G Dit jaar alleen beslissing waar Schiphol II niet komt n to (fe vishal MEDISCH COMITÉ NEDERLAND-VIETNAM DRINGEND NODIG IN DE NIEUW BEVRIJDE GEBIEDEN Functie regionale luchthavens blijft in studie IJmuiden BEVERWIJK r Kort IJmondnieuws „IK Kort IJmondnieuws Ir r 11 1* 7 N® DOI 4 PLAAÏSLLIJK NIEUWS 19 7 5 DONDERDAG 1 0 APRIL Luxor Stadsschouwburg (Vervolg van pagina 1) Autonoom Kennemer theater Verliezen f SCHIPHOL Ondanks het uit stellen van een beslissing over de aanleg van een tweede nationale luchthaven, streeft minister Wester- terp er naar zo snel mogelijk wel licht binnen één jaar bekend te maken waar die tweede luchthaven niét komt. Met andere woorden, welke van de vijf nu bevroren lo- katies in de toekomst niet meer ge reserveerd behoeven te worden. Die vijf lokaties zijn de Markerwaard 1die nog steeds als de meest se rieuze aanlegplaats wordt genoemd Dinteloord, Leerdam, de Maas vlakte en het ondiepe zeegebied bij Goeree. De minister hoopt hierover op niet al te lange termijn van de Rijksplanologische Commissie een advies te ontvangen. MELKPOEDER: Eén ton melkpoeder kost f 2000.-. Dit komt overeen met 40000 dagporties voor kleu ters, die vrijwel allen ondervoed zijn. Vele tonnen zijn dus nodig! MEDICAMENTEN: Infectieziekten kunnen gemakkelijk onder de verzwakte bevolking uitbreken en epi demische vormen aannemen. Antibiotica, met name middelen tegen TBC, zijn in onbeperkte hoeveelheden nodig. Ook vi taminepreparaten en andere geneesmid delen zijn onontbeerlijk. BABYVOEDING: Met name moederloze zuigelingen worden bedreigd door tekort aan voeding. Voor deze kinderen is babyvoeding letterlijk van levensbelang! Wijk aan Zee te- VOOR ZOVER WIJ ons kunnen herinneren is het in Velsen nog nim mer voorgekomen dat een bepaalde film langer dan 3 weken achtereen kon worden vertoond. Zelfs is dit niet het geval geweest met Neder landse toppers als „Wat zien ik” en „Turks fruit”, waar het toch bij het publiek ook storm voor heeft ge lopen. Vandaar dat voor City thans ongetwijfeld van een record kan worden gesproken, nu de directie in de grote belangstelling voor „Keetje Tippel” aanleiding heeft gezien deze film voor de derde maal te prolongeren. Al wordt er van deze zijde dan ook wel de aandacht op gevestigd dat een vierde verto- ningsweek voorlopig tevens de laatste zal zijn. En terwille van de variatie draait in de matinee van zondag dan nog de Chinese knok- film „Chen slaat erop los”, met de karatevechter Chen Xing in de spectaculaire hoofdrol. SL’J Heemskerk In en om Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk Fims b (fe Agenda ii lill |l.i 99 u.: Hendirx. (ADVERTENTIE) milieuklachten 96000. IJmuiden; (Van een medewerker) aange- X 19 —LX Stort uw bijdrage op postgiro KININE: Door de aanwezigheid van miljoenen bom- kraters (broedplaatsen voor de malaria- muskiet), is in Zuid-Vietnam malaria nog steeds de grootste volksziekte. Met één kilo kinine (f 600.-) kunnen 50 volwassenen effectief worden behandeld. Minister Westerterp (rechts op de foto) bood luchthaven directeur dr. D. Rie- mens een tekening aan van de „Topo grafische inrichting” uit 1922, die de toestand van het toenmalige luchtvaart terrein weergeeft. Het terrein was toen 6,5 km2 groot, even groot als nu het nieuwe stationsgebouw is met platform en parkeerterrein. jaar heeft getoond tengevolge van dras tische prijsverhogingen. Hij vervolgde: „In de tweede plaats kunnen we er niet omheen ons de vraag te stellen, in hoeverre de groei van het internationale luchtverkeer voor ons een min of meer autonoom gegeven is, dan wel dat we daarop invloed kunnen uit oefenen. En zo ja, of we dit moeten doen. Daarbij valt met name ook te denken aan het vakantiepatroon en het internationale toerisme. De andere studie kan niet tot deze onderwerpen beperkt blijven. Zo zullen we de grote Neder- t.n.v. de penningmeester MCNV-Amsterdam Oud-minister Nelissen, thans voorzit ter van de raad van commissarissen