Bedrijfsleider R. Schaap heft waarschuwende vinger VOOR VERENIGINGSLEVEN Amsterdammer bekent f Auto van garage gestolen Auto gestolen voor vlucht na inbraak TWEE DAGEN „OPEN-HUIS” F i I ^Wr- BIJEENKOMST VROUWENCOMITE GOED BEZOCHT OP INITIATIEF VAN BUURTHUIS WIJK AAN DUIN w 1 feaf- it u? 9 PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 1975 1 7 APRIL ■Hl Restaurant I Bil ■fl 9 I i I ^1 K1 I 1 I I I t’ Meer eisen OU 8 (ADVERTENTIE) POSITIE SPORTHAL IN GEVA AR ,,De Vrouw in de VN” f I il ...j «ft (Van een onzer verslaggeefsters) UlffWF ’W j;ï Maandag begint reconstructie van Nielenplein (Van een onzer verslaggevers) C (Van een onzer verslaggeefsters) uur l'lr “"'SnJS Maar laat de gemeente nu eens aan de andere kant ook naar de zo noodzakelijke voorzieningen kijken en er wat geld aan besteden. De sporthal moet meegaan met de eisen van deze tijd. Doet men dat niet, dan kruipen we naar het tweede plan en komt Beverwijk niet meer in het rijtje van de zo gewilde sporthallen voor”. Bedrijfsleider R. Schaap van de Bever wijkse sporthal is uiterst tevreden over het gebruik van de sporthal. Maar zorgen kent hij toch ook. V 1 Abuis. Per abuis is dezer dagen het bericht verschenen dat de PvdA in de collecte voor Vietnam een zodanige rol zou hebben gespeeld, dat al het geld kon worden overgemaakt zonder aftrek van kosten. Van de zijde der organisatoren is ons medegedeeld, dat niet de PvdA de collecte heeft georganiseerd, maar „Vel- sen vcor Vietnam”en daarin zitten vogels van alle pluimage zo werd nadrukkelijk vermeld. Natuurlijk si Rob Schaap tevreden over de belangstelling van publiek en sportmensen voor zijn hal. Vorig jaar maakten 74.000 amateursporters van de hal gebruik, kwamen er 63.000 school kinderen om in schoolverband sport te beoefenen en bezochten 44.000 mensen de sportieve en recreatieve evenementen. Radio, televisie en schrijvende pers be steedden aandacht aan grote sportevene menten in de hal en de omroepen namen populaire televisieprogramma’s in de hal op. De naam van Beverwijk rolde door het land. Altijd prijs. k to fis. Neem gisteren. De KRO maakte opna men voor het televisieprogramma Piste, maar 's avonds, toen de opnamen be gonnen) zat het publiek in de zaal (1000 man) wel in de stank van etensluchtjes uit het restaurant. Dat kan toch niet. Zo werk je de KRO de sporthal uit. Die omroep hoeft dan niet meer zo nodig naar Beverwijk. Begrijp je?” Het „open-huis voor het verenigingsle ven” is een direct gevolg van de vorig jaar in het buurthuis georganiseerde po litieke informatiemarkt. Bestuurders van diverse plaatselijke verenigingen vroegen de buurthuisleiding toen, of iets derge lijks ook niet eens voor het verenigings leven op poten zou kunnen worden ge zet. Aan dit verzoek heeft het buurthuis nu door middel van de tweedaagse vere- VELSEN. De Velsense oolitie heeft een 34-jarige Amsterdammer gehoord over twee inbraken die in de gemeente de inbraak ineen huis aan de Goeman Velsen waren gepleegd. De man bekende Borgesiuslaan, waar voor een groot be drag aan technische apparatuur en an tiek werd gestolen. Ook bekende hij een poging tot inbraak te hebben gedaan bij een woning aan de Minister van Hou tenlaan. De man was in Amsterdam door de Rijkspolitie aangehouden. HEEMSKERK. Op uitnodiging van het Algemeen Vrouwencomité voor het Jaar van de Vrouw sprak gisteravond mevrouw Vera van Hamm-Rijsdijk over „De Vrouw in de Verenigde Naties”. De lezing in de Heemskerkse Vrijburcht werd biigewoond door negentig leden van de diverse vrouwenorganisaties, die zich ter gelegenheid van het „Jaar van de Vrouw” gebundeld hebben in het Vrou- wencomitë. Naast de aan