LIVING BLUES LEGT Confessionelen zijn tegen DE ZWEEP EROVER wegens succes herhaald Sonettenavond in Leiden Collectie kunst voor buitenland Vermeulen Vermeulen aan de voorjaars schoonmaak..? KDFFIE HAIES is de echte house of england meedenker in uw bestedingspatroon voor u is... afschaffing filmkeuring Alsu weet dat coffeïnevrije koffie beter Luilakpopnacht wordt groots gebeuren „Artistieke rommelmarkt” Soosagenda HI-FI STEREO Voorlichtingsavond Grote Houtstraat 96 Haarlem MULTI MEDIA MEETING IN MICKERY RESIDENTIE-ORKEST NAAR ENGELAND 1 13 1975 2 4 APRIL KUNST Vierduizend subsidie 1 GROTE HOUTSTRAAT 1* EN 2 HAARLEM y --- H -1 R. S. Sakko nieuwe secretaris van Raad voor de Kunst PW J DONDERDAG eontsl - „Luilakpopnacht in gevaar”, schreven we vorige week, maar de waarschuwing heeft geholpen. Sport- en Jeugdzaken adviseerde pijlsnel aan B. en W. om het or ganiserende Tioli en Buurtcen trum Noord voor de Luilakpop nacht van vrijdag 16 op zaterdag 17 mei in het Schalkererf in Haarlem vierduizend gulden sub sidie te geven. B. en W. hebben dinsdagmiddag besloten dat ad vies te volgen, waarmee ruimte (is geld!) is geschapen voor een daverend nachtelijk programma. Tja, inderdaad... wij beginnen aan een ‘cleaning-up’ door onze gehele zaak. Want alle vroege voorjaars-artikelen moeten plaats maken voor de zomer- en vakantie-kledij die nu al binnenstroomt. Daarom kunt u nu 2 dagen, n.l. vrijdag en zaterdag, profiteren van ongekend hoge kortingen (soms tot 50%...!) op zeer vele artikelen..! Hoogst interessant voor u om snel te komen kijken naar al die geweldige koopjes in de beste en mooiste internationale dames- en herenmode. ^VOORtSS! contati (ADVERTENTIE) (ii i elke av: elke Hoofdweg (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van onze kunstredactie) (Van onze correspondent) (ADVERTENTIE) t (ADVERTENTIE) Is hun hitsingle „Boogie Woogie Woman” een typisch voorbeeld van een uitgekiende, rustige commerciële hitsong, in de zaal wil de nieuwe versie van „Living Blues” er nog steeds de zweep over leggen. „Het publiek”, zegt leider Ted Oberg, „is er niet om in slaap gesust te worden, het moet op zijn allerminst bezig gehouden worden”. Zaterdagavond voegt de groep de Haarlemse daad bjj het woord met een optreden in sociëteit Tioli in Schalkwijk, overigens op konin ginnedag al gevolgd door een concert in het Concertgebouw, samen met Trace en Alquin. 02968-51 n Esco doet wonderen. „Boogie, woogie wo man” maakte het op dte ladder en „Living Blues” kon weer aan de slag. DEN HAAG. Binnenkort is de be noeming te verwachten van de heer R. S. Sakko tot algemeen secretaris van de Raad voor de Kunst, zo heeft het minis terie van CRM woensdag meegedeeld. Sedert 1970 is hij werkzaam bij de Raad voor de Kunst als secretaris van afdelin gen en commissies. Sinds 1 november 1974 is hij ook waarnemend algemeen secretaris van de raad voor de kunst. Hij volgt drs. Jan van Riemsdijk op. De heer Sakko is drie jaar werkzaam geweest in de journalistiek. Hij studeer de politieke wetenschappen aan de uni- versiteit van Amsterdam. Hij was lid van Amsterdamse en landelijke werk groepen voor cultuur van D’66. ber va 1. Rek inestr. eins h uur. Vi Living Blues met Johnny Frederiksz (onder), Henk Smitskamp (links), Cor van de Beek (rechts) en Ted Oberg. ZWANENBURG Wilgenlaan 68, Telefoon 02907-3541 I iorp, DEN HAAG. Het Residentie-Orkest maakt van 13 tot 18 mei een toernee door Engeland. Er worden onder leiding van lean Martinon concerten gegeven in Bristol, Great Yarmouth, Middlesbo rough, Newcastle en Liverpool, op