Zus van Hartono versloeg Van Beusekom en Beck UTAMI DEWI BEZIG AAN ENORME OPMARS Zware straf V. Hanegem Connesson voert fier het klassement aan ke Toto en lotto Fischer bli jft moeilijk doen Stoutenbeek ontwikkelde Afgang voor ijshockeyteam Daarmee troeven wij opnieuw iedereen af. 3 fiiberto w kraakt de prijzen voor u enkele speciale tapijten. woonientrum sumsrt O** rfénever ^^órdon's ^DryGin Jonge -dat ld irtlei ant, t het al l ek. 2e If Nul 89a nu239a nu289i II n 3e int Alberto 1e berber Lussentapijt berber berber SKdGM Bokma /I Z 2 1 V R IJ D A G MAART 19 75 31 SPOUT f4 door Pieter Mul 4 4 Unieke prijsj Botsing oop 1, Zilw 1ES WLiZ I s Hypernerveus O Training Zwaar Belangstelling I Van Hanegem: twee duels I JUS: T (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Hoogwaardige kwaliteit van eerste klas garens. De prijs ligt lager dan van ieder ander vergelijkbaar tapijt. per meter per meter per meter per meter per meter kamerbreed V ,1 rkJ iatn llige sfe a. Club Hillego De andere halve finale geeft ook een botsing te zien tussen de beide landen Mart. Nijhofflaan 15-19. Del» Kuiisburg 19, Delfzijl DeWeiert40, Emmen Van Hogenhoucklaan 82 en De Stede 11Den Haag Gerritsonlaan 147, Eindhoven Hurle el. 3204! ge-instil ,d vanl assage Zuiver scheerwollen 400 cm br. met foamrug van 249,— Versterkt wollen tapijt 400 cm br. van 209,— 300 modelkamers volop parkeergelegenheid Breestraat 82-84, Beverwijk. Tel. (025101-25141 zuiver scheerwol Zeer luxueuze uitvoering. Zeer sterk en mooi. 380 cm br. van 359,— Extra zware Interieurarchitektuur Breestraat 72-74, Beverwijk. Tel. (02510) -25141 UT3 WW ROTTERDAM. Acht jaar geleden werd er, in Marseille, voor het laatst om het wereldkampioenschap kader 47-1 ge biljart. De Fransman Marty won daar, Henk Scholte werd, door een slechter moyenne, tweede. Nu er in de sporthal Alexanderpolder in Rotterdam eindelijk opnieuw om de wereldtitel in deze spel- soort gestreden wordt, is het duidelijk dat praktisch het hele deelnemersveld bereid is zich kapot te vechten om dit kampioenschap in het moeilijkste van de kaderspelen omdat het het verst van het libre afstaat voor wie weet hoe veel jaren te kunnen behalen. Francis Connesson bijvoorbeeld, een leerling van Marty, en dit seizoen dank zij de door hem behaalde Europese titels in het 47-2 en 71-2 ’s werelds succesvolste biljarter. Dan Hans Vultink, die een op internati onaal niveau wat teleurstellend jaar via een wereldtitel 47-1 in één keer goed hoopt te maken. Een niet te vergeten de Westduitser Dieter Müller, twee maan den terug in Beverwijk nog Europees kampioen 47-1. Hij zou dolgraag zijn eerste wereldkampioenschap in de wacht slepen. weer, cl am* zo :en, al» want m tel.1 ;en in pi mogeli Uitgeh stente. De stichting totalisator Nederland zal met ingang van 27 april tijdens een drafmeeting op zondag de mogelijkheid openstellen tot het spelen op een zogeheten super_trio. De stichting totalisator Nederland mag met ingang van 1 april van de weddenschap pen 25 procent inhouden inplaats van de tot nu toe toegestane 20 procent. ba”, U 'damsevi iprogra» ns in kli ReW lur en rnofilms Ier alles 'Ni De Nederlandse heren-dubbel Boude- wijn en Rob Ridder ging in de eerste ronde al uit het toernooi. Joke van Beusekom en Marjan Luesken overleef den de openingsronden in het dames- dubbelspel wel. De ongekende charme van deze door onszelf ontwikkelde berbers, die opnieuw als trendsetters voor de tapijtwereld zullen gaan dienen. geschikt voor intensief gebruik Zuiver scheerwol 380 cm br. van 279,— Wellicht dat de jonge Deen de favoriet dit keer laat struikelen. In de dubbel spelen valt de vroegtijdige uitschakeling op van de winnaars van vorig jaar: Sue Whetnall en Dave Eddy. Lindenli 1. 