19 ct 2.50 2.25 2.00 1.35 I FORUM OVER VOORHAVEN OP GYMNASIUM Inbraken in Velsen In „De Mei” elke maand Woensdag 4 reclame groentebedrijf WEBBE's een tienerprogramma Advertenties op deze pagina vallen hoegenaamd niet op. VEILINGEN r Haarlemmer slaat al meubels op in „bloemenkas” van praag voor vader en zoon pl I i 148.- we zitten tot de nok vol nieuwe trends! ZUURKOOL UIT HET VAT DIKKE STOOFPREI Bijzondere film GROTE WIJNAPPELS DE ECHTE MAROKKAANSE SINAASAPPELS „De Schans” STOOFPEREN ROODKOKERS jg GAVE GOLDEN DELICIOUS D DINSDAG 1975 4 25 MAART (Van een onzer verslaggevers) 6 pond 3 pond in BEVERWIJK Metro Meubel- markt uit Haarlem was maandag druk bezig de voormalige bloemen kas van de firma A. van Bragt aan de Bankenlaan als meubelmarkt in te richten. Eigenaar H. Goedhart heeft het plan zijn vestiging vrijdag voor het publiek te openen. Daar mee zal de voormalige bloemenkas weer een bestemming krijgen, na dat de Vomar de kas enkele weken geleden had ontruimd en was ver huisd naar de nieuwe supermarkt aan de Schouwenaarsstraat. Zeeweg 238 - IJmuiden-o. - Tel. 15854 4 pond na: sta sit: On wa vei gel te zot ser pre inz Fri ser eei de I 15 voor Dit was een advertentie Dank u. W»»»BEVERWIJK - per pond broek spencer coll-pull MARKTPLEIN - IJMUIDEN mode op de man af '-4 (Van een onzer verslaggeefsters) Planten Groenten I J Een publikatievan het Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit yr/ce 2572 o tract met de heer Goedhart getekend”. Hij meent, dat de vestiging van de meubelzaak de onderhandelingen met de gemeente niet doorkruist. „Die kunnen gewoon verder worden afgewerkt. Laten we de zaak nu maar eens pratend oplos sen en niet, zoals bij de Vomar, knok kend”. VELSEN. Op twee punten is van nacht ingebroken Uit de Hendrik Pier- sonschool aan de Cepheusstraat in IJ- muiden is een klein geldbedrag gestolen. Men kwam binnen door een geforceerd raam. Achmea 750, anthurium 350-750, bego nia 45-95, ficus 320-500, kalachoe 30-65, pot chrysant 30-65, st. paula 85-210. Deze film draaide meer dan een jaar in Amsterdam en staat nog regelmatig op het programma voor de nachtvoor- stellingen. prei 84-99, spinazie 180-260, sla 31-41, rabarber 82-130, radijs 56-90, uien 16-18, breekpeen 51-76, knollen 22-32, groene kool 72-76, boerenkool 76-92, spruiten 200-210,soepgroenten 34-38. Zaa ter wee kwi Toe ik Eer wal dat heb wat nee ik c E oor ten stei beu tuu ond T Eui de ven Yoi 8 t woi I laai den heb ter. op i Het ligt verder in de bedoeling maan delijks een bekende speelfilm te draaien, dit met het resultaat dat de eerste film vertoond gaat worden op Koninginnedag. Het totale maandprogramma voor de rest van maart en -pril ziet er als volgt uit: 26 maart het werken met waardeloos materiaal tot een eigen kunstwerk waar overigens geen kosen aan verbonden zijn. Deze woensdagavond begint om 20.00 uur VELSEN-NOORD. De soosruimte van het buurthuis De Mei aan de Geelvinck- straat 28 zal met ingang van deze week niet alleen gebruikt worden als bar-dis- cotheek zoals in de weekeinden, maar ook op de woensdagavond zijn nut bewij zen. Als aktiviteitenruimte zal er o.m. aan diverse binnenspelen aandacht wor den besteed, terwijl ook verschillende handenarbeidvormen aan de beurt zullen komen. Op deze wijze wordt het karakter van de woensdagavond totaal verschil lend als in de weekeinden. Per aktiviteit zal bekeken worden in hoeverre hieraan kosten zijn verbonden