PPR-blad„Harry en Boy halen het maximale uit het kabinetsbeleid NEDERLAND ERKENT NIEUW BEWIND IN PNOM PENH Omvangrijke handel in meisjes opgerold Gezamenlijke actiegroepen Nieuwmarkt: Partijdige sfeer bij proces VVD wil grens verhogen van 14 tot 16 jaar Filmkeuring mogelijk snel van de baan Betogingen tegen neo-fascisme En feü ditfe Treinongeluk in Portugal DODE BIJ FRONTALE BOTSINC r Veroordeling van congreslid VS Zendtijdaanvragen afgewezen 2 ZATERDAG 1 9 APRIL 1975 BINNEN» EN BUITENLAND Z 99 J Gijzelingsplan Demonstratie Conally Manusama Inflatie I d' Pyromaan „Dorpsgek” DEN HAAG (ANP) „De in vloed van de PPR op het beleid van het kabinet-Den Uyl is groter dan men van twee bewindslieden de ministers Van Doorn van CRM en Trip voor Wetenschapsbeleid zou verwachten”. Dit heeft de eindre dacteur van het PPR-maandblad „PPRAK”, geschreven in een be schouwing over de PPR-invloed op het kabinet. Dodelijke rit Ambassadeur Regenwormenplaag Voldoende Cyprus „Uitzendbureau” 9 1 periode van ten minste 12 uur: 80 percent; kans (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het is vrijwel zeker dat nog dit jaar de filmkeuring voor volwasse nen zai worden afgeschaft. Het betreffende initiatief-wetsvoorstel van de Tweede- Kamerleden Voogd en mevrouw Haas-Berger, beiden PvdA, dat alleen nog een film keuring voor jeugdigen tot veertien jaar wil handhaven, is „rijp” voor openbare be handeling in het parlement. 1 1 I 1 Minister-president Den Uyl maakte dit gisteren na afloop van het kabinetsbe raad bekend. Ook liet hij weten dat de 10.05 5.11 uur uur 22.56 18.08 23 22 14 16 13 20 20 19 11 11 19 18 14 22 22 20 uur uur uur uur uur uur uur uur o 0 0 0 0 0 0 0 0 o o 0.1 0.1 o o o daden, omdat de gevolmachtigd minister van Suriname (ook lid van de ministerraad) nog moest wachten op instructies vanuit Paramaribo. Inmiddels is bekend ge worden dat de Surinaamse regering akkoord gaat met de beslissing uit Den Haag. dent Thieu het land zou verlaten, dient hij in Saigon te blijven om de Neder landse regering op de hoogte te houden van de ontwikkelingen daar. „De snelrechter veegde met zijn uit spraken alle getuigenverklaringen a de charge van tafel en wij verwachten van de behandeling van meer dan 135 aan klachten tegen het politie-optreden dan ook een even grote mate van partijdig heid. Zij, die met het geweld zijn begon nen, stonden niet terecht en weten zich in hun gewelddadig optreden nu gewet- Op de weg Arnhem-Apeldoorn, bij de afslag Loenen is gistermiddag een personenauto frontaal in botsing ge komen met een andere personenauto. De bestuurder kwam om het leven. Op de foto de totaal vernielde wagen „Het beleid met betrekking tot defensie en buitenlandse politiek van deze rege ring loopt door gebrek aan eigen initia tief tegenover de Verenigde Staten en de andere Westeuropese landen voor pro gressief Nederland voortdurend op een diepe teleurstelling uit”. Kees Waagmeester schreef in zijn be schouwing over de PPR-invloed op het kabinet: „De invloed op het defensiebe leid is gering. Trip heeft zich op Vrede- ling na binnen de ministerraad wel het meest verdiept in Defensie, maar hier krijgt de PPR duidelijk de PvdA niet mee. Wat de defensie betreft is de PPR dan ook in de oppositie.” Hoofdofficier van Justitie in Arnhem mr. A. W. Holsteijn heeft meegedeeld dat nu vrijwel alle verdachten, die be trokken zijn geweest bij het plan om koningin Juliana te gijzelen, achter slot en grendel zitten. In totaal zijn nu 18 Zuidmolukkers gearresteerd, van wie de laatste vier donderdag in Opheusden. „Een klein stukje van het kopbrein” aldus de officier, loopt vermoedelijk nog vrij rond. Het Buitenlandse Arbeiders Comité in Rotterdam houdt vandaag op de Cool- singel en demonstratie tegen „de rege ling van de regering voor de illegale gastarbeiders, uitwijzingen, razzia’s en mishandeling door de politie.” John Conally, de Amerikaanse oud- minister van financiën uit de regering- Nixon, die