PPR LEGT KAMERLID VAN GORKUM HET ZWIJGEN OP Minister Van der Stoel: Geen rol voor EEG bij oplossing conflict in Midden-Oosten N D Meisje van zesde CDA-STUDIEDAG: etage gevallen Kinderbijslag niet wijzigen I Evacuatie Nederlanders uit Saigon op gang gekomen Enfei dit „T Burgemeester Marijnen overleden Premier Den Uyl: „Samenbindende figuur” p] Dagbladuitgeverijen door dieptepunt heen Ha bij I Nog 25 jaar orhii wens ie hartelijker met een bloemetje'' via Fleur op. 7 afc MA 2 BINNEN- EN BUITENLAND APRIL 197 5 MAANDAG 7 (Van onze parlementsredactie) Constructief RECHTER Kwestie-Irene Rijnmond BELANGEN WEERRAPPORTEN Steun Abortus AMSTERDAM De meerder heid van het kader van de Politieke Partij Radicalen (PPR) heeft zich gestoord aan recente uitlatingen van het Kamerlid dr. Pier van Gor- kum. Deze wil breken met het kabi- net-Den Uyl, omdat er op sociaal- economisch terrein te weinig ver andert. Neo-fascisten Geen spoor Boter gestolen Congres VVD krap Las Hg gevallen Nog geen schets Onaanvaardbaar lA, a Kanker en LSD Motorfietsen Franse gangsters DEN HAAG Burgemeester Marijnen van Den Haag is zaterdag avond op 58-jarige leeftijd over leden. Drie weken geleden was hij in het Haagse Westeinde-ziekenhuis opgenomen voor een hartinfarct. Aanvankelijk verliep de genezing van mr. Marijnen vrij voorspoedig, maar eind vorige week werd zijn toestand onverwacht slechter. Hij laat een vrouw en zes kinderen na. Koopavond ÈStfSwèr* van mr. Marijnen VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: Grote overeenstemming bestond er, zo EÜ (ADVERTENTIE) w.stil 25 15 0 Op een bijeenkomst van de kerngroep van de PPR zaterdag in de hoofdstad, z zzo z zzw zw wzw zzw zw zw zzw 14.24 22.21 2 12 4 1 3 1 1 Het was voor de eerste maal sinds de Kissinger-missie dat minister AUon tegen over een buitenlandse collega de Israë lische visie op het verloop van de mis lukte onderhandelineen kon geven. Mr. van der Stoel concludeerde eruit: ,.Ik heb de overtuiging gekregen dat Israel alle moeite heeft gedaan om de onder - handelingen te doen slagen. Diezelfde indruk heb ik ook van Egypte gekregen. Ik vind niet dat het mijn taak is als een rechter uitspraak te doen wie de schul dige is in deze zaak”. De Israelisch-Nederlandse betrekkin gen waren een ander punt van bespre king tussen de ministers. Volgens de Nederlandse bewindsman zal binnen af zienbare tijd een cultureel akkoord tus sen beide landen worden gesloten. Van der Stoel: „Ik heb mij oorspron kelijk op het standpunt gesteld, dat gezien de uitstekende betrekkingen tus sen Nederland en Israel er geen behoef te was aan een dergelijk verdrag, maar bezwaai' ertegen is er naturuliik niet Ik had minister Allon al in een privége- sprek gezegd, dat wij positief zouden reageren als hij de zaak ter sprake zou brengen. Toen dat gebeurde waren we het binnen een minuut eens”. Egypte, volgende maand het reisdoel van Van der Stoel, is tot nu toe het enige Arabi sche land waarmee Nederland een cul tureel verdrag heeft gesloten. Voordat mr. Marijnen in 1968 burge meester werd van Den Haag, was hij enkele jaren voorzitter van het Open baar Lichaam Rijnmond. De heer Marij nen was op velerlei gebied actief. Nederland zal 20 miljoen dollar be schikbaar stellen voor hulp bij bevloei- ïngswerkzaamheden en bij het bestrijden van overstromingen in Bangladesj. Een accoord hierover is in Dacca, de hoofd stad van Bangladesj getekend. Het actie-comité „Wij vrouwen eisen” heeft in een verklaring laten weten het eens te zijn met het wetsontwerp inzake abortus van de PvdA-Kamerleden Lam berts en Roethof. Het confessionele en het WD-ontwerp zijn voor de actie groep onaanvaardbaar. De de p ring, Turk van vera maat zijn ophe w w.stil nno wzw nno zw w.stil w.stil zzw o w n w.stil zzw w wnw w.stil w.stil zzw nnw nno nno ozo ozo o wnw ono nno