Sloc to (fe vïstial Aquarellen in bibliotheek Burgerlijke stand 1 L. PK GS moet uitspraak doen in conflict schoolbestuur-gemeente metnico scheepmaker HU] BELANGWEKKEND TONEELSPEL BIJ Gevonden voorwerpen BOEREN- EN TUINDERSBOND SLOOT SEIZOEN AF Castricum DOMMELEN" JAN VAN Sj pig 3l ZATERDAG 1 2 APRIL 1975 PLAATSELIJK NIEUWS 4 ZATE (Van een medewerker) (Van h I (V VELSEN HM stalls den stud rond wel kan IJJ van (VA1 Ik weet niet of dat helemaal waar is. in Te veel informatie, dat kan kloppen, Wioo,. la T.AA.1 I vant proei wad Al studi door hebb Verv sen Utre IJMUIDEN Met uitzondering van maandag werd de aanvoer voor IJmuiden deze week voornamelijk door de grote schepen verzorgd. Zo moest de handel aan de maandag- markt door twee trawlers van vis worden voorzien, maar als gevolg van de lange réizen werd het groot ste deel van deze ladingen naar de vismeelfabrieken verwezen. Van daar dat slechts driehonderd bak ken koolvis te koop konden worden aangeboden. Dit was in ieder geval kwaliteitsvis, zodat de prijzen hier voor behoorlijk zijn geweest, al werd dan ook soms voor de mindere soorten niet meer dan de opvang- prijs betaald. Velsen-Zuid Bakkum BEVREDIGEND prat Heemskerk Uitgeest Wijk aan Zee IJmuiden IJmuiden-Oost Santpoort Driehuis Velsen-Noord Beverwijk 7- F - (r Ml ife losplank Ze hebben bij de Van Speyk Show V (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) en 19 9 ren, zei hij. Bovendien vond hij het wat vreemd, dat minister Pronk straks on derscheidingen zou opspelden, terwijl hij zelf zo’n onderscheiding niet zou mogen ontvangen. In de gashou Geen spreekuur Wethouder mevr. J. H. Vervelde-Wagenaar is maandag verhinderd haar wekelijkse spreekuur te houden. BEVALLEN: E. van Opbergen-Stoker. z„ IJmuiden, A. J. Schuijfer-Van Vleuten, z„ IJmuiden; A. J. M. Oudolf-Libbenga» z„ Haarlem. OVERLEDEN: A. C. Geertzema, 58 jaar, echtgenoot van: H. M. van der Linden, Driehuis; A. M. Spanjaard, 79 jaar, we duwe van: J. S. Th. van Veen, Driehuis; D. Bood, 77 jaar. echtgenote van: O. van Rossum, Santpoort; C. J. van der Kolk, 75 jaar, weduwe van: S. T. Kroone, Santpoort. Vrij- Nieu- BEV] begint Koole Haarlei Di1 strev nieu’ proci zoa' latie alen de k kuni indu misc In vuil' met stall H. verl afva Met de zeer gevarieerd programma, dat de R.-k. Kerk. H. Pandcratius, Dorps straat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Hein- laan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 8, 9.30 en 11 u. HAARLEM-VELSEN „Wij zijn van mening dat het gemeentebestuur van Velsen formeel in zijn recht staat, maar het zijn de argumenten voor de afwij zing waartegen wij beroep aan hebben getekend”, aldus T. II. Warmerdam als voorzitter van de R.K. schoolvereniging St. Laurentius uit IJmuiden. De school vereniging had beroep aangetekend bij G.S. tegen het gemeentebesluit geen fi nanciële medewerking te verlenen voor de aanleg van schooltuintjes achter de St. Franciscusschool. O ja, óók Cursief, alles bij elkaar toch wel iets minder dan .,Het grote ongenoe gen”, maar gisteren toch goed op dreef. Bovendien: je krijgt het er bij, het is all-in, zoals je ook Herman van Veen krijgt ter introductie van gitarist Harry Sacksioni, en toch ook nog Amalia Ro drigues. Eén van de gasten in het begin van de uitzending was René Coelho- de' regisseur van het getorpedeerde VARA- programma „Vogel Vrijdag.” De fout van dit programma was, dat er te veel verschillende informatie in werd gege ven. zei hij. Namens de gemeente voerde de heer J. N. Vermeer, hoofdambtenaar onder wijs, het volgende verweer: „We hebben alle waardering voor het werk van het schoolbestuur. Maar zoals in de brief P. uur Beroep