Raad wilde nieuwbouw Gemeenteraad akkoord met nieuwe voor Watervlietschool situering van woonwagenkamp Meerjarenplan nog niet behandeld Langdurig debat in raad over kruising Santpoortse Dreef Haven Echtpaar voor 600 gulden opgelicht MHS Hl MTU to (to vishal 5 BON I Zwaar gewond I I Overeenstemming bereikt rond Geestelijk Gehandicaptenzorg Keukenhof in geuren en kleuren kJ 1 W GEEN DEPENDANCEVORMING WD STEEKT WAARSCHUWENDE VINGER OP Gemeente onderzoekt Commissie gaat aanleg plantsoen bekijken BETROKKENEN HEBBEN ELKAAR GEVONDEN Schoolhoofd benoemd op Het mavoproject scheepte zich in in IJmuiden toegankelijkheid van openbare gebouwen voor minder-validen A& zaterdag in de weekend bijlage Ruiterwedstrijden „Lievendaal” IJmuider Courant Beverwijkse Courant" En u,hoe komt u aan uw Amro Privérekening? '5 PLAATSELIJK NIEUWS 4 1975 APRIL 25 V R IJ D A G I „Tuinman” bood zich aan Defensiecommissie Antwoordnummer 416Haarlem I f,s Bezorg mij 14 dagen gratis In een open envelop, zonder postzegel! opsturen naar: Naam Straat Plaats Daarna kunt u mij noteren als: maandabonnee voor f 11.80 kwartaalabonnee voor f 33.90 (Van een onzer verslaggevers) Van een onzer verslaggevers) ren. (Van een onzer verslaggevers) het Meerjarenplan. u.: (Van een onzer verslaggevers) )tre- (Van een onzer verslaggevers) anaf vol- 15555, u.; vond 0 u. (Van een onzer verslaggevers) 1 14- weer t 4a: t 4a: I in (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) i pend 1 12- ik van m’n man z’n broer, dat ie zijn salaris op zo 'n rekening bij de Amro Bank liet storten. En dat ze daar dan automatisch roen- vth. vaart Kees tot tel. en VELSEN De gemeenteraad is don derdagavond akkoord gegaan met het voorstel van burgemeester en wethou ders om voor de nieuwe situering van het woonwagenkamp negenduizend vier kante meter grond beschikbaar te stel len, deels op het bestaande terrein en deels ernaast, waarop een nieuw kamp dat voldoet aan alle te stellen eisen kan worden gebouwd. Over de plan nen schreven wij al eerder, zo ook over het feit, dat die plannen samen met de huidige bewoners en andere betrokkenen zullen worden beraamd, alvorens ze te realiseren. Alle raadsfracties waren het er mee eens, dat men nu eindelijk een beslissing moet nemen met uitzondering van de VVD-fractie, welke meende, dat te over ijld te werk wordt gegaan. Het was ir. G. Schoonkind van deze fractie, die betoogde dat de gekozen plaats niet de juiste is. Naar zijn mening komen de bewoners straks in de knel als de riool waterzuiveringsinstallatie wordt uitge breid. Hij suggereerde het woonwagen centrum te verplaatsen naar een plek ten oosten of ten westen van het ROP (Reiniging, Ontsmetting en Plantsoenen)- complex en achtte de plannen van B. en W. onvoldoende voorbereid. Wat gebeurt er nu in Phnom Penh? Afrika en het religieuze gebeuren Griezelen met dr. Schröder Jaap Vegter tekenaar, die niet van specifieke stijlen hou Open scholen voor de „bij-spijkeraars” Gezinsinformatie Griekse en Turkse „gekooiden” op Cyprus Jonge Nederlandse profrenners missen goede instellin Dierlijk chauvinisme vnn Engels voetbalpubliek Spelrubrieken goed besteed zou zijn, aldus de wethou der. „We kunnen niet iedere keer ons huiswerk overdoen”, zo zei hij boven dien. „Het is geen zaak van goed bestuur dat als er een voorstel enige weerstand ondervindt, de plannen worden terugge trokken”. IJMUIDEN Het Regionaal Beraad Geestelijk Gehandicaptenzorg in de IJ- mond heeft 'n grote zorg minder. Van de niettemin dat er een technische commis sie met het Hoogheemraadschap Rijn land zal worden gevormd ten aanzien van de installatie. 