PRAALWAGENS MET NARCISSEN? Beverwijkers snelden zwakkere vriend in vechtpartij te hulp ta? dte politierechter PvdA-gewest valt over uitspraken Vredeling 1» Geen Vele fracturen na val uit mast namaak! metnico scheepmaker FAILLISSEMENTEN VELSEN-IJMUIDEN si I BEVERWIJK 11 DONDERDAG 1 7 APRIL 1975 PLAATSELIJK NIEUWS 1( (Van onze rechtbankverslaggeefster) Verzegeld Eend Gaspistool City Luxor Stadsschouwburg Verhoevengegarandeerd echte graan-genever. I I Kennemer theater Bedreigd Bonkenburg zei vanmorgen dan ook dat er nog minstens drie zonnige dagen nodig zijn om het versieren van de wagens volgens plan te kun nen laten verlopen. Maar nu al houdt het Corso-comité er rekening mee dat het op het laatste moment zijn toevlucht zal moeten nemen tot narcissen. „TELEURGESTELD EN VERONTWAARDIGD” (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJK De Stichting Bloemencorso Bollenstreek maakt spannende dagen door. Het koude weer van de laatste weken houdt de hyacinten op de velden in knop. Terwijl juist het wit, rose en donkerblauw van die bloemen de 23 praalwagens van het corso kleur moeten geven. De organisator Sjaak 3 HAARLEM. In de nacht van de 27ste juli kreeg de Beverwijkse politie de melding door dat er in de naaste omgeving van het bureau een vechtpartij bij een café was, waarbij een ruit was gesneuveld. Snel ter platase, hielden de agenten een jongen aan die als de dader daarvan was aangewezen. Heftig verzet volgde - en niet alleen van de jongen zelf. Onder het motto „het is nog maar een kind” wierpen zich nog drie andere Beverwijkers en Heemskerkenaren in de strijd, zo dat de politie heel wat verzet het hoofd moest bieden voor zij zich op het bureau terug kon trekken met de aangehouden jongen die door een hulpofficier van justitie gehoord moest worden. I Échte dubbele graan-gene''er is 'n zuiver natuurprodukt van Verhoeven. Volgens eeuwenoud familierecept, met toewijding en gevoel voor traditie, gestookt uit geselecteerde granen. Logisch dat zo’n top-produkt geïmiteerd wordt. Hardwerkend Corsomakers in de zorgen over hyacinten Hoe De hele voorbereiding van het acht- Films b (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) Bij uw vakman-slijter VERHOEVfN De KRO besloot zijn programma met „Wil ik wel dood?”, een film van Fons Grasveld over zelfmoord. We zagen een scholier, een weduwe, een apothekersas sistente, een chef-admirpstrateur en het dochtertje van een man die zelfmoord gepleegd had (vermoedelijk „het” doch tertje, waar u en ik in eerste instantie aan dachten), die allen over hun erva ringen vertelden. De eerste vier over hun mislukte zelfmoordpoging, het meis je vormde daarop een uitzondering. Zij antwoordde op de vraag hoe zij het leven vond (nadat zij eerst had uitgelegd dat haar vader niets meer goed vond in het leven): „Leuk.” „Het zijn best aardige jongens hoor, zoals ze hier om elf uur ’s morgens in dè rechtszaal staan, maar je moet ze niet in En over zijn zorgen van vandaag: „Nu is het toch zo, dat een paar dagen zon ons moeten redden, om bloemen te heb- Hij is door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. Omdat hij zich bedreigd voelde kocht 'IMS mo Een klein schoonheidsfoutje dus, dat gelukkig onopgemerkt bleef. Oudere kij kers zullen zich ongetwijfeld herinneren hoe Rob de Vries in een van de afleve ringen van „Dit is uw leven” met Bert Garthof op nog heel wat markanter verzetsdagen kon bogen, ik vermeld deze suikeraffaire alleen maar als aan vulling op het totale arsenaal aan anec dotes uit het verzet. De verzetsman Oberman, die in de oor log als Piet Kramer bekend stond, werd in De Overval gespeeld door de verzets man Robert de Vries, die zelf ook een reputatie van onverschrokkenheid ge noot. Zo heb ik mij eens laten vertellen dat hij een zak suiker had weten te bemachtigen voor onderduikers, die hij op de fiets, achter op zijn bagagedrager, onder de zelfbinder, naar een bepaald adres in Amsterdam bracht, niet in de gaten hebbend dat er door dit wat zorgeloze vervoer een gat