B IJmuiden stond dit weekeinde in de turnstrijd het teken van v: Agenda Twee auto’s vernield Jo in Visser-Neerlandiaprijzen in Brussel uitgereikt Di rij Forumavond Wagen tegen over milieu- geparkeerde belasting vrachtauto Leuke feest avond Da Costaschool y VEI Fotowedstrijd BAF VOLOP ACTIVITEITEN IN DOLFIJNZAAL EN SPORTHAL metnico scheepmaker Twee gewonden ■X.. M Ai PLAATSELIJK NIEUWS MAANDAG 197 5 24 MAART Beverwijk Heemskerk Castricum In en om Haarlem De Sportbond Velsen-IJmuiden 7 Wijk aan Zee gg|| V A (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) zo ^WilllT^ 19 14 u. Const. (Va 39111, „Als 20 u.: (Van een onzer verslaggevers) alle u. u.: 21.30 en u. u.: Dames 1: le D, Schol le (Schiedam, 56,7 p.); 2e C. Hoogstad (Schiedam. 56,15 p.) en 3e E. Mulder (Den Haag, 55,85 p.). Waren er bij deze 3 categorieën dames geen finalisten van SBIJ, wel was dit het geval bij de beste dames, de keurklasse. Na spannende strijd werd bij de meis jes A eerste met 60,65 p, Yvonne van de Veer (Zeist). De nrs. 2 en 3 kwamen ook uit Zeist, t.w. resp. W. v. d. Zijden met 58,65 p. en W. Farkas met 58,5 p. De 3 IJmuider meisjes werd resp. 5e (Anneke van Laar, 57,1 p.), 8e (Joke de Wit, 56,25 p.) en 9e (Jacqueline Lammes, 55,15 p.). Bij de meisjes B geen IJmuider finalis- tes. De voornaamste resultaten waren: le J. Knoppers (Zeist, 63,75 p.), 2e D. Vos (Zeist, 63,0 p.) en 3e M. Zandbergen (Schiedam, 62,2 p.). De op één na hoogste categorie meisjes, nl. de meisjes C, gaf 3 IJmuider meisjes als winnaressen. Dit voor de Sportbond IJmuiden mooie resultaat luidde: le An- nemiek Morlang met 55,25 p.; 2e Anja Kruit met 54,1 p. en 3e Trix Kruit met 53,5 p. Dames 3: le A. Vermeulen (Zeist, 60,7 p.); 2e C. Valckenier, 59,95 p.) en 3e K. van Diemen (Zeist, 57,45 p.). Dames 2: le J. Kiers (Amsterdam, 58,75 p.); 2e S. Jansen (Amsterdam, 58.25 p.) en 3e E. van Wijk (eveneens Amsterdam. 56,15 p.). In de Zeewijksporthal traden aan de turnsters van de Sportbond, afkomstig uit het gehele land. Zoals wij al bericht ten waren er negen verenigingen met 36 meisjes en 26 dames, waaronder 10 leden van de Sportbond „IJmuiden”. Omstreeks 16.15 uur besloot voorzitter Chr. van Dijk deze kampioenschappen, onder dankzegging aan o.a. de Sportbond IJmuiden en al de anderen, die aan deze -dag hadden medegewerkt. BRUSSEL, (ANP). Voorzitter W. van den Berge van het Algemeen Nederlands Verbond heeft zaterdag in de Gothische Zaal van het stadhuis in Brussel voor 137.500,aan Visser-Neerlandiaprijzen uitgereikt. Vrij da naar z was hi menda 31-jari de Graaf 29,65 pnlt.; 2. José Mertens 29,40 pnt.; 3. Robert Volmer 28,10 pnt. a.l. I 14. 18.45 VEL is dit nadat VEL avond vaste sport met d’ is het er aai 20.00-2 bokser worde In dit men a voor s gens i Mel-sj vrije terwij) jonger -Aji VELSEN. IJmuiden en met name Zeewijk stond in het afgelopen week einde wel in het teken van de turnstrijd. In de Dolfünzaal hield de Turnvereni ging „IJmuiden” haar onderlinge wed strijden en in de Sporthal Zeewijk had den de kampioenschappen turnen van de Nederlandse Culturele Sportbond plaats. Wat T.V.IJ. betreft, werd er op sportieve wijze gestreden om een toch maar goed mogelqke plaats te behalen. Ook hier weer een leuk resultaat voor de Sportbond IJmuiden, n.l. werd mej. Rita Krab na felle strijd vlak achte de kam pioene, mej. Els Groote uit Papendrecht (62,3 p.), 2e met totaal 61,8 p. Op de 3e plaats eindigde hier mej. Els van der Voort (Den Haag) met 61,2 p. Het leek me een van de slappere song festival.] aren, want behalve het overheer sende „Dinge dong” (dat als extra han dicap bovendien als eerste startte) zag ik alleen nog maar wat muziek in het Ita liaanse. het Zwitserse en het Zweedse