aangenomen. Ds. J. H. Marwitz, voorganger van de Nederlandse Protes tanten Bond te Laren-Blaricum-Hui- zen, heeft een beroep met een bepaal de opdracht (pastorale zorg voor vrij zinnig hervormden, vacature H. Hei- dinga) naar Haarlem aangenomen. den ingezet en zal een schoolbioloog aanwezig zijn, zodat er meer aandacht is voor de educatieve begeleiding. Wij kun nen voor deze „privé”-tuintjes toch geen gemeentegelden beschikbaar stellen als er centrale tuintjes zijn”, aldus de heer Vermeer. Het hoofd van de St. Franciscusschool, de heer V. Boddeke, overigens niet aanwezig op de zitting bestrijdt de argumenten die door de gemeente wor den aangevoerd: „Dit wordt het tweede jaar dat de tuintjes worden gebruikt en vorig jaar is het prima gegaan. Ook nu is de grond omgeploegd en bemest, dus ik zou niet weten waarom het niet goed zou gaan. We hebben hulp van de ou ders, onder wie een man van de plant soenendienst. Bovendien: als wij bevoegd zijn om biologieles te geven, kunnen we ook wel zorgen dat die tuintjes goed floreren. Daarbij zie ik het er bovendien niet zo snel van komen dat er op de Vinkenbaan ruimte voor ons komt. Nee, die tuintjes blijven, al heeft het voor de school en de ouders behoorlijke financiële consequenties”. van Rijks Scholentoezicht staat: we heb ben het verzoek voor bijdrage op forme le gronden af moeten wijzen en boven dien overschrijdt deze school met dit verzoek de normale eisen”. Na beide partijen in eerste instantie te hebben gehoord, stelde een Gedeputeerde dat vooral het tijdstip waarop de St. Franciscusschool met de aanleg was be gonnen (vlak voor het gemeentebesluit werd genomen, red.) belangrijk was: „Dus u was al bezig voor het besluit werd genomen en u bent doorgegaan na het afwijzend besluit. U tekent beroep aan tegen de argumentatie terwijl dat niet meer aan bod kan komen omdat het besluit al is genomen. U kunt geen beroep aantekenen tegen een onderdeel van een besluit. U vraagt nu een oordeel aan ons over het feit dat u bent doorge gaan met de aanleg terwijl dat in feite onmogelijk was”. „U doet beroep op recht”, zo vervolgde een tweede Gedeputeerde, „maar u heeft uw eigen recht al gezocht. Er zijn spel regels en eigenlijk kunnen wij over de argumentatie van een besluit geen ant woord geven, want dat heeft u zelf al gedaan.’ Als alternatief voor de eigen school tuinen heeft de gemeente de St. Francis cusschool een plaats aangeboden op de centrale plaats van de schooltuinen aan de Heerenduinweg, bij de Vinkenbaan. Naar mening van de gemeente zullen de schooltuintjes bij één school wellicht niet zo goed functioneren omdat er veel aanspraak gemaakt moet worden op hulp van ouders en tijdens vakanties de verzorging ook te kort Iran schieten. „In de centrale tuinen worden tuinlie- Maar dat is dan ook de enige aanmer- king die ik wil maken. Het was weer een gebruikelijke dooddoeners miste. Ik be doel: de zanger Hans Dorresteijn en niet de zangeres Willeke Alberti; de filmer Jos Stelling en niet de filmer Paul Verhoeven; het koor van prettig ge stoorde vrouwen en niet het Spaken burger visserskoor; Nikolaas Jouwe, die nog steeds strijdt (sinds 1962) voor de vrijheid van Nieuw-Guinea alias West- Irian en niet een van de Zuidmolukse leiders die iets dergelijks nastreven; en een weer grandioze en me bijna ontroe rende Ton van Duinhoven als een ras echte Italiaan met watermerk, en niet „Cursief. De toneelvereniging „Jan van Dom melen” uit Santpoort heeft thans een belangwekkend toneelspel in studie genomen dat zaterdag 19, dinsdag 22 en zaterdag 26 april zal worden opge voerd in zaal „Zomerlust” aan de Hoofdstraat. Het is „De geschiedenis van de soldaat”, een spel door C. Ra mus. in de