in de zak was ontstaan, waardoor het in die dagen nogal zeldzame spoor van suiker recht streeks naar het betreffende adres voer de. entwintigste bloemencorso gaat niet van een leien dakje. Het zachte weer, waar het jaar mee begon, gaf de natuur een onverwacht ruime voorsprong. Bonken- burg: „In januari zag het er naar uit, dat we tekort aan bloemen zouden heb ben. We hebben toen in allerijl koelhui zen gereserveerd, waarin de bloemen bewaard zouden kunnen worden.” Ik haal deze oude koeien nog maar even uit de sloot, omdat De Overval na vier jaar opnieuw op het scherm kwam. De re den was mij niet helemaal duidelijk, de overval op de Leeuwardense gevangenis vond plaats op 8 december 1944 en de vierde of vijfde mei vinden pas op 4 of 5 mei plaats, dus waarschijnlijk moesten we De Overval gisteren gewoon zien als een van de films in de reeks oude Nederlandse rolprenten. Als zodanig sloeg hij geen gek figuur, want dank zij de sobere aanpak bleek hij niet erg verouderd. Er stonden diverse zaken van verbo den vuurwapenbezit op de rol woensdag. Een 44-jarige Haarlemmer was aange houden met een gaspistool en gaspatro nen, die hij voor 50 tijdens een dagje in jumelagestad Ösnabruck op de kop had getikt. Waarom wist hij zelf nauwe lijks, wat de officier vreemd vond. Een oude bekende van mr. Vink zodat de laatste weer eens belangstellend infor meerde hoe hèt nou allemaal reilde en zeilde. Hoewel de man een straf in Hoorn uit moet zitten bleek het verder, vooral waar het drankgebruik betrof, wel mee te vallen. Hij kreeg confirm de eis 100 boete en een week voorwaar delijk. Piet Oberman zullen die oudere kij kers zich ook nog herinneren, toen hij in „Mies en scène” aan het publiek werd voorgesteld. Een bescheiden, al te be scheiden man, die alleen na langdurig aandringen bereid was gebleken op het scherm te komen. Piet Nak zat er toen ook bij. Hij haalde onverwachts iets te voorschijn, een jute zak van een Vietna mees meisje of zoiets, waarin haar bezit tingen hadden gezeten (ik herinner me het niet exact meer). Het was een soort ontroeringsstuntje van Nak, en hij had er bij Oberman succes mee, want later vertelde Mies Bouwman me, dat hij er met verstikte stem en tranen in de ogen bij had gezeten. Niet van ontroering ove rigens, maar omdat hij opeens het gevoel kreeg dat er sprake was van een nieuwe jute zak, en een propagandastuntje, en daar had hij ongelooflijk de pest over in. Tranen van woede dus. NA VIER WEKEN moet „Keetje Tip pel” in City dan eindelijk het veld ruimen voor „Kung Fu slavinnen”, met welke film ijlings werd ingehaakt op het grote succes met de Chinese knokpro- dukties. Alleen zijn de fanatieke karate- vechters hierin vervangen door een stelletje potige jongedames, die de vuist jes weinig minder bedreven bltfken te kunnen hanteren. En dit is wel nodig ook, want volgens het scenario vallen zij in handen van een Chinese piraat, die zijn schone buit voor de blanke slavin nenmark r bestemt. Van geheel andere aard is „Dik Trom en zijn dorpsgenoten”, uiteraard bestemd voor de eerste matinee van zondag, ter wijl voor de tweede zaal van dit theater de derde vertoningsweek van het spek takelstuk >,Ben Hur” kan worden aange- kondigd. Politierechter en officier hadden dui delijk te doen met de niet verschenen Heemskerkse vrouw, die terecht moest staan omdat ze het verzegelde televisie toestel toch had aangezet. De vrouw betaalde nooit kijkgeld omdat haar man ertegen was. Toen hij er op een dag vandoor ging en haar achterliet met de kinderen, kon ze het van de bijstand niet betalen. Mr. Vink: „Afwegen van belangen noemen ze wat die man deed. Wel bezwaar hebben om kijkgeld te betalen en niet om je vrouw te laten stikken.Gezien dit alles werd na eenzelfde eis alleen 25 boete opgelegd. VELSEN. Door een val uit de mast aan boord van de kotter „Tonijn” is een 26-jarige Velsenaar ernstig gewond ge raakt. Hij brak zijn pols en zijn hielbeen en had waarschijnlijk ook nog enige andere fracturen. AAN DE HAND daarvan komt de