Krappe winst Tweede ronde w.k. ijshockey Nikki Lauda Russen overspeelden Amerikaanse ploeg Alleen hoop voor Brigitha en Mazereeuw Roger de Vlaeminck had weer geluk Afgang voor Wagenaar SPORWHB Verrukkelijke ren Ina Schwarzkachel Timman nog onbedreigd 1 hMu 9 rs 13 SPORT MAANDAG 14 APRIL 1975 Jeugd sterk s (Van onze sportredactie) (0- 2-0 Het winnende team op de 4 x 100 meter vrije slag (v.l.n.r.): Ada Pars, Linda Faber, Enith Brigitha en Yvonne van Heyst. M- (Van onze sportredactie) Jan O- (1- (Van onze sportredactie) circuit (Van onze sportredactie) IEC 2. 11 10 10 Marc de Meijer gaf echter toe: „Nie mand van ons dacht aan een demarrage. Het ontbrak ons gewoon aan kracht”. De laatste restjes van die macht spendeerde het drietal om, staande op de pedalen en bijtend op de tanden, de verraderlijke sprong van de teruggekeerde Merckx te counteren. Toen dat. onder aanvoering van De Vlaeminck. lukte, was het duide- DÜSSELDORF (SID, UPI, Reuter en DPA). De Sovjet Unie, Tsjecho- Slowakije en Zweden hebben in het weekeinde geen moeite gehad hun wed strijden in winst om te zetten. De Russen hadden in hun tweede duel met de Amerikanen minder moeite dan vorige week. Nu werd het 13-1 voor de titel houder, die echter niet voor de hoogste score zorgde. Die kwam op naam van Zweden, dat gisteren tegen Polen net iets forser uithaalde: 13-0. De Polen konden alleen nog het excuus aanvoeren, dat zij zaterdag eveneens op het ijs hadden gestaan. Ook toen was een nederlaag onvermijdelijk, omdat Tsjecho- Slowakije geen fout maakte: 2-8. ,.fk ging vier keer onderuit. Dit had niets meer met een wielerwedstrijd te maken”. een op het scherp van de snede uitge vochten aankomst de eerste plaats pakte. Aan die voorzichtheid werd de wedstrijd in Taeby opgeofferd. Louter omdat voor i-o- oe- >en lan ien het De ele is- ig- 500 sd- ten oor Na te ale >nd in- ten pel oe- jk- jjk sd- Set de en- uit iks, ik- de. 0-1 LEEUWARDEN. Grootmeester Timman heeft na zes ronden in het toernooi om het Nederlands kampioen schap schaken in Leeuwarden de leiding met 5.5 punt. Hij won zaterdag gemak- keljjk van Du Chattel. De sterkste con currenten van Timman zijn Hartoch en Böhm. Ze wisten, beiden met zwart, te winnen van respectievelijk Van Dop en Vogel. 0). ;ch 100 iel, en vel al- ïen en. lat ?e- ite ter en rs- lat >r- ter srs. het :ins ma ide ul- te ust iter lam ’EC IEC Den :en; SC :ra- 2- te- ide tig en. na sie ik, tie Ier -3. je on rV. ilft de ich ic- 42 41 40 40 39 39 38 35 34 34 32 27 26 26 25 25 24 23 22 -0. u- »le ed 10- zel en SC rij ir- De dertiende zeslandenwedstrijd heeft als voornaamste indruk achtergelaten, dat West Europa door een complex van factoren het laatste restje inbreng op wereldniveau dreigt te verliezen. Men werkt nog steeds met het verouderde systeem van twee toppen per seizoen en staat daartussen een fikse terugval toe. De tweede ronde van het toernooi, die in Düsseldorf wordt afgewerkt, leek voor de Sovjet Unie evenals een week geleden wederom moeizaam te begin nen. De ruim 9.000 toeschouwers constateerden tot hun genoegen, dat de Vere nigde Staten weer fel tegenstand bood en na de eerste twee perioden slechts een achterstand had van 