van de NV Luchthaven Schiphol, zei bij de opening dat Schiphol in de komende jaren met grote verliezen te kampen zal krijgen, door deze investering van rond 220 miljoen gulden, „evenals door de breuk in de trendmatige stijging van het verkeer en het vervoer”. De tekorten zullen enigszins kunnen worden opge vangen door „versnelde aanpassing” van de tarieven voor de gebruikers van de luchthaven, aldus Nelissen. Inbraak. Gisternacht is ingebroken in Hagenaars Automobielbedrijf aan het Beverwijkse Hilbersplein. Er wordt niets vermist. Diefstal. Tijdens de training van de Beverwijkse sportvereniging De Kenne- mers zijn uit een kleedkamer twee por- temonnee’s gestolen. In de éne porte monnee zat 17, in de ander 1,50. Hond overreden. Op de Rijksweg kon gistermiddag een Beverwijkse auto mobilist een plotseling overstekende her dershond niet' meer ontwijken. De hond waarvan de eigenaar niet bekend is, overleed ter plaatse. De auto werd be schadigd. om in Monique van de Ven, de hoofdrolspeelster in „Keetje Tippel”, welke film voor de vierde week in City zal gaan draaien. De van deze zeer niost rijks We Blaat derw niet dat wing straa de ze onde: en 1; recer 1971 wijs punt wing gebo hele VE een s woor boer binne toen van S. Vi Brini rijkss veror bestu gram A. V hun een s I in Ka gei het gei ren het one vol pre are sta les na; eei coi de tei mi do; set me gel rir aa; „DE GROTE DRIE”, Jim Brown, Jim Kelly en Fred Williamson zijn nu voor het eerst samengebracht om in „Three the hard way” de voornaamste rollen te vervullen. Uit deze samenwerking is een boeiende speelfilm ontstaan, waar ook voor de sensatie een behoorlijke plaats kon worden ingeruimd. Het is allemaal begonnen om een racistische organisatie, waar men het vooral op negers heeft voorzien. Zelfs wordt door deze lieden een duivels plan beraamd om door mid del van een vergiftiging van het leiding water miljoenen negers tegelijk te laten sterven. Uiteraard worden deze waanzin nige plannen door het koene trio verhin derd, waar dan wel de nodige schiet- en knokpartijen aan zijn voorafgegaan. DOORDAT DE directie van dit theater ons altijd schaars van gegevens blijft voorzien, moeten wij voor het nieuwe weekprogramma opnieuw met een sobe re vermelding van de titels volstaan. Aldus draait hier van heden- tot en met zaterdagavond „Losgeslagen”, tot en met woensdagavond gevolgd door „De Beier se boerenkapel stort zich in het liefdes spel”. In de beide nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag zal „Geef ons dagelijks liefde” gaan draaien en in de eerste matinee van zondag „Sandy, de zeehond”. En in de tweede zaal van dit theater volgen van heden- tot en met woensdagavond reprises van „Ben Hur”. Prijzen in guldens: Per 1 kg: heilbot 11,20. Per 40 kg: kabeljouw één 108-80, ka beljauw twee 144-70, kabeljauw drie 92- 80, kabeljouw vier 86-84, kabeljouw vijf 46-30. koolvis één 44-41, koolvis twee 44- 40, koolvis drie 50-45, koolvis vier 46-29, schelvis één 64-55, schelvis twee 56-32, schelvis drie 64-32, schelvis vier 66-30, wijting één 57-32, wijting twee 52-36, wijting drie 44-38, wijting vier 39, schol één 90, makreel twee 80, poon 61, heek 176, leng 60-47, lom 47, ham 47. De besommingen waren: SCH 171 60.000, KW 171 74.000. t VRIJDAG 11 APRIL De Zwaanstraat 4a: l u. ONDERWIJL WORDT in de matinee van zondag een vertoning gegeven van de amusante tkenfilm „Kuifje en het haaienmeer”, waarvoor de Nederlandse stenynen onder meer worden geleend door' bettende aótelirs als LncCtiit'z en Lies de Wind, terwijl ook Theo Koomen zich hierin nog als sportverslaggever zal laten horen. DIVERSEN DIT ALLES VAN heden- tot en met woensdagavond in Luxor, met in de eerste matinee van zondag een weder- vertoning van de beroemde science-ficti on „De terugkeer naar de Apenplaneet”. De voorbereiding van een bes’issing over de aanleg van een tweede nationale luchthaven loopt over een groot aantal schijven. In de eerste plaats, zo