Carillonklanken PvdA-leden voorgelicht over de energie-problematiek Internationaal voetballen met VVB 1983 buiten spel F briu’iixim”! LbC isJ JL? Eurocontrol na HAARCENTRUM SIKKENK NATIONALE VOORJAARSSHOW 75 I de beste toupet ter wereld 2 weken op proef der klei juwelier desiree verlovin mTssleilsEsBF’ dan wil je (als vrouw) geen ander meer. S9?5 195?5- Doen: bril van bril”inn” I Klassejustitie Vliegtuig Girodienst O de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN II 11 PLAATSELIJK NIEUWS 1 8 19 7 5 V R IJ D A G APRIL DA F-VOLVO NAM DAF-VOLVO NAM DAF Haarlem IJmuiden O obe 1 zoveel vingers zoveel ringen GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN? VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden I I I I I I I I I I I I van der klei-juwelier-breestraat2-6-beverwyk-tel 23072 I I I I I I I I I I I I r o bril Van(nietvanbririnn”) ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) SBWK LEZERS J.J. KRAMER, Bloemendaal. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) RESTAURANT Medische verzorging 1 VELSEN-IJMUIDEN HEEMSKERK (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) LEIDSEVAART 592 TROMPSTRAAT 9-11 TEL 24.81.41 TEL. 1.18.48 (ADVERTENTIE) I I Christian Dior waar u zelf kiest en vakkundig wordt geholpen I I voor heren Damesbril in multi-colour Showrooms geopend iedere werkdag 9-18 uur. Iedere bezoeker ontvangt een voorjaarspresentje! WAGENWEG 84 HAARLEM - TELEFOON 023 - 32 58 83 Ook damespruiken met skintop en ventilerend montuur 99 gulden van de tometn reniginj Naschrift redactie: Rijden onder invloed van sterke drank is zowel bij laag- als hooggeplaatste personen te laken en wij kennen in ons Herenbril, laag model in fijne uitvoering komma achter een getal tnet een paar nullen voor een of andere uitgedachte belasting, portoheffing, partij enzovoorts. Een bankrekening lijkt mij daarom maar beter. LANGE NIEUWSTRAAT 185 NOORD ARCADE - tel. 13899. uur M. Als u niet meer .r> haarstukken of haarinstituten gelooft, kunnen wij dat best begrijpen. Toch bestaat er een ideale oplossing voor uw kop zorgen Een toupet op huidbasis. U kunt zich daar zelf van overtuigen door 2 weken lang zo’n toupet te dragen. Wanneer u dan beslist om de toupet te kopen, Rost u dat slechts 495 gulden. Maak eens vrijblijvend een afspr. Damesbril in zeer bijzondere vormgeving van Christian Dior De WB-voetballers gaan zelf op 16 mei per bus naar Denemarken. De da mes gaan ook mee, om te voetballen tegen de Deense voetbalvrouwen. Op 20 mei komen de VVB-ers weer terug. .Het is voor mij onbegrijpelijk, dat bij de besprekingen over aan te schaffen vliegtuigen voor onze krijgsmacht uiter mate veel aandacht besteed wordt aan de economische gevolgen (werkgelegen heid enzovoorts). Belangrijker zijn in de eerste plaats kwaliteit, veiligheid, en de geschiktheid tot het uitvoeren van zo veel mogelijk verschillende taken. Het is misdadig de soldaat met onvoldoende gereedschap in het vuur te sturen. In de tweede plaats is belangrijker de moge lijkheid, gedurende een oorlog vliegtui gen en onderdelen aan te vullen. Onder grondse fabrieken in West-Europa zou den misschien aan deze eis kunnen vol doen. Anders zal men een Amerikaans toestel moeten kiezen. Het feit, dat Amerika West-Europa, dus ook Neder land, in de laatste Wereldoorlog gered heeft, pleit nog meer voor de keuze van een Amerikaans toestel IR. D. VAN DER SLEESEN, Aerdenhout VELSEN. Het programma dat door beiaardier H. de Ligt op zaterdag 19 april van 1617 uur op het stadhuisca rillon van Velsen ten gehore zal worden gebracht, luidt als volgt: De verkeersleiders uit Beek stellen zich op het standpunt dat Eurocontrol een dermate geavanceerd systeem