0-3. Toen explodeerde de Russische ploeg en bleef er van het arme Amerika niets meer over. Tien treffers produceerden de we reldkampioenen in de laatste twintig minuten, zodat nadrukkelijk werd bewe zen, dat zij nog altijd titelkandidaat nummer één zijn. SILVERSTONE. Nikki Lauda zege vierde op het circuit van Silverstone met een Ferrari 312T in een race voor formule-1 wagens. De Oostenrijker hield in zijn nieuwe wagen wereldkampioen Emerson Fittipaldi een halve meter ach ter zich. De winnaar legde de 184 kilo meter af met een gemiddelde snelheid van ruim 216 kilometer per uur. Deze foto typeert de gruwelijke tocht van Parijs naar Roubaix. Dierickx, Merckx, Moser en Godefroot (v.l.n.r.) ploeteren door de modder. Na zes ronden is de stand: 1. Timman 5.5 punten, 2. Böhm en Hartoch 4.5, 4. Enklaar 3.5, 5. Ree, Schouten en Vogel 3,8. Du Chattel 2-5 plus 1 afgebr., 9. Borm en Van der Sterren 2, 11. Van Dop 1, 12. Dieks 0.5 plus 1 afgebr. WASSENAAR. In een beeldschone ren om de W. J. Jochemsmemoriaal heeft Ina Schwarzkachel gistermiddag op Duindigt haar aparte klasse als joc key nog eens onderstreept. Zij won de 2000 meter lange ren op waarlijk schit terende wijze met Midnight Millie. Zaterdag werd hevig slag geleverd, want ook in de drie andere partijen viel een beslissing. Enklaar trok bij door een zege op jeugdspeler Van der Sterren, terwijl Schouten zijn meerdere moest erkennen in Borm. Hans Ree, die aan het begin van het toernooi als Timmans gevaarlijkste tegenstander gold, won van jeugdkampioen Roy Dieks- Ree heeft nu drie punten en dat is ongetwijfeld te weinig om in de vijf resterende ronden nog een rol van betekenis te kunnen spelen. Dieks en Du Chattel gingen zaterdag avond onvredroten voort met hun eind spel uit de vijfde ronde, met Du Chattel alleen nog in het bezit van de koning tegen Dieks de koning plus loper en paard. Tot hilariteit van spelers en toe schouwers slaagt Dieks er maar niet in deze elementair te winnen stand door te drukken. Het dient te gebeuren binnen 50 zetten. Dieks heeft er al 35 gebruikt. De partij is opnieuw afgebroken. Voor twee leden van het team had hij een bijzonder woord van verwijt: Paula van Eijk en Fred Eefting. die in de hitte van de strijd hun techniek verwaarloos den en kostbare punten verspeelden. Vooralsnog zal Nederland moeten ver trouwen op zijn relatief oudste verte genwoordigsters: Enith Brigitha en Wij- da Mazereeuw. Wellicht kan zich daar nog bij voegen de 21-jarige Yvonne van Heijst, die in de vrije slag estafette met een tijd van rond 61 seconden een verdienstelijk debuut maakte. De eind stand van de zes-dandenwedstrijd is: 1. Sovjet Unie 161 pnt, 2. West Duitsland 156 pnt, 3 Zweden 146 pnt, 4. Groot Brittannie 135 pnt, 5. Nederland 111 pnt, 6. Italië 77 pnt. In de laatste vier races slaagde Wagenaar er niet éénmaal in zich bij de eerste drie te plaatsen. Zijn mager excuus: „Met die pezers kan ik niet opschieten.” Waarmee hij bedoelde, dat de typische draf van de Australi sche en Nieuwzeelandse. paarden hem niet erg lag. Op het circuit van Hockenheim won de Fransman Larousse met BMW de zogeheten Jim Clark-herdenkingsrace, de derde wedstrijd voor het Europees kam