nnw PA qué ken Belg antvv verv voor ven i AT mire van zijn Dc uit i delij een om med brar vuui terie beid Hl slaai een richt mon geen daar Da allee techi zijn, kend De comr den keuz twee gers ben meer Dc andc were in d Oost ben De nog ging antv, zien luchl van waai van doen Dass laats kunr o 2 o i o 2 1 0.2 0 0 12 5 0 2 5 0.5 19 6 0 51 0 0.3 0 0 0 2 0 0.4 0 0.1 0 3 0.1 10 0 0 0 0.1 2 0.1 5 0 0.6 0.2 19 6 De Griekse regering heeft een bedrag van drie miljoen drachmen uitgeloofd voor de arrestatie van drie personen, die vrijdagavond een negen tien-jarige stu dent ontvoerden, afranselden en een ha kenkruis en het teken van de neo- fascistische beweging „Nuovo Ordine” op de borst tatoeëerden. De student is zater dagmorgen vrijgelaten. tijnse kwestie als een politiek vraagstuk wordt gezien, „overigens zonder dat Is rael de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO wil erkennen”. De nadruk in ons gesprek lag op het mislukken van de missie-Kissinger, al dus mr. Van der Stoel na afloop. „Ik heb begrepen dat Israel een hervatting van de besprekingen op nrijs stelt, en voor Egypte geldt hetzelfde, naar ik uit de rede van president Sadat heb begre pen”. onbew. onbew. mist zw. bew. miste zw. bew. onbew. mist onbew. geh. bew. 1. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew, mist mist motregen geh. bew. sneeuw onbew. h. bew. geh. bew. mist onbew. onbew. onbew. miste onbew. sneeuw onbew. reagen geh. bew. mist regenbui geh. bew. zw. bew. onbeaw. half bew. onbewa. Gistermiddag is het dreggen gestaakt naar het stoffelijk overschot van de 50- jarige scheepsmeter, die donderdag te water raakte, toen een met fosfaat gela den beunschip kapseisde in de haven van Vlissingen. Een vissersschip heeft gisteren de hele dag met korfnetten de haven afgezocht. Eerdere pogingen van duikers mislukten eveneens. Dit weekeinde zijn uit de garage van een boterhandelaar twee bestelauto’s met roomboter gestolen. De schade be draagt rond de 50.000. Hoog water Laag water jnn zz'SX aapuo arm AMSTERDAM (ANP). De zevenja rige Cornelia Brinkhoven uit Amster dam is zaterdagmiddag van de galerij van de zesde etage van een flat in de Bijlmermeer gevallen en overleden. Na afloop van het elfde congres van Europese gemeenten in Wenen, dat drie dagen geduurd heeft, hebben zaterdag drieduizend Europese gemeenteraadsle den een resolutie goedgekeurd, waarin zij de vorming eisen van een werkelijke Europese regering, geïnstalleerd door het Europese Parlement, dat gekozen is vol gens het direct algemeen kiesrecht en dat in de kortst mogelijke tijd. De Europese regering zou verantwoording verschuldigd moeten zijn aan het Euro pese parlement. (Van onze redacteur in Jeruzalem) JERUZALEM Minister Van der Stoel (Buitenlandse Zaken) ziet voor het Europa van de Negen geen rol weggelegd bij pogingen om tot een op lossing van het conflict in het Midden-Oosten te komen. Op de voorlaatste dag van zijn bezoek aan Israel zei mr. Van der Stoel over de suggestie van de Egyptische president Sadat om Engeland en Frankrijk bij het Geneefse overleg te betrekken: „Als beide partijen instemmen met Europese deel neming aan de conferentie, wie ben ik dan om nee te zeggen. Het is echter bekend, dat Israel ernstige bezwaren heeft tegen de aanwezigheid van Europese landen bij het vredesoverleg”. Minister Van der Stoel is gistermiddag twee uur lang door zijn Israëlische col lega Allon geïnformeerd over de alge mene situatie in het Midden-Oosten. In het kader van de Europees-Arabische dialoog is ook de Palestijnse kwestie aan de orde geweest. Van der Stoel had de ihdruk dat meer dan vroeger de Pales- Minister Allon was zeer te spreken over de wijze waarop Nederland in Mos kou de Israëlische belangen behartigt. In 1967 werden de diplomatieke betrekkin gen tussen de Sovjet-Unie en Israel