Kritiek van bonden en Poging om overleg weer te openen Bonden bij Hoogovens met nieuw cao-pakket Afrastering Nielenplein vanwege reconstructie Gemeente-avond I op jaaroverzicht Hoogovens „Kuilplan” eindelijk in uitvoering I CNV is uit de boot gestapt moet de gevolgen dragen i i I I Ldi WIM KOK TIJDENS SPREEKBEURT IN KOOG metnico scheepmaker hulpi Doo’rwjezinden Financiële bijdrage Beraad Geestelijke Gehandicaptenzorg ieg- Ae IO—* ERIALf auto bumpti langer, 'ft ’t cc ft 't ILWEG /IJK EEKW! JEN hi. ;sten Kort Umondnieuws I n I „WEZENLIJKE INFORMATIE ONTBREEKT” „ANIMO” BOEKTE GOED RESULTAAT tót PLAATSELIJK NIEUWS DINSDAG 22 APRIL 1975 Blik op verleden Markt Verder lopen ,v - - Mi L x I -■ s 'v (Van een onzer verslaggevers) jevraa 1 33 4I angs straat! ■medi id bui mber pril II ‘gijnesl >meins 1 uur. Wat de markt betreft zal men het dan misschien tot een goede gewoonte ma- i van j ver- ningin lal dil p van i zijn geeft treden Tine- Van- Klaverj asdrive. De invalidenvereni ging „Op Hoop van Zegen” houdt vrij dagavond 25 april (aanvang 8 uur) weer een open klaverj asdrive in gebouw „De Hoop”, Populierenlaan 41, Beverwijk. ■k In Tros-Aktua kregen we een Engelse blanke slavin te zien, die beteuterd uit Beiroet was teruggekomen, omdat zij daar niet louter als barmeisje was inge zet (zoals haar was voorgespiegeld), maar ook lichamelijke arbeid had moe ten verrichten. Je staat als mens soms versteld van de slechtigheid in de we reld, maar toch ook wel van de naïviteit van de mensen en hun goedgelovigheid. De Engelse procureur-generaal had zijn medewerking aan dit programma-onder- deel gegeven, omdat zo veel mogelijk publiciteit de beste remedie was tegen dit soort valse voorspiegelingen, waar door blonde welgeschapen meisjes tot hun schade moeten ondervinden dat een barmeisje in Beiroet ongeveer hetzelfde moet doen als een barmeisje in Scho. )OP CUTIE ■den gd lag 231 ur ten! ld, woni banaalst e roert lande ui goederel ischapi* te koof geboden geschied r opgeld :ijn een op voor itigen. aarder de exe« I Ruim honderd afgevaardigden van de Noordhollandse districten waren naar Koog gekomen om de heer Kok vragen van het bedrijf beschikt over hetgeen de industriebond NKV daarover heeft opge steld. In de ondernemingsraad staat het concept jaaroverzicht elk jaar ter dis cussie en de opmerkingen van die raad worden er afzonderlijk aan toégevoegd. Kritiek zoals nu geuit, komt in het commentaar van de Ondernemingsraad op het overzicht over 1974 niet voor. De (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het gehele Burge meester Nielenplein is maandagmorgen, op een kleine doorgang naar de winkels na, met een hoog stalen hekwerk afge rasterd, vanwege de reconstructie en de nieuwe „inrichting”, die nu dan toch eindelijk z’n beslag zal krijgen en het plein de allure kan geven die het qua ligging verdient. Over „Spelen met muziek” weet ik nooit zoveel te zeggen: de deelnemers hebben er veel plezier in, krijg ik de indruk, en er heerst een ontspannen sfeertje, en Willy van Hemert bleek nog aardig wat stem overgehouden te hebben, maar ik kan er toch nauwelijks interesse voor opbrengen. Ik hoop dat de kijkcijfers mij tegenspreken, want ik vind het in principe een aardig programma, ook om dat het weer eens iets anders is, maar ikzelf ben er niet kapot van. Dit onderdeel bij Aktua liep enigszins parallel met het belangrijkste onderwerp bij Koning Klant, die uitpakte tegen de oplichtersfirma Golden Products. Er was veel speurwerk voor verricht, we kregen getuigen (tevens slachtoffers) en docu menten te zien, en we hoorden hoe goedgelovige Nederlanders voor 5200 gulden een functie kochten bij Golden Products, voor een extra 5500 gulden een nog hogere functie, en voor 1100 gulden een opleiding voor die functies, en zij in die functies geen cent verdiend hadden. Weg goeie geld, weg illusies, weg vrouw... Het grote interview was (na Gerben