WAGENS BLIJVEN HET WEEKEINDE IN NOORDWIJK WAAR EN HOE LAAT HET CORSO PASSEERT Jong Hercules stemt over lotto en toto Markt op koninginnedag r. I .1 Zes maanden geëist voor steek met broodmes Wie nuvooreen proefrit instapt bij Alfa Romeo,wondt een ervaringrijken. Én misschien een jaargratis benzine en een all-risk rzekering 1 6 SOCIALE SCHOOL SLUIT CURSUSJAAR OFFICIEEL AF Caféruzie kreeg principiële kant bij rechtszitting V R IJ D A G 25 APRIL 1975 PLAATSELIJK NIEUWS V (Van een onzer verslaggevers) In Hillegom Verkeersmaatregelen In Lisse In Bennebroek In Haarlem Prikken Van Dongen Autom.bedr. IJmuiden B.V. voor tien vanaf de Nassaulaan in Haarlem. Wat minüutjes vroeger dan vorige jaren, wat hoofdzakelijk te wijten is aan het nieuwe eindpunt van het corso, de badplaats Noord- wijk. Voorheen reden de wagens tot HAARLEM-BOLLENSTREEK Het 28ste Corso van de Stichting Bloemencorso Bollenstreek vertrekt zaterdagmorgen om tien minuten Zaanlandse Hout Import b.v. Kaiverstraat 1-3, IJmuiden. Telefoon (02550) 10543 Showroom geopend: maandag t/m vrijdag van 8 tot 12 uur en van 13 tot 18 uur zaterdags van 14 tot 16 uur ’s avonds na afspraak. aanbouwkeukens j Sassenheim, waar ze ook het gehele daarop volgende weekeinde bleven tentoongesteld. Sassenheim be houdt een aantal wagens, maar het grootste deel blijft, ook ’s zondags tentoongesteld in Noordwijk op de Kon. Wilhelminaboulevard. 1 In Heemstede Bloemencorso vertrekt 9.50 uur uit Haarlem Wagenweg- Benne- Rij ksstraatweg-grens 11.32 J (Van een onzer verslaggeefsters) te (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Kromhoutstraat 62 - IJMUIDEN - Telefoon 02550 -16801 Keukens kompleet geïnstalleerd! HAARLEM Wat een eenvoudige caféruzie op de Haarlemse Botermarkt leek, groeide op 4 maart uit tot een serieuze steekpartij waarin bloed vloeide. En wat leek op een eenvoudige gerechteljjke behandeling van deze zaak, kreeg gistermiddag een principieel tintje. Raadsvrouwe mr. C. J. de Bilt-Rezelman wierp namelijk de vraag op, in hoeverre een officier van Justitie gerechtigd is ook geseponeerde zaken toe te voegen aan het dossier van een verdachte. Ja, ’t was een goed idee om voor die nieuwe keuken op hèt keukenadres binnen te stappen. Want daar vonden ze de oplossing voor hun keukenproblemen. Daar kozen ze uit een groot aantal keukens en mogelijkheden. O.a. uit het befaamde ALNO-keuken programma. Uitgekiend. Praktisch. En niet duur. Trouwens. Ze gaan binnenkort weer terug naar dat adres. De keuken moet nog betegeld worden. En dat kan allemaal. Snel. Goed. En precies op tijd. Da’s voor u wel zo gemakkelijk. Alfa Romeo Alfetta v.a. f 16.990,- BEVERWIJK. Tijdens de ledenver gadering die de christelijke voetbalvere niging „Jong Hercules” op vrijdagavond 23 mei houdt, zal weer de belangrijke vraag op tafel komen, of de vereniging nu wel of niet deel moet nemen aan toto en lotto. Trommelslagers van de British Caledonian Airways Renfrew Pipe Band, die ter gelegenheid van het corso optreedt in Haarlem en Noordwijk. Toen het broodmes gekocht was en de verdachte weer in het café binnenkwam zat zijn tegenstander weer rustig aan de bar. „Ik wilde hem straffen door hem met het mes in zijn billen te prikken”, verklaarde de verdachte zijn lugubere aanschaf. Die opzet mislukte, want de aangevallene liep alleen een snee op en Zij voerde bovendien aan, dat toevoe ging van dergelijke dossiers alleen maar dient te gelden voor zaken waarin de verdachte wel bekend heeft, maar die verder niet ten laste worden gelegd om zullen vanf 07.30 uur en de Dreef tussen Houtpelin en Paviljoenslaan vanaf 9.00 voor het rijdende verkeer zijn afgeslo ten. Tijdens het corso (tussen 09.45 en 11.00 uur) zal de corsoroute tegen de route in een half uur en met de route mee een kwartier voor aankomst van de kop van