de programma-activitei- ten deelnemende groeperingen zal ook het NIVON aan de manifestatie mee werken. Voorts zal in de zogenoemde „natte hoek” van het buurthuis-atelier een tentoonstelling worden ingericht door de Aquariumsociëteit „Tropica” en de Vereniging voor Liefhebbers van cac tussen en vetplanten „Succulenta”. Men hoopt, dat de „open-huis” bijeenkomst voor het plaatselijke verenigingsleven zich in een grote belangstelling van de kant van de Beverwijkse bevolking zal mogen verheugen. De toegang tot alle activiteiten is gratis. DRIEHUIS. De personenwagen die in de nacht van dinsdag op woensdag van het Tesselschadeplantsoen in Drie huis werd gestolen, is terug gevonden in Den Haag. Gebleken is dat de auto werd gebruikt door een man die betrokken was ge weest bij een inbraak in Alkmaar, waarbij twee andere mannen werden gearresteerd. Een tweede auto, die ook betrokken was bij de inbraak in Alkmaar, werd aangetroffen aan de zuidzijde van de Velsertunnel. plan tegen te houden, maar moesten toch noodgedwongen buigen. De ge meente wilde niets weten van een paar parkeervakken op het nieuw aangeklede plein. BEVERWIJK Buurthuis Wijk aan Duin staat zaterdag 26 en zon dag 27 april in het teken van het „verenigingsleven”. In het kader van de serie „opeivhuis”-hijeen- komsten heeft het buurthuis de op cultureel en recreatief terrein ac tieve verenigingen uitgenodigd, zich in een tweedaags programma aan het publiek te presenteren. Van de 49 aangeschreven verenigingen hebben er tot nu toe 17 op het aan bod gereageerd. Zij zullen alle in de gelegenheid worden gesteld een informatiestand in de hal van het centrum aan de Beverwijkse Wil- genhoflaan te bemannen. St Niet iedereen zal maandag met tevre denheid het begin van de aanleg vol gen. De middenstanders in het tuinders- dorp, verzameld in de groepering de Heemskerkse Ondernemers Centrale, heeft zich altijd uiterst kritisch tegeno ver het kuilplan opgesteld. De HOC namelijk vreesde, dat de parkeermoge- lijkheden door de andere aankleding van het Nielenplein, momenteel goed voor een dagelijkse portie parkeerblik, danig worden beknot. De middenstanders pro beerden langs juridische weg het kuil- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Hoewel bedrijfsleider Rob Schaap van de sporthal Beverwijk alle reden heeft om tevreden achterom te kijken, is 1974 voor hem toch ook het jaar van teleurstellingen geworden. Zijn in samenspraak met het bestuur van de sporthal opgestelde lijstje waarop de meest nood zakelijke voorzieningen werden vermeld, is door de gemeente welwillend bekeken en toen afgedaan met de mededeling, dat het geld om die voor zieningen aan te brengen gewoonweg ontbreekt. Een hard antwoord, dat een grote teleurstelling bij Schaap Rob Schaap: „Er is gewoon geen geld voor. Dat begrijp ik best> maar in welk kader moet ik dan de elegante uitlatin gen plaatsen, die zijn gedaan toen de hal werd geopend. Er werd gezegd: de prak tijk zal uitwijzen wat er zoal aan de hal moet worden geknutseld en wat er nog moet bijkomen. Nu de hal vijf jaar draait wijst de praktijk uit, dat er stom weg geen geld is. Dat vind ik een grote teleurstelling. Niet alleen voor mij, maar ook voor mijn medewerkers en de sport mensen, die van de hal gebruik maken. en zijn medewerkers teweeg bracht. Volgens Rob Schaap is het een com- plex var zorgen. De sporthal heeft be hoefte aan de technische uitrusting voor het derde basketballveld, en men wil materiaal kopen voor mini-basketbaill. Voor recepties, diners, conferenties etc. c^estauïant cLandgoed Qiveneqdaal rustiek gelegen in wandelbos te Heemstede. Tel.023-281555 HEEMSKERK Openbare