Hoge beloningen waren geen aprilgrap Agenda VEEL MOGELIJKHEDEN VOOR DE JEUGD IN PAASVAKANTIE 18 B 18 R ro^ met' Bel Hertz als u plotseling uw auto moet missen. Bollenshow op „Beeckestijn” I en Ier- 18 48 48 o I J i met invaller Plattelandsvrouwen vieren provinciaal jubileum in Haarlem Uw Hertz auto. Een zorg minder. 13 NIEUWS PLAATSELIJK WOENSDAG 2 APRIL 1975 1 V elsen-IJ muiden Beverwijk Castricum In en om Haarlem bhflHIlllllllllllllllllllllli wereldbekend aroma s o HMI Heemskerk Sb,,: w H k Van een medewerker) (Door Bert van der Veer) 20 uur: uur; ffi- de VPRO van (ADVERTENTIE) u. (ADVERTENTIE) en. Uw Hertz agent: (Van onze stadsredactie) EXPORTI V’-M de om IJMUIDEN. Zeewegziekenhuis ge slaagd voor diploma A ziekenverpleging: de dames: T. Boudesteijn, Y. J. Daan, G. F. M. Faase-Mourik, G. J. M- Korthou- wer-Meijer, E. Nederlof, M. P. E. Ooste- ma-Meijer. De herenC. H- Douwes, P. H. H. van Kuijeren, A. C. I. Offerman, G. A. P. J. Steenvoorde- hen ne- Leef met plezier Rook de échte Pali Mail Export Wereldbekend aroma Pall Mali Export CM to <0 Hertz verhuurt Fords en andere uitstekende auto’s. schijnt weer gezien te moeten worden als een afspiegeling van het leven, de maatschappelijke ontwikkelingen en de opvallende mentaliteitsveranderingen in de loop van de jaren zestig. Dat moet iedereen die Le Mépris gezien heeft als huiswerk dan zelf maar eens achterha len. Ik heb mij voornamelijk geamu seerd met uw welnemen. Om de prach tige karikatuur-producer van Jack Ta- lance, die de grote regisseur Fritz Lang via zijn secretaresse ontbood, terwijl de meester reeds lange tijd aanwezig was en ook om de schimpscheuten over de mythe Brigitte Bardot. Fritz Lang zei zelfs: „Niet de góden schiepen de men sen, maar de mensen schiepen de gó den.” Wat Rogier Vadim, die BB bij het filmpubliek introduceerde met „Et dieu créa la femme” in zijn zak kon steken. Het is jammer dat Marylin Monroe nooit zo’n ontluisterende film heeft ge maakt. Maar de meeste affiniteit had ik toch met Michel Piccoli. Toen hij in oktober 1974 ter gelegenheid van de Utrechtse Cinemanifestatie voor de eerste keer Ne derland bezocht, zat ik met hem achter in de auto en was getuige van zijn eerste reacties op het Hollandse land- schap. Hij was opgetogen- Wat moet deze man dan wel niet gevpeld hebben toen hij zijn goedkeuring mocht hechten aan de billen van BB in Le Mépris, of toen hij over de Odysseus mocht discus siëren met Fritz Lang; ook een ervaring die toch slechts vergelijkbaar is met wat Gert Timmerman overkwam toen het op een winterdag bliksemde. Of zelfs met de moeizame, maar zekere hereniging van heer Bie en heer Kooten? Bedrijfsdirecteur De Heer onderscheidt de heer Hes met het ID-insigne, daarbij gadegeslagen door v.l.n.r. de heren Dek ker, Van Reenen en Prins. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat 20 u.: „Keetje Tippel”. Een laatste toetssteen voor het welsla gen van het Culemborg-project was gis teravond de aflevering, samengesteld door Netty Rosenfeld, over het zieken huis. Het had met Culemborg maar betrekkelijk weinig te maken, maar al les wat ik me bij een ziekenhuis alle maal aan treurige zaken voor kan stel len, zat er wel in: van de ontevreden leerling-verpleegster, tot de uitspraak van een arts „je moet jezelf inleverën”, van de oudere dame in de paarse peig noir tot de onvermijdelijke consequentie van de fusie tussen het katholieke en het protestantse ziekenhuis. In het buurthuis „De Lichtboei” aan de Heemskerkse Maasstraat ging- maan dag „Rommeldam” van start. Een groot aantal kleuters en basisschoolleerlingen liet zich voor vier dagen inschrijven. In de grote zaal was een flinke stapel hout, klei en andere materialen klaar gelegd en binnen enkele minuten waren de kinderen hard aan het werk. Enkelen kwamen binnen met vastomlijnde voor nemens. „Ik wil dat maken” en leiding werd prompt aangeklampt die „schepping” dan te helpen verwezen lijken. Een team van vrijwilligsters staat de staf deze vier dagen terzijde en iedereen die binnenkomt wordt door de kinderen meteen ingeschakeld. „Geef me 20.15 u.: met „De 20.15 U.; „Overstekend HAARLEM. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van dé Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen, provincie Noord-Holland, wordt op vrij dag 25 april feest gevierd in Haarlem. De VPRO-serie „Culemborg bijvoor beeld”, waarvan volgende week in een feestelijke terugblik onder de be scheiden titel „Hoe goed het was en hoe mooi” al de laatste aflevering te zien zal zijn, heeft eigenlijk niet helemaal de aandacht en waardering gekregen die zij verdient. Met Culemborg moest de Ne derlandse samenleving geportretteerd worden zoals ooit Hans Keiler een beeld van de Verenigde Staten gaf door zijn verkenningen in kleinere Amerikaanse gemeentes. die plank eens aan”, kreeg onze foto graaf te horen toen hij even de hout- voorraad blokkeerde. Bij mooi weer wordt er nog een sportmiddag gehouden en vrijdagochtend is er om tien uur een poppenkastvoorstelling voor de kleuters. Hans Schoene en Leo Fluitman spelen dan „Schuitje varen”. In het buurtcentrum „De Schans” van TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie grafieken van Jan Hofman: geopend tot 6 april van dinsdag tot en met zaterdag van 9- 18 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44; exposi tie foto’s van Erwin Verheijen; geopend tot 6 april tijdens openingsuren. Kennemer Oudheidkamer Huize Scheybeeck, Velserweg 2. Geopend op donderdag van 19.30-21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120 Van tien tot vier uur staat het Con certgebouw in het teken van het jubi leum, met ’s morgens een feestvergade- ring en ’s middags een concert. De afde ling Haarlem bestaat sinds zeven j aar de landelijke bond van Plattelandsvrou wen werd in 1930 in het leven geroepen. Hertz helpt u snel aan een betrouwbare auto op al die dagen, dat u uw wagen moet missen. Al vanaf/35,- per dag, excl. B.T.W., maar inch een all-risk verzekering. En als u 3 dagen of langer huurt, dan kunt u een onbeperkt aantal kilometers rijden. De wagen die u huurt is normaal gesproken niet ouder dan één jaar en wordt regelmatig grondig nagekeken. Bel ons bijtijds en uw wagen staat voor u klaar. F A. J. van Lent’s Autobedrijven B.V., Koningstraat 40-42, Beverwijk, tel.: 02510 -28 177 IJMOND. Enigszins argwanend door de datum kwamen dinsdagochtend (1 april) vier personeelsleden van Hoog ovens op uitnodiging van het Ideeënbu reau naar Hoofdkantoor I. Daar aange komen, vernamen zij van bedrijfsdirec teur B. de Heer dat het wel degelijk was om een beloning voor de door ingediende ideeën in ontvangst te men. f - de vereniging „Kennemerstaten” was de grote zaal maandagmiddag al even vol. Daar konden de kinderen tafeltennissen, schaken, dammen, biljarten en allerlei andere spelen doen. Een grote groep kinderen trok zich terug in de leeshoek, waar grote stapels stripverhalen werden verslonden. Op de foto een kijkje in de grote zaal van „De Lichtboei”. Als eerste gaf de heer S. Prins uit IJmuiden aan de hand van een tekening uitleg van zijn idee. De heer Prins, machinebankwerker bij de werktuigkun dige dienst havens en vervoer, had voor gesteld de opslagkranen van ertsopslag 1 van een extra elektrische beveiliging te voorzien. Hierdoor wordt de kans op beschadiging van de installatie door de grijpers verkleind. Nadat de heer De Heer het zilveren ID-insigne had opge speld, overhandigde hij de heer Prins een beloning van 1.700. De heer P. van Reenen uit Hoogwoud is bij Hoogovens in dienst als opzichter bij de bouwkundige buitendienst. Het was hem opgevallen dat de stalen platen van de gietbordessen in oxystaalfabriek 2 door de hoge temperatuur kromtrok ken. Om de hierdoor noodzakelijke on derhoudskosten te beperken, had de heer Van Reenen voorgesteld’ deze platen te verzinken en de ruimte die daardoor was ontstaan vol te storten met Alag- beton. Dit