Nieuwe wegwijzers ANWB BUURTHUIS Chef-montage Snijders vierde 40-jarig dienstjubileum Geen geld van het rijk voor uitvoering milieuwetgeving Schooljeugd plantte tientallen jonge bomen IIM II DE NIEUWSTE PARIJSE BREIMODE! I MINISTER VORRINK BEZOCHT PROVINCIE Luchtvaartwet Kort IJmondmeuws Beverwijk BRIDGECLUB SANS ATOUT Sportfondsenbad Feestavond Tropen vrienden Kort IJmondnieuws Wethouder Hoogeboom in Raad van Beheer VVV -vergadering U vindt 40 modieuze modellen in het nieuwe Pingouin breiboek bij 1 e II „EEN MAN DIE NIET GRAAG AAN DE WEG TIMMERT” A y MNBi DONDERDAG 2 0 MAART 19 7 5 6 PLAATSELIJK NIEUWS 1 BEVERWIJK EN HEEMSKERK VIERDEN BOOMPLANTDAG I 1 J Jé. 1 sTrand lipi Havens SS 1. n (Van onze stadsredactie) (ADVERTENTIE) d y De ceremoniemeester J. M. Eist bood namens de afdeling van de jubilaris een tot lamp omgebouwde lanskop aan. Dit cadeau was door de medewerkers van de afdeling zelf vervaardigd. „Wij vonden dat het erg mooi is geworden”, aldus de ceremoniemeester, „dus u moet het ook mooi vinden”. Uiteindelijk was het de beurt aan de jubilaris om iedereen persoonlijk te be danken. Tijdens de receptie die daarna volgde, werd het grote gezelschap uitge breid met nog meer belangstellenden die de jubilaris persoonlijk geluk kwamen wensen. Palmpasen. De Van Tuyll-kleuter- school in Oud-IJmuiden houdt vrijdag een palmpasenoptocht. Vertrek van de kleuters om 14.30 uur van het Konings plein. Mevrouw Snijders ziet toe hoe haar man het cadeau, dat door de afdeling van haar man werd vervaardigd en aange boden, onthult. WIJK AAN ZEE. Tijdens de jaar vergadering, die «ie VVV-afdeling Bever- wijk/Wijk aan Zee zoals bekend maan dagavond in „Kennemerduin” belegt, zal de Hoogovenfilm met onder meer opna men van het schaaktoernooi en de bad plaats worden vertoond. De vergadering vangt om 20 uur aan. Deze boom, een esdoorn, wordt gemar keerd door een rood-witte paal. De kinderen vertrokken daarna in op tocht, voorafgegaan door een muziekau- to, naar de Johannes Poststraat, waar zij in de recreatiestrook tussen deze straat en de Wilhelminastraat honderden jonge boompjes plantten onder toezicht van de mensen van de gemeentelijke plantsoe nendienst, die daarvoor alles in gereed heid hadden gebracht. Wethouder Vos plantte de eerste boom. Wethouder Vos deelde voorafgaand aan het plantgebeuren herinneringsvaantjes uit aan de leerkrachten. oor- iltu- :hik- Ge- aan- n de ït is n t n I geld :erk, n de Het hel- iting taart :rga- i be- VELSEN. De chef-montage van de nieuwbouw van Hoogovens, de heer A. Snijders uit Heemskerk, is woensdag in De Schouw in het zonnetje gezet ter ere van zijn 40-jarig dienstjubileum bij het bedrijf. De heer Snijders begon zijn loopbaan bij Hoogovens als instrument maker. seerd”. Als bewijs overhandigde hij een groot fotoalbum waarin de hele loop baan van de heer Snijders in beeld was gebracht. Daarna mocht, onder deskundige lei ding van medewerkers van de plantsoe nendienst, de popelende lagere school jeugd aan de slag. In totaal werden in de nieuwbouwwijk zestig jonge bomen en struiken gepoot, zoals elzen, iepen, esdoorns, prunus en wilde appelbomen. Na de plantactiviteiten werden de leer lingen in de Margriet- en Robert Schu- mannschool vergast op een filmverto ning. Ter herinnering aan de nationale boomplantdag 1975 werden onder de kinderschare lineaaltjes, stickers en een tractatie uitgedeeld. De schoolhoofden kregen een vaantje mee naar huis. Namens de raad van bestuur werd hij ook toegesproken door de heer E. H. Boiten, die hem de gouden diamant op gespte en hem een