donderdag is vrijgesproken van corruptie, heeft verklaard van plan te zijn weer in de politiek terug te gaan. Ir. Manusama heeft gisteren verklaard teleurgesteld te zijn over de uitspraak van de president van de Haagse recht bank in het kort geding over het niet- verlenen van een vergunning voor een protestoptocht van Zuidmolukkers door de residentie. „Mijn eigen mensen niet in bedwang kunnen houden? Dat zal moe ten blijken”, aldus ir. Manusama. Vol gens hem lag de bezorgdheid bij de pers en niet bij de Badan Persatoean. In Engeland is de inflatie boven de twintig percent gekomen. Blijkens de jongste cijfers van het Britse ministerie van Arbeid zijn de detailhandelsprijzen in het afgelopen jaar met 21,2 percent gestegen. Tot en met februari bedroeg de inflatie op jaarbasis 19,9. o ozo ozo o ozo no zo o ozo o z windstil windstil ozo wzw ozo o no zw ono ozo nnw windstil zo o windstil windstil ozo ono o zzw ozo wnw no z n ono w n n windstil no k t e i s c onbew. onbew. h. bew. zw. bew. 1. bew. geh. bew. 1. bew. zw. bew. zw. bew. 1. bew. zw. bew. zw. bew. 1. bew. 1. bew. regen 1. bew. onbew. zw. bew. onbew. onbew. 1. bew. h. bew. 1. bew. regen zw. bew. motregen geh. bew. onbew. onbew. h. bew. 1. bew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. 1. bew. onbew. geh bew. motregen h. bew. onbew. 1. bew. t S C c 17 16 16 14 17 13 18 15 16 17 14 19 19 12 18 19 17 19 10 17 8 16 21 16 17 0.3 0.6 2 2 5 0.3 1 0.3 0 2 0 Ox 0 0 0.2 2 0 0 0 0 0 0.1 0 3 1 Het ziet er naar uit dat in Hilversum een pyromaan aan het werk is. In de afgelopen twee weken is er brand ge sticht in een Turks koffiehuis en een trefcentrum voor Spaanse gastarbeiders. Gistermiddag brak er brand uit in de fietsenloods van de Wereldomroep. De politie beschikt over een vrij nauwkeu rig signalement van de vermoedelijke dader. hij leidt een gigantisch departement.” Volgens Waagmeester hebben zowel Van Doorn als Trip binnen het kabinet door hun kennis van zaken en door hun persoonlijkheid gezag.” In opdracht van het in februari jongst leden gehouden PPR-congres heeft het partijbestuur ten behoeve van het ko mend congres alleen maar het kabinets beleid getoetst aan „Keerpunt ’72”. Het kwam niet toe aan de gevraagde toetsing van fractiebeleid en het eigen PPR- program, gezien het gebrek aan tijd. Het verslag van de toetsing is uitvoe rig en beslaat zeven pagina’s tijdschrift- formaat. De algemene conclusie luidt: LISSABON (AP). De sneltrein van Oporto naar Lissabon is vandaaag op 45 kilometer afstand van Lissabon ingere den op het achterste deel van een ande re passagierstrein. Hierbij zijn drie men sen waaronder de bestuurder van de sneltrein, om het leven gekomen, en 60 gewond. Zon op Maan op ZWOLLE (ANP). De Zwolse politie heeft in samenwerking met de districts recherche van de rijkspolitie te Leeu warden een omvangrijke handel in meisjes aan het licht gebracht. De meis jes werden in Duitsland geronseld en in Zwolle, Ommen, De Wijk, Oldeberkoop, Midlum en Luxwoude tegen hun wil als prostituee ingezet. Vast staat dat een 13- jarige en een 16-jarige uit de omgeving van Bremen het slachtoffer van deze praktijken zijn geworden. In totaal zijn vijf aanhoudingen verricht. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Nederlandse regering heeft gis teren besloten het nieuwe bewind in de Cabodjaanse hoofdstad Pnom Penh te erkennen. Het besluit van de ministeraad is echter nog niet omgezet in diplomatieke Nederlandse zaakgelastigde in Saigon de Opdracht heeft gekregen op zijn plaats te blijven. Als de Zuidvietnamese presi- Cambodjaanse kringen in Peking heb ben gisteren berichten ontkend als zou de bevolking van Pnom Penh op bevel van de Rode Khmer en masse worden geëvacueerd, zo- meldde het Joeogoslavi- sche persbureau Tanjoeg vanuit de Chi nese hoofdstad. De zegslieden deelden Tanjoeg mee: „Deze berichten van enkele buitenlandse persbureaus zijn niet waar, aangezien er in de Cambodjaanse hoofdstad orde en rust heerst. De bevolking verleent steun aan de bevrijders en geeft uiting aan zijn vreugde.” 