Vierhonderd extra controleurs worden aangetrokken Staatssecretaris Brinkhorst: EEG niet krachtig genoeg miva interieur KnelpteD Kamer schendt vertrouwen Rotterdamse politieagenten beschuldigd van beunhazerij Verzet tegen wijziging van ondernemingsrecht km per j aar Geen ontslagen bij Controls noem de naam kost een Mercedes Diesel minder dan een benzinewagen van rond 15 mille. Bij zo’n 26. illlllllil IIII» van wenneker REGERING NA UITLEKKEN RICHTLIJNEN: Geen internationale Chili-boycot Decorette Engelenberg Decorette Engelenberg Mercedes Diesel. Klasse als geen ander. V R IJ D A G 2 1 MAART 1975 ECONOMIE 24 (Van onze parlementsredactie) 4. Bij miva interieur kunt u fijne ideetjes opdoen in ludiek sfeertje met ervaren binnenhuisadviseurs. 90 JAAR VERF v-,-- X dennenlaan. 53 (hoofdstraat) zwanenburg telefoon 02907-4590/5909. Dag. geop. 8.30-18 u. - vrijd.avond 19-21 u. - zaterd, 8.30-17 u. B.V. AUTOBEDRIJF VAN WIJK, Haarlem, Amsterdamsevaart 114, tel. 023-317710 - Overveen, Bloemendaalseweg 329, tel. 023-326250. RED-POINT hout, die vindt u nergens, alleen bij ons. -.- -u meubelen koopt en u zoekt iets apartseerst even bij Miva kijken. 7. Miva interieur vlakbij tussen Amsterdam en Haarlem Aanschaffingsprijs of kilometerprijs De aanschaffingsprijs van een Mercedes Diesel is niet laag. Maar verkijkt u zich niet: als u met een Mercedes-Benz 200 D zo’n 26.000 km per jaar rijdt bent u per kilometer goedkoper uit dan met een benzinewagen van f 15.000,- of meer..Afschrijying enrente- verlies meegerekend. 30% meer kilometers Een Mercedes dieselmotor haalt uit elke liter brandstof aan de hoofdstraat in Zwanenburg. Volop parkeerruimte met vrijdagavond koopavond van 7 tot 9 uur. rrr'HG te*e OHO reneiken. Maar ook goede moderne meubelen zoals pastoe leolux enz. i een ludiek sfeertje met ervaren binnenhuisadviseurs. 5. Eigen ontworpen eksklusieve miva-modellen in leder en ongeveer 30% meer kilome ters. Dat versterkt nog eens hetvoordeelvandelagebrand- stofprijs. Hóge inruilwaarde Als u uw Mercedes over een paar jaar weer verkoopt zal de nieuwe gegadigde er nog een aanzienlijk bedrag voor moeten en willen neertellen. Want bij verkoop krijgt hij er ook weer veel voor terug. Een Mercedes Diesel heeft nu eenmaal een enorme lange levensduur, dus vermindert De vorm sportief in echt, wildleder een origineel miva-model. De prijs verrassend laag het staat in onze éta lage, komt u rustig even binnen kijken. Miva interieur vol van echt leder en stoer boe- gfcr Belastingfraude wekt zorg kabinet puouuv 1UV1UA. enz». (ADVERTENTIE) 6. Daarom voordat 1885 1975 behang willen toepassen. >r leaxlll Vertragingen tussen in- bij (ADVERTENTIE) ter - 16245 (ADVERTENTIE) :;~d VIEUX brengt kleur in uw leven Prof. Vinke, hoogleraar rechtssociologie aan de rijksuniversiteit te Leiden, is van plan een dergelijk onderzoek ter hand te nemen. Geprobeerd zal worden een cijfer matig inzicht te krijgen niet alleen over het financieel belang van de fraude in het algemeen, maar ook gedifferentieerd naar een aantal beroepsgroepen en naar een aantal fraudetypen. Dit onderzoek moet volgens de staatssecretaris worden gezien als een eerste, voorzichtige en verken nende stap op een nieuw terrein. Het pre tendeert allerminst volledig te zijn. Als het beantwoordt aan de verwachtingen zal het stellig door nadere en meer ge detailleerde onderzoeken moeten worden gevolgd. krijgen, reden waarom de regering finan ciële steun zal verlenen aan een rechts- sociologisch onderzoek naar de feitelijke omvang van de ontduiking van belasting. DEN HAAG ..De monetaire en ener giecrisis hebben aangetoond dat de in terne kracht van de