journalist op het spoor van „Odessa”, TEGELIJK MET City in Velsen gaat ook in dit theater van heden- tot en met woensdagavond „Kung Fu slavinnen” draaien, met in de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag weer een andere knokfilm, getiteld „De ijzeren vuist” IN DIT THEATER wordt het publiek van vrijdag- tot en met zondagavond door middel van „The Odessa file” nog eens herinnerd aan de jacht op Duitse oorlogsmisdadigers, welke door bepaalde omstandigheden van tijd tot tijd weer als actueel kan worden beschouwd. De intrige van deze film heeft betrek king op het door een journalist ontdekte dagboek van een oude jood, die zijn gruwelijke bevindingen tijdens het ver blijf in het dodenkamp van Riga nauw keurig heeft opgetekend. Het gewest „sitelt vast, dat het congres het hoogste orgaan in de partij is, dat de politiek van de partij bepaalt. Het kan niet dulden, dat aan de geloofwaardig heid van het congres wordt getornd en verwacht van het partijbestuur, als be schermer en uitvoerder van de congresbesluiten en van de vertegenwoordigers van de partij in Eerste en Tweede Kamer, dat zij zich aan de uitspraken van het congres zullen houden of bij niet aanvaarding van de congresuitspraken door de Kamers, daarvan de consequenties zullen trekken”, aldus een motie van het gewest, dat besluit met „onze bewindslieden er alsnog aan te herinneren welke uitgangs punten zijn vastgesteld in Keerpunt ’72 ten aanzien van de bewapeningswedloop”. GISTEREN VERSCHEEN DIT DRIE TAL (niet dat „kind”) voor de politie rechter in Haarlem. De jongen had een kinderlijk, wat tenger postuur dat vond de politieman die gisteren op de recht zitting aanwezig was ook. „Ik vind het anders met die kinderlijkheid nogal meevallen” was het oordeel van de offi cier van justitie mr. Bijl de Vroe. En mr. Vink was het met hem eens, gezien het feit dat dit „kind” toch wel aardig het bierglas wist te hanteren op het middernachtelijk uur. Het gerstenat speelde ook bij deze uit de hand gelopen caféruzie weer een aanzienlijke rol mochten we vernemen. een organisatie van voormalige SS’ers, welke tracht dergelijke moordlustige in dividuen naar Zuid-Amerika te smokke len. Ook de sadistische oud-kampcom- mandant van Riga, Eduard Roschmann (Maximilian Shel) wordt door deze lie den in bescherming genomen. De dappe re bemoeiingen van de eigenzinnige journalist resulteren in een spannend kat- en muisspel, waarbij hij er einde lijk in slaagt met de gezochte oorlogs misdadiger te worden geconfronteerd. En het spreekt vanzelf dat deze ontmoe ting voor de oud-SS’er allesbehalve plezierige gevolgen heeft. Echt plezier kan overigens in de matinee van zondag worden beleefd, dank zij de populaire Oliver Hardy en Stan Laurel, die in de klucht „IJscotoeristen” alle gelegenheid vinden hun bekende malle fratsen te bedrijven. ben. Ze zijn er altijd, maar misschien niet, die we eigenlijk nodig hebben. We zullen wel moeten gaan wisselen in de kleuren, die we hadden gepland en daarom zullen we dan ook wel weer narcissen nodig hebben. Dat is al eens eerder gebeurd”. Corsomaker Jos van Driel uit Amstel veen die dit jaar zijn 25 jarig jubi leum als corso-ontwerper viert intro duceerde intertijd de hyacinten-bloemen, die eigenlijk voor de afvalhoop bestemd waren als corso-materiaal. Hij reageert AAN DE STROOM van Chinese knok- films komt nog steeds geen eind, even min als aan de kluchten, waarmee wordt verondersteld dat het in Tirol allemaal maar een ontuchtige boel zou zijn. Dit komt ook duidelijk tot uitdruk king in het nieuwe weekprogramma van Luxor dat van heden- tot en met zater dagavond wordt ingezet met „De zeedui vels van Kau Lun”. En het wordt daar op tot en met woensdagavond vervolgd met „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder” waar „in een sfeer van erotiek alles weer in en buiten het bed” gebeurt. En in de matinee van zondag wordt ook nog de sensatiefilm „Vijf gevaarlijke kerels” vertoond. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Het gewest Noord-Holland-Zuid van de Party van de Arbeid, waarin opgenomen de kieskringen IJmond, Zuid-Kennemerland, Meerlanden en Gooi- en Vechtstreek, heeft in een vergadering in Krasnapolsky woensdagavond zijn „teleurstelling en verontwaardiging” uitgesproken over de uitspraken van PvdA-minister Vredeling van defensie inzake de vervanging van de Starfighter. Zoals bekend is wil Vredeling vasthouden aan de keuze van de F16, tegen de wil van het partijcongres in. „Ik werd waarachtig door zeven poli tiewagens vastgereden, ik zei heren, maak u toch niet zo druk, ik ga wel mee”, mopperde een 37-jarige Haarlem mer. Op 8 februari gebeurde dat: de politie hoorde om één uur schoten op de Oude Schipholweg, zag een stilstaande auto wegrijden. Het bleek dat de tw;ee inzittenden bij de Schouwbroekerbrug eeh eend hadden neergelegd met een flobertbuks. Het geweer had een merk naam, maar de eend ook constateerde mr. Vink een zeer lange, onuitspreek bare Latijnse naam die wij u dus maar besparen. De politierechter: „Waarom nou weer oefenen op een dier?” De oudste van het tweetal: „Nou ja, het seizoen was nog niet gesloten, er vallen er wel meer door onbekwamen”. Uit zijn wat chaotische verhaal over de proble men als kleine middenstander bleek dat hij het wapen eens kocht om er wilde katten bij een caravan mee neer te schieten. Overigens was hij wél een dierenvriend bekende hij, „alleen Limburgers houden van jagen en stropen.Na een eis van 150 kreeg hij f 100 boete, zijn makker na een eis van 50 35. De laatste (die het schot gelost had) zal nog wegens overtreding van de Jachtwet terecht moeten staan voor de kantonrechter. een 34-jarige IJmuidenaar een pistool en patronen van een Hagenaar. Op 28 sep tember moest hij het aan de politie overhandigen, nu stond hij ervoor te recht. Hij had ermee in het wilde weg in overspannen toestand (geen drankge bruik volgens hem) geschoten. Vooral zijn gezinsproblematiek trok de aan dacht. Mr. Vink memoreerde mishande lingen van ’s mans vrouw. Wat hij ont kende. Mr. Vink: „De handen van een man die drinkt zitten wel eens meer wat los, en hij weet niet altijd dat hij iemand pijn kan doen”. De politierechter prees het in de vrouw dat ze bij haar man terug was gekomen. De man was al eens eerder veroordeeld wegens verbo den vuurwapenbezit. De officier vond het niet erg behoorlijk zo’n waarschu wing maar te negeren. Hij eiste twee weken, mr. Vink maakte er drie weken waarvan twee voorwaardelijk van. De problemen waar de vier bijna- slachtofers over vertelden, waren in de tails verschillend, maar hadden gemeen dat er een vorm van uitzichtloosheid was. „Ik moest opnieuw beginnen en ik wist niet hoe, en ik had er ook geen zin meer in”, zei de apothekersassistente. „Als er een winterslaap bestaan had, was ik die misschien wel begonnen”, voegde zij er aan toe. Een scène uit „The Odessa file” waarmee de sfeer van deze film over de jacht op Duitse oorlogsmisdadi gers precies wordt aangegeven. laconiek: „Je kunt er niks aan doen, als de natuur ineens blijft terughouden. Maar er moeten ook wat zenuwen bij dit werk zitten”. zo’n situatie bij een cafë ontmoeten” merkte de officier in zijn requisitoir op. En: „De politie heeft het dan altijd gedaan bij ze, daar kun je je zo lekker tegen afzetten”. Hij eiste twee weken voorwaardelijk en 150 boete de man. dan ook, het achtentwintigste bloemencorso rijdt op zaterdag 26 april. De vertrektijd uit Haarlem (9.50 uur) is eerder dan normaal. Dat komt omdat het bloemenevenement dit jaar voor het eerst niet in Sassenheim, maar in Noordwijk eindigt, waar de wagens dat weekeinde ook worden tentoongesteld. HIER ZIJN de dames het uiteraard allerminst mee eens en omdat zij zich inmiddels stiekum met een Chinese vechtsport vertrouwd hebben gemaakt, ontmoeten de schurkachtige belagers een onverwacht heftige tegenstand. Het wor den zelfs verwoede lijf aan lijfgevechten en zoals het in net jaar van de vrouw betaamt mogen de dames het' strijdperk zegevierend verlaten en blijven de pira ten dik