s Schoolkinderen plantten duizend bomen in kastje kijken recreatiegebied Spaarnwoude Duiven moeten weer worden onthult het net iets eerder Caransa jaloers te koop! over alcohol- 1 1 Gemeente nraat met buurthuis te hl Bromsnor aan de alcohol? en drugscentrum 48 1 8f Cruyff: ’’Alles opgehokt Alternatief vervoersplan wekt weinig enthousiasme overal te koop voor f.1- per e LION D’OR >.4i 1.48 1.18 EL L95 idei A metnico scheepmaker Beverwijk biedt regionale dienst huisvesting aan Beroep aangenomen Wethouder Ockeloen: Duitsers krijgen 7 maanden voor roof uk iin I „Auto geen probleem” WOENSDAG 1 9 MAART 1975 PLAATSELIJK KL UWS In Wolff en Dekenschool Conservatief HOTEL RESTAURANT Nog dag Noog dag dus morgen donderdag 20 maart E3 (Van een onzer verslaggeefsters) imiWnlMg:-'**"!!':! 18 jaar (Van een onzer verslageefsters) s ET -r (ADVERTENTIE) Weekend i (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) Kruisweg 34 Haarlem Telefoon 023 -32 17 50 rikt 1 - - dan is de verbouwing gereed en kun nen wij u in het vernieuwde café en restaurant verwelkomen voor Fam. Onassis: Laatste deel Méér nieuws over Willy Alberti Zijn huisartsen bang voor de ’’wondernaald?” Heeft fikkie recht op een praalgraf? De vrouw van Yves Montand stilt haar honger met drank Actuele R.T.V.-tips Het geluk van Anneke Grönloh Bueno de Mesquita, de man met de vele gezichten. In „Hier en nu” vertelde prof.dr.H. T. Waterbolk precies wat er aan die stenen vervalst is en hoeveel Vermaning ermee verdiend heeft, en een half uur later vertelde iemand die eveneens voor gaf prof. dr. H. T. Waterbolk te zijn precies hetzelfde in het laatstste jour naal. Afgaand op de glans en de scherpe, onverklaarbare kantjes, geloof ik met aan waarschijnlijkheid grenzende zeker heid te kunnen stellen dat de eerste Waterbolk, in Hier en Nu, de echte was en de tweede Waterbolk een knappe, maar abjecte vervalsing. Abject is: ver werpelijk- or het 1 de ch van vrijdag maan- IJMUIDEN. Ds. R. Reiling, voor ganger bij de Baptistengemeente IJ- mond, heeft het beroep aangenomen dat op hem is uitgebracht door de Baptis tengemeente Dordrecht. EEN KOPJE KOFFIE, ZAKENLUNCH, DINER, CONFERENTIE OF PARTY etc. Halfweg. Dat gebeurde in het kader van de landelijke boomfeestdag. De bomen en struiken vormden de stoffering van het deelplan Halfweg van het recreatie gebied Spaarnwoude, tussen Ruigoord en Halfweg. 11-12 ng der met ie de shore 6 ir ICI (Van een onzer verslaggeefsters) TLM sr' „Wat zijn de intenties van de Rus sen’”, vroeg Roelof Kiers aan de heer Van Campen, het hulpje van mr. Luns op het hoofdlkwartier van de NAVO. Intenties is: bedoelingen. In dit geval werd deze verduidelijking helaas niet gegeven, dat het overbodige vreemde woord niet van Van Campen afkomstig was maar van Kiers, waardoor Van Campen nog ettelijke malen „intenties” mocht zeggen alvorens hij weer onderti teld werd bij „pacifiek”. „Dank u wel voor deze conversatie”, zei Roelof Kiers aan het einde van het gesprek. Conver satie is: gesprek, gesprek is: conversa tie. BEVERWIJK. De gemeente Be verwijk heeft de per 1 augustus leeg komende Wolff en Dekenschool aan de Planetenlaan aangeboden aan de Stichting Regionale Onderwijs Bege leidingsdienst. Mocht de al maanden naar een passend onderkomen zoe kende dienst dit aanbod aanvaarden, dan zal zo’n 130.000 op tafel moeten worden gelegd. Dit bedrag vertegen woordigt de boekwaarde, waartegen de gemeente Beverwijk het schoolge bouw aan de Stichting wil verkopen. Wethouder Ockeloen vindt dat het alternatieve plan van Milieudefensie erg „normatief” gedacht is. „Dat is mijn eerste reactie. In de praktijk blijkt dat mensen die dit soort nor men aan anderen willen opleggen zichzelf meestal niet aan de regels of De serie „Sam”, geschreven door dezelf de man (John Finch die „De familie Ashton” creëerde, is ongetwijfeld weer een goede aanwinst voor de serie-lief- hebbers. Je moet er minder om lachen dan om Archie Bunker (voor alle zeker heid heb ik daar toch maar eerst even naar gekeken, voordat ik mij aan „Sam” waagde, maar al dat gelach elke avond is tenslotte ook nergens goed voor.) Lang niet alles in het leven is om te lachen, gehaive misschien onze nieuwe Van Mee- geren-affaire met Tjerk Vermaning, die niet de Emmaüsgangers vervalste, maar