Té slordige Aanleg Westelijke Randweg ook etsen van 18,- Velsen belangrijk project voor J. Hofman Jaar van bezinning bij Industriebond-N.V.V. V Honden niet I op 31 mei in sporthal J Kampioenschap snelschaken Jeans House meer los bij Beeckestijn prénatal profiteer prijzen!! 18,- i9r ML i9,- I8, !9,- 9,- w prénotol G koala Doen: Betere aansluiting Velsen-Noord en Beverwijk In Galerie Boumans metnico scheepmaker Schaaktoernooi r Keukenhof bekent kleur, vanaf woensdag 26 maart de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN II I Kort IJmondnieuws n 8 V R IJ D A G 2 1 MAART 19 7 5 PLAATSELIJK NIEUWS 9 g i t «ai OBE VAN DER KLEI heemskerk Tino-shirts die krimpvrij en kleurecht zijn. I I I I I I I I I I I I VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden I I I I I I I I I I I I Eindeloos goed maar passen bij i. In aan- den terrein zijn tperf pro- -- o (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) van 1961 nog (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) RESTAURANT I (ADVERTENTIE) Wj I HEIN STEEHOUWER. a D (ADVERTENTIE) lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, 4 Q) BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? Artsen. Van r zondagmorgen 9 Lange Nieuwstraat 185 Noord Arcade - tel. 13899. 10 uur in spoed- -j waarschu- Hoe vaak doet u zoiets per jaar? Voortreffelijk dineren, ouderwets-attent, rustig en wèg van het alledaagse. Hoe vaak geniet u van waarachtige gastronomie Voor f 27,50 p.c. wordt een gastronomisch menu geserveerd. Bel: 023-263600 en uw tafel is gereserveerd. doen! S/eciïrs 3.50 voor maar 12.95 Kiek dé Keukenhof met Kodak! ubL verk ieve I0 in Ex- En dan zag ik Pierre Jansen met zijn „Kunstgrepen” voor het eerst weer terug na zijn come back. De Thonet-stoel bleek verwisseld te zijn voor een moder ner soort kantoorkruk, maar voor het overige bleek er weinig te zijn veran derd. Interessant werk van Velasquez en Grosz, die met een c^unne, breekbare draad aan elkaar waren verbonden, en de kunst en de kunstenaar bleken nog steeds hogere begrippen te zijn. Velas quez schilderde niet alleen de koning, maar het hele koningschap, en ook bleek hij in staat een dwerg te zien als een kind van God, terwijl we verder dienden te geloven dat een steigerend paard van Velasquez verre uitsteeg boven een stei gerend paard. VERLOVINGSRINGEN BEVERWIJK ENKHUIZEN BREESTRAAT 2 WESTERSTRAAT 41 mond zal hij hier voor een grote inbreng kunnen zorgen. Tenslotte werden de periodiek aftre dende functionarissen M. J. van der Kooi, J. Eversen en J. Ham bij acclama tie herkozen, terwijl ook mejuffrouw A. Kaay bij het vakbondswerk werd inge schakeld. VELSEN-NOORD. Tijdens de don derdagavond in het cultureel centrum „De Schouw” gehouden algemene leden vergadering van de afdeling Velsen- Noord van de Industriebond NVV, werd het afgelopen jaar door voorzitter Ko Meijer een periode van bezinning en verdieping genoemd. Daarbij was het voor de vakbond ook een jaar vol zor gen, mede door de stijgende werkloos heid. Voorts meende de heer Meijer enige moeilijkheden in het vooruitzicht te moeten stellen met betrekking tot de CAO-onderhandelingen, waar in tegen stelling tot de groot-metaal met Hoogo vens nog geen gelukkige overeenkomst over kon worden bereikt. Volgens de heer Meijer omdat Hoogovens mogelijk te hoge eisen stelde. SANTPOORT Arts, A. E. Hirschfeld, Wynoldy Da- Telefoon 02550-11830. Stichting Maatschappelijke Dienstverle- Jan Hofman schrijft zelf in een fol der: „Met onder andere deze gegevens ben ik bezig een visualiseringsproces tot stand te brengen, gericht op het zicht baar