Europese Gemeen schap nog onvoldoende is. De afgelopen 1,5 jaar heeft zich gekenmerkt door stil stand en een dreiging tot ontrafeling. Daarom is het van het grootste belang hieraan het hoofd te bieden door impul sen in omgekeerde richting’, aldus de staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken, mr. L. J. Brinkhorst, in een voordracht over het „bedrijfsleven in het perspectief van de Europese samenwerking” voor de Kamer van Koophandel voor ’s-Graven- hage. Het overtreden van het ambtenaren reglement vindt De Bruin echter niet het allerergste. „Ik vind dat het geen pas geeft om mensen in een probleem gebied te beroven van werk”, aldus De Bruin. Hij wil dat de korpschef de zaak uitzoekt. Deze heeft dit ver zoek in overweging genomen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering Is boos over het publiceren van vertrouwelijke gege vens door Kamerleden. In een brief aan Kamervoorzitter Vondeling schrijft pre mier Den Uyl, dat Kamerleden te vroeg „Een buitengewoon ergerlijke, huichel achtige voorwaarde is, dat loonbelasting en sociale verzekeringspremies normaal moeten zijn ingehouden’, aldus de Vak beweging. Het blad vraagt zich af of men op het ministerie van Sociale Zaken niet weet dat in de praktijk van de illegale tewerkstelling de verantwoordelijkheid daarvoor vooral bij de werkgever ligt. De belangrijkste knelpunten op de Nederlandse wegen zijn: Liberalen en Christen-democraten lie ten gisteren weten weinig te voelen voor de in amendementen voorgestelde wensen van de PvdA-fractie, die o.m. neerkomen op verplichte jaarlijkse publikatie van balans, staat van baten en lasten of de verlies- en winstrekeningen door vereni gingen en stichtingen met ten minste 100 werknemers. Verder wil de fractie vast gelegd zien dat de ondernemingsraad van een stichting tenminste de helft van de bestuurders kiest, dat de bezoldigings- en evt. tantième-regeling van directeuren en commissarissen van nv’s worden ge publiceerd en dat het aantal commissa riaten per commissaris tot vijf wordt be perkt. Het horen van de ondernemings raad mag niet beperkt blijven tot de be noeming, maar zal ook betrekking moeten hebben op het ontslag van een directie lid. R •o g Dankzij een financiële overheidssteun en toegezegde financiële medewerking van het personeel zullen de 150 in het bedrijf kunnen blijven. De verwachting is dat in 1976 de vraag naar de produkten van Controls (meet- en regelapparatuur voor huishoudelijke apparaten) weer zal op leven. Amerikaanse dollar Engelse pond Belgische fr. (100) Duitse mark (100) Italiaanse lire (10.000) Portugese escudo (100) Canadese dollar Franse fr. (100) Zwitserse fr. (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenrijkse schilling (100) Spaanse peseta (100) Griekse drachme (100) Finse mark (100) Joegoslavische dinar (100) mededelingen hebben gedaan over richt lijnen, die het kabinet wilde uitvaardigen met betrekking tot het legaliseren van het verblyf van illegale gastarbeiders. Vondeling lichtte gisteren de Tweede- Kamerleden hierover in. Hij zei, dat het functioneren van de instellingen der Europese Gemeenschap gebrekkig is en dat de verdragsregels ge deeltelijk niet worden toegepast. Het is moeilijk om van bepaalde structurele verhoudingen af te komen. Als voorbeeld noemde hij de ongezonde verhouding Raad-Commissie-Europees Parlement. Slechts stap voor stap kan hierin ver betering worden gebracht, maar er is geen reden tot pessimisme. Vooral voor een land als Nederland dat zo afhankelijk is van de internationale handel, is er alle belang bij dat met kracht gestreefd wordt naar het in stand houden van het handelsverkeer