schetste de minister, zal de Rijksplanologische Commissie zich buigen over de stagnatie die het luchtverkeer in het afgelopen landse Luchthavens niet los mogen be schouwen van de samenhang met de overige luchthavenaccommodatie in deze hoek van Europa. Daarbij zal zowel voor het luchtverkeer boven ons grondgebied, als voor het verkeer boven nabuurlan den gelden, dat verder gestudeerd moet worden over de vraag, hoe de afwikke ling van het luchtverkeer en voor het militaire verkeer, elkaar beïnvloeden. De verdere uitbouw van de technologie van de verkeersleiding is daarbij een Interes sante factor”, zo zei de bewindsman. Minister Westerterp heeft de rijkspla nologische commissie ook gevraagd na te gaan welke andere mogelijkheden dan een tweede grote luchthaven Nederland nog resten om het luchtverkeer op te vangen. „Ik wijs u ér op, dat het vraag stuk van de mogelijke inschakeling van regionale luchthavens nog een onderwerp van studie is bij de rijksluchtvaartdienst. Ook dienen we nog uit te zoeken in hoeverre het mogelijk is piekbelasting van luchthavens tegen te gaan, hetgeen een efficient gebruik uiteraard in de hand zou werken”, aldus de minister. Woensdag vertrokken: Constance, At lantic; Halcience, Shoreham; Fredrich Engels, Nantes; Tagri, Rochester, IJmui den; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Makler, Aalborg, IJmuiden; Tor Hollandia, Go tenborg; Joh. Latuharhary, Hamburg; Scheldeborg, Delfzijl, Zaandam; Garabe- ka-3, R.dam; Rijnstroom, Harwich; Moddredge-6, Noordzee; Thuringia, Bre merhaven; Crescence, R.dam; Altair, R.dam; Ask, Stavanger; Steinbukk, Ant werpen; Gulf Rambler, Cont. Plat; Huai Skagerak, Hongkong; Jean-E, Londen; Dorrit Lea, Kinetra, IJmuiden; Noord ster, Fenit, IJmuiden; Lenio, Hamburg; „Dit vraagstuk kan grote betekenis hebben voor de verdere besluitvorming, indien dit zou inhouden dat een verkeers omvang, die de capaciteit van het huidi ge Schiphol teboven zou gaan, niet bin nen een periode van tien tót vijftien jaar zou worden bereikt”, aldus de mi nister. 21.30 u.: 18 j. Vrijdag 24 u.: Openbare bibliotheek, D volwassenen en jeugd 19-21 DONDERDAG 10 ARPIL Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. VRIJDAG 11 APRIL Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 7-8, 12.14-13 en 20.30-21.30 u. Kinderboerderij, Vrljburglaan. Geopend 9.30- 12 en 13-16.45 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. Tony Marcaroni and his swinging devils. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. toneel vere niging Vriendenkring met „Het testament van tante Cristobal”. Zandkraai, Handelstraat. 20 u. voor jonge vol wassenen. Assumburg-theater, Jansheeren, Kerkweg. 20.30 u. kabaret „Kwart over elf”. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 39111, Brandweer 32121, milieuklachten 96000. Haven Donderdag vertrokken: Stirling Brigg, Cont.plat; Hebe, Rotterdam; Venus, Ta nager; Gulf Fleet, Cont.plat; Luther, Halmstad, IJmuiden; Dintelborg, Lon donderry, IJmuiden Main Ore, Pepel; Dinterborg, Londonderry, IJmuiden; Schwabenstein, Curacao. IN VERBAND met de opvoeringen van de operette „La vie Parisienne” door het plaatselijk gezelschap „V.I.- D.E.S.”, blijven er voor de gebruikelijke filmvoorstellingen tijdens het weekeind in de Stadsschouwburg nog slechts de zaterdag- en de zondagavond over. Hier voor worden de vertoningen aangekon- digd van „Vanishing point”, met als toepasselijke Nederlandse titel „Fataal eindpunt”. HET IS NAMELIJK het verhaal over de ex-marinier Kowalski, die nu in zijn levensonderhoud voorziet door het afleve ren van huurauto’s. On een van deze reisjes overschrijdt hij de maximum snelheid, hetgeen voor de politie aanlei ding wordt een achtervolging in te zet ten. Van het een komt het ander en wat eenmaal is begonnen als een snortieve krachtmeting, resulteert uiteindelijk in een rit op leven en dood, waarbij de koene chauffeur tenslotte is bestemd om na een botsing in