Wer ken begint volgende week maandag met de aankleding van het Burge meester Nielenplein. Na vele jaren redetwisten tussen diverse be langengroepen gaat men nu dus be ginnen met het door de midden standers zo gewraakte kuilplan. Op het verlaagd plateau is ruimte te over voor manifestaties, of die nu door de Culturele Groep Heemskerk worden georganiseerd of dat de fanfare St. Cae- cila voor een optreden aantreedt maakt in wezen niet uit. Zelfs een poppenkast voorstellling past uitstekend in het pleinkarakter. Alom tevredenheid dus, maar bedrijfs leider Schaap zit toch nog wel tegen een paar feiten aan te hikken, die hem en de bestuursleden van de Stichting Sporthal erg hoog zitten. Rozegeur en maneschijn is het ook in de sporthal niet. Rob Schaap: „Dat alles neemt niet weg, dat. we ons kritisch opstellen, en naar mijn inzicht zeer terecht enons afvragen waarom broodnodige voorzie ningen er niet zijn. De sportbonden gaan eisen stellen aan het technisch materiaal van een sporthal, de sanitaire voorzie ningen, de speelvelden, enzovoorts. Bas ketball bijvoorbeeld heeft een elektro nisch scorebord nodig om moeilijkheden te voorkomen. De stand van een basket- ballwedstrijd wordt nu met klappertjes aan publiek en spelers bekend gemaakt. De coaches gebruiken stopwatches om de tijd in de gaten te houden.. Wil de sporthal Beverwijk in de toekomst nog steeds bij ven meedraaien in de nationale topsport, dan zal dat scorebord er dienen te komen. Zeer beslist. Ook het zaal voetbal vraagt om een dergelijk bord”. Terwijl de gemeente aan de ene kant de hand op de knip houdt geeft men de Stichting Sporthal wel vijftienduizend gulden voor de evenementenpot. Rob Schaap: „Dat heeft mij wel ver baasd. Met die pot kunnen we grote evenementen naar Beverwijk trekken. VELSEN. Uit de Kalverstraat in IJmuiden is een auto gestolen die voor de deur van de garage daar stond geparkeerd. De auto is van merk Datsun, type 129 E. De auto is oranje gekleurd, met een zwart dak Het 'twee-deurs mo del heeft zwarte kunstleren bekleding. Kenteken van de gestolen wagen: 75- FE-11. De Europese biljartkampioenschappen kostten ons zesduizend gulden, maar dat kampioenschap heeft heel wat meer geld in het potje gebracht dan er uit is ge gaan. Oké. Dat vinden we machtig mooi. Bedrijfsleider Schaap koestert nog al tijd de hoop, dat de gemeente en de raad gaan inzien, dat de wensen van de mensen, die dagelijks in de sporthal werken nog zo gek niet zijn. „Ala, het kost een bom duiten. Maar geef mij eens het alternatief. De gemeente weet best dat ik vaak op die noodzakelijke voor zieningen zit te hameren. Geld, hè. Dat is het struikelblok”. PROGRAMMA Het zaterdagprogram ziet er als volgt uit: 11 uur opening; 12.30 uur rondgang Tamboer- en Trompetterkorps Beverwijk; 13.30-16.30 uur schaaksimultaan Pat Mat; 13.30 uur optreden bejaardenkoor Hu- manitas; 14 uur dia-lezing van de vere niging voor Liefhebbers van cactussen en vetplanten „Succulenta”; 14.30 uur Het burgemeester Nielenplein krijgt een verlaagd niveau van ongeveer 80 centimeter. Rond het met sierbestrating uitgevoerde plein konien een 20-tal pla tanen, talrijke heesterbakken, houten banken, trapjes, verlichtingsarmaturen en bloembakken. Het plein is dus weel derig in het groen gezet. Het voordeel hiervan is, dat het publiek, dat over het plein wandelt of op een der banken van de vermoeienissen wil bekomen eigenlijk in het besloten karakter van het plein wordt opgenomen: afgegrendeld van het verkeer in de Deutzstraat en de Van Renessestraat. vereniging „Wijk aan Duin”; 14 filmvertoning IJmond dubbel Acht; 14.15 uur optreden „William B. Jacket and