de stoet niet meer bereden kunnen wor den. Het voorbijtrekken van de stoet zal 14.44 14.49 De over! dens het i Terp vaar wink duid* stam split: heler daar ande eens verg; send de weer trum De midc zitte „Sta< leger ten. heer men: de voor te. I de 1 groo digd en een conc plan tuur verv nóg Bev< voel over De het i missi zich voorn traati defin ting voori de oi trum meer van wink gezin (V£ BI Stiel de v trun losse giste er c hade Feijf dige nieu ting C. I kanc Daai van wijk wek In Noordwijk is op de Corsodag vanaf elf uur ’s morgens een lunapark geopend aan het Jan Kroonsplein. ’s Middags om half twee wordt aan de Van Panhuys- straat een ponyshow gehouden. ongeveer 40 minuten duren. Het kruisen van de route zal op de meeste plaatsen tot ongeveer 5 minuten voor aankomst van de stoet mogelijk zijn. Tijdens ge noemde tijden zal men er goed aan doen een noordelijker route te kiezen. Tussen 08.30 en 12.30 uur zullen de bruggen in Haarlem voor het scheep vaartverkeer gesloten zijn. Busreizigers moeten rekenen op stagnatie op de lij nen die de corsoroute kruisen. Zij betoogde dat de zaak was gesepo neerd (niet verder in behandeling geno men) wegens gebrek aan bewijs, en dat bovendien het karakter ervan het ging om een vermeende verkrachting weinig uitstaande had met de huidige zaak. Zij vreesde, dat het „bijzonder onverkwikkelijk verbaal” de rechters, hie onafhankelijk ook, toch ten nadele van haar cliënt zou kunnen beïnvloeden. „U bent toch ook mensen, en ik ga mijn eigen reactie maar na.” Noordwijk viert die verovering van het eindpunt met tal van attracties. De wagens worden in de schijnwerpers gezet en om kwart voor negen begint op de Kon. Wilhelminaboulevard een muzikale taptoe, die wordt uitgevoerd door de Koninklijke Harmonie ’s Hertogenbosch. Hieraan vooraf gaat een optreden van Schotse doede zakspelers, de British Cale donian Renfrew Pipe Band. De acht pipers en twee trommelslagers van de band spelen eerder die dag in Haarlem voor het begin van het corso tegenover de eretribune op de Dreef. Tot ergernis van raadsvrouwe De Bilt- Rezelman was aan het op deze feiten betrekking hebbende dossier door de af- ficier van justitie, mr. Wooldrik, nog een oude en inmiddels geseponeerde zaak toegevoegd. Dat onderwerp kwam al eerder ter sprake en de ledenvergadering wees toen deelneming op principiële gronden af- Het bestuur wil de vraag nu wederom aan de leden voorleggen, want het fi nanciële beleid zal daar op afgestemd moeten worden. Bij de bestuursverkiezing treedt de heer W. Verheul tussentijds af. Hoewel de voetbalcompetitie nog niet ten einde is heeft Jong Hercules als verschillende toernooien vastgesteld. Op 5 mei is er een toernooi voor de lagere seniorelftallen. Per vereniging kunnen drie elftallen deelnemen. Op 8 mei wordt het F. de Jong- toernooi voor de eerste en tweede elftal len gespeeld. Daar nemen acht clubs aan deel. Op 24 mei zijn er twee toernooien. Dan wordt het W. Coeperustoemooi voor junioren B I gehouden en ook het C. de Geus-toernooi voor junioren C I. broek, 11.37 Rijksstraatweg-Bennebroe- ker, 11.42 Rijksstraatweg-Willinklaan. Hier volgt de rustpauze. nuio slaagde erin de overige messteken af te weren met een barkruk. De verdachte posteerde zich toen in de deuropening: „Jij komt hier niet meer levend uit”. de dagvaarding overzichtelijk te kunnen houden. Zij meende dat het gewraakte dossier de strafhoogte wel eens zou kun nen beïnvloeden en drong aan op een motivering van de rechtbank, op nemen in het uiteindelijke vonnis. De officier van justitie vroeg een ge vangenisstraf van zes maanden met af trek omdat hij bewezen achtte, dat de verdachte de ander opzettelijk het leven had willen benemen, een „misdrijf ge richt tegen het leven” had willen plegen. Hij noemde het bedenkelijk, dat de ver dachte