Directeur-generaal arbeid Gesprek gewenst Aantal werktijdverkortingen stijgt over illegale gastarbeiders Britse staking treft reizigers Inflatie in Engeland 20 percent Kaderleden van bonden bovenaan B. en W. van Rotterdam willen kleiner wereldhandelscentrum EEG wil aan Rusland slijten AGENDA vacatures PIANO Winst ABN in SPELEN 1974 18,5 pet hoger KDFFIE HflG is de echte SWIONSrailRANT HAARLEM voor u is... „Meldingsplicht Alsu voelt dat coffeïnevrije koffie beter nodig” „Van misbruik geen sprake” „wijnzee” ontslag! ijst IN NA TERUGTREKKING SHELL EN PHILIPS I ALPHENAAR ■MM -<M<// 15 DONDERDAG 2 7 MAART 19 7 5 ECONOMIE 14 VAKCENTRALES (Van onze redactie economie) I Bl ije Kijk :nde g ie, tot de Voor goede en duurzame vloeren EDELHOUT i vloeren HAARLEM i alle of •36 leaal ijfers al F-D ieden hikt ngen ts -36 kel- (feSMfe ENGELENBERG Doelstraat 29 Tel. 023-312206 Haarlem Kies - Koopcentrum iden DEN HAAG Het aantal werktijdverkortingen in de eerste maanden van dit jaar heeft dat uit de overeenkomstige periode van vorig jaar, toen de invloed van de oliecrisis zich volop deed gelden, duidelijk overtroffen. De economische neergang heeft momenteel duidelijk zijn weerslag in het aantal arbeidstijdverkortingen. Van misbruik, zoals door enkele vakbon den is verondersteld, is echter geen sprake. IS ZWANENBURG gEZeUlSE- 6FEE«- t VLOTTE Tentoonstellingen Muziek en toneel Bioscopen ■y, (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) R met voorwaarden (ADVERTENTIE) begint (ADVERTENTIE) MUZIEKHANDEL huwelijk”, AMSTERDAM. Het winstsipdo ter verdeling van de Algemene Bank Neder land is in 1974, in vergelijking met het voorgaande jaar, met 18,5 pet gestegen van 82,2 mln tot 97,5 mln, zo heeft de bank bekendgemaakt. meenschappen, vindt wel dal in de toe komst ongesubsidieerde wijnexport naar de Sovjet-Unie mogelijk moet worden. U (weet dan of U wel of geen aanleg heeft voor het pianospelen, en of U het wel of niet zult leren. van oor- uren en kwartaalverslagen zijn hen daar bij behulpzaam. komt dus uit de kas van de onderne ming. De werktijdverkorting heeft volgens ir. Steenbergen vooral een sociale func tie. Mensen moeten zo lang mogelijk aan het werk blijven en een dienstverband houden. „Wij krijgen met die vergunnin gen alleen hoe langer hoe meer werk”, aldus Steenbergen. deze terugtrekking met de medeling te blijven doorgaan met de plannen. Het college ziet een wereldhandelscen trum als een noodzakelijke aanvulling op de haven- en handelsactiviteiten in de stad. Een dergelijk centrum moet de transportfunctie van de haven verster ken, de werkgelegenheid verbeteren en het gemeentebestuur meer inzicht in de internationale handel verschaffen, aldus het college in zijn beleidsnota. UTRECHT (ANP) Werkgevers zou den wettelijk verplicht moeten worden vacatures in hun bedrijf te melden aan het arbeidsbureau in hun omgeving- Als een werkgever een vacature niet meldt, zou hij een boete opgelegd moeten krij gen. BESCHERM BUITENHOUT WERK AFDOEND MET BIJTS I.Q. Kruisweg 45-49. Haarlem Telefoon 023 - 32 00 32 - 32 02 44 Znlstraat 96 Telef. 3105 8e 1. b Het vragen van werktijdverkorting is geen modeverschijnsel geworden, aldus de directeur-generaal van de arbeid. Er is misschien wel eens een directeur die, schichtig geworden door zijn concurren ten, ook om een vergunning komt, maar het tussen de 40 en 120 man variërende legertje ambtenaren zeeft de onjuiste gevallen er wel uit. Cijfers over voor- raadvorming, omzetdaling, rendements- Begin deze maand lieten de twee pen sioenfondsen weten geen heil meer te zien in een investering van 200 miljoen gulden in een wereldhandelscentrum, dat