de botte bijlen van onze voorvaderen. Wethouder ing. H. Janssen jr. van Beverwijk, kon dinsdagmiddag geen commentaar op de uitspraken van de Kerngroep IJmond van de vereniging Mileudefensie geven. Het rapport was nog niet door het college ontvangen. Als de Stichting met het gemeente lijk aanbod akkoord gaat, dan kan zij het pand eventueel in fasen betrek ken. Volgens wethouder ir. J. Camf- ferman van Beverwijk zou in elk geval de Peregrinusstichting belang stelling hebben, tijdelijk een deel van het pand van de dienst te gaan hu ren. De Peregrinusstichting, die mo menteel gevestigd is in de tegen de Julianaschool aangebouwde voormali ge land- en tuinbouwschool, moet dit onderkomen eind dit jaar verlaten. De Velsense wethouder voor volks huisvesting C. Ockeloen was vanmor gen niet voor commentaar te berei ken. AMSTERDAM Zeven maanden ge vangenisstraf legde het Amsterdamse gerechtshof dinsdag op aan twee Duit sers die op 1 september vorig jaar een homofiele man in diens huis in Zand- voort beroofd hadden. Met nog twee landgenoten hadden zij de man gekne veld en op bed gebonden waarna zij met 225 en zijn auto verdwenen waren. De Haarlemse rechtbank had hun straffen van acht en vijf maanden gegeven. De uitspraak van het hof was overeenkom stig de eis van de procureur-generaal. eigen geld willen doen. Het is nu zo dat, als de mensen een paar centen hebben, ze daar graag een auto voor willen kopen. Nou, dat mag en ik vind niet dat je als gemeentebestuur zo conservatief moet zijn door te zeggendat kan niet. Afgezien nog van het feit, dat dit een kwestie is die uitgezocht moet worden door de Staten Generaal en de regering”, zo meent wethouder Ockeloen. -ind „Ik moet zeggen, dat ik blij ben dat gemeentebesturen de burgers niet verhinderen een auto te kopen of te houden. Gewoon omdat de burgers zelf moeten bepalen wat ze met hun Aldus luidde de vage formulering van wethouder J. Th. Witte toen hij ant woord gaf op een vraag hierover, die door een van de leden van de commissie Volksgezondheid tijdens de bespreking van het meerjarenplan werd gesteld. De wethouder, die op deze vraag in ging tijdens het openbare gedeelte van de commissievergadering gisteravond, bleek niet bereid de naam van, het betreffende buurthuis te noemen of an dere bijzonderheden te geven. Op een gegeven ogenblik zei Roelof Kiers bijvoorbeeld, naar aanleiding van de nog steeds groeiende kracht van het Russische Rode Leger: „Dat verhaal ho ren we altijd”. Zijn gesprekpartner (partner is: deelgenoot) merkte toen zachtzinnig op, dat dit nu eenmaal feiten zijn die iedereen op de desbetreffende instituten kan nagaan-„Maar bent u niet bang dat u wat ongeloofwaardig wordt omdat het het enige verhaal is, cf het nu waar is of niet?”, vroeg Roelof Kiers vervolgens. Persoonlijk zou ik daarop ge antwoord hebben: „Ja, maar wat wil je dan? Dat we nu eens een heel ander verhaal gaan vertellen dat niet waar is, alleen maar om daar een beetje variatie in te brengen? We zijn geen conferen ciers!” (conferencier is volgens Koenen: iemand die de verschillende delen van een cabaret- of revuevoorstelling ver bindt). Maar de heer Van Campen vol stond beleefd met te zeggen dat hij dat ook niet helpen kon. „Bericht uit het hoofdkwartier” gaf intussen een aardig en vermoedelijk wel typerend beeld van de omgeving van ons aller Luns, die zelf niet aan het woord kwam, maar de camera wel in zijn werkkamer gedoogde, wat mij tegenover de VPRO toch ook al een hele concessie leek. De sceptische toon waarop Roelof Kiers zijn vragen stelde, kon op zichzelf natuurlijk geen kwaad in deze omge ving, maar die scepsis hoeft ook weer niet zo ver te gaan, dat hij de indruk wekt nauwelijks in het bestaan van het Rode Leger te geloven. verplichtingen houden. Een landelijk onderzoek op het gebied van autoge bruik heeft dat laatste nog eens uit gewezen. En dat neem ik niemand kwalijk hoor, want die auto is een essentieel ding waarmee de mensen veel kunnen doen.” „Ons beleid in Velsen is er op gericht om niet de auto de boventoon te laten voeren. Bij ons is de auto eigenlijk geen probleem. Er is vol doende parkeerruimte, veel pleinen mogen niet voor parkeren gebruikt worden en behoren tot het domein van de voetgangers.” VELSEN. „Tot nu zijn in Velsen twee