Weinig voorschriften Als Harmonisatiewet niet veranderd wordt voor brandbeveiliging Rijnschepen Leraren Frans kondigen harde acties aan bespoedigde PSP-congres wil geen regeringsdeelneming Academische Raad voor acht studentenstops t c on straat 'nesfoken roninpeil „Ouderdom schip uitbreiding vuur” 1 I 1 i r X g A n Dode bij echtelijke ruz’e in Vlaardingen r „Partijleiding in Tsjecho-Slowakije dictatoriaal vee” oooEnÉii dit mij s MAANDAG 2 1 1975 APRIL BINNEN- EN BUITENLAND 2! Voorspoedig Verwerpen I Keuzevak Opvangcentrum Satelliet Plaatsing Verschraling Peu nerveux Muizen-alarm Prof. dr. J. Creyghton Landdistributie W. J. Vergeer Gastarbeiders Kolenlaag NVSH CJP Aardbeving Verdachte Brand in Beiroet Herstructurering Zomerhuisje Tornado DEN HAAG lAN’Pl Tip. hra.ndhpvpilip’injr van sp.hpnpn dip dp Riin hpvarpn ■--- (Van onze Haagse redactie) 2^ hoofdbureau i r-> V (Van onze correspondent) VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG WEERRAPPORTEN a Eü (Van onze Haagse redactie) ver- zw. bew. zw. bew. mist mist half bew. zw.bew. zw. bew. mist half bew. half bew. regen onbew. licht bew. onbew. mist half bew. zw. bew. zw. bew. regen regen onbew. licht bew. zw. bew. zw. bew. half bew. onbew. half bew. geh. bew. regen onbew. onbew. licht bew. onbew. onbew. geh. bew. zw. bew. motregen zw. bew. half bew. zw. bew. 12.54 21.05 13 15 15 15 15 11 13 15 11 15 13 19 20 15 18 15 15 20 13 17 8 21 22 16 15 18 17 21 14 20 12 17 20 22 11 18 14 21 21 20 uur uur GRONINGEN (ANP) Bij een steen partij in de binnenstad van Groningen is gistermiddag een 18-jarige man omgeko men. De vermoedeltfke dader, die 24 jaar is, ligt zwaar gewond in het Academisch Ziekenhuis. Het opstellen van nieuwe programma’s voor het wetenschappelijk onderwijs, de zgn. herprogrammering, moet volgens de Raad voortgezet worden. De Raad noemt dit noodzakelijk en mogelijk. „Het wets ontwerp laat echter te veel onduidelijk heden bestaan en maakt een zo goed mogelijke herprogrammering niet moge lijk”, aldus de Raad. De dochter, die de schoten had ge hoord, waarschuwde de politie. ding uit het POO de PSP te veel in een isolement zou geraken terwijl door de tegenstanders van dit geregeld overleg tussen de partijtoppen de nadruk werd gelegd op de ei*gen identiteit. Langdurige discussies waren nodig voordat het voor stel van het 'partijbestuur om het over leg voort te zetten werd bevestigd. ren, dat op een vergadering in Breda soortgelijke acties aankondigde als het aantal lesuren voor een volledige baan als leraar niet met een per week wordt verminderd. te: mi ee so ee op ve ve de Ai mi lai tei ka on tri mi in gi! co hi, lei br z zzo w.stil zzw w.stil z z w.stil zzo zzo z wnw n nnw o z nno w.stil ono w.stil nw n nw z no nno wnw ono nw n ono o w.stil w.stil n verd. nnw nnw wzw o o 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0,1 (I o o o 1 1 o o o o o o 7 o 7 0 o o o o o o 6 0 0 0 W( zij ge Zc toi ee □o tei ko ee tri A. Ei ge kn ja: au Wï de rei na m gi: »Z dc er (l za v< F] Pi bi Si bi lo v< ze b< oi Ai Fc Zt be ka Sa ka 1 va ve ge he va ve be pli ge na Ne za sei Re Sa Hz di ti d h e< a; ci Volgens de politie kreeg het echtpaar, dat een zoon van 13 en een dochter van 15 heeft, zondagochtend omstreeks vier uur een hevige ruzie. De man ging daar op naar dé garage onder het huis, haalde een geweer en schoot zijn vrouw door het hoofd Daarna sloeg hij de hand aan zichzelf. Maar het belangrijkste voor de lera ren Frans is natuurlijk, dat het onderwijs in het Frans door de wet wordt be dreigd. Nu is het vak Frans in de brugklas van het AVO verplicht, de wet ROTTERDAM (ANP) In een huis in Vlaardingen heeft zich gisternacht een echtelijk drama afgespeeld dat het leven heeft gekost aan de 46-jarige heer des huizes. Zijn 36-jarige vrouw moest levensgevaarlijk