pioenschap formule twee. Zijn landge noot Lafitte, die op Hockenheim met motorpech uitviel, heeft in het algemeen klassement de leiding met achttien pun ten. Larousse is tweede met negen pun ten. De hel begon na de laatste- armoedige huizen van Neuvilly. De slag ontbrandde op een smal, modderig pad vol kuilen, plassen en stenen. Op een kronkelend weggetje, dat tussen akkers en weilan den naar het gehucht Inchy leidde. Daar werd Parijs-Roubaix een grote chaos. Daar raakten de in de blubber slippende volgwagens en motoren muurvast, daar hielden „motards” hun machines niet meer in evenwicht en sloegen als kegels om. Daar ploeterden, baggerden en krabbelden renners kriskras tussen de gestremde karavaan. Val of defect bete kende voor hen onherroepelijk verlies van vele minuten, verlies ook van alle illusies. Want ook de ploegleiderswagens (met een nieuw wiel- met een nieuwe fiets) stonden, ver van de renners, machteloos geblokkeerd. Het leek meer op een cross. De uitslag is: 1 Roger de Vlaeminck (Bel) 277 kilo meter in 6 uur. 52 minuten en 4 secon den; 2 Merckx (Bel) z.t.; 3 Dierickx (Bel) z.t.; 4 Demeyer ,Bel) z.t.; 5 Moser (Ita) 6.54.45; 6 Maertens (Bel) z.t., 7 Swerts (Bel) 6.57.17; 8 Godefroot (Bel) 6.59.48; 9 Van Sweefelt (Bel) 7.01.23; 10 Karstens (Ned) 7.02.37; 18 Tabak (Ned) 7.06.18; 21 Bal (Ned) z.t.; 29 Kuiper (Ned.) 7.08.32; 33 Vianen (Ned) 7.10.23; 40 Raas (Ned) 7.20.48; 43 Kamper (Ned) 7.24.12. De Pool Brzezny heeft gisteren de wielerronde van Loir et Cher gewonnen. De Nederlander Mutsaars eindigde in het eindklassement in dezelfde tijd, maar behaalde minder punten. De Pool Ryszard Szurkowski werd derde met een achterstand van 23 seconden. Matje Dohmen klom op de laatste dag naar de vierde positie. De plaatsingen van de overige Nederlanders waren: 6 Koot, 10 Lubberding, 16 Van Gerwen. ROUBAIX Uiteindelijk viel hoofdprijs in een bloedlinke loterij Ballantine), 2. Coven Cat, 3. Quclli. Winn 3,- pl 1,70 4,50 8,50 kopp 32,70 trio 1286,30. Voorhoutprijs 2040 m.1. Karel Bond (C. Imming), 2. Mila G, 3. Ken Williams. Winn 8,90 pl 2,80 1,90 2,60 kopp 58,20. Essensteynprijs 2040 m.1. Jade (A. Suyker- buyk), 2. Kermita B, 3. Ike Padua B. winn 3,50 pl 1,60 6,20 9,80 kopp 63,10 trio 2804,10. W. J. Jochems Memoriaal 2000 m.1. Mid night Millie (mej. R. Schwarzkachel), 2. Townsman, 3. Ebeltoft. Winn 22,10 pl 5,10 3,40 2.30 kopp 173,90. Voorburgprijs 1600 m.1. Jewelprise (M. Pools,) 2. Kitty H, 3. Henri van Wendy. Winn 4,- pl 2,20 2,30 6,80 kopp 28,- trio 611,80. Wassenaarprijs 2100 m.: 1. Jaspis du Bois (R. v.d. Lubbe), 2. Joke, 3. Treize F. Winn 1,50 pl 1.30 1,90 2,- kopp 3,30. First Darllngprijs 1900 m.: 1. Marcellina (A. McGarrity), 2. Heros, 3 Chivas Regal. Winn 3,10 pl 1,70 1,40 2,10 kopp 4,80 trio 76,30. Mariahoeveprijs 2520 m.: Iliona Marijke (J. v.d. Broek), 2. Kinglet O, 3. Lucky Bloemlust. Winn. 30,50 pl 3,90 1,90 4,20 kopp 68,10. Totallsatoromzet 493.378. AUCKLAND. Jan Wagenaar heeft ook in de laatste koersen om het wereldkampioenschap beroepspi keurs in het Nieuwzeelandse Auck land zaterdag zijn treurige laatste plaats in het eindklasement niet kunnen verlaten- Wagenaar eindigde met een schamele 85 punten als