Provincie wil Onverwachte tweeling houdt echtpaar drie ontvoerders maanden op Canaria Van Hanegem: geen trek meer in Oranje Muijs kunstijsbaan niet steunen gevonden Unn Israel wil Egypte Mitla-pas geven Voormensen u—"» die houden van hun huis. Maskers Lorenz’ ■w form De Topform Slapers. Jong, klassiek, prinsheerlijk. Een dromerige kollektie slaapkamers. re W» Het woord is aan WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN MITS BELASTBAAR INKOMEN NIET HOGER IS DAN 30 MILLE TREUMANN TOCH KANDIDAAT NA LANG WACHTEN VAN KISSINGER Geen blaam GEEN AFTREK ONDERHOUD EIGEN HUIS Stonehouse opgepakt AGENDA pagina 11 Vannacht Brand aan boord van bevoorradingsschip op Noordzee lichte vorst ^ZoVi zestig winkelzeen Vroom enDreesmnn,eenIfema,eenC&A. 3 2 h het 11 4 11 15 15 21 23 23 25 27 33 2 3 PAAS vouw- hazen Inkoop Verkoop Diamant Droog en in het algemeen zonnig weer. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Minimum tempe raturen van nul tot min 4 graden, maxima circa 7 gra den. bus 2,70,71. ili Winkelcentrum Schalk wijk: Umuider Courant Pythagoras Hoofdredactie: Jos L. Lodewijks. E. Koning Uitgave Damiate Pers B.V. Directie: Mr. H. C. van derMije, H. P. Stuurman Abonnement - bij vooruitbetaling - f 11,80 p. mnd., f 33,90 p. kwartaal (p. post f 40,-), p. jaar f 133,10, (p. post f 155,-). Losse nummers 55 et. te dure woningen mogelijk (Van onze Amsterdamse redactie) (Van een onzer verslaggevers) behoeft (Van onze parlementsredactie) Uc exthuieit Tcpfcfim üiteueuU’eiSunge): Haarlem - Barteljorisstraat - Tel. 023-32,08.50 31, Weersverwachting van KNMI tot morgenavond: Deze krant bestaat uit zesendertig pagina’s (Van onze redacteur in Jeruzalem, mr. J. van Wesel) GED. OUDE GRACHT 97- 103-105, HAARLEM het raadslid Pitt Treumann voor de door Huib Riethof verlaten wethouderszetel steunen. Dit hebben de tien gisteravond besloten op aandringen van de geweste lijke vergadering van de PvdA in Am sterdam. De brand woedt in de machinekamer. Een tweede Noors schip heeft aanvanke lijk de acht opvarenden van boord ge haald. Deze zijn later weer op het schip teruggekeerd om de brand te blussen. Later is ook de brandweerploeg van het Britse fregat „Nubian” aan boord gegaan. Nog zes andere schepen waren vanoch tend op weg naar de brand, waaronder een Nederlandse sleepboot met blusma- terieel. Een Amerikaans bevoorradingsscheep- je, de honderd meter lange „Intermac 504”, heeft in de afgelopen nacht schip breuk geleden op de Noordzee, 20 kilome ter uit de kust van Norfolk. VRIJDAG 21 MAART 1975 65e jaargang nummer 116 tot cen- Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. postbus 18; tel. adm.: 15437 en 16450, tel. redactie: 15389, na kantoortijd: 10709. Klachten bezorging 18.30 - 19.00 uur: 10519 postgiro: 273107; voor abonnementen adm. 3203571. XcuéMtutjeAuU Het schip was met 3300 ton materiaal voor booreilanden op weg naar het Noorse deel van het continentaal plat. Donderdagochtend al waren de sleepka bels gebroken waarmee het schip ver bonden was met twee sleepboten. WEST-BERLIJN (Reuter). De Westberlijnse politie heeft verscheidene hoofdkappen gevonden die mogelijk ge bruikt zijn door de ontvoerders van de CDU-leider Peter Lorenz. De kappen en een draagriem werden aangetroffen bij het geluidwerend schuimplastic dat eer der deze week in enkele vuilnisemmers was aangetroffen. Het Israëlische kabinet was aanvanke lijk woensdag tot de conclusie gekomen dat er geen plaats was voor verdere Israëlische concessies. Maar onder druk van Kissinger is men tot het compromis- Ridderstraat 5 Haarlem Tel. 023-320274 Een progressief voorbeeld in eiken. „Den Haag"; 1695.