Foto- en geluidsdiaseries ïl van de Keukenhof Holland-impressies op Daar is Pooh COERANT STOFFEN heft op Profiteer snel van de vele voordelige koopjes COERANT stoffen eenHonda- brommer jongeren op TV wO Fotowedstrijd voor vrouwen Fruck-reus binnen Europa EXPOSITIE VAN YOUSUF KARSH Auto voor zwartrijders.. KLEINE CADILLAC VAN C.M. Gebruikte auto trek meer in KORTINGEN TOT i foto I I Onder redactie van J.P. Bos Nieuws in 't kort V. _EM :ren. O >nz. IN DE MAANDEN juni, juli en augustus brengt de AVRO-TV in samenwerking met de Stich ting Amateurfotografie en het Instituut Film en Jeugd in een viertal uitzendingen een op de jeugd af gestemd programma op de buis onder de titel „Lach ’ns naar de fotograaf!” Op zaterdag 26 april om 19.30 uur (Nederland 2) wordt hierover een instructie- programma uitgezonden, waarin jongeren van 13 tot en met 18 jaar eigen foto- en geluidsdia series laten zien. Voor de vier programma’s er na kunnen jon geren in de genoemde leeftijds categorie tot 1 juni series in sturen. „Lach 'ns naar de fotograaf" a:. VARIA te z? May i - Foto van Ronald Roozen uit de serie „Kermis’’. Laat dit enorme prijsvoordeel u niet ontgaan 50°/o (ADVERTENTIE) kan ji de grootste tweewielerfabrikant ter wereld. F***- inlichtingen: Honda Motor N.V. Lierenstraat 5 Ridderkerk tel. 01804-16300 'S' Pooh werd geboren in het gezin James Daves in Newnan, in de Amerikaanse staat Georgia. Toen de familie Daves in mei 1974 verhuisden naar Noord-Caroli- na, deden ze Pooh over aan de buurman. Maar Pooh verdween al gauw. Grote Houtstraat 14 - Haarlem - Telefoon 32 45 33 met toest. v. K. v. K. Dit wordt de bezoeker van de Keu kenhof in Lisse al gauw duidelijk Rijden ze mee x. over de hele wereld. X. Overal tegen opgewassen. Vlot model in leuke kleuren. Urenlang probleemloos rijden op erg weinig litertjes. Volautomatisch. Metchroom- drager voor- en achter. Veel extra's krijg je kado. "Aardig van Honda. S De kleur zwart is hard op weg weer populair te worden in de autowereld. En gevoelig voor trends, heeft Ford een zwarte Capri S gelanceerd, die binnenkort ook in Nederland verkrijg baar is. Zwart kwam eens op de laat ste plaats. Van de zes miljoen wagens die Ford Europa in de afgelopen vijf jaar bouwde, werden er welgeteld 4.279 in zwart gespoten. Echter, ver leden jaar verdubbelde zich opeens de vraag naar zwart. En tachtig percent van de speciale bestellingen die bin nenkomen, vraagt om zwart als bui- Bijna twee miljoen autobezitters ruil den hun auto in voor een gebruikte wagen. Terwijl 1,7 miljoen bezitters een nieuwe auto kochten. Een tweede reden geldt de brandstof. De nieuwe Cadillac is zo’n 450 kg lichter dan zijn grotere voorganger. De Capri S heeft de 1600 GT motor, die 88 din-pk levert. De prijs is bijna 17.000 gulden, inclusief BTW. Zwart rijders vóór Er worden nog steeds pogingen ge daan om sportwagenfabriek van Aston Martin nieuw leven in te blazen. Een groep Engelse en Amerikaanse zaken lieden heeft opnieuw een bod op de fabriek gedaan, dat tweemaal zo hoog is als een eerder bod. De crediteuren van Aston Martin hebben zich ak koord verklaard met dit bedrag. Chrysler Nederland heeft de prijzen van de Simca, de Sunbeam en de Ma tra Bagheera met gemiddeld vier per cent verhoogd. NEDERLAND BESTAAT niet al leen uit tulpen, klompen en molens. 74 50 Van Friesland, Schiphol, grote havens en pittoreske oude stadjes passeren in elkaar overvloeiende beelden de re vue. Het geheel wordt ondersteund door muziek. partijen VI UIS nhout - Reeds iere za- c doorl ine we- Neder- s, series t wordt ;en kom wanneer hij het Kodak-paviljoen be zoekt. In een 360 graden projectie wordt een groot aantal toeristische facetten van ons land gepresenteerd. VAN 27 APRIL tot en met 18 mei is er in het Gemeentelijk Voorlich tingscentrum van Den Helder (Mid denweg 172A, naast het postkantoor) een expositie van fotoportretten, ge maakt door de beroemde Canadese fotograaf Yousuf Karsh. De tentoon stelling onder het motto „Men who made your world” is georganiseerd door de Helderse Kunstliga en ge plaatst onder het beschermheerschap van de ambassadeur van Canada, Thomas Carter. Zij zal op zaterdag 26 april, des avonds