Nederlandse vertaling van Martinus Nijhoff. Dick Dortmundt, Ma rieke Broekman, Tilly Butter, Ed van Hinte, Ria Kamerbeek, Wil Janssen, Gerda Lambooy, Leo Serné en Ria Staats zullen het stuk spelen en van improvisaties voorzien. De regie is van Ton van Steen. Voor de muzikale begeleiding is een klein orkest samengesteld, bestaande uit Nettie Vening (piano), Lu van Al- beda (viool), Herbert Vogel (basgi taar), Henk Vening (fluit) en Peter Huyting (drums). De leiding hiervan berust bij Nettie Vening. Oud Katholieke Kerk, Sparrenstraat 10 uur Hoogmis. Pinkstergemeente, 10 uur K. Glas; 19 uur: D. P. Hartendorp. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk 9 uur: ds. L. Brink; 10 uur: P. Groen. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen wor den afgegeven. Jehovah’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31 zondag 15 u. openbare lezing: „Wet en orde, wanneer en hoe”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische bedieningsschool, 20 u. dienstvergadering. R.-k. Kerk. O.L. Vrouwe Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u„ zondag 9 en 11 u. een hele goede hand van citeren, maar ik verdenk ze er soms van dat zij hut indirecte, gefilmde onderwerpen met minder liefde brengen dan wel gewenst zou zijn Ik doel dan niet alleen op het intrigerende filmpje over de bejaarde zangeres van Keltische liederen Luc Montigny en haar zuster (gefilmd vanuit de gezichtshoek van de hond), dat door Willem Ruis nogal laatdunkend werd in- en uitgeleid, alsof hij zich al bij voor- J baat wou indekken tegen sceptisch opge- 1 trokken wenkbrauwen. Ik denk dan ook i aan de reportage van de opening van g een tentoonstelling in de Haagse '4 Kunstkring, met 36 prettig exposerende vrouwen. Sommigen van hen werden geïnterviewd. Het is dan zowel tegeno- g ver de geïnterviewden als tegenover de kijkers op zijn minst onbeleefd, om niet in een ondertiteltje te melden wie deze gesprekspartners waren. Aan de hand van een boek van de Franse schrijfster Simone de Beauvoir bracht de heer Wentink naar voren, dat de vrouw van de kleine middenstander en agrariër eigenlijk wel een reëel be voorrechte plaats inneemt: zij zijn, al dus de voorzitter, de enigen die werke lijk over alle burgerrechten beschikken. Vervolgens gaf de heer C. Broeze een op rijm gezette uiteenzetting waarin tal van gebeurtenissen uit het oude Wijk aan Duin de revue passeerden. Met de vertoning van een dia-serie werd de laatste bijeenkomst van dit seizoen af gesloten. DE AANVOER van woensdag kwam vervolgens voor rekening van de SCH 171 „Cornells Vrolijk’, afkomstig van de Noordzee en de KW 171 „Jan Marie”, waarvan de bemanning bij de Faröer- eilanden had gevist. Daar wist men ruim duizend bakken buit in de netten te verzamelen, welke vangst goed is ge weest voor een opbrengst van 74.000. DE SCH 171 beschikt over twaalfhon derd bakken vis, waarvan achthonderd bakken wijting. Ook dit mag een goede vangst worden genoemd, vooral wanneer men deze met die van andere schepen vergelijkt. Donderdag arriveerden nog de KW 172 „Dirk Diederik”, de IJM 57 „Zeehaan” en enkele schepen van de kleinere vaart. Ook de KW 172 had als tweede schip van dezelfde rederij zijn geluk bij de Faröer-eilanden gezocht. DE REDERIJ Parievliet Van der Plas, eigenaresse van de KW 171 en de KW 172 heeft met haar schepen in toaal zes reizen ondernomen naar deze, voor Nederlanders toch onbekende visgron den. De resultaten van dergelijke, geheel voor eigen rekening genomen initiatieven, kunnen allerminst slecht worden ge noemd. Geen enkel ander schip dat tij dens dezelfde periode op de Noordzee heeft gevist, kan immers op betere vangsten bogen. Zelfs waren hun besom mingen dikwijls beduidend lager. DE OVERIGE, op makreel in het i IJmond: J. R. Bouhof. 