075-8 >-23.00 I gevraa aparts jdschrifl •ken p« eerbaar, lisweg 23-327141 Natuurlijk kunt u ook tijdens deze aanbiedingen korting verkrijgen op vrijwel alle merktapijten. stoutenbeek Het Nederlandse amateurelftal heelt ook de tweede wedstrijd tegen Jong Oost Duits land (spelers tot 21 jaar) verloren. Na de 0-5 DEN HAAG (ANP). De uitslag van lotto no. 11 is: le prijs: 2 winnaars, die elk bruto 423.279 ontvangen; 2e prijs: 42 winnaars, die elk bruto ƒ4760 ontvangen; 3e prijs: 812 winnaars, dié elk per kolom 369 ontvangen; 4e prijs; 20.556 winnaars, die per kolom ƒ22 ontvangen; 5e prijs: 15.748 winnaars, die per kolom 22.- ontvangen. Toto: le prijs: 4 winnaars, die elk bruto 35.894 ontvangen; 2e prijs: 134 winnaars, die elk per kolom 669 ontvangen; 3e prijs: 1966 winnaars, die elk per kolom 63 ontvangen. BERGEN (ANP). Het eerste buiten gewone congres van de wereldschaak bond is donderdag gesloten. Vanuit Amerika heeft wereldkampioen Fischer laten weten er niet aan te denken zijn titel te verdedigen. Maar wie gedacht mocht hebben, dat de FIDE de knoop nu eindelijk doorhakt en uitdager Anatoli Karpov tot wereldkampioen uitroept, vergist zich. De pogingen om de twee kamp in Manilla tussen Fischer en Kar pov te houden zijn alweer begonnen. Direct na sluiting van het congres nam het bureau van de FIDE een Russisch voorstel aan om de match te verschui ven van 1 juni tot 5 oktober. Maar het bureau, dat bestaat uit president Euwe en drie vice-presidenten ging niet in op de suggestie van de voorzitter van de Amerikaanse schaakbond Ed Edmondson om de spelers één maand meer bedenktijd te gunnen. De deadline blijft 1 april. De Limburger, vooral defensief sterk biljartend („Ik heb de laatste jaren al vijf keer achter elkaar van Müller ver loren, ik heb nu als het even kon niets voor hem laten liggen”) toonde zich niettemin toch wel tevreden met zijn winstparty op de huidige Europese kam pioen die niet alleen twee ingecalculeer de winstpunten misliep, maar door zijn abominabele moyenne (6.76) nog eens extra achterop raakte. Hans Vultink, hypernerveus (voor het toernooi begon was zijn keu een poosje zoek, maar de kennelijk al even zenuw achtige Müller bleek ermee aan de haal gegaan te zijn), kwam tegen outsi der Siebert moeizaam op gang. Arbiter Gobets die na 28 jaar in Rotterdam een punt achter zijn carrière zet, moest de Groenloër drie keer aftellen toen deze onnodig goede scoringsposities verspeel de. Maar toen Siebert in de vijfde beurt een voorspong had genomen, hervond Vultink zijn ritme en concentratie en bereikte in acht beurten winnend de finish: 300-183. Nog imposanter was de openingspartij van Connesson. Vaak is hij een slechte starter in een toernooi, maar nu maakte hij in slechts zes beur ten de Spanjaard Galvez in: 300-93. Ook het uitvallen van het licht boven de tafel en op het scorebord als gevolg van een doorgeslagen stop, bracht hem niet uit zijn evenwicht. In de tweede ronde bond de 28-jarige vegetariër uit Pau de Argentijn Berardi, die