acht ste. Wereldkampioen werd de Au straliër Addison, die met slechts één punt verschil de Nieuwzeelander Wolfenden achter zich hield. STOCKHOLM TILBURG (ANP). Enith Brigitha zat er zelf een beetje mee in. Zo kort voor haar twintigste verjaar dag had ze graag willen bewijzen nog altijd bij de wereldtop te behoren. Het herstel na de misere rond de hardnekki ge voorhoofdsholteontsteking, dat in Lon den werd ingezet, had bij de zeslanden wedstrijd in het nabij Stockholm gele gen Taeby moeten leiden tot tijden waarvan ook de DDR met ontzag kennis zou hebben genomen. Daar is het niet helemaal van gekomen. Met 59.19 secon den en 2.07,10 op respectievelijk de 100 en 200 meter vrije slag was Enith een fractie sneller dan veertien dagen gele den in de Britse hoofdstad, maar er gaapt nog altijd een geweldige kloof tussen deze tjjden en de recente wereld records van Komelia Ender: 56.38 en 2.02,37. de ten deel aan Roger de Vlaeminck. Met ande re woorden: de overwinning in de mens en materiaal krakende, uitputtende ko- ningsklassieker Parijs-Roubaix. Een be ruchte koers die ditmaal, al op het eerste smerige blubberige kasseienpad (van de uit in totaal 27 stukken stenen woestenij bestaande hel van het Noor den), degradeerde tot een levensgevaarlij ke. angstige, rodeo-achtige pooltocht, on der het afschrikwekkende motto: redden wie zich redden kan. Lange tijd leek de koers een vrij eenzijdig verloop te krijgen. Direct al na de start nam de schimmel Ricky Lach met de Noordwijkse jockey Frans Van deuren de kop. Het paard trok er zo overtuigend tussenuit, dat geen enkele andere combinatie een overwinning nog in de weg leek te kunnen staan. Tot Wanneer we enkele „toppers” aantip pen: Annelies Maas, een van de poten tiële kandidaatjes voor een zeer hoge klassering bij de Europese jeugdkampi oenschappen. Zij noteerde op de 200 meter vrije slag 2.07,8 en op de 400 meter vrije Slag 4.27.8. maar zij zorgde in het slotnummer van deze tweedaagse voor de grote klapper door als slot- zwemster de 100 meter af te razen in 59,7. Jchanna Wijnands heeft zich ont popt als een stayer van allure: 400 meter wissel in 5.13,9 de 800 meter vrije slag in 9.17,3, Een voortreffelijke tijd. Diane Edelijn met twee brillante over winningen op de rugslag. 1.07,5 op de 100 mtr, 2.24,2 op de dubbele afstand. Eindstand: 1. Sovjet Unie 214 punten, 2. Nederland 205, 3. Italië 158. de meeste landen de data van de zeslan denwedstrijd iets te laat vielen, werd Taebyin plaats van een wintertop een winterflop. Met instemming overigens van de Russen, die West Europa niet uit het hazeslaapje wilden laten opschrik ken en hun grote mannen Boere en Pankin thuis lieten. Op hetzelfde circuit was de Engels man Richard Scott de snelste in een race voor het Europese kampioenschap formule 5000. Kuiper „Ik ben niet gevallen, maar wel enkele malen in de modder onderuit gegleden. Er is eigenlijk geen koers ge weest; alleen maar een afvalrace”. Priem: „Vijf keer viel ik neer. Het was levensgevaarlijk. Auto’s die remden, schoten in de modder door. Ze hadden je morsdood kunnen rijden. Ik vloog tegen een hete knalpot van een vlak voor mij vallende motor op. Dat deed behoorlijk pijn! ik