na de eerste ruzie een „gevaar lijk wapen als een broodmes kan zijn” was gaan kopen en toen gedecideerd terug was gegaan naar het café om het te gebruiken ook. „Het incident leek gesloten toen de bareigenaar tussenbeide kwam, maar <jat was het niet. In het warenhuis kocht de verdachte een van de grootste broodmessen die het op dat moment voorhanden had en hij is er toen linea recta mee terug gegaan. Er is een element van voorbedachte rade.” De verdedigster voerde aan, dat slechts gesproken kon worden van mis handeling, en niet van poging tot dood slag of zelfs maar zware mishandeling „Ik bestrijd dat mijn cliënt daartoe de Het verkeer in Haarlem zal op diverse plaatsen in de binnenstad worden omge leid. De Nassaulaan en het Nassauplein Op initiatief van het NKV werd de Gewestelijke Sociale School in de jaren zestig opgericht. De school, die in princi pe voor iedereen toegankelijk is, wordt gesubsidieerd door de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest en door het Nederlands Katho liek Vakverbond. Het cursusjaar loopt, met wekelijkse bijeenkomsten, van september tot eind april. In het eerste jaar ligt het accent op maatschappijleer, in het tweede cur susjaar wordt „recht” gedoceerd terwijl, gedurende het derde en laatste jaar vooral aandacht aan de economie wordt besteed. Elk cursusjaar wordt afgesloten met de uitreiking van getuigschriften, terwijl aan het eind van het drie jaar durende cursusprogram een werkstuk moet worden gemaakt aan de hand waarvan wordt beoordeeld, of de cursist voor een diploma in aanmerking kan komen. IJMOND. In „Huize Scheijbeeck” wordt vrijdagavond officieel het cursus jaar van de Gewestelijke Sociale School afgesloten. Tussen 20 en 20.45 uur zullen aan vijfendertig cursisten getuigschriften worden uitgereikt, terwijl aan de vijf tien deelnemers, die het drie jaar in beslag nemende cursusprogramma met goed gevolg hebben afgesloten, een di ploma zal worden overhandigd. De bij eenkomst in „Huize Scheijbeeck” zal door vertegenwoordigers van diverse ge meentebesturen worden bijgewoond. Heereweg-Vierkant-Cen- Heereweg-Vuursteeglaan, Heereweg-Jannetjesbrug, 15.04 Heereweg-Oprijlaan ruine „d’Ever”, 15.10 Heereweg-Stalenbrug, 15.16 Heereweg- Engelenbrug, 15.20 Heereweg-Beekbrug, 15.25 Heereweg-Derde Poellaan. De verdachte, een 33-jarige Haarlem mer, moest terecht staan omdat hij een kennis van hem, met wie hij in de kroeg ruzie had gekregen, tenslotte met een broodmes had gestoken. De man liep daarbij een verwonding in de onderarm op, die gehecht moest worden met negen hechtingen. Het broodmes was de ver dachte gaan kopen in het nabijgelegen warenhuis nadat het eerder tot een woordenwisseling en zelfs een kort handgemeen was gekomen; andere café bezoekers wisten het tweetal toen echter te scheiden. In verband met het corso gelden in en om Haarlem de volgende verkeersmaat regelen. Verkger, komende vanuit de Velser- tunnel met bestemming Den Haag of Rotterdam en verkeer komende uit de richting Den Haag en gaande richting Velsertunnel wordt geadviseerd gebruik te maken van Rijksweg 6, die aansluit op de Velsertunnel. Indien gebruik wordt gemaakt van de route via de Bollenstreek en Haarlejn, dient rekening te worden gehouden met lokale verkeers- omleidingen die aanzienlijke vertragin gen kunnen opleveren. Tussen 8.30 en 12.30 zijn stremmingen te verwachten. Het verkeer, dat uit oostelijke richting komt en in de richting Zandvoort wil rijden, zal tijdelijk worden omgeleid via Bloemendaal en de Zeeweg. opzet had. Wel had hij de bedoeling om een strafbaar feit te plegen: hij wilde die prik in de bil geven. Als hij erger had gewild had hij dat niet in een druk café gedaan, maar in een donker hoek je” De prik in de bil, „uiteraard een verboden handeling”, had de verdachte vastomlijnd