in de Leuvehaven gebouwd zou 'wor den. Het stadsbestuur was echter niet van zijn stuk te brengen en reageerde op LONDEN De stroom van de paas- vakantiegangers van en maar het conti nent zal ernstig worden opgehouden door een staking van de Britse ferrybo- ten van Sealink. In ons land betreft dat de dienst van Hoek van Holland naar Harwich. Vrijdagavond 28 maart bent u welkom op onze oriëntatieavond in ons leslokaal- op de eerste etage van ons bedrijf Kruis weg 47, Haarlem, aanvang 20.15 uur. Binnen drie maanden leren wij U op muzikaal en technisch verantwoorde wijze de grondbeginselen van het piano spelen. Voor deelname hoeft U nog geen piano te bezitten. UTRECHT (ANP). Het overlegor gaan van de drie vakcentrales NVV, NKV, CNV wil op korte termijn met minister Boersma van Sociale Zaken en staatssecretaris Glastra van Loon van Justitie gaan praten over de inmiddels van kracht gewordtn soepeler richtlij nen voor het verlenen van een verblijfs vergunning aan „illegaal” in Nederland verblijvende buitenlandse werknemers. Ir. M. H. Steenbergen, bijna gepensio neerd directeur-generaal van de arbeid bij het ministerie van Sociale Zaken, zegt over het beweerde misbruik: „Als één op de honderd aanvragen om werk tijdverkorting kans ziet er bij ons als vals doorheen te glippen, geloof ik dat dit aan de royale kant is. Misbruik is nagenoeg uitgesloten.” Aan die destillatie tot alcohol zullen echter bepaalde „harde” verbonden worden, aldus ir. Lardinois. Ook zullen eisen geformuleerd worden voor produktiestaten om de wijnproduk- tie beter te beheersen. 245549): „De tien gele toeg. 18 j. Dag. 13.30 -19.15 en 21.30 Volgens de heer Van Lieshout melden de werkgevers over het algemeen wel „het vervelende rot werk, maar geven zij zo gauw het bijvoorbeeld om de plaatsing van middenkader gaat bij de arbeidsbureaus nauwelijks gegevens. Van Lieshout: „De werknemer heeft een meldingsplicht- De werkgever is vrij te doen wat hij wil. Hij mag ronddarren op de vrije arbeidsmarkt. Nu zie je gewestelijke arbeidsbureaus, die vacatu res halen uit advertenties in kranten. Die allerlei kunststukjes moeten uitha len om toch tenminste een paar vacatu res aan de weet te komen Ir. Lardinois zei ook dat de commissie nagaat of de onderlinge afspraak van Franse wijnimporteurs, om voorlopig geen wijn meer uit Italië in te voeren, strookt met de concurrentieregels van de EEG. Financieel zou verkoop van wijn aan de Sovjet-Unie geen slechte zaak zijn. Om de wijn daar af te zetten zou echter wel ongeveer tweemaal zoveel export subsidie nodig zijn als normaal wordt verstrekt. Maar dat komt altijd nog voordeliger uit dan het geven van een destillatiepremie (uit het Europese land bouwfonds) om het wijnoverschot weg te werken, aldus Lardinois. Amerikaanse dollar 2,34-2,44; Engelse pond 5,64-5,94; Belgische franc (100) 6,65-6,95; Duitse mark (100) 100,50-103,50; Italiaanse lire (10.000) 36,50-40,00; Portugese escudo (100) 8,35-9,85; Ca nadese dollar 2,34-2,44; Franse franc (100) 55,25- 58,75; Zwitserse franc (100) 93,50-96,50; Zweedse kroon (100) 59.00-62,00; Noorse kroon (100) 47.00- 50,00; Deense kroon (100) 42,25-45,25; Oostenrijk se schilling (100) 14.28-14,58; Spaanse peseta (100) 4,12-4.42; Griekse drachme (100) 7,40-8,90; Finse mark (100) 66,00-69,00; Joegoslavische di nar (100) 13,25-16,25. Dit schrijft de heer T. van Lieshout, lid van het centraal bestuur van de industriebond NKV in het bondsblad „industrierevu”. Veertigduizend vakantiegangers zullen door de staking rond Goede Vrijdag in moeilijkheden komen. Derhalve zullen hovercraft-diensten worden uitgebreid, maar deze opereren echter alleen