Activiteiten voor Vietnam Invalide logé's gaan op bezoek DIEMEER HANDHAAFDE ZICH AAN DE TOP BIJ DAMCLUB Op terrein aan Dorpsduinen in Wijk aan Zee Brevet voor sportvlieger jau Tapijthal CORJA Beschuldigingen van actiegroep door wethouder bestreden 1 --- e Hi*- GORJA CARPETS f C. OCKELOEN: metnico scheepmaker* de len MEISJE STAK PLOTSELING OVER 1 „GEMEENTE HEEFT BINNEN KADER VAN WET GEHANDELD” ■s zïp’EoS?' siSsS’ PLAATSELIJK NIEUWS 6 1975 DINSDAG 8 APRIL (Van een onzer verslaggevers) H I 195,— PER STUK SEE f! -SÉ 9-4. WIJK AAN ZEE Een bouw commissie van de Stichting Dagver blijven Geestelijk Gehandicapten in de IJmond werkt aan een plan om aan de Dorpsduinen een nieuw dag verblijf voor ouderen te bouwen. Het huidige dagverblijf „Jutters- oord” aan de Julianaweg voldoet niet meer aan de eisen des tijds. '0% RONDE CARPETS 1 Jd SSiwi a BH iiSBSSI «E O - o:. (Van een onzer verslaggeefsters) Je te as- jer een paar oie ïtje Nieuwbouw JUTTERSOORD (Van een onzer verslaggeefsters) lin- rer- aan (ADVERTENTIE) 'V Alléén bij de CORJA’S. (Van een onzer verslaggeefsters) 3 b Het adres voor vilt en kamerbreed tapijt, vinyl op vilt, tapijttegels en altijd honderden coupons Vermelding verdient ten slotte nog dat Marcel Bruins van TROS-Aktua aan de vooravond van de guerrilla-oorlog op de Amsterdamse Lastageweg, aanwezig, was op een protestbijeenkomst van de buurt bewoners en een van de bewoners inter viewde die gereed stond verzet te plegen. Ik weet eigenlijk niet wat ik nu het opmerkelijkste vond: dat de TROS daar was, of dat de Nieuwmarktbuurt dat gedoogde. taal van dag ton sel- lur, dag ter, 17 aat. end der De stichting „Ontspanning voor Invali den en Gehandicapten" in Velsen heeft haar materieel ook beschikbaar gesteld voor het vervoer van de gehandicapten, de vergaderingen niet bij wonen en wordt hij vervangen. De tekeningen voor de flats aan de Vinkenbaan zijn pas in twfede instantie goedgekeurd. Eerst was het gebouw te hoog en te groot, maar het veranderde bouwplan is wel acceptabel bevonden: dat plan vond de commissie ook goed passen in de omgeving ook qua vormgeving en materiaal”. 200 cm doorsn., 100% zuiver scheerwol, in 8 dessins ver krijgbaar. Uit voorraad leverbaar. 'eer 510- en se- en- an- van tch ris er- aid, da lijk 1 14 ep- en Cx- as- 1'^ u en s- le e- 3S J- or - --- II VELSEN „Een inspraakprocedure bij de afgifte van een bouwvergunning is niet mogeljjk omdat een bouwvergun ning geen echte vergunning is: als het ingediende bouwplan voldoet aan de eisen van de bouwverordening, is de gemeente wetteljjk verplicht binnen zestig dagen die vergunning af te geven. Daar doen adviezen van een natuurbeschermings- commissie of de Bond Heemschut niets aan af”. Aldus wethouder C. Ockeloen in een reactie op de uitspraken van de actie-groep Santpoort. De actiegroep had „op z’n minst” een hoorzitting verwacht over de plannen om het terrein vroeger Huize Long Wood bij de Vinkenbaan een drie-hoog flatgebouw neer te zetten. „Het Ministerie van CRM deelde de stichting onlangs mee, dat „Juttersoord” nog een jaar erkenning krijgt als dag verblijf, maar dat binnen het jaar nieuwbouw moet zijn gepleegd of plan nen daartoe op tafel liggen. Doelstr. 10-12-15 - Sophiapl. 6-12 - Tel. 023-327724 - Haarlem Magazijn verkoop: Ged. Voldersgracht 47a - Tel. 023-314439 De laatste had blijkbaar de minst interessante dingen gezegd, want ze ont brak verschillende keren in korte hoofd stukjes als: „Blijft er een private sec tor?” (de drie heren zeiden allen op hun manier ja), „Zullen alle inkomens gelijk worden in een socialistische maatschap pij?” (de drie heren zeiden alle drie op hun manier nee), en dergelijke. Ik no teer nog even twee uitspraken voor u: Palme Zei: „Je kan, uitgaande van de bergrede, gemakkelijk socialist worden” en Brandt merkte op dat een partij niet de laatste waarden kon aangeven, maar wel de voorlaatste waarden. Er viel gisteren ook nog te lachen. Eerst