maken van denkbeelden.” Heeft Jan Hofman denkbeelden? Ja, en meestal zijn die gelegen binnen het terrein van de grafische beeldvorming, gebonden dus aan zijn techniek. Hij drukt bijvoorbeeld een ets „gewoon” en spiegelverkeerd naast elkaar af op het zelfde blad, waardoor een merkwaardig perspectief ontstaat. Hij verwisselt beeld elementen. waardoor je ineens voor zogenaamd „optisch bedrog” komt te staan. Een blad bevat een waslijn met ruitj eshanddoeken en figuren op datzelf de blad dragen een jasje van dezelfde stof, hetgeen een licht absurd trekje aan zo’n ets geeft. Het is een mengvorm van magie en mythologie die Pierre Janssen bedrijft, maar hij doet dat met veel overtuiging en een beeldende woordkeus, een betere zaak waardig zou ik bijna zeggen. Maar dat bedoel ik niet; ik bedoel: hij maakt er een betere zaak van dan zij (de kunst) waard is. Ik zou namelijk niet graag de mogelijkheid uitsluiten dat de Spaanse koning die Velasquez als hof schilder in dienst had, dezelfde eisen aan zijn portretten stelde als ex-burgemees- ter Van der Meulen van Leeuwarden aan de zijne: ze moeten lijken- Allerlei tinten. Dit jaar boeiender dan ooit. Kom de Keukenhof zien, beleven. Ontdek, bewonder en geniet van Europa's grootste bloementuin. Al gauw, /TvSSAs in Lisse. a&a jaar. top- )-wit eest pre- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Westelijke Randweg bij Beverwijk vindt de gemeente Velsen een belangrijk wegenproject. Dat zei wethouder Ockeioen gisterenmiddag in de raadscommissie openbare werken. Onderwerp van gesprek was het voorstel van Burgemeester en Wethouders op het gebied van meerjarenbegroting. De wet houder vindt de Westelijke Randweg belangrijk voor de verkeersontiasting van Beverwijk. Hij gelooft dat deze gemeente maar ook Velsen-Noord tot meer leefbare gemeenschappen kunnen uitgroeien als veel verkeer over deze randweg geleid kan worden. In dit kader Over de aanleg van een biologische zuiveringsinstallatie zal Velsen overleg voeren met het Rjjk. Het leek de wet houder niet verstandig de installatie zo uit te breiden dat ook fosfaten uit het afvalwater gezuiverd kunnen worden. De reden is dat het gezuiverde water direct afgevoerd wordt naar het fosfaat- arme water van de Noordzee. Daarom heeft een extra investering geen zin. Naar aanleiding van het financieel verslag van de heer M. J. van der Kooi werd door voorzitter Meijer opgemerkt dat de wijziging in het ledenbestand niet kan worden beschouwd als een vermin dering van het NVV-ledental. Een aan tal buitenlandse werknemers heeft im mers elders een woonplaats gevonden en werd daar opnieuw als lid ingeschreven, zodat de bond over het geheel genomen weinig of geen leden heeft verloren.Bo- vendien neemt de belangstelling hiervoor weer toe bij de lagere inkomens. Een wijziging in het bondsreglement had tot gevolg dat voor de districts- en de bondsraad Velsen-Noord slechts één kandidaat kon worden aangewezen, waar in beide gevallen de heer J. W. Meijer voor in aanmerking kwam. Mede als secretaris van de centrale onderne mingsraad van de V.F.M. voor de IJ- Het verwarrende was, dat er deson danks genoeg raakpunten waren die voor een perfecte vervreemding zorgden, maar over het algemeen „deugde” er toch geen moer van. En dan bedoel ik niet alleen dat we een vervormd Peyton Place te zien kregen, maar ook dat er zo slecht in geacteerd werd. Laat niemand ooit nog beweren dat de filmacteurs in 1957 beter waren dan de televisieacteurs in 1967. Curieus was overigens dat Sele na, die in de film de tweede man van haar moeder vermoordde, getroost moest worden door Lana