Velsen niet in het bestuur IJmuidense atleten naar klassieke marathonloop in Griekenland toffe vishal Atleten halen bevrijdingsvuur uit Wageningen Matthaus Passion in 19e eeuwse opvatting Begin mei start aanleg Aanrijding veroorzaakt door fietser C.O.V. vraagt subsidie voor concertreis Raad Velsen vergadert .1 1 y Keukenhof in geuren en kleuren sportcomplex Rooswijk IJmuider Courant, Uw eigen krant elke dag, met wereld-/\ nieuws en nationaal i?-. van kleuterschool „Zeester" 5 B. en W. antwoordden op PvdA-vragen CAFÉHOUDER EN GEMEENTE SPONSOREN ELK EEN LOPER Kort IJmondnieuws Verenigingen moeten uitwijken nieuws, met volop nieuws uit Uw eigen omgeving. s Maandags gratis. Als U nu deze bon invult. lain aaa nva aao DE’ o i 3 uïne en's Zaterdags met ’’Erbij” extra. Die ’’eigen krant” krijgt U 14 dagen lang 1 30e Antiekbeurs GOUDA In uw eigen woonplaats leest u natuurlijk uweigen krant! Die krant is: COV IJMUIDEN ZONG SOEPEL met ’’Sportief” 11 PLAATSELIJK NIEUWS V R IJ D A G 2 8 1975 MAART SUOMI-FAKKELESTAFETTE if u Y en m ms 53 NAAM ADRES ser WOONPLAATS— Als maandabonnee Als kwartaalabonnee GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? Ik wil' de IJmuider Courant graag 14 dagen gratis thuis ontvangen. Daarna kunt U mij noteren VAN RIXEL zo’n drukker De Keukenhof in Lisse. Altijd goed voor 'n geweldig dagje uit. Bezoek deze bloeiende bloemenhof en bewonder. Duizend en één verschil lende bloemen. Altijd weer nieuw, altijd weer anders. VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” MM BETER MS DRUKWERK BESTELLEN? F x h. riüfc - i n ■sa Keukenhof met Kodak! ontdekkenm Morgen, A? oT!TÏ (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) V. 29, (Van een medewerker) r///Z/Z0 I 26.000, KW 170 85 (ADVERTENTIE) I p itje de 1 ed. JOHAN VAN KEMPEN (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzeer verslaggevers) (ADVERTENTIE) Sponsot Piet de Bot overhandigt de marathonloper Gerard Hermsen de tic kets voor zijn vliegreis naar Athene. V.l.n.r. Jan van Akker, Gerard Hermsen en Piet de Bot. Instuif in sporthal. In tegenstelling tot eerdere berichten begint het toernooi van de B.C. „Velsen” zaterdag 29 maart in de sporthal „Zeewijk” niet om 10, maar om 12 uur. Vandaar dat de jeugd toch in de gelegenheid kan worden gesteld van 10 tot 12 uur de instuif te bezoeken. Indien Velsen akkoord gaat met een subsidie van tienduizend gulden blijft er voor de vereniging nog een geldtekort van vijftiehduizend gulden over. Dit te- Kort zal worden aangevuld met geldle ningen. De raad wordt ook gevraagd rente en aflossing van maximaal vijf tienduizend gulden te garanderen. d: sen ieid s re en elen De leden van net Noordhollands Phil- harmonisch Orkest, die mede de vertol kers waren der instrumentale obligaat partijen, hebben op loffelijke wijze hun belangrijke muzikale bijdragen geleverd, hetgeen eveneens geldt voor de claveci- nist Jaap Spigt en de organist Simon C. Jansen. Oosterduinwcg 29 tel. 14768 Umuiden pen, begeleid door muziekkorpsen kindreen die dan ballonnen oplaten. De fakkeldrager wordt om half elf pre cies bij het stadhuis verwacht. Daar loopt hij nog een rondje om het stadhuis heen, waarna de ontvangst plaats vindt en het velsense bevrijdingsvuur wordt ontsto ken. Dirk 1. 30, KW. KW. tri. 7, MK. Cor- anny f. 11, I. 25, Rose kaan iacob arian 187, 4 (25 KW. enior nen), WR. IK 1. 