Karstens de vorige keer) opnieuw gewijd aan een wielrenner, te weten Fedor den Hertog: „Ik wil mezelf altijd overtref fen, ik wil anderen niet overtreffen”. Wanneer komt je eerste dichtbundel uit?, vroeg Henk van Dorp. „Ik ben altijd wel geboeid in dichtbundels”, zei den Hertog, maar hij bleek zelf geen plannen te hebben. Ik had wel even willen horen welke dichtbundels of dichters hem dan het meeste boeiden. recht zei zo len op skaart i april adres- khan- maga- antooi bij d( 45 A. r zijn apri itoor. •ibutie teer J, lar zij iet de unner wordt gevoerd zonder dat de directie Lei Apel 1. Ste Tel. IJMOND. De vakbonden zijn met nieuwe voorstellen gekomen bij Hoog ovens om de impasse door het vastlopen van de cao-onderhandelingen te door breken. Begin maart staakte het overleg toen bleek dat de directie van het staal bedrijf en de cao-partners niet tot over eenstemming konden komen. De vakbon den vroegen toen acht miljoen gulden meer voor het pesoneel dan de directie wilde geven. Nielenplein duidelijk waren aangegeven konden hier overigens slechts een der tigtal auto’s staan. Daarvoor is in door snee in het centrum van Heemskerk wel parkeerruimte beschikbaar, al zal men dan wat verder moeten lopen. In dat opzicht is men in Heemskerk eigenlijk altijd verwend geweest, want in heel veel gevallen kan men daar nog steeds „voor de deur” van de winkels parkeren. In het centrum wordt het soms wat moeilijker op de zaterdagmiddagen en vooral op de vrijdagmiddagen, als er markt is en er dan bovendien nog druk „getrouwd” wordt in het raadhuis. dfr' sen. Dat bereiken we niet door alleen de hoge en soms torenhoge inkomens aan te pakken. Dat zijn er in verhouding tot de laagst betaalden te weinig, ’t Zal ook moeten komen van de geschoolden en geoefenden met een meer dan gemiddeld salaris. We moeten bereid zijn ook zelf op basis van eerlijkheid in de spiegel te kijken.” In de middagvergadering werd de heer H. Nulens (afgevaardigde van het dis trict IJmond) in het provinciaal bestuur gekozen in de plaats van de door ver huizing afgetreden J. Mol. Verder wer den de aanwezigen opgeroepen mee te doen aan de actie „Schrijf ze vrij”, die ten doel heeft in Chili gevangen zittende vakbondsleden vrij te krijgen. ken om „van de andere kant af” te beginnen en de auto te parkeren op het grote plein bij de sporthal, dat thans nog, ook op de vrijdagmiddagen, groten deels onbenut blijft Ook parkeren is een kwestie van gewoontevorming. De bezwaren tegen het niet meer kun nen parkeren op het Burgemeester Nie lenplein zijn hoofdzakelijk van de zijde van de middenstand gekomen. Uit het publiek beluisteren we veel meer gelui den, die er op duiden, dat men het prettig vindt, dat het plein straks een stukje gezelligheid aan het centrum kan toevoegen. Vooral vele bejaarden zullen het kunnen waarderen om daar eens even rustig te zitten en wat rond te kijken in het hartje van Heemskerk. Om het werken op het Burgemeester Nielenplein gemakkelijker te maken en de materialen enigszins te vrijwaren voor diefstal is om het gehele plein heen een stalen hekwerk geplaatst. Er is slechts een toegangspad naar de winkels toe vrij gelaten. De winkeliers blijven „sputteren”, maar het plein is nooit aangelegd met de bedoeling er alleen maar een par keerplaats voor auto’s van te maken. Door steeds maar weer uitstel van de plannen tot reconstructie is het plein wel als zodanig in gebruik genomen. Een voordeeltje voor de winkeliers, die er later een soort „gewoonterecht” aan ontleenden. Het college van b. en w. toonde wel begrip voor de verlangens van de middenstand en de afspraak kwam .tot stand, dat de reconstructie niet zou worden uitgevoerd, alvorens er vervangende parkeerruimte zou zijn ge creëerd in het centrum. In de omgeving van het plein zijn de laatste tijd heel wat nieuwe parkeer plaatsen aangelegd. B. en w. kwamen bovendien met het voorstel tot aanleg van een nieuwe „parkeerstraat” tussen Kerklaan en Bachstraat. De raad besliste echter, dat men voorlopig zou volstaan met een gedeeltelijke aanleg. In het geding was daarbij het feit, dat het nog niet aan te leggen gedeelte toch al gebruikt wordt als parkeerruimte, name lijk ten behoeve van het St. Jozefzieken- huis, onder meer bij de polikliniek. Zo veel meer parkeerwinst zou de aanleg van dit gedeelte van de nieuwe verbin dingsweg niet opleveren en bovendien voorzag een deel van de raadsleden allerlei verkeersperikelen ontstaan bij de aansluiting op de Bachstraat. Die wilde men eers- wel eens nader bespreken in de verkeerscommissie. NVV na het (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De Velsense gemeente raad zal aanstaande donderdag een be sluit goedkeuren om aan het Regionaal Beraad Geestelijk Gehandicaptenzorg IJ mond een eenmalige bijdrage van zes- honderdvijftig gulden te verstrekken. De gemeentebesturen van Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest zul len binnenkort aan hun raden soortgelij ke voorstellen doen. BEVERWIJK. Tijdens het koorfes- tival ter gelegenheid van „Amsterdam 700 jaar Stad” heeft het operette- en operakoor „Animo” goede resultaten be haald. Onder leiding van dirigent Piet de Reuver sleepte het koor van de maxi maal honderdtachtig te verwerven pun ten er honderddrieënvijftig in de wacht, en wist daarmee beslag te leggen op een gedeelde vierde plaats. Aan het festival namen in totaal één entwintig koren deel. Sinds de parkeervakken op het Burg. 7’ Ss DEN HAAG (ANP). De bedrijfsle dengroep bij Hoogovens van de Indus triebond NKV is van oordeel dat het jaaroverzicht over personeel en organi satie niet voldoet aan de eisen die deze bond stelt aan een sociaal verslag. Dat zei een der leden-werknemers van deze bedrijfsledengroep tijdens een persconfe rentie die de directie van het bedrijf gaf als toelichting op het jaaroverzicht. Dr. M. Albrecht, directeur personeel en algemene zaken van het bedrijf, die deze persconferentie leidde, merkte op dat de directie de pers elk jaar bij het verschijnen van het jaaroverzicht uit nodigt. De bijeenkomst is bestemd voor journalisten. Hij wilde geen soort pu blieke discussie op zo’n conferentie tus sen de leiding van Hoogovens en be drijfsledengroep. Een redacteur van het orgaan van de industriebond NKV be nadrukte vervolgens dat de betrokke ne weliswaar lid-werknemer is van de bedrijfsledengroep van zijn bond, maar als medewerker bijdraagt aan de inhoud van het orgaan. Het lid van de bedrijfsledengroep merkte onder meer op dat de doelstel lingen van een sociaal beleid bij Hoog ovens niet zijn aangegeven. Ook beleids uitgangspunten komen niet voor. In het jaaroverzicht ontbreekt volgens hem we zenlijke informatie, wordt veel onduide lijk gelaten en wordt een aantal feiten discutabel weergegeven. Een jaarover zicht als dit heeft weinig zin, zo meende hij. De heer Albrecht herinnerde er onder andere aan dat al in 1969 een poging is gedaan om een algemeen beleid op het gebied van personeel en organisatie te formuleren. Ondanks grote inspanning is men daar niet in geslaagd. Het bleek niet mogelijk het nagestreefde beleid in duidelijke en niet voor tweeërlei uitleg vatbare bewoordingen neer te leggen. Daarom is het vorig jaar in twee af zonderlijke brochures het standpunt op genomen van de directie op dat moment over uitgangspunten voor de bedrijfs voering en over beslissingen. Die inzich ten, waarover de leiding van het bedrijf nog met de ondernemingsraad in bespre king is, zijn gebaseerd, op een welover wogen beleid. Zij pretenderen geen eeu wigheidswaarde, maar geven huidige op vattingen weer. De bedrijfsledengroep van de Indus triebond NKV verstrekt na afloop van de persconferentie haar standpunt over het jaaroverzicht. Drs. M. Davidse, di recteur personeel Nederland van Hoog ovens, was teleurgesteld omdat de discus sie die de leiding van het bedrijf