Edwin Wolf bij „V.I.D.E.S dirigent en muzikaal leider van oprichting af Succes voor Sportweek Jeugd Rode Kruis bracht vijfhonderd gulden op |M Finale schoolvoetbal Man betrapt bij uitgesteld zuiveldiefstal Auto geslipt op Stationsweg if mhhh „Suomi” IJmuider Courant, Uw eigen krant elke dag, met wereld-/ nieuws en nationaal Wo nieuws, met volop nieuws uit Uw eigen omgeving. en’s Zaterdags met ’’Erbij” extra. Die ’’eigen krant” krijgt U 14 dagen lang gratis. Als U nü deze bon invult. ’s Maandags met ’’Sportief” 9k „LA VIE PARISIENNE” IN VELSEN f In uw eigen woonplaats leest u natuurlijk uweigeg krant! Die krant is: Ir wj MAANDAG 7 APRIL 19 7 5 PLAATSELIJK NIEUWS 5 (Van een onzer verslaggevers) Praktijk Streven NAAM ADRES WOONPLAATS Als maandabonnee Als kwartaalabonnee Ik wil de IJmuider Courant graag 14 dagen gratis thuis ontvangen. Daarna kunt U mij noteren k - ik* VELSEN Zoals wij enkele we ken geleden al hebben bericht zal het operettegezelschap „V.I.D.E.S.” uit Velsen donderdag 10, vrijdag 11 en maandag 14 april hier in de Stadsschouwburg opvoeringen ge ven van Jacques Offenbachs ope rette „La vie Parisienne”. Dit be tekent aldus dat voor het eerst sinds de oprichting van de vereniging in 1968 eenzelfde operette driemaal kan worden gespeeld, een duidelijke vooruitgang wanneer men weet dat zeven jaar geleden werd begonnen met een opvoering van „Eine Nacht in Venedig”. Het nieuwe gezelschap heeft toen in de IJmond onmiddel lijk aangeslagen, zodat alle volgen de operettes: „Der Zigeunerbaron”, „Der Bettelstudent”, „Frau Luna”, „De dochter van de tamboer-ma- joor”, „Boccaccio” en „Banditen- streiche” al direct tweemaal moes ten worden opgevoerd. En thans is men bij „V.I.D.E.S.” met een derde voorstelling dus alweer een danie verder. - Ju -És 0 2 d Grangamouth; 2- id ,rd 5T je a: a: ii.: )le u u.: HEEMSKERK VELZEN-NOORO fiAA (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) In De winnaars waren: JL t l. 1 e t HALFWEG ZWANENBURG VELSEN. In verband met de slech te weersomstandigheden moest zaterdag de finale van de schoolvoetbalcompetitie op het hoofdterrein van het sportpark „Schoonenberg” worden uitgesteld. Hier voor hadden zich geplaatst de elftallen van de Jan Campert- en de Moerberg- school, die nu waarschijnlijk zaterdag 12 april voor de eindstrijd zullen moeten aantreden. In ieder geval volgt hierover nog nader bericht. De finale werd door middel van de volgende uitslagen bereikt: is een Eierloop en wandelpuzzeltocht: (8-11 jaar): 1. Lute Brommer, 2. Pieter Brom- Zaterdagavon hebben de winnaars in de aula van de lts de prijzen ontvangen, die zij gedurende deze sportweek hebben veroverd. De organisatoren hadden hier een gezellige bijeenkomst van gemaakt, waar de formatie „Harry Goodby” be langeloos medewerking aan heeft ver leend. Strandloop: (tot 14 jaar, over 4 kilo meter) :1. Tonne Broekman, 2. Cor Web- be; (volwassenen, over 8 kilometer) 1. mejuffrouw H. Groen. mer (12-14 jaar): 1. Margot Brommer, 2. Conny Stamrood; (volwassenen) de heer en mevrouw Mertens. De start van de zaterdag door het Jeugd Rode Kruis georganiseerde strandloop: Maandag vertrokken: Hermann Helene, IJmuiden, Gothen burg. 