KNVB wil Geen intelligent voetbal tegen Polen geen enkele Italië shirtreclame blijft sukkelen Blunder Dijkstra deed Canjels opzet mislukken HAARLEM KWAM LAF MVV NIET TEGEMOET Sterke wedstrijd van Rob de Kip Velsenaren pakten een punt Ook Van de Meent kwaad op Telstar Cruijff-Neeskens niet Marijt weg bij Haarlem Mislukt experiment Straf Quaars m il 1 c- 58^ ■K F 11 m V I '-1 gyp Ut 13 APRIL SPORT MAANDAG 2 1 1975 fa. fa - fa 4 fa fa fa, l- "Si i Betrouwbaar Naar voren Discussie a fa 1 IJ - WW V’.* y, I SPORTS *6, '4 w r. ■fa ft treffer te verijdelen. 3 (Van onze sportredactie) (ANP). PSV PIETER MUL Dijkstra en Lacroix waagden zich iets meer naar voren en elke keer als Hoe- ben niet buitenspel stond leverde dat aandringen knappe kansen voor Haar lem op. Rob de Kip was de belangrijkste Piet Hoeben, maker van het derde doel punt (rechts), bedankt Rob de Kip van wie het voorbereidende werk was. HAARLEM. Anton Marjjt, wiens verbintenis afloopt, gaat Haarlem verlaten. De man die twee jaar geleden een van de betere voorstoppers in de eredivisie was, maar onder Hughes’ bewind terugviel, tekent bij de Haarlemse eredivisieclub geen nieuw contract. De toekomst van Douglas George is nog onzeker. De kleine middenvelder heeft al vroeg in het seizoen een slepende voetblessure opgelopen die de afgelopen week op nieuw een ingreep nodig maakte. „Ik heb nauwelijks gespeeld maar wat de club met we wil moet nog besproken worden”. BARCELONA Zoals het er nu voorstaat zullen Johan Cruijff en Johan Neeskens niet beschikbaar zijn voor de wedstrijd België-Nederland die op 30 april in Antwerpen gespeeld wordt. Rinus Michels is niet bereid om beide spelers af te staan Zeker niet wanneer Barcelona doordringt tot de finale van Europa-cup I. Michels is bang voor blessures. Ondanks herhaalde verklaringen van KNVB’s Henk Burgwal dat Barcelona verplicht is Cruijff en Neeskens af te staan blijkt hiervoor in de praktijk geen enkele garantie te bestaan. ALKMAAR. Hoewel er weinig meer op het spel stond en er best een leuke wedstrijd van te maken zou zijn geweest, hebben AZ’67 en FC Den Haag kleurloos met 0-0 gelijkgespeeld. Met het oog op de nacompetitie had trainer Brand enkele spelers rust gegeven, maar het experiment met Molendijk in de spits en Kist op het middenveld mislukte. Alleen in de eerste helft waren er wat kansen voor beide ploegen, die elkaar toen ook nog zo fel benaderden, dat Suurendonk door arbiter De Bruin werd genoteerd. Alle scherpte bleek na rust echter te zijn verdwenen. De discussie tussen beide oefenmees ters, die zich in een al dan niet gespeel- schril fluitconcert over te gaan bij het zien van zoveel leed. 2 3 2 2 0 0 0 0 1 3 5 4 1 0 1 0 1 0 5— 1 6— 2 1— 3 2— 8 Van Essen toonde zich een betrouwba re laatste verdediger, Driessen en Bi- schot domineerden op de flanken, zodat het eigenlijk nauwelijks verwondering wekte dat Telstar de beste mogelijkhe den op de overwinning kreeg. Het veld spel van de Velsenaren was iets zorgvul diger en daarom was het niet eens erg onverdiend geweest als Kees van Kooten dé kans van de middag had benut in plaats van verprutst. Opstellin Opstellingen Amsterdam: Jongbloed; Flinkevleugel, Hu- sers, Koopman. Bianchi; Van de Merkt, Vis ser, Van de Ban; Van de Lem (Boon), Jansen, Otto. Telstar: Bloem; Driessen, Van Essen, Kamp- hues, Bischot; Fens, Bijl, Helling; Stout, Van Kooten, Jonker. Scheidsrechter Weerink. 2000 toeschouwer». De Italiaanse mogelijkheden waren echter gering. Tegenover het angstig behoudende spel stond de Foolse wil tot aanvallen maar tevens de on macht om tot werkelijk gevaar te komen. Naast de kans van Graziani in de tweede helft, die door Tomas zewski werd verijdeld, stond de inzet van Deyna in de 59e minuut, die op (Van onze sportredactie) HAARLEM. Gewoontegetrouw was MVV met uitermate verdedigende bedoe lingen naar Haarlem gekomen. De ploeg van Canjels neemt nimmer het initiatief als het de tribunes van de Geusselt niet om zich heen weet en wacht tot de aan dringende tegenstander zijn eigen defensie een moment verwaarloost. Canjels man nen hadden