met het jaarlijks (sinds het verslag over 1969) geven van overzichten heeft beoogd, nu “j bedrijfsledengroep van de Industriebond NW heeft vanochtend op een perscon ferentie meegedeeld dat zij niet tevreden is met verstrekte informatie in het jaar overzicht. Zij wil worden ingelicht over de heel concrete situatie in verschillende afdelingen van het bedrijf. „Het sociale beleid van een onderne ming blijkt namelijk niet uit de mooie plannen die achter een bureau worden ontwikkeld, maar uit datgene wat de mensen aan den lijve ervaren.” De dikte van. het jaarverslag is, naar de mening van de bedrijfsledengroep, een slechte graadmeter voor de kwaliteit. Het enthousiasme waarmee in ver schillende bedrijven het jaaroverzicht wordt aangeprezen wegens de vele in formatie, is om die reden niet terecht, zo meent deze groep. „Het lezen van dit lijvige boekwerk zal zijn voorbehouden aan een klein groepje mensen, voor wie de inhoud weinig nieuws bevat, en voor de pers, die naar men hoopt het „sociale beleid” van Hoogovens in bredere kring bekend maakt. Over de hoofden van de werknemers heen wordt een discussie gevoerd, terwijl zij zelf het onderwerp van gesprek zijn.” door 6 percent. Ten aanzien van de pensioenvoorziening zijn de bonden op dit moment bereid de huidige bijdrage van de leden met 2 percent te verhogen. Zij zullen de leden in de ondernemings raad van het bedrijf adviseren het be treffende voorstel te ondersteunen. De bonden verbinden hier wel de voorwaar de aan dat voor 1 oktober een studie afgerond moet worden over een aanpas sing van de huidige regimenten. De cao-partners schrijven Hoogovens dat het aangepaste wensenpakket tot stand is gekomen met medewerking van de leden. Deze hebben zich in vergade ringen uitgesproken dat de door Hoog ovens gedane voorstellen besloten toch te proberen tot een afsluiting van een cao voor 1975 te komen. Hiertoezo schrij ven de bonden is het wensenpakket ongeveer gebaseerd op de reëele inko mensverbetering die in de cao voor de metaalindustrie is gerealiseerd. Voorts vermelden de bonden dat Hoogovens uit het terugnemen van be paalde zaken waaronder het welvaarts- vasthouden van vloeren en toeslagen niet dient op te maken dat het be drijf de bonden met zijn argumenten heeft overtuigd. uit de achterban voor te leggen. Uitvoe rig stond deze stil bij het medezeggen schap in de onderneming, het standpunt van de vakbeweging ten aanzien van wapenorders' en de positie van de laagst betaalden in de maatschappij. De mid- dagbijeenkomst werd gebruikt voor de behandeling van vergaderingsverslagen en het voorbereiden van een activitei tenprogramma voor 1976. Over de federatie tussen NW en NKV merkt de heer Kok op, dat vraag stukken over bestuurssamenstellingen en financiën inmiddels in principe zijn ge regeld, zodat nu kan worden begonnen aan de uitwerking van doel en beginse len. „We hebben nog moeilijke maanden voor de boeg, maar mede in het belang van onze eigen medewerkers die zo langzamerhand ook wel eens willen we ten waar ze aan toe zijn, wordt er zoveel mogelijk vaart achter gezet,” al dus de NW-voorzitter. Bepaald verheu gend vond hij het, dat ook binnen de bonden steeds meer toenadering merk baar is. De wet op de Ondernemingsraad waarin o.a. het medezeggenschap in de onderneming moet worden vastgelegd, zal niet voor 1977 van stapel lopen. De heer Kok liet weten het niet zinvol te vinden te proberen hierin een stroom versnelling in te bouwen. Hij zei hier voor in de SER te weinig medewerking te verwachten hetgeen nadelig zou wer ken in de politieke besluitvorming. „We moeten twee dingen tegen elkaar afwe gen: een standpunt verkondigen en dan de kans lopen dat een bestaande situatie wordt geblokkeerd of streven zij het met enige vertraging naar het voor ogen staande doel. We zijn geen lid van het NW om principes te etaleren, maar om ze te realiseren.” De heer Kok gaf toe, dat de