in zijn eerste partij toch korte metten had gemaakt met de gevaarlijke Oostenrijker Scherz, moeiteloos aan zijn zegekar: 300-38 in vijf beurten. Door zijn twee overwinningen en zijn sublieme moyenne voert Connesson on genaakbaar het klassement na de eerste dag aan. De enige die naast de Frans man ongeslagen bleef was Jean Bessems, De Indonesische heren hebben in het enkelspel tot nu toe aan hun verplich tingen voldaan. Nurman haalde de kwartfinale niet maar een nederlaag te gen nummer twee Sven Pri is geen schande. De Deense krachtpatser haalde de halve eindstrijd door routinier Wolf gang Bochow in drie games te verslaan. Om een geheel Indonesische finale te vermijden moet Pri zorgen voor een zege op Tjun Tjun, na Hartono de sterkste Indonesiër. Europees kampioen turfe Johnsson dwong de Indonesiër al zijn vermogens aan te spreken. Tjun Tjun deed dat en klaarde het karwei in drieën. DEN HAAG (ANP). De tuchtcom- missie van de KNVB heeft Wim van Hanegem, die zondag van scheidsrechter Beek de gele kaart kreeg in de wedstrijd tegen Den Haag, voor twee wedstrijden geschorst. Van Hanegem, die Feyenoords uitwedstrijden tegen MVV en Amster dam moet missen.kreeg bovendien een boete van 300 gulden en een voorwaar delijke schorsing voor nog eens twee wedstrijden. Twee wedstrijden uitgeslo ten werden ook Amsterdammer Meijer en Pfennings van Fortuna SC. ors met] oeg, bet iplete i ag vrijl1 b. Telef serv. tegen raratie» SAPPORO (ANP). Met de neder laag van 3-7 (5-0, 1-2, 1-1) tegen de Joegoslaven in het wereldkampioenschap voor de B-groep is de afgang voor Nederland, dat de laatste plaats niet meer kan ontlopen, compleet. De manier waarop de Nederlanders hun teleurstel ling in de slotfase afreageerden, ging alle perken te buiten. Met de miscon ducts van Dick Jellema en Jack de Heer en een game-misconduct voor Dick De- cloe, scoorde Nederland het record van 56 strafminuten. LONDEN Dat er dit jaar aan All England Indonesische dames meedoen is voor een niet gering deel te danken aan de Über-cup, de beker die de inzet is van het ge vecht tussen de damesploegen van de sterkste badmintonnaties. De halve finale en de eindstryd om de Über-cup vinden begin juni in Djakarta plaats en in de semi- finaie moet Indonesië het opnemen tegen de Engelse dames. Legloon 1 Ol r bon wil tegel) tselaar aties. iekduo's bruilof! Café-» ne Bum 9, Leia De straflijst: Haarlem: G. Peijs, 150 boete, J. Derksen, 1 wedstrijd en 100 en het recht tot verweer tegen omzet ting van een voorwaardelijke schorsing in een onvoorwaardelijk. Den Haag: R. Monnee, een wedstrijd en 125 en het recht tot verweer. NAC: W. van Vessem. een wedstrijd en 1 voorwaardelijk, J. Beusenberg: een wedstrijd en 75 en het recht tot ver weer, J. Cruyssen, een wedstrijd en 125 en het recht tot verweer. MVV: J. Colombain, een wedstrijd en 150 en het recht tot verweer. Roda JC: F. Palmen, één wedstrijd. Den Haag-speler Simon van Vliet kreeg voor zijn gele kaart in de beker wedstrijd tegen Sparta een schorsing voor twee wedstrijden opgelegd, alsmede een boete van 150 gulden. Hans Bres werd voor één wedstrijd geschorst (plus 100 gulden boete). van dinsdag werd het nu „slechts” 0-1. Een Amerikaanse atletiekploeg zal in de maand mei deelnemen aan wedstrijden in China. Bij de jaarvergadering van de KNWU is gebleken dat het bestuur van de wielerunie weinig animo heeft om de