10 „De argumenten van de gemeente ra ken kant noch wal”, aldus de heer Warmerdam, „terwijl ons verzoek bij het gemeentebestuur in behandeling was, zijn wij aan het terein gaan werken omdat het niet anders kon. Er zouden muren gebouwd worden en voor die tijd moesten de machines op het terein om bijvoorbeeld de grond te egaliseren. Daar wordt in de stukken niet over gerept”. „Tweede argument voor ons om maar de starten, was het feit dat wij van een gesprek met wethouder Roessingh hiero ver een positieve indruk hadden overge houden”, zo vervolgde de schoolbestuur der. De St. Franciscusschool heeft op eigen terein schooltuintjes aangelegd waarvoor nu credit bij de gemeente is geweigerd. (Van onzé medewerker) BEVERWIJK Tijdens de zeer goed bezochte jaarvergadering van de plaat- selijke afdeling van de Christelijke Boe ren- en Tuindersbond heeft voorzitter T. Wentink een inleiding gehouden over het „Jaar van de Vrouw”. VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: étui met zes sleutels, ring met sleutels, étui met drie sleutels, étui met sleutel, damesportemonnee, cein tuur, damesparaplu, kinderwant, porte monnee met inhoud, vier bankbiljetten, kindermuts, oorbel met steentjes, tasje met fietspomp en gereedschap, kettinkje met kruisje, damespolshorloge, schakel armband, hond, damestas met inhoud, knipportemonnee met inhoud, damesbril in étui, herenhandschoen, bromfietsslot, schakelarmbandje met drie bedels, da meshorloge, helm, parkiet, hanger met munt, kinderbril, tas (pukkel) met sport - kleding, ceintuur, armband, slot van benzinetank, paar dameshandschoenen, honderiem, kettinkje, in plastic verpakt poster. Voor „privé”-schooltuinen geen geld beschikbaar maar te veel verschillende informatie klopt mijn inziens niet. Met Nicolaas Jouwe, de schrijfster Annemie MacGil- lavry van „Je kunt niet altijd huilen”, en een twaalf minuten durende reporta ge over het problematische wooncomfort in een woonwagenkamp zorgde de Van Speyk Show toch ook voor veel ver- j schillende informatie. Ten slotte mag niet onvermeld blijven j dat in Televizier Magazine oud-minister i Polak van Justitie van oordeel was dat nigd minister Pronk diende af te treden. Ie- mand die negen maanden geen auto mag besturen, kan ook het land niet besta- I JK.CUX R.-k. Kerk, Mariakerk, Spoellaan, za terdag 18.30 u., zondag 9.45 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. D. Verhoef, 19 u. ds. A. van Leeuwen (gezamenlijke themadienst). Geref. Kerk. Morgensterkerk, burglaan, zondag 9.30 kand. H. J. wenhuis (Kindernevendienst)Néd. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 19 u. ds. A. van Leeuwen (Herv. geref. dienst). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. ds. R. Reiling, 10 u. zondagschool, 16 u. Spaanse dienst, 19 u. Jeugddienst. R.-k. Kerk. O.L. Vrouwe Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.: aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u„ zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat. zaterdag 19.15 u., zondag 8, 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk Julianaplein, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers (Gezins- dienst met doop) (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Tot en met maandag 19 mei is in de Centrale Bibliotheek aan de Kerkstraat een tentoonstelling te be zichtigen van aquarellen van Ronald Ruseler. In het werk van Ruseler is de mens geplaatst in een omgeving van staal en beton. De vervreemding die uit zijn werk spreekt wordt versterkt door een bij zondere aquareltechniek, die het moge lijk maakt de