vanaf de Franse kust. Hij vertelt, dat het principe van de werktijdverkorting ontsproten is aan het brein van dr. ir. A. H. W. Hacke, in de oorlog directeur-generaal van de arbeid. De zogenoemde nul-urenvergunningen waarborgden de werknemer een vasaete verbintenis met zijn werkgever. „Voor heel veel mensen bleef op die manier het dienstverband bestaan, zodat ze niet voor de Arbeiteinsatz naar Duitsland werden afgevoerd”, aldus ir. Steenber gen. Op verzoek van directeur-generaal Molkenboer van het ministerie van Eco nomische Zaken hebben de vakbonden zich niet met de onderhandelingen tus sen Singer, overheid en Tealtronic be moeid. Nu zijn de bonden wel degelijk van plan de Nederlandse staat, die een 40 pet belang heeft in Tealtronic-Nijme- gen, in de persoon van de heer Molken boer aan de tand te voelen. UTRECHT (ANP). De vakbonden zijn boos over het feit dat bij Singer in Nijmegen op het nippertje gered via overneming door het Britse concern Tealtronic 9 actieve vakbondskaderle- den bovenaan de ontslaglijst staan- ROTTERDAM (ANP). Nu de pensi oenfondsen van Shell en Philips zich als investeerders hebben teruggetrokken, denkt Rotterdam aan de opzet van een kleiner wereldhandelscentrum. Had de stad aanvankelijk een gebouw in ge dachten met een verhuurbare kantoor oppervlakte van ongeveer 80.000 vier kante meter, het college van B- en W. stellen de gemeenteraad voor in te stem men met een plan dat voorziet in 20.000 tot 30.000 vierkante meter kantoorruim te. Waar en hoe het wereldhandelscen trum zal worden gehuisvest, is nog een open vraag. In een beleidsnota aan de raad doet het college enkele suggesties. Directies zullen bovendien niet happig op arbeidstijdverkorting zijn, omdat het hun, hoe dan ook, geld kost. Immers, de werkgever betaalt zijn personeel voor wie een vergunning is verkregen door gaans 100 percent loon uit bij de werk tijdverkorting (die gemiddeld zo’n zes weken duurt), terwijl hij doorgaans bij de bedrijfsvereniging maar 80 percent in rekening kan brengen. Twintig percent Gebruikmakend van de in 1968 vast gestelde naam World Trade Center Rot terdam nv kan op korte termijn met de opbouw van een informatie- en docu mentatiecentrum al begonnen worden. De dienst kan voorlopig ondergebracht wórden in een bestaande kantoorruimte totdat er definitieve huisvesting is ge vonden. Het college noemt in het rap port enkele mogelijkheden: het huren van een kantoorgebouw in ontwikkeling in het centrum van de stad, een nieuw gebouw dat door de gemeente zelf wordt opgezet of het zoeken naar andere insti tutionele beleggers- Het verkopen van wijn aan de Sovjet- Unie is echter een politieke aangelegen heid geworden, na het protest dat in het verleden ontstond tegen bijvoorbeeld ge subsidieerde boter- en rundvleesverko pen aan de Sovjet-Unie. Als er andere methoden gevonden worden om het wijn overschot (gevolg van overvloedige oogsten ;in de afgelopen twee jaren) weg te werken geeft de commissie daar dan ook de voorkeur’ aan. De Europese com missie „dagelijks bestuur” van de ge- Wilgenlaan 68, Telefoon 02907-3541 De schade door de staking voor Sea link wordt op een miljoen pond geschat. Voor de Britse spoorwegen is dat een extra klap. De directie heeft juist be kend gemaakt, dat ze niet meer weet, hoe ze de eindjes aan elkaar moet kno pen. De spoorwegmannen hebben boven dien nog een loonsverhoging van 20 percent als te laag van de hand gewe zen. Ook uit deze hoek dreigt nog veel onrust. (ADVERTENTIE) De kwetsbaarste sectoren zijn, evenals vorig jaar, de metaalnijverheid (klein metaal), de textiel en de confectie. De chemische sector bevindt zich thans in