28-jarige semi-arts gaf toe een steen naar een agent te hebben geworpen. Ze zei door de gebeurtenissen in de Nieuw markt overstuur te zijn geraakt. Zij had in een opwelling een steen gegooid, toen ze zag hoe twee agenten „iemand in elkaar sloegen”. „De processen voltrokken zich in een sfeer van partijdigheid en insinuaties van de kant van politierechter mr. G. H. Nomes en wij menen dat de uitspraken meer gebaseerd zijn op politieke motie ven dan feiten en erop zijn gericht het verzet van de buurtgroepen te breken. Hierdoor krijgt het gewelddadig optre den van de politie op 24 maart het fiat van de justitie.” Volgens de bewindsman kan de Con sumentenbond, die vooral voorlichting van meei praktische aard wil geven, niet beschouwd worden als een stroming met een culturele, godsdienstige of gees telijke doelstelling als bedoeld in art. 19 van de Omroepwet. ve fracties voor een meerderheid in de Kamer zou kunnen zorgen, staat in gro te trekken positief tegenover het ont- werp-Voogd. Alleen zullen zij de keu- ringsleeftijd voor jeugdigen willen ver hogen van 14 naar 16 jaar. Een dergelij ke verhoging zou voor de progressieven geen halszaak zijn. „De kwestie van de erotiek in de film moet volledig vrij worden gelaten Maar met de toelating van jeugdigen bij films waar geweld en sadisme een hoofdrol spelen en de menselijke waardigheid wordt aangetast, hebben wjj moeite”, aldus Wiegel. (Van onze redacteur in Rome) ROME. Twee manifestaties van nog grotere omvang dan verwacht was heb ben in Rome het vervolg gevormd op de bloedige incidenten van woensdag en donderdag in Milaan. Tachtigduizend jongeren hielden een betoging tegen het neo-fascisme in de loop van gisteroch tend, voorafgegaan door een urenlange optocht door het centrum van Rome, die het verkeer in een chaos veranderde. Nog meer mensen waren op de been bij de Porta San Paolo, later op de dag, waar een meer algemene betoging tegen de ondermijning van het gezag werd gehouden. AMSTERDAM (ANP). De geza menlijke actiegroepen Nieuwmarkt heb ben de vonnissen van de politierechter over acht demonstranten gisteravond „een trap in de rug van de actiegroepen en een extra straf voor de buurt” ge noemd. WASHINGTON (Reuter). Een lid van het Amerikaanse huis van Afge vaardigden, de republikein George Han sen uit Idaho, is gisteren tot twee maan den gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij geen juiste opgave had gedaan van de inkomsten en uitgaven inzake zijn campagne voor de voorverkiezingen in Idaho in augustus van het vorige jaar. Mevrouw Liesbeth den Uyl heeft de heer K. Mersmans per brief haar ver ontschuldigingen aangeboden voor het feit dat zij hem enige weken geleden tijdens een PvdA-bijeenkomst in Gouda een dorpsgek heeft genoemd. Mersmans, die de brief van mevrouw Den Uyl zeer koel vindt, wil er nog even over naden ken of hij de klacht die hij tegen haar heeft ingediend wel zal intrekken. Sarin Tsjaak, minister van Buiten landse Zaken van de nieuwe regering in Cambodja (Grunc) heeft in Dahomey verklaard: „Onze overwinning heeft ons 700.000 doden en 400.000 verminkten ge kost. Meer dan twee miljoen mensen zijn dakloos geworden.” De minister prees Dahomey en de andere landen van de derde wereld voor de steun die zij aan het volk van Cambodja hebben verleend. Voorwaarde voor toelating door deze zeer omstreden, maar geheel onafhanke lijk van de overheid werkende commis sie is nu nog, dat een film niet in strijd mag zijn met de goede zeden of de openbare orde. Negatieve beslissingen op grond van deze erg rekbare en nogal abstracte voorwaarden zijn de laatste jaren menigmaal aanleiding geweest voor filmverhuurders om tegen do keu ringscommissie een kort geding aan te spannen. In het algemeen wordt de commissie ondeskundigheid, bevoogding en inconsequentie verweten en wordt zij als een verouderd