voor de deelne mers. De staf van het centrum streeft er hoe dan ook naar, de entree zo laag mo gelijk te houden. Beraad gemeente over komst meubelmarkt in kas van Bragt niet dat mijn vestiging in problemen zal opleveren”, Goedhart, die maandag in van de firma Van Bragt BEVERWIJK. In het centrum „De Schans” aan de Schans wordt donderdag avond 27 maart de bijzondere film Themroc van Claude Faralde vertoond. De aanvangstijd is 20.15 uur. „Eén ding staat vast: die meubelzaak is er illegaal. Aan het legaal maken van die vestiging denken we geenszins. De kas is voor agrarisch gebruik bestemd. Daar valt niet over te praten. Overigens moet ik wel zeggen, dat de onderhande lingen in een prettige sfeer worden ge voerd”. en zal tot 22.30 uur duren. Op 2 april is er een filmfestival met teken- en lach films, de entree bedraagt 75 cent, terwijl de eerste spoel zal draaien om 20.00 uur. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren maandag: anjers 20-45, amarylles 25-46, tros anjers 175-250, fre sia 125-510, irissen 225-350, lely per tak 40-86, narcissen 80-170, koude grond 45- 70, orchidee 30-65, roos 40-100, baby roos 12-51, tulpen 125-350. Ir L. Stoelinga, directeur Openbare Werken Beverwijk, laat weten, dat de zaak van de meubelmarkt in de voorma lige bloemenkas momenteel een ondui delijke rol in de onderhandelingen vormt. Het werken in de ruimte met klei en gips staat de 9de april centraal vanaf 20.00 tot 23.00 uur. Deelname is gratis. Als vervolg op de vorige maand vertoonde drugsfilm „Heaven and Heil” wordt op 16 april een voorlichtingsavond over het druggebruik gehouden. Een deskundige zal het publiek meer vertellen over de achtergronden van de drugs en de ge bruikers ervan. Bijwoning is kosteloos, de avond begint om 20.00 uur. Op woensdag avond 23 april is het kreatief spel wat de klok slaat, zodat aan diverse toneelvor men aandacht wordt besteed (aanvang 20.00 uur tot 21.30 uur, kosteloze deelna me). Op koninginnedag wordt in samen werking met de „Velsen-Noordse Aktivi- „Dwars door de vallei” naar „De Mei” teiten Kommissie” de bekende western gehaald. De toegang is gratis terwijl na afloop de bar-discotheek geopend zal zijn. De staf en de tienerraad houdt zich trou wens aanbevolen voor meer suggesties van (toekomstige) bezoekers. De gemeente Beverwijk, ietwat ver baasd over de snelle ontwikkeling van de Goedhartzaak, zal zich vandaag bera den welke maatregelen er moeten wor den genomen. Want Beverwijk gaat er nog steeds van uit dat detailhandel daar volgens het bestemmingsplan verboden is. Van de Hoge Raad in Den Haag ligt er een uitspraak dat in het gebied slechts plaats is voor agrarische bezig heid. Ook is ingebroken in een woning aan de Goeman Borgesiuslaan in Driehuis. Daar werd de achterdeur vernield. In het hele huis werden laden en kasten doorzocht. De bewoners konden nog niet precies inventariseren wat werd vermist. H wel erv; ik kosi che: Dat geb in c toet ring O een schi twe met het loos min zuil bijn ligt maa ver1 vrij verl Metro Meubelmarkt bracht maandag al meubels uit de zaak in Haarlem over naar de voormalige bloemenkas van de firma Van Bragt aan de Bank^jilaan. Het bord boven de ingang van de kaf, waarop de Vomar de verhuizing naar de nieuwe supermarkt in de Schouwenaars straat aankondigde, hing er nog „Ik geloof de kas veel zei de heer het kantoor zaken betreffende de vestiging van zijn meubelmarkt voorbereidde. De