in de vernieling achter. Een en ander wordt aangekondigd als „een kei harde Chinees, doorspekt met humor en sex” en kan aldus van heden- tot en met woensdagavond in City worden be keken. In de matinee van zondag op nieuw een avonturenfilm en wel „De roep van de zwarte wolven” waarvoor het gegeven aan een boek van Jack London werd ontleend. Mr. Groen sprak in haar pleidooi van hardwerkende jongens, die hun ontspan ning inderdaad in het café bij het bier zoeken. Vanuit hun overtuiging dat dit „kind” niet die ruit ingooide hadden ze, opgekrikt door drankgebruik, zo gehan deld. Fout, maar wel te bezien in het licht van de opgeschroefde toestand meende zij. Daar kwam bij dat de jongens al conflicten hadden met de politie omdat voor het minste en gering ste hun brommers in beslag werden genomen. Daar kende de politie ze dan ook voornamelijk van. De laatste tijd heeft de politie wat minder last van ze en mr. Groen vroeg de politierechter het bij een geldboete te laten. „Het is allemaal mensenwerk wat we doen”, zo reageerde mr. Vink op het ongenoegen over het politieoptreden, was dan gaan praten in plaats van vechten, adviseerde hij de jongens. Omdat de rel, compleet met vertoon van gummiknup pels en zelfs een getrokken pistool zo uit de hand was gelopen wilde hij niet met een boete volstaan en vonniste comform de eis. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 15 april in staat van faillisse ment verklaard: P. Hoogstraten in Zandvoort, van Len- nepweg 12 I, rechter-commissaris: mr. W. J. ten Brink-van Imhoff, curator: mr. R. Hulkenberg, advocaat en procu reur in Haarlem, Kenaupark 24 De V.O.F. Firma' Stijas in Vijfhuizen, Kromme Spieringweg 386B, plus venno ten Josephus Nicolaas Assendelft in Vijfhuizen, Kromme Spieringweg 386, rechter-commissaris: mr. W. J. ten Brink-van Imhofi, curator: mr. R. E. Gerritsen, advocaat en procureur in Hoofddorp, Kruisweg 656; Horeca Exploitatie Maatschappij B.V. in Zandvoort, Raadhuisplein 3, rechter commissaris: mr. W. J. ten Brink-van Imhoff, curator: mr. Th. J. Douma, advo- coat en procureur in Haarlem, Park- laan 5; Metaalhandel Spier N.V., statu tair gevestigd in Haarlem, kantoorhou- dende in Nijmegen, Burg. v.d. Bergh- straat 124, rechter-commissaris. mr. W. J. ten Brink-van Imhoff, curator: mr. J. P. van Vulpen, advocaat en procureur in Haarlem, Schoterweg 3; W. Houter in Zaandam, Zeemansstraat 68, rechter-commissaris: mr. W. J. ten Brink-van Imhoff, curatrice: mr. A. M. C. Groen, advocate en procureur in Zaandam, Westzijde 144; Martinus Jacob Mok in Haarlem, Ro bert Kochlaan 154, rechter-commissa ris: mr. W. J. ten Brink-van Imhoff, curatrice: mr. H. M. B. Lans-Thijssen, advocate en procureur in Haarlem, Wa genweg 61. Bij vonnis van de rechtbank van 15 april is, na gedaan verzet, vernietigd het faillissement van Jacobus Ravensbergen in Hillegom, Krochtstraat 30, uitgespro ken 8 april, curator mr. C. H. P. de Boer. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank van 15 april het faillissement van: Hendrikus Hendrik Hendricks in Haarlem, Baden Powellstraat 5, uitge sproken 4 februari, curatrice mr. M. Schreuder-Tromp Bouke van der Struik in Heemskerk, Mascagnistraat10, uitgesproken 25 fe bruari, curator mr. Th. J.M. Nijhof; H. J. Kromkamp in Haarlem, Elsa Brandströmstraat 40, uitgesproken 25 fe bruari, curator mr. R. Hulkenberg; Andreas Johannes Hendrikus Heij- kants in IJmuiden, Lange Nieuwstraat 324, uitgesproken 18 maart, curator: mr. L. P. Wytzes. De vraag bij zulke uitzendingen (we kregen ook de reacties te zien van familieleden ven de chef-administrateur en de scholier) is natuurlijk, in hoeverre zij nut afwerpen en in hoeverre zij louter als voyeurisme gezien moeten worden. Men kon na afloop drie tele foonnummers in Hilversum bellen. Ik heb dat een uur na de uitzending gepro beerd, maar het is me vijf minuten lang niet gelukt een van de drie nummers te pakken te krijgen. Ze waren voortdu rend in gesprek.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11