- Op de hoogte gebracht van zii»' schorsing voor vier wedstrijden, waarvan twee voorwaardeljk, zei Van Hanegem, nadat hij de „gouden weer borstel” had gekregen, „Wanneer ik in het Nederlands elftal net zo voet bal als in de competitie, krijg ik van alle officials schouderklopjes. In Ne derland echter word ik gestraft als ik er fel tegen aan ga. Ik heb het idee dat zij mij moeten hebben. In het Nederlands elftal heb ik geen trek meer”. De geneesheer-directeur van de GG en GD in Breda, de heer A. Smulders, heeft in het Tijdschrift voor de Sociale Ge neeskunde de vinger gelegd op een lacu ne in de toepassing van de Wet Ambu lancevervoer, ontstaan doordat er nog steeds geen eisenbesluit van kracht is geworden dat nauwkeurig omschrijft aan welke eisen ambulances en beman ningen moeten voldoen. Dokter Smulders vreest, volgens zijn artikel, dat de nu in de praktijk gelden de minimum eis voor ambulancebeman- ningen (het bezit van een EHBO-diplo- ma) gevaarlijke situaties kan oproepen doordat deskundigheid bij het benaderen en vervoeren van patiënten ontbreekt. Wellicht beschikt dokter Smulders over gegevens die duiden op misstanden, vooral op het platteland, waar het pa- tiëntenvervoer op primitiever wijze ge schiedt dan binnen de stedelijke agglo meraties. Zijn waarschuwing is in het Tijdschrift voor Sociale Geneeskunde echter zo algemeen gesteld, dat zij de indruk zou kunnen wekken dat hier een overal tot praktijk geworden zorgeloos heid is ontdekt, die grote ongerustheid zou billijken. Afgaande op reacties uit geneeskundi ge kringen in onze omgeving op de noodkreet van dokter Smulders uit Bre da moeten wij echter constateren dat de klacht meer op uitzonderingen dan op regel lijkt gebaseerd. Men is in onze regio vol lof over de wijze, waarop het ziekenvervoer plaatsheeft en betreurt het dat door het signaleren van misstan den, wat ongetwijfeld met goede bedoe lingen is gebeurd, onverdiende blaam zou worden geworpen op diensten en mensen die het juist allemaal bijzonder goed doen, zowel wat de organisatie betreft als de kwaliteit van de beman ningen En dat is, ter geruststelling, ook zeker het signaleren waard. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllll MELBOURNE (Reuter). —Het Britse parlementslid John Stonehouse is giste ren in Australië gearresteerd op be schuldiging van misdrijven op financieel gebied. AMSTERDAM. Tien raadsleden van de PvdA zullen, om scheuring in de van Een vat vol geleerdheid weegt niet op tegen een druppel wijs heid. DEN HAAG (ANP) Per 1 juli van dit jaar wordt een nieuwe regeling van kracht voor individuele huursubsidie. In verband hiermee vindt de algemene huurverhoging dit jaar niet plaats op de gebruikelijke datum van 1 april, maar ook op 1 juli. Dit om huurders met een laag inkomen niet in financiële moeilijkheden te brengen. Verbeteringen in de nieuwe regeling zijn onder andere: Verhoging van de subsidiebedragen. Alle niet te dure huurwoningen vallen onder de regeling. Het inkomen van inwonende kinderen blijft voortaan buiten beschou wing. Huursubsidie voor alle niet r,;!'e'‘!' voorli°men in PvdA Amsterdam VENLO. Wim van Hanegem heeft geen belangstelling meer voor een plaats in het Nederlands elftal. De Feyenoorder vertelde dit gistera vond te Venlo, waar hijwat laat een carnavalsonderscheiding in ont vangst nam. De familie Hennevelt uit Zwanen burg is vannacht op Schiphol terug gekeerd van een onverwacht lange vakantie op de Canarische Eilanden Het echtpaar was van plan de kerst dagen en de jaarwisseling in de zon door te brengen, maar zag door de terugreis een fikse streep gehaald toen in de eerste januaridagen geheel onverwacht een tweeling werd gebo ren. „Gefeliciteerd meneer, u hebt twee dochters”, kreeg een verbijster de vader Hennevelt te horen in een ziekenhuis in Las Palmas. „Toen we op vakantie gingen was m’n vrouw pas zes maanden in verwachting van ons eerste kind. We hadden geen HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland willen geen subsidie geven voor een kunstijsbaan in Haarlem. Dat hebben ze vanmorgen laten weten aan het bestuur van de stichting kunst