gewond naar een zie kenhuis worden gebracht. Tot deze slotsom kwamen de leraren zaterdag op een demonstratieve bijeen komst in het Congresgebouw t<- Den Haag, die georganiseerd was door de Sectie Frans van de Vereniging van Leraren in Levende Talen. De Sectie Frans zal woensdag een gesprek hebben met staatssecretaris Veerman. „We moeten ons er nog over beraden, De Malteser Rampendienst verzamelde zich daarop met ruim 20 ambulanceau- to’s op het terrein van het ziekenhuis en assisteerde met het overbrengen van de gewonden. Voor de niet-gewonden stond een bus klaar. In verschillende kon vooien werd rond elf uur de 170 kilome ter lange tocht naar Arnhem begonnen, waar inmiddels een opvangcentrum was ingericht in het gemeenteziekenhuis. De familieleden, de van de ramp via de radio hadden gehoord en naar Arnhem DEN HAAG (ANP) De brandbeveiliging van schepen die de Rijn bevaren, kan vrtf summier zijn. In het huidige Reglement Onderzoek Vaartuigen Rijn wordt er weinig over gezegd. In dit reglement worden alleen technische voor schriften voor Rijnschepen gegeven. Voor passagiersschepen zijn er voorschrif ten die betrekking hebben op de waterdichte indeling, stabiliteit, het hoogst toe te laten aantal passagiers, het minimum aantal bemanningsleden, ankergerei en reddingsmiddelen. Dit heeft desgevraagd de heer W. Vergunst, Inspecteur van de Scheepvaart, hoofdafdeling Binnenvaart, het ANP meegedeeid. uur uur India heeft sinds het afgelopen week einde een eigen sateliet in de ruimte. De sateliet heeft een geschatte levens duur van zes maanden en is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innisbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Las Palmas Tel-Aviv Tunis Weer in binnen- en buitenland 4 1 1 0 2 2 5 2 6 8 6 11 11 5 5 5 5 10 5 9 1 12 8 7 5 6 14 13 8 11 0 4 8 8 4 10 9 15 16 14 DEN HAAG. De Academische Raad heeft zaterdag besloten staatssecretaris Klein (Hoger Onderwijs) te adviseren studentenstops in te stellen voor acht studierichtingen. Voor 16 andere studie richtingen moeten er volgens de Raad plaatsingscommissies komen. In de Aca demische Raad zitten vertegenwoordi gers van alle universiteiten en hogescho len. De NGL-voorzitter drs. Roefs vond dat door de verschraling en versimpeling van het voortgezet onderwijs al een belangrijk deel van de leerlingen tever geefs aanklopte aan de poorten van het hoger beroepsonderwijs en het weten schappelijk onderwijs. „Wij bewijzen niemand een dienst met een nivellering, met een loterij zonder nieten, maar met prijzen waar niemand iets voor voelt”. wil van Frans een keuzevak maken De leraren verwachten daar een enorme teruggang van de belangstelling voor het Frans van. Met het gevolg dat velen van hen op straat komen te staan. Elke spreker die zich tegen de Harmo nisatiewet keerde van de voorzitter van het Nederlands Genootschap van Leraren (NGL), drs. Frans Roefs, die de vloer aanveegde met het onderwijsbeleid van minister Van Kemenade, tot en met de communist Marcus Bakker kon dan ook rekenen op een stormachtig applaus. Om kwart voor zes vond de fatale steekpartij plaats. Gewaarschuwde re chercheurs van de Groninger gemeente politie vonden een bloedende man op straat. Naast hem lag een bebloed mes. Even na zes uur bracht een voorbijgan ger een tweede mes, eveneens bebloed, op het hoofdbureau van politie. De ge tuige had het mes gevonden in de goot van de Oosterstraat, enkele tientallen meters van de plaats van de vechtpartij. Uit de verklaringen van een andere getuige bleek, dat de vermoedelijke da der met het mes in de hand naar de Oosterstraat gehold was, daar een auro had aangehouden en was ingestapt. Waarschijnlijk heeft deze man, die ook gewond was, voordat hij instapte het mes op straat gelegd. Nader onderzoek leerde dat een voorbijrijdend