Sport CS 2-3; eerste klas A: Ec. Car SalesBSM 4-2; EDOBloemendaal 6- 6; tweede klas C: EndemaNihot 3-7: Santos BavaoCupido (Cupido n.o.) derde klas B. DFB—HCK 5-17; De BrugPoort van Velsen 2-13; res. eerste klas: Sport CS 3Kennemerland 2 3-4: EDO 2CBS 2 9-3; res. tweede klas B: Bloemendaal 2Spaamwoude 2 2-3. De uitslagen: Hillegom: hoofdklas: HFCProgress 4-7; eerste klas A: Hu braHillegom 0-2; tweede klas C: Tele- foniaSpaarnevogels 2-5; tweede klas D: VBHB—Wilho 3-4; res. derde klas A: Bron Vanka 2Hillegom 2 3-11. Nieuw Vennep: tweede bekerronde: Club ’12—Sherrycan 8-0; WBH—David son 3-5; FigeeRinko 4-8. Beverwijk: hoofdklas: CarrouselVer borst Boys 0-0; tweede klas A: Adri- chemStrawberry 1-5; tweede klas C: De JuttersKennemer Intersport 4-4; res. tweede klas B: Verhorst Boys 2 Geldermans 2 3-5; res. derde klas D: Sport CS 5—PCH 2 2-1. Twaalfuurtje incl. koffie 2.70 Plate-service 3.90 In de eerste set startte Schalkwijk overdonderend. Tegen het geweld van snelle aanvallen, die vooral over Ted Kuyk liepen, werd het binnen tien mi nuten 15-5. Dit beeld zette zich voort in de tweede set. Die Raeckse speelde bij zonder slordig en maakte vooral voor het net vele fouten. Nadat bij 7-3 een time out voor Die Raeckse was aange vraagd, ging de ploeg van speler/trainer Ton Henzen met wat meer overleg te werk. Met Frits Schreuder als beste aanvaller werd Schalkwijk het initiatief ontnomen en met 15-11 kwamen de ploegen in evenwicht. De derde set gaf de nodige sensatie. Schalkwijk hervond zijn ritme en kwam met 10-2 voor. Wéér toonde Die Raeckse karakter en kreeg in deze fase van de strijd ook Vrouwe Fortuna wat op de hand, zodat bij 12-12 Op het veld langs de Zuiderhoutlaan speelt HFC (Derde klas) donderdagavond om acht uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen Stormvogels (tweede klas). Beide clubs zijn in hun afdeling volop in de strijd om lijfsbehoud betrokken. Omdat er voor RCH in de eerste klas A van district West I niets meer te winnen of verliezen valt, hebben Ferry Koek en Frans Van Item zich teruggetrokken uit de selectie- groep voor het eerste elftal. Aan het eind van het seizoen stopt ook Theo Nijssen met voetballen. Trainer Jacques Koster, die voor twee jaar bijgetekend heeft, zal een beroep de strijd weer geheel open was. In de slotfase ging na vele service-wisselingen deze belangrijke derde set toch naar Die Raeckse. De vierde set was veel minder interessant. Schalkwijk, teleurgesteld, kon zich moeilijk concentreren. In de openingsronde van vandaag komt zij uit tegen de Ierse Heather Young en in de Tweede ronde moet Gudrun Ziebold te overwinnen zijn. De Nederlandse, dit jaar winnares van de open Duitse titel en tweede bij de open Deense kampioenschappen zou na nog twee zeges in de halve eindstrijd tegeno ver de sterke Margareth Beek komen te staan. Joke’s dubbelspel partner Marjan Lu- esken kar in haar openingspartij revan che nemen op Jane Webster, van wie zij bij de internationale kampioenschappen van Nederland verrassend verloor. De v'isselvallige Gitte Föge is na een winstpartij het obstakel voor de Haar lemse speelster. Nationaal kampioen Rob Ridder moet het in de eerste ronde opnemen tegen de Japanner Zeniyah. Wil de jongste telg van de Ridderfamilie evenals verleden jaar bij de beste zes tien komen dan zal dat moeten gebeuren middels een overwinning op de Deen Röpke. „In die tijd speelden de mensen echt alleen voor hun eigen plezier. Het kwam herhaaldelijk voor dat finalisten de avond tevoren aan het feesten gingen. Niet omdat ze niet wilden winnen, maar omdat de lol voorop stond. Het was beslist niet zo dat badminton in die jaren een elite-sport was; iedereen deed mee en vaak hadden de spelers er heel wat