voor de ontmoeting met degredatiekadidaat Haarlem dezelfde strijdwijze in petto. Immers, wat kon het elftal dat Hughes dit maal had uitverkozen anders doen dan hoe dan ook MVV verslaan? En lag het dan niet in de lijn der verwach tingen dat de thuisclub stonmerderhand het zuidelijke bastion zou willen nemen? De stand: 1. Polen 2. Nederland 2 3. Italië 4. Finland EINDHOVEN (ANP). PSV zal woensdagavond in de tweede wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars tegen dynamo Kiev Bertus Quaars niet kunnen opstellen. Deze week kreeg de Eindhovense ere divisieclub van de UEFA te horen dat hij voor één wedstrijd is geschorst. Tij dens het duel in Kiev blijkt de Engelse scheidsrechter Partridge Quaars een gele kaart gegeven te hebben, hoewel nie mand dat had opgemerkt. pion in het spelletje dat Haarlem op dat moment speelde. Zelf kreeg hij een mo gelijkheid, maar tussen drie MVV-ers verloor hij de bal. Hoeben en Boszhard stonden stil en verleenden geen enkele steun. Hoeben, die zich voor rust al een scoringskans liet ontnemen, werd in goeie positie door Lacroix naar de zij kant gedrongen. Een andere keer talmde hij veel te lang. Dat voortdurende tekortschieten in di rect spel leek Haarlem fataal te worden, maar op het juiste moment werkte MVV opnieuw mee. De beste mensen aan beide zijden speelden daarbij een hoofd rol. Chris Dekker raakte de bal bij de middellijn kwijt aan Rob de Kip. Het jonge talent (sterk aan de bal, een goed schot in het linkerbeen en veel vuil werk opknappend) snelde ermee richting Wever. Dekker in vliegende vaart achter hem aan en nog net op tijd bij de achterlijn om De Kips voorzet te blok keren. Pech voor MyV, want de bal vloog via Dekkers been naar de verste paal, waar Hoeben glijdend het derde doelpunt kon laten aantekenen. MVV liet het vervolgens collectief af weten. Gezapig voetballend schiep het alleen nog kansen via Smeets (kopbal door Boersma gepakt), Lacroix (hoog over) en Laine, die voor Schrijnemakers in het veld was gekomen. Ook Haarlem was onmachtig resterende scoringsmoge- lijkheden te benutten. Maar opmerkin gen daarover slaan natuurlijk allemaal dood op Hughes uitspraak dat „we niet meer spelen om te voetballen maar om te winnen,” De Limburgers kwamen bedrogen uit. Haarlem toonde zich even behoedzaam als de tegenstander al verviel het team niet in massaal terugtrekken. Dat is de specialiteit van MW, maar ongewild kreeg de ploeg in het begin toch de overhand. Op eigen helft had het team van Haarlem weinig te duchten, maar ging het richting Boersma dan gebeurde dat met te weinig kracht om Haarlem te kunnen verontrusten. enige centimeters Lato miste. Twee minuten later blokkeerde Fachetti een Pools schot en ruim een kwartier voor tijd moest Rocca tussen Zoff, die had gemist, en Szamarch komen om de winnende fatf ROME (Reuter-UPI-DPA-ANP). Het blijft sukkelen met het Italiaan se voetbal. Met het afschrijven van de „oude” sterren Rivera, Mazzola en Riva dacht bondscoach Fuvlio Bernar dini het tovermiddel voor zjjn ploeg te hebben gevonden. Ervoor in de plaats kwam de jeugd, maar geen klasse. In het handhavingsduel in groep 5 met Polen bleek de intelligentie afwezig. In weerwil van Bernardini’s goede bedoelingen verviel het team in. de oude fout, de overschatte belangrijk heid van de verdediging. Midden in de ontwikkeling van het moderne voetbal, waar het al tot cliché verhe ven totaal-voetbal een aantrekkelijk maar vooral doeltreffend aanvallend spel moet opleveren, is Italië stil blijven staan. Maar Van de Meent weer: „Wat Cas- tenmiller vergeet is dat we uit de twee wedstrijden tegen Telstar wel drie pun ten hebben gepakt. Wie is dan winnaar? Wat maakt het bovendien uit of je op de zesde of achtste plaats terecht komt? Probeer een beetje te voetballen. Wij hebben uit tegen Telstar meer op de counter gespeeld dan Telstar hier bij ons. En wat blijkt dan: we winnen. Wie heeft er dan beter gespeeld? Ik wil daarmee onze onkunde niet camoufle ren, want Amsterdam heeft er vanmid dag naar mijn mening weinig van te recht gebracht. Maar wij proberen