liedje. Eén van mijn vrienden, geen re gelmatig beluisteraar van „losse groe ven”. riep af en toe verrast en verbaas) uit: „Maar dat liedje ken ik toch, dat bestaat toch allang!”, waarop de kermen sussend riepen: „Ja Jan, maar het is toch niet precies hetzelfde en het heet ook anders”. Het Luxemburgse liedje „Toi* bijvoorbeeld leek nog een restje te zijn van „Les parapluies de Cherbourg” a ..Mikado” van de Zwitsers lag zo goed ia het gehoor omdat het daar (althans voor mijn gevoel) al tientallen jaren in ver schillende versies lag opgeborgen. VELSEN. Een 26-jarige Amster dammer is vrijdagnacht in zijn auto op Rijksweg 6 op een voor hem rijdende auto ingereden. Zijn auto kantelde en kele malen en kwam op het dak terecht. Er was alleen materiële schade: de beide auto’s waren geheel vernield. Bij de Amsterdammer is een bloedproef afge nomen. In afwachting van de uitslag is het rijbewijs door de politie ingenomen. I 20.15 U.; „Ongewoon Geen bedragen werden genoemd van de prijzen voor persoonlijke verdiensten. Deze gingen naar: mevr. I. Alten in Am sterdam voor haar verdiensten op het gebied van de kinderbescherming. Naar Bert Garthoff in Loosdrecht voor het jarenlang verbreiden van kennis van en liefde voor de levende natuur als een bijdrage in de volksontwikkeling. Naar Emiel van Meldonck in Vosselaar (B) voor zijn bijdragen aan de culturele integratie van Noord en Zuid, in het bij zonder in De Kempen. Ton Koot in Amsterdam voor zijn vastberaden strijd tegen de aantasting van het steden- en landschapsschoon. Nico Wijnen in Den Haag voor zijn verdiensten op het gebied van het werk van de Volkshogenscholen en -Univer- siteiten en voor zijn inspanningen voor de culturele integratie van Nederland en Vlaanderen. Uitslagen: 8 jaar: 1. Ingrid v. Aken 27,20 pnt.; 2. Christa Niemeyer 25,85 pnt.; 3. Angelique Braams 24,60 pnt. 9 jaar: 1. Yvonne Herkeny 30,30 pnt.; 2. Alison Cowdry 27,05 pnt,; 3. Sabine v. Duyven- bode 26,25 pnt. 10 jaar. groep I: 1. Ellen Schaap 30.45 pnt., verenigingskampioene: 2. Maureen Bos 28.85 pnt.; 3. Daphne Lieshout 27,80 pnt. 10 jaar, groep II: 1. Sandra Iskes 28.00 pnt.; 2. Madelou Bir- kenfeld 26,15 pnt.; 3. Jolanda Klaasen 25,65 pnt. 11 jaar: 1. Tineke den Heijer 32,85 pnt., verenigingskampioene; 2 Jacqueline Smit 26,80 pnt.; 3. Mieke Cas tricum 25,80 pnt. 12 jaar: 1. Maria Kooter 30,80 pnt.; 2. Truus Ruyter 27,70 pnt.; 3.- Antoinette Grootveld 26.50 pnt. 13 jaar: 1. Marijke van Beek 29,30 pnt.; 2. Mieke Luitjes 28,85 pnt.; 3. Els Binkhorst 27.40 pnt. Uitslag Trampolinespringen: 1. Elly Negen verenigingen streden in de Zee wijksporthal haar Sportbondstryd. De fotograaf legde dit onderdeel op de plaats vtist. BEVERWIJK. De Beverwijkse Amateur Fotografenvereniging heeft in de Opgang de derde zwart wit fotowed strijd gehouden. Voor deze onderlinge wedstrijd, de derde in dit seizoen, stuur den 24 leden foto’s in. Als winnaars kwa men uit de bus de heren Van Eersel, Hil berts en Verdier. Donderdag 27 maart is er in de Opgang weer een bondscollectie. Tenslotte bleek nog, dat mej. Rita Krab van de SBIJ zal uitkomen in de NCS-turnploeg, die zal deelnemen aan de „10e Hapoel Games” in Israel, welke van 27 april tot 11 mei gehouden zullen wor den. Deze Hapoel Games omvatten tal rijke takken van sport. Tot de deelne mers aan de zwem- en waterpolowed- strijden behoren voorts nog enkele leden van „De Watervrienden IJmuiden”, zo als bekend ook een tak van sport onder de vlag van dc Sportbond Imuiden. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat, adelaars vielen ze aan”. De beste meisjes, de meisjes keurklas- se, gaven ook al bijzonder plezierige re sultaten voor de SBIJ, n.l. le Anja de Vries mét 58,4 p. 2e N. Noorlander (Dord recht, 54,9 p.) en 3e Magriet Joosen, ook al van de Sportbond IJmuiden, met 53,65 p. Bovendien werd Bea van Goethem hier nog 4e met 52,7 p., eveneens van het organiserende SBIJ. De overige uitslagen luidden: vendien nog o.a. een 4e en een 5e plaats. Verheugend was, dat het programma vrijwel exact volgens ’t tijdschema ver liep. Na de wedstrijden en vóór de prijs uitreiking gaf een zevental dames van de Sportbond IJmuiden nog twee demon straties jazzballet, hetgeen erg werd ge waardeerd door ook het vrij talrijke pu bliek. Een verhaal apart vormde ook de I» raëlische deelnemer. Hij kreeg van ieder een de meeste keren een puntje, also! ieder land in vredesnaam maar wil* tonen niet anti-semitjsch te zijn. Neder land was minder kinderachtig: Shlo® Artzi kreeg van ons het ook weer pd’ sierlijke aantal van 10 punten! Zweden en Italië daarentegen gaven we niets evenmin als Turkije dat alleen van Mon te Carlo drie punten kreeg. De hemd mag weten waar Semiha Yanki, een pri ma zangeresje toch, die veronachtzamin! aan te danken had, terwijl de brave Re nato van Malta met zijn onnozele liedje nog negen keer stemmen wist te verwer ven. Als televisie-uitzending kreeg het pro gramma van mij een zeven plus. Alles verliep redelijk vlot, geluid en licht vie len niet uit, en de resultaten van de jury kwamen zonder veel horten en stoten o! het scherm. Dus aan de belangrijkst* voorwaarden was voldaan. Ter introduc tie van de deelnemers moesten ze alle maal zichzelf uitbeelden met verf, wj: op veel gegiechel en drukdoenerij neer kwam. Gastland Zweden introduceer* zichzelf via wat ontmoedigende grapjas serij, die kennelijk niet van de Neder lander Ardy Struewer afkomstig was want die maakt aanzienlijk leukere W- programma’s in Zweden. Toen ik zondag middag bij het Ajax-Stadion arriveer* klonk „Dinge Dong” me al van ver# tegemoet. In Studio Sport werd AZ-goal' getter Kees Kist uigebeeld als „Ding* Dong” en op Schiphol zei Getty te men® namens de hele groep te spreken .als zei datMaar ze zei helemaal niets Kortom- Dinge Dong zal u en mij no! wel enige maanden blijven achtervolgen maar had u dat nu ook gisteren, dat hele dag het liedje „Waterloo” door u’ hoofd zeurde? VELSEN. De „Werkgroep Milieube lasting Oppervlaktewater” organiseert donderdag 27 maart aanstaande een fo rumavond over het thema milieubelas tingen. De Velsense wethouder H. van der Werff zal op deze bijeenkomst de achtergronden en de toepassing van de heffing milieubelasting oppervlaktewa ter toelichten. Daarna zal een forumdis cussie worden gehouden waaraan gemeenteraadsfracties meewerken. In het forum hebben zitting J. M. Porck (PvdA), W. Koopman (CDA), M. Kotte (WD). T. Kruisman (CPN). C. Hoek (Pro- gres. Velsen) en DS '70 H. E. Kloosterhuis. De discussie staat onder leiding van Jan Ruyter uit Beverwijk, Voorafgaande aan de uiteenzetting van wethouder Van der Werff zal de Heemskerker Scheffer een chemisch-technisch verhandeling geven van mogelijke verontreinigingen van af valwater en de zuivering daarvan. De bijeenkomst zal gehouden worden in ,,’t Braambos” aan de Zeeweg en om 20 uur beginnen. „The Shadows” bleken, ondanks hui tweede plaats, geen afspiegeling mee van hun verleden. Zij behoorden, als d vertegenwoordigers van Engeland, tot d zeven van de negentien deelnemers d zich van het Engels bedienden. De and ren waren (uiteraard) Ierland en Mal en verder Nederland, Finland, Zweden Noorwegen. Deze landen met htm (b - trekkelijk) kleine taalgebieden hebh het feit maar onder ogen gezien dat h Engels het Latijn is van het lichte 1» De deelnemers die in hun moerstaal zot gen kwamen uit de grote landen en ve der uit Turkije, Joegoslavië, Portugal* Israël. België, op