beter vaarwater dan vorig jaar. In de bouw is weinig werktijdverkorting van kracht, omdat in deze bedrijfstak cao- bepalingen makkelijker ontslag in de hand werken, met als gevolg dat hier de werkloosheid groter is dan in welke andere bedrijfstak ook. De drie belangrijkste toetsstenen, op grond waarvan het ministerie van Socia le Zaken in samenwerking met dat van Economische Zaken en na raadpleging van vertrouwensinstanties van de werk geversorganisaties en de vakbeweging, verzoeken van ondernemers om' werk tijdverkorting beoordeelt, zijn: De bedrijvigheid moet tot een abnor maal laag niveau zijn verminderd; De oorzaken van de verminderde be drijfsactiviteit mogen niet tot het nor male bedrijfsrisico behoren; De verminderde bedrijvigheid moet van tijdelijke aard zijn. Het toestaan door de overheid werktijdverkorting ontleent zijn sprong aón het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen (BBA) uit 1945. Vorig jaar maart werden in de Neder landse Staatscourant nieuwe, verfijnde regels gepubliceerd. Eén van de moei- iijkste om na te leven is voor de inter departementale controlecommissie die, waarin wordt gezegd dat geen onthef fing wordt verleend als verminderde be drijvigheid samenhangt met een werk staking in de betreffende onderneming, aldus Steenbergen. De directie heeft inmiddels laten we ten dat de negen om „beleidseconomi- sche” redenen niet voor werk in aan merking kwamen. „Ook moesten we er geen pilaarheiligen van maken”, zei de directie- De betrokken vakbondsmensen hebben er alles aan gedaan om Singer te redden en nu zien ze hun inspanningen beloond doordat ze als eersten op straat dreigen te staan, aldus districtsbestuurder J. Pe ters van dö industriebond NKV. POMPEN EK •<OMPREJJOREN BRUSSEL (ANP). Er zijn aanwij zingen dat de Sovjet-Unie graag één miljoen hectoliter wijn in de Europese gemeenschap wil kopen. Dat heeft de Europese landbouwcommissaris ir. Lar dinois gisteren in Brussel op een pers conferentie meegedeeld. De Sovjet-Unie heeft in landen rond de Middellandse Zee al twee miljoen hectoliter wijn opgekocht De EEG heeft momenteel een groot overschot aan wijn. Verwacht wordt dat het Britse loon peil dit jaar ongeveer 25 percent zal stijgen, maar dan nog zal er nauwelijks enige verbetering komen in het reëel be steedbare inkomen van de Britten. De Britse zeelieden, die bij Sealink werken hebben een staking uitgeroepen, die vandaag is begonnen en tot zaterdag rond de middag zal duren. De stakers protesteien tegen het opheffen van de Sealink-dienst van Belfast naar Heays- ham niet ver van Liverpool die zware verliezen lijdt. Ongeveer 200 man personeel zal door de opheffing op straat komen te staan. Onze driemaandelijkse cursus weer. U kunt nog inschrijven! De cijfers van de eerste twee maan den in ’75 laten zien, dat ruim 7000 vergunningen zijn verstrekt door de ar beidsinspectie, die werktijdverkorting voor üurloners beoordeelt en het loon- bureau, dat de vergunningen afgeeft voor bedrijven met week- en maandlo- ners. Die 7000 vergunningen waren van kracht voor bijna 353.000 werknemers. Het overlegorgaan van de drie vak centrales zegt in een verklaring dat de betrokken ministeries te weinig rekening hebben gehouden met de bezwaren van de vakcentrales. Bovendien is er onder de buitenlanders grote verwarring ont staan over de toepassing van de regeling. Vandaar dat het overlegorgaan om een onderhoud met de bewindslieden heeft gevraagd. PARIJS (Reuter). Voor de Britse economie zijn de vooruitzichten dit jaar weinig rooskleurig. De regering in Lon den moet al het mogelijke doen om de inflatie af te remmen. Dit staat in het rapport