verbroken. Allon zei gisteravond aan het officiële diner, te hopen dat de staf van de Nederlandse ambassade in Moskou veel werk zou hebben aan de „emigra- tiepogingen van onze broeders in de Sovjet-Unie. Israel zou zich geen be trouwbaarder en meer toegewijde verte genwoordigers dan de Nederlanders heb ben kunnen wensen”, aldus Allon. Vandaag spreekt Van der Stoel nog met premier Rabin. Vanavond keert hij naar Nederland terug. Premier Den Uyl zegt in een reactie diep getroffen te zijn door het overlij den van mr. Marijnen. „Ik heb mr. Marijnen in de jaren vijftig leren ken nen in zijn werk in de wereld van de landbouw. Hij was een constructief den kende man die zocht wat verenigde. Als minister van Landbouw, als minister president en als burgemeester van Den Haag”, aldus premier Den Uyl, „was hij een samenbindende figuur zonder vijan den”. De premier noemt zijn dood een groot verlies voor Den Haag, zijn gezin en vrienden, die in hem een innemend man verliezen, aldus premier Den Uyl. Fractievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer, mr. F. Andriessen; ver klaarde dat de mededeling van de dood van burgemeester Marijnen als een gro te schok overkwam. Hij zei het diep te betreuren dat mr. Marijnen uit het le ven is weggerukt op een leeftijd waarop hij menselijkerwijs nog veel had kunnen presteren. „Hij was een goed en nobel mens”, aldus de heer Andriessen. UTRECHT (ANP) In het kader van de inkomenspolitiek bestaat er geen aan leiding wijzigingen aan te brengen in de kinderbijslagregeling. De kinderbijslag vanaf het derde kind zou niet kleiner moeten zijn of zelfs worden stopgezet. Dit is één van de conclusies van de CDA-studiedag over inkomensvorming, zaterdag in Utrecht gehouden, die mr. W. Scholten (CHU) als voorzitter van de bijeenkomst trok uit de discussies van die dag. De VVD komt dit jaar ruim 150.000 tekort. Reden waarom de penningmees- teresse mevrouw Van Someren-Downer een brief heeft gestuurd naar de onge veer 80.000 leden met het verzoek een tientje te storten om dat tekort op te heffen. Daarnaast overweegt mevrouw Van Someren de contributie te verhogen. Weer In binnen- en buitenland partij maar weinig heil verwacht van een regering waarin ook de confessione len zitten. Deze groep hoopt in mei een meerderheid te verwerven. Op dit mo ment staat Van Gorkum in de fractie nog alleen. Fractieleider Bas de Gaay Fortman wil de huidige regeringscoalitie voortzetten tot 1977. Hij verdedigde za terdag het tot nu toe gevoerde beleid van harte. Het meisje was door kennissen van haar ouders, waar ze tijdelijk verbleef, erop uitgestuurd om een boodschap te doen. Het briefje van tien gulden dat zij daarvoor had meegekregen, waaide uit haar hand. Het kind klom op de balus trade om het biljet te pakken en kwam daarbij te vallen. Enige uren na haar overbrenging naar het Wilhelmina Gast huis is ze overleden. Het premierschap werd gekenmerkt door twee belangrijke kwesties: de verloving van prinses Irene en het meningsverschil binnen het kabi net over het omroepbestel. Waardering 14 16 o 6 1 14 10 d 2S S3 c 7 4 7 16 13 9 4 13 17 12 4 16 9 5—2 19 20 3 22 2 21 De Amerikaanse senator Ted Kennedy is gisteren door een menigte mensen lastiggevallen, die gekant zijn tegen het vervoer van schoolkinderen per bus, dat is ingesteld om de rassenintegratie op de scholen te bevorderen. Kennedy werd door een woedende menigte voortge duwd toen hij uit een schoolgebouw kwam, waar hij een toespraak had ge houden. Kennedy bleef ongedeerd, hoe wel hij herhaaldelijk met de punt van een kleine Amerikaanse vlag werd ge stompt. 