het programma staan werken van Berlioz, Debussy en Strawinsky. Op 2 juli con certeert het orkest in de Royal Festival Hall in Londen. De christelijke partijen sluiten niet uit dat zij akkoord gaan met het wetsont werp van de socialist en de inmiddels uit de Tweede Kamer verdwenen mevr. Goudsmit van D’66. Dan moet er echter wel eerst een bepaling in de wet worden opgenomen dat de gehekelde filmbeelden als enig uitgangspunt voor de filmkeu ring blijven gelden. De progressieve par tijen voelen daar echter helemaal niets voor. Zij zijn van mening dat volwassen Nederlanders zelf, zonder bevoogding vooraf, moeten kunnen beoordelen wat zij willen zien. >ns 406 rijksga tie. Ap Haan 10-23. 1 Met Ted Oberg op solo en dobrogi- taar en sitar, Johnny Frederiksz op zang en percussion, Henk Smitskamp op bas en zang, Cor van Beek op drums en percussion (ex-Shocking Blue, net als Smitskamp die veel vroeger al bij Living Blues zat) en Paul Vink op piano en Fender Rho des. Paul Vink, van Finch, bleek niet te kunnen wennen (of omgekeerd natuurlijk) en is inmiddels weer ver dwenen, zodat zaterdagavond in Tioli een begaafd en ervaren kwartet zal proberen in het Haarlemse de nieuwe Living Blues ook live op het podium nieuwe gestalte te geven. Als topper: de Engelse formatie Magna Carta, twee jaar geleden in Nederland zeer succesvol op toernee met Liesbeth List, groot in Engeland en drie gouden elpees in ons land. Daarnaast: Kayak, populair en ge liefd, veel kwaliteit en op zaterdaga vond 17 mei toevallig voor de tweede keer uitgebreid te zien en te horen in id vï| andag I afwel Hillego sueel misbruiken van kinderen en grof lichamelijk en geestelijk geweld. Zoiets zou een ernstig gevaar voor het defor meren van het menselijk gevoelsleven kunnen betekenen, menen zijn. LEIDEN. De Maatschappij der Ne derlandse Letterkunde organiseert op vrijdagavond 25 april in de Lodewijk- kerk, Steenschuur 19. Leiden een son nettenavond, die om acht uur begint. De volgende schrijvers treden op: Han G. Hoekstra, Eric van der Steen, W. J. van der Molen, Michael Deak (ps. S. P. Kapteijn) Nico Scheepmaker, Gerrit Komrij, Jan Kal, Jan Kuijper en Tymen Trolsky. Het programma wordt gepre senteerd door dr. r. P. Guépin en omlijst met orgelmuziek door J. van der Meer. Mickery zich bereid zijn theater, personeel installatie telkens ter (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De christen-democra- tische partijen in de Tweede Kamer voelen er weinig voor de filmkeuring helemaal af te schaffen. Volgens de confessionelen zijn er te veel films in omloop die een ernstig gevaar vormen voor de maatschappij als de films hele maal worden vrijgegeven. Zelfs het in grijpen achteraf vinden zij in een aantal gevallen onwenselijk, omdat dan het kwaad al geschied zou zijn. De fracties van KVP, ARP en CHU zeggen dat in een schriftelijke reactie op een initiatiefwetsontwerp van de PvdA’er Voogd. Volgens de confessione len heeft het geen enkel nut voor de maatschappij om beelden te laten zien van seksueel verkeer met dieren, seksu eel sadisme in zijn ergste vormen, sek- Denkt u over aanschaf van Stereo apparatuur Kom dan eerst naar de lezing van Jan de Kruijff, hoofdredakteur en recensent van het maandblad „Disk”, op vrijdag 25 april in „Die Raeckse”, Raaks, Haarlem. Onderwerp: Kwaliteits- en aankoopaspekten van Hi-Fi Stereo-apparatuur. Aan vang 20 uur. Toegang vrij. Deze avond wordt u aangeboden door MUZIEKHANDEL ALPHENAAR Kruisweg 45 -49 - Haarlem DEN HAAG. Het bureau Beeldende Kunst Buitenland van het ministerie van CRM heeft de