'ijk de Hij en- de tel- nde ens zit- ner een tij- llen had ras- de atis r te zich te de :an- een isch het SPAARNDAM V k SPARENWOUOE HAARLEMMERUêDÊ irt de en de (Van een onze verslaggeefsters) f A ASSENDELFT CE ENGEL WESÏZAAN Ju f OEZUK Jll IJMUIDEN JlSP A NIEUW VENNEP u.: j. de hillEGOW NCOROWJKERHOUT VOGELENZANG k’ a Haven tn HAARLEM Alleen de fietsenrally moest wegens de ongunstige weersomstandigheden on geldig worden verklaard. Overwogen wordt deze over enkele weken opnieuw uit te schrijven. a ƒ11,80 (aankruisen a 33,90 wat U wenst). Deze bon in een envelop, zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers BV, Antwoordnummer 416, Haarlem. Dirigent Edwin Wolf met soliste Ans Poppe bij het instuderen van de rol Metella voor de opvoering van „La vie Parisienne” door het operette gezelschap „V.I.D.E.S.” (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In de nacht van vrij dag op zaterdag is een 31-jarige Velse- naar op heterdaad betrapt bij de diefstal van enige melkproducten van een bedrijf aan de Ahornstraat in IJmuiden. De man had daar meerdere keren goederen weggenomen. Hij is door de politie gehoord en weer naar huis gestuurd. Zwemwedstrijden: (jongens 8-11 jaar): 1. Eugène Visser, 2. Jacob-Jan Adri- chem; (jongens 12-14 jaar): 1. Herman Houwing, 2. Adriaan Verkaat; (meisjes 8-11 jaar) 1. Yvonne Kok, 2. Marja Koene (meisjes 12-14 jaar): 1. Christa Visser, 2. Bianca van Laar. Vijfkamp: (8-11 jaar): 1. Yvonne Kok, 2. Brenda Heurter; (12-14 jaar): 1. Patri cia Broekmolen, 2. Josta Sym. Onderwijl wenste Edwin Wolf de prak tijk van zijn vak allerminst te verwaar lozen. Zo maakte hij deel uit van enige orkesten voor het begeleiden van ope- rette-voorstellingen, evenals door hem nog werd meegewerkt aan een Sleeswijk- revue. Op deze wijze leerde hij ook de in een orkestbak heersende mentaliteiten kennen, welke periode later bijzonder nuttig voor hem is geweest. Bovendien werd door hem in 1972 een studiereis naar het Italiaanse Sienna ondernomen, waar hij als orkestdirigent veel ervaring heeft mogen opdoen. Maar toen was Edwin Wolf reeds lang in de operettewereld verzeild geraakt, althans bij de amateurs. Zijn eerste proe ve van bekwaamheid werd in dit genre door hem afgelegd btf de operette-ver- eniging „M.O.Z.A.I.E.K.” In Noordwtfk, welke overigens eerst door hem was op gericht. De opvoering van „Ein Walzer- HEEMSK BEVERWIJK WIJK AAN ZEE Wat „V.I.D.E.S.” betreft streeft Edwin Wolf ernaar zoveel mogelijk minder be kende operettes te brengen. Dit impli ceert allerminst dat dergelijke muziek werken kwalitatief lager moeten worden aangeslagen, want hun onbekendheid is meestal het gevolg van de grote koren, die voor een opvoering noodzakelijk ajn. En daarom moeten deze voor een be roepsgezelschap meestal te kostbaar wor den geacht. Gelukkig staan Edwin Wolf bij „V.I.D.E.S.” geregeld voldoende zan gers en zangeressen ter beschikking, om ruimschoots aan deze voorwaarde te kun nen voldoen. Op deze wijze betekende de opvoering van „Banditenstreiche” in 1974 zelfs een première voor Nederland, terwijl ook „La vie Parisienne” hier nog nimmer is gespeeld. Allemaal redenen dus om de voorstel lingen daarvan in Velsen met belangstel ling tegemoet te zien. Wat dit betreft heef men overigens niet te klagen, want de opvoering van vrijdag 11 april is reeds volledig uitverkocht. Wel zijn voor 10 en 14 april nog kaarten verkrijgbaar, waar secretaris Bob Klein, De Zandkuil 5, tele foon 10935 ongetwijfeld gaarne alle in lichtingen over zal verstrekken. Ook kun nen zich hier voor het koor nog enige mannen en sopranen aanmelden, tenein de straks na „La vie Parisseine” ook een goede opvoering van „Der Vögelhandler” mogelijk te maken. Maandag gearriveerd: Steinbukk, Bergen; Wirola, Imming- ham, IJmuiden; Stirling Eagle, Cont, Plat; Gulf Rampier, Cont. Plat; Inger Clausen, Klaipeda; Star Atlantic, Rotter dam; Arteage, Antwerpen; North Shore, Cont. Plat; Friedrich Engels, Recife; Northen Worker, Cont. Plat; Lenio, Aga dir. Halve finale: Clara Stern-Moerberg 0-2, Eenhoorn-Jan Campert 0-3. heeft bewerkt. Ook de opvoering daarvan werd voor koor en dirigent een verheu gend succes. Antwerpen; Sagodha, Monrovia; Crescen- ce, Swansea; Mary