voor over, ze spaarden echt om te kunnen spelen, dat is een van de ver schillen met nu. Niet dat ik het nou betreur, maar tegenwoordig hebben de spelers meer geld, maar willen ze al hun onkosten betaald hebben. Voor de oorlog speelden overigens niet de jongelui bad minton, maar de volwassenen. Ikzelf bij voorbeeld kende tot mijn eenentwintig ste de sport helemaal niet. Voor mijn graafschap Kent kwam ik pas voor het eerst uit toen ik dertig jaar was. De grote doorbraak naar internatio naal evenement is voor All England vroeg in de jaren vijftig begonnen. Dat internationale contact is op gang geko men na de eerste wedstrijden om de Thomas-cup, de beker voor landenploe gen bij de heren. Nu is het al zover dat we makkelijk een All England op touw kunnen zetten zonder dat de Engelsen aan bod komen zo groot is de belangstelling. Sport is in die jaren belangrijk geworden voor het HAARLEM. Haarlem-speler Peter Feteris heeft een driejarig contract met de Belgische vereniging Union St. Gilles getekend. Aanvankelijk wilde de clublei ding van de Brusselse club dit nieuws nog niet aan de openbaarheid prijsgeven omdat zij bang is dat het onrust onder de spelers zal veroorzaken nu de beslis singen in de competitie voor Union nog niet gevallen zijn. Union heeft ook Dries Boszhard een contract aangeboden. Boszhard kon een zeer royaal contract krijgen, kreeg ook medewerking van Haarlem, maar besloot tenslotte toch maar in Nederland te blijven. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. De wedloop tussen de schaakclubs Heemstede en Het Oosten 2 naar het kampioenschap van de eerste klasse B duurt in de NHSB-competitie onverminderd voort. Beide ploegen kwa men in de voorlaatste ronde tot een overtuigende zege. Heemstede overklaste het Beverwijkse Weenink met ö’/j-l’/i terwjjl Het Oosten in IJmuiden met een 6-2 zege op Kijk Uit 3 eveneens duide lijk aan de goede kant van de score bleef. HAARLEM. Het open damkampi oenschap van Haarlem, dat onder auspi ciën van de gezamenlijke Haarlemse damverenigingen en Damiate Pers BV in de kantine van Haarlems Dagblad heeft plaatsgevonden, is zonder meer een suc ces geworden. De bezetting was dit jaar sterker dan ooit. Voor het eerst sinds jaren speelde in de hoofdklasse de natio nale grootmeester Wim de Jong, vier voudig ex-damkampioen van Nederland, mee. In de laatste ronde moest De Jong het opnemen tegen zijn directe achter volger Henk Beliën. Vanuit een half klassieke opening manoeuvreerde De Jong zijn tegenstander in een lange vleugelopsluiting. Beliën werd gedwon gen zich via het kerkhofruit te ontwik kelen. In een al slechte stelling maakte Beliën door gebrek aan bedenktijd een fatale fout, waardoor De Jong een door braak naar de damlijn kon nemen. één punt achterstand op Van der Vossen naar een zeer knappe tweede plaats. Een zwakke positiebezet van Hablous strafte hij kundig af. In het middenspel besliste Hollenberg de. partij met een twee-^m- drie. De revelatie van het toernooi is de jeugdige Pieter Hollenberg. Met een honderd percents-score eindigde hij in groep C van de tweede klasse bovenaan. Met de andere groepswinnaars, Ronald Souverein en Niek Kloots, zal hij een driekamp om de Haarlemse titel spelen. Tussen Wim de Jong en Huib van der Vossen wordt een match van drie partij en gespeeld met als inzet de hoofdklas- setitel van Haarlem. De enige spelers die al de HD-beker in ontvangst kunnen nemen, zijn de eerste klas-kampioen Go- vert Elsing en Marco Spanjaard, win naar bij de aspiranten. De prijsuitreiking is vastgesteld op donderdagavond 3 april in de kantine van Haarlems Dagblad, ingang Groot Heiligland. UITSLAGEN. Hoofdklasse, groep A: P. Be- liën-Douma 0-2, Hollenberg-Hablous 2-0, Blom- H. J. van