taalgebied toch al halfslachtig land, zong gedeeltelijk in Nederlands en gedeeltelijk in het Engel Ann Christy kreeg 17 punten voor haa liedje (Nederland 152) en eindigde op 4 15e plaats: het Belgische dagblad Sta daard had voorspeld dat zij in ieder g*- val voor Nederland zou eindigen! aardigste Belgenmop van de laatste tij waren de schamele drie punten die Belgische jury aan Teach-In gaf. Allee Italië met maar één punt bedeelde o# nog schameler. Die Belgen toch! BIOSCOOP City, maandag en dinsdag 20 uur: Keet je Tippel”. TENTOONSTELLING EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg. Velsen-Zuid Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsert-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvraag onder telefoon 02510-94159. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum. Moerbergplantsoen, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Galerie ’t Hart. Koningin Wllhelminakade 74, expositie tekeningen en etsen van Ruud Cornelisse; dagelijks geopend. „Huis Ter Hagen”, Lodewijk van Deyssel- laan, Driehuis, dagelijks van 10 tot 21 uur expositie schilderijen en aquarellen van Piet Bruins. Alarmnummers: politie 19033, brandweer 164'00, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Gemeentelijk sociaal adviesbureau voor be- VELSEN. Twee jonge mannen zijn zaterdag gewond geraakt, toen zij met hun auto tegen een geparkeerde vracht wagen aanreden. Deze stond geparkeerd onder een lantaarnpaal. De 20-jarige be stuurder werd in het Rode Kruis Zie kenhuis opgenomen en moest direct een oogoperatie ondergaan. De 23-jarige medepassagier kon na behandeling naar huis. De auto was geheel vernield. Van de bestuurder is, na een bloedproef, het rijbewijs ingenomen. VELSEN. Op de Grote Hout- of Koningweg is zaterdagmiddag een lan taarnpaal omver gereden door een auto mobilist. De dader is na de aanrijding doorgereden. Omstanders hadden echter het kente ken van de auto genoteerd, zodat de man nog diezelfde dag door de politie wérd gehoord. Dat leiding en bestuur van de SBIJ tevreden waren met deze resultaten, laat zich gemakkelijk indenken. Behaald wer den immers 2 kampioenschappen, twee 2e plaatsen en twee 3e plaatsen en bo- DIVERSEN MAANDAG 24 MAART Kennemerduin, Voorstraat 20 u. jaarverga dering VVV. Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 25 MAART Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat. 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 u. Verplichte oefeningen werden uitge voerd op: brug ongelijk, evenwichtsbalk. paard/bok-springen en de „vrije oefe ning”. Dit jaar was ook de trampoline- afdeling in het geheel opgenomen. Het vooruitzicht van deelname aan deze wed strijden heeft een stimulerend effect ge had op deze groep. Er is bijzonder hard gewerkt, en hoewel natuurlijk alle oefe ningen niet even perfect waren, werd er toch zeker goed werk vertoond. Voor alle deelnemers waren dit jaar diploma’s verzorgd met daaron vermeld het door hen behaalde aantal punten. Aan de hoogst-geplaatsten van elke leeftijdsgroep werd een medaille uitgereikt alsmede een mooie bos bloemen voor de 2 ver- enigingskampioenen, Ellen Schaap (8-10- jarigen) en Tineke den Heijer (11-13- jarigen). 21.15 14.15 u.: „Oom Zoals ik u na de Nederlandse finale al voorspelde, heeft Teach-In met „Dinge dong” het Eurovisie Songfestival gewon nen. Omdat je zulke nationale hoogtij dagen altijd op passende wijze moet vie ren, en zo’n songfestival bovendien tot het soort happenings behoort (waartoe ik ook Europa-Cupfinales réken) waarnaar je in een groot en vrolijk gezelschap moet kijken om er ten volle van de kun nen genieten, had ik te mijnen huize een zogen a a md e E u ro vis iesongf es tivalparty georganiseerd, inclusief het bijhouden van een puntentelling om na afloop te kunnen kijken wie het dichtst de uitein delijke uitslag had benaderd. Mijn eigen scorè was: 1. Nederland, 2. Zwitserland. 