en de verdragsregels die ter zake gelden. De onderhandelingen in het GATT (algemene heden aan de verdere invoering van boe ken van het nieuwe Burgerlijke Wet boek op te schorten totdat een herbe zinning heeft plaatsgevonden op de wen selijkheid van verdere voltooiing van de andere zeven boeken „nu de totstand koming van de eerste twee boeken al bij na 30 jaar heeft moeten duren”. afdeling Rotterdam van de Nederland se politiebond. Afdelingsvoorzitter C. G. de Bruin heeft zich tot de waar nemend hoofdcommissaris gewend. Het is politieagenten namelijk verboden om nevenfuncties te vervullen, die in het verlengde liggen van hun eigen lijke werk (dan nog moeten zij per missie hebben van de korpsleiding). zal moeten beslaan, is nodig om tot een evenwichtig geheel te komen. Bij het zoeken naar een evenwicht tusen unifor- misatie en centralisatie enerzijds en har monisatie anderzijds, zal men niet perfec tionistisch, doch vooral praktisch telwerk moeten gaan. Daarom is een grote mate van soepelheid en geleidelijkheid gewenst. Het niet-dogmatisch Verenigd Koninkrijk kan hierbij een belangrijke invloed op de ontwikkeling uitoefenen. Tijdens het debat over de begroting van financiën zei de bewindsman gis teren dat de belastingontduiking in de loop der jaren een ernstige om vang heeft aangenomen. Moeilijk is het evenwel een inzicht in de omvang van de fraude te UTRECHT (ANP) „De Internationale Transportarbeiders federatie (ITF) in Lon den zou haar eigen strategie inzake Chili geweld aandoen, als ze ingaat op Neder landse verzoeken, een onmiddeliyke boy cot tegen Chileense scheepsladingen te beginnen”. Dit heeft de ITF geantwoord op telegrammen van het Chili Comité Nederland en de Chili-comité’s in Zaan dam en Rotterdam. Deze koepelorganisatie van vervoers- bonden wil liever vasthouden aan af spraken, gemaakt op het ITF-congres in Stockholm in augustus 1974, voor de ont wikkeling van het beleid inzake Chili. Er is toen besloten, dat op de tweedaagse boycot van Chileense schepen in septem ber een onderzoek zou volgen van een ITF-missie in Chili. Toen deze missie in december in Chili aankwam, werd ze echter niet toegelaten, omdat er al een missie van de Internationale Arbeiders organisatie uit Genève was. De ITF wacht nu het rapport daarvan af, om op basis daarvan een verdere politiek te bepalen. Het rapport komt volgende maand uit. En voor jonge mensen die eens een gewaagd Tot de middelen die de belastingdienst bij zijn controlerende taak toepast be hoort het gebruik van gegevens die de dienst bij derden uit de bedrijfsboekhou- ding verzamelt. Het plan om bij de con trole o.m. gebruik te maken van gegevens over de verzekering van pleziervaartui gen die bij de verzekeringsmaatschap pijen aanwezig zijn moest al spoedig worden opgeschort door verzet van één van deze maatschappijen, die zich op het standpunt stelde dat de fiscus niet be voegd was door middel van boekenonder zoeken gegevens te verzamelen. In de daarop gevolgde procedure is de fiscus in drie instanties zowel door recht bank, hof als hoge raad in het gelijk gesteld. Zeer binnenkort zal daarom het onderzoek bij de verzekeringsmaatschap pijen worden voortgezet. Daarnaast is de regering steeds bezig te zoeken naar wettelijke maatregelen overeenkomst inzake handel en tarieven) zullen op korte termijn geen spectaculaire ontwikkelingen vertonen, doch in de te genwoordige fase is er reeds veel gewon nen wanneer voorkomen wordt dat een zijdig handelsbeperkende maatregelen worden genomen. Een werkelijk Europese samenwerking is niet zonder het Verenigd Koninkrijk tot stand te brengen. Men heeft in Dublin een alleszins