Turner, wier dochter jaren later in het werkelijke leven de minnaar van haar moeder doodschoot. Doordat ik, ondanks alles, naar Peyton Place moest kijken, omdat nu eenmaal het hele Nederlandse volk ernaar zou kijken, had ik een uitstekend alibi, om de laatste aflevering van ,,’t Wilhelmina” niet te hoeven zien. Van de doden niets dan goeds natuurlijk, maar het is voor de kijkers, en ook voor de VARA (die in het laatste kwartaal maar één program ma bij de 25 meest bekeken program ma’s had, namelijk.Colditz) wel te hopen dat „Klaverweide”, een soortgelij ke Nederlandse serie, straks beter uitvalt dan ,,’t Wilhelmina”. I Al die kleurige, maar kwetsbare schoonheid wordt echter bedreigd doof de vele tussen de beplanting door hol lende en buitelende honden. Om storen de beschadigingen te voorkomen is nu besloten om met toepassing van een desbetreffend artikel in de verordening op het gebruik van parken en plantsoe nen, loslopende honden uit deze gedeel ten van het park Beeckestijn te weren. Uitsluitend aangelijnd kunnen de vier voeters daar nog worden meegenomen. De verbodsbepaling wordt ter plaatse door borden aangegeven. vindt hij ook van zeer groot belang het viaduct dat de Wenckebachstraat moet aansluiten op de Velsertraverse. Voor de bevolking Velsen-Noord moet het dan gemakkelijker worden de binnenstad van Beverwijk te bereiken. tunneltjes voor fietsers en voetgangers onder de Parkweg en Heerenduinweg versneld aan te leggen. De voorberei dingsprocedures hiervoor zijn nog maar juist op gang gekomen. Over het plan Zeebad zei de wethouder dat hij binnen een paar weken met voorstellen denkt te komen. niëlslaan 14, telefoon 378410. Apotheek, Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem, telefoon 374187. lening aan bejaarden- Abelenstraat 1, IJmuiden. Elke dag spreekuur van 9 tot 10 uur. Telefoon 02550-12464. Spreekuren van het gemeentelijk soci aal adviesbureau van IJmuiden. Elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum Moerbergplantsoen 22, voor Velsen-Noord elke dinsdag morgen van 11 tot 12 uur in het buurtcentrum „De Mei”, Geelvinck- stoaat 28, Santpoort, elke dinsdagmid dag van 14 tot 17 uur in het gebouw «De Haven”, Schipbroekerweg 6 Sant in het jaarverslag van secretaris A. Ch. Andriessen werd vervolgens veel aandacht besteed aan de ontwikkelingen bij Hoogovens op het loonfront. Ook zou men zich de laatste tijd in de afdeling meer hebben toegelegd op het werk in de bedrijfsgroepen, welke activiteiten door het bestuur echter nauwlettend wórden gevolgd en besproken. Vandaar dat door de heer J. Ham werd gesteld dat het „vechtwerk” (het vakbondswerk) nu plaats vindt in de bedrijfsledengroe- pen. De Rodney, Allison, Betty, Constance, Harrington en Norman waar wij mee opgegroeid zijn, waren er wel, maar toch ook weer niet- Zij droegen hun namen, maar waren niet wie zij voorga ven te zijn. Degene die nog het meest op zijn tv-opvolger leek, was Rossi, maar in de film was nog geen sprake van „doc tor Rossi” (twee woorden, één begrip), maar van „mister Rossi”: hij bleek giste ren namelijk van een begrijpend arts te zijn omgeschoold tot een begripvolle hbs-directeur. Ik kreeg ook niet de in druk dat Rodney en Norman broers waren, en de vervaarlijke grootvader van de broers Harrington, die wij van de jaren 1967 tot 1973 zo goed hebben leren kennen, was in 1957 blijkbaar al overleden. land. Spreekuren: 10 uur Van der Hoopstraat wijk, tel. 30766; Zeestraat wijk, tel. 26177. VELSEN-IJMUIDEN Artsen, van zaterdag 10 tot zondag 24 uur, kan men via dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoen de huisarts men zich dient te wenden. Voor 10 uur raadplege men nog zijn eigen huisarts. Apotheek van vrijdag 17-30 uur af. Apotheek Pleyer, Planetenweg 52, te lefoon 15348. Tandarts, zaterdag en zondag alleen voor spoedeisende gevallen van 17 tot 18.30 uur. G. Zegel, Paulus Potter straat 21, telefoon 14832. Wijkverpleegsters Groene Kruis zuster M. Visser, Verbrande Vlak 84, telefoon 11211 en zuster T. Schoorl, Hagelin- gerweg 146, Santpoort, telefoon 376004. Dierenarts J. W. Baljet, Keunaupark 13, Haarlem, telefoon 023-301880. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis”. In lichtingen over weekenddiensten on der telefoonnummer 15645. Stichtig Maatschappelijke Dinestverle- ning Kennemerland. Spreekuren dage- Medische verzorging to ft Wethouder Ockeioen maakte nog eens duidelijk dat de aanleg een Beverwijkse aangelegenheid is. Het Rijk en die ge meente zullen ook het grootste deel van de kosten dragen. Wel is er uitgebreid contact met Velsen over aansluitingen. Daarvoor heeft Velsen een aantal bedra gen op de meerjarenbegroting gezet. De komende tijden zal het overleg met Beverwijk en Rijk over dit project wor den voortgezet. Heel de wegenstructuur van Velsen- Noord is overigens onderwerp van een studie door de gemeente, die de wethou der al eerder in een vergadering van de commissie openbare werken had toege zegd. Onderdeel van deze studie is ook een verdubbeling van de Wenckebach straat, die volgens wethouder Ockeioen in de toekomst wel eens nodig zal blij ken te zijn vooral om de verkeersveilig heid té bevorderen. Progressief Velsen had bezwaren tegen het opvoeren van een post op de meerjarenbegroting voor deze verbetering. Wethouder Ockeioen zei dat het niet juist was deze post nu al te schrappen zolang heel de wegenstruc tuur van Velsen-Noord nog bestudeerd wordt. Velsen studeert ook op het probleem scheiding van langzaam en snelverkeer. Wethouder Ockeioen zei dat op sommige punten deze scheiding al gerealiseerd was, zoals bijvoorbeeld op de Heeren duinweg. Veel moeilijkheden zou een dergelijke scheiding voor de Lange Nieuwstraat opleveren, afgezien van de enorme financiële consequenties. Wet houder Ockeioen maakte nog eens mei- VELSEN. De onmiddellijke omge ving van het huis Beeckestijn zal verbo- i voor bezoekers met loslopende honden. Het Velsense plantsoenbedrijf spant zich in om bloemen- en kruidentuinen links en rechts van het hoofdgebouw en de perken en gazons die achter dat gebouw liggen zo fraai mogelijk te be planten en die inspanning wordt nog eens extra ondersteund door de vele duizenden bloembollen, die door de bol lenkwekers beschikbaar zijn gesteld. Het resultaat van al dat werken is elk nieuw seizoen verrassender en mooier. Spreekuur. De burgemeester van Velsen drs. J. Reehorst en wethouder C. Ockeioen van Openbare Werken zullen maandag aanstaande geen spreekuur houden. Ik durf er wat om te verwedden dat Velasquez gewoon goed gelijkende, zij het enigszins geflatteerde, koningen, dwergen en paarden schilderde, en dat hij van zijn collega’s vooral hierin ver schilde, dat hij beter kon schilderen. Overigens heeft Pierre Janssen gelijk dat in Engeland nog altijd het instituut van de hofdichter bestaat. Dat zo’n man onbenullige rijmpjes zou fabriceren, is minder juist. Tot voor twee jaar was Cecil D. Lewis de hofdichter, en hij is na ziin dood meen ik -opgevolgd door John Betjeman. Allebei uitstekende dichters, die hun eerste onbenullige rijmpje nog moeten maken. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door G. A. Takken, Julianaweg 44, Wijk aan Zee, tel. 02517-333. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door J. D. Red- dfngiüs, Prinsesselaan 5, Beverwijk, tel. 25551 Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door L. J. J. Kester, Dommel- singel 2, Beverwijk, tel. 33300. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Nederlands snel- schaakkampioenschap voor clubs wordt zaterdag 31 mei in de sporthal gehouden. Organisator is schaakvereniging Pat Mat, die volgend jaar veertig jaar bestaat en van de schaakbond het verzoek had gekregen om de titelstrijd te organise ren. Volgend jaar zal Pat Mat dan opnieuw het kampioenschap organiseren. Naar dit schaakgebeuren komen ruim 300 schakers uit alle windstreken om in clubverband om de snelschaaktitel te komen strijden. Voor u me vrouw, voor i| 1.1 wie de tijden toch al zo duur worden, gaat Prénatal (zo lang de voorraad strekt) een aantal kwaliteits-artike- len bieden tegen bijzon der lage prijzen. Kijkt u maar. Dit zijn de eersten. A. Gemakkelijk T-shirt, maten 92,98 en 104. B. Oersterke tinneroy tuinbroek in marine blauw, rood, groen en donkerbruin. Maten 80. 86,92,98 en 104. .Profiteer meteen bij: Haarlem, Barteljorisstraat 12 (bij Grote Markt). Tel. 023-310513. Haarlem-Schalkwijk, Rivièradreef 21Tel. 023 - 334308. poort-Noord. Voor IJmuiden-Oost elke dinsdagmiddag van 16-17 uur in het gebouw „De Abeel”, Abelenstraat 1- Verder volgens afspraak met de socia le dienst. Telefoon 191124 toestel 46. Gezinsverzorging en bejaardenhulp Groene Kruis I.Imond. Spreekuren leidsters, maandag tot en met vrijdag 9-10 uur wijkgebouw Andromeda- straat 3, telefoon 02550-13936. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 9-11 uur. Telefoon 02550-18888. Maar hij heeft ook een ander type ideeën, een soort documentaires. In één geval een serie foto’s op de zinkplaat overgebracht van een wijdgeopende mond met van tijd tot tijd gefotogra feerde rottende tanden, todat alles moet worden getrokken en op het laatste blad het kunstgebit verschijnt, alles voorzien van teksten, die het rottingsproces be schrijven. Het hangt hier als uiting van geaccepteerde kunstzin, als „ideeën kunst” en dan komt enige beeldkwaliteit er ineens niet meer op aan. Zo’n serie zou je in een medisch blad kunnen verwachten als treffende illustratie, maar dan zou Jan Hofman eerst wel moeten leren hoe je een ets drukt. Mijn voornaamste bezwaar tegen de meeste etsen die hier hangen is niet de vaak voorkomende geesteloosheid tussen enkele bladen, die ineens een onver wachte absurde humor inhouden. Dan heeft de beeldvorming een „plot”. Mijn bezwaar geldt het feit, dat het volstrekt onnodig is om zo slecht etsen te druk ken als Jan Hofman doet. Veel bladen zijn een vlekkentroep, het fotoraster loopt vaak helemaal dicht, de voorstel lingen zijn vaag. Natuurlijk weet ik dat het gebruik van toevalligheden en zelfs toegepaste slordigheden kunnen bijdra gen tot de .expressie van een grafisch blad. In het geval van Jan Hofman doen ze echter sterke afbreuk aan de beeldex- pressie, ook al door de storende opzette lijkheid. Gisteren overkwam mij een van de verschrikkelijkste dingen die een mens kunnen overkomen: ik keek naar Peyton Place. Niet naar een aflevering van de diepbetreurde tv-serie, die de AVRO bij de grote schoonmaak achter een partij oude schoenen in een vergeten kast had teruggevonden, maar de „echte” film, gemaakt in 1957 naar het boek Grace Metalious. Van de tv-serie was toen nog geen sprake, eerst moest in 1961 nog eon tweede film worden gemaakt (Return to Peyton Place), alvorens men in Amerika met de tv-serie begon. Dat was in 1964, twee afleveringen van een half