vakcen trales ten aanzien van defensie-uitgaven vaak hinken op twee gedachten. Aan de ene kant achten zij zich niet aangewezen een oordeel hierover uit te spreken en aan de andere kant vinden zij het on aanvaardbaar, dat door de hoogte van het defensiebudget bijvoorbeeld sociale verbeteringen niet gerealiseerd kunnen worden. Dat in een politiek aanvaarde zaak als de vervanging van de Starfighter de vakbeweging met het oog op beschik baar komende werkgelegenheid door de vakbonden een voorkeur wordt uitge sproken, noemde de heer Kok terecht. Minder te spreken was hij over sa menstelling en functionering van de So ciaal Economische Raad (SER), waarin de 15 door de Kroon aangewezen maar in feite niemand vertegenwoordi gende leden optreden als scheidsrechter tussen werkgever en werknemer. „Nog dit jaar willen we beslissen of we met de SER in deze vorm en samenstelling willen doorgaan of niet. Die Kroonleden hebben in feite een beslissende stem en dan komt het naar buiten als: De SER is er voor of de SER is er tegen. Ik vind dat een bedenkelijke constructie”. Een vraag over de, in verhouding zware, lasten (ziekenfonds etc.) voor be jaarden en anderen met een laag inko men gaf de heer Kok aanleiding om te zeggen dat dit inderdaad een moeilijk e accepteren zaak is. „Maar daarmee zijn we er niet; we zullen bereid moeten zijn het belastingsysteem hierop aan te pas- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Doopsgezinde Broederschap in Beverwijk herdenkt dit jaar, dat 450 jaren geleden de Doperse beweging in Zürich is ontsaan. De weer klank was groot en ook in deze omge ving worden al spoedig daarna de denk beelden van deze beweging verspreid. Dominee H. Luikinga van de Bever- wijkse broederschap heeft zich verdiept in dat verleden en daarover zal hij vertellen tijdens een speciale gemeente- avond op donderdag 24 april, tijdens welke ook dia’s worden vertoond. Mede werking verleent verder het Doopsgezind Kerkkoor onder leiding van mevrouw A. A. de Wol-Klein. In dit geval waren de slachtoffers niet blond en welgevormd, maar wel geïmpo neerd geraakt door de onachterhaalbare directeuren van Golden Products, die in Nederland nog buiten schot blijven om dat wij tegen zulke gewiekste oplich ter spraktij ken nog geen wet hebben, zo als in enkele andere landen. De firma verlangt van zijn medewerkers (ik ci teer) „Oprechte toewijding, LIEFDE en eerlijkheid", want dat is het watermerk van alle oplichters: zij zeggen precies het tegenovergestelde van wat ze bedoe len. Ook in dit geval is zoveel mogelijk waarschuwende publiciteit de beste re medie. In de voorlaatste uitzending van FC Avondrood zagen we dat het met de beentrekkracht en de rompbuigkracht van Sparta-keeper Pim Doesburg dik in orde is, maar dat hij zich slechts zes keer achtereen aan de lat kan optrekken in plaats van de gemiddelde negen keer bij prof-voetballers. Al zijn functies werden opgemeten in Nijmegen, en kwamen er gunstig uit te voorschijn. België kan gerust zijn. Ik'' vind het interessanter als drie men sen met elkaar praten over hun eigen en werkelijke besognes. Gisteren zaten (in volgorde van geleerdheid) dr Dick Helenius, drs Ed van Thijn en burger Jan Blaaser bij Ischa, en dat leverde wel een aardig gesprek op, zonder dat ik er morgen op kantoor nog lang over zal napraten. Wat me opviel was, dat Ischa zo weinig profijt trok van het feit dat hier vier Amsterdammers bij elkaar za ten. Helenius zinspeelde even op metro- perikelen, ik had die drie geheel ver schillende mensen daarover wel eens willen horen bekvechten. Het Beraad is vorig jaar juli ontstaan op initiatief van het Velsense raadslid J. H. Porck. Dit beraad beoogt een betere behartiging van de belangen van geeste lijk gehandicapten te bereiken. Tot dat doel is onder andere een werkgroep Inventarisatie geformeerd. De werkgroep zal een 'overzicht samenstellen van de behoefte aan tehuizen. In het