Waterlooplein aan Florastraat Rommelmarkt Lions leverde ruim zevenduizend gulden op sm Padvindersduin een middag bezit van 205 welpen OM GD Tennisseizoen bij metnico scheepmaker Kort IJmondnieuws IP E DEN )P )P 3 TE DEN IR LTC „Westerhout” Oefening „redelijk geslaagd” BJ MAANDAG Z ■KS3 - PLAATSELIJK NIEUWS Ill i d - I HHSI 1 ig: men om de (Van een medewerker) BEVERWIJK. Sinds enkele weken is het tennispark „Duinwijck” aan de Zeestraat weer geopend en oefenen de leden van de BLTC vol animo voor het komende seizoen. Het eerste toernooi is al gehouden en mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Zondag vertrokken schepen. Tor Hol- landia, Gotenborg; Smit Lloyd-ll, Cont. Het eerste herenteam speelt, nadat het vorig jaar gepromoveerd is, in de over gangsklasse en hierin spelen de heren George v. Bragt, Bert Duin, Frans v. Rossum en Jan Tervoort. In de dames- competitie verschijnen 7 teams aan de start en de jeugd is met 5 teams verte genwoordigd. Mede door het stijgende ledenaantal mag men wel vaststellen dat het er naar uitziet dat de BLTC Wester- hout een goed seizoen tegemoet gaat. ranten van aangevoerd Het doel van de actie, het bekostigen van een uitgaansdag voor minder valide bejaarden, is in elk geval een eind in de goede richting geholpen. Centrm Spaans nst. hu jéstr. t .2.00-23.1 xateur .M. AT 29 N 62 .27 46 -institui van II smassai !3. aam Get 12.0 tT skens- mers, ■ma, ei 23-31191 ■aarden goede irweg e. N N astraat R rstraat AM i voor JID i tan :he, irs. V igus- louche, koop woning t rren- ider- badk, :t uyter- c.v. gas emer- b oven leeg, der. AM inder- ven- 1 leeg. IM v. d. aapk., stiging En hoe zit het eigenlijk met de ouder dom van boten? Mij wordt altijd aange raden mijn auto na twee of hooguit drie jaar in te ruilen, de Starfighter is ook hoognodig aan vervanging toe, maar de Prinses Irene scheen al een jaar of tachtig oud te zijn. Ik neem ogenblikke lijk aan dat schepen, net als pressepa- piers, langer meegaan dan bromfietsen en vliegtuigen, maar waar ligt de grens? Genoeg onderwerpen dus voor een fol- Het eerste mixed team (overgangsklas se B) heeft een verandering ondergaan. Margreet Rens speelt geen competitie en nu debuteert in dit team de jeugdige Marielle Smit. Bij de heren is als derde toegevoegd Ronald Groen evenals Ma rielle een talentvol speler. „Vroeger bracht een vliegtuigongeluk ons hoogstens een 30-tal ernstig gewon de passagiers, maar in deze tijd van reuzenvliegtuigen moeten we rekening houden met veel grotere aantallen”, al dus de heer Mesland. Volgens statisti sche berekeningen zal het aantal slacht offers bij het neerstorten van een Boeing 747 gemiddeld 140 personen be dragen. Bij een verlengde DC-8 ligt dit gemiddeld aantal rond de 100. Uiteraard zijn dit slechts gemiddelden en wanneer men weet dat een 747 plaats kan bieden aan bijna 400 inzittenden, valt daaruit af te leiden dat een verdubbeling van de gemiddelde aantallen in de praktijk niet onmogelijk is. sirenes luid het gekerm van de gewonde passagiers, die wachtten op vervoer naar het medische opvangcentrum. Op die grasstrook ontstonden ook de problemen de opbrengst niet verwacht en hij toon de zich zeer tevreden over de inbreng van de Beverwijkse bevolking. ^namis pannet n a. 0. :e Carl ;spanne tspanm e. joni zoor a t 0251 Maandag aangekomen schepen: Her- mine, St. Nazaire, IJmuiden; Saturnus, Petershead; Cadence, Bristol; Pacific