ten minste nog iets. Dat doet Telstar niet eens. Maar let op: Volgend seizoen speel ik het precies hetzelfde op Schoonen- berg. Dan is er niet meer bij, maar toch durf ik te beweren dat we Telstar dan verslaan” In de tweede helft trok de opgekomen Driessen hoog voor, Van Kooten passeer de in één beweging de uit zijn doel gekomen Jongbloed, waarna een simpel tikje in het verlaten doel nog resteerde. Merkwaardigerwijs sprong de bal via Van Kootens hiel weer terug, zodat deze gouden kans voor Telstar onbenut bleef. Zoals ook schoten van Jonker en vooral Stout rakelings naast verdwenen. Een schot van Visser, gestopt door de be trouwbare Bloem en een afgekeurde go al van invaller Boon waren de enige wapenfeiten die Amsterdam hier tegeno ver kon stellen. Van Essen wist dan ook terecht: „Als we een beetje zorgvuldiger met onze kansen waren omgesprongn, dan had het drie, vier nul voor ons geworden. Maar datzelfde heb ik vorige week tegen Twente ook gezien. Als zo’n Zuidema bij ons in plaats van bij Twen te had rondgelopen dan hadden we ook dik gewonnen- Aan ons voetbal ligt het niet. Dat is uitstekend. Het gaat om het afmaken van de kansen.” MARC SERNÈ. Tegen Polen, dat zich wel door de nieuwe stroming liet meeslepen en bij het toernooi om het wereldkampi oenschap in West-Duitsland tot de derde plaats reikte, is die kortzichtig heid de Italianen nog niet eens zo duur komen te staan. Het gelijke spel van 0-0, dat de logische consequentie was van een oninteressante kracht meting, was nog een milde straf voor de Italianen. Bij Polen wilde name lijk de WK-vlam niet in de pan slaan. Polen, dat vrijwel identiek bin nen de lijnen was gekomen als vorig jaar bij de WK in Stuttgart, waar Italië met 3-1 werd overklast, leek te worden meegesleurd door de Italiaan se onkunde. Wellicht is die loomheid ook te verklaren door de grote om schakeling van het koude weer in eigen land naar de stralende zon in het Romeinse stadion, waar 90.000 nog immer warm te krijgen Azzuri voor een goede atmosfeer moesten zorgen. Maar ook het publiek was niet helemaal gek. Slechts een enkele keer liet het zich luidruchtig horen bij een aantal kansen die onder meer aan Chinaglia en Paolini slecht wa ren besteed, om direct daarna in een de ruzie-achtige sfeer afspeeldë, wa» verreweg het interessantste aspect aan AmsterdamTelstar. Je kon je tenslotte afvragen waarom de spelers na afloop nog onder de douche gingen. Zo weinig energie werd er op deze lenteachtige middag verbruikt. Voorstopper Kamp- hues, wiens grote debuut het gistermid dag moest worden, had zo weinig moeite met een nauwelijks actieve Nico Jansen, dat dit moeilijk niet goed kon worden genoemd. Met het wegvallen van Nico Jansen en de afwezigheid van de snelle Meijer, van wiens hart opnieuw een cardiogram moet worden gemaakt, zodat hij de rest van het seizoen wel uitge schakeld lijkt, had de Telstar-defensie geen enkele moeite om Amsterdam zelf» van kansen af te houden. ZEIST (APN). Het bestuur be taald voetbal van de KNVB (Konink lijke Nederlandse Voetbalbond) heeft zaterdag tijdens een vergade ring in Zeist besloten met ingang van het nieuwe seizoen alle reclame op de officiële wedstrijdkleding te verbie den. Bij wijze van proef heeft het bestuur voor het lopende seizoen re clame toegestaan met een afmeting van tien bij tien centimeter. Het bestuur vindt echter dat dit tot mis standen heeft geleid en heeft nu al het besluit voor de nieuwe competitie genomen. Een visie waar Telstar-trainer Joop Castenmiller zich op zijn beurt nogal over opwond. Castenmiller: „Het was vanmiddag voor ons een vierpuntenwed- strijd. Door deze 0-0 hebben wij Am sterdam op afstand gehouden. We scoren nogal moeilijk. Dat is vanmiddag ook weer gebleken- Dan moet je eerst zorgen dat je het achter dicht houdt. Maar wat zeurt Van de Meent nou. We hebben hier beter lopen voetballen en meer kansen gehad. Dat zou niet gebeurd zijn als we er niet uit waren gekomen. Amsterdam heeft niet één kans gehad.” Een verslagen MVV na Haarlems derde doelpunt. Dekker (8) treurt schuldbewust na, terwijl