gouden polshorloge aanbood. Namens de afdeling montage sprak de heer Franken. „Daarbij hoort u een project pas uit handen geeft wanneer alle testen voltooid zijn”, zo sprak de heer Franken. .Daarbij hoort ook het zogenoemde nattesiten ofwel het feestje tot besluit”. in dit verband de toekomstige wet ge luidshinder. „Als er iets is wat met milieu te maken heeft dat van invloed is op de volksgezondheid is het wel de geluidsoverlast”. „Ik ken u als een man die niet graag aan de weg timmert”, zo werd de jubi laris toegesproken door de heer M. S. Jongkind, directiechef. „U doet uw werk liever in stilte en u draagt uw kennis graag over aan uw medewer kers”. De heer Snijders ontving van hem een fototoestel. Gadegeslagen door tientallen nieuws gierige leerlingen van het Pius X-ccllege gaven de wethouders Camfferman en H. Janssen de scholieren het goede voor beeld, door onder de Beverwijkse stads vlag een herinneringsboom te planten. BEVER WIJK/HEEMSKERK In het kader van de nationale boom plantdag hebben scholieren uit Beverwijk en Heemskerk gisteren het groenbestand in beide gemeen ten met enkele honderden jonge bomen en struiken uitgebreid. Daar de gure wind niet tot een langdurig buiten-zijn noodde, werd door de lagere schooljeugd flink aangepakt. In recordtijd had al het jonge groen zijn definitieve bestemming gevon den en was het karwei geklaard. Als beloning voor hun inspan ningen werden de kinderen vervol gens op een feestprogramma ont haald. IJMOND. De ontspanningsvereni ging „Tropenvrienden”, afdeling I Imond, houdt zaterdag weer een feestavond in „De Slof” aan het Moensplein. Muzikale medewerking verleent de groep The Pie ters Brothers uit Alkmaar. Dansen en bingo vormen de hoofdbestanddelen van het programma. De dansavond is toegan kelijk voor leden en hun introducees. Tot verrassing van de jubilaris voerde ook zijn eerste chef de heer J. Stoetse, het woord. Deze verzekerde hem dat hij altijd een goede leerling was geweest. Als laatste spreker trad de heer J. C. Comis, een collega, achter het spreekge stoelte. „We hebben dit project zo goed in stilte voor kunnen bereiden dat u eraan begon te twijfelen of er wel wat gebeurde, maar het is zoals altijd binnen de gestelde termijn gereali- BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge competitie van de bridgeclub Sans Atout zijn als volgt: Groep I: 1. Sloof-de Vries 56, 2. Beentjes-Hulcher 54, 3. Spruit-v. Balen 52, 4. Roos-Plezier 51, 5. Groot-de Heijer 45, 6/7. Beers-Kool 39, De Beer-de Lugt 39. Groep II: 1. Ruitenberg-Eijking 110, 2. Fam. Sanders 104, 3. Luijendijk-Tabak 97, 4. gebr. V.d. Vlugt 80, 5. Luijendijk- Hoogeboom 76, 6. Pirovano 73, 7. Zoon- tjes-v.d. Wateren 70, 8. Belterman-Porte- gies 64. Groep III: 1. Gebr. Welagen 124, 2. Gbr. V.d. Kolk 123. 3. Tabak-Schipper 114, 4. V. Bergen-Poerstamper 108, 5. fam. V. Roon 99, 6. fam. Heinen 96, 8. Eijking-Duin 95, 8. Jongejan-Beekhoven 92, 9. Hilbers-Kluft 91, 10. fam. Mooi 88, 11. Gbr. Bierman 86, 12. Fam. Tabak 84. De echtgenote van de jubilaris werd in het geheel niet vergeten. Omdat zij haar man vaak ’s avonds heeft moeten missen, kreeg zij als dank en als steun een tinnen vaas aangeboden. In buurthuis Wijk aan Duin kan men donderdagavond weer kienen. Het buurt huis staat aan de Wilgenhoflaan. Op zaterdag 29 maart is er in De Lichtboei aan de Heemskerkse Maas straat gelegenheid voor jong en oud om eieren te verven. Men kan er terecht van ’s morgens 10 uur tot ’s middags 16 uur. Men gelieve wel hardgekookte mee te brengen. Vrijdagavond is er in het zelfde buurthuis