dat de OESO (Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwik keling) ieder jaar uitbrengt over de economie van Engeland. De Europese ..wijnzee” is het gevolg, niet alleen van grote oogsten, maar ook van het dalen van de vraag als gevolg van de recessie. Die vermindering van de vraag doet zich vooral voor in een produktieland bij uitstek, zoals Frank rijk. De Europese commissie zal in de volgende Europese landbouwraad voorstellen komen om de destillatie van wijn uit te breiden. Met name het NVV heeft vorige week laten weten de nieuwe regeling onbillijk te vinden- Het NW vindt onder meer de eis onredelijk dat men over een geldig paspoort moet beschikken. Een aantal buitenlandse consulaten weigert name lijk de paspoorten te verlengen. Ook de eis dat men passende woonruimte moet hebben acht het NVV onredelijk en bovendien moeten de werkgevers, die van illegale arbeiders gebruik maken, harder worden aangepakt, aldus het NW. De baten waren vorig jaar 16 pet hoger en beliepen f 1.029,5 mln (v-j. 887,2 mln), waarvan provisie en op brengsten effectenbedrijf f 229,4 mln 207,9 mln) en rente en opbrengsten vreemde valutabedrijf 794,1 mln 676,5 mln). De kosten namen met 16,7 percent toe van 684,9 mln tot f 799,2 mln. De winst vóór belastingen steeg met 14,8 pet van f 162,3 mln tot 186,3 mln en de winst na voorzieningen en na aftrek van belastingen met 18,0 pet van 81,9 mln tot 96,6 mln- Het balansto taal steeg met 21,5 pet van 28.755 mln tot 34.941 mln. „De goede mens van Sezuan” van Bertolt Brecht. Zondag,, 20 maart, 15 uur: Scapino- ballet. Maandag 31 maart, 13.30 uur: Ned. Operastichting: „Gulseppe Verdi”. Nabuc co”. het Omroeporkest o.l.v. Anton Kersjes. Zondag en maandagavond gesloten. Woens dag 2 April 20 uur: Ned. Operastichting: Guiseppe Verdi „Nabucco", het Omroepor kest o.l.v. Anton Kersjes. paasd. 11 30 1”, toeg. 21.30 uur De OESO voorspelt voor 1975 een stijging van het Britse prijspeil met ongeveer twintig percent, maar zij sluit een nog hoger inflatiecijfer niet uit. Veel hangt dit jaar af van de vraag of de loonakkoorden in overeenstemming zijn met de richtlijnen van het sociaal contract (vrijwillige overeenkomst tus sen regering en vakbonden over salaris verhogingen). Rijksmuseum (Stadhouderskade) - T.e.m. 4 mei in het Rijksprentenkabinet overzichtsten toonstelling van de aanwinsten van prenten, verworven in de jaren 1973 en 1974. Geopend dagelijks 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstr.): T.e.m. 13 april „Wien in Amster dam 700”. 2 tentoonstellingen: „Jugendstill in Wien” en „Expressiver Realismus’’ (in het kader van Amsterdam 700 jaar). Geo pend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 6 april 'tekeningen en collages van Herman de Vries. T.e.m. 13 april „Keuze Ger van Elk uit de collectie van het Stedelijk Museum”. T..em. 13 april houten gedraaide vormen van Maria van Kesteren. T..em. 20 april Indianendekens van Navajo, assemblages van Wim de Haan en werken van Jaap Wagemaker. T.e.m. 11 mei werken van Baldessari. Geopend dagelijks 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 2 maart, gr. zaal 20.15 uur- Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Kyung Wha Chung, viool, Nelly van der Spek, sopraan. Werken van Bruch e.a. Vrijdag 28 maart, gr. zaal 19 uur: Amster dams Philharmonisch Orkest. Toonkunst- koor Amsterdam. Jeugdkoren Pius X en St. Martinus, o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. John van Kesteren, tenor, Peter van der Bilt, bas, Nelly van der Spek sopraan, Elisabeth Cooymans, alt, Marius van Altena, tenor en Ruud van der Meer, bas. Mattheus Passion van Bach. Zaterdag 29 maart, gr. zaai 20.15 uur: Charles Aznavour. Dinsdag 1 april, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdamse Politiekapel, o. l.v. Karei Kokelaar, m.m.v. Vera Beths, viool, Liesbeth List, Louis van Dijk, Jonge renkoor „The Rivals”. Carré (Amstel): T.e.m. 6 april, dagelijks (beh. maandags, maar wel 2e paasdag), 20.15 uur: „André van Duin’s Pretmachlne” met An dré van Duin, Frans van Dusschoten, Corrie van Gorp e.a. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): T.e.m. 30 maart, iedere vrijdag, zaterdag en zondag 20.15 uur- Wim Kan „alleen” met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. Donderdag 27 maart. 20.15 uur: „Ik slaap wel op de bank”, blijspel van Gene Stone en Ray Cooney met o.a. Luc Lutz en Doris van Caneghem. Van 1 april af, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: „The Sunshine Boys’’, blijspel van Nell Simon met o.a. Joan Remmelts en Ton Lenslnk. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. 29 maart, dagelijk 20.30 uur; Toneelgroep De Appel: „Onder het Melkwoud” van Dylan Thomas. 1 t.e.m. 5 april, dagelijks 20.30 uur: Toneelgroep De Appel- „Kafka K.K.". Mickery (Rozengracht)T.e.m. 6 april, dage lijks 20.30 uur: Joint Stock Londen: „Fans- hen”. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal): T.e.m. zondag 13 april dagelijks, 20.30 uur Kabaret Honoloeloe: „Leuke vent” met Hessel van der Wal, Rob van de Meeberg. Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. zat. 5 april, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur. konsertzaal. Toneelgroep Baal „Rit over het bodenmeer” van Peter Hand- ke. T.e.m. zat. 29 maart, 20.30 uur. zuilenzaal Harlekijn Toneel: „Palloeter” met Mia Ver beelden, Dirk Celis. Ludo Leroy. T..e.m. zaterdag 12 april dagelijks (beh. zat. en zondag) 20.30 uur, Shaffyzaal Funhouse Clas sics. Vrijdag 28 en zaterdag 29 maart, Shaffyzaal 24 uur: „Driewerf Schande” door Hugo van Mondfrans en gasten. Stadsschouwburg (Leidsepleinvrijdag 28 maart, 20 uur: Ned. Operastichting: Pjotr Tsjaikovsky „Eugen Onegin”, het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Kazimierz Kord. Za terdag 29 maart 20.15 uur: Publlekstheater- Alhambra I (Weteringschans) 233192): „Scènes uit een huwelijk”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. Alhambra II: Sylvia Kristel in „Emmanuelle”, toeg. 18 j. Dag 14.30, 19.15 en 21.30 uur. beide paasdagen 13.30, 15.45, 19.15 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 234876): Vanes sa Redgrave in „Moord in de orient ex pres”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20.15 uur. Beide paasd. 14, 17 en 20.15 uur. Calypso (Marnixstr., 66227); Tina Turner in „Tommy”, toeg 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. beide paasdagen 13.30. 16. 19.15 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan 723620): Louis de Funés in „De avonturen van „Rabbi" Ja cob”, toeg. a.l. Centraal (Nieuwendijk, 248933): „Sex-pret”. toeg. 18 j. Doorl voorst, dag. 13. 14.45. 16.30. 18.15, 20 en 21.15 uur. Cineac (Damrak, 245648): .The towering infer no”. toeg. 14 j. Dag. 10, 13.30. 16.30. 20 uur Cineac (Damrak 2): Ochtend en middag 9.30. 11.30, 13 30 15.30. paasd. 11 30 uur „Teken- filmitestival nr. 1”, toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur „Zwaarmoedige verhalen”, toeg. 14 j. Cineac (Reg. Breestr., 243639): Ochtend en middag 9.30. 11.30. 13.30, 15.30, 17 30. zon. 11.30 uur enz. Robin Hood”, toeg. al Elke avond 19.30 en 21.30 uur Peter Seller in „Zachte bedden - harde gevechten”, toeg. 14 j. City I (Leidseplein, 234579): „Willeke Alberti in „Rooie Sien”, toeg 14 j. Dag. 13.45. 16.15. 