Current, Antwerpen; Moro Anglia, Hull; Zondag aangekomen schepen. Stirling Eagle, Cont. Plat; Jemrix, Whitby, IJ muiden; Flower Bay, Hamburg, IJmui den; Siekierki, Swinoujscie, IJmuiden; Teutonia, Aarhus; Clio, Hoegenaes; Rho ne, Shoreham; Tit Titan Service, IJmui den, Cont Plat; Merrimec, Antwerpen; Steinbukk, Bergen; Noordbeek, Mantylu- oto; Weis, Bremen; Piere Vieljeux, Le Havre; Golden Oil, Husum; Arcadian Freedom, Cont. Plat; Leknes, Mo-I-rana, IJmuiden; Skaghal Forester, Amarosen, Velsen Lisa Bahr, Fiir, IJmuiden; Young American, Baltimore; Scheldeborg, Ha- nina; Faience, Colchester Otto, Bremen; Zespe, Hamburg; Het team is nu als volgt samengesteld: de dames Evalien v. d. Wiel en Marielle Smit en de heren Han Derks, Wim Derks en Ronald Groen. Daar zich meer heren dan dames opgegeven hebben voor de competitie heeft Westerhout liefst 7 herenteams ingeschreven, namelijk 5 voor de zondagcompetitie en 2 voor de zaterdagcompetitie. :m. Te •laxen1 nogelijl s. de verschillende luchtha- aan de oefening meege- De ramp met de Zonnebloempatiënten op de Rijn was gisteren voorpagina nieuws voor de Engelse zondagsbladen. De Sunday Times sprak van de „Prin cess Irene” als de naam van de boot, de Observer maakte er „Prinses Ireentje” van, maar dat zijn van die kleine defec ten in de berichtgeving die blijkbaar onvermijdelijk zijn als het om Neder landse namen gaat in buitenlandse kran ten. Uiteraard besteedde ook de Neder landse televisie ruimschoots aandacht aan deze scheepsbrand. Zaterdagavond was Brandpunt er geheel aan gewijd, zondagavond bleef nadere berichtgeving echter beperkt tot het journaal. SCHIPHOL. IN IJLTEMPO EN on der „groot alarm” zijn zaterdagmorgen van Schiphols baan 09 -27 uit een Cara- velle-machine 99 gewonde passagiers ge baald, die door ambulances en in op- stapwagens naar het medisch opvang centrum op de luchthaven werden ge bracht, waar alles in gereedheid was voor de eerste hulp. Deze hoefde echter niet aan de inmiddels lachende „slacht offers” te worden verleend. Het betrof de eerste grote alarmoefening van de gezamenlijke diensten, die op Schiphol werkzaam zijn: brandweer, G.G. en G.D., politie en operationele diensten. Ik vraag me af of een ramp van die omvang (de grootste uit de geschiedenis van de pleziervaart op de Rijn, naar het schijnt) met die extra schrijnende bij komstigheid dat het voor het merendeel om invalide patiënten ging, niet ook op de zondag een follow-up had moeten krijgen, na de uitvoerige reportage die Brandpunt er al aan wijdde. Er waren wel degelijk mogelijkheden. In de eerste plaats had er natuurlijk een extra pro gramma ingelast kunnen worden. Verder kwam „Eén op zondag” rechtstreeks vanuit studio Concordia, dus ook dit programma had één van zijn onderwer pen kunnen vervangen door nadere be richtgeving over de Rijnramp. Te meer omdat „Eén op zondag” vooral door journalisten wordt gemaakt. INSPECTEUR L. H. A. Peters, een van de leidinggevende Schipholfunetio- narissen bij de operatie, noemde de oe fening na afloop „redelijk geslaagd”. Om tien uur werd het sein groot alarm gegeven. Twee minuten en 20 seconden daarna arriveerden de eerste brandweer voertuigen. Na zes minuten verschenen de eerste ambulances op de plaats van de „ramp” en na 6 minuten en 45 seconden de brandweer. Na zeven minu ten waren de eerste gewonde passagiers uit de machine gehaald. Alle gewonden waren