gezin deze vermoedelijke dader op diens verzoek naar het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen heeft vervoerd. M 5 <0 C «J DEN HAAG Als staatssecreta ris Veerman (Onderwijs) aanstaan de woensdag geen zinvolle verande ringen in de zogenoemde Harmoni satiewet aankondigt, zullen on geveer 2.000 leraren Frans en hun medestanders harde acties gaan voe ren. Volgens de leraren vormt de Harmonisatiewet een ernstige be dreiging voor de positie van het Frans in het voortgezet onderwijs. Een ruime meerderheid binnen de partij was van mening dat door uittre- Een woordvoerder van de rederij zei nog dat de rederij in de vervoer- prijs heeft gecalculeerd de verzeke ringen voor de passagiers, ongevallen en bagage. turele antropologie en niet-westerse so ciologie, politicologie, psychologie, peda gogische en andragogische wetenschap pen, sociale geografie, geologie eu geo fysica, kunstgeschiedenis en muziekwe tenschap. Komen de plaatsingscommis sies er, dan moeten de aspirant-studen- ten zich bij die commissies aanmelden, waarna deze bepalen waar ze kunnen gaan studeren. se ziekenhuis speelden zich emotionele taferelen af. Familieleden renden ver twijfeld langs de Duitse ambulances om te weten te komen of hun moeder of vader bij de overlevenden behoorde. De in Breda gevestigde vereniging „De Zonnebloem” is een,.katholieke nationale vereniging ter bevordering van het wel zijn van zieken van alle gezindten”. Zij organiseert vooral vakanties en dagtoch ten voor bedlegerige mensen, minder- validen en bejaarden. De vereniging (135.000 leden) regelt vakantieweken in bungalowparken en dagtochten. De Rijn reis voor minder-validen en bejaarden was een experiment. welke acties we gaan voeren. Tot de mogelijkheden behoren prikacties We kunnen bijvoorbeeld een week lang geen Franse werkwoorden geven, maar Fran se chansons behandelen. Ook kunnen we de eindexamens en de overgang ontrege len door alle leerlingen een acht voor Frans te geven. Staken kunnen we niet, want dat is ambtenaren in ons land verboden”, aldus dr. Cor Walravens, voorzitter van de Sectie Frans, na afloop van de demonstratieve bijeenkomst Tijdenlijk meer bewolking met plaatselijk regen en vooral kouder. Aantal uren zon: 0 tot 9. Min. temp.: om streeks 6 graden. Max. temp.: omstreeks 12 graden. Kans op een droge periode van minstlens 12 uur: 80 percent. Kans op een ge heel droog etmaal: 50 percent. (Vervolg van pagina 1) Intussen vraagt men zich in Keulen en Nederland af hoe het ongeluk is kunnen gebeuren. Het aantal stemmen neemt toe dat van mening is dat de ouderdom van het 270 ton metende schip de uitbreiding van het vuur heeft begunstigd. Het schip, dat uit 1896 zou dateren, is in 1947 en 1959 ver bouwd. Wat men zich afvraagt, is of de herhaalde verbouwingen de red ding van de passagiers op het onderdek bemoeilijkt hebben en of het bij die verbouwingen gebruikte brandbare materiaal de snelle uitbreiding van het vuur niet heeft bevorderd. Een antwoord op deze vragen is er niet. Wel wees een woordvoerder van de brandweer erop dat de algemene er varing is dat bij scheepsongelukken van deze aard vlammen zich zeer snel kunnen uitbreiden. Woordelijk zei de premier: „Zeven jaar geleden zag het ernaar uit dat de democratie en sociale gerechtigheid een kans hadden in Tsjecho-Slowakije. Maar deze hoop werd verijdeld door een wa penmacht”. Palme verklaarde dat de Tsjechen en Slowaken het slachtoffer zijn van een dictatuur die door het grootste gedeelte van het volk wordt gehaat en veracht. We hopen allen dat in solidariteit met andere geknechte volkeren in de wereld de dag zal komen dat de Tsjechen hun nationale vrijheid zullen krijgen, zo ver klaarde Palme. Gewapend met spandoeken met de teksten „Frans moet elke dag” „Peu Nerveux Veerman?”, „Harmoniseren, niet