4 29, anny 106, -.ydia ïnt 12 VELSEN. Op de kruising De Noo- straat-Tiberiusplein is door een fietser een aanrijding veroorzaakt. De man, die vanaf de richting politiebureau kwam, keek niet uit toen hij de weg overstak en werd gepakt door een auto. Met een fractuur in het rechteronder- been is de man naar het Zeeweg Zie kenhuis gebracht. Het te lopen parcours is 121 kilometer, zodat elke atleet (alleen senioren heren) gemiddeld 10 km voor de boeg heeft. Het goede verloop van de estafette blijft, vol gens Suomi-voorzitter P. Grüteke, een gok omdat de weersomstandigheden na tuurlijk niet voorspelbaar zijn. Voor Gerard Hermsen betekent deze marathon naar alle waarschijnlijkheid een wal triest afscheid van de atletiek. Enige tija geleden kreeg hij van een arts het advies het wat rustiger aan te doen. Maar deze loop wil hij beslist nog mee maken. Zijn reis krijgt hij betaald van caféhouder Piet de Bot van café De Griffioen, een man die er aardigheid in heeft sportieve prestaties financieel te stimuleren. X? ^1T PAASBEURS OP 29,30 en 31 MA ART In Schouwburg Kunstmin - Boelekade, J 5 elke dag van 11 tot 19 uur. a ƒ11,80 (aankruisen a 33,90 wat U wenst). Deze bon in een envelop, zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers BV. Antwoordnummer 416. Haarlem I» IWUISUJISIM t 1VMSBU8 N3Z>nHXh3 MDMH3A38 N39NiyS9NIA01H3A Gedurende de tocht rijden twee Volks wagenbusjes achter de atleten aan. Daar in zitten de andere atleten en de ver zorgers. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Uiterlijk 5 mei aanstaande zal begonnen worden met de aanleg van het grote sportcomplex op Rooswijk. Dit is gisteren door de ge meente aan de sportverenigingen KIC, VVB, IJmond en Rooswijk meegedeeld. Zoals bekend zal door een nieuwe inde ling van de velden en het laten verval len van een gedeelte van de Grote Hout- of Koningsweg een nieuw complex ont staan. Het plan, zoals dat vorig jaar december aan de verenigingen is voorge legd zal na het overleg van gisteravond ongewijzigd worden uitgevoerd. foonplate werk i >t (weei singsmoge liscografe tomatisci P’s maka illiciteren 6 in Haai 023-31925 In verband met de werkzaamheden zullen de sportverenigingen maatregelen moeten treffen om op andere velden te spelen. Het ziet er nog wel naar uit dat VVB op 5 mei de jaarlijkse zeven- en vierkampdag kan houden. Er wordt be gonnen met de aanleg van een nieuwe brede aenvoerweg naar het complex en de realisering van een flinke parkeerge legenheid. Op deze weg zullen de toe- gt bant ektromot ;n 45 jat werkzaan dienst i 1st. Inlicl neelsvooi antoor t, Velsa gen tussi (Tel. in! Geldt dat ook voor Gerard Hermsen, die het immers wat rustiger aan moet doen? Hermsen: „Rustiger aan doen, tja, wat moet je nou als atleet rustiger aan doen? Ik voel me in prima conditie. Als het niet gaat, dan merk ik dat wel, dan zal ik het rustiger moeten doen. Maar iedere loper wordt in Athene eerst ge keurd. Als ze me daar afkeuren, dan wandel ik hem, maar ik zal die mara- thon weer lopen”. En sponsor Piet de Bot: „Ik hoop dat hij hem lekker uitloopt. Waarom ik het doe, die reis betalen? Ach de een geeft z’n geld uit aan liefhebberij zus of zo. ik doe het aan de sport. Daar heb ik nou plezier in”. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. B. en W. van Velsen heb ben geen initiatieven genomen om be- stuursverantwoordelijkheid te vragen of te nemen voor de nieuwe roomskatholie ke ,Zeester”-kleuterschool in Zeewijk. foonplate een pat oor mei ir voor •ij of va Iets va s Nijvei Haarlei 250 toest gangswegen naar de gescheiden speelvel den voor enerzijds KIC en anderzijds de vroegere Kennemerstaten-verenigingen VVB, IJmond-handbal en Rooswijk- honkbal uitlopen. Vervolgens en mogelijk ook gelijktij dig zullen de nog bestaande opstallen langs de Grote Hout- of Koningsweg worden verwijderd. Ook het oude pand langs deze weg nummer 336 zal worden afgebroken. De huidige bewoner vindt binnenkort woonruimte in de te ontrui men beheerderswoning in het oude kamp Rooswijk. VVB zal zo snel moge lijk haar bestaande tribune aan de kant van de Wencke'oachstraat verwijderen en deze herbouwen aan de westzijde van het te verleggen hoofdveld. VELSEN. De gemeenteraad van Vel sen wordt gevraagd akkoord te gaan met een extra subsidie van tienduizend gul den aan de Christelijke Oratoriufn Ver eniging (C.O.V.) uit Umuiden. Deze ver eniging heeft Velsen om deze extra steun gevraagd voor de grote concertreis die de C.O.V. deze zomer door tanada maakt. De véreniging is door Candian Christian Culture Society gevraagd een achttal con certen in de provincie Ontario te geven. Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02550—13405 VELSEN. De raad van Velsen zal volgende week donderdag weer vergade ren. Op de agenda is geplaatst de beant woording door B. en W. van vragen van de PvdA-fractie over de kleuterschool de „Zeester”. Verder wordf .de leden ge vraagd akkoord te gaan met een subsidie aan de Christelijke Oratorium Vereni ging te IJmuiden en met een lozingsver- ordening riolering. Verder is op de agen da een groot aantal financieringsbeslui ten geplaatst voor het onderwijs in Vel sen. Tevens komt aan de orde een wijzi ging van de statuten van de Stichting On derwijsbegeleidingsdienst Midden-Ken- nemerland, waardoor de medewerkers wat hun pensioenrechten betreft gelijk gesteld worden met ambtenaren. Ook moeten verschillende begrotingswijzigin gen werden vastgesteld. Het koor van de COVIJ zingt overi gens accuraat en soepel. Koralen en turbae klonken dan ook, mede door de gelukkige akoestiek van de kerk, door gaans heel fraai. Ook van de solisten kreeg men goede indrukken, vooral wanneer men accepteert dat zij de in tenties van hun dirigent volgen wat betreft de reeds geschetste aanpak. De trefzeker intonerende tenor Arjan Blan ken, die met de vertolking van de evan gelistenpartij een vocaal-technisch knap pe prestatie leverde, maakte, helaas van elk recitatief een soort arioso, waardoor het eigenlijke karakter ervan enigszins werd aangetast. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Atletiekvereniging Suomi zal dit jaar op bijzondere wijze meewer ken aan de herdenking van de bevrtf- ding. Een twaalftal atleten zal in Wage ningen waar de capitulatie werd ge tekend het bevrijdingsvuur halen. In een fakkelestafette wordt de fakkel met bevrijdingsvuur naar Velsen gebracht. Volgens planning zullen zij daar zo’n elf uur ovtr doen. IJMUIDEN Twee IJmuidense atle ten zullen begin april de klassieke Ma rathonloop in Griekenland gaan lopen. Het zijn de 37-jarige Gerard Hermsen van Veteranen Nederland en de 32- jarige Jan van Akker van Suomi. Op tweede Paasdag, in de vroege ochtendu ren, zullen zij naar Athene vliegen om