na 38 minuten van de plaats van het onheil afgevoerd. In totaal hebben 55 man van vendiensten werkt. toen verschillende voertuigen, waaronder een ambulance, in de zeer drassige grond bleven steken. Plat, IJmuiden; Buzludja, Moermansk, IJmuiden; Iggesund, Iggesund, Zaandam; Hercules, R. dam; Iggesund, Zaandam, Lulea; Marconio, IJmuiden, Kings Llyn; Oremar, IJmuiden, Buckanan; Polar Co lombia, Hamburg; Harry Borthen, Noordzee; Teutonia, Rotterdam; Petroli- na 1, Pyreus; Jemrix, IJmuiden, Grange mouth; Itel Carina; Wendentor, Cont Plat; Flevoland, Bremen, Otto, IJmui den, Kopenhagen, Stirling Eagle, Cont. Plat; St. George, Harwich; te ro m2; ling rlem. IS i’RUIL RT slp.k., aagd nuiden SDEN vrije looplein. Er werd van all^ verkocht, van sieraden tot kleding, maar ook com plete slaapkamerameublementen. Met rad van avontuur en grabbelton werden goede zaken gedaan. Kort na tien uur ’s morgens gingen de eerste mensen al met koopjes naar huis. De president van de Lions Club, de heer J. W. van Ess had Haventafeto Tien uur precies begon de oefening en verlieten de „overlevenden” via een glij baan en de vleugels het toestel en renden de startbaan op. Twee van de „passagiers” in afwachting van hun transport naar het medisch cen trum. Op de achtergrond voert een brandweerman een andere gewonde af. ONDER DE LEIDING van haven meester Mesland heeft de luchthaven een draaiboek opgesteld voor een uitvoe rige alarmregeling. Schiphol test met figuranten paraatheid bij groot alarm Ook „Panoramiek”, dat nu met een interview met premier Bhoetto van Pa kistan kwam, had gezien zijn uitgangs punt („Achtergrondinformatie over ac tuele gebeurtenissen in binnen- en bui tenland”) voor dit onderwerp, dat een actuele gebeurtenis uit zowel het bin nen- als het buitenland betrof, plaats kunnen inruimen. Ten slotte had „Brandpunt”, dat zich al helemaal in het onderwerp had ingewerkt, zondagavond gebruik kunnen maken van de gelegen heid dat het programma „Heel de mens” moest uitvallen, omdat de hoofdpersoon (een oud-verzetsman met een concentra- tiekampsyndroom) vlak voor de uitzen ding een inzinking had gehad, waardoor uitzending blijkbaar onwenselijk was geworden of niet gepast werd geoor deeld. Nu kregen we de „pure dans kunst” uit Macedonië, in de uitgekiende choreografie die zo kenmerkend is voor „pure” danskunst. De afschuwelijk echt geschminkte figu- Lotus werden met een bus naar de helgeel gespoten Caravelle. De clubkampioenschappen (singles) zijn al gedeeltelijk gespeeld en het ko mende weekend zullen de finales ge speeld worden. De zondagcompetitie gaat 4 mei van start. Er zijn natuurlijk twee redenen moge lijk, waarom er op zondag geen werke lijke foilow-up was over de Prinses Irene. De eerste is dat de Nederlandse televisie niet in staat is actueel te reage ren op zondag. Het materiaal staat bij de voetbalvelden, de mensen ontbreken omdat zij of een vrije dag hebben, of omdat hun omroepvereniging toch geen zendtijd heeft op zondag. De tweede reden is, dat men van oordeel was dat Brandpunt er al had uitgehaald wat er in zat. De heer Ketel van de rederij was er speciaal voor uit Duitsland overgekomen, de directeur van Zonnebloem was present, een inspecteur van de binnenscheepvaart was er, we kregen beelden uit Duitsland en ook uit Arnhem. Er was ook een tamelijk cu rieus interview met een meisje dat ge weigerd had als stewardess mee te va ren, omdat