beton, dat bestand is tegen hoge temperaturen, bleek een ideale hit- tebescherming. Dit idee werd beloond met de zilveren speld en een bedrag van f 1.800. Vervolgens wendde bedrijfsdirecteur De Heer zich tot de heer J. Dekker uit Egmond en de heer R. A. G. Hes uit DONDERDAG 3 APRIL Zwembad Waterakkers, Kerkweg Geopend 7-8, 12.15-13 en 30.30-21.30 u. Bowlingcentrum De Boerderij, Vrijburglaan. Dagelijks geopend van 12-01 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 10-12 en 14-17 u. Progress sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 39111. brandweer 32121, milieuklachten 96000. De kinderen die in de paasvakantie niet deelnemen aan de schoolsportgebeu- rens kunnen zich op velerlei andere manieren binnenshuis amuseren en de buurthuizen vervullen daarbij een on misbare rol. Cameraman Jochgem van Dijk toonde als terloops dat in de hal twee ochtend bladen te koop lagen: de oorspronkelijk katholieke Volkskrant en het nog veel meer protestantse Trouw. Deze terloops heid is tegelijkertijd de kracht en de zwakte van een tv-gebeuren als Culem borg. Zowel in de programmering (de serie liep in de vooravond) als in de presentatie als in de uitwerking wordt nadruk vermeden. Het vermoeden is ge rechtvaardigd dat menige VPRO-serie vanuit engagement gemaakt wordt (een arts zag dat Netty Rosenfeld nee zat te knikken toen hij de aanwezigheid van een doktersaureool ontkende), maar de heftige verkondiging wordt vermeden. Dat is fijn voor de kijker die de moeite neemt de moeite te nemen, maar tevens dreigt de onopvallendheid en onbedui dendheid. De Godard-cyclus SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Technische Theatergroep Perspekt val van Rabenshalle.” Donderdag Toneelgroep Centrum met wild/’; - FILTER CIGARETTES DIVERSEN Alarmnummer: politie 19033, brandweer 164C0, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- i 96800. Velserbad, Briniostraat gemengd zwemmen woensdag van 21.30 tot 22.30 uur; donderdag van 6.30 tot 8, van 12.15 tot 13.15 en maand. 16.30 tot 17 30 uur. Stadhuis, donderdag 19.30 uur; openbare vergadering gemeenteraad. Het is allemaal gekomen omdat Kees van Kooten kleiner is dan Wim de Bie, zo blijkt nu. Er viel, niet zonder enige ontroering, weer danig te lachen om het duo van het Simplisties Verbond, met tal van uitschieters, zoals de uitspraak van de heer Kooten: „Aan een wind kan niemand zich onttrekken met een beetje neus.” Gezamenlijk besloten de vereende krachten hun zendtijd met een lied. Hierbij is slechts citeren gepast: „Zoek jezelf, zuster, vind je zelf, wees en blijf alleen jezelf.” De VPRO had het voortreffelijke idee gehad de uiteengedreven directeuren van het Simplisties Verbond naar vormings centrum De Boei te sturen, waar onder leiding van trainer Frits Joop de verzoe ning plaats moest vinden. En het lukte. Weliswaar dreigden er ernstige conflic ten over de sla en de wind van de middagboterham, en raakten de beide directeuren zelfs bijna slaags toen heer Kooten weigerde met het zingen van Ding a Dong op te houden, maar Frits Joop kreeg het voor elkaar. BIOSCOPEN Kennemer Theater. Zeestraat, 19, 20 en 21.15 u.: .Keetje Tipper-. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21 15 u Robin Hood” Heerhugowaard met de woorden „De beloning moet u delen, de speld is voor de heer Hes”. De heer Dekker, die al eerder was gedecoreerd, had daartegen geen bezwaar. Samen met de heer Hes, dié werk zaam is als ladingcontroleur stukgoed, had de heer Dekker, werkzaam als ha- venbaas, voorgesteld de ruimen van de schepen die regelmatig op Engeland va ren, te voorzien van twee stalen wege- ringen. Hierdoor is het mogelijk het walsmateriaal beter te stuwen waardoor het minder kans loopt op beschadiging. Tevens wordt door dit voorstél voorko men dat de lading tijdens zwaar weer gaat schuiven. De heer Dekker verzekerde dat de eerste reactie van een dankbare kapitein al was ontvangen. „De beloning van f 4.000 is dan ook stellig op zijn plaats”, besloot bedrijfsdirecteur De Heer. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Woens dag 19 en 21.30 „Keetje Tippel”, donderdag 14 u.: ..Lekker op avontuur met Donald. Pluto en Micky”. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte, Const. Huygens straat. Expositie ..Een schoolvoorbeeld” (te ken,- schilder- en grafisch werk van Plus X- college); geopend tot 6 april op woensdag, zaterdag en zondag van 14-17 u. DIVERSEN WOENSDAG 2 APRIL Progress sociëteit, Const Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 19-21 u. ROTHMANS MIMI lil VELSEN. Op het landgoed „Beec kestijn” aan de Rijksweg in Velsen zal woensdag 9 april door mevrouw A. H. M. Reehorst-van Vugt, echtgenote van de burgemeester van Velsen een presen tatie van bloembollen worden geïntrodu ceerd. Dit geschiedt tijdens een bijeen komst, waar om 14.30 uur in de taveerne van „Beeckestijn” een aanvang mee wordt gemaakt. Aan deze vrolijke voor- jaarshappening wordt nog medewerking verleend door ongeveer zestig zangertjes van het jeugdkoor „De Jonge Stem”, onder leiding van Edwin Wolf, aan de piano begeleid door Piet Post. Ook de Haarlemse bloemenmeisjes zullen hierbij aanwezig zijn. Aldus werd „Beeckestijn” opnieuw uitverkoren als aantrekkelijk decor voor een presentatie van de Nederlandse bol- bloemen. Vandaar dat dé Raad van Ne derlandse Bloembollenondernemers en de Santpoortse kwekers Anton Nijssen en C. J. van Duijn voor dit jaarlijkse bloemfestijn weer enige tienduizenden bollen beschikbaar hebben gesteld. Zij werden reeds in het najaar uitge plant in de directe omgeving van het hoofdgebouw van „Beeckestijn”: de kruidentuin, de barokke bloementuin en de omringende gazons. De verschillende soorten zijn alle van naambordjes voor zien. zodat de bezoekers hier voor hun eigen tuin een keuze uit kunnen ma ken. Zoals gewoonlijk -is de toegang tot de tuinen voor het publiek gratis. DONDERDAG 3 APRIL Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Buurtcentrum, Schans. 10 u. rommelmarkt en kermis. Rode Kruisgebouw, Dellaertlaan. ZO u. jaar vergadering. Rode Kruis afdeling Beverwijk- Heems'kerk. Labyrinth, Kruisweg. 20.30 u.: „De rovers- symphonie". Sociëteit Alpha Moenspleln. Geopend vanaf 20 U. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. milieuklachten 90000 BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u.: „That’s entertainment’’, a.l. Donderdag 13.30 u.: „De gemaskerde bandieten-koningin”, a.l. Donderdag 15.30, 19 en 21.30 u.: „Dc kaping van de Pelham Express”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Live and let die”, 14 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „The French Connection”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.„Rooie Sien”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 15.45 en 21.15 u.- „Keetje Tippel”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Break Out”, 18 u. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 „Samen uit, samen thuis”, a.l. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Bud Cassidy and the Sundance Kid”, 14 j. Donder dag 11 en 14.15 u.: „Oom Ferdinand en de toverdrank”, a.l. O BIOSCOPEN City, woensdag en donderdag „Keetje Tippel’’, (geprolongeerd). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Vel- sen-Zuid, Stijlkamers en oude gebruiksvoor werpen, dagelijks geopend van 14 tot 17 uur Noordelijk Koetshuis, dagelijks (Behalve maandag) van 14-17 uur: fototentoonstelling Willem Diepraam Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvrage onder tele foon 02510-04159. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Oude Raadhuis. Alleen donderdag van 9.0 tot 22 uur tentoonstelling „Flevum en de Ro meinen in Velsen.” DIVERSEN WOENSDAG 2 APRIL Sociëteit Alpha, Moensplein Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwasse nen en jeugd 19-21 u. mill" 1 .-r. Vt H V

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 13