de vlammen om te komen. Een film dus voor de liefhebbers van avonturen en snelle auto’s- HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 8 april in staat van faillissement verklaard J. Stevens, laatst wonende in Hoofd dorp, Beemsterstraat 13, en in Fulda (West-Duitsland) Kernhotell Am Stock- haus 10, thans zonder bekende woon- en verblijfplaats in het Koninkrijk, rechter commissaris Mevr. M.R. W. J. ten Brink- van Imhoff, curator: mr. F. H. P. Ven- broek advocaat en procureur in Haar lem, Ged. Oude Gracht 65; Vloerenlegbedrijf Jonker b.v. gevestigd in Krommenie, Boterbloemstraat 6 rechter-commissaris: mevr. W. J. ten Brink-van Imhoff, curator: mr. M H. van Rhijn, advocaat en procureur in Wormerveer, gemeente Zaanstad, Zaan- weg 110; Aart Struvé, wonende in Heemskerk. Elbestraat 3, rechter-commissaris mevr, mr. W J. ten Brink-Imhoff, curator: mr. P. M. F. Greuter, advocaat en pro cureur in IJmuiden, Stationsweg 103. Bij vonnis van de rechtbank van dins dag 8 april is, na gedaan verzet, vernie tigd de faillietverklarig van: Frederik Dirk Wismeijer, h.o. Schoonmaakbedrijf Perfect, wonende en zaakdoende in Haarlem, Bernadottelaan 232, uitgespro ken 11 maart 1975 curator mr. C. H. P. de Boer in Haarlem. Wegens gebrek aan baten zijn bij vonnis van de rechtbank van dinsdag 8 april opgeheven de faillissementen van: Henderikus Leonardus Seijsener, wo nende in Haarlem, Leonard Springerlaan 14, uitgesproken 4 juni 1974, curatrice mej. mr. A. M. C. Groen in Zaandam. Johan Willem Bönnekamp, wonende in Nieuw-Vennep, Eilandstraat 12, uitge sproken 4 februari 1975, curator mr. P. Kalbfleisch in Haarlem. De v.o.f. Reon, destijds gevestigd in Castncum, van Oldenbarneveltweg 33 en haar vennoten Alphonsus Michiel Lau- werd in Zaandam, Eendrachtstraat 51, en Leendert Baving in Zaandam, Hof van Holland 36, uitgesproken 18 februari 1975, curator mr. M. H. van Rhijn in Wormerveer, gem. Zaanstad. Sjoerd Engelbertus Visser, wonende in Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, Sparrenlaan la, uitgesproken 4 maart 1975 curatrice mej. mr. A. Sypkens in Haarlem. Adrianus Kok, wonende in Haarlem, Prins Bernhardlaan 382, uitgesproken 4 maart 1975, curatrice mej. mr. K. T. B. Salomons in Haarlem. Jan van den Berge, wonende in Zaan dijk, gemeente Zaanstad, Paukenhof 90, uitgesproken 11 maart 1975, curator mr. G. J. Doorenbos in Wormerveer. Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem van dinsdag 8 april is aan: Cornells Hendrikus Sieben, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen Orionweg 104, en de B.V. „Havenrestaurant IJmui den” gevestigd en kantoorhoudende in IJmuiden gemeente Velsen, Trwalerkade 80, voorlopig surseance van betaling ver leend met benoeming van mr. L. P. Wytzes, advocaat en procureur in IJmui den, Willebrordstraat 84, tot bewind voerder. De vergadering der crediteuren is bepaald op dinsdag 24 juni 1975 15.00 uur in het gerechtsgebouw Haarlem, Jansstraat 81. Verkeerscontrole. Te zamen met de politie Castricum, de verkeerspolitie Amsterdam, de motorrijtuigenbelasting controledienst en de rijksverkeersinspec tie heeft de politie Heemskerk gister avond op de Rijksstraatweg een verkeers controle gehouden. Wegens technische gebreken aan hun voertuig werden 36 automobilisten bekeurd. De belasting dienst reikte maar liefst 39 automobilis ten een proces-verbaal uit. TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat. Kunsttentoonstelling van Culturele Groep „p woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. Diversen IJMUIDEN. Woensdag gearriveerd: Roerborg, Klaipeda; Bjerkosund, Bre men; Rijnstroom, Harwich; Jean-E, Londen; Vigne, Mo-i-rana, IJmuiden; Garda Queen, Vlissingen; Nels Gorthon, Belfast; Venus, Bremen; Dorrit Lea, Stettin, IJmuiden; Hamburg, Antwerpen; Heerling Christel, Port Kembla; Stevs- naes, R.dam. Const. van r. Heemskerk; geopend tot en met 27 april op SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wllsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u - Gerard Cox en Frans Halse- ma met .Wat je zegt dat je ben je zelf”. Toneelschuur (Smedestr. 