klaverjassen. Aan vang 20 uur. Voor de tweede maal deze maand is er in Centrum De Schans een jazzavond. Het optreden van de formatie „Lazy Mama and her Crazy Papa’s” begint om half negen. Het orkest speelt jazz oude stijl. De milieu-wetgeving zoals die bestaat en die in de toekomst in omvang zal toenemen, legt een zwaardere druk op de schouders van de provincie. Overi gens ziet het er niet naar uit, dat de provincies voor hun wettelijke uitvoe ringstaak een financiële handreiking van de centrale overheid mogen verwachten. „Die toezegging heb ik vanmorgen niet gedaan”, liet minister Vorrink desge vraagd in ieder geval weten. Zij stelt zich op het standpunt dat milieubeschermende maatregelen uit heffingen bekostigd moeten worden de vervuiler betaalt en dat ook de kosten voor uitvoering van de wet uit die heffingen moeten worden betaald. Volgens de minister zou er principieel geen sprake moeten zijn van ten bijdra ge van de centrale overheid. Als er wel bijdragen gegeven worden, moet dat in het kader van een overgangsfase zijn. „Ik geloof niet in de situatie om bepaal de projecten alsmaar te blijven subsidië ren”, meende de bewindsvrouwe. In de discussie ’s morgens met de provinciale bestuurders was ook de overvloed van het vergunningenstelsel aan de orde gekomen. Uit de milieuwet geving komt de druppel die de emmer dreigt te doen overlopen. „De wetten op het terrein van de milieuhygiëne zijn evenwel dermate belangrijk dat ze er bij moeten”, aldus de minister. Zij noemde BEVERWIJK. Dinsdagavond 25 maart wordt door de gemeente in „Ken- nemerstaten” aan de Schans een voor lichtingsavond gehouden over het reno- vatieplan Visscherstraat en omgeving. De voorlichtingsbijeenkomst begint om 20 uur. In Heemskerk zijn dit jaar enkele schoolklassen uit de omgeving van de Joh. Poststraat betrokken bij de jaar lijkse boomfeestdag. Wethouder P. Vos sprak hen toe in de aula van de Anne Frankschool: „Jullie krijgen les in nieu we scholen, wonen in betrekkelijk nieu we huizen, in een nieuwe wijk. De gemeente probeert alles zo mooi moge lijk te maken. Maar bomen kan men niet bouwen; die moeten de gelegenheid krijgen om te groeien en dan zijn ze niet alleen mooi, maar dan zorgen ze ook met zuurstof voor een zuivere lucht. Jullie kunnen er aan mee helpen om Heemskerk mooi te maken en mooi te houden.” MARKTPLEIN 7 - IJMUIDEN (Van één onzer verslaggevers) HAARLEM. Bij de Tweede Kamer wordt „binnen een niet al te groot aantal dagen” een ontwerp van wel op verwijdering van afvalstoffen ingediend. Dat heeft de minister van Volkshuisves ting en Milieuhygiëne, mr. I. Vorrink gistermiddag meegedeeld op een pers conferentie tijdens een werkbezoek aan Noord-Holland. Het was de eerste keer, dat zij aan een provincie een bezoek bracht. „Buitengewoon nuttig”, noemde minister Vorrink de discussie die zij in de ochtenduren in het provinciehuis mee maakte. Belangrijkste onderwerp van gesprek was de steeds groter wordende rol van de provincies bij de uitvoering van wet ten op het gebied van de milieuhygiëne. De commissaris van de koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg bekende zijn vreugde over het gedecen traliseerde milieu-beleid. „Anders dan andere ministeries durft dit ministerie dat aan”, zo zei hij. (Van een onzer verslaggevers) BERWIJK. Wethouder A. Hooge boom is door de algemene vergadering van aandeelhouders van de NV Sport fondsenbad Beverwijk in de Raad van Beheer gekozen. Oud-wethouder F. R W. Kaebisch sr. blijft voorzitter van de Raad, hoewel de statuten voorschrijven dat een wethouder, die