daar hun internationale atletiekvrienden te ontmoeten. Voor Hermsen betekent dat een prettig weerzien, want hij maakte de klassieke Marathon twee jaar geleden voor de eerste maal mee. Deze internationale wedstrijd, waaraan de wereldatletiektop deelneemt, wordt elk oneven jaar gehouden. De 42 kilometers en 195 meter strekken zich uit van de plaats Marathon naar Athene over een langzaam oplopend parcours, waarbij in totaal dertig kilometer wordt gestegen. IJMUIDEN. Donderdag gearri veerd: Fridel, Whitby, IJmuiden; Roro Anglia, Hull; Julta Flint, R.dam, IJmui den; Komsomol, Tuapse; Geulborg, Halmstad, Zaandam; Tillerman, Kings- lynn; Jutta, Kingsly.nn, IJmuiden; Mar coni, Kingslynn,. IJmuiden; Roelof Hol- werda, Grangemouth; Hebe, Antwerpen; Eva Witte, Papenburg; Canis, Bergen; Harima Maru, Soven Islands, IJmuiden; Venus, Tanger; Sinola, Abidjan; Thea-K, Frederiksveark, IJmuiden; Kim, Papen burg; Tropic, Brake; Harting, Vlissingen; Wendentor, Bremen, IJmuiden; Viking, Par, Velsen; Surombeek, Marseille, Vel sen; Harry Lewis, Le Havre. Donderdag vertrokken: Dunvegan He ad Londen; Hannes Lunstedt, Oxelesund, IJmuiden; Maersk Fighter, Cont. Plat, IJmuiden, Jenny, Limmerick, IJmuiden; Diligente, Cont. Plat, IJmuiden; Clio, Malmö, IJmuiden; Arrow, Shoreham; Schelde, Oxelemund; Regens Park, Man chester; Wildente, R.dam, Velsen; Jupi ter, Peters Head, IJmuiden Bleikvassli, Stavanger; Fridel, Whitby, IJmuiden; Roro Anglia, Hull; Bard, Antwerpen; Paris Theriot Cont. Plat, Velsen; Fiduci- a-2, Drogheda, IJmuiden; Gotland, Rau- ma, IJmuiden; Tama Maru, Odessa; Sea Thames, R.dam; Canis, Bergen; Vrijdag gearriveerd: Parkesgate, Soa- ham, IJmuiden; Rinstroom, Harwich; Brilliant, Kristiansant; Adele J. Dene marken, Duitsland; Troup Head, Tha mes; Dargle, Wisbech; Vrijdag vertrokken: Vigsnes, IJmui den, Simonsvik; Boma, Antwerpen; Ko sice, Barcelona, IJmuiden; Pandora, Gent; Strombeek, Lodda, Velsen; Toens- berg, Tongsborg; Khasiella, Milfordha ven. De'atleten zullen in de nacht van 4 op 5 mei om twaalf uur precies bij hotel „De Wereld”' van start gaan. Ze lopen via Rhenen. Leersum, Driebergen, De Bilt, Groenefem. Maarsen, Breukelen, Vinkenveen, Uithoorn, Aalsmeer, Hoofd dorp, Vijfhuizen en Haarlem. Daar vindt de laatse wissel plaats. Volgens de plan nen zal de laatste fakkeldrager via de Hagelingerweg. de Van den Vondellaan en de Zeeweg naar het Plein 1940-45 lo pen, begeleid door muziekkorpsen en De totale kosten, inclusief de vliegreis, komen op ruim honderdvijfendertigdui- zend gulden. Door bijdragen van de deel nemers en een gift van Hoogovens kan de vereniging een groot deel van deze kosten zelf financieren. Verzoeken om subsidies werden gericht aan Velsen. de provincie, het ministerie van c.r.m. en de Spqrttplalisator. VELSEN. Met de uitvoering van Bach’s Matthaus Passion door de Chris telijke Oratorium Vereniging IJmuiden. op afgelopen woensdag- en donderdag avond in de Nieuwe Kerk, werd een lange traditie van dit koor voortgezet. Dirigent Willem Wiesehahn heeft daar mee laten blijken, dat hij nagenoeg onverschillig staat tegenover de nieuwe re inzichten in het wezen van Bach's passiemuziek. Ten opzichte van de voordracht; de trage tempi met overdreven ritenuto- afsluitingen en het hiermee samenhan gende gebruik van het coupure-potlood, lijkt hi) met hart en ziel de negentien- de-eeuv.se