heb nog nooit zoiets meegemaakt”. En ploegleider Piet Lie- bregts, in koor met Peter Post en Jan Janssen: >,Dit was te gek, dit was onver antwoord”. Onder de rook van Haussy waren er nog maar elf die kans maakten op de hoofdprijs: Freddy Maertens met maar liefst vier ploegmakkers (De Meijer. Guimard, Godefroot, Delephine), Walter Planckaert met ploegmakker Van Swee- velt en de „eenlingen” Dierickx, De Vlaeminck, Swerts en Merckx. Uiteinde lijk bleven er, kort voor de finish, vier over: Merckx, De Vlaeminck, Dierickx en De Meijer. Het werden er zelfs drie, nadat Eddy Merckx met een kapot voor wiel uit het zadel werd geworpen. Merckx later: „Ik begrijp niet waarom die drie niet van mijn pech profiteer den”. Nederlandse zwemploeg viel weer verder terug De wedstrijdcommissarissen in Parijs-Rou baix hebben het probleem, dat Roger de Vlaeminck hun had veroorzaakt, als Salomo’s opgelost. De wedstrijdleiding had geconsta teerd dat De Valeminck uit de wagen van zijn ploegleider drinken had aangenomen. Een overtreding, die volgens de reglementen zwaar zou worden gestraft. De commissarissen gingen echter in hun straf niet tot het uiterste. In plaats van de winnaar uit de strijd te nemen, werd hij, net als zijn ploegleider Franco Crlbiori, beboet. echter op de laatste vijftig meter Mid night Millie zich in een prachtige ver snelling losmaakte van het aanstormen de veld. De aanval bleek door Ina Schwarzkachel schitterend getimed. Terwijl de arme, leeggelopen Ricky Lach nota bene nog terugviel naar de vierde plaats, ging zij zegevierend door de finish. Het hoofdnummer bij de dravers had een ongeveer gelijk verloop. In de koers om de Wassenaarprijs was het de weer barstige merrie Joke, met Buck Leerhan op de sulky, die zich na een halve ronde losmaakte. Ook Joke leek kort voor de eindstreep nog zeker van de overwin ning, maar ook hier was het een ander paard, namelijk Jaspis du Bois, die in Als de voortekenen niet bedriegen zal voor het gros van de deelnemers in Taeby Cali taboe zijn. En om Cali draait het dit seizoen uiteindeilijk helemaal. Daar vinden in de tweede helft van juli de tweede wereldkampioenschappen plaats. Vorig jaar in Coventry, waar Enith Brigitha nog een Europees record op de 20C meter rugslag zwom, werd de equipe van Sitters derde achter de Sov- jet-Unie en West-Duitsland. Nu schoven ook Groot-Brittannië en Zweden de na tionale ploeg voorbij. Bert Sitters ver strikte zich in een aantal - elkaar ge deeltelijk tegensprekende - theorieën, maar kon toch eigenlijk geen acceptabe le verklaring bedenken voor het feit dat slechts twee zwemsters in alle redelijk heid voldeden: Enith Brigitha en de laatbloeiende schoolslagzwemster Wijda Mazereeuw. Bij de afsluitende race: de vier keer 100 meter wisselslag, liet de Amsterdam se iets meer zien. Ais slotzwemster kwam ze tot 57,86. Daarmee kon men Enith uitroepen tot de grote vedette van de zeslandenwedstrijd. Als enige eigen lijk, de aanwezigheid van de Europese vrije slag kampioen Peter Nokke (Wdl) en enkele gerenommeerde Russen ten spijt, terecht, want Enith is zowat de enige die het hele jaar door een bepaald peil kan handhaven, zoals bijvoorbeeld Ada Kok het ook