is, zo als hun ook telkens wordt verzekerd door bezoekers uit de VS, Japan en elders, dat het een enorme verspilling zou zijn als het na 1983 niet zou worden voortgezet. Bovendien vrezen zij dat zij op straat komente staan. (Van een medewerker) VELSEN-NOORD Voetbalvereniging VVB zal in mei, via de Euro-Sportkring, twee internationale ontmoetingen hebben. Begin mei komt de Duitse voetbalclub T.V.S. Elmlohe met 42 man naar Velsen, terwijl VVB op 16 mei naar Gillelelje in Denemarken gaat. De heer Oele merkte op zich jaren met het energieprobleem te hebben bezigge houden. Hij noemde enkele belangrijke elementen als veilige voorziening, harmo- Toen indertijd de heer Smallenbroek, minister van Binnenlandse Zaken, een stilstaande auto aanreed en voor de kantonrechter moest verschijnen 30 boete), was dat voor hem een reden als minister af te treden. Uit het feit, dat hij later toch als lid van de Raad van State werd benoemd, blijkt dat deze integere verzetsman onder meer om deze houding werd gewaardeerd. Toen minis ter Beerman uit België een slof sigaret ten teveel meenam was het kamerlid Den Uyl, drie naar het spreekgestoelte snelde en op luide toon Beermans ont slag eiste. Nu hij minister-president is, tolereert hij, dat minister Lubbers niet nuchter op dat ogenblik een verkeerspaal omrijdt en dat minister Pronk, de recidivist hij heeft al eens een week gezeten wegens dit feit eenvoudig in zijn functie aanblijft. De 2000 boete is een lachertje, want dat kan iemand met zo’n salaris gemakkelijk betalen en de intrekking van het rijbe wijs heeft geen enkele zin, want de dienstauto met chauffeur staat altijd ter beschikking. Als het een ander, minder hooggeplaatst persoon geweest was, dan was er zeker drie weken onvoorwaarde lijke hechtenis geëist. J P ERIKS,Driehuis. (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL. Nederland heeft vrij wel zeker geen behoefte aan verlenging van de Eurocontrol-overeenkomst, die thans tot 1983 voorziet in de begeleiding van het burgerluchtverkeer boven 20.000 voet. Van het luchtverkeer boven Ne derland verplaatst 80 procent zich bene den de 20.000 voet. Eurocontrol kost Ne derland per jaar 20 miljoen gulden- Vanaf 1978 zal Eurocontrol bovendien voor Nederland overbodig worden door het verbeterde systeem van verkeersbe- geleiding vanaf Schiphol (Sarp-2) dat dan in gebruik kan worden genomen rechtsbestel sancties hierop in de We genverkeerswet. Zolang een gepleegd strafbaar feit geen enkele relatie heeft met iemands beroep is een maatschappe lijke sanctie hierop zoals ontslag, een overbodige reactie, ja, een dubbele straf voor iemand. Wat de straf betreft die minister Pronk is opgelegd: wie regelmatig de rechtbankverslagen in deze krant leest moet weten dat ieder strafbaar feit op zijn eigen merities beoordeeld wordt en tegen de achtergrond van iedere indivi duele verdachte wordt bezien. Bij de beoordeling van het misdrijf van art. 26, het rijden onder invloed, speelt onder andere de hoogte van het promillage hierin een belangrijke rol. Een geldboete is, ook voor„minder hooggeplaatste per sonen” bij overtreding van dit artikel bepaald geen uitzondering. Nederlands vertrek uit Eurocontrol heeft grote ongerustheid veroorzaakt in het Eurocontrol-vluchtleidingscentrum in Beek (Limburg) dat hoog-gekwalifi- ceerd werl» biedt aan 420 als Europese ambtenaren bezoldigde functionarissen. Onder hen bevinden zich 250 Nederlan ders, de anderen zijn in hoofdzaak Duit sers en Belgen. In de Tweede Kamer zijn hierover inmiddels schriftelijke vra gen gesteld. VELSEN-NOORD. In het buurt centrum „De Mei”, in Velscn-Noord heeft donderdagavond de heer C. Oele, burgemeester van Delft, oudlid van de tweede