ijsbaan. Het plan voor de ijsbaan is daarmee opnieuw op 1 osse schroeven komen te staan, omdat de houding van de provincie nog onlangs van beslissend belang werd genoemd. De kunstijsbaan, die ten zuiden van de Kennemersporthal zou moeten komen, was begroot op 3,4 miljoen gulden. Op de exploitatie was nog een ongedekt tekort van 62 mille. Men had erop gerekend dat de provincie dit voor haar rekening zou nemen. DEN HAAG (ANP). In de afgelo pen nacht is brand uitgebroken aan boord van het Noorse bevoorradings schip „Seascout” op de Noordzee onge veer 90 kilometer ten westen van Den Helder. JERUZALEM Israel is bereid een van de twee passen in de Sinaï, de meest zuidelijke Mitla-pas, op te geven. Dat is de inhoud van het compromis voorstel dat de Israëlische regering gis teren na vier uur vergaderen heeft ge daan. Minister Kissinger had het Israëli sche onderhandelingsteam tevoren te verstaan gegeven dat hij niet met lege handen naar Egypte kon gaan, nadat hij tot vier keer toe zijn reis had uitgesteld om op een nieuw Israëlisch voorstel te wachten. De politie gelooft dat hiermee het eer ste werkelijke spoor is gevonden in de zaak van de ontvoering van Lorenz, die op 3 maart werd vrijgelaten nadat vijf veroordeelde anarchisten het land had den mogen verlaten. Verder heeft de politie een bestelauto gevonden waarmee het geluidwerend materiaal en andere goederen uit de cel van Lorenz zouden zijn vervoerd. Het blauwe voertuig was gehuurd door een slanke jonge vrouw van in de twintig, die valse papieren had getoond. III1IIIIIII1IIIIIIIIIIIIIII11IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Staatssecretaris Van Dam (Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de nieuwe regeling gisteren aan de Tweede Kamer toegezonden. De regeling is opgezet, aldus een toelichting, vanuit de erkenning dat iedere volwassene recht heeft op zelfstandige woonruimte van goede kwaliteit, tegen een prijs die in redelijke verhouding staat tot het inkomen. In beginsel komen voor subsidie huur ders van alle soorten woningen in aan merking. Nu is het nog zo, dat bepaalde categorieën woningen uitgesloten zijn. Wel zijn er weer grenzen gesteld: het belastbaar jaarinkomen mag niet boven de 30 mille liggen en de huurprijs niet boven 5.400 per jaar. Het maximum-subsidiebedrag is ver hoogd van 1860 tot 3.360 per jaar. De tabel is samengesteld op basis van de Verder is bepaald dat bijstandtrekkers ook recht hebben op individuele huur subsidie en dat het inkomen van de werkende gehuwde vrouw niet zonder meer bij dat van de man wordt opge teld. Het inkomen van verdienende in wonende kinderen leidt niet meer verlaging van de subsidie en voor trale verwarming vindt hiervoor geen aftrek meer plaats. Wel wordt een uni form bedrag van 480 per jaar afge trokken voor de levering van warmte. DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteravond een motie van de VVD’er Joekes verworpen waarin werd voorgesteld te bestuderen of de onder houdskosten van de eigen woning weer fiscaal aftrekbaar moeten worden. De individuele huursubsidie wordt voorlopig nog aan een deel van de betrokken huurders zelf uitbetaald, per kwartaal, maar het is de bedoeling in de toekomst de subsidie uit te keren aan de verhuurder, die het bedrag dan maande lijks in mindering brengt op de huur. Bij wijze van proef zal in 32 gemeenten deze laatste regeling worden toegepast Hierbij zijn 75.000 woningen betrokken in onder meer Amsterdam, Rotterdam Den Haag, Almelo, Apeldoorn, Arnhem, Groningen, Leeuwarden, Den Bosch, Nij megen en Maastricht. In de maak is. zo deelt het ministerie mee, een regeling apart voor individuele huursubsidie voor bepaalde groepen al leenstaanden, vooral diegenen die jonger zijn dan 30 jaar en nog niet zijn ge trouwd: de werkenden jongeren. verhouding inkomen-huur. Er zijn ver fijningen aangebracht, waardoor kleine verschillen