Agenda Alcoholcontrole had redeliike re«’dfaten Vier inbraken in Santpoort Kleine brand in dinsdagavond hotel Royal in commissie KDO besloot seizoen met vlotte klucht GRATAMA SLUIT DE RIJ VAN ASSUMBURGTHEATER A-diploma voor acupunctuur voor eerste maal uitgereikt Autodieven bij papiercontrole gepakt „De Slof” komt Bloedproef geweigerd gg|| 5 HISTORISCHE GEBEURTENIS OP SPAARNBERG Commissaris vond politiebijstand verantwoord W aterstaatscommissie POLITIE HIELD GEZAMENLIJKE CONTROLE-ACTIE MODERN SPEL MET GOEDE DIALOGEN Spreekuur wethouders komt te vervallen '(1 19 7 5 NIEUWS APRIL PLAATSELIJK MAANDAG 2 1 4 NIEUWMARKTBUURT 11 Openbaring Velsen-IJmuiden Castricum Beverwijk BIOSCOPEN. Wijk aan Zee SANTPOORT In de „Voloptee” van Spaarnberg aan de Wüstelaan had zaterdagmiddag een historisch gebeuren plaats. Voor de eerste maal in de geschiedenis van ons land werden daar namelijk de A-diploma’s voor acupunctuur uitgereikt aan een gezelschap van 83 geslaagden, die hadden deelgenomen aan de desbetreffende cursus van de „Nederlandse artsen acupunctuurvereniging”. De bijeenkomst, welke door een groot gezelschap werd bijgewoond, droeg een internationaal karakter door de aanwezigheid van onder meer de voorzitter van de „international society of acupunc ture” Jean-Claude de Tymowski M.D. uit Parijs; docteur Jean-Claude Darras, vice-president de l’association Francaise d’acupuncture en Doktor R. von Leitner, voorzitter van de Duitse artsen acupunctuurvereniging, tevens adviseur voor deze aangelegenheden van de Bundesrepublik Deutschland. Laatstgenoemden alle leden van de Société Internationale d’Acupuncture. Heemskerk In en om Haarlem (Van onze stadsredactie) in (Van een onzer verslaggevers) 23april Dit weekend zijn (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de aula van het Pius X-college besloot zaterdagavond de Katholieke Toneelstichting „Kunst door Oefening” het verenigingsseizoen met de opvoering van de klucht „De Kat op het Spek”. Met Thijs Winands en Anneke Leuring in de hoofdrollen maakte KDO er een aantrekkelijke voorstelling van, die door het talrijke publiek terecht met een warm applaus werd gewaardeerd. Thijs Winands speelde met veel verve de rol van de verbouwereerde echtgenoot, die zich bij voortduring hakkelend en stotterend uit allerlei compromitterende situaties moet trachten te redden. van om DINSDAG 22 APRIL Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 u. „De Kat op het Spek”, geschreven door John Dole, is een modern stuk dat in vlotte dialogen de lotgevallen van het Londense echtpaar David en Kate Ab bott verhaalt. Wanneer Davids’ Itali aanse correspondentievriend Mario aan de uitnodiging, om zijn vakantie in En geland te komen doorbrengen gehoor geeft, besluit Kate een weekje bij haar moeder te gaan logeren. Zij heeft het niet zo op die buitenlanders begrepen en meent, dat de beide vrienden zich best samen kunnen amuseren. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. In de nacht van vrijdag op zaterdag' hebben manschappen van de Beverwijkse en Heemskerkse gemeentepolitie een grote alcohol-controleactie gehouden. In totaal werden bij de posten op de Wijkermeer- en Rijksstraatweg honderdtweeëntwintig automobilisten gecontroleerd. Het zal nauwelijks verbazing wekken, dat het KDO-publiek veel plezier aan deze vlot gespeelde klucht beleefde. Voor het doelmatige décor tekende Wim Kleyne, terwijl belichting en geluid oij Kees Stapel in goede handen waren. Dieben-Frerichs. Punten die zijn inziens de staatssecre taris van volksgezondheid zullen interes seren zijn zo achtte hij: vooral die leden van het tegenwoor dig genoemde eerste echelon die huis artsen worden genoemd kunnen met een vrij goedkope, meestal niet te tijdro vende, methode hun diagnostische en therapeutische mogelijkheden flink