VVBW tegemoet te komen. In de eerste wedstrijd voor de halve finales van het basketbaltoernooi om de Eu- ropa-cup voor landskampioenen heeft Real Madrid in Madrid met 109-62 van Zadar (Joegoslavië) gewonnen. Ignis Varese versloeg het Franse Berck in Berck met 86-85. Ralf Edström en René van de Kerkhof, die tegen Benfica geblesseerd het veld moes ten verlaten, zullen zondag tegen AZ alweer van de partij zijn. In de Portugese pers wordt PSV bijzonder veel lof toegezwaaid. De Eindhovense forma tie wordt in de kranten uit Lissabon afge schilderd als een formidabel geheel, een con ditioneel sterk elftal, dat Benfica met zijn zelfverzekerde voetbal totaal heeft ontluis terd. NU 159. Van dit drietal favorieten werd Müller voorlopig naar de rijen der kanslozen teruggewezen. Daarvoor zorg de de tweede Nederlander in dit kampi oenschap: nationaal kampioen 47-1 Jean Bessems. De Limburger, die drie weken terug met de bouw van zijn biljartzaal stopte om zich goed op de titelstrijd in Rotterdam voor te kunnen bereiden, zag zijn keiharde training niet met een gave partij beloond. Voor zijn overwinning op Müller had hij niet minder dan 17 beurten nodig en slechts in zijn 15e beurt, toen hij in hoog tempo langs de korte kaderlijn aan de kop van de tafel 81 caramboles verzamelde, overtuigde hij even. Bessems: „Maak ik zo’n serie aan het begin van de partij dan speel ik veel sterker, want zoiets geeft zelfver trouwen’. Hypernerveuze Vultink kwam moeilijk op gang die zich in een Hollands onderonsje naar een bijzonder duidelijke 300-39-zege in 12 beurten op Hans Vultink zwoegde. Zonder tot ragfijn kaderspel te komen, wist de Limburger dezelfde concentratie en karaktervastheid op te brengen die hem in het nationaal kampioenschap in Berkhout ook voor Vultink deed eindi gen, al bijft het de vraag of Bessems het energieverslindende spel, dat hij tot nu toe speelt, het hele toernooi vol kan houden. De kansen van Vultink op het vertolken van een hoofdrol in Rotterdam bijven ondanks zijn smadeijke neder laag nog wel aanwezig, maar hij zal zich dan geen enkel verlies meer kunnen permitteren. tussen de sterkste heren: de Deen Flem ming Delfs contra het fenomeen Rudi Hartono. De zevenvoudige wereldkampi oen had het tegen de Japanner Kojima (die Paul Whetnall had verslagen) alleen in de eerste game lastig. Delfs, winnaar van de open kampioenschappen van Ne derland en Duitsland speelde in Dene marken een gave partij tegen Hartono die toen met moeite in drie games won. Beethovenstraat 84. Amsterdam Helmholtzstraat 63, Amsterdam Roelof Hartplein 15, Amsterdam Van Woustraat 125, Amsterdam Brabantplein27, Breda Geesterduinweg 2, Castricum Limburglaan 2,EindhovenSoendaplein 18,Haarlem Parkstraat 22, NuenenHarderwij- kerweg18, Nunspeet Kerkbuurt, Oostzaan Streksingel 69, Rotterdam Europaplein 2, l Stadskanaal Promenade 11, Veendam Leidseweg 18, Voorschoten Stadhouders- plein 4, Wassenaar Vissersdijk 10-12, Winschoten Vermiljoenweg 5, Zaandam J V Ex-wereldkampioene Margaret Beck verging het in de tweede game net zo nadat zij de eerste met 11-7 had verlo ren. Ook de Engelsen zitten in een zwaar programma voor de über-cup en opnieuw Margaret Beck heeft na een maandenlange training behoefte aan rust „Dewi heeft me niet zo verrast. Ik was zelf slecht, waarschijnlijk door de druk om voor eigen publiek mijn herstel waar te moeten maken. Het