Punch de WILLEM TWENTE NOG WIL WEER NIET DIREKT titel, Levi’s BESLISSEN IN ORANJE OP TV het geld EUROPA CUP LAATSTE TROEF MICHELS e Mühren voor derde keer tegen Juventus SPOfflWffl de le prijs win in de Nationale Lotto, stuur ik Y Mohammed Ali naar m’n buurman. KNOBEL EN KNVB GAAN Die droom kan werkelijkheid worden. Even een paar simpele kruisjes zetten. Iga TWEEMAAL MET AJAX - NU BIJ TWENTE SPORT 15 1975 APRIL DINSDAG 8 1 I- Versterkingen 1 Dubieus Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. 6 kruisjes per kolom. Dat gaat zo. 1. Haal een Lofto-formulier bij uw club of winkelier. 2. Kruis 6 getallen aan per kolom (met een minimum van 2 kolommen). 3. Vul het formulier verder duidelijk en correct in. 4. Lever het formulier in en betaal uw inleg (voor f 1,75 hebt u al twéé kansen). 5. Zondag weet u of u - bijvoorbeeld - een half miljoen gulden rijker bent. Zo gaat dat. Let op het reservegetal. Veel kansen op veel prijzen. Alléén melden bij alles goed. I 'typ x to'° Elke zondag uitslag. 1 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) le ge- Barcelona aan vooravond krachttoer tegen Leeds (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) ben ik ervan overtuigd, dat de ploeg veel beter kan. Daarvoor beschikt Ju ventus over te veel kwaliteit.” Spitz Kohn ziet echter wel degelijk perspectieven voor een positieve afloop van de twee duels met Juventus. „We zullen het verschrikkelijk moeilijk krij gen, maar als je nagaat welke clubs wij tot dusver hebben uitgeschakeld (o.a. Ipswich Town en RWD Molenbeek, red.) dan moet ook dit kunnen lukken”. De vermoedelijke opstelling van FC Twente: doel: Gross; achter: Van lerssel, Drost, Overweg, Oranen; midden: Thijs- sen, Van der Vall, Mühren; voor: Zuide- ma, Jeuring, Pahlplatz. George Knobel: wellicht alsnog een com promis. te de ’-27, ’-20, r-18, 6-5, •4, Je 14, 9- 4 16. 2 3-1 red- iig- 0-3 pel. s de >ge- ipi- rste af- nen nn- den met In Studio Sport (zondagavond) worden de 6 winnende getallen getrokken.Plus een extra getal: het reservegetal. Er wordt dus altijd 1 getal meer getrokken dan u aan kruist per kolom. Dat reservegetal kan uw geluksgetal zijn als u niet alle 6 winnende getallen hebt aangekruist. Kijk maar. ■6, •7. .2, 4h, sn. »1- sl- lar er. nd ins Ie prijs: 6 goede voorspellingen per kolom (zonder reservegetal) 2e prijs: 5 goed reservegetal 3e prijs: 5 goed (zonder reservegetal) 4e prijs: 4 goed (zonder reservegetal) 5e prijs: 3 goed reservegetal Het reservegetal heeft dus alleen een functie bij de 2e en 5e prijs. Alléén als u 6 goede voorspellingen (zonder reservegetal) hebt gedaan, is het raadzaam dat even telefonisch door te geven. Het nummer vindt u op het formulier. In alle andere gevallen hoeft u niets te doen. Het is niet onwaarschijnlijk dat dit recalcitrante houding van de vereni gingen bij veel kandidaat-sponsors ii» het verkeerde keelgat is geschoten. Mogelijk ligt daarin, althans gedeelte lijk, de verklaring dat de Delftenaren zo’n moeite hebben met het aantrek ken van een nieuwe sponsor, terwijl Levi’s het voor het kiezen had. Borde- wijk: „Dat gevaar hebben wij direct nadat we het kort geding gewonnen hadden, onderkend. We waren bang dat we door het gebeurde negatief bij de bedrijven over zouden komen. Daarom is dat op ons verzoek alt een apart agendapunt aan de orde ge weest op een vergadering van Sport sponsoring Nederland (een club van sportsponsors, red.)”