amputeren”, en „Ons schoolgeld is zo duur, geef ons wat Franse cultuur waren ongeveer 1100 leraren en sympa thisanten naar het Congresgebouw geko men om te protesteren tegen de Harmo nisatiewet. De demonstranten kregen steun van het Nederlands Genootschap van Lera- Muizen hebben het afgelopen week einde verschillende malen inbraaka- larm veroorzaakt in het stedelijk van Abbemuseum in Eindhoven. De muizen knaagden een draad van het alarmsys teem door. Er is een voorstel voor een nieuw Reglement Onderzoek Vaartuigen Rijn, dat 22 en 23 april in Straats burg door de werkgroep zal worden voorgelegd aan de Rijnvaartcomité’s van de oeverstaten. De heer Vergunst wees erop dat er voor het schip van het Rode Kruis, de J. Henri Dunant, een goede rege ling is voor het geval er brand zou maaltijd en enige uren van ontspanning gingen alle opvarenden op tijd naar bed. Om half vijf ’s morgens zou de terug-' tocht naar Arnhem worden aanvaard. Volgens directeur C. Ketel van de Zutphense rederij werd tot ongeveer half twee wacht gelopen. Daarna lag iedereen in diepe rust. Kort na twee uur moet de catastrofale brand zijn uitgebroken. Er doen ver schillende lezingen de ronde over wie de brand het eerst zou hebben ontdekt. De 27-jarige stuurman Jan de Haan ver klaarde zaterdagochtend tegenover jour nalisten dat hij de brand had ontdekt en na het wakker maken van andere be manningsleden onmiddellijk met het red dingswerk begon. De Keulse politie zegt De Arnhemse politie onderzoekt in middels de verklaringen van twee meis jes die melding hebben gemaakt van wantoestanden op het hotelschip Prinses IrencL'Van de rederij Ketel. Deze twee meisjes besloten'ha een sollicitatiebezoek dp hét schip van een baan als stewar dess af te ziefl, nadat zij volgeris hün zeggen waren geconfrontèerd met over vloedig alcoholgebruik, het roken op plaatsen waar dat verboden was en onhygiënische toestanden in de perso- neelsverblijven en keuken. Volgens hen waren de gangen te smal en de drem pels te hoog voor passagiers in rolstoe len. Een verschil van inzicht met het par tijbestuur werd zodoende duidelijk zichtbaar. In zijn openingstoespraak had voorzitter Paul Hoogerwerf het congres namelijk nog op het hart gedrukt de bedoelingen van andere linkse partijen niet in twijfel te trekken, maar veel congresgangers trokken zich daar niets van aan. Hoogerwerf hield het congres verder voor dat de PSP alleen er niet in zal slagén werkelijke hervormingen door te voeren, wat hem ertoe bracht de pleiten voor bundeling van alle linkse krachten. Een aantal afdelingen drong aan op meer samenwerking met partijen ter linker zijde van de PSP, welke wens werd ingegeven door wantrouwen tegen over met name de PvdA. De sociaal democraten werd zelfs verweten dat zij de linkse oppositie probeert in te dam men, onder meer door het POO. Het beleid van het kabinet-Den Uyl kreeg het van deze kant zwaar te verduren. Doel van deze wet is de brugklassen van het lager beroepsonderwijs (LBO) en het algemeen voortgezet onderwijs (AVO) beter op elkaar af te stemmen. De doorstroming van leerlingen naar de verschillende typen onderwijs zou daar door bevorderd worden. Een standpunt, dat door de leraren helemaal niet wordt gedeeld. Volgens een aangenomen motie beantwoordt de wet niet aan de voor- naamste doelstelling, namelijk het be vorderen van de doorstroming. Zaterdag is in Nijmegen prof. dr. Jos Creyghton overleden op 74-jarige leef tijd. Hij was in 1946 oprichter en tot 1950 hoofdredacteur van het Weekblad De Linie. De Chileense regering heeft 160.000 hectare land verdeeld onder 6000 agra riërs die het voor rekening van de staat zullen bebouwen. In de komende vijf jaar zullen nog 50.000 agrariërs eigenaar worden van het land dat ze bebouwen. Het partijbestuur van de KVP heeft op zijn