10 u.: orgen 11”, 18 m de »lui_ ol. sdri- van H. W. C. M. BRINKMAN, voor R.K. Mavo, kring Haarlem. VELSEN. Op de Kruisberglaan is donderdagmiddag een 61-jarige man met zijn bromfiets zo komen te vallen dat hij een hersenschudding en een gebro ken kaak op liep. De man had de bocht te ruim genomen, reed tegen de stoep en viel, waarbij hij met zijn hoofd een par- keerpaaltje raakte. Hij droeg een helm. De man is door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. snne- in de kam- onze meis- mat- mat- als- s met ramp, .lust”, paard mat- arlem mini- i half open 152. als u.: oor- wat joen. •17.30 Am- u.; Ge- :weg. het .was- 15 u.: orgen 30 u.: i u. iscot- Coby (van een onzer verslaggevers) VELSEN-ZUID. Op zondag 27 april worden ruiterwedstrijden gehouden op het landgoed Lievendaal in Velsen-Zuid. Om half tien is er dressuur, om elf uur wordt een cross gehouden en om twee uur heeft tot slot een springconcours plaats. Lievendaal is gelegen aan het eind van de weg waaraan ook de ingang van het Telstarterrein ligt. De wedstrij den zijn voor ieder vrij toegankelijk. Er zal door ongeveer dertig ruiters worden deelgenomen aan de wedstrijden. in een niet helemaal uniek maar dan toch wel geweldig samenwerkingsver band. Tot deze mededeling kwam het PvdA- raadslid J. H. Porck, toen donderdag avond in de gemeenteraadsvergadering de raad op het punt stond ƒ650 te schen ken als een eenmalige bijdrage aan het Regionaal Beraad. Een bijdrage wel ke geraamd wordt voor de te maken onkosten en welke uiteraard werd verleend. Wethouder Th. C. Witte ver tolkte de gevoelens van het college, toen hij het een goede zaak noemde dat de betrokkenen elkaar hebben gevonden. „Hoezeer de gemeente het belang van dit alles inziet moge blijken uit het al beschikbaar stellen van grond om de bouw te realiseren,’, aldus de wethouder. 20 u.: reld”, i’u de ,Vrlj- 15 u.: r”, 18 p de Rooie „The Na nog een kleine discussie in tweede instantie ging de raad met het voorge stelde akkoord, zij het dat de VVD- fractie een waarschuwende vinger om hoog stak. G. Hoorn (CPN) juichte het plan toe als de meest ideale oplossing welke voor de bewoners van het kamp een opluch ting moet zijn. De ligging van het kamp moet primair worden gesteld, niet de installatie. Waardering was er ook van de zijde van de PvdA. (ADVERTENTIE) De Keukenhof in Lissa Altijd goed voor'n geweldig dagje uit. Bezoek deze bloeiende bloemenhof en bewonder. Duizend en één verschillende bloemen. I Altijd weer nieuw, altijd weer anders. Burgemeester drs. J. Reehorst kon mededelen, dat de politie de regels die er zijn of nog komen in de gaten zal houden en naleving ervan zal controle- In ieder geval zal er plaats zijn voor de huidige bewoners. In die betekenis althans dat de Stich ting Dagverblijven alsdan de geplande voorzieningen in deze regio in voorberei ding kan nemen en in een later stadium ook de uitvoering ter hand kan nemen. begrotingsbehandeling in het voorjaar van 1974 gaf staatssecretaris Veerman groen licht voor het Mavoproject. Bege leiding van het project door de Pedago gische Centra werd noodzakelijk geacht. Deze waren daartoe alleen bereid indien er voldoende gelden beschikbaar werden gesteld. Bovendien was het experiment alleen realiseerbaar bij voldoende facili teiten, o.a. in de vorm van taakeenheden. Men