uur per week, een tempo dat in 1965 al moest worden opgevoerd tot drie afleveringen per week! BEVERWIJK. In Galerie Boumans exposeert de Leeuwardenaar Jan Hof man zijn etsmontages. Hij is in 1942 geboren en studeerde aan de academies in Groningen en Maastricht. Ik spreek van etsmontages, omdat hij niet alleen op de gebruikelijke manier zijn zinkpla ten bewerkt, maar daar tevens foto’s in opneemt op de manier die ook in de cliché-makerij wordt toegepast, door middel van belichting en etszuren. In één druk ontstaat dan bij Jan Hof man een ets, die gegraveerd is en tevens een fotografisch element heeft. Het is overigens geen nieuw procédé. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 21 maart 17.30 uur tot vrijdag 28 maart 17.30 uur: apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 27955. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Groene Kruis. Weekenddienst: zuster C. J. Schout, Laan van Blois 74, Be verwijk, tel. 24569. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuur leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-kruis. Weekenddienst: zuster J. Grootjes, Pelikaanhof 112, Bever wijk, tel. 34022. Verloskundige. Waarnemend: me vrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; eigen praktijk: mevrouw J. H. M. Kruidenberg-van Saaze, Hannie Schaftstraat 5, Heemskerk, tel. 32327; vrijmejuffrouw A. M. Bot. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545. Spreekuren bejaardenhulp: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, IJmuiden. Tel. 02550-10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en bejaardenhulp. Velserduin- weg 52, dagelijks van 9 tot 10 uur. HEEMSKERK. Buurthuis De Licht boei organiseert als aanvulling op het vakantieprogramma in samenwerking met schaakvereniging „Weenink” een schaaktoernooi voor de jeugd. Het toer nooi wordt gehouden p zaterdag 5 april van half tien ’s morgens tot half twee ’s middags. Voor slechts een gulden kun nen jeugdige schakers zich in de diverse klassen met elkaar meten. Degenen die willen schaken kunnen zich opgeven bij De Lichtboei, Maasstraat 5, tel. 32651 of bij de heer Beerens, van Meelstraat 47 te Beverwijk, tel. 32249. Beverwijk, tel. 23180 en 20545. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren: dagelijks van 9 tot 27, Bever- 149, Bever- ding van het feit dat er op de meerja renbegroting posten zijn uitgetrokken voor de verbetering en aanpassing van de Julianabrug in IJmuiden. Als een verbreding gerealiseerd is zal het vrachtverkeer wat gemakkelijker en sneller de Kanaaldijk kiezen, zodat het centrum van IJmuiden wordt ontlast. Het blijkt niet mogelijk te zijn de zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: L. A. vd f?rro1oLOmVardijestraat 9’ Heemskerk, tel. 31321; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: J C A Ba^er- Bachstraat 7, Heemskerk,' tel.' Tot zaterdagmorgen I? gevallen de eigen huisarts wen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster G. Duin, Maerelaan 240 Heemskerk, tel. 36437. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren iedere dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46. Heemskerk, tel. 32247 (Zie ook ander Beverwijk). Interkerkeli.jke Stichtine: voor Gezins verzorging in de Umond. Snreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp: Jan van Bergenstraat 50c. Heemskerk, tel. 32340, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer land. Spreekuren dinsdag van 14 tot 15 uur en vrijdag, van 9 tot 10 uur in De Jansheeren, Kerkweg 47, Heems kerk. tel. 35083. (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9