11 23 13 6 10 4 5 5 1 1 0 0 7 5 1 3 2 5 2 0 6 1 bleken Van Gorkums radicale ideeën over zeggenschap voor werknemers alge mene instemming te oogsten. Maar men vond dat hij veel te ver was gegaan door op dit moment de regering-Den Uyl de bons te willen geven. Op 31 mei zal de PPR op een speciaal congres de balans opmaken van twee jaar progressief regeren. Verdere deelne- me van de partij aan de regering staat dan ter discussie. Afgesproken werd dat de Kamerleden tot die datum terughou dend zijn met het geven van negatieve of positieve oordelen over het kabinet. Uit de discussies van zaterdag valt af te leiden dat een groot deel van de Mr. Marijnen werd op 16 oktober 1968 loco-burgemeester Dankelman (l.) als burgemeester van Den Haag geïnstalleerd. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhov Den Helder Rotterdam Twente Vllsaingen Z-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brüssel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lisabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Isetanboel New York Tel-Aviv Een van de Nederlanders die gisteren op Schiphol arriveerden, was de 33- jarige mevrouw C. Downye-Veenboer, die samen met haar 6-jarige dochtertje en zoontje van vier met een toestel van de Westduitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa Zuid-Vietnam had verlaten. Mevrouw Downye is gehuwd met een Engels zakenman, die in Saigon is ach tergebleven. Zij zal doorreizen naar En geland, waar de familie een huis bezit- Volgens mevrouw Downye is de toe stand in Saigon vrijwel normaal. „Op De belangrijkste oorzaak voor het her stel is de door de gezamenlijke leden van de NDF gevoerde prijspolitiek. De forse verhogingen van de abonnementsprijs, die de oplagegroei wel enigszins hebben afgeremd, legden een stabielere basis voor verdere exploitatie. Advertenties, de andere inkomstenbron, zijn nl. conjunc tuurgevoelig zodat een vergroting van de abonnementsinkomsten t.o.v. de adver- tentie-inkomsten de krant minder vat baar voor conjuncturele schommelingen maakt. Door de bereikte structurele ver betering is de toekomst van de dagbla den en van de werkgelegenheid voor circa 9000 man aanzienlijk rooskleuriger geworden, aldus het overzicht. Voor Van Gorkum draait alles om de door hem gewenste fundamentele her ziening van de Wet op de Onderne mingsraden. Zichzelf verdedigend schet- Na zijn doctoraal examen rechten aan de RK-Universiteit te Nijmegen in 1941 was de heer Marijnen tot 1945 werk zaam bij de accountantsdienst van di verse ministeries. Van 1945 tot 1949 was hij werkzaam bij de raad voor het rechtsherstel. Van 1949 tot 1951 was hij secretaris van de Stichting voor de Landbouw. Nadien bekleedde hij hoge ambtelijke functies van Landbouw. stelde de heer Scholten vast over de noodzaak onrechtvaardige machtsposities te bestrijden. Ter vergelijking van een inkomen dienen er gelijke startkansen te zijn, en voor iedereen moet er een gelijk basisinkomen zijn. In de inkomenspoli tiek dient grote aandacht te worden besteed aan de lagere inkomensgroepen, de hogere groepen zouden bereid moeten zijn daarvoor ofeers te brengen. Over de verhouding tussen laagste en hoogste inkomens heeft de vergadering zich niet expliciet uitgesproken, te meer daar het een studiedag betrof, waar hoofdlijnen getrokken moesten worden, zoals de heer Scholten het reeds in zijn inleiding had gezegd. Ten aanzien van openbaarheid van inkomens had de heer Scholten reserves bespeurd als het in individuele zin werd bedoeld, maar openheid als het om een functionele openbaarheid ging. Algemeen werd het probleem van de geldontwaarding en inflatie als essentieel onderkend, voor alle inkomensgroepen. De voorlopige resultaten van de studie dag zullen door de drie christelijke par tijen verder worden uitgewerkt en een rol spelen in de reactie op de aangekon- digde regeringsnota over inkomenspoli tiek. Voor de PvdA-fractie in de Tweede Kamer is de keuze van de Amerikaanse F-16 straaljager onaanvaardbaar als op volger van de verouderde Starfighter. Evenals