23). Vrijdag 20.30 u.: Engelse groep Incubus met „Roman Impl- re”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) Vrijdag 20.15 u. :Het Staats Zigeunerorkest Rajko uit Boe dapest. BIOSCOPEN Cinema Palce (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Borsalmo and Co”, 18 j. Vrijdag 24 u.: „Superfly”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Een non en drie bastaards”. 18 j. Vrijdag 23.30 u.: „De twee vechtjassen van Trinity”, 18 J. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „Rooie Sien”. 14 j. Vrijdag 23.45 u.: .Woodstock”, 18 j Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „Keetje Tippel”, 18 j. Vrijdag 23.45 u.: „Psy cho”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 13.45, 19 en 21.30 u.: „In Tirol hangen de slipjes aan de Alpen”, 18 Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en „Een levensgroot stuk”, „Jeremiah Johnson” 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Buteh Cassidy and the Sundance Kid”, 14 j. t Titan Service, Cont.plat, Hamburg, Esbjerg. Donderdag gearriveerd: Impala, Ips wich; Armdale, Rotterdam; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Olivine, Gent; Asorskoy More, Noordzee; Wodan, Balli- na; Bab-T, Ramvik, Zaandam; British Ivy, Emden; Berby, Oslo. Aan de woensdagmarkt werd voerd: 30 kg heilbot, 144 kisten kabeljauw, 410 kisten koolvis, 1515 kisten wijting, 775 kisten schelvis, 7 kisten schol, 9 kisten leng, 2 kisten heek, 2 kisten makreel, 10 kisten diversen. BIOSCOOP City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Keetje Tippel” (vierde en laatste week). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid, stijlmakers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Noordelijk Koethuis, dagelijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur; foto tentoonstel ling Willem Diepraam. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvrage onder telefoon .02510-94159. Pieter Vermeulen Museum. Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis van zondag tot en met vrijdag te I bezichtigen van 10 tot 12 uur; koffiekamer, op werkdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur I (ook hedenavond van 19.30 tot 21 uur): ten toonstelling stichting „De Roos”. „Huis Ter Hagen”, Lodewijk van Deyssel- laan, Driehuis, dagelijks van 10 tot 21 uur: expositie schilderijen Piet Bruins. DIVERSEN Alarmnummers politie 19033 brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510-96310. Velserbad. Briniostraat, gemengd zwemmen donderdag van 16.30 tot 17.30 uur vrijdag van 6.30 tot 8, van 12.15 tot 13.16 van 16.45 tot 16 en van 19.30 tot 21 uur. Stadsschouwburg donderdag en vrijdag 20 uur: „Vides” met operette „La vie Parisien- i ne”. Sporthal „Zeewijk”, vrijdag 19.30-23 uur vql- leybalcompetitie. Stadhuis, donderdag 19.30 uur: openbare vergadering raadscommissie voor onderwijs. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: i „Losgeslagen, 19.30 u.: ..Ben Hur”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 „Three the hard way”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- I beeck, Velserweg 2. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 25120. DIVERSEN DONDERDAG Ifl APRIL Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 u. I openbare raadsvergadering. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf I 20 u. Buurtcentrum, Schans. 20.15 u. film van Jimi I Hendirx. VRIJDAG 11 april Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikenweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Buurtcentrum, Schans 20.15 u. kabaret Flater Tejater. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.: Kingsford Smith- straat 110a Jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, ’■".Sfl HE!“ J

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4