. DELFT. Dat de sponsors tegen woordig in grote lijnen uitmaken hoe de eindstand van de eredivisie eruit zal zien, wordt vanavond weer eens geïllustreerd door het duel tussen Levi’s en RaakPunch. Hoewel de Delftse ploeg ook bij een overwinning op de Haarlemmers het kampioens feest nog niet kan vieren, Transol kan in theorie de zes punten achter stand in de resterende drie wedstrij den nog nivelleren, staat het toch al voor 99 percent vast dat de titel dit seizoen bij Raak terecht zal komen. En terecht, want de ploeg van coach Bill Sheridan heeft dit jaar in een zeer regelmatige competitie duidelijk getoond over het beste team te be schikken. ENSCHEDE. Hoewel ondanks de hoge toegangsprijzen de publieke be langstelling voor de eerste wedstrijd tus sen FC Twente en Juventus tot dusver zeer goed te noemen valt, is het stadion Diekman voor woensdagavond nog lang niet uitverkocht. ZEIST (ANP). Wim van Hanegem heeft besloten zich weer beschikbaar te stellen voor het Nederlands voetbalelf tal. De Feyenoorder maakte op 20 maart, nadat hij door de KNVB voor twee wedstrijden was geschorst, bekend geen belangstelling meer te hebben voor de nationale ploeg. De hoogste bieder heeft op een enkele uitzondering na de beste kans op de topspelers. Zelfs een Ne derlands kampioenschap kan daar niet tegenop. de beste Immers, Naar zakelijk leider Guy Defaix maandag meedeelde, beschikken de di verse voorverkoopadressen over zeker nog 8000 staanplaatsen. Vandaar, dat van de kant van FC Twente het door gaan van een directe tv-reportage van het duel vooralsnog met nadruk wordt tegengesproken. „Een beslissing wordt pas genomen als we uitverkocht zijn of in elk geval nagenoeg uitverkocht,” al dus Defaix. een kansloze nederlaag wordt gespeeld, zal de hel rond Michels, Cruijff en Neeskens in Barcelona helemaal losbar sten. Door de overwinning op Feyenoord in de kwartfinaleheeft Barcelona zijn prestige en goodwill bij zijn legioen nog kunnen behouden, maar uitschakeling door de Britten zal absoluut niet worden geaccepteerd. Duidelijk is dat Barcelona alles heeft gezet op succes in de Europa-Cup. Waarschijnlijk gaf de formatie van Mi chels de hoop op de Spaanse titel al definitief op toen destijds van stadge noot Espagnol met 5-2 verloren werd. Wellicht daarom ook nam Barcelona in de uitwedstrijden steeds minder risico. Dat Barcelona inderdaad alles richt op het behalen van de Europa Cup bleek in het afgelopen weekeinde nog weer eens toen Michels’ ploeg tegen Celta aantrad zonder Cruijff, Neeskens, Rexach, Ma- rinho, Asensi en De la Cruz en met 1-0 verloor. Wim van Hanegem: verhelderend sprek met Henk Burgwal. Michels moet beseffen dat zijn eigen reputatie nu ook op het spel staat, vooral in Spanje maar ook elders. Na zijn successen met Ajax, vorig jaar met Barcelona en met het Nederlands elftal tijdens de wereldkampioenschappen, leek zijn positie als trainer onaantast baar. Maar zelfs de grootheid van Mi chels kan in twijfel worden getrokken als hij met Barcelona tegen Leeds Uni ted een afgang beleeft. Want dat kan er net niet meer bij. Michels is immers in de huidige Spaanse competitie wel afge gaan als men zich realiseert dat hij met Barcelona nu al in tien achtereenvolgen de uitwedstrijden verloren heeft. De spelers en coach Bill Sheridan hebben voorlopig de hoogste prioriteit aan het kampioenschap gegeven. She ridan: „Ik heb gelukkig een ploeg spelers, die weten wat er van ze verwacht wordt. Als ze moeten spe len dan concentreren ze zich alleen daarop.” Hij kan echter niet ontken nen dat de onzekerheid over Punch* toekomst in de groep speelt. Sheri dan: „De Nederlandse spelers heb ik er nog niet over gehoord, maar van onze Amerikanen (Rogers en Kirk land, red.) weet ik dat het voor hen een probleem wordt. Zij moeten aan hun toekomst gaan denken. Voor mij geldt dat in mindere mate. Ik hoef tenslotte niet zelf meer te spelen. Ik kan altijd wel ergens een andere job vinden, al is het buiten het basketbal. Maar voor Rogers en Kirkland is het noodzakelijk dat ze bijtijds weten waar ze volgend seizoen terecht kun nen”. Verbazingwekkend is het niet dat zelfs Rinus Michels nu zichtbaar geteisterd wordt door