het PvdA-bestuur wenst de fractie een eenvoudiger en goedkoper toestel aan te schaffen. Het socialistische Kamerlid R. ter Beek zei dit zaterdag middag in het VARA-programma „in de Rode Haan”. Het Kamerlid waarschuwde minister Vredeling van Defensie voor een conflict met zijn partij. ste hij hoe er twee jaar nadat Den Uyl startte, zelfs nog geen schets van een nieuwe wet op tafel ligt. Boy Trip, FPR- minister voor het Wetenschapsbeleid, riep mede namens zijn collega Van Doorn (minister van CRM) verwachtin gen op. De PPR-bewindslieden gaan de komende maanden dringend pleiten voor de snelle publikatie van een ontwerpwet. Het partijbestuur van de PPR be spreekt vanavond een eerste schets van een beoordeling van twee jaar kabinet- Den Uyl. Dit stuk wordt de komende weken door de actiecentra, te vergelij ken met de afdelingen van andere par tijen, besproken. AMSTERDAM (ANP).-De dagblad- uitgeverqen zijn door hun economisch dieptepunt heen. Van 1962 tot 1971 daal den de resultaten trendmatig met als ge- vojg dat de meerderheid van de onderne- .jrpjngen verliesgevend werd. Het herstel dat zich in de jaren 1972, 1973 en 1974 manifesteerde lijkt van structurele aard, zo blijkt uit het economisch kwartaal- overzicht van de Amrobank. kreeg mr. Marijnen voor zijn bemidde lende rol bij het tot een goed einde brengen van de staatsrechtelijk zo moei lijke kwestie-Irene. Zijn goede verstand houding met het koninklijk huis was daar niet vreemd aan. De omroepkwestie de VVD wilde andere eisen stellen aan het toelaten van reclame in de ether dan de overige coalitiepartners bleek echter te veel voor de politieke kracht van mr. Marij nen. Burgemeester Marijnen zal vrijdag 11 april worden begraven op de begraaf plaats Westduin. 1 „V; worden via de UNICEF (het kinderfonds van de VN en de UNHCR (het hoge commissariaat van de VN voor vluchte lingen). Tevens zal de minister voor Ontwik kelingssamenwerking 200.000 gulden bij dragen voor transportkosten van een zending melkpoeder en medicijnen van het Medisch Comité Nederland-Vietnam naar het gebied onder controle van de voorlopige revolutionaire regering. Aan het einde van deze week zal, naar de verwachting van de Nederlandse Stichting Interlandelijke Adoptie, een groep van 30 Zuidvietnamese weeskinde ren op Schiphol arriveren. Deze kinde ren, in leeftijd variërend van 0 tot 5 jaar, zullen bij Nederlandse pleegouders een nieuw tehuis vinden. De weesjes hebben inmiddels Zuid-Vietnam verlaten en verblijven in ziekenhuizen in Hong Kong om enigszins bij te komen van de ontberingen die zij hebben doorstaan, alvorens zij aan de reis naar Nederland beginnen- De kanker-patiënten, die door de art sen zijn afgeschreven, zouden gemachtigd dienen te worden tot het gebruik van LSD ten einde de dood waardig in de ogen te kunnen zien, zo vindt de voor zitter van de Britse Vereniging voor Humane Psychologie John Rowan. In een toespraak had Rowan het over proefnemingen in de VS, waarbij kan kerpatiënten, die nog slechts enkele we ken te leven hadden, konden ervaren dat hun lijden verlicht werd door het gebruik van LSD. 8 o 8—2 8—2 8 8 7 7 7 4 4 straat merk je er weinig van dat Saigon een belegerde stad is”, zo vertelde zij op de luchthaven. Zij heeft bijna al haar bezittingen in Saigon, waar de familie woonde, moeten achterlaten. Alleen een paar koffers als bagage kon zij meene men. Mevr. Downye is met de Lufthan- samachine uit Saigon eerst naar Bang kok (Thailand) gebracht. Volgens haar zeggen bevinden zich inmiddels vele vrouwen en kinderen van Nederlanders in Bangkok, die daar wachten op hun echtgenoten en vaders, die zijn achterge bleven. Minister Pronk (Ontwikkelingssamen werking) heeft besloten een extra bij drage van twee miljoen gulden beschik baar te stellen voor humanitaire hulp in Zuid-Vietnam. Dit besluit