om MASH en daarna in hoge mate om AVRO’s „Wie van de drie”, dat met het panel bestaande uit Sonja Barend, Martine Bijl, Kees Brusse en Albert Mol voor mijn gevoel in de sterkste samen stelling sinds zijn bestaan uitkomt. Zij slaagden er, samen met de drie caravan- adviseuses in, om van een caravan, de grootte ervan, het onderstel en de trek haak een groot complex van seksuele toespelingen te maken en dat is, zoals u zult moeten toegeven, nogal het leukste wat bestaat. Ik moet er tenminste erg om lachen, daar kan een komische serie, geschreven door zes gerenommeerde blijspelschrijvers en gespeeld door de beste komieken des lands, op geen stuk- ken na aan tippen! „Juttersoord” blijft in Wijk aan Zee en gaat nieuwbouw plegen op een terrein, dat schuin tegenover Heliomare aan de Dorpsduinen is gelegen. aie hier in „Seinpost" jaarlijks een ple zierige vakantie komen doorbrengen. Het programma hiervoor vermeldt onder meer een bezoek aan de vishallen in IJmuiden, zodat zij zich een goed beeld optreden als iemand van zijn rechten gebruikmaakt. We gaan toch ook geen hearing houden als deze of gene een duiventil wil bouwen? Het gemeentebe stuur moet ook binnen een wettelijk kader werken. We leven hier niet in een totalitaire staat. Dat heb ik ze vaak ge noeg uitgelegd”. In het beroep van de actiegroep wordt het beleid van de gemeente Velsen „on zorgvuldig en strijdend met de Wet” ge noemd. Wethouder Ockeloen bestrijdt die beschuldigingen: „De actiegroep heeft ons niet aangeduid wat er nu onwettig of on zorgvuldig is. De bouwplannen worden getoetst door de welstandcommissie, die uit architecten bestaat. Als één van die architecten al of niet direct bij een te beoordelen plan is betrokken, mag hij „Iedereen voelt zich in Wijk aan Zee thuis”, zo vertelde de secretaris van de Stichting, B. Kriek uit Heemskerk. „De bewoners doen allerlei klusjes, zoals het rondbrengen van informatiebladen van de Dorpsraad. De twijfel van de stich ting over de plaats van het nieuwe dagverblijf werd voornamelijk ingegeven door de alom sterker Wordende bezwa ren van de bevolking van Wijk aan Zee tegen de overlast van Hoogovens. Maar desondanks wil Juttersoord graag in Wijk aan Zee blijven”. Hiltermann zei tot slot dat enkele; dingen hem gefrappeerd hadden. Zweden was na een socialistisch bewind van 40 jaar nog steeds een gemengde maat schappij gebleven (gemengd dan in de betekenis van een scheut socialisme eri een scheut kapitalisme), en deze linkse rode leiders hadden zich ten aanzien van „de anderen” gematigd uitgelaten. Hij zag daarin een grote tegenstelling met menige Nederlandse linkse politicus of vakbondsleider, die vaak zo „razend radicaal” is dat hij de „rustige burger” op de vlucht jaagt, terwijl in andere landen juist naar de gunst van die rustige burger wordt gedongen. Of die vergelijking juist is, kunnen we de ko mende dagen in de radioprogramma’s van dc AVRO gewaarworden. Enkele vooraanstaande Nederlanders van links zullen dan op hun buitenlandse collega’s reageren. Zouden vergelijkbare figuren als Den Uyl en Drees en Van Thijn inderdaad zo „razend radicaal” reageren als Hiltermann (aan het slot toch nog even bliksemsnel in debat tredend) sug gereert? Voornaamste grief van CRM en de brandpreventie-officier van Beverwijk, de heer Raap, was de brandbeveiliging, die in „Juttersoord” gewoon slecht is te noemen. Onlangs is men begonnen met de bouw van een brandtrap buitenzijde van het gebouw. In november 1974 gaf het huidige college de stichting alle medewerking om zo snel mogelijk nieuwbouw van Juttersoord te realiseren. De stichting heeft in Wijk aan Zee een terrein op het oog, dat schuin tegenover Heliomare aan het einde van de Dorpsduinen is gelegen. Aan uitbreiding van de opname-capa- citeit denkt de stichting niet, omdat voor dergelijke dagverblijven de richtlijn geldt, dat niet meer dan 32 1 ot 36 mensen mogen worden opgenomen en verzorgd. De bouwcommissie