start het experiment met 12 scho len gevolgd door 24 volgscholen op 1 augustus 1976. Pas vanaf 1 augustus 1981 vindt verbreiding in den lande plaats. Het Mavoverband is niet gelukkig met de lange duur en het geringe aantal scholen, doch dit was het enig haalbare. Merkwaardig is nu, dat het L.B.O. in IVs jaar tijds drie niveau’s heeft kunnen inbouwen zonder dat uitgebreide experi menten noodzakelijk werden geacht. Meet de heer Veerman met twee maten? Waarom kan en mag het Mavo niet wat het L.B.O. wel nag? Bovendien is dit project zoals uit bovenstaande blijkt geen plan van de heer Veerman zoals het artikeltje in uw blad suggereert, doch het is een plan van het Mavover band, helaas onnodig traag en moeizaam op gang gekomen mede door toedoen van de heer Veerman. Dit project had eerder van start kunnen gaan. Nog zul len inspectie en Mavoverband trachten de tijdsduur van het gehele experiment te versnellen zodat de datum van int- grale invoering naar voren geschoven kan worden. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een bejaard echtpaar Santpoort is donderdag op een ernstige manier opgelicht door twee mannen die voor het opknappen van de tuin het echtpaar 600 gulden lieten betalen. Volgens Dirk Kuijper van Progressief Velsen was de aanpassing weggegooid geld. Hij zei dat er bij het kruispunt geen sprake was van een onveilige ver keerssituatie. Hij wilde het voorstel in trekken en terugbrengen naar de raads commissie. Kiek de Keukenhof met De heer J. A. Andriesma (CDA) wilde weten hoeveel staanplaatsen er komen en of de politie toezicht houdt op het opstellen van wagens straks buiten het kamp. week namelijk is door een daartoe aan gewezen afvaardiging van het Beraad, vertegenwoordigers van de drie sociaal- pedagogische diensten en een delegatie van het bestuur van de Stichting Dag verblijven Geestelijk Gehandicapten in de IJmond overeenstemming bereikt. Dat houdt in dat de Stichting Dagver blijven nadat de studie van het totaalbe- hoeftenpatroon zal zijn afgerond enig inzicht is er ai met het resultaat hiervan aan de slag kan gaan. „Alle grond in Velsen heeft een be stemming”, aldus betoogde wethouder C. Ockeloen hierna. De woorden van ir. Schoonkind waren hem wel wat hol overgekomen. Hij beaamde dat de instal latie ontregeld kan raken en dan kan er inderdaad stank ontstaan. Maar dat is een incidenteel iets -r- zo bleek uit zijn woorden. Voor milieu-overlast is de wet houder dan ook niet bang. Hij stelde Zijn collega-wethouder Van der Werff zei over het amendement van de PvdA dat de gereserveerde financiën voor het noordelijk plantsoen noodzakelijk waren voor afrastering en egalisering. „Ook al zal een gedeelte van dit plantsoen over een jaar of vijf weer verdwijnen, dan hebben we wel al die tijd plezier van dat werk en dus van dat geld gehad”. Nadat verschillende andere raadsleden zich ook in het debat gemengd hadden, zegde hij toe dat dc plantsoenkwestie in de raadscommissie doorgesproken zal worden. Hierop trok Schiltmeyer zijn amendement in en werd het voorstel van het college aangenomen. Wethouder Roessingh zei daarop dat het rijk tegenwoordig nieuwbouwplannen afstemt op prognose over het toekomstig verloop op de scholen van het leerlin gental .Hij zei de zaak met de commissie voor onderwijs te willen doornemen en in Den Haag de kwestie bij de rijksover heid te willen aankaarten. Wethouder Th. C. Witte maakte duidelijk dat met betrekking tot het kamp en de biologische