om acht uur, wor den geopend door de honorair consul van Koeweit, M.S. Rabbani. Het werk is afkomstig uit de collectie van de Peter Stuyvesanr Stichting. De ope ningstijden zijn: dagelijks van 13 tot 18 uur, op vrijdagavond van 19 tot 21 uur en op zaterdag- en zondag van 13 tot 16 uur. Men redeneert in Detroit, dat mensen die alleen maar heil zien in het besturen van luxe automobielen, bij een eventuele volgende crisis geen orhruilproblemen meer willen hebben. In totaal omvat Iveco zestien vesti gingen van vrachtwagens, autobussen en speciale voertuigen. De vijf onder nemingen waaruit de holding bestaat (naast Fiat en Magirus-Deutz nog Lancia, Unie en O.M.) produceerden vorig jaar 110.000 voertuigen boven de 3.5 ton totaalgewicht. Totale omzet: 4.6 miljard D.M. Agnelli verwacht dat de holding in de naaste toekomst werk zal verschaffen aan 50.000 man. De juridische zetel van de holding wordt Amsterdam. Volgens Agnelli omdat de fiscale en politieke mogelijk heden in ons land het gunstigst zijn. De bundeling van al deze krachten moet het mogelijk maken de interna tionale concurrentie op te vangen. Bo vendien ontstaan er nu vele mogelijk heden voor research, produktie, dis tributie en marketing. Het programma voorziet verder in een integratie van produkten en diensten. Intussen was de familie weer uit Noord-Carolina verhuisd naar Wellford in Zuid-Carolina. Daar kwam Pooh vorige week aan, hoewel hij het nieuwe huis van de familie Daves nooit had gezien. Het dier had 320 kilometer gelopen. In de loop van april onthult General Motors in Amerika zijn nieuwste pro- dukt: een Ideine Cadillac. Onder de naam Seville zal de nieuwe Cadillac voor lopig in een bescheiden aantal, maar tegen een forse prijs (men spreekt over circa 11.000 dollar) worden geproduceerd en verkocht. Dit laatste staat vast. Want ondanks, dat geen enkele koper de wagen nog heeft gezien, zijn er in Detroit al hoopgevende bestellingen binnengekomen. tenkleur. Vandaar dat Ford met een voledig zwart koetswerk op de prop pen komt. Binnen en buiten zwart. Zelfs de bumpers zjjn zwart gehouden. Om toch nog wat kleur aan te bren gen, heeft Ford deze Capri voorzien van gouden sierstrips en werden ook de spaken van de sportwielen in goud (althans goudkleur) uitgevoerd. De Italiaanse autofabriek Fiat pro beert met de oprichting van de hol ding Iveco haar marktaandeel in Euro pa aanzienlijk te vergroten. De nieuwe holding, tot stand gekomen in samen werking met de Duitse producent van Magirus-Deutz, betekent, dat er nu een truck-organisatie is in Europa, die vestigingen heeft in Italië, West- Duitsland en Frankrijk. Aldus maakte de president van de holding, Umberto Agnelli in Brussel bekend. DURHAM (UPI). Amerikaanse Geleerden gaan zich buigen over Pooh, een kater van twee jaar, om uit te zoeken of het dier over buitenzintuiglij ke waarneming beschikt. En minder gewicht betekent minder brandstof. General Motors heeft nog eens laten nagaan hoe in de tijd van de oliecrisis de eigenaren van grote, luxueuze wagens handelden. De meesten ruilden pijlsnel hun zware voertuigen in tegen de lichtere com pact-cars, om met dezelfde hoeveel heid brandstof langer te kunnen rondkomen. Daarom vooral heeft GM zijn luxepaard, nu in zo’n relatief kleine uitgave naar voren geschoven. juli (Ned. 1), donderdag 7 augustus (Ned. 1) en maandag 25 augustus (Ned. 1), alle vah 19.30 tot 19.55 uur. Meer tips en de verdere spelregels zijn vermeld in een brochure die op aanvraag gratis wordt toegezonden. Het adres luidt: AVRO-TV, „Lach ’ns tegen de fotograaf!”, postbus 1001. Hilversum. William Ed Cox jr., wetenschappelijk medewerker aan de Foundation for Re search on the Nature of Man, zegt dat hij voor Pooh een „doolhofproef” gaat ontwerpen. Pooh zal worden gezet in een doolhof met een stuk vlees of ande re lekkernij op het punt waar men hem hebben wil. Theoretisch zal de kat door middel van zijn buitenzintuiglijke be gaafdheden vaststellen welke paden hij moet inslaan om bij de buit te komen. Gebruikte wagens worden in toe nemende mate gekocht door de zoge naamde eerste-auto-bezitters. Dit bleek onder meer uit een onderzoek in West-Duitsland, waar de 320.000 