opvatting te huldigen. Hoewel natuurlijk altijd grote subjectieve ver schillen mogelijk en aanvaardbaar zijn, doet zich hier de overrijp-romantische benaderingswijze gelden, waardoor in de lyriek steeds teveel aan het sentiment geofferd wordt en de uitvoering iets gemaniëreerds krijgt. De sopraan Karin Ostar en de alt Elise Galama, alsmede de tenor Gerard Honig, hebben zich allen zeer prijzens- waardig, op persoonlijke manier onder scheiden. Henk van den Brink gaf met grote intensiteit, klankrijk reliëf aan de Christus-partij, terwijl ook de baszanger Wouter Oosterkamp goed op zijn taak berekend bleek. Maar ook voor Jan van Akker bete kent de Griekse marathonloop een af scheid van de atletiekwereld. Hij gaat binnenkort een snackbar openen aan de Breesaperhof in Velsen-Noord en daarin zal hij het leeuwendeel van zijn tijd moeten steken. Van Akker heeft de gemeente Velsen voor deze loop a Is gelegenheidssponsor. Van Akker: „Ik hoop in Griekenland een goed resultaat te behalen. Daar doen de allerbeste lopers van de wereld mee, dus bijzondere illusies maak ik me niet. Maar ik zal er alles aan doen”. Als streefdatum voor de oplevinrg van het nieuwe sportveldencomplex geldt begin september. IJMUIDEN Donderdag werd er in Umuiden aangevoerd door 10 schepen: 4510 kg tong, 41 kisten tarbot en griet, 235 kisten kabeljauw, 1171 kisten kool- vis, 724 kisten schelvis, 289 kisten wij ting, 838 kisten schol, 41 kisten schar. 1474 kisten makreel, 88 kisten varia. De prijzen in guldens: Per 1 kilogram: grote tong 8,59-7,59, middel tong 10,99-9,73, klein middel tong 12,10-11,16, tong 1 12,65-11,84. tong 2 11,49-10.09, tar ot 18,53-16,86. Per 40 kilogram: tarbot 604-271, griet 291-170, kabeljauw 1 114-71, kabeljauw 2 160-83, kabeljauw 3 126-92, kabeljauw 4 128-88, kabeljauw 5 77-55. koolvis 1 42- 34, koolvis 2 43-35, koolvis 3 46-36, koolvis 4 34-22.40, schelvis 1 96-65. schelvis 2 70-52, schelvis 3 63-55, schel vis 46-36, schol 1 69-60, schol 2 76-64, schol 3 82-63, schol 4 90-64, wijting 2 69-67, wijting 3 62-40, makreel 3 18.40. schar 66-50, tongschar 175-144. Besommingen: KW 45 ƒ46,3200, KW 49 27.300, KW 41.000, KW 221 7600, VD 6 17.770. IJM 57 36.180, VD 7 15.300, GO 5 17.930. De PvdA-raadsleden Janny Bos en Har ry Scheeper hadden het college gevraagd dit te doen. De aanleiding voor het stel len van vragen was het feit dat de hoofd leidster bij de opening van het schooltje gezegd had dat kinderen van alle ge zindten. op het kleuterschooltje zitten. Beide raadsleden vroegen in verband met dit „openbare” karakter van de school aan B. en W. initiatieven te ont wikkelen ten aanzien van wat zij noemden de inbreng van het open baar bestuur in het bestuur van de school. B. en W. zeggen daarom geen ini tiatieven te ontwikkelen omdat de voor zitter van het bestuur verklaard heeft dat de Zeester een katholieke school is en blijft, hoewel elk kind welkom is. Ook op vragen van Bos en Scheeper antwoorden B. en W. dat Velsen met het bestuur van de school in onderhandeling is over een eventuele huur van het oude schoolgebouwtje. Beide raadsleden vra gen of het schooltje niet gebruikt kan worden als peuterspeelzaalwerk, buurt huiswerk of noodruimte voor de „over- volle” Duin en Denneschool gedurende 1 a l’/i jaar en daarover wordt gepraat met de Zeester. -- L/-

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5