lisa, Iligan; Alcmaria, Dusevik; Ciudad De Manizales, Ham burg; Muhlentor, Cont. Plat, IJmuiden. Zondag vertrokken: Oswestry Grange, Grangemouth; Tor Hollandia, Immingham; Bill Roberts, Hamburg; Roelof Holwerda, IJmuiden, Harlingen; Jean Lafitte, Cont. Plat; Par- kesgate, IJmuiden, Rochester; Stag hound, Bremerhaven; Dornbusch, IJmui den, Stettin; Decca Surveyor, IJmuiden, Cont. Plat; Roro Anglia, Hull; Leipaja, Kleipeda; Sea Rover Intermac 502, Le Havre; Smit Lloyd 11, IJmuiden, Cont. Plat; Rig Pilot, Cont. Plat. VELSEN. De afdeling Velsen-IJ- muiden van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis kan over het verloop van de vierde, ter gelegenheid van de paasvakan ties georganiseerde sportweek opnieuw bijzonder tevreden zijn. Aan deze wed strijden hebben namelijk ruim driehon derd kinderen deelgenomen, zodat de penningmeester na afloop daarvan een batig saldo van bijna vijfhonderd gulden kon becijferen. Hiervoor zal de lichame lijk gehandicapte kinderen uit deze ge meente medio september een gezellige feestavond worden aangeboden. Voorts zullen de kinderen deze avond de voor werpen ontvangen, die door de deelne mers tijdens het creatief bezigzijn wer den vervaardigd. VELSEN- De door de atletiekvere niging „Suomi” georganiseerde sponsor loop is een groot succes geworden. Op de 300 m. grasbaan van de Prof. Visse- ringscholengemeenschap liepen de 27, hoofdzakelijk jeugdige, Suomi-atleten een bedrag van bijna 9000 bij elkaar, geld dat broodnodig is om de atletiek in de gemeente Velsen te kunnen continue ren. Ook hier speelde de actieve voorzit ter Piet Gruteke een belangrijke rol. Hij liep met maar liefst 200 het hoogste bedrag bij elkaar. Dat de middenstand zich hierbij van zijn beste Zijde liet zien bleek wel uit de diverse reclamebood schappen. De grootste afstand werd af gelegd door Ben Hendriks met 36 ronden (bijna 11 km) op de voet gevolgd door Jan Commandeur en Sybrand Jurna met ieder 35 ronden. Dat dit geen garantie hoeft te zijn voor een flinke geldsom liet Karin v. d. Laan zien, zij was bij de jeugdleden verantwoordelijk voor het hoogste bedrag en had hiervoor 10 ron den nodig. Rolschaats wedstrijd: Meisjes 8-11 jaar): 1. Gea Bohm.2. Conny Schaap (meisjes 12-14 jaar):: 1. Petra de Jong. 2. Patricia Broekmolen; (Jongens 8-11 jaar) 1. Harold de Bruin, 2. Henk Paape; (jon gens 12-14 jaar): 1. Tonne Broekman, 2. Frend Koridon. VELSEN. Op de Stationsweg vrijdagavond een auto geslipt, na inhaalmanoeuvre. De auto moest uitwij ken voor een andere wagen en raakte zo op het gladde wegdek aan het glijden. De auto kwam tot stilstand tegen een paal. De bestuurder bleef ongedeerd, ter wijl de auto enige schade opliep. De bestuurder van de andere auto is na het ongeval doorgereden. Kwartfinale: Krijger-Franciscus 1-0, Franciscus-Clara Stern 11, Clara Stern-Krijger 1-0, Jan Ligthart-Moer- berg 2-1, Moerberg-Kennedy 1 3-1, Ken nedy 1-Jan Ligthart 2-0, Engelmundus- Eeenhoorn 1-2, Kennedy 2-Eenhoorn 0-1. Engelmundus-Kennedy 2 1-0, Van der Leeuw-Jan Campert 0-1, Juliana van Stolberg-Van der Leeuw 0-0, Jan Cam- pert-Juliana van Stolberg 2-1. Behalve operettevereniging „Harmonie” in Den Helder is Edmond Wolf ook „V.I.D.E.S.” van de oprichting af trouw gebleven. Hij werkt hier immers mei veel plezier, omdat het gezelschap over een kern beschikt waar stellig de nodige artistieke successen mee kunnen worden bereikt. Overigens heeft hij destijds be wust gekozen voor het leiding geven aan amateurs, omdat het werken met deze zangeressen en zangers hem een enorme voldoening schenkt. „Zij beschikken na melijk dikwijls over meer spontaniteit dan professionals en wat kan er dan mooier zijn dan uit dergelijke creatieve bezigheden een goede