bevredigend resultaat be reikt. Aan gerechtvaardigde verlangens van het Verenigde Koninkrijk is tege moetgekomen terwijl de grondregels en de verdragen van de gemeenschap intact zijn gebleven. Het is vooral gewenst dat een demo cratisch, mondiaal georiënteerd land zijn waardevolle bijdrage aan de Europese eenwording levert. Eén van de lessen die geleerd zijn, is dat we niet een deel- integratie kunnen hebben, aldus de staatssecretaris. Nederlanders kijken over het algemeen erg ver, misschien wel te ver. Anderen leven meer bij de dag. Dit soort mentali- teitsverschillen moet overbrugd worden. De een moet bereid zijn om een stap vooruit te doen zonder alle details van het jaar 2000 te kennen, de ander moet aanvaarden dat er enige zekerheid be staat over de richting waarin we werken. Gelukkig is men nu realistischer ge worden en wordt niet zo gauw meer een niet te verwezenlijken termijn voor de Europese Monetaire Unie en de (politieke) Europese Unie gesteld. Er dient grote aandacht te worden be steed aan het wegnemen van de verschil len in economische ontwikkeling. Met het regionaal beleid van de EG is hiermee een begin gemaakt. Doel van deze ontwikkeling, die behal ve op economisch terrein ook onder an dere de sociale en buitenlandse politiek DEN HAAG (ANP) Socialistische verlangens om het wetteljjk vastgelegde onder nemingsrecht te wijzigen stuiten niet alleen op verzet van minister Van Agt. Ook volgens een flink deel van de Kamer lopen de PvdA-Kamerleden wel wat hard van stapel. Dit bleek tijdens het debat over het regeringsvoorstel tot invoering van het aan het einde van de jaren vijftig door het parlement vastgestelde boek 2 van het nieuwe Burgerlijke Wetboek. Dit is een advertentie voor JONGE MENSEN die van kleur houden. DEN HAAG De belastingont duiking in ons land neemt ieder jaar toe. Daarom zal de regering dit jaar 400 controleurs extra aan trekken. Door controle van de boek houding van bedrijven en door het nagaan van grote uitgaven van par ticulieren zullen zij proberen be lastingfraude op te sporen. Dat heeft staatssecretaris Van Rooijen van financiën in de Tweede Kamer verklaard. Doelstraat 29 - Tel. 31 22 06 HAARLEM Zowel de WD’er Geurtsen als de, na mens de christendemocratische fracties optredende KVP’er Van Schaik ontwik kelden bezwaren tegen de op zo korte termijn aan te brengen wijzigingen. Bo vendien is vorig jaar een verzoek om ad vies naar de sociaal-economische raad uitgegaan waarin vraagstukken als de bevoegdheden van de O.N., ombouw van ondernemingsraad in personeelsraad enz. aan de orde zijn. „Dat het bedrijfsleven met die vraagstukken nog niet klaar is leren alleen al de berichten uit kringen van de vakbeweging”, aldus Van Schaik. PPR-woordvoerder Jurgens nodigde de regering in een motie uit de werkzaam- i 2.32- 2.42 5.65- 5.95 6.64- 6.94 100.50-103.50 36.25- 39.75 8.50- 10.00 2.32- 2.42 55.00- 58.50 94.25- 97.25 58.50- 61.50 46.50- 49.50 42.00- 45.00 14.30- 14.60 4.08- 4.38 7.30- 8.80 65.75-68.75 13.25-16.25 maar weinig in waarde. Als u zo’n 26.000 km per jaar rijdt, in een benzinewagen van 15 mille of meer, wordt het dan geen tijd dat u zich de veilig heid, de degelijkheid en het komfort van een Mercedes Diesel gaat veroorloven? Voor minder geld. Eerder had staatssecretaris Glastra van Loon al een dergelijk verwijt gericht aan de Kamerleden. Door publikatie van het voorgenomen beleid van de regering zijn 20 gastarbeiders naar de politie gegaan om zich vrijwillig te melden. Zij werden daarop uitgewezen, omdat de nieuwe richtlijnen nog niet gepubliceerd waren door de regering. Het NW heeft onoverkomelijke be zwaren tegen de deze week