zij het een rotzooi aan boord vond, een mening die zowel door de directeur van De Zonnebloem als door een der passagiers (en natuurlijk ook door de heer Ketel) werd tegengespro ken. BEVERWIJK. De 205 welpen van het district Kenneme’ ’and van Scouting Nederland troffen het zaterdag niet, toen om twee uur in het padvindersduin aan de Zeestraat het districtswelpenspel van start ging. Een miezerig regenbuitje probeerde het enthousiasme van de kna pen te temperen. De welpen uit Bever wijk, Heemskerk, Castricum, Uitgeest en Limmen trokken zich niets aan van de ongunstige weergoden en hadden half vijf het thema „Kijk uit naar de Regenboog” voldoende bespeeld om de leiding een indruk te geven wie winnaars waren. De eerste prijs ging naar de Mowgli-horde van de St Adel- bertusgroep uit Heemskerk, de tweede prijs naar de St Werenfriedgroep uit Castricum en de derde prijs was voor de Sionie-horde van de St Adelbertusgroep. Aan de districtswedstrijd namen 13 hor des deel. Er was dus alles en nog wat aan gedaan, maar juist op dat laatste punt had een dag later nog wel enige ophel dering kunnen volgen. Had het meisje, behalve de arbeidsinspectie, ook de poli tie en nog andere instanties gealarmeerd, zoals ze zei? Daar moet toch achter te komen zijn, zelfs op zondag. Hoe luiden andere getuigenissen over de toestand aan boord, afgezien dan even van die ene bejaarde dame wier oordeel gunstig was? Er was ook sprake van een tweede meisje, dat vlak voor de afvaart besloten had niet mee te gaan: wie en waarom? BEVERWIJK. De actie „Breng in voor uit”, georganiseerd door de Lions Club Beverwijk, heeft zaterdag in zes uren tijd 7279,17 opgebracht. De rommelmarkt aan de Florastraat bood het aanzicht van een klein Water- DE LUCHTHAVENAUTORITEITEN hebben geprobeerd de situatie, die na een ramp met een vliegtuig ontstaat, zo realistisch mogelijk na te bootsen. De brandweerlieden, belast met de redding van de passagiers in de machine, troffen inderdaad „slachtoffers” aan. Brandwon den, afgerukte ledematen en zware hoofdwonden waren zeer vakkundig ge schminkt. Op de naast de baan gelegen grasstrook klonk door het gegil van de Het grasveld waar de gewonden zich moesten verzamelen was dermate drassig dat er een ambulance in de modder vast raakte en tot tweemaal toe een wagen van de luchthaven. Met man en macht werd de ziekenwagen weer „op het droge” gebracht. De „zwaar gewonde” was inmiddels met een ander voertuig naar het medisch centrum vervoerd. Vechtstokjes. De Beverwijkse poli tie heeft twee Japanse vechtstokjes in beslag genomen. De stokjes waren in bezit van twee minderjarige jongetjes. Zwemongeval. Met een gekneusde linkerenkel is een 14-jarig inwoonstertje van Heemskerk in het St- Jozefzieken- huis opgenomen. Het meisje liep de verwonding in het Beverwijkse Sport fondsenbad op. Hoofdwond. Een 19-jarige inwoner van Beverwijk kreeg zondagmiddag op het Scheijbeeckterrein een hockeystick tegen zijn hoofd. Met verwondingen bo ven zijn rechteroog is de onfortuinlijke hockeyer in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Bekeuring. De Beverwijkse politie heeft het afgelopen weekeinde twee bromfietsers bekeurd. De bestuurders hadden verzuimd de verplichte helm op te zetten. Vernieling. Van een in de Bever wijkse Belgiëlaan geparkeerde personen auto is de autoradio vernield. -.c-rifj' h I

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7