situaties bijna fotografisch zuiver weer te geven. Exposities van zijn werk waren tot dusverre te zien in Haarlem, Delft en Egmond aan de Hoef. Het tentoongestelde werk is te koop. De prijzen variëren van 350 tot 550. Met het werk van Ruseler komt dit seizoen een einde aan een expositiereeks in de bibliotheek, die georganiseerd werd door de Tentoonstellingsdienst van de Culturele Raad Noordholland met fi nanciële medewerking van de Stichting Tentoonstellingen in Beverwijk. Bristol-kanaal vissende hektrawlers, hebben weliswaar hogere besommingen, maar hier worden meer heffingen en andere onkosten op in mindering ge bracht. Aldus zijn hun opbrengsten in feite lager dan die van hen, waar men zich op het vangen van verse heeft toegelegd. VOOR DE Vrijdagmarkt hadden zich alleen drie Texelse kotters gemeld, die het grootste deel van de aangevoerde tong voor hun rekening namen. Verder waren de prijzen opgelopen mede door dat in verband met de slechte weersom standigheden de kottervloot pas woens dag tot uitvaren in staat is geweest. Op deze manier ligt het geheel in de lijn der verwachtingen dat deze verletdagen volgende week ten koste van de totale aanvoer zullen gaan. ONDERTROUWD: J. V. van Beek. Be verwijk en: M. E. Sluimer, IJmuiden; J. J. M. Sanders, IJmuiden en: W. Harte- veld, IJmuiden; C. L. Kunz, Velsen Noord en: J. Krokkee IJmuiden; P. Koudenburg, IJmuiden en: A. Groen, IJmuiden; H. D. Brands, Heemskerk en: J. A. van Ees, IJmuiden; P. J de Bruin, Santpoort en: G. A. M. Nijssen, Sant poort; E. J. Meijer, Velsen Noord, en: K. J. Stallmann, Velsen Noord; M. A. de Visser, IJmuiden en: S. M. Kaaij. IJmui den; A. J. G. Amstelveen, IJmuiden en: G. Holman, IJmuiden; N. Tienpont, Heemstede, en: H. C. M. Schipper, Drie huis; C. Meijer. Haarlemmermeer, en: M. A. P. Opdam, IJmuiden; P. A. Dam mers. IJmuiden en: M. T. Raisa, IJmui den. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat 10 uur; ds. E. Bouman; 19 uur: ds. J- M. D. van der Berg. Bethlehemkerk, Gij zenveldplantsoen, 10 uur: ds. G. J. Rijks, jeugddienst. Christelijke Gereformeerde Kerk, Marconistraat 10.30 en 17 uur: ds. W. de Graaf. Oud-Katholieke Kerk, Koningin Wil- helminakadte 10 uur Hoogmis; 18.30 uur: avonddienst. Leger des Hells, Edisonstraat 10 uur, heiligingssamenkomst, 19.30 uur opwek- kingssamenkomst. Petruskerk, Venusstraat 10 uur Hoog mis 12 uur dienst met zang. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, Snel- liusstraat 9-30 uur: ds- J. M. van der Brink. (Kindernevendienst). 17 uur: ds. L. Dorst. Petruskerk, Spaarnestraat 9.30 uur ds. J. L. Bel; 17 uur: ds. J. M. van der Brink (gastendienst). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Burgemeester Rambonnetlaan 9 30 en 17 uur: ds. H. J. van der Hoeven. Zeewegziekenhuis (Aula), 9.30 uur ds. G. E. Bakker. R.K. Gregoriuskerk, Kanaalstraat uur mis. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 10 uur: H. G- J. Bos. Baptistengemeente Coenstraat D. P. 1 zondagsschool. Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur: ds. L. Dorst; 17 uur: ds. J. L. Bel- Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg ”’t Braambos” 10.30 uur: ds. D. J. Spijkerboer. Jehova’s Getuigen, „Koninkrijkszaal”, Oranjestraat 92 bijeenkomst 17 en 19 uur. Goede Herderkerk, Velserduinweg 10 uur: ds. Joh. Brezet. R.K. Laurenskerk, Willemsbeekweg, 9.30, 10.45 en 12 uur Missen- Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur Eredienst, donderdag 19.30 uur bijbelbespreking. R.K- Parochiekerk, Frans Netscherlaan 9.45 uur: Latijnse mis 11.30 uur: Neder landse misviering. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedelaan, 10 en 17 uur: ds. J. Tiers- ma. Hervormde Gemeente, Dorpskerk 10 uur: ds. K. J. F. Keuning. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan 10 uur: ds. G. C- Mulder; 19 uUr: ds. E. Sneller (jeugddienst). Adventskerk (Prov. Ziekenhuis), uur: ds. K. J. F. Keuning. Christelijk Gereformeerde Kerk, voor taan in Bethelkerk, Haarlem-Noord; 10.30 en 17 uur: ds. A. A. Drechsler. Volle Evangelie Gemeente, gebouw „Beréa”, Patriciuslaan, 10 uur W. H. de Leeuw van Weenen (met gelijktijdig Kindersamenkomst en oppasdienst) 19.30 uur „Ieder heeft iets”. R.K. Engelmunduskerk Driehuizerkerk- weg, 9.45 uur Latijnse hoogmis, 11.30 uur: mis met jongerenkoor; 18 uur: mis zonder zang. R.-K. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- weg 55, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Voorberei ding H. Avondmaal-Kindernevendienst), 17 u. ds C. Meijer Z.13. R.-k.Kerk. H. Agatha, Breestraat 101., zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, IJMUIDEN Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 8000 kg tong, 1100 kg tarbot, 1000 kg griet, 365 kisten kabel jauw, 2 kisten schelvis, 85 kisten wijting, 420 kisten schol, 51 kisten schar, 75 kisten varia. PRIJZEN IN GULDENS: Per 1 kg.: grote tong 8,10-7,06, groot- middel tong 10,29-9,32, kleinmiddel tong 12,93-12,19, tong één 13,50-12,36, tong twee 12,28-11,51, tarbot 21,63-19,55- Per 40 kg.: tarbot 626-296, griet 281- 171, kabeljauw één 132-108, kabeljauw twee 140-100, kabeljauw drie 120-92, ka beljauw vier 118-88, kabeljauw vijf 96- 44, schelvis vier 52, wijting drie 69-41, schar 92-66, schol één 108-88, schol twee 130-98, schol drie 142-120, schol vier 92- 70. DE BESOMMINGEN WAREN: SCH 117 29600, UK 1 21000, UK 18 3800, UK 56 3400, VL 7 2400, VD 15 1150, VD 18 1600, VD 19 5400, VD 25 1000, VD 46 1000, IJM 20 10.000. De spanvissers: KW 33 en KW 180 3600, UK 7 en UK 159 4700, UK 23 en UK 48 8900, UK 78 en UK 107 460. UK 135 en UK 145 5200, UK 200 en UK 234 4700. Arendsweg 57, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijk- laan, zaterdag 19 u., zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u., zondag 8, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30, zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord en zondag en werkdagen bel len 2 8 0 41 (Telefoonnummer St. Jozef rustoord.). Ned. Herv. Kerk, Middelaarkerk, Moensplein 8, zondag 9.30 u. gemeen schappelijke dienst met ds. J. Bezemer en ds. C. Meijer als voorgangers; De Op gang, Florastraat, zondag 10 u. ds. L. Brink; Vredevorstkerk, Laan der Neder landen 152, zondag 11 u. ds. R. Pomp (Doop), Prinsesselaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds. W. M. van Reijendam. Geref. Kerk, Middelaarkerk, Moens plein 8, zondag 9.30 u. ds. J. Bezemer (Herv. Geref. dienstKindernevendienst), 17 u. kand. H. J. Nieuwenhuis Z. 12; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 162, zondag 9.30 en 17 u. industriepredi- kant drs. H. W. Nusselder. Kritische Gemeente IJmond. Vrede vorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zaterdag 19.15 u. viering met als thema „Geloven nu”. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 11 u. ds. H. J. de Vries (Amsterdam) 15 u. ds. J. J. Burger (Dokkum). Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10, 17 u. ds. D. W. Veldkamp (Bussum). Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, zondag 11 u. ds. J. Mos- tert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Willem Hovyschool, Schans 11, zondag 10 u. de heer J. W de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Luther se kerk, Koningstraat 119, zondag 8.45 u. ds. A. W. Drechsler, 14.30 u. ds. D. H. Biesma. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4