van de stichting gaat binnenkort op bezoek naar nieuwe dagverblijven in Den Helder en Amstelveen om zich nader te oriënteren omtrent wat voor een gebouw in Wijk aan Zee gebouwd moet worden. In „Juttersoord” wonen momenteel 32 personen, die, gezien de aard van hun handicap, niet in het arbeidsproces kun nen worden opgenomen, maar die nog wel sociale contacten kunnen onderhou den. Het bestuur van de stichting, niet S- „Naar aanleiding van het beroep zal een grondig onderzoek worden ingesteld en die man zal tot de conclusie komen dat wij binnen het kader van de wet hebben gehandeld en dan zal het beroep worden afgewezen. Het kan niet anders. Er zijn geen fouten gemaakt’’. „Wat de afgifte van de kapvergunning betreft: alle deskundigen die de bomen hebben gezien, waren ’t erover eens dat het niet veel was. De drie bomen die wél de moeite waard waren, zijn blijven staan en er zal door de plantsoenendienst nauwlettend worden gekeken dat er niets met die bomen gebeurt, dat ze niet „per ongeluk expres” die wortels kapot maken bij de aanleg van de betonnen kelder. Bovendien is ook vastgelegd dat, als het gebouw klaar is, het terrein op nieuw wordt beplant. Nou dat is toch niet onzorgvuldig werken te noemen”. f Vtv BEVERWIJK. Op het vliegveld Teuge zullen op 11 april aan een zestig tal sportvliegers hun „wings” worden opgespeld. De piloten behaalden onlangs hun brevet voor het vliegen van kleine toestellen. Onder hen bevindt zich J. Kooijman, Anemonenlaan 8, Beverwijk. Het bestuur van de Stichting liep reeds geruime tijd met nieuwbouwplan- nen rond, want „Juttersoord” wordt oud en de eisen, die aan dagverblijven voor ouderen worden gesteld zijn streng. Iemand die een paar jaar geleden de hoogleraar in ruste prof. Wertheim geïn terviewd had, vertelde me laatst dat deze, als „links” en „rood” bekendstaan de geleerde, in dat interview al datgene geschrapt had waarin de interviewer met hem in debat was gegaan. Er diende' namelijk, had hij gezegd, een autocrati sche verhouding te oestaan tussen geïn terviewde en interviewer, dat wil zeggen dat de laatste zich niet mocht aanmati gen dat hij op voet van gelijkheid met de eerste kon discussiëren. HEEMSKERK. Een 15-jarig meisje uit Heemskerk werd gistermiddag op de kruising Beethovenstraat/Maerelaan door een automobilist aangereden. Het meisje, dat plotseling de weg opliep, kon door de automobilist niet meer worden ont weken. Zij liep verwondingen op aan haar gebit en lip. Ook reageerde de wethouder op de tekst van het beroep dat door de actie groep (vertegenwoordigd door ondermeer mevr. J. E. Shepherd en mr. L. F. de Groot) bij de Kroon is ingediend, als protest tegen de door het gemeentebe stuur afgegeven bouwvergunning. „Ik heb dit ook verteld in de zes ge sprekken die ik met leden van de actie groep heb gehad”, zo verklaarde de wet houder, „de kwestie van de flatbouw is een zaak tussen twee particulieren, na melijk in dit geval de grondbezit ter (aannemersbedrijf Scholz, red.) en de omwonenden (mevr. Shepherd c.s., red.). Er kan pas een hearing komen als de gemeente één van de partijen is. In Ne derland heeft iedere burger zijn rechten en we kunnen als overheid niet meteen kunnen vormen van de gang van zaken rond de visafslag. Op de foto het vertrek van een gezelschap per auto „OIG” bij „Seinpost”. Zonder nu te willen beweren dat mr. Hiltermann van hetzelfde standpunt uit gaat (laat staan dat u mij zult horen zeggen dat hij links en-of rood is), frappeerde het me toch wel dat hij eigener beweging voor eenzelfde auto cratische verhouding tussen interviewer en geïnterviewde had gekozen, met dit verschil dat hij in dit geval de intervie wer was. Hij had geen debat willen aangaan, zei hij aan het slot van het programma „Hoe rood is Europa?”, waarin hij allerlei vragen op sociaal en socialistisch gebied had gesteld aan de Zweedse premier Olof Palme, de voor zitter van de SPD Willy Brandt, de Franse socialistische leider Francois Mit terrand en de vice-voorzitster van de communistische partij in Italië, me vrouw Linda Lotti. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De opbrengst van de on langs door het comité „Velsen voor Viet nam” in deze gemeente gehouden collec te bedroeg in totaal 10.170,78 en omdat hier geen onkosten voor zijn gemaakt kon het gehele bedrag naar het medisch comité „Nederland-Vietnam” worden overgemaakt. Zij die dit mochten wen sen kunnen nog tot en met zaterdag 19 april inzage krijgen van de rekening en verantwoording. Uiteraard is het organiserend comité niet alleen de collectanten waaronder acht uit Beverwijk maar ook de ge vers bijzonder erkentelijk voor dit mooie resultaat. Ook werd nog van een katholieke missie een gift in natura ontvangen ter waarde van ongeveer vijfduizend gulden, bestaande uit verbandmiddelen en baby voeding. Een en ander zal reeds volgen de week per vliegtuig naar Vietnam worden afgezonden. Overigens zijn bij het comité nog altijd giften welkom, ook verbandmidde len en babyvoeding. Afgeven hiervan is mogelijk bij de volgende adressen: Rem- brandtlaan 41, telefoon 14884; Konings weg 128, Velsen-Noord, telefoon 28160 en Patriciuslaan 29, Santpoort, telefoon 366338. Men is ook gaarne bereid een en ander van huis te komen halen. Voorts is er woensdag 9 april om 14.30 uur nog een bijeenkomst in het dien stencentrum „Zee- en Duinwijk’’, waar de dames voor het comité „Nederland- Vietnam” breiwerk kunnen maken. Me vrouw De Boer en mevrouw Van der Niet zullen wol en patronen meenemen. Ook bejaarde dames zijn hier hartelijk welkom- BEVERWIJK. In de competitie van de Beverwijkse Damclub speelden een aantal prominenten tegen elkaar. Koplo per A. J. Diemeer, die enkele weken beneden zijn kunnen bleef, speelde nu weer voor wat hij waard is tegen zijn directe belager Graanstra en hij hield hem op afstand. Jaap Diemeer verspeelde plaatsen en zakte terug naar de vijfde positie. Tegen voorzitter Adelaar gokte hij op alles of niets en het werd niets. Hierdoor klommen Kees Ni j man en Staal naar de derde en vierde plaats op, de eerste door niet te spelen. Staal moest tegen een fanatiek spelende Roe- meling genoegen nemen met remise. Tot een puntenverdeling kwam het ook tus sen Van Son en De Groot, alsmede tussen Winter en Beentjes. De veel in damtoernooien spelende Toxopeus zaterdag 29 maart won hij in Leeuwarden nog een fraaie eerste prijs verloor van Piet de Munk. Sal vaggio blijft het goed doen. Van de Does verloor van Zoon. Zoon is een nieuw lid, die voorlopig als gast deelneemt omdat hij nog studerende is. Hij speelt onregel- wetend of men nu Wijk aan Zee de rug moest toekeren of dat men in de bad plaats moet blijven, liet een enquête houden, waarvan de resultaten bewezen, dat leiders en ouders van de bewoners Juttersoord in Wijk aan Zee wilden houden. matig, als hij vrij is. Van hem verwacht de damclub wel prestaties, gezien zijn speltrant Hij doet veel aan Harm Wiersma denken. Maandagavond 7 april beginnen de wedstrijden om het persoonlijk kampi oenschap van Kennemerland. Voor de Beverwijkse Damclub zijn van belang de wedstrijden die voor de eerste klasse in Haarlem worden gespeeld in het clublo kaal van de HDC aan de Kleverparkweg (ingang naast de kerk). Kees Nijman vertegenwoordigt daar de BDC, die eer volle resultaten verwacht. Centrum „De Schans” heeft voor de BDC een fraai magnetisch demonstratie bord aangeschaft en daardoor zullen in de toekomst prominente dammers naar Beverwijk kunnen worden gehaald voor het spelen van demonstratiepartijen. Tepslotte de laatste uitslagen: J. Graanstra—A. J. Diemeer 0-2,. T. Zoon— J. v. d. Does 2-0, P. de MunkS. Toxo- pcus 2-0: II. J. WinterB. Beentjes 1-1; H. A. ‘StaalA. Roemeling 1-1; A. v. SonH. de Groot 1-1; N. AdelaarJ. Diemeer 2-0; R. SalvaggioL. de Pee 2- 0. J’’f O’S aan de - 'yXS.ÏT - - f J

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7