zuiveringsinstal latie een belangenafweging heeft plaats gehad. De bewoners wensen het kamp op nagenoeg dezelfde plaats te handha ven en persoonlijk wilde ook de wet houder niet wachten met het nemen g en met 30 u.: IJMUIDEN. Aan de donderdag- markt werden aangevoerd: 4060 kg tong, 23 kisten tarbot en griet, 107 kisten kabeljauw, 66 kisten makreel, 77 kisten wijting, 117 kisten schol, 29 kisten schar, 77 kisten varia. PRIJZEN IN GULDENS: per één kg: grote tong 7.36-6.78, middeltong 9.49-9.04, kleinmiddel tong 9.52-9.04, tong één 9.32- 8.71, tong twee 8.48-7.75, tarbot 15.43- 13.78. Per 40 kg: tarbot 481-190, griet 202- 107, kabeljauw drie 160-140, kabeljauw vier 150-130, kabeljauw vijf 75-40, schol één 94-70, school twee 106-86, schol drie 106-82, schol vier 94-68, wijting drie 60- 27.20, makreel twee 26-25, schar 71-56. Dc besommingen waren: KW 29 5730, IJM 115 17300, BU 152 350, GO 26 10500, UK 18 5700, VD 15 1470, VD 18 2200, VD 25 1220, VD 46 1960, YE 25 550, ZR 6 560. Wethouder Ockeloen was het niet eens met het voorstel van Progressief Velsen. Hij beriep zich op het advies van de verkeersdienst van de Velsense politie, die de situatie ter plekke langdurig be studeerd heeft. Uit het feit dat er op het kruispunt weinig ongelukken gebeuren mag men niet afleiden dat er geen verbeteringen mogelijk of wenselijk zijn, laat staan dat het geld daarvoor niet VELSEN. Openbare Werken van Velsen is bezig met een onderzoek naar de toegankelijkheid van openbare gebou wen in de gemeente voor minder-vali den. Het gemeentebestuur zal het niet bij dit onderzoek laten, maar indien financieel mogelijk verbeteringen aanbrengen. Dit zal de gemeente ant woorden aan de Algemene Nederlandse Invaliden Bond. Deze bond heeft in een brief aan de gemeenten begin dit jaar de aanpassing van openbare gebouwen ten behoeve van minder-validen aan de orde gesteld. Wethouder Ockeloen zei dit gis teravond tijdens de gemeenteraadsverga dering op vragen van het PvdA-raadslid Porck. Het PvdA-raadslid Schiltmeyer was het wel met hem eens. Hij zei dat als het voorstel niet ingetrokken werd de fradtie een amendement zou indienen om de aanleg van een plantsoen aan de noordelijke zijde van de kruising tegen te gaan. Dit plantsoen zal over een paar jaar weer verdwijnen als de Santpoort se Dreef verder wordt verbreed en zal worden aangesloten op het aan te leggen viaduct over de rijksweg. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Tijdens de donderdag avond gehouden openbare raadsvergade ring is de heer D. de Bruijn benoemd tot hoofd van de openbare lagere Jan Ligt- hartschool. De heer De- Bruijn 'ijs al vanaf 1940 als onderwijzer aan jieze school verbonden eri vervult al jarén de functie van waarnemend hoofd. Reeds in november 1971 is er vanuit het Lochums óverleg een commissie ge vormd onder voorzitterschap van drs Ackermand ter bestudering van specifie ke mavoproblemen. De problemen rond Mavo-3 zijn het eerst in het zoeklicht geplaatst dóór de Vereniging voor R.K. Mavo. Via het Mavoverband (samenwer kingsverband der drie Mavoverenigin- gen) is dit probleeem in het Lochums overleg gebracht. Het gevolg daarvan was bovenvermelde commissie die in april 1972 een uitvoerig rapport over het zogeheten Mavoproject uitbracht. Dit leidde in het Mavoverband tot de nodige besprekingen, daar het probleem rond Mavo-3 niet los gezien moet worden van de tendens tot herstructurering van het onderwijs voor 12- tot 16- jarigen. De