in de Raad gekozen wordt, de voorzittersfunctie op zich moet nemen. De Raad van Beheer behoefde dringend aanvulling, omdat Heemskerk en Castricum geen vertegen woordigers meer in de Raad kent sinds daar zwembaden zijn gebouwd en in ge bruik genomen. In Beverwijk voorzagen leerlingen van de Noorderschool, Robert Schumann- school, St. Margrietschool en Maarten Lutherschool de feestelijk versierde nieuwbouw in de omgeving van de Büllerlaan van een rijk gevarieerd bo menbestand. Op het ritmisch geroffel van een drumband marcheerden de scholieren in een lange rij van de Mar grietschool naar de hoek Büllerlaan/Van Loenenlaan, waar wethouder ir. J. Camfferman een harde toespraak hield. De provincie heeft gisteren aan de minister aandacht gevraagd voor de wa terwinning in het duingebied. Dat ant woordde de commissaris der koningin mr. F. J. Kranenburg op een aan de minister gestelde vraag over de positie van de waterleidingbedrijven.In een nota van de staatssecretaris voor milieuhygië ne wordt gesteld, dat het duingebied een nationaal park zou moeten worden; aan economische activiteiten en dat is ook de waterwinningin het duingebied zou een einde moeten komen. Na de beant woording door mr. Kranenburg ging de minister op dit aspect niet meer in. De minister plaatste een vraagteken bij de houding van actiegroepen ten aanzien van de milieubelasting. „Ik vind het wel volstrekt geoorloofd om het parlement te vragen om de belasting alleen voor de industrie te laten gelden. Maar per slot van rekening is de belas ting destijds door de meerderheid van het Nederlandse volk, het parlement, goedgekeurd. Bovendien, het geld zal toch ergens vandaan moeten komen. Maar de verdeling van de belasting kan, dacht ik, wel eerlijker geregeld worden”. De minister bracht gistermiddag een bezoek aan de Hoogovens. De ANWB heeft in Velsen en IJmuiden een paar drukke dagen achter de rug Overal namelijk zijn de richtingborden vervangen dor moderne uitvoeringen. Geen laag geplaatste borden meer, maar forse, duidelijk zichtbare, borden, die verlicht worden en van afstand goed waarneembaar zijn. Bovendien is een aantal nieuwe routes ingevoerd en wel met betrekking tot de richtingen Am- sterdam-Centrum, sluizen en Hoogovens, havens en strand; Haarlem; Alkmaar, Beverwijk en Velsen-Noord en IJmui den, Driehuis en Santpoort. Voor al deze vernieuwingen en moderniseringen is in totaal f 122.120 uitgetrokken. Op de foto een nieuwe wegbewijzering voor de Zee wijk Sporthal. Geluidsoverlast speelt ook een rol rond vliegvelden. Een wijziging van de luchtvaartwet moet in de toekomst voorzien in het vormen van geluidszones waarbinnen huisvesting niet of slechts in geluidsisolerende woningen toegestaan zou mogen worden. Wethouders van de gemeente Haar lemmermeer zeiden dinsdag op een pers conferentie (zie onze krant van woens dag) de indruk te hebben dat de nieuwe Luchtvaartwet op de lange baan zal worden geschoven. De minister zei, in antwoord op een vraag hierover, niet te weten of dat waar was. „Ik hoop van niet. Ik zou het wel erg cynisch vinden als straks de geluidswetgeving klaar is en de luchtwetgeving op zich laat wach ten”. In dat geval zouden voor uitvoe ring van de wet namelijk de normen ontbreken. Zij vroeg zich ook af, of het wel zo gelukkig was geweest om het geluidsoverlast van vliegvelden te willen regelen in de luchtvaartwet. De wethouders Camfferman en Janssen gaven met het planten van een herinne ringsboom de Beverwijkse basisscholie ren het goede voorbeeld. I

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7