voor ogen. Meer niet, aldus zijn raadsvrouw, omdat hij zich er al te goed van bewust was dat het anders wel eens gevaarlijk zou kunnen worden voor zijn tegestander: die leefde sinds een ander gevecht al op één long. „Maar hij was wel sterk en dat feit heeft hij in het vooronderzoek verzwegen”, stelde de advocate. „Het is een hele lange, grote sterke zware man”. Zij legde er bovendien de nadruk op, dat de agressiviteit niet van één kant was gekomen. Terwijl haar cliënt al twee maanden zit maakt de ander het intussen uitstekend en hij uit links en rechts bedreigingen voor als de verdach te weer vrij komt. Zij vroeg onmiddellijke invrijheid stelling, omdat ze de drie ten laste gelegde feiten onbewezen achtte maar de rechtbank willigde dat verzoek niet in en zal op 6 mei uitspraak doen. BEVERWIJK. Op woensdag 30 april en maandag 5 mei zullen alle gemeentelijke diensten met inbegrip van de afdeling bevolking en burgerlijke stand gesloten zijn. De weekmarkt wordt op koninginne dag gehouden tot uiterlijk 13 uur. politie verklaard dat de verdachte met handtastelijkheden was begonnen. Hoe dan ook, het kwam tot vechten en nadat de twee uit elkaar gehaald waren liep de verdachte weg onder het uiten van de bedreiging. „Ik kom wel terug en leg je neer”. Zijn tegenstander deed daar niet voor onder en riep tegen degenen die hem tegenhielden: „Laat me hem kapotslaan”, zonder dat hij daar voor overigens de gelegenheid kreeg. Het corso rijdt vervolgens tussen 15.29 en 16.41 uur door Sassenheim. Daar wordt de stoet ontbonden en naar Noordwijk gereden, waar de rondgang om half zes begint. „Ik had aanmerkingen gemaakt op zijn broek,” gaf de verdachte toe. „Ik had gezegd dat hij de kleur van een bijartlaken had en dat vond hij niet leuk.” Aldus de man, die er zichtbaar niet voor terugschrok ook zelf die kleur broek te dragen. „Hij gaf me toen een stomp in mijn gezicht”. De ander, niet als getuige verschenen, had tegenover de 9.50 Nassaulaan, 9.56 Verwulft-Vr. en Dreesman, 10.02 Gedempte Oude Gracht- Spaarne, 10.08 Kampervest-Kl. Hout- brug, 10.15 Houtplein-Tempeliersstraat, 10.20 Dreef-Prov. Griffie (tribune) 10.23 Waigenweg-Hazepaterslaan, 10.31 Wa- genweg-Zomerluststraat, 10.37 Wagen- weg-Spanjaardslaan 10.41 Westelijke Randweg. HAARLEM. Nadat het Corso om tien voor tien vanaf de Nassaulaan in Haarlem is vertrokken, volgt het de hieronder gepubliceerde route. De daar bij genoemde tijden geven aan hoe Iaat de eerste wagen van de stoet passeert. Het passeren van de optocht - die in een tempo van vier kilometer per uur voor bij trekt - vergt 37 minuten. Na de grens met Heemstede wordt dat 33 mi nuten. Het corso heeft zoals gewoonlijk een rustpauze aan de Willinklaan in Bennebroek van 12.15 tot 13.10. 14.26 Heereweg-Zwartelaan, 14.30 Heereweg-Lisserbrug, 14.34 Heereweg- Oranjelaan, 14.39 Heereweg-Veldhorst- straat, trum, 14.55 13.10 Vertrek Rijksstraatweg-Benne- broekerdreef, 13.16 Haarlemmerstraat- Winterrustlaan, 13.22 Weeresteinstraat- Oosteinderbrug, 13.29 Weeresteinstraat- Patrimoniumstraat, 13.35 Weerestein- straat-Pastoorslaan, 13.40 Weerestein- straat-Treslong, 13.46 Hoofdstraat-Van den Endenlaan (Noord), 13.52 Hoofd- str.-Raadhuislaan-Centr., 13.56 Hoofdstr. -Van den Endenlaan (Zuid), 14.00 Leid- sestraat-Lapinenbrug, 14.07 Leidsestraat- Wilsonstraat, 14.14 Leidsestraat-Hyaoin- tenlaan, 14.17 Leidsestraat-Steenfabriek „Arnoud”-brug. 10.44 Herenweg-Adriaan Pauwlaan, 10.46 Herenweg-Zandvoortselaan, 10.49 Herenweg-Willem Klooslaan, 10.54 He- renweg-Oude Posthuisstraat, 10.58 Heren- weg-Kerklaan, 11.02 Herenweg-v. Merle- laari, 11.07 Herenweg-Rijnlaan, 11.14 Herenweg-ingang Groenendaal, 11.19 Herenweg-Manpadslaan, 11.23 Heren- weg-Kadijk, 11.27 Heren weg-Prinsen- laan. A,

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6