voorstelling te dis tilleren”, meent dirigent Wolf. Dit is voor hem ook het geval met het dirigeren van kinderkoren, zoals „De Jonge Stem” uit IJmuiden, waar hij kort geleden de musical „Oliver” nog voor Deze successen worden door bestuur en leden voor een belangrijk deel toege schreven aan de enthousiaste en vakbe kwame leiding van hun nog betrekkelijk jonge dirigent; Edwin Wolf uit Amster dam. Hij was het die het gezelschap in 1968 met mevrouw Truus van der Vis heeft opgericht, om hier sindsdien de dirigeerstaf te blijven hanteren. De thans 31-jarige dirigent werd bij het muzieklyceum in de hoofdstad, onder meer door Oscar Back opgeleid voor trombone en viool, om na het behalen van de voor het muziekonderwijs beno digde akte onmiddellijk in Utrecht zijn studie voort te zetten. Hier beoogde hij het verwerven van de diploma’s voor koor- en orkestdirigent, waar Edwin Wolf door bekame leraren als Anton Dresden en Paul Huppert de vereiste kennis voor werd bijgebracht. Vandaar dat hem in 1970 na het afleggen van de eindexamens ook deze begeerde papieren ter hand konden worden gesteld traurn” werd hier een groot succes en bovendien heeft hij aan deze periode in de badplaats ook zjjn echtgenote nog overgehouden. Clementine Wolf speelt en zingt nu straks in „La viê Parsienne” de rol van Gabrielle, het handschoenen naaistertje. IJMUIDEN. Vrijdag gearriveerd: Penhir, Antwerpen; George Viljeux, Le Havre; Marconi, Rochester, IJmui den; Dun vegan Head, Thames; Argos, Noordzee, IJmuiden; Atreus, Durban; Thuringia, Colombo; Stirling Brigg, Cont. Plat; Rig Pilot, Cont. Plat. Vrijdag vertrokken: Wegro, Goole; Fionia, IJmuiden, Odense; Fridel, IJmuiden, Poole; Eccto- nia, Gunnes; Puztozersk, Rauma; Kon stantin Seveljev, Gevle; Star Atlantic, Velsen, Antwerpen; Marga, Turku; Irina, Antwerpen; Wilken, Brunsbüttel; Eng lish Bridge, IJmuiden, Sepeta Bay; Kar la, Colchester; Saturnus, Bremerhaven; Roro Anglia, Hull; Rijnstroom, Harwich; Stirling Brigg, Cont. Plat; Embla, Stock holm; Catharina Loenborg, Malta; Jytte Steen, Odense; Ciudad De Guayaguil, Rotterdam; Bravo Maria, Bremen; She- koku Geir, Gibraltar; Breehelle, Belfast. Zaterdag gearriveerd: Roelof Holwerda, Noordster, Rotterdam, IJmuiden; Oswes try Grange, Grangemouth; Geulborg, New Castle, IJmuiden; Sagafjord, Lissa bon; Impala, Ipswich; Dornbusch, Noordzee; Jopulp, Hamina, Velsen; Tor Anglia, Immingham; Canis, Rotterdam; Constance, Felixtowe, IJmuiden; Liepaja, Ventspils; Bill Roberts, Rotterdam; Gra veland, Bremen; Rame, Hartlepoole; Clio. Hoegeneass: Helga S, Frederisveark Tor Hollandia, Gothenburg; Artida, Rot terdam, IJmuiden; James Rowan, Tha mes; Staghound, New York; Main Ore, Monrovia, IJmuiden; Geneve, Leith; Parkesgate, Rochester, IJmuiden. Zaterdag vertrokken: Thea K, Aarhus; Rewi, Odense; Gal- lom, Southampton; M I Transporter, Noordzee; Astroland, Belfast; Adele J, FrederiksvearkFrimaro, Rotterdam; Tor Anglia, Gothenburg; Turgro, Cont. Plat, IJmuiden; Marconi, IJmuiden, Kings Linn; Calliroy, India; Canis, Sta vanger; Impala, Ipswich; Dunvegan Head, Tilburry; Cycloop, IJmuiden, Lulea; Asia Falcon, Rouaan; Johannes Fritzen, Vigo; Sagafjord, Southampton; Ogden Importer, Ghent; Emma Oldendorff, IJ muiden, Puerto Ordaz; Fastnet, Poole; George Viljeux, Duinkerken; Atlas, Kongsmoen; Ganymedes, Bilbao. Zondag gearriveerd: Wadai, Lokuondje; Roro Anglia, Hull; Union Sun, Papenburg, IJmuiden; Vadi- mir, Batumi; Rijnstroom, Harwich; Gulf Fleet 7, Cont. Plat; Wiggs, Gunnes, IJ muiden; Frivolity, Londen; Halcience, 9 lOTGEEST 9 KROMMENIE AK, WORMER j WQRMeAvEER 9 ZAANDIJK AAA KOOG A O ZAAN AAA OOSTZAAN ZAANDAM A8B6NES k j

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5