Beraad zijn vertegenwoordigd de oudervereni gingen, de sociaal-pedagogische diensten de gemeentelijke diensten voor sociale zaken van Beverwijk en Velsen, het werkvoorzieningsschap De Tunnel, het Boerlagehuis en het Vinkennest uit Vei- sen, alsmede de Stuurgroep Sociale Dienstverlening in de IJmond. Direkte aanleiding voor de instelling van het Regionaal Beraad vormde een schrijven van het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland, bevattende een planning van dagverblijven en gezins vervangende tehuizen voor geestelijk ge handicapten. De gemeenten Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Uitgeest en Vel sen hebben in een gezamenlijke reaktie de provincie gewezen op de noodzaak „om tot een andere studie van het totale 'behoeftenpatroon in de IJmond te ko men. Tevens zou meer rekening moeten worden gehouden met de al in de prak tijd gehanteerde regio-indeling. Er wordt gestreefd naar de instelling van een Regionaal Overlegorgaan voor de Zwakzinnigenzorg (ROZ) met als taak: het behartigen van de gemeen schappelijke belangen van de geestelijk gehandicapten in het algemeen en van de aangesloten instellingen en groeperin gen in het bijzonder. Dit door inventari satie van regionale/plaatselijke behoef ten in de IJmond door middel van onderzoek en het verzamelen van docu mentatie (centrale wachtlijst); planning van noodzakelijke welzijnsvoorzieningen; uitvoering van een opnamebeleid naar landelijke en provinciale richtlijnen; voorlichting en advisering. De financiële bijdragen van de ge meenten zullen gebruikt worden voor het opvangen van de eerste onkosten. KOOG. „Er mag zowel binnen als buiten het NVV geen misverstand be staan over de houding van NVV en NKV tegenover het CNV na het tot stand komen van een federatie tussen de twee eerstgenoemden. Er zal wel een vorm van intern overleg kunnen zijn bij het bepalen van een mogelijk gemeen schappelijk standpunt, bijvoorbeeld in contact met werkgeversorganisaties. Maar met nadruk zeg ik: de binnen de federatie tot stand gekomen besluitvor ming zal door zo’n ad-hoc overleg niet worden gewijzigd.” De heer W. Kok, voorzitter van het NVV, liet er in de Koger Lindenboomschool verder geen twijfel over bestaan, dat ook binnen de NVV-bonden en met name binnen de Industriebond geen verschil van in zicht hierover is. „Het CNV is uit de boot gestapt, en daar moet het de conse quentie van dragen. We hadden het graag anders gezien een eenheidsor ganisatie van en voor alle Nederlandse werknemers was me liever geweest maar nu gaan we samen met het NKV verder. Met begrip en respect voor ei kaars overtuiging kunnen we een heel eind komen,” aldus de heer Kok. De misser van de maand was tot het laatst bewaard: Eddy Treytel, pas ge trouwd, was bereid gevonden die schle mielige goal door zijn benen heen nog eens te demonstreren. Er was een speci aal klein doeltje voor getimmerd, Trey tel ging er wijdbeens voor staan, Henk van Dorp gooide de bal op en Frits Barend kopte, maar helaas naast de spreidstand. Een tweede poging werd ondernomen, Henk gooide de bal weer op, Frits kopte, maar opnieuw werd Treytels spreidstand ruimschoots gemist. Misschien was Treytels beenspreidst-nd kleiner dan het gemiddelde... De Industriebonden van het NVV, NKV en CNV, alsmede de Unie B.L.H.P en N.B.T. willen nu een verhoging van de salarissen met 1,75 percent. Daaraan is een minimum van 350 verbonden. Aanvankelijk werd een verhoging van 2 percent gevraagd. De vloer van de ge vraagde prijscompensatie is gezakt van ƒ199 naar ƒ192. Wat de vakantietoeslag betreft blijven de bonden vasthouden aan hun eis van 8 percent. De vloer in de vakantietoeslag dient te worden vast gesteld op 1794,35. De bonden stellen voor de winstuitke- ringsregeling van Hoogovens zo te wijzi gen dat het minimum van 2 percent van het persoonlijk salaris wordt vervangen

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7