collectie „elementaire vormen van schilder- en tekenkunst in Nederland” gepresenteerd. De tentoon stelling is bestemd voor circulatie in het buitenland. De collectie omvat werken van: Ben Akkerman, Edgar Fernhout, Carel Visser, Jan Schoonhoven, Jaap Berghuis, Kees Buurman, J. C. J. van der Heyden, Jan Hcving, Rob van Ko- ningsbruggen, Tomas Rajlich, Martin Rous, Toon Verhoef en Rudi van de Wint. De collectie is samengesteld door een werkgroep, die werd gevormd dooi Kees Broos van het Haags Gemeentemu seum, Hans Sizoo van de Lakenhal in Leiden en Gijs van Tuyl (BBKB). Vara’s laatste Nederpopzien. Geen wonder dat ook al rond half mei de nieuwe single uitkomt- Verder: Living Blues, Bintangs, Catapult en Avro’s Toppop disco show. Nog even terug naar het verleden. Vorig jaar waren in Haarlem met Luilak drie aktiviteiten. Buurtcen trum Koudenhom, Concertgebouw en Schalkererf. Het tekort beliep vijfdui zend gulden (gedekt door de gemeen te), alleen Schalkererf draaide quitte. Vraag aan John Oomkes van Tioli: Waarom dan toch subsidie aange vraagd? John: „Vorig jaar was qua publieke belangstelling en dus ook financieel een succes, maar muzikaal gezien kon het beter. Dat willen we dit jaar, ten eerste omdat Haarlem wel eens wat kwaliteit en variatie kan gebruiken en ten tweede omdat de combinatie van die kwaliteit en variatie de popnacht voor een veel bredere basis, voor meer groepen mensen aantrekkelijk maakt. Met de entreeprijs van rond de zes a zevenen- eenhalve gulden verwachten we dan ook erg veel mensen die niet persé de hele nacht blijven maar voor bepaal de groepen komen. Een grote door stroming dus. Vandaar ons verzoek om subsidie omdat je nu eenmaal voor groepen zoals ze nu op de lijst staan zplke bedragen moet uitkeren dat de entreeprijs onverantwoord hoog zou worden. Bovendien, er is een gemeentelijke pot voor Luilak en dan moet je die gebruiken als je daarmee betere resultaten kunt boe ken. Het probleem was, dat op ons voorstel en onze begroting door de gemeente lange tijd niet werd gerea geerd, zodat we in grote tijdnood raakten omdat je dit soort groepen nu eenmaal lang vantevoren moet vastleggen. Je zult begrijpen dat we hoewel we meer gevraagd hadden erg blij zijn met deze bij drage omdat we nu aan de slag kunnen om er een grandioze nacht voor iedereen van te maken.” ’t Plein, Balkanplein 4, wo.av: mu ziekworkshop; do en vrmi: kreatief werken; vrijdag en zatav: open huis. HJC, Groot Heiligland 47, vrijdag: Romanes j. Disco Dubois, Berlagelaan 45, zon- dagmi: discodansen. Can-Can, Stoofsteeg 1, bar-dancinig-disco. Moulin Rouge, KI. Houtstr., av: bar-dancing-disco. De Ark, Kerkplein 5, Velsen-Zuid, vr en zat: soos. Club Bluesette,’ Krusemanstr. 34, Oost, vr, zat en zoav: bar-dancing- disco. Tamberlain, Grote Houtstr. elke av. beh. ma en dl: discotheek. Savannah, Spaamwouderstr. 61, el ke av: bar-dancing-disco. Esperanza, Kerkweg 2, Spaarnwou- de, zatav: dansen Tioli, wijkcentrum Laan van An gers 5, zatav: Living Blues; zondag middag: discotheek Blow Up met top-20. Upstairs, Zomervaart 170, discussie avond met de „mysterieuze gast van de maand”. Deze keer: de heer P. J. Hagens. Arnoldushoeve, Hoofdweg 574, Hoofddorp; zat: Mock Turtle, Am sterdams rockkwartet. Crazy Inn, Kokstraat 13, zaterdag: soos. Turfschip, Turf steeg 2a, zat: koffie bar met de groep His Masters Voice uit Franeker. De historie van Living Blues is wel zo’n beetje bekend. Blues was het thema en met wat rock- en andere franje daaromheen bleek dat een hechte basis voor Nederlandse succes sen. Zes jaar lang was