3. Italië, 4. Zweden, 5. Engeland en 6. Turkije. Ik had de winnaar dus goed, maar dat was geen unicum want zes mensen in mijn gezelschap hadden het Nederlandse liedje op de eerste plaats gezet! BIOSCOPEN. Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 21.30 u.: „Keetje Tippel”. TENTOONSTELLINGEN. Tentoonstellingsruimte, Const. Huygens- straat. Expositie ..Een schoolvoorbeeld" (te ken-, schilder- en grafisch werk van Pius X- college); geopend tot 6 april op woensdag, zaterdag en zondag van 14-17 u. DIVERSEN MAANDAG 24 MAART Progress sociëteit, Const Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. DINSDAG 25 MAART Kleuter basisschool Zevenhoeven, De Velst. 14.30 u. Officiële opening door wethouder A. F. M. van Herpen. De Vluchtheuvel, Maerten van Heemskerck- straat 148,14 tot 21 u. grote Bameveldse paaseierenmarkt. Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Dagelijks geopend 7-8, 12.15-13, en 20.30-21.30 u. Bowlingcentrum De Boerderij, Vrijburglaan. Dagelijks geopend van 12-01 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Dagelijks ge opend van 10-12 en 14-16 u. Alarmnummers Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. jaarden, spreekuren maandag en woensdag van 11 tot 12 uur, Spaarnestraat 2, IJmuiden. Telefoon 19124. toestel 46; dinsdag van 11 tot 12 uur buurthuis „De Mei”, Geelvinckstraat. Velsen-Noord- van 9 tot 10 uur, Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen, IJmuiden; van 14 tot 15 uur gebouw „De Haven”, Schipbroe- kenweg, Santpoort, van 16 tot 17 uur „In den Abeel", Abelenstraat Ijmuiden-Oost. Stichting „Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting”, Willebrordstraat 102. Spreekuur leidster, dinsdag van 9.30 tot 12.30 uur. Velserbad, Briniostraat. Gemengd zwemmen maandag van 16.40 tot 18 uur; dinsdag van 6.30 tot 8, van 12.15 tot 18 u.; dinsdag van 6.30 tot 8 van 12.15 tot 13.15 van 16.40 tot 18 en van 20 tot 21.30 uur. VELSEN-NOORD. De feestavond van de Da Costaschool, die in hei Her vormd wijkhuis te Velsen-Noord is ge houden, mag als een geslaagd evenement worden gezien. De vele ouders en be langstellenden op deze feestavond wer den bij de opening van het programma dat geheel door de kinderen van de verschillende klassen werd opgevoerd verrassend geconfronteerd met bet op treden van het eerst zeer kort geleden opgerichte jeugdkoor Velsen onder lei ding van Harmen Klaver met gitaar- assistentie van Leen de Winter. De onge veer dertig meest jonge kinderen gaan zich bepalen bij een repertoire van gees telijke liederen. Opvallend was de in het Nederlands uitgebrachte „Jericho” als spiritual en nog meer een tot geestelijk lied verwerkte melodie van Pierre Kart- ner. Met wat goede zorg kan het een leuk koortje worden. De uitvoering van de verschillende klassen van diverse toneelwerkjes had grote belangstelling en succes. Jammer alleen dat een microfoon ontbrak waar door het gesprokene en de zang niet behoorlijk overkwam. en 21.15 u. 19 en BIOSCOPEN. Kennemer Theater, Zeestraat. 19, 10 en 21.15 Keetje Tippel”. Luxor Theater, Breestraat. „Luchthaven in alarm”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans. Breestraat 122. Expositie grafieken van Jan Hofman: geopend tot 6 april van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 1’8 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Exposi- tie's foto's van Erwin Verheijen; geopend tot 6 april tijdens openingsuren. DIVERSEN MAANDAG 24 MAART Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44- volwassenen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 25 MAART Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.Zeestraat 81, tel. 24617 of bij bekende wljkhoofden en mede werkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. geopend van 9-12 en 13.30-15.30 U. Slof, Moensplein. 