apparaat beschouwd dat niet meer in de huidige opvat'mgen ten aanzien van een praktische zedelijk- heidswetgeving past. Het brein achter de meisjeshandel is een 40-jarige Duitser van wie uit het onderzoek bleek dat hij de kinderen uitbuitte, onder bedreiging zelf gebruikte en ze van sex-shop naar sexboerderij sleepte waar de meisjes soms vrijwel dag en nacht hun diensten moesten Een bejaard echtpaar werd verleden jaar op slag gedood toen een 17-jarige jongen in Leiden, die een auto had weggenomen, met enoïm hoge snelheden door de Leidse binnenstad reed, de macht over het stuur kwijtraakte en het trottoir opreed. De Haagse rechtbank veroordeelde de jongen gisteren tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en voorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar en ontzeg ging van de rijbevoegdheid gedurende drie jaar. Op Schiphol is gistermiddag de nieuwe Marokkaanse ambassadeur in ons land, de heer Abderrazak Mekouar, aangeko men. Hij is de eerste ambassadeur van Marokko die in ons land resideert. De vorige ambassadeurs hadden hun stand plaats in Brussel. Het voorstel, dat aanvankelijk in 1970 werd ingediend door drs. Voogd en het toenmalige kamerlid Visser (D’66). was een antwoord op een regeringswetsont- werp van het kabinet-De Jong. Dat ont werp wilde afschaffing van de verplich te keuring, behalve voor jeugdigen. Hierbij werd de mogelijkheid opengela ten dat films wegens bescherming van goede zeden of gezondheid niet toelaat baar zouden worden verklaard voor per sonen onder de 14 of 18 jaar. In plaats van een verplichte keuring zou een vrij willige keuring moeten komen. De kabinetten van De Jong en Bies heuvel, eri ook de huidige regering, heb ben echter zo lang gewacht met het doen verschijnen van de Memorie van Antwoord op het reeds in 1971 uitge brachte voorlopige verslag van de Ka mer (het is nog altijd niet gebeurd), dat de bijzondere kamercommissie, onder voorzitterschap van de VVD’er Wiegel, die zich bezighoudt met het vraagstuk van de filmkeuring, onlangs besloten heeft het wetsontwerp van drs. Voogd afzonderlijk te behandelen. Volgende week wordt een laatste „in- breng”-vergadering gehouden en over Grote delen van Noord-Duitsland gaan gebukt onder een regenwormenplaag. Honderdduizenden van deze diertjes kruipen in de ochtenduren over de trot toirs, waar vroege wandelaars over ze uitglijden. Er is nog geen verklaring voor de plaag gevonden. De subfaculteit der Sociale Geografie van de universiteit van Amsterdam heeft het college van bestuur opdracht gegeven 90 eerstejaars studenten alsnog een tentamen af te nemen. Dit had op 14 april moeten gebeuren, maar toen de studenten de tentamenzaal in kwamen, bleken de vragen niet te zijn opgesteld. De subfaculteitsraad besloot iedereen toen maar een voldoende te geven. Of het initiatief-wetsontwerp-Voogd geheel zonder kleerscheuren de eind streep zal halen, moet worden betwij feld. Vooral van confessionele zijde wordt veel tegengas verwacht, met name voor wat betreft de voorgestelde intrek king van het toezicht door de burge meester. Ook op andere aspecten van het wetsvoorstel wordt van die kant nogal wat kritiek tegemoetgezien, vooral ten aanzien van zaken die samenbangen met art. 240 van het Wetboek van Straf recht en art. 221 van de Gemeentewet. De VVD, die samen met de progressie- Op zaterdag 31 mei houdt de PPR een congres. Dit congres zal het beleid van premier Den Uyl en zijn ministers toet sen aan het progressief regeerakkoord „Keerpunt ’72”. De beschouwing van Kees Waagmeester kwam tot starld na gesprekken met onder meer partijvoor zitter mevrouw Ria Bekkers en fractie voorzitter dr. B. de Gaay Fortman. „De invloed op de beslissingen van het kabinet is des te groter naarmate een bewindsman er nauwer bij betrokken is. Zo heeft Boy Trip de totstandkoming van de energienota op de voet gevolgd. Het is aan hem te danken, dat er niet direkt met de bouw van drie kerncen trales