19.15 en 21.45 uur. City 2: Hugo Metsers in „Zwaarmoedige ver halen”. toeg. 14 j. Dag. 14.15. 19 en 21.30 uur, beide paasd. 13.30, 16, 19 en 21 30 uur, vr. en za. 24 uur. City 3: Jack Nicholson in „Chinatown”, toeg. 18 j. Dag. 14 18.45 en 21.30 uur. Paasd 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur, vr. za. 24 uur City 4: „Les Violons du bal”, toeg 14 j. Dag 14.45, 19.30 en 22 uur. Beide paasd. 14, 16.30. 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr.. 234561): „Slipje uit voor de badmeester”, toeg. 18 j Dag. 13.30, 15.45. 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): Julie Andrews in „Sound of Music”, toeg. a.l. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr., 230469): Elke dag 15.15, 19 30 en 21.45 uur ..Breakout”,' toeg. 18 j. Elke middag 13 15 „Oom Ferdinand en de tover drank”, toeg. a.l. Kriterlon (Roetersstr., 231708): „Vincent Cran- nois, Paul en de anderen”, toeg. 14 j. Dag. 15, 19.15 en 22 uur, vr. za.nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (235909): Josée Ruiter in ..Kind van de zon”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, beide paasd. 13.30. 16. 19.30 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk. vuisten der wrake”, Lveg. xo (beh. zo. ma. wo.midd15.30. uur. Nöggerath (Reg. Breestr 230855): Candice Ber gen in Soldier blue”, toeg. 18 j. Dag. 13 30. 16, 19 en 21.30 uur. Parlsien (Nieuwendijk 248933): „Ik doe wat ik doe”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13 30, 15.30, 17.30. 19.30 en 21.30 uur, zond. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (223542-223541): Steve McQueen in „The towering Inferno”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20.15 uur. za. en beide paasd. 13.15. 16.15 en 18.15 uur. Rialto (Ceintuurbaan 723488): Elke avond 20 uur Charles Bronson in ,Once pon a time in the west”, toeg. 14 j. Elke middag 14 uur beide paasd 13 en 15.15 uur „Oom Ferdi nand en de toverdrank”, toeg. a 1. Rivoli (Boven Rialto)„Ontuchtige vertellin gen”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.30 uur. Beide paasd. 13.30, 16, 19 15 en 21.30 uur Roxy (Kalverstr. 232809): Britt Ekland in „The man with the golden gun”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk, 244144): George Hilton in „Schietgebed voor Kung Fu duivels”, toeg 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriteriön, 231708): „Mono loog” toeg 14 j. Dag. 20 en 22.15 uur Beide paasd. 15, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): L’Invi- tation”, toeg 18 j. Dag. 19 45 en 22 uur Beide paasd 13.30 uur. Dag. 20 uur. paasd. 13.30 en 20 uur Celine et Julie vont en bateau”, toeg 18 j. Tuschinski I (Reg Breestr.. 62633); Monique van de Ven als „Keetje Tippel”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. za. en paasd. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Tuschinski II: ..Scènes uit een toeg. 18 j. Dag. 14.15 en 20 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, 237460): Charles Chaplin in „Monsieur Verdoux”. toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur. Paasd. 13.15, 15.45. 19 en 21.30 uur. B. en W. menen, dat het niet nodig is dat alle bedrijven in één reusachtig whe-gebouw zijn gehuisvest- Vooral in de beginperiode kan met een kleiner gebouw worden volstaan. Het moet ech ter wel temidden van de bestaande kan toorgebouwen komen te liggen. Het be langrijkste van het centrum vindt het college, dat er een uitgebreide dienstver lening vooral op het terrein van de informatie en documentatie komt- Voorts moet het centrum ruimten voor vergaderingen en conferenties bevatten.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15