uit breiden, daardoor ziekteduur en zieken huisopnamen beperken, of door een be ter gerichte diagnose, verwijzing naar verkeerde specialisten voorkomen. Door de Nederlandse artsen acupunctuurvere- niging wordt samenwerking tussen acu- punctuur-arts en specialist zeer op prijs gesteld. Tot zover dokter Hoekstra, die daarna de arts C. van Rossum uit Sittard voor het front „de la troupe” riep om hem zijn „summa cum laude” behaalde diplo ma uit te reiken en in hem alle geslaag den te complimenteren. De arts C. van der Molen uit Alkmaar hield in aansluiting hierop een causerie over „enkele aspecten van de diagnostiek in de acupunctuur”. Aan het slot van de middag benoemde docteur Tymowski de bestuursleden'do- centen, inclusief mevrouw Hoekstra tot leden van de „société internationale” en reikte hun de bij die benoeming beho rende documenten uit. In zijn toespraak stelde dokter Hoek stra, dat de A-cursus zodanig is samen gesteld, dat de geslaagden kermis en begrip hebben gekregen van de wetten der acupunctuur, van de loop der meri- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In de nacht van vrijdag op zaterdag is in het westelijk deel van Noord-Holland een alcoholcontrole ge houden. In het gecontroleerde gebied tussen Den Helder, Hoorn, Velsen en Haarlem, zijn 1900 voertuigen aangehou den. Een bewoonster van een huis aan de Brederoodseweg werd zaterdagmiddag door glasgerinkel gestoord. In de wo ning betrapte zij een man, die echter direct op de vlucht sloeg toen zij bin nenkwam. Uit een ander huis aan de Brederood seweg werd een geldkistje gestolen. Hier werd het keukenraam vernield. Bij een huis aan de Middenduinerweg werd aan de voorzijde een ruit vernield. Hier hebben de daders niets uit het huis meegenomen. (Van een onzer verslaggeefsters). SANTPOORT. Dit weekend zijn een viertal inbraken - of pogingen daar toe - gepleegd in Santpoort. Uit een woning aan de Willem de Zwijgerlaan werd 400 gulden gestolen, nadat men de keukendeur had vernield om binnen te komen Na een gedegen voorbereiding is in ons land de cursus voor acupunctuur vorig jaar van start gegaan met een cursus voor het eerste (A) diploma, waaraan door 125 artsen is deelgenomen. Van hen hebben er 103 aan het examen deelgenomen, daarvan slaagden er 83, waarvan dertien cursisten het examen „cum laude” hebben afgelegd, (zie 2). Tot de doelstellingen en toekomstplan nen behoort in de allereerste plaats erkenning door de staat van de opleiding en de examens. Hij zei het te zullen toejuichen als de staatssecretaris van Volksgezondheid zich persoonlijk op de hoogte zal gaan stellen van het twintigste HAARLEM. Als een burgemeester politiebijstand vraagt voor het handha ven van de openbare orde in zijn stad dan is het niet aan de commissaris van de koningin om de noodzaak van die bijstand te beoordelen. Volgens de poli tiewet treft de commissaris voorzienin gen op verzoek van de burgemeester. Daarbij geeft hij zoveel mogelijk gevolg aan de wensen zoals is gebeurd op 8 april toen panden aan de Lastageweg in de Amsterdamse Nieuwmarktbuurt moesten worden ontruimd ten behoeve van de metrobouw. VELSEN. Bij een routinecontrole van de politie afgelopen nacht zijn op Rijksweg 6 twee Noren aangehouden die in een gestolen wagen reden. De Noren, van 17 en 24 jaar, werden voor een papiercontrole aangehouden. Toen bleek dat zij de vereiste papieren niet konden tonen en duidelijk werd dat de auto was gestolen, is het duo aange houden en ingesloten. Tot ontsteltenis van David blijkt „Ma- rio” echter een ravenzwarte schoonheid van onmiskenbaar vrouwelijke kunne te zijn en de boot is helemaal aan, als Kate- en haar moeder door panne gedwongen naar huis terugkeren en de correspon dentie „vrienden” in een innige omhel- sing in de huiskamer aantreffen. Door tussenkomst van een inbreker, een gods dienstfanaat en een chanteur raken de gemoederen tot op het kookpunt verhit en het eind van het liedje is, dat .de knappe Italiaanse na veel verwikkelin gen de terugreis naar Napels aanvaardt. In een feilloze regie van George Jans sens bewees KDO, met. deze exponent van het betere kluchtwerk prima uit te voeten te kunnen. De hele cast was uitstekend op dreef en zwakke plekken waren er in de uitvoering niet te vinden. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Op maandag 28 april ’s morgens om negen uur zal de provin ciale waterstaats- en wegencommissie in het openbaar vergaderen in het gebouw van de Provinciale Waterstaat, ZijlWeg 245 in Haarlem. Op de agenda staan de volgende punten: polderconcentratie in het Hoogheemraadschap Rijnland; nota uitgangspunten en prioriteiten wegen- verkeers- en vervoersbeleid in Noord- Holland; advies rijksplanologische com missie over het streekplan Gooi- en Vechtstreek; versnelde aanleg rijksweg 27 in het Gooi. BIOSCOOP City, maandag en dinsdag 20 uur: „Kung Fu slavinnen’’. TENTOONSTELLING EN MUSEA Musea Beeckestijn. Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvraag onder telefoon 02510-94159. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel cen trum, Moerbergplantsoen, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis (Koffiekamer) op werkdagen van 9-12 en 14-17 uur: expositie „De Roos”. Ook maandag van 19.30-21 uur. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, expositie macramé van Janny de Laar, tekeningen van Tine Visser en keramiek van Jan Mackaay, dagelijks geopend. DIVERSEN Alarmnummers: politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Gemeentelijk sociaal adviesbureau voor be jaarden, spreekuur maandag en woensdag van 11 tot 12 uur, Spaarnestraat 2, IJmuiden. Telefoon 19124 toestel 46, dinsdag van 11 tot 12 uur buurthuis ,.De Mei”, Geelvinckstraat, Vel sen-Noord: van 9 tot 10 uur. Cultureel cen trum Moerbergplantsoen, IJmuiden: van 14 tot 15 uur gebouw „De Haven”, Schipbroek- weg, Santpoort, van 16 tot 17 uur „In den Abeel”, Abelenstraat, IJmuiden-Oost. Stichting „Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102. Spreekuur leidster, dinsdag van 9.30 tot 12.30. Velserbad, Briniostraat, Gemengd zwemmen maandag van 16.30-18 uur; dinsdag 9.10-9.40 (bejaarden); 12.15-13.15; 16.40-18 en 20-21.30 uur. Stadsschouwburg, dinsdag 20.15 uur: toneel groep „Theater” met blijspel „Wat een gekke man en z’n vrouw dan?” „De Beurs”. Plein 1945. dinsdag 20 uur: ledenvergadering „Stadscentrum IJmuiden”. Santpoort, „Zomerlust”, dinsdag 20.15 uur „Jan van Dommelen” speelt „De geschiedenis van een soldaat’. Toch zal voor het verkrijgen van de B en C diploma’s het noodzakelijk zijn al deze vormen, alsmede die van de behan deling via de handpalmen of de voetzo len te bestuderen. Dokter Hoekstra be pleitte in dit verband het doen van research op dit gebied in Nederland. Een regelrechte openbaring vormde het spel van Anneke Leuring, die de Italiaanse correspondentievriendin voor haar rekening nam. Een immense pruik maakte haar volkomen onherkenbaar, en wellicht dat daarin de oorzaak van haar onbevangen, wervelende spel verscholen zat. Van de wat houterige houding en de gespannenheid, die haar toneeloptredens in het verleden kenmerkten, was niets terug te vinden: ze durfde ditmaal vrij uit en zonder het geringste spoortje van plankenkoorts te acteren en had daar door een groot aandeel in het succes van het laatste KDO-optreden van dit sei zoen. Annie Mooy-Wittebrood voerde een geslaagde „Kate” ten tonele, terwijl de moederrol vooral ii de eerste taferelen bij Willy Suanet-Schenk in goede han den was. In de slotfase viel ze weer een beetje terug in haar oude fout, zichzelf op het toneel te willen overschreeuwen. Marianne de Ridder - Keesen tekende voor de knorrige hospita en ook Jos Raaymakers had geen problemen met de vertolking van zijn inbrekende taxi chauffeur. In kleinere rollen gaven Ri- nus Pakes, Tiny Kleyne-Rozenbeek en Arie Bruin hun typetjes eveneens uitste kend gestalte. VELSEN. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft op de eerste verdie ping van Hotel Royal in de Kennemer- laan een brand gewoed. Het brandje brak uit nadat om twee uur de laatste bezoekers waren vertrokken. De brandweer heeft de brand met een hogedrukspuit geblust. Er was geringe brandschade. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat 20 u. „Ontucht en drugs” Rients Gratam heeft een vrolijke kijk op de dingen. Als hij tijdens zijn voor stellingen van het cabaretprogramma „Regen op het bloemkoolcorso” de poli tiek aansnijdt voelt hij zich duidelijk democraat, maar hij zet zich af tegen het voorthobbelen van onze democratie. Vrijdagavond 25 april komen Gratama en zijn medewerkers naar Heemskerk om er in De Jansheeren voor het Assum- burgtheater een voorstelling te verzor gen. Voor het Assumburgtheater bete kent de komst van Gratama tevens het einde van het seizoen. De trieste naam voor het cabaret van Gratama is ontstaan in de natte zomer van 1974. De vlotte prater en uitsteken de zanger Gratama brengt echter een show VO’. vrolijkheid. Kaarten voor vrij dagavond zijn verkrijgbaar bij de Nuts- spaarbank in de Deutzstraat te Heems kerk en bij reisbureau Oosterom in de Zeestraat te Beverwijk. En natuurlijk aan de zaal. De voorstelling begint om 20.30 uur. Tegen vier mensen is proces-verbaal opgemaakt omdat zij dronken achter het stuur zaten. Dertien mensen kregen een rijverbod opgelegd omdat zij ook alcohol hadden gebruikt. In die zelfde controlenacht werden nog 38 andere overtredingen geconsta teerd. Hoewel de politie Velsen over de re sultaten van deze controle niet ontevre den was, maakt men zich toch nog zorgen over de toename van het alcohol gebruik in het algemeen. „Er zijn nog nooit zoveel bloedproeven geweest”, al dus hoofdinspecteur A. J. Wijnstroom, „het enige wat wij er tegen kunneri doen, is constant controleren. En dat gebeurt ook elke nacht”. Tien bestuurders hadden volgens de politie alcohol gebruikt en moesten op het 0,5 promille-pijpje blazen. In twee gevallen had de proef een positief resul taat. Toen ook het 0,8-pijpje verkleurde, werd de chauffeurs een bloedproef afge nomen en werd een rijverbod opgelegd. Tijdens de controleactie werden nog veertien andere overtredingen geconsta teerd, zoals gladde banden en meertoni- ge hoorns. Alle gecontroleerde automo bilisten beschikten over het sinds 14 april verplichte kentekenbewijs deel drie. ïSsS Een van de deelnemers slaagde zelfs „summa cum laude” door een foutloos examen af te leggen. Hij kreeg zijn diploma uit handen van dokter T. Hoek stra, de voorzitter van de Nederlandse artsen acupunctuurvereniging en daar enboven nog een lidmaatschap van de internationale vereniging aangeboden door dokter J. C. de Tymowski. dianen en van de belangrijkste acupunc-' tuurpunten. Het werd niet direct noodza kelijk geacht alle ongeveer 1200 punten van de klassieke acupunctuur te kennen, noch de ruim 300 uit de oor-acupunc- tuur of de meer dan 300 meetpunten de electro-acupunctuur van Voll, toch al in staat te zijn bepaalde aandoeningen tb behandelen. HEEMSKERK. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd door de Heemskerkse politie een 25-jarige Haar lemse automobilist aangehouden voor controle van onder meer zijn papieren. De man rook naar drank. Hij weigerde de blaastest en is toen meegenomen naar het politiebureau. Daar weigerde hij ook de bloedproef. Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „Kung Fu slavinnen”, 19.30 u.: „Ben Hur”. Luxor Theater, Breestraat 19 en 21.15 u.: „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder”. DIVERSEN MAANDAG 21 APRIL. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 22 APRIL. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u., jeugd 15-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. BEVERWIJK. De raadscommissie voor onderwijs en culturele zaken begint dinsdagavond niet om half acht te ver gaderen, maar om 20.45 uur. Tijdens deze openbare commissievergadering in het Stadskantoor komt o.a. het voorstel inzake de subsidiëring Stichting Vrije tijdscentrum De Slof aan de orde. DIVERSEN MAANDAG 21 APRIL Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. BEVERWIJK. Woensdag komen de spreekuren van de wethouders Janssen, Kaebisch en Hoogeboom te ver vallen. elke arts kan de acupunctuur in nascholing leren en daarna uitoefenen; De commissaris van de koningin en de burgemeester van Amsterdam hebben wel overleg gepleegd over het doel, de omvang en de aard van de bijstand. Volgens de commissaris is tijdens dit overleg gebleken dat de aanvraag om bijstand volledig verantwoord was. BIOSCOPEN. Cinema Marquette, Ruysdaelstraat 20 u.: „Once upon a time In thw west”. TENTOONSTELLINGEN. Expositieruimte, Const. Huygensstraat. Kunsttentoonstelling door Culturele Groep Heemskerk; geopend tot en met 27 april op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. DIVERSEN MAANDAG 21 APRIL Progress-sociëteit, Const Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Boerderij, Vrijburglaan. 20 u. Kaart- en kienavond personeelsvereniging gemeente Heemskerk. Openbare bibliotheek. Kerkweg. Geopend 7- 8, 12.15-13, en 20.20-21.30. Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend van 7-8, 12,15-13 en 20.20-21.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 9.30- 12 en 13-16.44 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan, geopend 12-01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. Openbare Bibliotheek. Kerkweg 45: jeugd 15.30- 17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u.Nieuw Operette Gezelschap met „Der Graf von Luxemburg”. Toneelschuur (Smedestr. 23) Dinsdag 20.30 u.Werktheater Amsterdam met „Avond rood”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) Dinsdag 20.15 u.2e concert in de Beethovenserie door Emmy Verhey en Carlos Moerdijk. Grote of St. Bavokerk (Ingengang Oude Groenmarkt 23) Dinsdag 20 u. Orgelconcert door Albert de Klerk. Verlosserkerk (Gen. Spoorlaan) Dinsdag 20 u. :Zangersavond door zeven koren. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 15.30, 19 en 21.30 u.„The mean machine”, 14 j. Woensdag 13.30 u.: ..Kapitein Elints pitateneiland”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. „In .Tirol gaat de ontucht vrolijk verder”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „Rooie Sien”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 18.45 en 21.15 u.: „Keetje Tippel”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 13.45, 19 en 21.30 u.: „Het onoverwinnelijk zwaard”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „De hel van Duinkerken”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 14.15 19 en 21.15 u.: „Butch Cassidy and the Sundance Kid”, 14 j. Woensdag 14.15 u.: „Oom Ferdinand en de toverdrank”, a.l. internationale acupunctuurcongres Homburg van 30 april tot 4 mei. Dit zegt mr. F. J. Kranenburg, com missaris van de koningin in Noord- Holland in antwoord op vragen van het statenlid mejuffrouw T. Bos (PSP). Het betrof hier een verzoek van de Amster damse burgemeester voor bijstand van 100 man van de rijkspolitie per twaalf uur dienst. In totaal zijn driemaal hon derd man bij deze bijstand betrokken geweest: honderd van de rijkspolitie en tweehonderd van de koninklijke mare chaussee. 't „IA MM

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5