de spanningen rond de halve finale tussen Leeds United en Barcelona. Want beter dan wie ook beseft de Ne derlandse coach wat er voor de Cata laanse club woensdagavond op het spel staat tijdens de krachtmeting op Eiland Road. Nu Barcelona de gigantische ach terstand van 15 punten heeft op Real Madrid is voor de Catalanen definitief alles verloren in de Spaanse competitie. Een schrille tegenstelling is ontstaan met het vorig seizoen, toen Johan Cruijff en consorten met niet minder dan 8 punten voorsprong de Spaanse kampioe nen werden. LEEDS Zelfs de ogenschijnlijk emotieloze en stoïcijnse Rinus Michels in een nog niet zo ver verleden ooit „de Sfinx” genoemd werd maandag duidelijk geteis terd door spanningen toen hij met Barcelona laat in de middag op het vliegveld van Leeds neerstreek voor de Europa-Cup wedstrijd tegen Leeds United woensdagavond op Eiland Road, het stadion van de Engelse kampioen. In ijltempo reisde het Spaanse gezelschap onmiddellijk naar Bradford, een vriendelijk dorpje, bijna 20 kilometer van Leeds, waar Michels met zijn eskadron zijn intrek nam in het rustig gelegen hotel Baron of Beefs, en waar Michels bovendien even nadrukkelijk als gespannen liet weten dat hij door niemand gestoord wenste te worden. En dai terwijl Barcelona zich ten opzichte van het vorige succesvolle sei zoen nog opvallend had versterkt. Mi chels immers haalde Johan Neeskens ook nog naar Barcelona om Cruijff meer rugdekking te geven, Michels ver sterkte zijn defensie met de Barziliaan Mario Marinho en met Migueli uit de Spaanse enclave Ceuta in Noord-Afrika. Bovendien voegde Michels de Argentijn se ster Juan Carlos Heredia aan zijn keurkorps toe. Ook al beschikt Real Madrid over de Duitse sterren Günther Netzer en Paul Breitner, toch was Bar celona daarmee op papier veruit de sterkste formatie van Spanje Hoe bestaat het desalniettemin dat het met Barcelona zo desastreus fout liep in de Spaanse competitie? Rinus Michels heeft daar zelf een simpele verklaring voor: „Individueel is Barcelona inder daad veel sterker geworden dan vorig jaar toen we wel kampioen werden, maar als team hebben we de eenheid nog niet gevonden. Bovendien zijn er spelers die duidelijk beneden hun vorm (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. Voor Arnold Mühren betekent de eerste Europese bekerseance van FC Twente morgenavond in het stadion Diekman met Juventus een pri meur voor het Nederlandse voetbal. De frêle Volendammer, vorig jaar december ruilobject in de transfer-Notten, zorgt immers voor het bijna unieke verschijn sel dat een speler voor de derde keer in één seizoen dezelfde tegenstander ont moet in een Europees bekertoernooi. Vorig jaar december, enkele dagen voor zijn overgang naar FC Twente, speelde Arnold Mühren nog in het Olympisch Stadion met Ajax tegen Ju ventus, nadat hij veertien dagen daar voor in Turijn eveneens in de basisop stelling had gestaan. Die dubbele con frontatie viel toen in het nadeel van Ajax uit. Met FC Twente krijgt Arnold Mühren nu een nieuwe gelegenheid de formatie van trainer Carlo Parola de pas af te snijden naar meer Europese voetbalroem in dit toernooi om de UE- FA-Cup. Evenals trainer Spitz Kohn, zondag middag onder 75.000 toeschouwers bij de topper JuventusSSC Napoli (2-1) be schouwt Arnold Mühren de Italiaanse equipe niet als een onmogelijke hinder nis op weg naar de finale. Afgaande op zijn, ervaringen in de twee duels met Ajax concludeert hij: „Technisch is de ploeg te vergelijken met Velez Mostar. Individueel zijn het zonder uitzondering erg knappe voetballers, maar als eenheid sla ik Velez Mostar toch iets hoger aan. De aanvallen van Juventus zijn niet erg fantasierijk, maar in de counter is de ploeg razend gevaarlijk. We mogen Ju ventus in elk geval geen ruimte geven, want op die