is mede geno men in reactie op de oproep van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Waldheim, aldus een mededeling van de voorlichtingsdienst Ontwikke lingssamenwerking. De Nederlandse bijdrage zal besteed In de nacht van zaterdag op zondag kwamen twee verkeersdeelnemers bij ongelukken om het leven. De 18-jarige E. Peters uit Gennep (NB) werd in Boxmeer geschept door een motorfiets toen hij rechts van de weg liep te wandelen, en de 21-jarige H. Karsen uit Vries reed in Norg (Dr.) met zijn motor fiets tegen een boom en was op slag dood. aapuo .tnn 6Z't tz'6l .igpuo arm rfs iiadv 8 ovasNia De twee ontvluchte Franse gangsters, die zich na een overval op een postkan toor uit handen van dè politie wisten te j houden door telkens menden te gijzelen zijn tenslotte zaterdagavond gearres teerd, toen zij Parijs binnenreden in een auto, die ze de autoriteiten hadden afge dwongen. Hun laatste gijzelaar in to taal hebben ze bij hun ontsnappingspo ging zeker acht mensen in gijzeling genomen hadden zij kort voor hun arrestatie los gelaten. Bij hun arrestatie pleegden de mannen geen verzet. In hun auto werden twee pistolen, een jachtge weer, een mes en de tweehonderddui zend franc gevonden, die ze eerder van de overheid hadden geëist. Eerst enkele opklaringen, later inbestendig en buüg. Aanhoudend koud. Aantal uren zon: 0 tot 8. Min. temp.: om streeks 3 graden. Max. temp.: omstreeks 8 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 percent. Kans op een geheel droog etmaal30 percent. De vergadering nam zaterdag met slechts één stem tegen een motie aan waarin men zich zonder meer tegen de vervanging van de Starfighter door welk vliegtuig dan ook keert. Verder maakte men in een motie ernstige bezwaren tegen wat genoemd wordt: „de regenten mentaliteit en het opportunisme waar mee woonwagenbewoners als minder heidsgroep worden benaderd”. PPR-mi- nister Van Doom zal met de grootste spoed moeten gaan werken aan de tot standkoming van kleinere woonwagen centra. Woonwagenbewoners moeten meer mogelijkheden krijgen om rond te trekken. m e c o 33-- O. U .So e-S -SE E" Het overlijden van mr. Marijnen, die twee jaar minister-president is geweest, heeft op velen, binnen en buiten de politiek, grote indruk gemaakt. Alom wordt hij geprezen om zijn niet-aflaten- de werkkracht, ondanks een vaak wat zwakke gezondheid. Mr. Marijnen gold als een rustig, weloverwogen man met een grote sociale bewogenheid. Op 24 juli 1963 nam hij het premierschap over van prof. J. E. de Quay, onder wie hij vier jaar minister van landbouw was geweest. Op 14 april 1965 kwam het kabinet-Marijnen ten val als gevolg van de omroepkwestie. In 1968 werd hij benoemd tot burgemeester van Den Haag. DINSDAG 8 APRIL IJMUIDEN 2.05 uur en 14.24 uur 9.49 uur en 22.21 uur do UEEIAI do uoz SCHIPHOL. (ANP) Op Schiphol zijn gisterochtend de eerste Nederlan ders aangekomen, die de Zuidvietnamese hoofdstad Saigon wegens het naderende oorlogsgeweld hebben verlaten. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag kon niet meedelen hoeveel er van dé onge veer 40 Nederlanders die zich in Saigon bevonden, nu nog in de Zuidvietnamese hoofdstad verblijven. De Nederlandse Vereniging voor Vrouwenbelangen, Vrouwenarbeid en Gelijk Staatsburgerschap pleit er in een brief aan staatssecretaris Hazekamp van Economische Zaken voor niet over te gaan tot winkelsluiting op zaterdag, de koopavonden te handhaven en een win kelsluiting vanaf zeven uur ’s avonds in te stellen. Daarmee zouden de belangen van de mensen, die overdag moeten werken gediend zijn, aldus de vereni ging. op het ministerie Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Fleurop Interflora garandeert Uw bestelling. Koninginnegracht 135, Den Haag. I uffiir i d|| .IRURHÖN

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2