inspectie zag bovendien in het Mavopro- jécc een mogelijkheid om de „scheids lijn” tussen Mavo en L.B.O. te doorbre ken. Bekeken moest ook worden of het Mavoproject als experiment paste in het beleid van de toenmalige minister van O en W. Bovendien zou het project extra financiën eisen. Dit alles speelde zich dus allemaal, af vóór het tijdperk Keme- nade-Veerman. Deze nieuwe bewinds lieden moesten waarschijnlijk langdurig bestuderen hoe het Mavoproject was in te passen in hun beleid. Het Mavover band wilde het Mavoproject perse niet beschouwen als een deelexperiment voor de Middenschool. Hoe het zij, pas bij de Hieruit kan nog niet worden gecon cludeerd dat over een paar maanden al zal worden gebouwd. Doch wel, dat de voorzieningen in het IJmondgebied, zo wel de bestaande als de toekomstige, en voor Velsen wordt gedacht aan een dagverblijf voor ouderen en een gezin- vervangend tehuis verankerd liggen (ADVERTENTIE) Omstreeks 1 uur waren de mannen aan de deur gekomen en boden aan voor 8 gulden per uur de tuin op te ruimen. De 75-jarige vrouw stemde daarin toe. Na anderhalf uur werken presenteerden de mannen een rekening voor 600 gulden. De oude mensen zijn zo geïntimideerd dat zij hebben betaald, waarna de man nen in hun bestelwagen verdwenen. De politie Velsen waarschuwt ernstig tegen dit soort praktijken en attendeert de mensen erop dat zij bij dit soort aanbiedingen aan de deur zeer voorzich tig dienen te zijn. Omdat het echtpaar uit Santpoort zich slechts konden herin neren dat de mannen in een groene bestelwagen reden, ziet het er niet naar uit dat de politie deze oplichters nog kan opspeuren. Een standpunt dat door geen van de andere fracties der politieke partijen IJMUIDEN. Vanmorgen rond acht uur heeft zich in IJmuiden de vaste parlementaire defensiecommissie inge scheept op Tiet marine-bevoorradings- schip de Poolster. Met dit vaartuig zul len de parlementariërs en andere geno-, digden een oriëntatietocht maken naar Den Helder. De Poolster zal daar op volle zee de Zeven Provinciën ontmoe ten, die met acht jagers en fregatten terugkomt van marineoefeningen. N .Kloostrhuis (DS’70) was ook bang voor wat verdrukking, maar zijn grootste angst ging uit naar stank afkomstig van de rioolwaterzuiveringsin stallatie. VELSEN. Volkomen onverwacht is gisteravond in de raadsvergadering van Velsen de verbetering van het kruispunt Hagelingerweg-Santpoortse Dreef een lang punt van bespreking geworden. Lang doordat de fractie van Progressief Velsen te kennen gaf dat er geen enkele reden was voor deze verbetering en doordat de PvdA-fractie een gedeelte van het plan niet wilde uitvoeren. Er kwamen bij elkaar zo’n acht raadsleden aan te pas en twee wethouders moesten in het geweer komen om de zaak rond te krijgen. Een door de PvdA naar voren gebracht amendement werd ten slotte ingetrokken.zodat.de werkzaamhe den kunnen worden uitgevoerd. Wel be loofde het college van burgemeester en wethouders dc zaak nog met de raads commissie voor de gemeentelijke bedrij ven door te nemen. VELSEN. De gemeenteraad is don derdagavond niet toegekomen aan de behandeling van Toen dit (laatste) agendapunt aan de orde kwam was het over half elf en de raadsnestor T. Kruisman vond het wel letjes. Met hem de overige raadsleden, want „het kon nog wel uren duren”. Overeengekomen werd dat men deze zaak boven aan de agenda van de eerst volgende openbare raadsvergadering me dio mei zal plaatsen. VELSEN. Het gemeentebestuur