14 u. paaskienen voor bejaarden. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u„ jeugd 15-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000. De welzij nsprij zen werden uitgereikt aan Het Centrum voor Natuurbescher- mingseducatie in Antwerpen 15.000, voor het vernieuwen van een reizende milieutentoonstelling. Tele-onthaal in Antwerpen 15.000,-) voor het bevorderen van de samenwer king tussen beroeps- en vrijwillige wer kers bij begeleiding van personen die een zelfmoordpoging hebben onderno men, en om een wetenschappelijk on derzoek mogelijk te maken van bevin dingen en resultaten van de begeleiding, De Stichting Adullam in Den Haag 10.000,—) voor het verbouwen en uit breiden van het dagverblijf in het te huis. De Stichting MGM in Den Haag 5000,voor financiële hulpverlening aan slachtoffers van geweldsmidrijven. Er waren negen culturele prijzen toe gekend 10.000.- voor het Algemeen Neder lands Zangverbond te Antwerpen voor het verwezenlijken van het Nekka-prd- ject in Nederland. 8000,- voor de Commissie van Be heer van het Archief van prof. dr. P. Geyl in Utrecht voor het uitgeven van correspondentie van prof. Geyl met Vla mingen en Nederlanders, die berokken waren bij de Vlaamse en Groot-Neder- landse beweging. 7500,- voor de Vriendenkring van het Komense in Komen als steun voor het Vlaamse onderwijs en ontwikkelingswerk ter plaatse. 7000.- voor het dr. Winand Roukens- fonds in Maastricht-Valkenburg voor het bevorderen van de studie van de volks cultuur in de beide Limburgen en de aangrenzende gebieden. 5000,- voor BAND, organisatie van en voor Vlamingen in Wallonië voor hei vestigen van een bibliotheek en een dis cotheek. 5000,- voqr het Cultureel Jongeren Paspoort in Brussel voor het aanleggen van een documentatie en het verzorgen van informatie. 5000,- voor het Komité voor Frans- Vlaanderen in Waregem voor het orga niseren van de cultuurdagen van Ekels- beke en de vrije cursussen Nederlands in Frans-Vlaanderen. 5000,- voor de Stichting Literaire Dagen in Eindhoven voor het bevorderen van het creatief gebruik van de Neder landse taal in de Noordelijke en Zui delijke Nederlanden. 5000,- voor het Vormingscentrum Rooierheide in Diepenbeek voor aanschaf van technische apparatuur voor het ge ven van cursussen vormingswerk. Uitgereikt werden voorts de prijzen voor de vier toneelspelen (totaal 8000,-), vijf hoorspelen (totaal 8000,-) en een voor muziek 4000,-), waarvan de win naars al eerder zijn gepubliceerd. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonspleln) 20.15 u.: Zui delijk Toneel Globe met „Equus”. Muziek Concertgebouw (L. Begijnestr.) Fons Jansen als bariton met recital”. Bioscopen Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 19.30 u.„Gejaagd door de wind”, 14 jr. Woensdag 13.30 u.: „Stan Laurel en Oliver Hardy”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. „Man of the East”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Oranje’s jacht op wereldgoud”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 18.45 en 21.15 „Keetje Tippel”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 „Luchthaven in alarm”, 14 j. Roxy (Ki. Houtstr.) 14.30, 19 „Chinatown”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en „Easy Rider”, 14 j. Woensdag 14." Ferdinand en de toverdrank”, a.l. Een van de wedstrijdmomenten bij TVIJ B

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4