in haar grote jaren deed. Aan deze zwemster en aan de zonder tegenstand bevochten overwinning van Ada Pors op de 800 meter vrije slag was het te danken dat de Nederlandse meis jes in de afzonderlijke eindrangschik king West-Duitsland met twee punten voorbleven. Bij de heren arriveerden de Nederlandse vertegenwoordigers meestal pas als nummer voorlaatst als de win naar geiuime tijd daarvoor al had aan getikt. Henk Elzerman (400 en 1500 me ter vrije slag) en Ronald Woutering (200 meter vlinderslag) slaagden er in één man achter zich te houden. Daar ook het schoonspringen met een vierde plaats voor Lia Molenaar en een zesde plaats voor Frans van Konijnenburg weinig punten inbracht, is snel het gat verklaard dat in de eindrangschikking gaapte tussen de grote vier en Neder land. De jeugd zwom beduidend langzamer dan drie weken geleden in Rotterdam bij de landen wedstrijd tegen de DDR. En Sitters weet dat betrekkelijke falen van Fred Eefting, Ronald Woutering, Paula van Eijk en José Damen aan het grote aantal wedstrijden dat zij in kort tijdbestek hebben moeten af werken. Vanaf dat moment (146 km na de start) tot vijf kilometer voor het verlos sende einde (van de 277 km lange tocht) transformeerde Parijs-Roubaix tot een diepe poel van ellende, waarin alleen nog maar het fortuin als een machtige bondgenoot der weinige overlevenden in de „kop” van de geheel uit elkaar gesla gen bende coureurs figureerde. De kcningsklassieker werd een ware slijtageslag, een pure afvalrace. In het velodrome van Roubaix telde men ach teraf hoofdschuddend de „overlevenden”: 43 van de 158 deelnemers. In Roubaix, waar de wonden gelikt en de ontberin gen getroost werden, klonk uit de mon den der renners nog lang een massale klaagzang na: „Dit had niets meer met koersen te maken. Dit was zelfmoord”. In Reckluinghausèn heeft Jan van Dooyeweerd gisteren met Bailyy II een zeer verdienstelijke tweede plaats be reikt in de draverij om de Grote Prijs van deze Duitse stad. Bailly II eindigde in de scherpe kilometertijd van 1.17.2 achter Delmonica Hanover, vorig jaar nog winnaar van de Prix d’Amerique, met pikeur Hans Frömming. Uitslagen Duindigt: Buitenhofprijs 2040 m. 1. Lestavil (T. Kooyman), 2. Lucky Six, 3. Martina Norma. Winn 6,50 pl 2,50 2,50 1,70 kopp 31,20 trio 280,20. Binnenhofprijs 2120 m.1. Night Mary (D. Suykerbuyk), 2. Nanda S, 3. Mientje. Winn. 2,90 pl 1,60 2,60 kopp 7,40. Ebeltoftprljs 2600 m.: 1. Irish Coffee (H. lijk dat nog slechts de eindsprint de beslissing zou brengen. Die Spurt werd met slechts centime ters verschil gewonnen door Roger de Vlaeminck. De wereldkampioen cycle cross, de grootste acrobaat onder de huidige coureurs. Roger: „Ik wist dat ik in een lange sprint Merckx de baas kon. Het scheelde echter niet veel. Ik heb geluk gehad. Zonder geluk win je geen Parijs-Roubaix”. De Vlaeminck wist waarover hij sprak. Hij nam zesmaal aan de konings- klassieker deel. Hij won drie keer, fi nishte eenmaal als tweede, eenmaal ais vijfde en eenmaal als zevende. „In die zes koersen heh ik maar één keer een lekke tube gehad”. Onder de 43 die Roubaix haalden, waren zeven Neder landers: 10. Gerben Karstens op 10.33 min.; 18 Tino Tabak op 