manier speel je de ploeg geweldig in de kaart.” Tot een soortgelijke analyse kwam ook Spitz Kohn met daarbij als belang rijkste toevoeging: „Organisatorisch is Juventus mij erg tegengevallen. Tactisch spelen ze niet erg sterk. Bovendien maakte Juventus erg veel afspeelfouten. Voor de wedstrijd zei Vycpalek (tech- nisch-directeur Juventus, red.) tegen mij, dat Juventus niet erg in vorm is, en afgaande op wat ik heb gezien, ben je haast geneigd om dat te geloven. Toch Dat een nieuwe overeenkomst niet op korte termijn te verwachten is, blijkt echter uit zijn volgende uit spraak: „Het is niet te zeggen wan neer we rond komen met een spon sor. Daarbij spelen zoveel factoren een rol die wij niet in de hand hebben. Zelfs het behalen van een kampioenschap is daaraan onderge schikt. Het draait allemaal om de financiën". Toen Raak zich vorig jaar voortijdig los wilde maken van Punch, de overeenkomst opzegde Sn de geldtoevoer afkneep, spande de vereniging een kort geding aan tegen de sponsor. Punch kwam als over winnaar uit de strijd en ontving een bedrag, waarmee het deze competitie uit kon zingen. Toch kan dat alles niet meer zijn dan dubieuze excuses, want een club die beschikt over zoveel sterren (Cruijff, Neeskens, Marinho, Heredia, Migueli, Asensi, Rexach, Marcial) moet ondanks de tegenstorm van andere clubs, on danks de soms inderdaad foutieve beslis singen van scheidsrechters toch in staat Vanaf het moment dat Raak het als sponsor af liet weten, heeft het Delftse bestuur zich intensief bezig gehouden met een speurtocht naar een nieuwe geldschieter. Er werd be gin dit jaar zelfs een advertentie in het Financieel Dagblad geplaatst met de mededeling dat belangstellende bedrijven zich in Delft kunnen mel den. „En daar zijn inderdaad enkele reacties op gekomen”, aldus Jeroen Bordewijk, oud-Donar-speler en sinds vorig jaar voorzitter van Punch, „geen tientallen, maar toch enkel» waar we momenteel nog mee onder handelen". Veel meer kan de nieuwe praeses niet over de potentiële spon sors loslaten. Hij betracht uitersts voorzichtigheid om de lopende onder- onderhandelingen niet in gevaar t» brengen. (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL. Bondscoach Geor ge Knobel zal vanavond om zeven uur een allerlaatste gesprek hebben met de KNVB over de mogelijkheid alsnog tot een akkoord te komen omtrent het verlengen van sijn contract met vier jaar. Zoals bekend besloot George Knobel veertien dagen geleden het eerder be reikte principe-akkoord met de KNVB niet te bekrachtigen. Knobel zei op me disch advies tot dat besluit te zijn geko men. George Knobel: „De KNVB en ik hebben de laatste veertien dagen over niets anders gepraat dan over het even tueel toch verlengen van mijn contract. Inmiddels is er een voor beide partijen acceptabele oplossing gevonden en daar gaan we dinsdagavond nog eens uitge breid over praten. Na dat gesprek zal er een definitieve beslissing worden geno men.” Voor Rinus Michels is het uur der waarheid aangebroken: uitschakeling van Barcelona betekent waarschijnlijk ook zijn einde. blijven van het vorige seizoen”, en daar mee doelt hij dan onmiskenbaar vooral op Cruijff en Neeskens. Met name Nees kens heeft grote aanpassingsmoeilijkhe den in Barcelona en heeft zich nog steeds niet kunnen ontwikkelen tot de ster-middenvelder die hij wel in Ajax en het Nederlandse elftal was. Cruijff lijkt bovendien nog altijd te lijden onder de WK-pressie. Directeur Caraben van Barcelona Directeur Caraben van Barcelona heeft al uitgeroepen dat in het hele land een campagne gevoerd wordt tegen Bar celona. En toen Cruijff op 9 februari in Malaga door scheidsrechter Orrantia uit het veld werd gestuurd, omdat hij pro testeerde tegen een duidelijk buitenspel- doelpunt (dat niettemin werd toegekend) van Mrlaga, jammerde