zaterdag gehouden vergadering besloten de 49-jarige heer W. J. Vergeer, wethouder in Utrecht en lid van de Eerste Kamer, voor te dragen voor het voorzitterschap van de partij. Gisterochtend is door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in een pen- sionbedrijf met gastarbeiders in Gronin gen. Het pand brandde grotendeels uit. Eén van de gasten liep verwondingen op. In de zogeheten Rampoergordel in de Indische deelstaat Orissa is naar alle waarschijnlijkheid de rijkste kolenlaag van India ontdekt. De aangetroffen voorraad zou voldoende zijn om twee „superkrachtcentrales” 500 jaar lang te voeden. De NVSH wil proberen via een kort geding op 28 april in Amsterdam de abortusklinieken weer binnen de eigen organisatie te brengen. De NVSH is tot deze stap overgegaan op basis van be slissingen van de verenigingsraad en me de op aandringen van het personeel van de drie abortusklinieken. Vorige week zondagavond scheepten zich 92 passagiers en 13 bemanningsle den in. De nacht werd doorgebracht aan de Rijnkade in Arnhem en maandag werd vertrokken voor een Rijnreis van een week. Na een voorspoedig verlopen tocht kwamen de 72 passagiers (36 bejaarden en minder-validen, begeid door 36 echt genoten of familieleden) vrijdag in Keulen aan. Met de 20 man tellende staf van vrijwilligers weiden nog enkele uit stapjes in Keulen gemaakt en na de De Raad vindt wel, dat er voor de studierichtingen farmacie en Nederlands een plaatsingscommissie moet komen. Dat moet ook gebeuren voor de studie richtingen rechtsgeleerdheid, Frans, Spaans, Duits, Slavistiek, sociologie cul- STOCKHOLM. Diplomatieke wikkelingen kunnen niet worden uitge sloten nu de Zweedse premier Olaf Pal me in een felle aanval op het Tsjechos- lowaakse regime de partijleiding in Praag als dictatoriaal vee heeft om schreven. Palme verklaarde dit tijdens een speech, die gehouden werd ter gele genheid van het 75-jarige jubileum van de Stockholmse Arbeiderscommune. Zon op Maan op dat surveillerende agenten vuur op het schip hadden ontdekt. De brandweer van Keulen kreeg om 02.48 uur de melding. De reddingsoperatie kwam daarna spoedig op gang. In totaal hebben 80 brandweerlieden en 30 politiemensen meegëwefkt aah ‘de redding, wèarbVër Volgens de Raad moeten er studenten stops komen voor geneeskunde, tand heelkunde, diergeneeskunde, lichamelijke opvoeding, biologie, fysische geografie, geschiedenis en Engels. Voor de studie richtingen farmacie en Nederlands, waar vorig jaar stops voor golden, wil de Raad nu geen stops ingesteld zien Al leen de universiteit van Leiden wilde een stop voor farmacie. De aanvraag voor een studentenstop voor Nederlands werd met twee stemmen voor, zeven tegen en drie onthoudingen verworpen. TILBURG. De PSP blijft deelne men aan de gesprekken met de drie progressieve regeringspartijen in het Permanent Overleg Orgaan (POO), maar zal met deze partijen niet spreken over een programstuk voor een regeerak koord in 1977. Het zaterdag en zondag in Tilburg gehouden congres van de PSP weerhield het partijbestuur van deze eerste stap in de richting van eventuele regeringsdeelneming. De directeur-generaal van het minis terie van CRM, mr. R. Hotke, heeft zaterdagmiddag het 300.000ste Cultureel Jongerenpaspoort in Alkmaar uitgereikt. Acht mensen raakten vanochtend ge wond toen een aardbeving de Japanse eilanden Sjikokoe en Kioesjoe trof. Ze ventig woningen werden vernield en er ontstond schade aan wegen en bruggen. De Hilversumse politie heeft een ver dachte aangehouden in verband met de brandstichtingen in Hilversum van de afgelopen twee weken, waarover wij zaterdag reeds in deze rubriek bericht ten. De recherche ontkent dat er sprake is van een pyromaan en zegt „dat alle branden op zichzelf staande zaken zijn”. Bij een brand in de havenwijk aan