liefst zou ik gauw met vakantie gaan om even van badminton af te wezen”. Dewi’s tegen standster in de halve eindstrijd zal kam pioene Hiru Yuki zijn terwijl de andere finaleplaats zal worden bevochten door Gillian Gilks (verliezend finaliste van vorig jaar) en Lene Koppen de Deense lijkt een voorsprong te hebben op de slanke Engelse: dit seizoen won zij al driemaal van haar. De voorbereiding op dat duel bracht met zich mee dat maar liefst negen Indonesische speelsters naar Europa werden gestuurd terwijl op All England 1974 uitsluitend de heren waren verte genwoordigd. Utami Dewi, gisteren na zeges op Joke van Beusekom en Marga ret Beek verrassend doorgedrongen tot de halve finale: „Dat is precies het ver schil in belangrijkheid. Onze heren moe ten volgens plan het enkel en dub belspel winnen, de dames mogen ook deelnemen maar zonder dat ze perse voor successen moeten zorgen. Als wij winnen dan is dat meegenomen. Van ons worden pas in Djakarta grote dingen verwacht”. Dat verschil in waardering wordt door de heer Tambunan, een van de vice- voorzitters van de Indonésische bond, bevestigd. „De jongens moeten hier hun grote slag slaan. Dat betekent dat ze zich zo goed mogelijk op de duels moe ten kunnen voorbereiden. Daarom heb ben we hen ook in de Indonesische ambassade gehuisvest, dat heeft het voordeel dat ze eten krijgen waaraan ze gewend zijn. Eten is de bron van energie voor het lichaam, dus als dat de spelers al niet zou bevallen wat mag er dan van hen worden verwacht? Het liefst zouden we ook de dames in de ambassade hebben ondergebracht maar daar was geen ruimte voor en dus moesten zij wel in een hotel. De heren hebben nu ook nog het voordeel dat zij, zeg maar, geïsoleerd leven. Niemand kan hen sto ren en dat komt hun voorbereiding en concentratie alleen maar ten goede”. De speciale zorg voor het mannelijk deel der afvaardiging blijkt ook voortdurend in Wembley Pool, de kille plaats van handeling van de onofficiële wereldtitel strijd. De vijf man sterke begeleidings groep houdt zich bijna permanent met de heren bezig terwijl de dames in het voorbijlopen even aandacht krijgen. Pas nu Utami Dewi, een zus van Rudi Hartono, de halve finale heeft bereikt beginnen de heren iets meer belangstel ling te tonen. En dat is volkomen te recht want Dewi nam donderdag twee geplaatste speelsters voor haar rekening. De 24-jarige Indonesische bereikte drie jaar terug de kwart-finale en haar zeges op Joke van Beusekom en Margaret Beck maakten voor het eerst de weg vrij naar de laatste vier. De Nederlandse kampioene begreep eigenlijk na het be-_ kijken van de partij Beck/Dewi waarom zij van de Indonesische had verloren. De kleine lichtvoetige Dewi houdt een hoog tempo in haar spel en beschikt over een formidabele drop-shot. De Deense Ne derlandse was niet slecht op dreef maar het speltype van Dewi voorkwam dat Joke van Beusekom in haar normale doen raakte. Aan knallende smashes hoefde de Nederlandse titelhoudster niet te denken en daarin ligt anders juist haar kracht. Ze vocht in de eerste game nog terug van 5-9 naar 9-10 maar Dewi pakte het eerste speldeel met 9-11. In de tweede game sloeg de Nederlandse uit kwaadheid een racket krom maar verder dan 7-7 en 9-9 na een voortdurende achterstand, liet de Indonesische haar niet komen. Zij won met 9-12.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 31