afgekondigde regeling. Bestudering van de voorwaar den waaraan iemand moet voldoen om, als hij zich meldt, werkelijk te kunnen worden gelegaliseerd, leert dat het risico om net als vijftien Marokkanen die zich deze dagen op grond van geruchten over een generaal pardon hoopvol bij de Rot terdamse politie meldden, in de val te lopen, veel groter is, aldus „De Vakbe weging”, het oficiële orgaan van het NW. De vreemdeling moet een nog geldig paspoort kunnen overleggen. Maar een aantal buitenlandse consulaten weigert volgens het NW de paspoorten van deze mensen te verlengen. ROTTERDAM (ANP) Het perso neel van de NV Motorkracht Hooge- veen, een dochteronderneming van de vrachtwagenfabriek Magirus Deutz, beschuldigt Rotterdamse politieagen ten van beunhazerij. De agenten om hoeveel het gaat is niet bekend zouden al jaren lang in hun vrije tijd voor Motorkracht nieuwe vrachtwa gens wegbrengen naar klanten in Spanje. De werknemers van Motor kracht, die te maken hebben met een werktijdverkorting, vinden dat zij zelf of anders werkloze chauffeurs uit Hoogeveen de vrachtwagens naar Spanje moeten rijden. De zaak is aanhangig gemaakt bij de Het nieuwe Mercedes Diesel programma omvat de typen: 200D, 220D, 240D, 240 D 3.0 NIJMEGEN (ANP) De plannen van de directie van Controls Maatschappij Europa B.V. om 150 van de 500 perso neelsleden te ontslaan, behoeven in ieder geval dit jaar niet te worden uitgevoerd. Ommen-Nijverdal: Omleidingen tussen Hellendoorn en Nijverdal, op de pro vinciale weg. Deventer-Zwolle: Vertragingen tussen Wijhe en Wijnvoorde door omleiding. Arnhem-Zutphen: Vertragingen tijdens spitsuren tussen Brammen en Zut- phen. Afsluitdijk: Vertragingen bij Den Oever. Purmerend-Alkmaar: Vertragingen ter hoogte van de Zuiderweg in Zuid-Oost Beemster. Amsterdam-Den Haag: Wegverleggingen tussen Burgerveen en Schiphol. Snel heidsbeperking, inhaalverbod voor vrachtauto’s. Amsterdam-Naarden-Amersfoort: ’s Nachts omleidingen. Den Haag-Utrecht: Vertragingen ter hoogte van het verkeersplein Leid- schendam. Den Bosch-Utrecht: Vertragingen bij Empel. Snelheidsbeperking en inhaal verbod voor vrachtauto’s. Gorinchem-Breda: Vertragingen bij Werkendam. Inhaalverbod vrachtau to’s. Bergen op Zoom-Middelburg: Snelheids beperking en inhaalverbod voor vrachtauto’s tussen Bergen op Zoom en Rilland Bath en Korteveen en Rilland Bath. Vught-Tilburg: Udenhout en Berkel En schot. Den Bosch-Helmond: Vertragingen langs de Zuid-Willemsvaart bij Veghel. Elden-Elst-Lent: Wegversmallingen. Maximumsnelheidsbeperking en haalverbod. Rotterdam-Zierikzee: Vertragingen Haringvlietbrug. Eindhoven-Den Bosch: Vertraging hoogte van Vught. die het verschijnsel van de belastingont duiking kunnen tegengaan. De staats secretaris streeft er naar dit onderzoek te intensiveren. Hij wees in dit verband op de recente wijziging van de motor rijtuigenbelasting, die ook gericht was op het terugdringen van fraude. In deze sfeer wordt verder gedacht. „Wij gaan ook bezien of in het systeem van heffing en betaling vereenvoudigingen kunnen worden aangebracht teneinde meer tijd vrij te maken voor controle”, aldus de staatssecretaris. Geen exacte gegevens kon drs. Van Rooijen verstrekken over het bedrag dat gemoeid is met het uitwijken naar de zgn. belastingparadijzen, maar hij had de indruk dat het om grote groepen en zeer grote bedragen gaat. Een oplossing voor dit probleem is slechts mogelijk als de belastingparadijzen hun tarieven gaan aanpassen, meent Van Rooijen. Kom dan kijken en genieten van een geweldige collectie modern behang en wij staan u met raad en daad bij. (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 25