ook keeper Wever en aanvoer der Lacroix de Haarlemse vreugde buiten beeld willen houden. Hoeben, De Kip en Boszhard feliciteren elkaar. De opstellingen, Haai-lem: Boersma, Wentink, Huyg, Fransz, Derksen, Wetzel, Sadek, Peys, De Kip, Hoeben en Boszhard (80-Van den Berg). MVV: Wever, Braam, Dijkstra, La croix, Schrijnemakers (72-Laine), Kerstges, Dekker, streuer, Bonfrère, Smeets en Qua- den (46-Kleton). Scheidsrechter Derks, 4.000 toeschouwers. Doelman Dino Zoff van Juventus en het Italiaanse nationale elftal brengt hier red ding bij één van de Poolse uitvallen. In de openingsfase onderscheidde Jo Bonfrère zich in gunstige zin, maar evenals bij Streuer (een knal net naast) gold dat individuele acties. Vooral de terugval van Bonfrère was echter op merkelijk. De buitenspeler soleerde een paar keer fraai, maar veel te vroeg capituleerde hij, omdat hij te weinig steun ondervond. Ook MVV-ontdekking Huub Smeets stelde nogal teleur. De lange spits verwierf zich in de eredivisie faam door de reeks doelpunten die hij sinds zijn entree in het eerste elftal (twee maanden terug) maakte. Smeets had de pech dat Haarlem een man op hem had gezet, die in lengte niet voor hem onderdeed: Pieter Huyg, door Hug hes wederom verkozen boven Anton Marijt. Smeets kon zich na afloop bo vendien nog verwijten zijn tegenstander te hebben laten lopen toen deze kort voor rust naar voren ging. Dat had Huyg nog nauwelijks gedaan, maar het was gelijk raak. Een combinatie met Hoeben besloot de blonde voorstopper met een knal rich ting Wever. De bal raakte de hiel van Lacroix en met een fraaie boog bleef het leer onbereikbaar voor de voormali ge Ajacied. Ook bij het eerste Haarlem- doelpunt restte Wever in tweede instan tie niet meer dan machteloos toekijken. Ook in dat doelpunt had Hoeben een werkzaam aandeel. Jo Dijkstra nam na een Haarlem-aanval alle tijd en liet zich de bal door Hoeben op onnozele wijze ontfutselen. De gelegenheidsspits bedien de Sadek en diens vlammende schot kon door de MVV-keeper alleen maar wor den tegengehouden, verwerken was er niet bij. De doorlopende Sadek versloeg Wever toen alsnog met een kopbal in de verste hoek. MVV ontging op dat ogenblik het loon dat gezien de laffe houding zonder meer op zijn plaats was. En dat terwijl de ploeg met name op het middenveld een stel goeie voetballers had rondlopen. In het bijzonder Dekker onderscheidde zich met legio fraaie passes. Ook Streuer hoefde zich niet voor zijn prestatie te schamen en het was niet helemaal toe vallig dat de ex-Twentenaar uit een voorzet van de ex-Amsterdam-speler kon scoren. Dat was na een kwartier in de tweede helft en de Haarlem-verdedi- ging verleende daarbij alle medewerking door Streuer volledig vrij te laten. Die goal viel in een periode dat nogal wat Haarlemmers de meest vreemde dingen met de bal uithaalden. Zomaar uit schieten, vrije ballen naar de tegen stander plaatsen het waren allemaal tekens dat de druk te móeten winnen te zwaar dreigde te worden. MVV rook een kans gelijk te komen. AMSTERDAM. Was het veertien dagen geleden Kees Rijvers, gistermid dag was het Amsterdam-trainer Pim van de Meent die nogal ongezouten te keer ging tegen de speelwijze van Tel star in uitwedstrijden. De behoudende opstelling van de Velsenaren, die er in eerste instantie op uit waren om één punt in het Olympisch stadion te vero veren, wekte zoveel emoties los bij Van de Meent, dat hij tenslotte bitste: „We kunnen nog honderd trainingsbijeen komsten houden in Zeist, waarin er wordt gesproken over aantrekkelijker voetbal voor het publiek, maar dat haalt toch niets uit zolang er trainers als Castenmiller in de dug-out zitten die alleen maar schreeuwen dat hun spelers zich moeten laten terugzakken. Dat is namelijk het enige wat ik tijdens deze wedstrijd van hem gehoord heb. Dat zijn spelers vooral niet teveel risico mochten nemen. Als wij vorige week op de Berg zo hadden gespeeld tegen Wageningen, dan hadden we ook nooit gewonnen. Maar ik houd niet van dat laffe voet bal.” W fa 4.- UW

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 13