Haarlemmer bezit in de Raadhuis straat in de Spaarnestad een meubelzaak van 700 m2 groot, stichtte in Alkmaar en IJmuiden een vestiging, maar hief die op om zijn aandacht volledig op Bever wijk te richten. „Ik wil graag in Bever wijk zitten. Beverwijk is >de meubelstad in de regio. Als mijn zaak open gaat en de gemeente laat de politie de handel sluiten, nou, ala. Dat risico neem ik. Ik ben momenteel bezig met het zoeken naar een ander pand in Beverwijk” aldus de heer Goedhart. Volgens Max van Bragt kwam het contact met de heer Goedhart enkele maanden geleden tot stand. „Toen de gemeente bij ons kwam om te onder handelen over de aankoop van ons com plex (Van Bragt moet wijken voor de Westelijke Randweg) had ik al een con- I Het jubilerende Gymnasium Felisenum had in het jubileumprogramma de maandagmiddag gereserveerd voor een projectprogramma over de ontwikkeling van IJmuiden tijdens en na het graven van het kanaal. Hoogtepunt van deze middag was een forumdiscussie over de voorhaven, die al of niet te zijner tijd in Velsen zal verrijzen. In het forum vertegenwoor digde wethouder C. Ockeloen het afwij zende standpunt, terwijl als voorstander van de buitenhaven aanwezig was mr. D. E. Claassen, secretaris van de Am sterdamse Scheepvaartvereniging Noord. Onder grote belangstelling van de gymnasiumleerlingen zetten zij hun reeds bekende standpunten uiteen. Hoewel beiden het er over eens waren dat het Amsterdamse havenleven tot grotere bloei zou moeten komen, betwij felde de heer Ockeloen zeer sterk of de buitenhaven de enige mogelijkheid zou zijn orr dat te bereiken. Hij pleitte eerder voor bezinning op de transport- functie die Nederland in de loop der eeuwen heeft gehad en vroeg zich af of de handhaving en verdere uitwerking van die functie voor Nederland wel de goeie toekomstkeuze was. Maar de voorhavenmaterie is uiter aard veel te complex om in een discus sie als deze uitputtend te worden behan deld. Voor de gymnasiumleerlingen ech ter, die toch geboeid zaten te luisteren, was het in elk geval uit educatief oog punt een interessante en geslaagde bij eenkomst. Ir. Stoelinga merkte nog op, dat de firma Van Bragt in december j.l. een officiële brief van het college heeft ont vangen, waarin het gemeentebestuur aankondigde met de onderhandeling over de aankoop van het complex te willen starten. „Wij hadden in een eer der stadium contact met Van Bragt dan met Goedhart. Dat weet Van Bragt ook donders goed”, zo zei de heer Stoelinga. Wethouder ing. H. Janssen jr. kon geen commentaar geven. Een kou op zijn stembanden was er de oorzaak van. dat hij geen woord kon uitbrengen. Wet houder ir. J. Camfferman van Ruimte lijke Ordening stelde nadrukkelijk, dat, ais de gemeente met Van Bragt tot overeenstemming kan komen, de kas leeg zal moeten worden opgeleverd. „Ik veronderstel, dat de heer Goedhart geen kosten gaat maken als hij na verloop van tijd weer uit die kas moet verdwijnen. Het is voor mij allemaal nogal koffiedik kijken. Maar dat die vestiging van de meubelzaak een vreem de gang van zaken is staat wel vast. We zullen er in het college beslist over praten”. Ook burgemeester J. G. S. Bruinsma liet zich in die zin uit. Eerder heeft burgemeester Bruinsma in deze krant verklaard, dat de gemeente nimmer de tailhandel in de voormalige bloemenkas van de firma Van Bragt zou toestaan. MODEGROEP F i k. -jr»

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4