personen die vorig jaar voor het eerst een auto kochten, thans een gebruikte wagen hebben aangeschaft. In 1973 kocht nog dertig percent van de eer- ste-auto-bezitters een nieuwe auto. Op de gehele vervangingsmarkt speelt de gebruikte auto een steeds grotere rol. Het is duidelijk, dat dit Italiaanse offensief vooral gericht is op de markt in West-Duitsland, waar Daimler- Benz en Volvo de grote tegenspelers zullen worden. Maar Agnelli denkt ook aan markten in de Oostbloklanden, Afrika en het Midden-Oosten. Hij kan al profiteren van een contract dat on langs door Magirus-Deutz met de Sov- jet-Unie werd afgesloten voor de leve ring van 2000 trucks. Het aardige bij dit alles is, dat Magirus-Deutz ook deel uitmaakt van de zogenaamde club van vier: samen met Volvo, Daf en Saviem. Welke invloed de nieuwe hol ding op de Nederlandse markt zal krijgen, is nog een onbeantwoorde vraag. Uit een nog niet gepubliceerd on derzoek van het NIPO is volgens de Stichting gebleken dat er in ons land 3,7 miljoen fotocamera’s in gebruik zijn. Daarvan gebruikt de vrouw 35 pet (1,3 miljoen) en de man de overi ge 65 pet. De vrouwen fotograferen vooral met pocket-cassettecamera’s, zo heeft het NIPO vastgesteld. i ONDER HET MOTTO „Vrouw-en- foto-van-het-jaar” wordt tot half ok tober een fotowedstrijd alleen voor vrouwen gehouden. De Stichting Amateurfotografie organiseert de wedstrijd. Ook de jury bestaat alleen uit vrouwen, namelijk Sonja Barend, Maarten van Weegen. De 75 bestel tober een fotowedstrijd alleen uoorl foto’s worden bekroond met een to-| taal aan prijzen van ruim f 10.000 wedstrijdfolders zijn verkrijgbaar bijl de fotodetailhandel en bij de Stick-! ting Amateurfotografie Singel 32 in Amsterdam. Waarom zo’n kleine Cadillac, ze ventig centimeter korter dan zijn grote broer? En waarom midden in een ernstige marktsituatie? Generaal Mo tors heeft er verschillende redenen voor. In de eerste plaats wil het grootste autoconcern ter wereld iets ondernemen tegen de import van luxe buitenlandse wagens op de thuismarkt. Daarom wordt de Seville nu al de „Anti-Mercedes” genoemd. Zij rijden immers in een nog steeds luxe wagen, die daarbij nog redelijk zuinig is ook. Een subtiel trekje, dat alleen maar kan worden bedacht ■fioor reclamepsychologen is, dat de prijs van de kleine Cadillac bewust hoog is gehouden. Anders zou „Jan- en-alleman” er maar in rond kunnen rijden en dat zou het einde betekenen van het chique koperspubliek, dat vóór elke autofabriek het zout in de pap is. Kortom: wel klein (althans naar Amerikaanse maatstaven) maar nog steeds „fijn.” De nieuwe Cadillac, de foto boven werd gemaakt door een autojouma- list van Detroit News, is uitgerust met een 5,7 liter motor met elektro nische inspuiting. De wagen heeft een wielbasis van minder dan drie me- trer, enige tientallen centimeters minder dan de voorheen gebouwde „echte” Cadillacs. Roozen, wordt een door een groep van zes leden samengestelde serie „Mensen in beweging” getoond. Beide kleurenseries krijgen een extra di mensie door een goed gekozen ach tergrondmuziek. De vier uitzendingen na het in- structieprogramma zijn op: donder dag 12 juni (Ned. 2), donderdag 10 De keuze van de thema’s is vrij, maar er mogen geen losse foto’s, familiekiekjes en vakantiefoto’s wor den ingezonden. De programma’s zul len zoveel mogelijk interviews met de makers bevatten over het hoe en waarom van hun inzending. Uiteraard zal uit de wellicht honderden inzen dingen een keus worden gedaan. Thema’s die bijvoorbeeld in aan merking komen, zijn: verkering, sex, werkloosheid, fietsen in de binnen stad, geweld, milieu, vrije tijd, te presenteren als documentaire of als zelf-verzonnen verhaal. Wat de foto series betreft zijn de samenstellers van de uitzendingen al tevreden met een schriftelijke suggestie voor het geluid. Inzenders van een diaserie moeten echter een bijbehorende ge luidsband insturen- In het programma van zaterdag zijn onder andere enkele bijdragen verwerkt van leden van de Jeugdfo- toclub „Het Ogenblik” in Heemstede. Naast een flitsend gebrachte serie „Kermis”, gemaakt door Ronald Novio-R -.v: p,

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 25