Kamer en deskundige op het gebied van de energie over dit onderwerp voor een flink aantal leden van de Partij van de Arbeid uit de IJmond een uitvoerige inleiding gehouden over dit onderwerp. De heer E. Sanders, die de bijeenkomst leidde, gewaagde van het feit dat men elke dag met het onder werp energie wordt geconfronteerd. Dit is niet van vandaag of gisteren maar reeds het geval bij de eeuwwisseling toen turfsteken werd gevolgd door kolen ontginning en later winnen van aard gas. Thans is er sprake van uranium- winning wat tot kernenergie heeft geleid met mogelijk fatale gevolgen van dien. Ga maar passen bij: jeansjwisg BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt, Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdag morgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J- D. Reddingius, Prinsesse- laan 5, Beverwijk, tel. 25551. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door G. K. Fier stra, Wijkerstraatweg 194, Velsen- Noord, tel. 24987. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Gul- demond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijl- mans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door M. ten Harmsen van de Beek, Lessestraat 1, Heemskerk, tel. 33365. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed- 1. Trumpet voluntary, Jer. Clarke, 2. a. Early one morning, b. There is* a tavern in the town, c. Good-night, La dies, 3. Intermezzo I, Leen ’t Hart, 4. Sonatine I, G. Ph. Telemann, a. Cantabi le, b. Allegro, c. Grave, d. Vivace, 5. Improvisatie H. de Ligt, 6. a. Rondeau (Le réveil) Francois Couperin, b. Rondeau (Le coucou) Claude Daquin, 7. Intermez zo IV Leen ’t Hart, 8. a. Bethena (a concert waltz), Scot Joplin, b. The en tertainer (a ragtie two-step) Scot Jo plin, 9. Preludium quasi una fantasia Jef van Hoof. Hoe vaak doet u zoiets per jaar? Voortreffelijk dineren, puderwets-atjent, rustig en wèg van het alledaagse. Hoe vaak geniet u van waarachtige gastronomie? Voor f 27,50 p.c. wordt een gastronomisch menu geserveerd. Bel: 023-263600 en uw tafel is gereserveerd. doen! nische ontwikkeling en goedkoop pro duct. Amerika tracht de energiebronnen in eigen omgeving te vinden met een veilige voorziening, lage prijs en deze zo laag mogelijk te houden in verband met maatschappelijke gevolgen zoals on der andere de milieuvervuiling. De energiepolitiek mag de omgeving geen geweld aan doen, waarbij een nieuwe eis is dat zij, ecologisch aanpasbaar moet zijn met een goede internationale ar beidsverdeling. Binnen de internationale energievraagstukken kan Nederland zich geen monopolie veroorloven om niet buiten de orde van de ontwikkeling in de wereld te vallen. Men kan niet door gaan de groei van de energievoorraden uit te putten. Hiervoor is een omschake ling naar zuiniger gebruik noodzakelijk. Voor ons land is dit vraagstuk van extra gewicht. Zwitserland met weinig zware industrie en goede voorzieningen werd ten voorbeeld gesteld aan ons land met zijn zware industrieën, zowel op staal- als petrochemisch gebied, die in de loop van de tijd zijn opgebouwd en daardoor wel vaart verschaft. De vraag rees dus-welke kant ons land dan op moet. De heer Oele stelde dat ons land geen oude schoenen kan weggooien met zijn comparatieve voordelen, wat ook in de door de rege ring uit te brengen energienota wordt uitgesproken. Deze nota verwijst naar het feit met het aardgas in onze bodem en de olie de middenlange termijn te moeten kunnen doorgaan omdat na 1990 het eind van het huishoudelijk gebruik van deze energiebronnen in zicht zal zijn. Ten aanzien van de gaslevering naar het buitenland dient Nederland geen al te benauwde politiek te voeren teneinde een zeer kwetsbare