de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zaterdag opslagplaatsen met goederen ter waarde van bijna vijf miljoen gulden in vlam men opgegaan. Verscheidene Libanese kranten denken aan sabotage. De Academische Raad heeft zaterdag in een brief aan de Tweede Kamer gesteld, dat het wetsontwerp voor de herstructu rering van het wetenschappelijk onder wijs niet behoort te worden aanvaard. De Raad vindt, dart een voortzetting van de herprogrammering van het weten schappelijk onderwijs noodzakelijk en mogelijk is. ontstaan. De bemanningsleden weten wie wat moet doen bij een ramp en 's nachts is er altijd bewaking. Hij wist niet of dit ook op de Prinses Irene het geval was. Een schip dat de Rijn bevaart, moet voorzien zijn van een certificaat dat wordt afgegeven door een com missie van deskundigen voor de Rijn- In een brief aan de Tweede K amer heeft de Academische Raad zaterdag gesteld, dat het wetsontwerp voor de her structurering van het wetenschappelijk onderwijs verworpen moet worden Door de mogelijkheid te scheppen, dat de cursusduur ten hoogste vijf jaar mag zijn, is er wel een zekere versoepeling aangebracht, maar de Raad vindt, dat minister Van Kemenade (Onderwijs) en staatssecretaris Klein slechts zeer ten dele aan de bezwaren tegemoet zijn gekomen. waren gekomen, werden in de kantine van het Arnhemse hoofdbureau van politie opgevangen. In de loop van de dag moest de Arnhemse politie, na het inzetten van zeven man extra personeel, enkele hon derden telefoontjes afhandelen van men sen uit het gehele land die informeerden naar de' indentiteit van de vermisten. Van de 79 naar Arnhem overgebrachte overlevenden, (van wie 27 slechts licht waren gewond, drie nog verder moesten worden behandeld en één geen familie meer had) konden er 75 met auto’s van familie of taxi’s naar huis worden ge bracht. Op het terrein van het Arnhem- Hoog Laag water DINSDAG 22 APRIL 5.30 uur onder 19.48 15.48 uur onder 3.36 de overlevenden vél'lof 'Spréken. Bij dé blussing werden Vier brandweerwagens en drie blusboten ingezet. (Zie foto rechts) Het is mede te danken aan de heer Th. P. Folkerts uit Hoofddorp dat vele opvarenden zich nog hebben kunnen redden. Hij werd wakker en dacht dat het regende. Toen hij zich realiseerde dat hij een brandlucht rook en vervol gens constateerde dat een van de perso- neelshutten in lichterlaaie stond, rende hij langs een aantal hutien en wekte de bewoners ervan door te roepen dat het schip brandde. De geredden werden in de vroege ambulances naar ’n bejaardenziekenhuis vervoerd. De mensen die te transporte ren waren, gingen enige uren later in ambulances naar een ej aardenziekenhuis aan de rand van de stad en konden daar op verhaal komén. Ze kregen eten en drinken en extra kleding. De meesten van de overlevenden hadden slechts nachtkleding aan. vaart. Deze commissies zijn ingesteld door de minister. De certificaten voor de Rijnvaart worden af gegeven voor een tijd van drie tot vijf jaar. In die tijd kan een reder/eigenaar zijn schip vrijwillig laten keuren. Volgens de Rederij Ketel te Zutphen is de Prin ses Irene enkele maanden geleden nog gekeurd. De rederij heeft de bestuursleden van de Zonnebloem ge wezen op het feit dat het schip niet speciaal is ingericht voor minder- validen. Een reeks explosies en een brand hebben gisterochtend een zomerhuisje aan het Ontariomeer in de buurt van Sterling, New York, verwoest waarbij vijf mensen om het leven zijn gekomen. Vrijdagavond zijn bij een tornado in Jackson, Verenigde Staten, een dode en ongeveer vijftig gewonden gevallen. Op twee woonwagenkampen zijn twintig wagens totaal vernield. DINSDAG 22 APRIL IJMUIDEN water 0.22 uur en 8.11 uur en s- T5 ö- 4> •2’S) 'c U. D Ua £■5 Etó SE t> -« C Tl C 4)

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2