14.44 min.; 21. Cees Bal; 29. Hennie Kuiper op 16.58 min.; 33 Gerard Vianen op 18.19 min.; 40 Jan Raas op 28.14 min.; 43. Gerard Kamper op 32.08 minuten. Ook zij klaagden achteraf. Karstens: „Ik ben vijfmaal gevallen. Er waren ogenblikken dat ik door de weilanden probeerde mijn weg te vervolgen. Tus sen de auto’s was te gevaarlijk”. Bal: Van de 28 nummers won Nederland er 13 (waarvan twee zelfs nog gehonoreerd werden met een tweede plaats), tegen de Sowjet-Unie met 11 triomfen (met vier „dubbels”). Dat de eindoverwinning ten slotte toch naar de Russen ging, kwam doordat enkele nummers - 200 school, 200 rug en 100 vlinder jongens - zeer zwak waren en doordat op enkele num mers dc tweede zwemmer verslagen werd door de tweede Russische zwem mer. De Nederlandse jeugdploeg heeft in het 25-meterbad De Drieburcht in Til burg een zeer goede indruk achtergela ten. Het sterke team van de Sowjet- Unie dat enkele weken geleden West Duitsland als het ware uit het bad zwom, behaalde met negen punten voor sprong zegevierend als eerste de eind streep (214-205 punten), maar stuitte toch op veel grotere tegenstand dan was verwacht. De Nederlandse ploeg heeft inderdaad op - aangename - wijze ver rast. Liefst 34 maal werd een persoonlij ke prestatie verbeterd, waarbij natuur lijk als klapstuk het adspirantenrecord van Antoinette de Groot op de 200 meter schoolslag (2.42.7) viel. Tijdens een buitengewone vergadering in Utrecht heeft de Nederlandse kanobond weer een nieuwe technische commissie gekregen. Betty Stöve en haar Franse partner Fran- coise Dur werden in Tokio in het damesdub- bel door de latere winnaars Virginia Wade/- Margaret Court in de halve finales uitgescha keld. Christ van der Smissen heeft de derde Europese juniorentitel in Amsterdam vero verd. Hij eindigde met elf punten voorsprong op nummer twee, de Fransman Couespel. Aan de overwlnnnlgenreeks van Rod La ver in de blauwe groep van het WCT- toernooiencircuit is een einde gekomen. De Australiër, die in 22 partijen ongeslagen was. verloor in de halve finales van het toernooi in St. Louis in drie sets van de Amerikaan Vitas Gerulalti. Wil Hartog behaalde tijdens de Olaf-race op het circuit „De Beekse Bergen” twee eerste plaaten (350 cc en 750 cc) en een tweede plaats bij de kwartliter. Tom Okker won in de eerste ronde van het WCT-proftennistoernool (groene groep) in Johannesburg met 6-2, 6-1 van Austraallër Syd Ball. In de internationale ralleycros op het Eurocircuit te Valkenswaard ging de overwin ning naar de Nederlander Riefel. Wil van der Laan en Huig Vonk hebben in Lichtenvoorde de internationale zijspan cross gewonnen voor de Zwitserse Europese kampioenen Grogg en Graber. Vorwarts uit de DDR heeft te Dortmund de Europa Cup zaalhandbal voor landskampi oenen (heren) veroverd, door de finale tegen Borac uit Joegoslavië met 19-17 te winnen. Rugspecialist John Naber zorgde bij de Amerikaanse wlnterzwemkampioenschappen in Clnclnnattl voor een verrasing door de 1659 yard vrije lag (ruim 1508 meter) af te leggen in 15.9.51. ij verbeterde daarmee het nationale record van Mike Brunner met bijna zes seconden. OW'®®

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 13