Friends” onder auspiciën van de Stich ting Jazz Beverwijk en 16 uur sluiting. Rob Schaap: „Ook het restaurant eist onze aandacht op. Tijdens de bouw zijn voorzieningen weggelaten, die beslist aanwezig moesten zijn. Zoals een goed uitgerust restaurant bijvoorbeeld. Er is nu maar wat in elkaar geknutseld. De praktijk wijst uit, dat het restaurant door ach' verenigingen wordt gebruikt als clubhuis, omdat ze niets, anders heb ben. Er worden hier clubavonden gehou den. Alles oké, maar geef die mensen dan een behoorlijk home. Om het res taurant opnieuw aan te kleden en een kleine verbouwing toe te passen is onge veer een ton nodig.Ja, zeggen raadsleden dan, dat wordt te duur. Onzin. Acht- clubhuizen voor acht vereniginen kosten veel meer. Bovendien heeft de sport in de hal last van het restaurant en heeft het restaurant last van de sport. Maak een goed restaurant, van waaruit het publiek, dat zo nodig in het restaurant wil zitten en met een biertje in de hand een wedstrijd wil zien, direct het speel veld kan zien. Breng op de plaats van de huidige balustrade een glazen wand aan, trek het hoge muurtje naar achte ren door en je hebt een schitterend restaurantje. Maak alles geluiddicht en iedereen is tevreden. ■M- nigingsmanif estate gehoor gegeven. Naast de presentatie via de informa tiestands werden de verenigingen ook in de gelegenheid gesteld, zich anderszins aan het publiek te tonen. Van deze mogelijkheid werd door de deelnemende groepen op zo’n grote schaal gebruik gemaakt, dat buurthuis „Wijk aan Duin er een compleet programma mee kon vullen. saI openbare repetitie Katholieke Toneel- stichting „Kunst door Oefening”; 15 uur optreden volksdansvereniging „De Schans”, 15.30 uur dia-lezing door de aquariumsociëteit „Tropica”; 16 uur filmvertoning „IJmond dubbel acht”; 16.30 uur uitvoering door de Beverwijkse Harmonie Kapel en om 17 uur sluiting. Ook zondag spreiden de deelnemende verenigingen grote activiteit ten toon. Na de opening om 10.30 uur verzorgen „Animo” (11 uur) en „Zanglust” (11.30 uur) twee koffieconcerten. Vervolgens wordt het programma voortgezet met om 12.15 uur openbare repetitie KDO; 12.45 uur harpspel door leerlingen van de Stedelijke Muziekschool; 13-16 uur schaaksimultaan Weenink; 13 uur optre den boerenkapel met majorettes; 13.30 uur dia-lezing door „Tropica” en „Suc culenta”; 13.45 uur optreden volksdans- A.' Na een inleiding van voorzitster me vrouw Althof belichtte mevrouw Van Hamm het ontstaan en de werkwijze van de Verenigde Naties. Binnen de VN, aldus mevrouw Van Hamm, houdt een werkgroep zich al vijfentwintig jaar bezig met de rechten van de vrouw. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum- werd besloten een „Jaar van de Vrouw” uit te roepen om internationale bekendheid aan het streven van de werkgroep te geven. Hoewel alle landen de verklaring over de „rechten van de mens” hebben onder tekend. wil dit nog niet zeggen dat deze verklaring overal in praktijk wordt ge bracht. Vooral aan de positie van de vrouw schort nog veel, ook in Nederland Dat de activiteiten rond „Het Jaar van de Vrouw” in Nederland zo laat op gang zijn gekomen, noemde mevrouw Van Hamm een jammerlijke zaak. Van de mogelijkheid om vragen te stellen, werd door de aanwezigen een druk gebruik gemaakt. Het organiseren de Algemeen Vrouwencomité, dat zich door middel van de lezing over „De Vrouw in de Verenigde Naties”, voor de tweede maal aan de bevolking van Be verwijk en Heemskerk presenteerde, be toonde zich bijzonder verheugd over de grote belangstelling die er voor de bij eenkomst bestond. u nummMIMSK?r Tl or

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9