pogingen gedaan om een hulp- en voorlichtingsorganisatie voor alcohol- en druggebruikers op te zetten. Beide keren is die zaak een zachte dood gestorven. Nu kan ik u melden dat wij over dit punt in onderhandeling zijn met een buurthuis. Die behulpzame ondertiteling werd niet overbodig, maar wel wat eenzijdig toegepast, zeker voor een omroep met zoveel zelfspot in de aderen. De geïnter viewden, generaal Van der Post en de heer Van Campen (ik schrijf zijn naam maar met een C omdat hij zich op een gegeven moment voor een plaat van het paleis op de Dam opstelde dat door een Van Campen werd gebouwd), verdienden bepaald niet om min of meer geksche rend behandeld te worden, want ze be antwoordden iedere vraag correct en met de nodige zorg. ."JSEEi TT - np- - J - - As.-, u-r- 1 HALFWEG Ruim vijfhonderd schoolkinderen hebben vanmorgen gure kou en een snijdende wind getrotseerd voor de aanplant van 1.100 bomen en 3.000 struiken in de Houtrakpolder bij Zoals bekend zullen de Juliana school en de Wolff en Dekenschool per 1 augustus worden samengevoegd in een nieuwe basisschool, die in het daartoe geheel gemoderniseerde schoolgebouw aan de Romerkerkweg opnieuw van start zal gaan. Na een grondige verbouwing zal in de Julia naschool de bijzondere school voor imbiciele kinderen „De Zevensprong” worden gevestigd, terwijl de Wolff en Dekenschool dus mogelijk door de ROBD zal worden betrokken. IJMOND. Of het alternatieve vervoersplan van de Kerngroep IJ mond van de Vereniging Milieudefen sie de hoofden van de IJmond-be- stuurders op hol zal doen slaan, is sterk aan twijfel onderhevig. Wet houder C. Oskeloen van Velsen rea geerde afwijzend, wethouder ing. H. Janssen jr. van Beverwijk had het rapport nog niet gezien en het Heemskerkse gemeentebestuur had het plan van Milieudefensie eveneens niet ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Om te voorkomen dat postduiven sehade aanrichten aan land en tuinbouw-gewassen tijdens de periode dat het prille groen de grond uitkomt, worden postduivenhouders in Noord Holland verplicht van 1 april tot en met 24 mei iedere dag tot 17.30 uur op te hokken. Dat geldt ook voor de zater dagen en de zondagen. De postduiven mogen wel deelnemen aan de wedvluchten om africhtingen, maar direct na aankomst moeten zij tot half zes ’s middags worden opgehokt. Postduiven die zich tijdens deze periode en vóór het aangegeven uur toch op het veld bevinden, lopen een zeer grote kans ten offer te vallen aan de maatregelen, die getroffen worden ter bestrijding van wilde en verwilderde duiven. Dit alles houdt in, dat landbouwers zich na 17.30 uur zullen moeten onthou den van bestrijding van de dieven, ter wijl daarnaast in geen geval mag worden geschoten op overvliegende postduiven. De postduivenhouders op hun beurt moe ten zich strikt houden aan de ophok- tijden. De landbouwers moeten bij schade van enige befekënis aan hün' gewas dit direkt meldèn aan de heer C. Schoen, ambte naar van de buitendienst van de directie Faunabeheer, Sifriedstraat 26 in Bak- kum, telefonisch onder nummer 02518- 54544 te bereiken. UTRECHT. Rijksuniversiteit. Ge slaagd voor net kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid: P. J. A. Langendijk, Beverwijk. .«a De kinderen werden op platte boeren wagens vanuit Halfweg en Spaarndam aangevoerd. Binnen een klein uurtje was een gebied van 20 ha duizend iepen, populieren, esdoorns en kastanjes en drieduizend struiken rijker, geplant in groepjes rondom de toekomstige speel- en sportterreinen in het recreatieplan. De schooljeugd, afkomstig van twaalf scholen uit Haarlem, Haarlemmermeer, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Am sterdam en Velsen, werd bemoedigend toegesproken door burgemeester I.Tssel- muiden van de gemeente Haarlemmer liede en Spaarnwoude. Hij zei dat het de derde keer was, dat schoolkinderen bo men plantten in het recreatiegebied Voor het eerst deden nu ook schoolkin deren mee uit de andere gemeenten die deelnemen in de stichting recreatiege bied Spaarnwoude. Van te voren was op de betrokken scholen in de lessen voorlichting gege ven over de plannen in het recreatie gebied. Ook in andere gemeenten in de streek hebben kinderen bomen geplant. i i

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9