de groep een naam in ons land maar net toen iedereen dacht dat de formatie liep als een trein, werd het zaakje opge- doekt. Een grote verrassing, die werd verklaard met „muzikale verschillen van opvatting”, meestal een aardige dekmantel voor ruzie tussen mensen die het wel zo’n beetje hebben gezien. Ted Oberg niet. Hij ging door. Alle begin is moeilijk, ook opnieuw begin nen. Ronnie Meyes en Michael Dries sen werden met enthousiasme ont vangen, maar waren al snel weer verdwenen. En toch, de hitparade (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Het succes van de op 3 februari gehouden eerste Multi Media Meeting (zeg maar „artistieke rommelmarkt”) in het Amsterdamse theater Mickery was zo groot, dat de organisatoren (NOS-werkgroep drama- kunstzaken, Nederlandse Vereniging van Toneelkunstenaars, Nederlandse Vereni ging van Toneelgezelschappen, balletge zelschappen en Mickery) besluiten het op 12 mei a.s. tussen half drie en zes uur ’s middags nog eens over te doen. Dat succes meet men af aan het feit, dat van de 2300 mensen die werden uitgenodigd, er op 3 februari meer dan 1000 kwamen opdraven. Onder hen be vonden zich: 265 toneelspelers, 32 dan sers, 65 studenten van toneelacademies, 32 mime- en poppenspelers, 40 schrij vers, 35 journalisten, 25 fotografen, 85 studenten van de filmacademie en ande ren uit de filmwereld, 10 musici, 12 radiomedewerkers, 11 toneelregisseurs, 80 theaterdirecteuren, dramaturgen, bu reau- en zakelijke leiders, 27 televisiere gisseurs, 64 televisieontwerpers, regie- en produktie-assistenten en andere tv-func- tionarissen, en 32 televisie- en theater technici. Ze kwamen allemaal om elkaar te ontmoeten, met eikaars ideeën en vak- Adriaan Valk (altsaxofoon) en Jan Slot- houder (piano), en het Larense poppen theater Piccola. De Nederlandse filmaca demie en theater Klank en Beeld verto nen films. Stands zijn er van het Holland Festi val en liet poppentheater „In de schuur”. De fotografen Jutka Rona, Frits Gerrit sen en Kors van Bennekom richten exposities in van theaterfoto’s. Omdat Mickery zich bereid heeft verklaard zijn theater, personeel en technische installatie telkens ter be schikking te stellen, zit het ei wel in dat de Multi Media Meeting driemaal per jaar zal worden gehouden. problemen geconfronteerd te worden. Voor de toneelspelers geldt in zekere mate ook, dat ze „ontdekt” willen wor den. Al met al veroorzaakten die meer dan 1000 bezoekers heel wat gedrang in het kleine Mickery-theater. („Ik heb ve le lichamelijke contacten gehad”, spotte een actrice de vorige keer in het ge drang). Vandaar dat op 12 mei aan de grote zaal, de bovenzaal en het cafe nog is toegevoegd een overdekt terras van twaalf bij negen meter op de achter plaats van het theater. Daar wordt een groot aantal stoelen en tafels geplaatst en vandaar kunnen ook doorlopend televisieprogramma’s worden bekeken op door het gehele gebouw geplaatste twaalf monitoren. De sprekershoek, die de eerste keer in de grote zaal een beetje mislukte, krijgt nu de bovenzaal tot haar beschikking. Hans van Manen praat over „Wat zijn de perspectieven voor een danser, die 38 jaar is”, een nog onbekende deskundige spreekt over de Raad voor de Kunst,1 Peter de Baan heeft het over de Toneel- nota en Hans de Witte over het Holland Festival. Na afloop van de inleidingen is er een discussie. In de theaterzaal treden op: het Natio naal Ballet, het Jordaan cabaret met een programma over 700 jaar Amster dam, het pantomimetheater Carrousel, 'h Lcbi F.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 13