Barcelona dat zelfs de scheidsrechters bezig waren aan een hetze tegen de Catalaanse club. Barcelona protesteerde officieel tegen de Spaanse arbitrage maar werd door geen enkele club bijgevallen. Verder wil hij zich niet over deze bestuurlijke kwestie uitlaten. „Ik weet”, zo besluit hij, „dat het bestuur erg hard werkt om een oplossing te vinden. Wij van onze kant kunnen niets anders doen dan steeds maar blijven winnen. Ik ben er vast van overtuigd dat dat de beste reclame is. Op die manier moet er een goede sponsor komen”. Mocht Punch van avond (8 uur 45, Kennemer Sporthal) van Levi’s winnen, dan kan het za terdag in de uitwedstrijd tegen BS Leiden de titel binnenhalen. zijn om domweg meer doelpunten scoren dan de tegenstanders in Spaanse competitie. Maar Barcelona deed dat niet, ging integendeel af als een gieter. Daarom is de immense spanning, die Barcelona maandag in het Engelse dorp je Bradford al beheerste, verklaarbaar. Want als de Catalaanse club inderdaad door Leeds United op Eiland Road naar Maandag heeft echter, in het KNVB- sportcentrum te Zeist, een gesprek plaatsgevonden tussen Van Hanegem en de secretaris-penningmeester van de KNVB Henk Burgwal. Volgens een woordvoerder van de KNVB heeft dat gesprek verhelderend gewerkt. Het di recte gevolg was dat Van Hanegem, die ook zijn contract met Feyenoord (dat nog een jaar loopt) zal uitdienen, terug kwam op zijn aanvankelijke standpunt. Bondscoach George Knobel liet weten dat hij graag zou ingaan op de aanbie ding van Van Hanegem Desondanks heeft Levi’s, dat vooral in het begin van het seizoen veel steken liet vallen en daardoor met de derde plaats genoegen moet nemen, momenteel de beste toe komstperspectieven. Immers, de Haarlemmers weten zich al verzekerd van een nieuwe sponsorovereenkomst met de Italiaanse voedingsmiddelen gigant Buitoni, terwijl Punch nog altijd in het onzekere verkeert over een eventuele opvolger voor sponsor Raak. Lukt het de Delftse bestuur ders niet om tijdig voor financiële zekerheid te zorgen, dan betekent dat onherroepelijk slechtere resultaten in het komende seizoen. Want geen en kele Nederlanse topspeler blijft meer louter voor de gezelligheid bij een club. In de tiende en voorlaatste ronde van het Nederlands damkampioenschap won Wiersma (al titelhouder) van De Ruiter, Schotanus van Varkevisser, Drost van Van der Sluis, Goudt van De Jong, Hermelink van Germain en speelden Clerc en Bergsma remise. Bij het wereldkampioenschap ijshockey in München versloeg Zweden de VS met 7-0 en verloor Polen met 5-2 van Finland. Bij de wereldtitelstrijd voor beroepspi keurs, van Australië naar Nieuw Zeeland verplaatst, pakte Jan Wagenaar met Best Bet zijn eerste zege. Met nog twee races blijft hij op de achtste en laatste plaats. Uitslagen eerste ronde Nederlandse schaak titel: Böhm—Timman rem., Vogel—Ree rem., Hartoch—Borm 1-0, Van der SterrenDieks (twee maal) afgebroken. De internationale Schaatsunie heeft de strijd om de wereldtitel bij de heren voor 1976 aan Nederlar 1 toegewezen. De dames strijden in Noorwegen waar ook om de Europese herentitel wordt gevochten. In het toernooi om de Lente-beker in Istanboel wonnen de Nederlandse dames met 3-2 van de Zwitserse volleybalsters. Op een congres van de internationale sport pers in Dublin werd Cruijff tot sportman, Irena Szewinska tot sportvrouw en het West- duitse voetbalteam tot sportploeg van 1974 gekozen. De Nederlandse middengewicht Jan Lub bers bokst op 11 april in Barcelona een partij van tien ronden tegen de voormalige Europe se kampioen Urtain. De Argentijn Galindez behield zijn we reldtitel in het halfzaargewicht middels een puntenoverwinning in Johannesburg op de Zuidafrikaanse bokser Fourie. Er waren 40.000 toeschouwers.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15