in inkomen niet meer kun nen leiden tot grote verschillen in subsi die. Over de hele linie, maar vooral vooi de lagere-inkomensgroepen is de rege ling gunstiger dan de bestaande, zo zegt het ministerie. Minimumloontrekkers kunnen straks een subsidie ontvangen van maximaal 2040 per jaar, huurders met een inkomen tot ruim 18 mille tot 840 per jaar en huurders met een inkomen tussen 24 en 25 mille per jaar 900 per jaar. Het minimumsubsidiebe- drag ligt voor elke klasse op 120 per jaar. ï'j; enkele reden om aan te nemen, dat het een voortijdige bevalling zou worden. Laat staan een tweeling”, zei de heer Hennevelt. Reizen was er voor de kindertjes niet bij, want Aaltje en Annemarie wogen bij hun geboorte ieder nog geen twee pond. Pas deze week gaven de Spaanse artsen toestemming voor de terugreis. Bij aankomst op Schiphol was men op alles voorbereid, maar de couveu ses hoefden niet te worden gebruikt. „De kinderen wegen nu ruim twee kilo en zijn in blakende welstand”, lachte de heer Hennevelt (links op de foto) bij aankomst op Schiphol van nacht. In het midden de blije moeder. Weerrapporten Binnen- en buitenland 2, Plaatselijk nieuws 4, 5, 7, 9, Medische diensten Kastje kijken Puzzel Schrijvende lezers Kunst 19, Radio en televisie Strips Economie Beurs Sport voorstel gekomen een van de twee pas sen op te geven, zonder dat Egypte nog meer politieke concessies behoeft te doen. Er blijven intussen nog genoeg ge schilpunten over, zoals de duur van de te sluiten overeenkomst. Israel wil een termijn van vijf jaar (met drie jaar als aanvaardbaar compromis); Egypte wil niet meer dan een tot anderhalf jaar. Dan zijn er nog de demilitarisering van de Sinaï. de vrije doorgang voor Israëli sche goederen door het Suezkanaal en de Israëlische eis tot beëindiging van de Arabische boycot en de propaganda-oor- log. Ook is er verschil van mening over de uitvoering van de overeenkomst. Israel wenst die uitvoering uit te smeren over een lange periode, met als laatste stadi um de ontruiming van de olievelden van Aboe Rodeis en een of meer passen. Maar voor de Israëliërs is op dit mo ment de grootste zorg het spel zo te spelen, dat in geval van mislukking van de onderhandelingen via Kissinger, Is rael daarvan niet de schuld zal krijgen. De Israëliërs geloven namelijk niet dat Kissinger bereid zal zijn de schuld van een mislukking op Egypte te schuiven. Vorige week gaven de tien fractiele den nog de voorkeur aan P. Rutgers van der Loeff, die het beleid van B. en W. op de door het gewest gewraakte punten steunt. Treumann heeft met vier fractie genoten de laatste tijd de standpunten van het gewest in de raad vertegen woordigd, vooral waar het betrof herin voering van de koopavond en de afbouw van de metro-oostlijn. In beide gevallen was het gewest tegen. Het gewest heeft besloten een com missie rapport op te laten maken van de conflicten die in het afgelopen jaar de gewestvergadering en een deel van de raadsfractie uiteen hebben gedreven. Het gewestbestuur zal aan de hand daarvan voorstellen moeten doen tot „het beter functioneren van de gewestelijke orga nen.” De basis voor dit besluit is de constatering dat „minstens zes leden stelselmatig onze besluiten naast zich neerleggen.” De vergadering heeft besloten, han gende deze rapportage geen terugroep- procedure tegen PvdA-wethouder De Cloe op gang te brengen. Wel is voor de derde maal zijn beleid met betrekking tot herinvoering van de koopavond „ten scherpste” afgekeurd. Het gewest Amsterdam heeft gister avond tevens besloten er bij B. en W. op aan te dringen gedurende de onderhan delingen met actiegroepen in de Nieuw- marktbuurt de sloop op te schorten. Wethouder Han Lammers heeft ver klaard heta tijdstip van de ontruiming te willen afstellen op die onderhandelingen. die overigens nog niet zijn begonnen. B

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 1