van Velsen gaat bekijken of dc bestaande Watervlietschool in Velsen-Noord door nieuwbouw uitgebreid kan worden. Daarmee kan voorkomen worden dat de leerlingen van de enige openbare lagere school in Velsen-Noord (de Watervliet en de Krijgerschool zullen nog dit jaar samengaan) over twee gebouwen ver spreid les zullen krijgen. Op deze nieuw bouw werd in de raadsvergadering don derdagavond aangedrongen door het PvdA-raadslid Janny Bos, die zei dat dependancevorming voor de ontwikke ling van goed onderwijs erg hinderlijk is. werd gedeeld. Wel waren er hier en daar nog vragen. D. Kuijper (Progressief Velsen) vroeg in tweede instantie wel om te overwegen de zuiveringsinstallatie te verplaatsen, indien blijkt dat deze pro blemen zou scheppen voor de kampbevol king. Donderdag in IJmuiden aangekomen: Jean-E, Londen; Hoistenstein, Antwer pen; Stirling Brig, Cont. Plat; Twadika, Antwerpen; Merweborg, Aberdeen; El Pison, Aviles, IJmuiden; Shoreham, Sheerness; King George, Baie Comeau; Coral Meandra, R’dam, IJmuiden; Tor Service, Cont. Plat, IJmuiden; Regine, Gunness; Thea-K, Frederiksveark, IJ muiden; Nomandisch, Par; Tor Dania, Gotenborg; Ivan Franko, Lissabon; Stroombeek, West Hartepool; Alert, Londen; Sea Rhine, Londen; Fastnet, Grangemouth; Steinbjorn, Bergen; Maersk Fighter, Cont. Plat, IJmuiden; Weis, Frederisia, Tabou, R.dam; Will Mary, Ipswich. s Donderdag uit IJmuiden vertrokken: Elation, Gr. Yarmouth; Clio, Kopenha gen, IJmuiden; Tender Clipper, Antwer pen; Timber Skipper, Londen; Benvan- noch, Londen; Lone Terkol, Aalborg; Thuringia, Antwerpen; Gillation, Lon den, Zaandam; Roerborg, Halmstad, IJ muiden; Maasborg, Delfzijl; Stevensnaes, Skoghall; Helga-S, Kopenhagen, IJmui den; Impala, Ipswich; Tor Sérvice, Cont. Plat, IJmuiden; Stirling Eagle, Cont. Plat; Hermine, Chicago, IJmuiden. Vrijdag aangekomen: General Shko- dunovich, Tuapse; A. King 3, Rotterdam; Gulf Fleet 7, Cont. Plat; Armenia, Rot terdam; Calvyn, Colchester. Vrijdag vertrokken: Dian, R.dam, Be verwijk; Skaufast, Brest; Tor Dania, Go tenborg. van een beslissing. De suggesties van de heer Schoonkind ontraadde hij de raadsleden. Hij stelde verder, dat met de andere IJmondgemeenten contact zal worden opgenomen over de vraag wat er verder moét gebeuren. Volgens haar was het zelfs bezwaar lijk dat de creativiteitslessen in een ander gebouw dan de eigenlijke school gegeven worden, dit in verband met ruimtegebrek. Daarom was een uitbrei ding van de Watervlietschool, waarin het openbaar lager onderwijs van Vel sen-Noord zich na de fusie zal gaan vestigen, noodzakelijk. Het raadslid leg de dit vast in een motie, die mede werd ondertekend door het CDA en onder steund werd door de andere fracties. Wethouder Roessingh zei dat het erg moeilijk zal zijn om voor uitbreiding een rijksbijdrage te krijgen. Hij beloofde de zaak te onderzoeken, waarmee het college van burgemeester en wethouders de motie van het raadslid overnam. Volgens Janny Bos heeft een afname in de toekomst van het leerlingenaantal in Velsen-Noord geen rol te spelen om dat de daardoor vrijkomende ruimte ge bruikt kan worden voor speelleerklassen. „Het ging bij ons elke maand elke keer een bepaald deeltje van schoon op, zelfs met tantième en overmaakten op een apart zo. Ja en toen hoorden we gelooj' spaarpotje, dus als een soortement stok achter de deur. Nou, toen zijn wij dat ook gaan doen. Vandaar dus.” u

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5