der Vossen 0-2, Post-Van der Eem 1-1; Groep B: H. F. van der Vossen-Prins 2-0, Oorthuis-Elenbaas 2-0, Van Leuffen-Teeuwen 0-2, H. Beliën-De Jong 0-2; Eerste klas: Moonen-Borst 2-0, Zandbergen-Van der Lin den 2-0, Masteling-Van Delden 1-1, Kuyl-Elsing 1-1; Tweede klas: groep A: Mol-Van der Meulen 0-2. Weijers-Van Dijk 2-0, Ovaa-Sou- verein 1-1, Van Essen-Bezuijen 0-2; Groep B: Van de Polder-Kloots 2-0, Van Poeteren- Beringen 0-2, Jolink-Mulder 1-1, Vermeulen- Van Beem 0-2; Groep C: Kaptein-Bruining 0- 2„ Van der Laan-Overbeeke 0-2, Hollenberg jr.-Treffers 2-0, Van den Does-Beelen 0-2. EINDSTANDEN Hoofdklasse, groep A: 1 H. J. van der Vossen 11 punten uit 7 partijen 2. P. Hollenberg 10 uit 7, 3. G van der Eem en G. Post, beiden 8 pnt., 5. L. Hablous 7 pnt., 6. P. Beliën 5 pnt., 7. N. Blom 4 pnt., 8. A. Douma 3 pnt. Groep B: 1. w de Jong 14 punten uit 7 partijen, 2. H. Beliën 11 pnt., 3. H. F. van der Vossen 9 pnt., 4 C. Teeuwen 7 pnt., 5. A. F. van Leuffen 5 pnt., 6. H Elenbaas 4 pnt., 7. C. Prins en J. Oorthuis 3 pnt. Eerste klas: 1. G. Elsing 13 punten uit 7 partijen, 2 Th. Kuyl 12 pnt., 3. A van Delden 10 pnt., 4. A. Mastellng 8 pnt., 5. C. Moonen 6 pnt., 6. A. Zandbergen 5 pnt., 7. C. van der Linden en R. Borst, beiden 2 pnt. Tweede klas, groep A: 1. R. Souverein II punten uit 7 partijen, 2. B Bezuijen 9 pnt. (SB: 54), 3. C. Weljers 9 pnt. (SB: 51), 4. J. Ovaa 8 pnt. (SB: 46), 5. J. van Dijk 8 pnt. (SB: 40), 6. H. van der Meulen 6 pnt7. W. van Essen 3 pnt., 8. A. Mol 2 pnt Groep B: 1 N. Kloots 9 pnt. (SB: 69), 2 J. Jolink 9 pnt. (SB: 55), 3. F. van Beem 9 pnt. (SB- 43). 4. H. van Beringen 8 pnt., 5. C van de Polder en P. Mulder 7 pnt 7. J. Vermeulen 5 pnt., 8. H. van Poeteren 3 pnt.; Groep C: 1. P. Hollenberg jr. 14 punten uit 7 partijen. 2 P. Beelen 10 pnt., 3 P Bruining 7 pnt. (SB: 34). 4. G. Treffers 7 pnt. (SB: 34), 5. E. Overbeeke 7 pnt (SB: 31). 6. J. Kaptein 6 pnt., 7. H. Laan 3 pnt., 8 V. van den Does 2 pnt. 2e klasse afd C: ExcelsiorCastricum IV 6-2, Bloemendaal II—Pat Mat III 5-3, Weenink II—Rolland 31/2-21/s vl. 3e klasse, afd A: Aartswoud IIEn Passant 4-4, En PassantW’meer 3-5, StrandloperDOS 5-3, MSC IIIMag nus II 41/2-3,/s; Afd. E: Aalsmeer III Gambiet 4-4 afd F: Rolland III—VHS VI 3-5, De Uil II—De Vennep 1-7, SSCH—HWP III 51/ï-21/s, SVS III— Zandvoort 21/2-51/®. 4e klasse Caïssa IIIAttaqueer ö'/a-P/s. De HVS-dames hadden weinig moeite met het Hillegomse Triumph. Blokke rend kwam de formatie uit Hillegom soms goed voor de dag, maar het techni sche èn taktische overwicht van HVS was zo groot, dat de uiteindelijke 3-0 zege geen moment in gevaar kwam. Met Atalante en Sas vormt HVS nu de kopgroep in de promotieklasse. In de komende wedstrijden ontmoetten alle ploegen elkaar nog, zodat een spannend slot van de competitie verwacht kan worden. HAARLEM/IJMOND. Het in de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoet- balcompetitie leidende Carrousel bracht het in de sporthal te Beverwijk tegen Verhorst Boys, dat vorig jaar kampioen was, niet verder dan een 0-0 gelijkspel en verspeelde daarmee een kostbaar winstpunt. Dit misstapje kon Carrousel wel eens opbreken, want met twee pun ten minder en een wedstrijd minder gespeeld is Barricade Boys nu weer volop kanshebber geworden. 0 Na pitcher Douglas O’Morton Is nu ook de tweede Amerikaan van Haarlem Nicols Steve Steitz, gearriveerd. Steitz gaat met Simon Heemskerk de coaching voor zijn rekening nemen en zal daarnaast alls catcher fungeren. Plonie Scheringa (DEM) heeft in Reeuwijk de 23ste nationale piassenloop gewonnen. Haar tijd over de vijftien kilometer: 1 uur 21 seconden. moeien aoen op jongere Kracnten.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 21