wordt begonnen. Via Harry van veertien dagen verwacht Wiegel het eindverslag. Dan kan er over het ont werp in het parlement gediscussieerd en gestemd worden, als het moet nog voor de zomervakantie. „Als ik wist dat bin nen afzienbare tijd het antwoord van de regering klaar zou zijn, zou ik natuur lijk alsnog voorstellen beide onderwer pen tegelijk op de agenda te. plaatsen. Maar omdat ik voorzie dat dat met het geval zal zijn, heb ik voorrang gegeven aan het ontwerp-Voogd, dat uitstekend in elkaar zit en volstrekt voldoende is voorbereid”, aldus Wiegel. RIJSWIJK (ANP). Minister Van Doorn (Cultuur. Recreatie en Maat schappelijk Werk) heeft verzoeken van de Consumentenbond en de Morele Her bewapening om toewijzing van radio- en televisiezendtijd op grond van artikel 19 van de Omroepwet afgewezen. Drs. Voogd: „Als ons ontwerp door de Kamer wordt aangenomen, dan neem ik aan dat automatisch het regeringswets- ontwerp zal worden ingetrokken.” Voogd zal daar niet rouwig om zijn. Het „hypocriete” van dit ontwerp zit vilgens hem in het feit dat er weliswaar wordt gesproken van een vrijwillige keuring, maar dat dit in feite helemaal geen echte vrijwilligheid is, omdat het voor stel zegt dat pas na goedkeuring geen strafvervolging meer hoeft te worden verwacht. „Dus iedere filmverhuurder of -exploitant zal zich toch gedwongen voelen de film te laten keuren, wil hij zeker gevrijwaard blijven van ingrijpen van de rechter.” Behalve afschaffing van de gehele keuring voor volwassenen, wordt ook voorgesteld de keuring voor jeugdigen tot 14 jaar te doen verrichten door andersoortige commissies dan de huidige. Voogd: „Zo’n commissie zou niet meer moeten bestaan uit „zomaar” een groep je dames en heren die voor ons uilma- ken wat goed of slecht is, maar u:t een team van deskundigen (jeugdpsychiaters en -leiders) die dicht bij de gevoeis- en belevingswereld van jongeren staan Een technisch gevolg van eventuele aanneming van het ontwerp-Voogd zal onder andere een wijziging van de Om roepwet zijn, die wat betreft het uitzen den van films via de televisie gebaseerd is op de thans nog steeds van kracht zijnde Bioscoopwet van 1926, die bepaalt dat geen films in het openbaar vertoond mogen worden zonder dat deze zijn toegelaten door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring. Zon op Maan op MAANDAG 21 APRIL 5."32 uur onder 19.47 14.26 uur onder 3.11 tigd door de justitie, aldus de verklaring van de actiegroepen. Nadat de politierechter gisterochtend een 25-jarige student in de psychologie had veroordeeld tot tien weken gevange nisstraf met aftrek, waarvan vijf weken voorwaardelijk, (hierover berichtten wij gisteren al), deelde hij in de loop van de dag nóg zeven straffen uit. Daarbij schonk hij geen aandacht aan getuige- verklaringen a decharge, maar verliet hij zich volledig op het „ambtsedig” proces-verbaal van de politie. Zo werden een 21-jarige student wijs begeerte uit Amstelveen en een 25-jarige psycho-therapeut uit Utrecht wegens het gooien van stenen en andere voorwerpen naar de politie veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek, ondanks hun door getuigen gestaafde hardnekkige ontkenningen. Een 24-jarige in de Nieuwmarkt woonachtige student architectuur werd evenals zijn vrouw tot zes weken gevan genisstraf met aftrek veroordeeld we gens „openlijke geweldpleging”. Hij zou met stenen naar de politie gegooid heb ben. Ook hij ontkende. Zijn vrouw, een VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG: Wisselvallig weer met middagtemperaturen van omstreeks 14 graden. Aantal uren zon: 0 tot 7. Minimumtempera tuur: omtsreeks 7 graden; maximumtempera tuur: omstreeks 14 graden. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 80 percent; kans op een geheel droog etmaal: 60 percent. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Arthur Hartman, gaat volgende week naar Turkije en Griekenland om de Amerikaanse pogin gen om het conflict over Cyprus op te lossen voort te zetten. De politie heeft een 45-jarige Hage naar aangehouden, die een uitzendbu reau van minderjarige jongens leidde. De man zou inmiddels bekend hebben ontucht te hebben bedreven met een van de jongens. In verband met deze zaak is eveneens een 40-jarige Delftse magazijn bediende aangehouden. Doorn is de invloed op het milieubeleid erg groot. Bekende wapenfeiten hier zijn de Oosterschelde en de Dollard”, aldus de beschouwing. Kees Waagmeester schreef dat premier Den Uyl en minister Duisenberg van Financiën sterk het be leid in de sociaai-economische sector bepalen. „Als de PPR hier de PvdA niet meekrijgt, kan er weinig worden be reikt”. In de beschouwing staat voorts, dat minister Trip, omdat hij geen grote por tefeuille en een kleine staf heeft, gele genheid heeft veel aandacht te besteden aan beleidsalternatieven. „Harry van Doorn daarentegen heeft erg weinig tijd; ZONDAG 20 APRIL IJMUIDEN Hoog water 10.05 uur en Kaag water 5.11 uur en MAANDAG 21 APRIL IJMUIDEN 11.39 uur en 6.44 uur en 19.50 aanbieden. Daarbij kregen de meisjes vaak slaag, terwijl de verdiensten volle dig terecht kwamen bij de sexclub- eigenaren en de Duitser, die het geld overmaakte naar een bank in Basel. Hij werkte vanuit Zwolle, waar hij op ka mers woonde. De zaak kwam aan het rollen na een routinecontrole van de politie in een sexboerderij nabij Harlingen. Het jong ste meisje maakte toen van de gelegen heid gebruik om er samen met een 37- jarige man vandoor te gaan. Het tweetal meldde zich bij de politie in Rotterdam. De man bleek maandenlang met de „handelaar” te hebben samengewerkt, maar toen hij merkte dat het om zulke jonge meisjes ging, werd het hem te gek. Overigens werd de met het meisje ge vluchte man voor andere delicten al door de Duitse politie gezocht. Het jongste meisje, dat in januari was weggelopen van haar gescheiden moeder, werd voorgespiegeld dat ze zou gaan werken in een Zwolse bioscoop. Ze werd echter volgens de politie onmiddellijk gedwongen om als prostituée te gaan werken. Zowel zij als het drie jaar oudere meisje kregen valse identiteitspa pieren, waarop een leeftijd van 20 jaar was ingevuld. De oudste belandde onmiddellijk in een Zwolsesexclub, waar ze enkele dagen geleden door de Zwolse politie werd gevonden. De meisjes en vier an deren van om en nabij de twintig, zaten behalve in sexclubs in Friese sexboer derij en. Het kwam voor dat ze na een hele dag staan in een sexshop ’s avonds laat nog werden overgeplaatst naar een sexboerderij, die op zo’n avond meisjes te kort had om aan de vraag te kunnen voldoen. Dan werkten ze die nacht door, werden en passant door de eigenaren of handelaren gebruikt en de volgende morgen draaiden ze dan in Zwolle weer pornofilms, aldus de Zwolse politie. De actie van de politie richtte zich behalve tegen verkrachting en vrouwen handel, ook tegen koppelarij en wapen bezit. In de auto van de handelaar werden brieven aangetroffen van meis jes die gesolliciteerd hadden als kinder meisje. Het onderzoek daarnaar wordt in Duitsland voortgezet. Hoog water Laag water ZONDAG 20 APRIL 5.34 uur onder 19.45 13.05 uur onder 2.45 Een 18-jarige kantoorbediende uit Amsterdam werd veroordeeld tot drie maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk wegens het gooien van stenen naar een politiecordon, terwijl een 23-jarige röntgen-fotograaf, die vol gens de dagvaarding een steen uit het raam van zijn kraakpand naar de politie had geworpen, drie maanden met aftrek, waarvan één voorwaardelijk, kreeg. Tenslotte veroordeelde de politierech ter conform de eis van officier van justitie mr. von Meyenfeldt een 23- jarige student aan de sociale academie uit Amsterdam, tot drie maanden met aftrek. De student had bekend enkele stenen en een fles naar een waterwerper te hebben gegooid. Hij was woedend geworden door het „beestachtig” optre den van de politie.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2