economie te voorko men. Om gas uit kolen te produceren is wegens de noodzakelijke grote installa ties en het milieu vrijwel uitgesloten en daarom is gedacht aan het stichten van kerncentrales, die compact zijn te bou wen maar een zeer ingewikkeld pro bleem geven om deze goed en veilig te bouwen. De veiligheidsvoorzieningen die nen met de grootste omzichtigheid te worden toegepast. Kernenergie is ech ter ook een psychologisch probleem. Nu die militair beheerst wordt met een uiterste mate van veiligheid geeft dit al veel argwaan welke voor de toekomst maar zal toenemen als deze veiligheid niet- internationaal wordt gewaarborgd. Met de oliecrisis is de orde in de wereld- verhoudingen tamelijk verstoord maar met een beroep op goede wil kunnen de rijke landen door met een stukje wel vaart terug te willen gaan, steun geven aan de arme landen en bijdragen tot een meer vreedzame politiek in de wereld- verhoudingen. Een nog uitgebreide dis cussie besloot deze avond. Als officiële afsluiting van het voet balseizoen houdt de vereniging op 5 mei haar traditionele familiedag op het sportcomplex Koningsveld. Daar kunnen de dames aan de vierkamp meedoen en de jeugd en heren aan een zevenkamp. De heren en jeugd zullen strijden in ondermeer hardlopen, doelschieten, in werpen en baldribbelen, terwijl de da mes hun krachten kunnen meten in hardloop- en autopedwedstrijden. M- Bot, Ligusterhof 18, Beverwijk, tel. 24161; vrij: mevrouw J. H. M. Krui- denberg-van Saaze. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging: maandag'Hot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545. Spreekuren bejaardenhulp: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 23180 en 20545. Stichting voor Maatschappelijke - Dienstverlening in Midden-Kennemer- iand. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Bever wijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Bever wijk, tel. 26177. Deze week hebben zij een gesprek gehad met mr. H. Raben, directeur- generaal van de Rijksluchtvaartdienst en op het ogenblik ook voorzitter van het Eurocontrol-overlegorgaan, dat bestaat uit afgevaardigden van de zes betrokken verkeersministeries. Bij de girodienst kunnen derden over het tegoed van anderen zonder meer beschikken, hetgeen blijkt niet alleen uit recente persberichten maar ook uit het volgende. Een zogenoemde incasso-over- schrijving op grond van een daartoe ver strekte machtiging kan binnen zeven da gen worden geweigerd, indien men om enige reden alsnog niet instemt met de afschrijving van het bedrag. Deze termijn gelrt ook als er nimmer een machtiging is getekend; alsof men ooit zo ’n afschrijving zou accepteren, die uiteindelijk dan een fout van de giro dienst is. In mijn geval werd wel een bedrag zonder enige machtiging, dus on rechtmatig, als incasso afgeschreven en pas na twee maanden teruggeboekt als „door u geweigerde incasso-overschrij- ving” zonder verontschuldiging voor de gemaakte blunder. In die periode ver school men zich na een maand eerst achter de „zeven dagen”, ondanks mijn tijdige gegevens en verwees men mij naar de „begunstigde”. Twee weken later werd mijn betrokken dagafschrift opge vraagd, omdat blijkbaar de juiste admi nistratie hoe onvoorstelbaar niet be schikbaar was.Nu was het nog een bedrag van 33,90, maar straks staat de SANTPOORT Arts, J. C. van der Sar, Hoofdstraat 268, telefoon 378570. Apotheek, Schoterbos, Apotheek, Rijksstraatweg 19, Haarlem, telefoon 250155. Een nieuw model van gj QQ Artsen: Van zaterdag 10 tot zondag 24 uur, kan men via dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoen de huisarts men zich dient te wenden. Voor 10 uur raadplege men nog zijn eigen huisarts Apotheek, van vrijdag 17.30 uur af Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, telefoon 14229. Tandarts: Zaterdag en zondag alleen voor spoedeisende gevallen van 17 tot 18.30 uur. H. J. Bonhof, Tesselschade- plein 14, Driehuis, telefoon 10400. Wijkverpleegsters Groene Kruis: Zus ter M. van der Meulen, Bramenvlak 32, telefoon 14378. Dierenarts: G. Verhagen, Delftlaan 263, Haarlem, telefoon 263070. Wijkverpleging „Wit Gele Kruis”, in lichtingen over weekenddiensten on der telefoonnummer 15645. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en bejaardenhulp, Velserduin- weg 52, Dagelijks van 9 tot 10 uur. Telefoon 02550-11830. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening aan bejaarden, Abelenstraat 1, IJmuiden. Elke dag spreekuur van 9 tot 10 uur. Telefoon 02550-12464. Spreekuur van 9 tot 10 uur. Telefoon 02550-12464. Spreekuren van het ge meentelijk sociaal adviesbureau van IJmuiden. Elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum Moerbergplantsoen 22, voor Velsen- Noord elke dinsdagmorgen van 11 tot 12 uur in het buurtcentrum „De Mei”, Geelvinckstraat 28, Santpoort, elke dinsdagmiddag van 14 tot 17 uur in het gebouw „De Haven”, Schipbroe- kerweg 6, Santpoort-Noord. Voor IJ- muiden-Oost, elke dinsdagmiddag van 16-17 uur in het gebouw „De Abeel”, Abelenstraat 1. Verder volgens afspraak met de sociale dienst. Telefoon 191124 toestel 46. Gezinsverzorging en bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leid sters. Maandag tot en met vrijdag 9- 10 uur wijkgebouw Andromedastraat 3, telefoon 02550-13936. Algemene Hulpdienst Velsen, Maandag tot en met 'vrijdag van 9-11 uur. Telefoon 02550-18888. Do Duitse gasten komen op donderdag 1 mei in Velsen aan. Na ontvangst op paviljoen Koningsveld gaan zij nar de gastadressen: bij de VVB (fami lie) leden en kennissen. Vrijdag overdag maken de gasten toeristische tripjes en ’s avonds om zeven uur wordt de eerste wedstrijd gespeeld. Zaterdagmiddag om vijf uur is de tweede wedstrijd, waarna het afscheidsfeest alweer begint: ook in paviljoen Koningsveld. De gasten ver trekken weer op zondag, ’s middags om vier uur. gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 18 april 17'30 uur tot vrijdag 25 april 17.30 uur: apotheek Huisman, AYijker- straatweg 164, Velsen-Noord, tel. 23883. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 21 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Groene Kruis. Weekenddienst: zuster C. J. Schout, Laan van Blois 74, Be verwijk, tel. 24569. Gezinsverzorging en bejaardenhulp- Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Biillerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster I. de Mink, Verl. Koepellaan 3, Bloe mendaal, tel. 023t256362. (van vrijdag avond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Waarnemend: me vrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; eigen praktijk: mejuffrouw A. Artsen. Van zaterdagmorgen 10 tot zondagmorgen 9 uur: A- J. Schumacher, Jonkheer Geverslaan 21, Heemskerk, tel. 31402; van zondag morgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: R. Kloek, Rendorppark 1, Heemskerk, tel. 34555. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster M- Duin, Maerelaan 240, Heemskerk, tel. 36437. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heems kerk, tel. 32247 (zie ook onder Bever wijk. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp: Jan van Bergenstraat 50c, Heemskerk, tel. 32240, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren dinsdag van 14 tot 15 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur in De Jansheeren, Kerkweg 47, Heems kerk, tel. 35083. MN

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11